1. česká liga - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Havířov - 24. února 2018   17:00

Ukončeno
Litoměřice
Litoměřice
16:31' Machala (M. Jandus) • 19:19' J. Veselý (Voženílek) • 34:33' Voženílek (J. Veselý) • 36:14' Miškář (Zajan) • 40:44' Voženílek (Kusý) • 55:55' J. Veselý (Voženílek)
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
Havířov
Havířov
26:54' Matai  (Kanko)
Litoměřice
Sestavy:
Škarek (Michajlov) – Smetana, Gaspar, Jebavý, M. Jandus, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Voženílek – Machala, J. Šimeček, Stříbrný – M. Havelka, Miškář, R. Pilař – Hanták, Zajan.
Rozhodčí
Jechoutek, Valenta – Kreuzer, Štětina
Kalich Arena, Litoměřice
821 diváků
Havířov
Sestavy:
Matoušek (K. Šimeček) – Matai, Mrowiec, Chroboček, Uhlíř, Dudek, Grygar – Kanko, Pořízek, Gřeš – Kotala, L. Bednář, Fronk – Bambula, Cihlář, Juhász – Hilšer, Janeček, Macuh.
Přenos se aktualizuje automaticky

V letošní sezóně je to ode mne odsud z Kalich Areny vše. Těším se na vás u dalších online přenosů v sezóně 2018/2019.
Litoměřickým se povedlo celkem jasně ovládnout dnešní utkání. Pětigólovým rozdílem se hráči Stadionu rozloučili s letošní sezónou. Na AZet ještě čekají boje play-off, v nichž se utká s českobudějovickým Motorem.
Konec zápasu.
59:19'
Ve hře čtyři na čtyři Stadion již definitivně zůstává v útočném pásmu, kde již pouze dohrává tuto sezónu velmi uvolněně.
58:34'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Denis Kusý – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Cihlář – 2 min., sekání).
58:20'
Denis Kusý narušil havířovskou souhru ve středním pásmu. Následně vybruslil s pukem do pásma útočného.
57:33'
Havířov se snaží ještě upravit skóre. V útočném pásmu vysílají na Škarka jednu střelu za druhou. Žádná z nich ale není nijak důrazná.
56:30'
Litoměřičtí již pronikají do útočného pásma zcela uvolněně po důsledné kombinaci v obranném pásmu. Do prudkého zakončení z mezikruží se dostal Martin Havelka. Ten však na Matouška nevyzrál. Následně se do útočného pásma přesunuli hosté.
55:55'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Následné vhazování se ovšem AZetu velice vymstilo. Bezprostředně po něm překvapil svou střelou gólmana Matouška JAN VESELÝ, který prostřelil skupinku hráčů. Asistence: Daniel Voženílek.
55:51'
Pro zmírnění dosud velmi dusného napětí před Jiřím Matouškem vypustili hosté puk na icing.
54:57'
Havířovským se podařilo dostat se k brance Jakuba Škarka. Odsud ovšem byli velmi rychle vytlačeni, podobnou rychlostí se dokázali vrátit zpět.
54:27'
Hosté v plném počtu.
54:20'
Kališníci s ledovým klidem rozehrávají od vlastní branky.
53:44'
Havířov se marně snaží vyvézt kotouč ven. Nadějeplný pokus Radka Pořízka našel svůj konec již ve středním pásmu.
52:51'
Litoměřice se dostaly opět do útočného pásma. Jejich kombinace prochází havířovskou obranou jako nůž máslem. Její zakončení už však tak jednoduché není.
52:27'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Dudek – 2 min., podražení).
52:22'
Vyrovnání početních sil přineslo přenesení hry směrem ke Škarkovi. Toho se prudce od modré pokusil překonat Jiří Fronk. Na Škarka ale nevyzrál.
51:48'
Hosté v plném počtu.
51:14'
Havířovským se jí podařilo narušit, z čehož litoměřičtí rychle vybrousili. Do zakončení se dostal Patrik Miškář, jehož střela z pravého kruhu zazvonila o pravou tyčku Matouškovy branky.
50:18'
Pozvolnou kombinací zahájil Stadion svou další přesilovku. Odsud se velmi rychle dostali do útočného pásma, kde pokračovali ve své kombinaci.
49:48'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jaroslav Mrowiec – 2 min., držení).
49:23'
Stadion kombinuje v útočném pásmu. Jejich rozehrávku se ale podařilo AZetu narušit. Na malý čas dokonce přejít k hranici útočného pásma. Kališníci se ale dokázali bleskurychle vrátit zpět.
49:00'
Kališníci rozehrávají zpoza vlastní branky. Kotouč ovšem proklouzl až na zakázané uvolnění.
48:06'
Domácí v plném počtu.
47:52'
O nepříliš důrazný průnik se postaral Rok Macuh. V pravém kruhu ho ovšem přistrčil k mantinelu Martin Jandus, který jej zároveň odstavil od kotouče.
46:35'
V přesilovce se snad vůbec poprvé dostal Havířov do útočného pásma, alespoň na delší dobu. Jejich kombinaci se ovšem podařilo kališníkům narušit a vrátit se s pukem zpět k Matouškovi.
46:06'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Šimeček – 2 min., hákování).
45:18'
Jakub Škarek za brankou převzal odražený kotouč, který poté poslal podél mantinelu zpátky do útočného pásma. Tam jej sice převzal Havířov, velmi rychle si jej kališníci ukořistili zpět.
44:33'
Daniel Voženílek nepřešel přes dvojici havířovských obránců. I přesto se stále Stadion drží v útočném pásmu. AZet tedy musí stále čelit litoměřické kombinaci, občas střelou zakončené.
43:43'
Litoměřičtí se stále drží v útočném pásmu. Havířov je proti jejich kombinaci bezmocný, přesto kališníci málokdy vypálí na Matouškovu branku.
42:52'
Dnešní utkání sleduje 821 diváků.
40:44'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Co se nepovedlo před malým momentem, povedlo se nyní! DANIEL VOŽENÍLEK převzal po dlouhém ostřelování branky Matouška puk odražený od jeho betonu. Ten poté obloučkem umístil za záda ležícího gólmana. Asistence: Denis Kusý.
40:20'
Do pořádné šance se dostali litoměřičtí hned zkraje. Rychlým přesunem se k brance dostala Veselého formace. Kombinaci pak zakončil Daniel Voženílek, ovšem přímo do gólmana.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina se nesla v obdobném tempu jako třetina první. Oba týmy se dostávaly do mnoha útočných akcí v řadě. I tentokrát byli v jejich šancích úspěšnější domácí.

Statistické okénko

Střely na branku: 6:11
Zblokované střely: 1:0
Vhazování: 7:6
Trestné minuty: 2:8
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:42'
Hosté ve čtyřech mužích na ledě.
39:12'
Litoměřice se stále drží v útočném pásmu. Trojice havířovských hráčů se ovšem sjela přesně před Matouška, jehož prostor velmi důrazně blokuje.
38:46'
Hosté pokračují ve třech hráčích.
38:35'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., sekání).
37:42'
Přesilovku pět na tři zatím Stadion kombinačně zvládá. Vystřelit na Matouška však nedokáží. Kombinace ovšem pokračuje.
36:59'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Matai – 2 min., sekání).
36:46'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., nedovolené bránění).
36:14'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Zmatečnou situaci se povedlo Stadionu gólově využít. Puk, o kterém měl přehled pouze rozhodčí nakonec také objevil PATRIK MIŠKÁŘ, který jej poslal do odkrytého prostoru Matouškovy branky. Asistence: Pavel Zajan.
35:18'
Patrik Miškář drží puk kolem pravého rohu nedaleko Matouškovy branky. Následně ovšem o kotouč přišel.
34:33'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Kališníkům se opět podařilo navýšit vedení. DANIEL VOŽENÍLEK si počkal, až gólman Matoušek spadne na zem. Načež ho jakožto ležícího překonal směrem k tyčce. Asistence: Jan Veselý.
33:12'
Postupnou kombinací se dostal puk k Jiřímu Jebavému, který se prosmýkl kolem mantinelu až do útočného pásma. I k němu se ovšem v tomto prostoru sjelo vícero havířovských hráčů, kteří se vrátili zpět.
32:26'
Radek Pilař se dostal s pukem na holi do útočného pásma. Tam však už nenašel volný prostor k přihrávce na některého ze spoluhráčů v blízkosti branky.
31:30'
Jiří Matoušek musí snášet jednu střelu za druhou od Veselého formace. Největší pokus měl v tuto chvíli Daniel Voženílek, který ovšem místo naleznutí odkrytého prostoru branky, natrefil pouze strážce havířovské svatyně.
30:45'
Domácí v plném počtu.
30:18'
Ondřej Machala obkroužil Matouškovu branku, načež našel passem Martina Jnaduse. Střela od něj však pouze mířila přímo k havířovskému gólmanovi, který jí bez obtíží vyrazil.
29:15'
První přesilovka AZetu začala soubojem o kotouč v rohu po pravici Škarka. Odsud se podařilo na malý moment domácím utrhnout a ohrozit opačný prostor.
28:45'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Havelka – 2 min., držení).
28:26'
Havířovské tento gól nabudil. Ze středního pásma se více či méně úspěšně pokouší o průniky do pásma útočného. Do něj se ovšem dostanou málokdy.
27:42'
Hosté v plném počtu.
26:54'
Havířov právě vstřelil branku!
Tento brejk byl nakonec pro AZet úspěšnější. Ze shrumáže hráčů na modré čáře vybruslil JAKUB MATAI, který poslal kotouč bekhendem k levé tyčce. Asistence: Petr Kanko.
25:58'
Litoměřický tým se rozložil do přesilovkového čtverce. V tom se snaží kombinovat, ovšem Havířovu se podařilo myšlenkový kód hráčů Stadionu prolomit a vydat se do protiútoku.
25:42'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Michal Janeček – 2 min., hákování).
24:51'
Havířovským se podařilo prostrčit kotouč až dozadu k Matouškovi. O něj pak svedl rychlostní souboj Denis Kusý a Jiří Fronk. Úspěšnější byl havířovský útočník, který ovšem o puk záhy přišel.
23:33'
Havířov se dostal do útočného pásma. V něm se sice tlačí směrem ke Škarkovi, litoměřická obrana je ale proti nim daleko důraznější.
22:23'
Dominik Málek ztratil puk za brankou Matouška. Pro ten si rychle sjel Voženílek. Jeho formace se nadále drží v útočném pásmu, nadále se pokouší dopravit kotouč za Matouška.
21:23'
AZet nadále proniká do útočného pásma. Tentokrát již bez střeleckých zakončení. Navíc kališníkům stále více vycházejí brejky.
20:06'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli havířovští. Ti se velmi rychle přesunuli do útočného pásma. Jakub Škarek musel předvést řadu rychlých pohybů tak, aby udržel puk před brankovou čárou.
20:01'
Začala druhá třetina.
Oboustranně velmi aktivní první třetina. Oba týmy se dostávaly do mnoha střeleckých pokusů. Během nich byli úspěšnější domácí, kteří zaslouženě vedou.

Statistické okénko

Střely na branku: 12:2
Zblokované střely: 3:2
Vhazování: 10:9
Trestné minuty: 0:0
20:00'
První třetina skončila.
19:19'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Těsně před koncem třetiny Stadion navyšuje své vedení. JAN VESELÝ si nabruslil z levého kruhu směrem k pravé tyčce. Následně obhodil zmateného havířovského gólmana. Asistence: Daniel Voženílek
17:56'
Jiří Matoušek se musí stále držet ve střehu. Stadion na něj vysílá jednu střelu za druhou z různých úhlů. Havířovská brána má ovšem při těchto šancích ztrojené krytí, díky čemuž se Litoměřicím ji nedaří prostřelit.
16:31'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Z následného brejku se domácí ujímají vedení! Odražený puk převzal ONDŘEJ MACHALA, který převzal Jandusovu přihrávku a vydal se přes celé hřiště. Matouška poté překonal z hranice brankoviště bekhendem. Asistence: Martin Jandus.
16:23'
Načež se musel zapotit i Jakub Škarek! Proti střele Fronka se ovšem dobře postavil.
15:33'
Tomáš Gřeš přišel v rohu kluziště po Matouškově pravici kotouč. Stadion se pak vydal k dalšímu prověření Jiřího Matouška. I tentokrát si se vzniklou šancí havířovský gólman poradil.
14:48'
Litoměřický tým se s pukem vrátil k vlastní brance. AZet se je snaží napadat, přesto bezúspěšně. Následně se Stadion vydal na opačnou stranu hrací plochy.
12:41'
Střelu Jana Veselého se snažil doklepnout do branky Daniel Voženílek. Jeho pokus, opět z hranice brankoviště, pouze vyprášil betony havířovského gólmana.
11:58'
Závan šancí před Jiřím Matouškem ke gólové trefě nevedl. Litoměřičtí se pokusili z hranice brankoviště na několikrát protlačit puk za jeho záda. Gólman Havířova pak pro jistotu kotouč zalehl.
11:17'
Lukáš Juhász zastavil litoměřickou rozehrávku na modré čáře. Následně Havířov sevřel svého soupeře v jeho obranném pásmu. Stadionu se ovšem povedlo jej rychle narušit a prorazit havířovskou obrannou tvrz.
09:53'
Denis Kusý se pokusil o křižný pass napříč středním pásmem. Velmi brzy však kotouč zastavil svými bruslemi Lukáš Chalupa. Kombinace Stadionu ale po malém zaváhání opět pokračovala.
08:48'
Martin Havelka důrazně bojuje o puk v rohu s Jakubem Kotalou. Vlivem náporu z litoměřické strany musel AZet vyjet s pukem ven. Hned poté se vrátil, celý pokus ovšem zahořel na Škarkovi, který si připsal jeden z prvních zákroků.
07:34'
Nahrávku Stříbrného z rohu hrací plochy zachytil Michael Gaspar. Rychlou narážečkou se kotouč dostal zpět k Josefu Stříbrnému. On sám následně o puk přišel, o postavení v útočném pásmu již nikoli.
06:31'
Dominik Málek byl rychleji u puku než Dominik Cihlář. Následně nasměroval puk směrem do útočného pásma. Svého spoluhráče ale nenašel, Havířov se tak odhodlal k další rozehrávce.
05:26'
Martin Havelka zblokoval na modré čáře Radka Pořízka. Přesto se AZetu nakonec do útočného pásma podařilo dostat. Bez dlouhého zahnízdění, Stadion se odhodlal do brejku.
04:42'
Obdobnou situaci jako na druhé straně předvedl Pavel Zajan. Rozdíl byl pouze v tom, že Zajanovi se z těsné blízkosti brankoviště povedlo vystřelit. Jiří Matoušek si ale celý průběh střely pohlídal.
03:44'
Jan Bambula neohroženě projel středem hřiště až ke Škarkovi. V mezikruží ho ovšem zblokovala litoměřická obrana.
02:15'
Do akce se dostal i AZet. Petr Kanko si najel směrem k pravé tyčce. Celé brankoviště však pukem pouze obhodil. V levém kruhu si jej poté ukořistili domácí hokejisté.
01:07'
Ondřej Machala obkroužil s pukem na holi kolem Matouškovy branky. Puk směrem k brance ovšem dopravit nedokázal. Stadion tak na malý moment uvolnil prostor, o to důrazněji se poté vrátil.
00:31'
Úvodní buly získali domácí, přesto odevzdali rychle puk svému soupeři. Havířov následně kombinoval před vlastní brankou, kde musel snášet litoměřické napadání.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Stadion Litoměřice: Škarek (Michajlov) – Smetana, Gaspar, Jebavý, M. Jandus, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Voženílek – Machala, J. Šimeček, Stříbrný – M. Havelka, Miškář, R. Pilař – Hanták, Zajan.

AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek (K. Šimeček) – Matai, Mrowiec, Chroboček, Uhlíř, Dudek, Grygar – Kanko, Pořízek, Gřeš – Kotala, L. Bednář, Fronk – Bambula, Cihlář, Juhász – Hilšer, Janeček, Macuh.

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Kreuzer, Štětina.
Vzájemné zápasy letošní sezóny

14.10., 13. kolo: AZ Residomo Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1 pp.
Branky a nahrávky:
28. Drtil (Matai, Fronk), 64. Matai (Sikora, Krisl) – 32. Veselý (Pavlas, Kusý).

25.11., 26. kolo: HC Stadion Litoměřice – AZ Residomo Havířov 4:1
Branky a nahrávky:
20. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 23. Šimeček (Jebavý, Jandus), 27. Bílek (Veselý, Buchtela), 33. Pavlas (Bílek, Veselý) – 44. Rác (Fronk, Sikora).

13.1., 39. kolo: AZ Residomo Havířov – HC Stadion Litoměřice 5:4
Branky a nahrávky:
7. Rác (Maruna, Kalus), 17. Kanko (Kotala, Havel), 23. Bambula (Pořízek, Bednář), 36. Fronk (Rác), 59. Bednář – 20. Řehoř (Kadlec, Šimeček), 35. Veselý (Pavlas, Michajlov), 45. Šimeček, 60. Jandus (Veselý, Kusý).
AZ Residomo Havířov

Tým Havířova se delší dobu držel na nižší hranici. Celou sezónu bojoval o samostatnou účast v play-off. Tomu velmi dopomohla sedmizápasová vítězná série na přelomu ledna a února, ohraničená zápasy s Českými Budějovicemi a Kladnem. Během té ztratil Havířov pouhé dva body po výhrách v prodloužení nad Vsetínem a Karlovými Vary. Proto má AZet v tuto chvíli jistotu účasti v nadstavbě, ve čtvrtfinále ale hned narazí na jednoho z favoritů – karlovarskou Energii či českobudějovický Motor.
HC Stadion Litoměřice

Tým Litoměřic již delší dobu ví, že brána do play-off pro něj zůstane zavřena. Přesto nadále důsledně bojoval, což dokázal obíráním bodů favoritů z Kladna a Slavie. Zejména se Stadionu v tuto chvíli daří ve venkovním prostředí. V něm pravidelně získává bodové zisky, na rozdíl od prostředí domácí Kalich Areny. V té zatím v rámci měsíce února ještě nezvítězil. Proto má šanci na nápravu tohoto stavu, zároveň se vítězně se sezónou rozloučit.
Zdravím Vás u posledního kola základní části WSM ligy. V rámci něho přivítá na svém ledě Stadion Litoměřice hosty AZ Residomo Havířov. Oba týmy se nachází v úplně jiné pozici, zatímco Stadionu sezóna tímto končí, na AZet čeká ještě play-off. Přeji příjemné hokejové počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.Klasická verze
Mobilní verze