1. česká hokejová liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Litoměřice - 30. září 2017   16:00

K. Vary
K. Vary
12:54' Krejčí (Flek, O. Beránek) • 35:43' Kverka (Harkabus, Podlipnik) • 47:53' Tuominen (Gorčík, Skuhravý)
Litoměřice

Tomáš Rachůnek se za hlubokého potlesku zvedá z ledové plochy s pomocí lékaře a spoluhráče. Litoměřice si od domácích fanoušků zasloužili vypískání. Jeden z fanoušků dokonce polil jednoho z asistentů trenéra.

Závěr zápasu byl velmi dramatický a vypjatý. Já vám děkuji za pozornost, budu se těšit u dalšího onlajnu, na počtenou se loučí Kamila Ströerová.
60:00'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
59:58'
Jeden z hostujících hráčů poslal k zemi Tomáše Rachůnka, který i po skončení duelu stále leží na ledové ploše a nezvedá se. Jednalo se o Havelku, který nedovoleně poslal k zemi Tomáše Rachůnka.
59:42'
Vhazovat se bude před Filipem Novotným, Karlovy Vary vyhodili až na zakázané uvolnění.
59:20'
Domácí si berou kotouč na své hokejky a vyváží jej do středního pásma.
59:05'
Litoměřice se pokouší překonat stoprocentního Novotného, ale nedaří se jim to.
59:01'
Aleš Pavlas vypálil na Novotného, ten si s jeho střelou bez problému poradil.
58:32'
Karlovarští hrdinové se dostali před Kloučka, ale bojovali o kotouč a nedokázali ve třetině usadit.
58:20'
Hraje se tedy ve vyrovnaném počtu.
58:19'
Vladimír Sičák (KVA) bránil mimo pravidla hry, a tak odchází na dvě minuty zpytovat svědomí za nedovolené bránění.
58:10'
Za hákování odchází na dvě minuty Ondřej Smetana (LTM).
57:48'
Do konce třetí části zbývají dvě minuty.
57:45'
Nahození si Novotný pohlídal.
57:03'
Jakub Flek v sevření obou beků Litoměřic dokázal vystřelit, k jeho smůle šla střela mimo bránu.
56:45'
Do akce se pouští hosté, kteří se zjevují před Filipem Novotný, který ještě nebyl dnes překonán.
56:22'
Karlovarští se zdrželi v útoku, ale nedokázali na Kloučka vyzrát.
56:02'
Vladimír Sičák vystřelil ihned po buly, Klouček schoval puk pod svá křídla.
55:59'
Henri Tuominen vystřelil. Rána, kterou vyslal mířila jen do ochranné sítě za Kloučkem.
55:15'
K žádné šanci však nedošlo, nebyl zde žádný hráč Litoměřic, který by mohl třígólové vedení Karlových Varů ohrozit.
54:54'
Obrana hostů uklidňuje hru a posílá kotouč zpět do pásma Energie.
54:45'
Hraje se ve středním pásmu, kde se bojuje o kotouč.
54:17'
Stadion opouští útočnou třetiny, jelikož byl vypuzen domácími hokejisty.
53:58'
Hosté se pokouší dostat před Filipa Novotný, ten však všechny pokusy o snížení gólového manka likviduje.
Dnešní utkání sleduje 2083 diváků.
53:44'
Hosté se dopustili ofsajdu. Přichází komerční přestávka.
53:18'
Litoměřice jsou ve své třetině a dostávají se až k Novotnému, nijak se neprosadili.
52:44'
Hra se přesouvá před brankáře domácích, jelikož bylo odpískáno zakázané uvolnění.
52:16'
Hokejisté z Karlových Varů se dostávají do třetiny Kloučka, nijak ho však neohrozili.
51:23'
Vzápětí se karlovarská Energie objevila před Kloučkem, ale nedokázala se střelecky prosadit.
50:47'
Hosté se dostávají do obranné třetiny domácích, ale tam se kotouče ujímá Filip Novotný, který nahrál na své spoluhráče.
49:30'
Litoměřice hledají kousek volného ledu na to, aby se mohly usadit před Novotným, ale marně. Domácí obrana je téměř všude.
47:53'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Přesilou hru dokázal využít HENRI TUOMINEN. Od modré čáry vypálil Daniel Krejčí, kotouč zůstal volně ležet u betonu Kloučka. U puku však stál autor třetí branky energetiků Tuominen, který skočil hokejkou po volném kotouč a dorazil ho do prázdné branky. Asistence: Sebastian Gorčík, Václav Skuhravý.
47:31'
Matic Podlipnik se dostal do šance, od modré čáry vystřelil ale Klouček zareagoval v pravý okamžik.
46:58'
Kališníkům se daří osvobodit, puk zastavuje Filip Novotný. Karlovarští se zkouší probojovat do útočné třetiny.
46:49'
Tomáš Rachůnek se postaral o další nebezpečnou šanci Energie, kterou Klouček vyrazil do ochranné sítě.
46:20'
Litoměřice vyvezl puk do útočné třetiny, tam si ho přebírají domácí hráči, kteří bojují o místo před Kloučkem.
46:16'
Komerční přestávka.
46:16'
Ondřej Smetana (LTM) se dopustil podražení, odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
46:08'
Martin Rohan se napřáhl a poslal dělovou ránu, která označkovala plexisklo.
45:55'
Litoměřice budou hrát další oslabení.
45:24'
Litoměřice drží na kotouči a dostávají se před Novotného, kde jsou sraženi obranou domácích hokejistů.
44:51'
Jaromír Kverka trefil jen plexisklo za hostujícím brankářem.
44:02'
Jakub Flek s Dávidem Grígerem se postarali o další akci, která opět zůstala neproměněná. Druhý jmenovaný se netrefil do branky Kloučka.
43:07'
Kohout s Tuominenem se dostali do šance. Prvně se pokusil prostřelit Kloučka Kohout, kotouč však vypadl přesně před Tuominena, který nedokázal puk dostat za Kloučka.
42:23'
Beránek se objevil před Kloučkem, kotouč mu však vypíchl jeden z beků Litoměřic.
42:21'
Odpískán ofsajd domácích, vhazuje se středním pásmu.
42:05'
Domácí se drží v útočné třetině, ale nedokázali nic vymyslet.
41:40'
Filip Novotný si připisuje další zákrok, střílel Jiří Jebavý, gólman Energie však správně zakročil.
40:51'
Nyní se bojuje na druhé straně ledové plochy. Vzápětí je odpískáno další zakázané uvolnění Karlových Varů.
40:38'
Energetici dokázali jednou vystřelit, ale nijak nebezpečně.
40:23'
Beránek se posouvá do útočné třetiny.
40:17'
Karlovarští vyhodili na zakázané uvolnění, hra míří před Novotného.
40:03'
Filip Novotný zastavuje puk za svou branou.
40:01'
Ke konci druhé třetiny navýšila Energie svůj náskok k jednu branku. Konkrétně se tak podařilo Jaromíru Kverkovi. Litoměřice se také dostaly k šancím, ale nedaří se jim je proměňovat, v čemž je nejzásadnější rozdíl dnešního duelu. Kdo se stane vítězem zápasu se dozvíme ve třetí třetině, která začne v 17:40.
40:00'
39:42'
Litoměřice se pokusily nahodit do útočné třetiny, ale trefili jednoho čárového sudího, hra se tak přerušila.
39:31'
Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.
39:03'
Karlovarští vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma energetiků.
38:40'
Přesilová hra hostů sice skončila, ale přesto se drží v útočné třetině.
38:34'
Domácí Energie hraje v plném počtu.
38:19'
Energetici se osvobozují, Litoměřice se znovu pokouší uspět.
37:58'
Kališníci se zabydleli u Filipa Novotného a zkouší se prosadit.
37:36'
Karlovy Vary však výborně napadají a nechtějí soupeře pustit ke kotouči.
37:10'
Litoměřice tak mají možnost napravit svou reputaci, prozatím si vedou poměrně dobře. Točí se v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.
37:04'
Ondřej Smetana prověřil Novotného od modré čáry, ten se před fanoušky vytáhl zákrokem lapačkou.
36:32'
Karlovarská lavice se dopustila prohřešku, hrála s větším počtem mužů v poli než je povoleno. Trest odpyká Henri Tuominen.
35:43'
Autorem druhé branky Energie se stává JAROMÍR KVERKA. Tomáš Harkabus nahrál před brankou na Kverku, ten bez větších obtíží poslal kotouč za záda Kloučka. Asistence: Tomáš Harkabus, Matic Podlipnik.
34:48'
Jaromír Kverka chtěl pálil z mezikruží, ale střela se mu nevyvedla.
34:25'
Václav Skuhravý se ujímá kotouče a míří do útočné třetiny.
34:03'
Hosté se sice na okamžik zdrželi před Novotným, ale k šanci se nedostali.
33:45'
Litoměřice se snaží dostat do obranného pásma Karlových Varů.
33:30'
Jan Šimeček zapadl do Kloučkovy branky, která tak vypadla ze svého postavení. Následuje komerční přestávka.
33:21'
Domácí sídlí před brankou hostí.
32:33'
Matic Podlipnik byl ve velké šanci, chtěl se trefit do volného místa mezi lapačkou a Kloučkovo branko, ale hostující brankář ho vychytal lapačkou.
31:52'
Daniel Krejčí se znovu dostal před Kloučka. Střela, kterou vyslal mířila mimo branku hostujícího gólmana.
31:14'
Energie se snaží překonat Kloučka, ale marně.
30:50'
Karlovarští se při přechodu do útočného pásma dopustili úmyslného ofsajdu.
30:00'
Energie vyhodila puk až na zakázané uvolnění, vhazovaní proběhne po pravici Novotného.
29:44'
Formace Rachůnek, Gríger, Flek nyní příliš kombinovala, na místo jednoduché střely. Skóre se nemění.
29:00'
Karlovy Vary se nedokázaly dostat ze svého pásma. Nakonec se na druhé straně dostal k šanci Dávid Gríger, jehož střelu zastavil Klouček.
28:45'
Litoměřice se dopustily zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před Kloučka.
28:35'
K vidění je spoustu osobních soubojů, ale na vyložené šance je zápas chudý.
28:03'
Ondřej Beránek si připisuje další šanci. Sám jen na brankáře Kloučka, ale střela označkovala jen mantinel.
27:30'
Kališníci se pomalu zabydlovali v útočné třetině, karlovarští se však stačili osvobodit.
26:51'
26:50'
Hosté hrají v plném počtu.
26:40'
Václav Skuhravý se zkusil prosadit od modré čáry, ale trefil se jen do mantinelu.
26:17'
Hráči Litoměřic všechny kotouče zahazují do bezpečné vzdálenosti.
26:06'
Karlovarským hokejistům se nedaří udržet v útočné třetině.
25:48'
Vzápětí se dostali hosté do další šance, kterou opět musel hasit gólman Filip Novotný.
25:00'
Vítězslav Bílek se ve vlastním oslabení dostal do nebezpečné šance. Obránci Karlových Varů zaspali a nechali ho samotného jet na Filipa Novotného. Ten mu v poslední možné chvíli kotouč vypíchl hokejkou.
24:46'
Karlovarští si zahrají již třetí přesilovou hru, dopadne stejně úspěšně jako ta předchozí?
24:45'
Vojtěch Komárek (LTM) si odchází odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici. Provinil se držením.
24:18'
Energetici hnízdí v útočné třetině, nakonec hru zastavil Klouček.
23:52'
Martin Kohout pálil, ale mimo branku Kloučka.
23:10'
Kališníci se ujímají kotouče, Filip Novotný však zahrozil sám sobě, když vyrazil před sebe a puk mu málem zapadl do branky.
22:50'
Weinhold nastřelil brusli litoměřického obránce.
22:44'
Následně je odpískání zakázané uvolnění hostů.
21:58'
Energetici se zabydleli v útočné třetině, Jaromír Kverka pálil zblízka, Klouček jeho střela zachytil.
21:37'
Tentokrát se Karlovým Varům nepodařilo projít přes střední pásmo, díky obraně hostů.
21:19'
Kališníci se opět osvobozují, energetici zakládají další útok.
20:58'
Střela Krejčího byla zblokovaná bruslí jednoho z beků.
20:38'
Litoměřicím se daří v brzké době osvobodit, karlovarští tak znovu bojují o útočné pásmo.
20:17'
Aleš Pavlas (LTM) odchází na dvě minuty za hákování.
20:04'
Daniel Krejčí se dostává ke kotouči za vlastní brankou, když se Energie dostala do pásma, je odpískán faul, Karlovy Vary si tak zahrají další přesilovou hru.
20:01'
Energetici se připravují na druhou periodu.
V první třetině byla k vidění jen jedna branka. Svatyni Kloučka rozvlinil Daniel Krejčí v přesilové hře. K vyloženým šancím nedošlo. Oba týmy se spolu spíše seznamovaly. Nikterak soupeře nepřekvapovaly. Druhá třetina začne v 16:49.
20:00'
19:22'
Martin Kohout se pokusil navýšit skóre energetiků, ale střela nebyla přesná.
18:51'
Ondřej Beránek vystřelil, ale ani jeho střela nepřekvapila Kloučka.
18:06'
Karlovarští se osvobodili a dostávají do šancí, které však nedokáží proměnit.
17:30'
V obranném pásmu zachytil Václav Skuhravý rozehrávku kališníků, z pásma se však nedokázal dostat.
17:15'
Stadion se pokusil dostat domácí pod tlak, ale Filip Novotný si dává dobrý pozor.
16:14'
Karlovy Vary bombardovaly Kloučka střelami, kterým k jeho štěstí, odolal.
15:43'
Jakub Flek se dostal do dobré šance, kterou Klouček vychytal.
15:14'
Karlovarští hokejisté uklidňují hru a začínají nový útok.
14:47'
Zakázané uvolnění kališníků, hra se přesouvá před Kloučka.
13:54'
Domácí se zdrželi v útočné třetině, ale Litoměřice opravdu dobře brání a Energii nepustila do další nebezpečné šance.
12:54'
Energetikům stačilo pouhých devět vteřin přesilové hry, aby otevřeli skóre zápasu. DANIEL KREJČÍ chvilku po buly poslal dělovou ránu od modré čáry, která vymetla pavučiny v Kloučkově brance. Asistence: Jakub Flek, Ondřej Beránek.
12:44'
Filip Helt (LTM) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za držení.
12:35'
Energetici začínají nový útok, který končí nedovoleným zákrokem Litoměřic.
12:10'
Karlovarským hokejistům se nedaří opustit svou obrannou třetinu, díky dobrému napadání Litoměřic. Komerční přestávka.
11:32'
Zakázané uvolnění Litoměřic. Hra se přesouvá do obranného pásma hostů.
11:03'
Weinhold vystřelil od modré čáry, hostující gólman ho vychytal.
10:46'
Jakub Flek vystřelil, střela letěla jen do ochranné sítě za Kloučkem.
10:02'
Kapitán Václav Skuhravý vypálil, Klouček ukryl jeho střelu do lapačky.
09:48'
Filip Novotný si připisuje další zákrok.
09:48'
09:34'
Vystřelil také dělostřelec Matic Podlipnik, ale dělovka mířila mimo.
09:17'
Karlovy Vary se opět motají kolem branky Kloučka.
08:57'
Jaromír Kverka se pokusil o úvodní branku, ale jeho střela mířila jen do plexiskla.
08:29'
Karlovarští jsou opět bez pásma, kotouč zastavuje až Filip Novotný. Za jeho brankou započal nový útok.
08:08'
Energie již zabrala své přesilovkové postavení a hledá recept na Kloučka.
07:40'
Domácí byli vypuzeni z útočné třetiny, ale bleskurychle se vrací zpět ohrožovat branku hostí.
07:36'
První pokus energetiků zabil Klouček.
07:34'
Karlovy Vary se tak dostávají do šance vstřelit úvodní branku zápasu.
07:33'
Martin Havelka (LTM) odchází před komerční přestávkou na trestnou lavici. Vysloužil si od sudích dvouminutový trest za krosček.
07:17'
Karlovarští ubránili první oslabení, dokonce se sami dostali do jedné šance.
06:33'
Energie se drží u Kloučkovy branky a získává cenné vteřiny.
06:27'
Vladimír Sičák ve vlastním oslabení ohrozil Kloučka, ten však vytáhl zákrok lapačkou.
06:11'
Karlovarští hokejisté dobře hlídají svého soupeře.
05:46'
Po chybné přihrávce navíc Litoměřice přichází o útočné pásmo, a tak to zkouší znovu.
05:25'
Hosté se zatím nezdrželi v útočné třetině ani nijak neohrozili karlovarskou svatyni.
05:08'
Litoměřice si zahrají první přesilovou hru v zápase. Na trestnou lavici odchází Petr Stloukal (KVA) za vysokou hůl.
04:35'
Karlovarští se sice dostali do pásma, ale vzápětí se Litoměřicím podařilo osvobodit.
04:09'
Pilař vyzkoušel pozornost Novotného. Domácí brankář se však nenechal zmást a vystihl jeho úmysl.
03:38'
Litoměřice dobře brání a nepouští Karlovy Vary do nebezpečné blízkosti s litoměřickým gólmanem.
03:08'
02:28'
Hosté přechází do útočné třetiny, kde čeká důsledná obrana Energie.
02:28'
Icing Karlových Varů, hra se přesouvá před Filipa Novotného.
02:00'
Energii se podařilo opustit obranné pásmo. Litoměřice se drží na puku, ale nedostávají se do vhodných pozic.
01:41'
Novotný si připisuje zákrok, rozehrává na své spoluhráče.
01:15'
Karlovarští hokejisté zakládají nový útok.
00:53'
Stadion vyhazuje až za Filipa Novotného.
00:10'
Energetici se ujali kotouče. K první velké šanci se dostal Jakub Flek, který v chyboval koncovce.
00:01'
Energie v čele s Jakubem Flekem nastupuje na ledovou plochu.
Čtveřice sudích se připravuje na duel mezi karlovarskou Energií a Stadion Litoměřice.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Kohout.

HC Stadion Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Pavlas (C), Kvasnička, Strejček, Smetana (A), Jebavý, Jandus – Stříbrný, Hanták, Bílek (A) – Kantner, J. Šimeček, M. Chalupa – R. Pilař, Miškář, Helt – M. Havelka, Komárek, Jirásek..
HC Energie Karlovy Vary
Energetikům se v letošní sezoně nadmíru daří. Poraženi byli jen dvakrát. Ve druhém kole WSM ligy remizovali se Vsetínem, následné prodloužení rozhodlo o tom, že body zůstanou Na Lapači. Druhá porážka přišla v Přerově. Karlovy Vary nevstřelily jediný gól, za to Zubři se z branky radovali pouze jednou. Na domácím ledě je Energie téměř neporazitelná. Žádný z týmů ligy ještě nepřišel na návod, jak urvat tři body z KV Arény. Energetikům pomáhají domácí fanoušci, kteří se starají o perfektní kulisu. V celkové tabulce jsou Karlovy Vary na třetím místě. Ovšem na domácím ledě vládnou prvenstvím. Matic Podlipnik se ukázal v dobrém světle, když vede tabulku produktivity v celé lize, postaral se o 6 branek a tři asistence, a tak má 9 bodů na kontě. Po šesti bodech má dvojice Ondřej Beránek a Tomáš Rachůnek. O 5 bodů se zasloužila dvojice Vladimír Sičák a Petr Stloukal. Karlovarští hokejisté mají oporu také v brance. Filip Novotný je na 3. místě v tabulce brankářů. Jeho kolega Tomáš Závorka je na 25. příčce. Energetici si drží domácí neporazitelnost, ovládnou KV Arénu také v duelu s Litoměřicemi? To se dozvíme 30.9. v netradiční čas, a to v 16:00.
HC Stadion Litoměřice
Litoměřice mají na svém kontě jen dvě prohry. V prvním zápase narazily na České Budějovice, které dokázalo pětkrát vstřelit branku za záda litoměřického brankáře, ovšem Stadion se trefil jen dvakrát. K druhé porážce došlo ve Frýdku-Místku, kde opět soupeř vstřelit pět branek. Hostující Litoměřice se však polepšily a vstřelily góly tři. V celkové tabulce patří Stadionu čestné šesté místo. Čtvrtá příčka patří Litoměřicím v tabulce venkovních zápasů, což není vůbec špatné. Bývalý hráč karlovarské Energie Vítězslav Bílek si vede velmi dobře. Během sedmi zápasů nasbíral 6 bodů za tři asistence a tři vstřelené branky. Více by se energetici měli však bát obrany, kterou je kvalitní. Aleš Pavlas s 8 body na svém kontě, je jistě důkazem toho, že i obránce umí dobře vystřelit. Do branky se může postavit Milan Klouček nebo Martin Michajlov. První jmenovaný je 16. v tabulce gólmanů celé WSM ligy, Michajlov je 27. Rozhodně půjde o zajímavý duel, jelikož se tyto dva týmy setkaly již v přípravném zápase, kde vítězství urvala domácí Energie. Budou se chtít Litoměřice pomstít?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.