1. česká hokejová liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Č. Budějovice - 1. listopadu 2017   18:00

Frýdek-M.
Hlaváč (Štěpánek) – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Bartko, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, Bajtek, J. Kalus – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Klimša (A), Przybyla, Raška – Kaukič, Flok.
Šutara Václav, Obadal Pavel – Bryška Jaromír, Wesley Leon
Hala Polárka, Frýdek-Místek
1139 diváků
Kváča (Gába) – Kutlák (C), Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, Heřman – M. Bárta, Pajič, Jonák – Vlček, Prokeš, Beránek.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Nakonec Frýdek-Místek dokázal vyhrát v těžkém zápase nad Českými Budějovicemi 3:1.
V první třetině měl první velkou možnost v sedmé minutě Václav Nedorost, když dostal skvělou přihrávku a upaloval sám na bránu, ale Hlaváč gól nepřipustil. Vít Christov se ukázal jako fair-play hráč, když se přiznal, že domácího hráče atakoval on, nikoliv hráč Českých Budějovic a tak hosté měli dál možnost přesilové hry přes tři minuty. V 15. minutě se do největší šance dostal Miloslav Čermák, ale ten trefil pouze pravou tyč domácí brány.
Ve třetí třetině se ve 42, minutě prosadil Adam Raška, když dostal skvělou přihrávku od Piegla. Ve 48. minutě, ale hosté zdramatizovali utkání po gólu Vlčka. Ale konec utkání si rysi pohlídali a čtyři sekundy před koncem vstřelil rozhodující gól do prázdné brány Haman.
59:56'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
FILIP HAMAN získal puk ve středním pásmu a přidal třetí gól do prázdné brány!
59:41'
Po střele měl Hlaváč menší problémy, ale puk nakonec vyrazil.
59:08'
Hosté hrají bez brankáře!
58:35'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Vlček – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., hrubost).
58:35'
Zápas vrcholí a taky přibývá pár roztržek a menších tahanic. Nyní chytil puk Hlaváč, ale útočníci Motoru ještě zkoušeli z pod něj puk dostat a to se domácím obráncům příliš nelíbilo.
58:15'
Pýcha poslal skrytou ránu od modré čáry, která šla těsně vedle pravé tyče.
57:42'
Pýcha náhozem trefil pouze boční síť.
57:06'
Brankář hostů Petr Kváča se ocitl na zemi, jelikož dostal úder a hra je přerušena.
56:41'
Obrovská chyba Frýdku-Místku je mohla stát draho! Michal Bárta se zmocnil puku za domácí bránou, ale nedokázal ho dostat za záda Hlaváče!
56:39'
56:16'
Rysi se zatím nedostali ke střele při této přesilovce a hosté následně puk vyhodili.
55:27'
Domácím se nepovedla přihrávka před bránu, ale po chvíli získali kotouč na svojí stranu.
54:39'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., nedovolené bránění).
54:35'
Hráč hostů se provinil faulem a domácí hráli na chvíli v šesti hráčích.
53:47'
Puk opět skončil mimo hrací plochu.
53:33'
Přihrávka rukou domácího Frýdku-Místek.
53:13'
Bárta dostal přihrávku na pravou stranu, ale s následnou ranou si poradil Hlaváč.
52:54'
A René Piegl odešel do šatny.
52:54'
Nyní se domácí hráč René Piegl ocitl na ledě a vidíme i kapky krve.
52:33'
Krátce po buly skončil míč v moci Hlaváče a bude následovat další.
52:05'
Kučný poslal nenápadnou ránu, kterou Hlaváč neviděl, ale ta nakonec skončila vedle brány.
52:00'
Zakázané uvolnění frýdecko-místeckých rysů.
51:46'
Puk skončil mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
51:33'
Ofsajd Českých Budějovic, kteří se po vyhraném buly ve vlastním pásmu rychle řítili dopředu.
51:14'
Dnešní utkání sleduje 1139 diváků.
50:40'
Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.
49:21'
49:12'
Filip Haman pěkně vystřelil, ale Kváča tentokrát gól neinkasoval, když vyrazil puk vyrážečkou.
48:18'
47:42'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Fillman našel osamoceného FILIPA VLČKA před bránou a ten neměl problém vstřelil gól do poloprázdné brány! Asistence: Fillman.
47:21'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Vráblík – 2 min., podražení).
46:57'
Frýdek-Místek se opět osvobodil vyhozením puku na druhou stranu plochy.
46:18'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Stránský – 2 min., vysoká hůl).
45:16'
44:48'
Martin Heřman dostal přihrávku na levé straně a řítil se sám na brankáře Hlaváče, ovšem jeho rána šla přímo do něj a stav zůstává stále stejný.
43:53'
Raška našel spoluhráče v dobré pozici, ale jeho přihrávka byla moc prudká.
43:16'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Vlček – 2 min., hákování).
43:07'
Přihrávka rukou domácího týmu.
42:00'
Kofroň vypálil, ale Kváča třetí gól nepřipustil.
41:45'
Oddechový čas pro hosty.
41:45'
Domácí vybojovali puk ve středu plochy, poté přišla střela Piegla, se kterou si Kváča poradil, ale na dorážku ADAMA RAŠKY už nestačil! Asistence: Piegl, Bajtek.
41:35'
41:11'
Zahradníček vyhodil puk do bezpečí a prozatím se Frýdek-Místek v oslabení brání skvěle.
40:41'
Ofsajd hostů.
40:26'
Nepřesná přihrávka zhatila útok hostů, naopak dopředu šli domácí, ale střelu Kváča viděl a dokázal ji zlikvidovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu. Ve 38. minutě otevřel skóre dnešního zápasu René Piegl, když vypálil krásnou ránu přesně do pravého horního roku Kváčovy brány a poslal frýdecko-místecké rysy do vedení. Těsně před koncem se domácí dopustili chyby, když byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Přišli tak o výhodu přesilové hry a ve třetí třetině budou hrát přes minutu a půl v oslabení.
40:00'
39:56'
39:51'
Kučný poslal skvělou ránu, ale Hlaváč jí betonem vyrazil.
39:35'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Kofroň.
39:00'
Hosté se zatím brání skvěle a nepustili Frýdek-Místek do svého pásma.
38:42'
Jiří Kučný se rozhodl ke střele z levé části, ale Hlaváč si sní poradil. Poté přišla menší strkanice před bránou, ale nic velkého z toho nevzniklo.
37:56'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – 2 min., držení protihráče).
37:44'
Domácí jsou ve varu a Kváča si připisuje další zákrok.
37:22'
RENÉ PIEGL vypálil krásnou ránu od modré čáry přesně do pravé šibenice Kváčovy brány a Frýdek-Místek vede 1:0! Asistence: Christov, Kofroň.
36:03'
Puk nyní po zblokované přihrávce skončil mimo ledovou plochu.
35:11'
Przybyla si málem srazil puk do brány, ale naštěstí pro domácí minul Frýdecko-místeckou svatyni.
34:57'
Puk, který přiletěl ke Kváčovi, raději zakryl lapačkou a bude se vhazovat buly v obranném pásmu Motoru.
34:47'
Kváča si připisuje další zákrok po střele domácího Frýdku-Místku.
34:28'
Kváča nyní předvedl pěkný zákrok, když tvrdou střelu domácího hráče chytil do lapačky.
34:23'
Zakázané uvolnění Motoru Českých Budějovic.
33:32'
Kutlák jenom nahodil puk na bránu Hlaváče a ten ho pro jistotu chytil pod lapačku.
33:00'
Hosté se nyní provinili postavením útočícího hráče v brankovišti.
32:55'
Další střelu hostů chytil Hlaváč a stav v polovině utkání je stále bezbrankový.
32:38'
Zdeněk Kutlák vypálil od modré čáry těsně vedle levé tyče.
32:29'
Fillman se dostal až před Hlaváče, ale ve finální fázi mu puk z hokejky ujel a k ohrožení Frýdecko-místecké brány nedošlo.
32:05'
Fillman vypálil tvrdou ránu vedle brány.
31:34'
Puk skončil mimo hrací plochu a bude se opět vhazovat ve středním pásmu.
31:20'
30:36'
Nyní měli domácí hodně štěstí, jelikož Hlaváč trochu povyjel z brány, ale hosté nedokázali dostat puk do prázdné svatyně Frýdku-Místku.
30:01'
Čermák před bránou zamířil těsně vedle levé tyče.
29:20'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., napadení).
28:45'
Pavlinovi se přihrávka nepodařilo, ale u puku jsou opět hosté.
28:15'
Čermák vypálil pouze vedle brány Hlaváče.
27:08'
Poslední obránce Motoru zastavil Kaukiče v jeho útoku a ten se tak ke střele nedostal.
26:33'
Klimša se si objel bránu Kváči a následně nebezpečně vypálil bekhendem, ovšem střela šla vedle pravé tyče.
25:41'
Mikulík naprosto famózně přešel přes čtyři hráče a poté vypálil, ovšem jeho rána šla těsně nad.
24:53'
Čermák se málem dostal ke střele, ale nakonec přihrávku na něj zblokoval obránce rysů.
24:16'
Domácí získali puk a založili novou akci, ta ovšem střelou na bránu neskončila, ale znovu jsou u kotouče.
23:37'
Ofsajd, ve kterém se ocitl Martin Beránek.
23:18'
Ovšem nepřesná střela rysy osvobodila.
22:37'
Začátek třetiny patří jasně Motoru, který nyní sevřel rysy v jejich pásmu.
22:10'
Ofsajd hostů z Českých Budějovic.
21:23'
Fillman napřáhl z modré čáry, ale Hlaváč opět vytasil pěkný zákrok a puk vyrazil.
20:46'
Zdeněk Kutlák poslal tvrdou střelu těsně nad domácí bránu.
20:21'
Tvrdě sražen byl na plexisklo Kovář.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48.
První třetina je u konce. Zápas je velmi vyrovnaný a oba dva týmy měly šance na vstřelení první branky. První velkou možnost měl v sedmé minutě Václav Nedorost, když dostal skvělou přihrávku a upaloval sám na bránu, ale Hlaváč gól nepřipustil. Vít Christov se ukázal jako fair-play hráč, když se přiznal, že domácího hráče atakoval on, nikoliv hráč Českých Budějovic a tak hosté měli dál možnost přesilové hry přes tři minuty. V 15. minutě se do největší šance dostal Miloslav Čermák, ale ten trefil pouze pravou tyč domácí brány. Frýdecko-místečtí se ale ubránili a stav po první třetině je 0:0.
20:00'
19:49'
Domácí se ke konci třetiny ještě dostali dopředu, ale střela z toho nebyla.
18:59'
Puk po sražené přihrávce vylétl z ledové plochy a bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:25'
Kváča si poradil se střelou domácího hráče a vyrazil jí.
18:15'
Zakázané uvolnění Českých Budějovic.
18:03'
Przybyly nabral rychlost, ale na bránu nedokázal vystřelit, jelikož měl vedle sebe obránce, který ho odtlačil.
17:39'
Pajič po buly nepřihrál přesně, ale u puku jsou zpátky hosté.
17:33'
Zakázané uvolnění Frýdecko-místeckých.
17:27'
Ofsajd Frýdku-Místku.
17:13'
Dostálek neprošel přes střed pásma, kde ho o puk obrala domácí obrana.
16:40'
Zakázané uvolnění rysů z Frýdku-Místku.
16:11'
Frýdek-Místek až na jednu tyč po střele Motoru se ubránil skvěle, ale nyní jsou u kotouče opět hosté.
15:43'
14:39'
Miloslav Čermák se napřáhl ke střele, ale trefil pouze pravou tyč Hlaváčovy brány!
14:08'
Domácí se opět osvobodili výhozem přes celé hřiště.
13:40'
Motor neudržel puk ve třetině rysů a musí začít akci znova.
13:13'
Puk skončil po zblokované přihrávce v ochranné síti v obranném pásmu Frýdku-Místku.
12:29'
Vít Christov jakožto fair-play hráč odvolal faul, který rozhodčí signalizovali Českým Budějovicím.
12:24'
Zakázané uvolnění Českých Budějovic, kteří budou mít přes tři minuty přesilovou hru.
12:07'
11:43'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min + 2min., vysoká hůl).
11:35'
Prokeš se v oslabení dostal do střely, když si objel bránu, ale Hlaváč byl připraven.
10:59'
Rysi zatlačili hostující hráče, kteří hráli dlouho bez střídání, ale vše skončilo u nepřesné přihrávky, která domácím hráči přeskočila hůl.
10:23'
Domácí mohou vstřelit první branku utkání ve druhé přesilové hře.
10:07'
10:00'
Vráblík poslal skrytou střelou na bránu, ale ta gólem neskočila.
09:55'
Luboš Rob vystřelil z velkého úhlu na levé straně, ale Jan Hlaváč puk chytil do lapačky ukázkovým zákrokem.
09:21'
Domácí opět ohrozili svatyni Kváči, ale ten si s tím poradil.
09:09'
Milan Mikulík skvěle ukradl puk hostujícím hráčům.
08:29'
Pavlin nahodil puk na domácího brankáře, ale ten si sním poradil.
08:08'
07:38'
Stránský bekhendem těsně minul bránu Motoru.
06:58'
Václav Nedorost se po krásné přihrávce dostal sám před brankáře Hlaváče, ale ten ho skvělým zákrokem vychytal a podržel domácí tým!
06:46'
Nejprve Kvasnica vystřelil na bránu, ale poté se v chumlu hráčů puk dostal pod brankáře Kváču a bude následovat buly ve třetině Českých Budějovic.
06:29'
06:05'
Kváča si poradil s náhozem na něj, když lapačkou chytil puk.
05:54'
Ofsajd domácího Frýdku-Místku.
05:36'
Hosté se osvobodili výhozem puku do bezpečí.
05:22'
Následuje buly v obranném pásmu Motoru.
04:29'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – 2 min., podražení).
04:16'
Frýdek-Místek pouze odevzdal puk a šel střídat.
03:40'
Dostálek poslal nepříjemnou střelu na Hlaváče, ale ten si s tím poradil a holí puk vyrazil.
03:21'
Hostující hráč poslal přihrávku, která byla zblokována domácím hráčem a puk skončil mimo ledovou plochu.
02:35'
Domácí odebrali puk Motoru, ale ten po chvíli získal zpátky a ohrozil bránu Hlaváče, když vyslal střelu Fillman.
01:36'
Domácí se dostali do zakončení, ale Kváča si připsal první zákrok.
00:29'
Hosté rozjeli novou akci, ale skončilo to nepřesnou střelou.
00:01'

HC Frýdek-Místek: Hlaváč (Štěpánek) – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Bartko, Piegl, D. Stránský – Kvasnica, Bajtek, J. Kalus – Kofroň (C), Mikulík, Christov (A) – Klimša, Przybyla, Raška – Kaukič, Flok.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Rob, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, Heřman – M. Bárta, Pajič, Jonák – Vlček, Prokeš..
Tři výhry v řadě posunuly České Budějovice na druhé místo

Po příchodu nového trenéra se začíná blýskat na lepší časy. V posledním utkání Motor přivítal na svém ledě poslední Kadaň. Už po čtrnácti minutách vidělo skoro šest tisíc diváků vedení domácího týmu o tři branky, když se nejprve dvakrát prosadil Pajič a poté Crowder, který už ale v klubu skončil, jelikož nenaplňoval očekávání. Kadaň sice snížila jedním gólem, ale do přestávky se ještě trefil i Heřman a Českobudějovičtí vedli 4:1.
Na začátku druhé periody dokonal hattrick Pajič. Ke konci druhé třetiny se sice dvakrát prosadili hosté, ale v té poslední vstřelil jeden gól Galamboš a České Budějovice si připsaly výhru 6:3. Aktuálně se Motor nachází na druhém místě s třiceti šesti body a čtyřbodovou ztrátou na první Karlovy Vary.

Motor posiluje v čele s novým trenérem Jelínkem

Vedení Motoru se v půlce října rozhodlo po nepřesvědčivých výkonech odvolat hlavního trenéra u „A“ týmu Antonína Stavjaňu. Hledání nového kouče jim ovšem netrvalo dlouho a na místo něj přišel Marian Jelínek. Jako asistenty si vybral českobudějovické legendy Luboše Roba a Aleše Kotalíka.
Po novém trenérovi přichází i zvučné posily. Mezi ně patří například mistr světa Petr Vampola, který zvažoval konec kariéry, ale nakonec se nechal přesvědčit nabídkou Motoru. Další posilou je Michal Bárta, kterého Jelínek zná velmi dobře z působení v Liberci či Mladé Boleslavi. Aby toho nebylo málo v Úterý vedení Motoru potvrdilo příchod i velezkušeného obránce Jiřího Kučného.

Nepříznivá série Frýdku-Místku

V posledním zápase odehráli naši rysi těžký boj v derby s Havířovem na jeho ledě. Přes dva tisíce diváků v hledišti sledovalo vyrovnaný boj, ve kterém viděli nejen čtyři góly, ale taky bitku obou mužstev. První třetina Frýdecko-místeckým nevyšla podle představ a inkasovali v ní hned dva góly. I přes velkou motivaci vstřelit gól dostali v polovině zápasu třetí zásah. Do třetí třetiny nastoupil místo Danečka brankář Hlaváč, ale Frýdek-Místek vstřelil gól až těsně před koncem, když se prosadil druhým gólem v dresu červenobílých rysů Lukáš Kaukič.
V prvním vzájemném zápase padl pouze jeden gól

Už v 7. kole letošní WSM Ligy se proti obě utkala tato mužstva. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný a 5 325 přihlížejících diváků v Budvar aréně se gólu po šedesáti minutách nedočkalo. Na řadu přišlo prodloužení a v tom Českobudějovičtí rozhodli, když se v 63. minutě prosadil Pavel Pýcha. Rysi si tak z jižních Čech odvezli cenný bod.
Frýdku-Místku se v posledních zápasech příliš nedařilo, to ale bude chtít zlomit v domácím prostředí, ve kterém umí potrápit nejednoho soupeře. Tentokrát do haly Polárka přijede Motor z Českých Budějovic. Úvodní buly bude vhozeno první listopadový den v 18:00.