1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Slavia - 13. září 2017   17:30

Č. Budějovice
17:46' Heřman (Pajič, Fillman) • 19:51' Vlček (Nedorost, Čermák) • 30:03' Fillman (F. Novák, Nedorost) • 47:33' Crowder (Vlček, Pýcha) • 50:42' Martin Novák (Fillman, Galamboš)
Slavia
Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.

2. kolo WSM ligy je u konce, Motor zaslouženě porazil Slavii 5:1. Jihočeši po většinu času kontrolovali hru, byli lepším celkem a měli řadu šancí. Nakonec jich proměnili pět. Slavia měla možnost vrátit se do zápasu jen ve druhé polovině druhé třetiny, kdy ale dvojnásobnou přesilovku nevyužili. V závěru už sešívaní jen snížili. Z řad Motoru vynikala první formace, výborný zápas odehrál i Mitch Fillman. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
59:16'
Ještě jednu šanci měl Nedvídek, ale tentokrát se blýskla Gábova lapačka.
58:32'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak Gába o čisté konto přišel, asi jsem mu ho zakřikl. Domácí se pustili se vší vervou do útoku, ale zapomněli bránit. Po ztrátě kotouče se tak ZDENĚK KUBICA řítil sám na Gábu a prostřelil ho ranou k tyči. Asistence: Martin Šagát, Jan Holý.
58:05'
A většina z více než šestitisícové návštěvy se účastní mexické vlny, která právě obíhá Budvar Arénou.
57:15'
Dnešní utkání sleduje 6282 diváků!
56:48'
Ve hře je ještě také nula pro domácího gólmana Davida Gábu, která by mu byla jistě povzbuzením v začátku sezony.
55:06'
O šestý zásah se chtěli pokusit mladíci v domácí čtvrté řadě, kteří pěkně prohnali zadáky Slavie. Ke střele se nedostali, ale potlesk tribun si vysloužili.
54:21'
Tempo hry lehce opadlo, všichni přítomní jsou s výsledkem vyrozuměni a zdá se, že jej respektují.
52:47'
Lukáš Krejčík nasázel v prvním utkání Havířovu čtyři branky a de facto sám potopil naděje soupeře. Dnes však ani jemu zápas nevychází podle představ, stejně jako celému týmu hostů.
52:16'
Po poslední komerční přestávce nás čekají poslední minuty dnešního duelu, po kterém Motor se vší pravděpodobností bude brát tři body.
51:45'
A stadionem zní oblíbený nápěv: "Pátá, právě teď odbila". Zatímco domácím se podobné tóny poslouchají s libostí, Pražané už se vidí někde na dálnici D3 směrem k Edenu.
50:42'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Jihočeši si naplno užívají domácí start do sezony a dál ničí Slavii. Pátá branka je na světě, když od modré pálil nekrytý Fillman, jeho ránu Frodl neudržel a MARTIN NOVÁK vyškrábl kotouč a poslal jej do sítě. Asistence: Mitch Fillman, Peter Galamboš.
50:05'
Icing Slavie, Budvar Aréna burácí a užívá si první letošní domácí zápas.
49:49'
A blízko pátému gólu byli Čermák s Nedorostem, ale chtěli to hrát až do kuchyně a poslední přihrávka jim nevyšla.
49:11'
Reakce domácího publika je jasná, přeje si "bůra".
47:33'
Jenom jsem to dopsal a už se mění skóre. TIMOTHY CROWDER prolomil svou dnešní střeleckou smůlu, projel celým středním pásmem z pravého kruhu napřáhl a propálil Frodla. Asistence: Filip Vlček, Pavel Pýcha.
47:31'
Oba týmy jsou kompletní.
46:59'
Komerční přestávka.
46:37'
Domácí se nikam neženou a kontrolují kotouč, průnik Crowdera úspěšný nebyl.
45:31'
Početní výhoda Slavie trvala jen pár vteřin David Šafránek (SLA) vyloučen na dvě minuty za sekání.
45:24'
Možná jedna z posledních reálných šancí Slavie na bodový zisk. Jakub Káník (CEB) jde na 2 minuty za katr za podražení.
44:52'
Jeden ze tří Nováků v dnešním utkání Filip pálil od levého mantinelu, Dostálek se ke teči nedostal.
44:09'
Jan Novák křížným pasem vyslal své spoluhráče do přečíslení tři na jednoho. Tejral ale prováhal vhodný moment pro přihrávku a Kutlák jej zkušeně vystál.
43:26'
Slavia už je kompletní, ale nemůže se vymanit ze sevření Jihočechů.
42:33'
Nedorost zpoza branky vyzýval ke skórování Čermáka, ten ale zblízka nepropasíroval kotouč mezi betony brankáře Frodla.
42:00'
Pokračuje se pět na čtyři, Motor se v zajímavé početní výhodě neprosadil.
41:27'
Crowder pálil nepřesně, hosté se osvobozují.
40:42'
Slávisté hráli v pěti, což je za normálního stavu v pořádku, ale teď se hrálo čtyři na čtyři. Pro Motor je tady přes minutu a čtvrt dlouhá přesilovka 4 na 3. Trest odpyká Zdeněk Doležal.
40:01'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Ondřej Kopta – 2 min., hrubost).
40:01'
Hlavní aktéři se pomalu vracejí na hrací plochu. Třetí třetina začne ve čtyřech na obou stranách, protože se s odchodem do kabin trošku poškorpili Vráblík s Koptou.
Po druhé třetině vedou Jihočeši 3:0 a nutno dodat, že jejich vedení je zasloužené. Rozjetý Motor přidal Fillmanem v polovině zápasu třetí gól a měl i další šance. Ve druhé polovině třetiny hrála Slavia několik přesilovek za sebou, dlouho i pět na tři, avšak žádné velké příležitosti si nevytvořila. Třetí třetina začne v 19:12.
40:00'
39:37'
Jihočeši jsou kompletní a dlouhou sérii v oslabení zvládli.
39:17'
A Kutlák dokonce zaútočil, jeho svižný projektil proletěl kousek vedle.
39:02'
Pýcha je na ledě, Motor ve čtyřech.
38:37'
Proti rána Jana Nováka se vyznamenal David Gába, do konce dvojnásobné početní výhody zbývá pětadvacet vteřin.
38:27'
Vráblíkovi se podařilo vyhodit.
38:05'
Kasíkova rána letí vedle, tu druhou schytal Martin Novák.
37:37'
Dlouho to ale domácím nevydrželo. Za faul vysokou holí v útočném pásmu je na dvě minuty vyloučen Peter Galamboš. Slavia teď bude hrát 1:25 pět na tři.
37:23'
Kutlák je na ledě a Motor hraje ve čtyřech.
37:09'
Po mlýnici na buly se píská přihrávka rukou a hra je vykázána do středního pásma.
37:02'
Slavia si vyžádala na čas poradu, čerpá time out.
37:02'
Ale pozor. Pavel Pýcha (CEB) vyloučen na dvě minuty za hákování, Slavia tak bude hrát 21 vteřin pět proti třem.
36:59'
Další vyhození přes všechny čáry, tentokrát se o něj zasloužil Fillman.
36:23'
Z Kutlákova trestu zbývá poslední minuta.
35:55'
Sešívaní nejsou ve své kůži, kombinace se jim nedaří a "nelepí" jim to.
35:29'
Pavlin poté dokázal vyhodit a domácí střídají.
34:49'
Dvě rány Jaroslava Kasíka od modré znamenaly slušný závar před Gábou, ten ale s pomocí obránců nepříjemnosti zažehnal.
34:14'
Zatím se však Jihočeši v poklidu brání a Slavia se nemůže dostat do základní formace.
33:23'
Zdeněk Kutlák (CEB) je vyloučen na dvě + dvě minuty za vysokou hůl. Slavii se nabízí možnost na snížení v podobě dlouhé přesilovky.
32:11'
Druhá lajna Motoru je nebezpečná, má šance, ale hlavně Timothy Crowdera to tam "nechce spadnout". Teď to opět zkoušel, Frodla ale z úhlu nenachytal.
31:38'
A tři góly v síti Slavii, to je voda na mlýn českobudějovických fanoušků, kteří už se dlouho těšili, až to pravé hokejové hladovění skončí. Dnes dostávají první výživu a hned poctivou.
30:59'
Pražané vypadají hodně zaskočení. Mají půl zápasu na to, aby dokázali s nepříznivým stavem něco udělat. Rozjetí domácí ale přemýšlejí spíše o opaku.
30:03'
Stavjaňův tým dnes lepí branky krátce po koncích přesilovek. Filip Novák prostrčil kotouč na MITCHE FILLMANA a střela švihem kanadského obránce skončila až za zády Frodla, který toho asi moc neviděl. Asistence: Filip Novák, Václav Nedorost.
29:46'
Přesilovka domácích skončila bez úspěchu, i když marná rozhodně nebyla.
29:08'
Na brankovišti se zjevil obránce Pýcha, ale už měl minimum prostoru na to, aby dokázal zamířit svou střelu.
28:19'
Kutlákovo nahození skončilo těsně mimo, pak se Slavia dokázala osvobodit.
27:46'
Převaha Jihočechů bude pokračovat, Pavel Kolařík (SLA) si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
27:23'
První formace Motoru kraluje dnešnímu utkání. Ve velkých šancích nejprve tečující Vlček, poté zblízka pálil Nedorost, ani jeden ale nezvýšil náskok Motoru.
26:15'
Rychlonohý Václav Krliš zahrozil z brejku, jeho křížná střela se mezi tři tyče nevešla.
24:59'
Neuvěřitelné, že to není 3:0! Galamboš milimetrovou přihrávkou vyslal do šance Martina Nováka, jeho střelu vyrazil Frodl ke Crowderovi, kanadský útočník udělal brankáři kličku a dával do prázdné branky, ale nepochopitelně minul!
23:54'
Kapitán Kutlák svou dlouhou holí vyškrábl kotouč a nabídl domácím zajímavou šanci, Vlček ještě vylepšoval možnost pro Čermáka, který ale dostal přihrávku před prázdnou branku pod nohy, takže ani nevystřelil.
22:27'
Individuálně řešil situaci dva na dva slávistický forvard Kopta, branku ale minul.
21:41'
Podobný průnik předvedl i Martin Novák, střelou přes obránce ale gólmana soupeře nezaskočil.
20:33'
Hned po pár vteřinách se na branku řítili Galamboš s Čermákem, k zakončení se ale druhý jmenovaný nedostal.
20:01'
Hokejisté obou celků jsou zpět na ledové ploše Budvar Arény, za malou chvilku začne druhá třetina.
První třetina je minulostí, Motor po ní vede 2:0. Úvodních deset minut bylo oboustranně hodně opatrných, oba celky si vytvořily slibné možnosti. Jihočeši pak krátce po konci jediné přesilovky otevřeli Heřmanem skóre. Deset vteřin před koncem pak ještě Vlček zdvojnásobil vedení domácích, kteří tak prožijí klidnou první přestávku.
20:00'
19:51'
Deset vteřin před koncem první části je tu druhá rána pro sešívané. Lví podíl na druhé brance měl Václav Nedorost, který ve středním pásmu zachoval chladnou hlavu a přesnou přihrávkou našel rozjetého FILIPA VLČKA. Ten už si jen položil Frodla a bekhendovou kličku zakončil jako rutinér. Asistence: Václav Nedorost, Miloslav Čermák.
19:18'
Už se rozběhla poslední minuta první části, Slavii se píská postavení mimo hru.
18:19'
Jihočeši jsou při chuti, Crowder zlobil na hranici brankoviště, obrana Slavie jeho nájezd ustála.
17:46'
Krátce po konci početní výhody jde Motor do vedení. Pajičova teč sice skončila o kousek vedle, ale akce pokračovala. Právě Rok Pajič pak z rohu našel nekrytého MARTINA HEŘMANA, jenž z mezikruží prostřelil Frodla. Asistence: Rok Pajič, Mitch Fillman.
17:35'
Po Vlčkově přistrčení zkusil bezbrankový stav zlomit Václav Nedorost, střelou z levého kruhu si ale na slávistického brankáře nepřišel.
17:02'
Až teď pálil od modré Pavlin, ale trefil jen klubko hráčů před sebou.
16:29'
Motoru se zatím přesilovka vůbec nedaří, ještě se nedostal do útočného pásma.
15:39'
První vyloučení dnešního utkání, Jaroslav Kasík (SLA) bude pykat za podražení.
14:56'
Domácí mladík Ondřej Šulek předvedl hezkou individuální akci, Frodl ale v rozkleku zlikvidoval jeho ránu.
14:08'
Slovinský bek ve službách Motoru Žiga Pavlin odrazil vysokou přihrávku ve středním pásmu rukou, první se kotouče dotkl jeho spoluhráč, takže se píská. Navíc je tu druhá komerční přestávka.
13:57'
Čermákova střela švihem se stala pouze protažením pro Frodlovu lapačku.
13:06'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Teď musel být ve střehu opět Gába, dorážející Šagát se ale k puku na brankovišti už nedostal.
12:17'
Tutovka i na druhé straně! Peter Galamboš dobře zapracoval, zachytil rozehrávku soupeře a vyslal do šance Crowdera, jenž si položil Frodla, ale nedokázal přehodit jeho beton.
11:24'
Po dobré a skryté přihrávce Krejčíka ve velké šanci Šafránek, skvěle jej vychytal Gába.
10:28'
Při rozehrávce za brankou trošku zazmatkoval David Gába, ale situaci v poslední chvíli vyřešil.
09:18'
Po dlouhém boji v rohu kluziště přichází přerušení a první komerční přestávka.
09:00'
První velká možnost Pražanů. Ondráček v útočném pásmu podržel dlouhý pas, počkal na najíždějícího Drtinu, který ale v plné rychlosti jen o kousek minul branku.
07:20'
Další dobré střídání předvedla první formace Motoru, tlak byl, ale šance zatím nepřichází.
06:25'
Úvod utkání je zatím hodně opatrný, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
05:23'
K sólu se nadechl Martin Heřman, ale neprokličkoval se kolem modré čáry. Píská se ofsajd.
04:19'
První tutovka! Důrazný Crowder vybojoval kotouč za brankou pro Martina Nováka, který ale zblízka Frodla nepropálil!
03:13'
První formace Stavjaňova výběru trošku zmáčkla soupeřovu formaci, sešívaní se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
02:30'
Od levého mantinelu zkusil přes obránce vypálit Ondřej Kopta, brankář Gába si ale kotouč našel a s jistotou jej uklidil ve své lapačce.
02:10'
Průnik Motoru do útočného pásma zastaven ofsajdem, spoluhráči Roka Pajiče byli rychlejší než slovinský centr.
01:37'
V nadějné pozici se zjevil Kubica, ale branku minul. S následnou dorážkou si domácí gólman s drobnými potížemi poradil.
01:02'
Rozehrávka navrátilce do domácí sestavy a kapitána Zdeňka Kutláka sražena do hlediště, buly ve středním pásmu.
00:23'
O první střelecké pokusy se postarali hosté, Gába zatím zasahovat nemusel.
00:01'
Hráči už jsou na ledě, po státní hymně můžeme začít.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Březina) – Fillman, F. Novák (A), Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost (A) – Crowder, Galamboš, Martin Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Káník, Marcel.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina, J. Novák, Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.

Rozhodčí: Wágner, Luczkow – Votrubec, Sevič.
Vzájemné zápasy:
Od obnovení Motoru se oba celky potkávají od baráže o extraligu v sezoně 2014/15. Pak se kromě bojů ve WSM lize Motor se Slavií utkal dvakrát v play off, jednou byli lepší sešívaní, v loňském semifinále naopak Jihočeši. Celkově Českobudějovičtí porazili Slavií desetkrát, stejný počet vítězství mají i sešívaní. Dvě z toho však byly po základní hrací době.
ČEZ Motor České Budějovice
Jihočeši mají po loňské účasti v baráži jasný cíl – postup do extraligy. Tomu chtějí na jihu Čech podřídit všechno. I proto přivedlo vedení klubu hvězdy a odchovance – kapitánské céčko bude nosit obránce Zdeněk Kutlák, zůstal i další klíčový bek Filip Novák. Osobností v útoku je navrátilec Václav Nedorost. V brance se Motor bude spoléhat na kometu minulé sezony Petra Kváču, který je ale v úvodu sezony na kempu v Coloradu. Na post prvního gólmana se tak posunul David Gába, záda by mu měl při Bláhově zranění krýt David Honzík. Jinak v obraně skončili Suchánek, Žovinec a Mazanec, v útočných řadách už trenéři Stavjaňa a Štrba nemohou počítat s Chovanem, Fronkem, Babkou, Hřebejkem, Vakem, Nouzou, Robem nebo Škodou. Jejich místa obsadili univerzál Patrik Marcel, dále zmiňovaní Kutlák s Nedorostem. Útok doplnili Martin Novák, Peter Galamboš a Tom Crowder.

Bilance tří výher a šesti porážek v přípravě není nic oslnivého, za zmínku stojí hlavně kanonáda s Plzní. Začátek sezony ale Motor zvládl. Litoměřice sice doma dokázaly favoritovi dvakrát vyrovnat, Jihočeši ale nakonec třemi góly v závěru dokázali urvat kýžené tři body. Úřadovala hlavně první lajna Čermák-Vlček-Nedorost.
HC Slavia Praha
Pražané věří, že překonali nejhorší finanční období a budou patřit mezi štiky WSM ligy. Od nové sezoně se sice musí obejít bez obránců Knota, Bači či Pohla, nahradit by je měl ale navrátilec Drtina či Barák s Kasíkem. Pražané se nadále spoléhají na veterány Nováka s Kolaříkem. V ofenzivě skončili Schleiss, Kverka, Pletka nebo Rys, o góly by se měli starat nově příchozí Krejčík, Doležal či Nedvídek s Koptou. Trenér Miloš Razým se nadále může opírat o jednoho z nejlepších brankářů soutěže Dominika Frodla.

V přípravě si sešívaní vedli slušně, sedm z jedenácti utkání vyhráli a porazili například i extraligové Pardubice. Slušnou formu potvrdili Pražané i v prvním kole, kdy přehráli Havířov 5:1. Čtyři(!) branky zaznamenala nová posila Lukáš Krejčík.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 2. kola WSM ligy, ve kterém se ve středu od 17.30 střetnou v českobudějovické Budvar Aréně domácí Motor s pražskou Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.