1. česká liga - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Prostějov - 20. ledna 2018   17:00

Ukončeno
Litoměřice
Litoměřice
40:51' Kusý (J. Veselý) • 53:43' Kusý (M. Jandus) • 58:47' J. Veselý (M. Kadlec, Pavlas)
3:1
(0:0, 0:0, 3:1)
Prostějov
Prostějov
46:39' Dvořáček  (Nouza, Mikliš)
Litoměřice
Sestavy:
Škarek (Král) – D. Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, M. Jandus, Jeřábek – Kusý, J. Veselý, Bílek – M. Kadlec, J. Šimeček, Řehoř – Stříbrný, Hanták, Machala – Toman, R. Pilař, Václavek.
Rozhodčí
Kostourek, Vokřál – Rubáš, Šimán
Kalich Arena, Litoměřice
1080 diváků
Prostějov
Sestavy:
Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Mikliš, Havlík, Žovinec, Rašner, Horyna – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Fiala, V. Meidl, Švec – Voženílek, Nestrašil.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek ode mne vše. Těším se na vás u dalších online přenosů na počtenou!
Infarktové utkání nakonec rozhodly jednotlivé nájezdy na oba gólmany, kteří jinak podávali bezchybné výkony. Domácí se ujali kormidla hry během druhé třetiny, díky čemuž dokázali zcela po zásluze zvítězit.
Konec zápasu.
59:38'
Prostějov se ještě v závěru nastěhovat před branku Škarka. Z vhazování se hra přesunula na opačný konec.
59:20'
Domácí v plném počtu.
58:47'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Do prázdné branky nasměroval v oslabení puk JAN VESELÝ, čímž pravděpodobně definitivně pojistil vedení domácího celku. Asistence: Martin Kadlec, Aleš Pavlas.
57:39'
Prostějov se ve své další přesilovce celkem rychle rozestavěl do útočného čtverce. Nahrávky mezi nimi se ale daří domácím blokovat.
57:20'
Hosté hrají bez gólmana!
57:20'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Šimeček – 2 min., podražení).
56:30'
Jan Veselý již podruhé přehodil obloukem puk do středního pásma. Jestřábi se tak musejí vracet a získávat puk zpět. Díky tomu získává Stadion velmi cenné vteřiny.
55:58'
Domácí v plném počtu.
55:38'
Aleš Pavlas nepřerušil nahrávku mezi Davidem Dvořáčkem a Tomášem Divíškem. Následná střela však opětovně našla pouze ochranou síť nad Škarkovou brankou.
55:00'
Jestřábi se dostali do útočného pásma. Dokonce i do útočného čtverce, z něhož vysílali několik střel, které pravděpodobně mířily na Škarkovu branku.
54:17'
Svou další přesilovku začal Prostějov poněkud vlažněji. Rozehrávkou od vlastní branky, kterou velmi rychle narušil Martin Kadlec.
53:58'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michael Gaspar – 2 min., podražení).
53:43'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí se opět ujímají vedení! Opětovně se ujal puku DENIS KUSÝ, který si zcela osamoceně nabruslil před branku Neužila, jehož také pohotově prostřelil. Asistence: Martin Jandus.
53:30'
Dušan Žovinec nahodil puk za sebe na Tomáše Divíška, jehož další nahození našlo pouze roh ledové plochy.
52:24'
Hosté v plném počtu.
51:54'
Martin Kadlec se prosmýkl kolem mantinelu. Svůj tým nasměroval do opětovné šance. Recept na Neužila však z mnoha pokusů ale nadále najít domácí nemohou.
50:56'
O překvapivou střelu se postaral Denis Kusý. Stojíc před brankovištěm obdržel přihrávku, kterou z první nasměroval směrem na Neužila. Toho ani tentokrát překonat nedokázal.
50:24'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Václav Meidl – 2 min., podražení).
50:24'
Oba týmy v plném počtu.
49:50'
Vítězslav Bílek našel před brankou Jana Veselého. Ovšem také prostějovského obránce, díky čemuž byla souhra na malou chvíli přerušena.
48:47'
Při hře čtyři na čtyři se hra přesunula spíše před Neužilovu branku. Kališníci však v tomto prostoru nemohou najít volné místo pro pokračování úspěšné kombinace.
48:24'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 2 min., hrubost).
47:44'
Domácí se cítí obdrženým gólem spíše zaskočeni. Toho využili prostějovští, kteří se ihned natlačili do útočného pásma. Jakub Škarek se tedy musí držet stále na pozoru.
46:39'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Podobně překvapivým útokem byl překonán i Jakub Škarek. Z levého kruhu vyslal nikým nehlídán vyšší střelu DAVID DVOŘÁČEK. Proti ní neměl Škarek nárok. Asistence: Tomáš Nouza, Ondřej Mikliš.
45:58'
Hosté se málokdy dostanou do příležitosti. Pokud ano, velmi rychle se domácí dostávají zpět k puku.
44:31'
Ivan Řehoř vyjel s kotoučem podél mantinelu do útočného pásma. Následně jej poslal k Aleši Pavlasovi, který přes trojici hráčů vyslal bekhendovou střelu z vnějšího mezikruží. Jakub Neužil však i tentokrát zůstal pozorný.
43:08'
Prostějov se marně snaží dostat z útočného pásma. Jejich postupně pronikající kombinaci velmi rychle přerušil Vítězslav Bílek, který na něj vyslal prvotní střelu. O několik dalších dorážek se postaral Jan Veselý.
42:34'
Hosté v plném počtu.
42:07'
Aleš Pavlas rozehrál další šanci litoměřického celku. Ten však nevedl k výraznější příležitosti Stadionu. Přesto se kališníci stále drží v útočném pásmu.
41:58'
Dnešní utkání sleduje 1080 diváků.
40:51'
Hosté pokračují ve čtyřech hráčích.
40:51'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadionu se povedlo po strašně dlouhé době prostřelit Jakuba Neužila. Z těsné blízkosti dotlačil puk k tyčce DENIS KUSÝ, který posílá domácí do vedení. Asistence: Jan Veselý.
40:34'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., sekání).
40:20'
Enormní šance Jana Veselého! Prostřelil puk mezi nohama Neužila, který na poslední chvíli puk mezi nimi sevřel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Dnešní utkání patří oběma gólmanům. Jak Jakub Škarek, tak Jakub Neužil předvádějí famózní výkony, díky čemuž je stále držen bezbrankový stav.


Statistické okénko

Střely na branku: 15:12
Zblokované střely: 2:4
Vhazování: 20:12
Trestné minuty: 4:8
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., držení protihráče).
39:21'
Aleš Pavlas zachytil vyhozený puk ve vlastním obranném pásmu. Do rychlého přesunu vyslal Ondřeje Machalu, který obkroužil kolem brankoviště. Následně se dostal puk k Filipu Hantákovi, který prověřil Neužila z druhé strany. Odražený puk vši silou vystřelil Dominik Málek. Ani ten však gólmana Prostějova nepropálil.
38:48'
Hosté v plném počtu.
38:33'
Oba týmy se dostávají do vyložených příležitostí. Během této dlouhé střídavé přesilovky však na obou stranách vždy chyběl malý kousek, popřípadě puk zastavili bezchybně chytající gólmani.
37:53'
Domácí v plném počtu.
37:52'
Neskutečné zákroky předvádí Jakub Škarek, který doslova čaruje proti mnoha výrazným pokusům ze strany Jestřábů.
36:58'
Hosté ve čtyřech hráčích.
36:48'
Tak jako v hledišti, je i pořádný vzruch na hřišti. Ovšem v hledišti se jej snaží rozhánět pořadatelská služba, na ledě sudí, kteří poslali Davida Dvořáčka na dvouminutový odpočinek za hákování těsně před brankovištěm.
36:12'
Po návratu z trestné lavice si vybojoval kotouč pro sebe Radim Toman. Ani ten však na Neužila nevyzrál.
36:11'
Domácí ve čtyřech hráčích.
35:53'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., vysoká hůl).
35:02'
Prostějovští se po vhazování před jejich brankou velmi rychle přesunuli před Škarka. S podobnou rychlostí díky nedůraznému působení se museli vrátit zpět.
34:58'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., podražení).
34:29'
Přesilovka přinesla první větší tlak Jestřábů v této třetině. Proti nim však předvedl Jakub Škarek řadu famózních zákroků.
34:11'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radim Toman.
33:34'
Jestřábi byli zatlačeni směrem k brance Jakuba Neužila. Přesto zde drží puk na svých hokejkách a i na tak malém prostoru kombinují a pokoušejí se o proražení litoměřické hráze.
32:53'
Litoměřičtí uvolnili prostějovské napětí před brankou vyhozením puku na zakázané uvolnění. Z následného vhazování se zmocnili kotouče a prošli do středního pásma, v němž byla hra přerušena.
31:46'
Po krátkém zaváhání Litoměřic se povedlo opětovně domácím hráčům přenést hru směrem k Neužilovi. Příliš závanu však zde pro tentokrát neudělali, neboť Jestřábímu gólmanovi se zadařilo rychle kotouč skrýt do lapačky.
30:39'
Martin Kadlec poslal puk obloučkem k Vítězslavu Bílkovi, který se dostával do ideálního postavení. Bekhendem pak vyslal puk z hranice brankoviště k pravé tyčce. Prostějovský gólman ale velmi rychle proti této šanci vystrčil betony.
30:03'
Domácí se opět prokombinovali do útočného pásma. Obdobnou rychlostí se ale museli vrátit zpět.
28:56'
Josef Stříbrný našel s pukem Ondřeje Machalu, který obkroužil kolem útočného pásma. Při pokusu o nahrávku ale o puk přišel. I tak se ale domácí hokejisté nadále drží na dostřel branky Jakuba Neužila.
28:38'
Hosté v plném počtu.
28:23'
Kališníci se drží i nadále v útočném pásmu. Většina jejich střel však pouze přeletěla Jakuba Neužila.
27:15'
Kališníci se natlačili do útočného pásma. Obrovskou šanci měl na své holi Lukáš Chalupa. Do útočného pásma dostal přesně naservírovanou přihrávku přímo na vymetení odkryté branky. Puk mu však pouze sjel po hokejce.
26:38'
Daniel Voženílek zbrzdil rozjetého Martina Kadlece ve středním pásmu, za což si vysloužil dvouminutový trest za podražení.
25:48'
Ondřej Machala nadvakrát netrefil puk, který si nakonec pro sebe ukořistil Marek Švec. Ten se vydal na opačný konec ledové plochy.
25:00'
Velká šance litoměřického celku! Ondřej Smetana zakončil povedenou kombinaci Stadionu střelou z mezikruží. Puk se ovšem pouze odrazil o nohu před ním stojícího obránce Prostějova.
23:52'
Domácí hokejisté drží puk za brankou Jakuba Škarka. Odsud se stále snaží o rozehrávku. Po rychlém přesunu v podání Kusého se kotouč dostal do Jestřábího sevření.
22:40'
Ondřejovi Machalovi utekl puk při průniku za modrou čáru. Kotouč pak nedokázal převzít ani Radim Toman. Po malé chvilce, kdy se Jestřábi dostali s kotoučem do pásma středního, se hra opětovně přesunula před Neužila.
21:31'
Ondřej Mikliš nevystihl ideální moment pro přijetí přihrávky, díky čemuž mu kotouč utekl až skoro do obranného pásma. Jestřábí tlak tedy na malý moment utichl.
20:11'
Do úvodního výpadu druhé periody se dostal Denis Kusý. Těsně za modrou čarou ho zblokoval Alex Rašner. Hru se poté podařilo prostějovským přesunout na opačný konec hrací plochy.
20:01'
Začala druhá třetina.
Po většinu třetiny měli herní převahu hráči hostujícího celku, kteří se dostávali do mnoha útočných příležitostí. V nich ale naráželi na bezchybného gólmana Škarka. Ani Jakub Neužil na druhé straně nebyl zcela bez práce. Oba brankáři ale drží své týmy nad vodou za nerozhodného stavu.


Statistické okénko

Střely na branku: 9:14
Zblokované střely: 5:3
Vhazování: 8:19
Trestné minuty: 6:2
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
Domácí v plném počtu.
19:09'
Marek Drtina prostřelil litoměřickou obranu. Jakub Škarek však vytáhl další famózní zákrok, díky čemuž drží příznivý stav pro svůj tým.
18:46'
Domácí ve čtyřech mužích na ledě.
17:55'
Dvojnásobnou přesilovku začal Prostějov velice aktivně. Na střelu Venkrbce však litoměřická trojice pohotově zareagovala a puk velmi rychle vyhodila puk na opačný konec hrací plochy.
17:50'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ivan Řehoř – 2 min., vysoká hůl).
17:10'
Hosté v plném počtu.
17:02'
Vyrovnání početních sil přineslo přenesení hry opět před Škarka. Ten však svou premiéru v kališnickém dresu před litoměřickým publikem zatím zvládá na výbornou.
16:46'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Denis Kusý – 2 min., podražení).
16:32'
Nátlak Litoměřic v útočném pásmu pokračuje. Kališníci se ale nemohou dostat k vyloženější příležitosti.
15:32'
O první přesilovkou akci Litoměřic se postaral Vítězslav Bílek. V mezikruží přijal přihrávku, kterou z první nasměroval na Neužila. Prostějovský gólman střelu rychle vyrazil.
15:10'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 2 min., vysoká hůl).
14:42'
Jakub Škarek se musí stále držet na pozoru. Prostějovští hokejisté se drží na dostřel od jeho branky a nebojí se litoměřického gólmana prověřit.
13:27'
Enormní šance Jestřábů! Matouš Venkrbec okradl o kotouč Ondřeje Smetanu. Velmi rychle našel do mezikruží jedoucího Radka Prokeše, který rychle vypálil. Jakub Škarek předvedl neskutečný zákrok, díky čemuž kotouč pouze obletěl domácí branku.
12:38'
Václav Meidl se snažil dostihnout kotouč, který bleskově prolétl ke Škarkovi. Rychlosti puku neustál, došlo tedy k zakázanému uvolnění prostějovského celku.
11:55'
Radim Toman nevystihl ideální moment pro přihrávku od Jana Václavka. Na malý moment se tak zmocnili puku hostující. S podobnou rychlostí však o něj i přišli.
11:13'
Radek Jeřábek se snažil o vyhození puku mimo ohrožení vlastní branky. Před modrou čáru našel pouze Tomáše Nouzu, díky čemuž Jestřábí šance pokračuje.
10:12'
Litoměřičtí se dostali do ideálního postavení pro vystřelení. Navíc měl Neužil zakrytý výhled díky shrumáži hráčů obou barev před jeho brankou. Finální střela padla z hokejky Ondřeje Smetany. Ovšem prostějovská obrana se velmi rychle postarala o její blokaci.
09:36'
O troufalé nahození na branku se pokusil Ondřej Mikliš. Puk letící od modré čáry Škarek celkem bez obtíží pokryl.
09:05'
Obrovský pokus měl na své holi Ondřej Machala! Střelu letící z levého kruhu do pravého horního kruhu Neužilovy branky dokázal prostějovský gólman pohotově vyrazit nad svou hlavu.
07:52'
Martin Kadlec se pokusil o narušení rozehrávky Jestřábů v obranném pásmu. Místo převzetí puku a zaútočení na branku Neužila došlo k Jestřábímu výpadu na Jakuba Škarka.
05:55'
Jestřábi se stále tlačí do útočného pásma. Tentokrát se ke střele dostal Radek Prokeš. Škarek měl ale obrovské štěstí. Puk zazvonil o pravou tyčku jeho branky.
05:00'
Lukáš Luňák se opět pokusil o rychlý průnik do útočného pásma. Obrana Stadionu mu ale ihned puk zblokovala. Ten se ale rychle dostal k Matouši Venkrbcovi, od něhož přilétla rychlá střela z mezikruží. Jakub Škarek ji dokázal zastavit.
04:38'
Vítězslav Bílek dlouho váhal s rozehrávkou od vlastní branky. Nakonec našel Aleše Pavlase, který záhy vyrazil podél mantinelu. Celý pokus byl zakončen až v lapačce Jakuba Neužila.
03:36'
Lukáš Luňák se snažil z pravého kruhu prověřit Jakuba Škarka. Litoměřický gólman ale zůstal připraven a střele odolal. Přesto se Jestřábi nadále drží v útočném pásmu.
02:57'
Domácí v plném počtu.
02:27'
Litoměřickým se daří blokovat každý prostějovský útočný výpad. Naopak sami rychlou kombinací přenášejí hru mimo ohrožení Jakuba Škarka.
01:07'
I přes oslabení vyjel do útočné situace Martin Kadlec. Přehodil jestřábího obránce na modré čáře, načež se puk dostal dostal do rohu. Odtamtud Jestřábi rychle přeletěli ke Škarkovi.
00:57'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., sekání).
00:12'
K prvnímu útoku se vydali hokejisté domácího celku. Jejich snaha byla zastavena při několikerém přechodu do útočného pásma, během něhož se Málek snažil prostřelit puk přes ležícího Nouzu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Stadion Litoměřice: Škarek (Král) – D. Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, M. Jandus, Jeřábek – Kusý, J. Veselý, Bílek – M. Kadlec, J. Šimeček, Řehoř – Stříbrný, Hanták, Machala – Toman, R. Pilař, Václavek.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Mikliš, Havlík, Žovinec, Rašner, Horyna – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Fiala, V. Meidl, Švec – Voženílek, Nestrašil.

Rozhodčí: Kostourek, Vokřál – Rubáš, Šimán.
Letošní vzájemná utkání

2. kolo, 13.9.: Prostějov – Litoměřice 1:4
Branky a nahrávky: 16. Rudovský (Drtina) – 38. Chalupa (Jandus, Kantner), 43. Jeřábek, 52. Jirásek (Šimeček, Komárek), 60. Pavlas.

15. kolo, 18.10.: Litoměřice – Prostějov 2:3 pp.
Branky a nahrávky: 7. Miškář (Jebavý, Král), 41. Pavlas (Kusý) – 9. Divíšek (Rudovský), 30. Nouza (Divíšek, Rudovský), 64. Nouza (Neužil).

28. kolo, 2.12.: Prostějov – Litoměřice 3:1
Branky a nahrávky: 8. Dvořáček (Divíšek, Rudovský), 16. Venkrbec (Dvořáček), 60. Divíšek (Rudovský) – 5. Řehoř (Šimeček, Smetana)
LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovští se po slabším začátku postupně zvedli na páté místo. Mají pouze o bod méně než jejich hanácký konkurent z Hané. Přesto mají větší ztrátu na vedoucí dvojici České Budějovice a Karlovy Vary. Právě Zubry v posledním zápase porazili. Pro Jestřáby to byla první výhra v hanáckém derby letošní sezóny. V tomto utkání odjel Přerov domů poražen výsledkem 4:6. Prostějov tím navázal na předchozí domácí výhru nad Kladnem. Poslední zápas Jestřábů proti Stadionu odstartoval sedmizápasovou sérii vítězství prostějovského celku.
HC Stadion Litoměřice

Litoměřičtí se do obou zápasů představí s dvěma velkými posilami. Obě dvě přišly z extraligových týmů a obě byly součástí výpravy českého týmu na juniorské mistrovství světa v Buffalu. Z Jihlavy přišel gólman Jakub Škarek, který už za Stadion odehrál utkání v Českých Budějovicích. Navíc z Pardubic přišel útočník Martin Kaut. Oba dva na střídavé starty do konce sezóny. Zároveň do Pardubic, a následně na Kladno odešel další mladý gólman Milan Klouček. Předchozí dvě utkání přinesly velmi těsné prohry Litoměřic. Přestřelku v Havířově nakonec AZet ovládl výsledkem 5:4. Utkání proti Motoru bylo trochu specifické. Litoměřičtí v něm byli prokazatelně lepším týmem, naráželi však na bezchybného Davida Gábu. Zejména díky němu Motor nakonec zvítězil 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.Klasická verze
Mobilní verze