1. česká hokejová liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Č. Budějovice - 25. listopadu 2017   17:00

Č. Budějovice
13:24' Vampola  (Nedorost, Kučný) • 32:39' Galamboš  (Pajič, Vráblík)
Přerov
Obadal, Veselý – Bryška, Novák
MEO Aréna

Je konec, viděli jsme hodně zajímavý zápas, který došel až do nájezdů, kde Přerov dokázal vyhrát. A to po jedenácti prohrách s Motorem v řadě.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
JAKUB ŠLAHAŘ se stává hrdinou.
JAKUB ŠLAHAŘ zasunul za brankovou čáru kotouč i brankáře a je rozhodnuto.
Pajič s přehledem počkal na to, až Klimeš udělá mezírku mezi betony a přesně mezi ně poslal puk.
Pšurný šel střílet na Březinu, který šel chytat z Kváču, ovšem přerovský hráč přestřelil.
Galamboš bekhendovým blafákem nepřekonal Klimeše, ten stále drží nulu.
Kapitán Sýkora mezírku mezi betony našel a Zubři jsou ve velmi dobré pozici.
Rob zamíchal, přihrál si o brusli, ale mezi nohama Klimeše nenašel místečko.
Čáp to vzal hodně rychle, našel mezírku a otvírá skóre!
Nedorost jel velmi pomalu, zkusil bekhendový blafák, ale nevyšel mu.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:42'
Kváča drží puk, další vhazování.
64:34'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Michal Bárta – 2 min., sekání).
64:11'
Budějovice v tlaku, podaří se jim něco vymyslet?
63:48'
Goiš uklidňuje situaci a čeká na šanci, která by se mohla naskytnout.
63:18'
Budějovice ne a ne dostat se do nějaké akce, Zubři jim nechtějí půjčit puk.
62:44'
Chmelíř situaci dva na jednoho nevyřešil ideálně, Kváča s přehledem chytá.
62:29'
Novotný jej ovšem vybojoval zpět a rozjíždí další akci.
62:01'
Novotný nedostal kotouč na své spoluhráče, už i České Budějovice jsou konečně u kotouče.
61:28'
Gago nechává prostřídat formace, Přerov je tak stále u kotouče, ale až u Klimeše.
60:57'
Rosandić se dostal do zajímavé šance a Zubři si díky němu vytvořili tlak.
60:28'
Zubři začínají prodloužení za vlastní brankou.
60:01'
60:00'
59:42'
Ofsajd hostů, nejspíše půjdeme do prodloužení. Nejdříve ale oddechový čas pro hosty.
59:24'
Čermák střílel z mezikruží, avšak trefil jen boční síť! To byla obrovská šance.
58:58'
V rohu obranné třetiny Motoru probíhá tuhý souboj o puk.
58:27'
Čáp se po stahovačce dostal do zajímavé šance, ale ta nakonec ke střele nevedla. Hra je poté přerušena po zásahu střídačky.
57:58'
Oddechový čas pro domácí.
57:58'
Čermákova střela však byla sražena nad branku.
57:45'
Šlahař inkasoval tvrdý, ovšem čistý hit a Motor pospíchá do útoku.
57:17'
Nedorost špatně trefil puk a to bylo štěstí pro domácí tým, který mohl okamžitě vyhodit.
56:43'
Kváča podržel nahození, domácí vybojovali vhazování.
56:18'
Pajič tečí minul, na druhou stranu hřiště pospíchají domácí.
55:53'
Kotouč na střídačce Přerova, hra je znova přerušena.
55:37'
55:17'
Rozhodčí se upískl poté, co si myslel, že Kváča drží puk a to je opět voda na mlýn rozzuřených fanoušků.
54:50'
Už se opět pokračuje, akci Přerova překazil ofsajd.
54:26'
Kučný spadl na obličej Procházky a tomu se vůbec nechce ze země.
54:13'
Doležal se snažil dorazit střelu za Kváču, ovšem neuspěl. Poté opět vznikla trochu šarvátka.
54:07'
A znova. Hosté už jsou ve čtyřech.
53:52'
Budějovice vyhodily a opět se úspěšně brání.
53:37'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., vysoká hůl).
53:15'
Jeden z hostujících hráčů zůstal po vražení na hrazení ležet na zemi. Doufejme, že bude v pořádku.
52:56'
Navíc dokázal vybojovat vhazování ve středním pásmu po souboji u mantinelu.
52:37'
Přerovu se nedařilo získat výhodnou pozici a soupeř nakonec vyhazuje.
52:09'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (trest ve hře – příliš mnoho hráčů).
51:57'
Pšurný z dobré pozice trestuhodně minul, to mohla být velká šance pro domácí Zubry!
51:29'
Kváča srazil střelu do ochranné sítě, bude se vhazovat v obranné třetině hostů.
51:12'
Ani jeden tým hlavně nechce chybovat. Každý bod ve vyrovnané tabulce hraje velkou roli.
50:35'
České Budějovice vybojovaly vhazování v útočné třetině. Ihned po něm střílely z úhlu, ovšem Klimeš byl pozorný.
49:52'
Haje se stále velmi vyrovnaně, utkání je nadále velmi otevřené.
49:22'
Nedorostova střela z vrcholu kruhů Klimešovi sice vypadla, ale další pokračování akce přerušil ofsajd.
48:49'
Nakonec vše končí sraženou střelou do ochranné sítě za brankou Českých Budějovic.
48:18'
Šlahař hledal Pšurného před brankou, ale to se mu nepovedlo a Motor může vyrazit do protiútoku.
47:47'
Vampolův pokus skončil nad.
47:29'
Sledujeme hodně vyrovnanou pasáž. Hraje se nahoru dolu a bez většího tlaku.
46:58'
Zubři vybojovali útočnou třetinu a snaží se něco vymyslet.
46:34'
Goiš srazil touš do ochranné síti. Vhazování po pravici Klimeše.
46:25'
45:55'
Zbořil si málem srazil přihrávku soupeře do brány. To se ovšem nestalo a Zubři mohou vyhodit.
45:41'
Bárta ale nedostal puk před Klimeše a ten po odrazu podržel kotouč.
45:28'
Budějovice tlačí soupeře, hrají velmi aktivně a jsou hodně nebezpečné.
45:02'
Obrovská šance Motoru. Dorážka ale trefila pouze tyč!
44:40'
Střela Motoru skončila mimo, Přerov rychle vyhazuje.
44:25'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., podražení).
44:13'
Kachyňa se dostal sám před brankáře Klimeše, ale ten čaruje a podařilo se mu kotouč vyrazit.
43:48'
Další zakázané uvolnění, Motor se tak dostává pomalu, ale jistě pod tlak.
43:28'
Střela od modré končí na výstroji brankáře Kváči.
43:11'
To už ale není pravda, Motor ale vyhodil jen na zakázané uvolnění.
42:39'
Zubři se alespoň usadili ve třetině a snaží se zaváhání napravit.
41:57'
Kratochvíl našel Goiše v šance dva na jednoho, ovšem druhý jmenovaný trestuhodně minul!
41:28'
Vráblíkovo zakončení Klimeš podržel, bude se vhazovat po jeho levačce.
40:57'
40:40'
Další vyhození, Zubři již nejspíše ni nevymyslí, Vampola se navíc dostal do šance, kterou Klimeš vychytal lapačkou.
40:19'
České Budějovice pokračují v dobrém bránění a nepouští soupeře do pásma.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu. Tu vyhrál aktivní Motor a srovnal tak stav zápasu. Viděli jsme i tvrdou bitku, která vedla k oslabení Motoru, který tak odehrál prakticky 4 minuty a ještě nějaký čas jej čeká ve třetí třetině. Zubrům se ale v početní výhodě nedaří a moc toho nepředvedli. Bude zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet. To se budeme dozvídat zhruba od 18:57.
40:00'
39:45'
Rosandić to zkusil od modré, ovšem Kváča viděl a kotouč pokryl.
39:39'
A České Budějovice opět vyhazují.
39:27'
Procházka špatně přihrál a vyhnal spoluhráče z třetiny.
39:08'
Pořád ta samá písnička, hosté vyhazují kotouč.
38:53'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Vlček – 2 min., podražení).
38:46'
Goiš střílel z mezikruží, to už jsou hosté v pěti, ale čeká je další trest.
38:19'
A zase vyhazují, Zubrům se opravdu nedaří.
37:59'
České Budějovice jsou ve čtyřech.
37:44'
Pala pálil do modré, ale brankář vyrazil a Motor vyváží kotouč.
37:25'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě. Vhazování po levici Kváči.
37:12'
A opět, domácím se vůbec nedaří.
36:59'
Budějovice dokázaly vyhodit a šetři cenný čas.
36:40'
Je rozhodnuto. Přerov tak čeká přesilovka pět na tři dlouhá minutu a devatenáct sekund.
36:40'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
36:40'
Chmelířovo zakončení opět brankář hostů podržel a poté se strhla pořádná bitka.
36:19'
Pala střílel od modré, ale Kváča byl pozorný a jeho obránci také, ti tak vyhazují.
35:59'
35:42'
Po dlouhé době se Zubři podívali do útoku, ale bylo to bez střely. Motor už znova pospíchá do protiútoku.
35:18'
Naopak Klimeš musí opět držet puk v lapačce.
34:58'
Kotouč se dostal za bránu Kváči, ten toho ale na práci v poslední době opravdu moc nemá.
34:28'
Klimeš ukryl kotouč v lapačce a jeho tým si může odpočinout.
33:58'
Střela z kruhu pro vhazování ale zamířila vedle. Motor na druhou stranu stále drží útočnou třetinu.
33:32'
Zubři mají co dělat, aby se bránili, gól soupeře hodně nabudil.
33:09'
České Budějovice jsou namlsány a rychle pokračují v dalším útočení.
32:39'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Teď už ale byl krátký i on. Střelu od modré totiž tečoval PETER GALAMBOŠ a máme vyrovnáno. Motor si vytvořil opravdu drtivý tlak a vyrovnání si tak zasloužil. Asistence: Rok Pajič a Roman Vráblík
32:31'
Kutlák trefil hráče před brankou, puk již padal za překonaného brankáře, avšak Klimeš předvedl tygří skok, rychle se otočil a na brankové čáře zachytil kotouč. Důležitý zákrok!
32:09'
Rob tečoval nahození Nedorosta, ovšem opět bez účinku, tlak Motoru je ale větší a větší.
31:51'
Nedorostova střela skončila na betonech Klimeše a následně Pšurný vyhazuje kotouč do středu hřiště.
31:23'
Budějovice si vytváří tlak v útočné třetině, první střela však byla zblokována.
31:02'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., nedovolené bránění).
30:29'
Domácí se ale dokázali uvolnit a a prostřídali. Klimeš navíc drží nahození a to je možnost pro řádné prostřídání formací.
29:49'
A znova, přerovští hráči již musí být hodně unavení.
29:17'
No a zakázané uvolnění Přerova má slova pouze potvrzuje.
28:59'
Hru trápí časté nepřesnosti, ani jeden tým tak ne a ne dostat se do nějaké šance.
28:25'
Kratochvíl se snažil prosmýknout pře brankáře, ale tvrdě narazil na Bártu, který byl nekompromisní a tvrdě jej zastavuje.
28:03'
Druhá třetina je zatím hodně kouskovaná, utkání vůbec neplyne a jde to poznat i na hře, která hodně upadla a je to momentálně spíše poměrně nuda.
27:37'
Zubři kombinují za vlastní brankou a čekají na vhodný okamžik k založení útoku.
26:58'
Následný protiútok ukryl ve výstroji pozorný domácí brankář.
26:36'
Procházka se již v pěti na obou stranách dostal do šance, ale z kruhu pro vhazování těsně minul.
26:08'
Hosté ne a ne dostat se ke střele, domácí tým se dobře brání.
25:43'
Zatím ne, střela od modré trefila pouze Novotného. Následný útok přerušil ofsajd Motoru.
25:12'
Budějovice již hrají v přesilovce a tlačí soupeře. Podaří se jim něco vymyslet a vyrovnat?
24:43'
Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce domácích.
24:24'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).
24:04'
Střela přes obránce byla hodně zajímavá, ale minula branku, Zubři se ale drží na puku.
23:29'
Hostům se daří dobře bránit a vyhazují kotouč.
23:01'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Kutlák – 2 min., podražení).
22:57'
Nahození Kváča raději podržel.
22:43'
Motor nepouští Zubry zatím k ničemu, ale to samé by se dalo říci i naopak.
22:13'
Střela od modré sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Klimeše.
21:48'
Rob zavezl kotouč do útočné třetiny, Toman se pokusil prodrat puk do sítě, ale neuspěl.
21:07'
Motor už ale vybojoval kotouč a pomalu ale jistě se za brankou chystá na útočnou steč.
20:28'
Druhá třetina začala opravdu hodně bojovně, nyní jsou v útoku domácí.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nabídla hned tři góly a velmi zajímavý hokej. Nakonec to lépe dopadlo pro domácí, za které se v prvním zápase trefil Doležal a díky tomuto gólu Zubři půjdou do druhé části s menším náskokem. Ta začne zhruba v 17:54.
20:00'
19:01'
18:52'
A znova, České Budějovice s v klidu ubrání.
18:29'
Přerovu se nedaří, Motor opět vyhazuje kotouč.
17:50'
Před brankou se objevil Nedorost, který tváří v tvář brankáři ale neuspěl. Gól v oslabení tak prozatím neuvidíme.
17:45'
A opět, Motor se zatím dobře brání.
17:24'
Nakonec je z toho přesilovka pro Zubry, kteří ale nezačínají dobře, soupeř vyhodil.
16:58'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Oldřich Horák – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Michal Bárta – 2 min., hrubost).
16:58'
Další nepřehledná situace před brankáře domácích. Poté vznikla trochu potyčka, ale vše rozhodčí vyřešili. Přijdou i nějaké tresty.
16:30'
Nahození Chmelíře od modré Kváča pro jistotu podržel. Bude se tah vhazovat po jeho pravici.
15:52'
Další ofsajd.
15:34'
Střela od modré byla sražena a Zubři vyhodili. Další pokus o útočné snažení skončil ofsajdem Českých Budějovic.
14:58'
Motor je usazený v útočné třetině, Vampola sice nenašel nikoho před bránou, ale tlak nekončí.
14:34'
Hosté pokračují v aktivitě, Klimeš pro jistotu podržel kotouč.
13:24'
Klimeš toho nejspíše moc neviděl, bylo před ním hodně hráčů a toho dokonale využil Václav Nedorost. Jeho střela z vrcholu kruhů navíc byla tečovaná PETREM VAMPOLOU a Motor zaslouženě snižuje. Asistence: Václav Nedorost a Jiří Kučný
12:38'
Vhazování po levici Klimeše. Podaří se hostům něco vymyslet?
11:59'
Domácí se nyní spíše brání, Motor je hodně aktivní, ovšem zatím bez výraznějšího výsledku.
11:28'
Květoň ozkoušela Klimeše, kterému vypadl kotouč, ale naneštěstí pro hosty se k němu dostal dříve soupeř.
11:07'
Teď se ale po špatném pasu dopustili zakázaného uvolnění.
10:46'
Hostům se nedaří dostat se do útočné třetiny. Domácí parádně brání.
10:08'
Domácí vyhodili puk, Budějovice musí začít od Kváči.
09:11'
Přerov právě vstřelil branku!
Není jim to ale nic platné. Chmelíř střílel od modré, ale trefil jen obránce a k dorážce se dostal TOMÁŠ DOLEŽAL. Ten byl pohotový a ihned zadovkou poslal kotouč do sítě. Připisuje si tak v prvním zápase za Zubry hned první gól. Asistence: Lukáš Chmelíř a Mislav Rosandić.
08:52'
České Budějovice začínají výborně a vyhazují kotouč.
08:21'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., podražení).
07:59'
Novotný se rychle vrátil z trestné lavice, obral soupeře o puk a vyhodil.
07:47'
07:20'
Klimeš opět zasahuje a hosté se následně vyhnali z pásma.
06:42'
Přerov vyhrál vhazování a následně posílá puk na druhou stranu hřiště.
06:30'
Rob pálil z vrcholu kruhů, ovšem Klimeš byl pozorný a včas sklepl betony.
06:05'
Tvrdá rána od modré trefila pouze obránce, další střela minula bránu a odražený puk pro jistotu pokryl Klimeš.
05:47'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podražení).
05:19'
Střelu z rohu v poklidu pokryl Klimeš.
04:46'
Gago našel sice Kratochvíla po přečíslení dva na jednoho, ovšem tomu došel puk na brusle a již nestihl vystřelit.
04:01'
JAKUB ŠLAHAŘ využil akce Rosandiće, který se natlačil před gólmana, k zakončení se sice nedostal, ale všiml si sjíždějící spoluhráče. Tomu posunul puk a Přerov se ujal vedení po střele do poloprázdné klece. Asistence: Mislav Rosandić
03:48'
Zatím se hraje hodně vyrovnaně. Ani jeden tým nemůže získat výraznější výhodu.
03:11'
Zakázané uvolnění po další nedobré rozehrávce hostů. Zatím je ve hře hodně nepřesností.
02:58'
Pšurný vyhodil ke Kváčovi. České Budějovice čekají na prostřídání formací.
02:27'
Hostům se nepovedlo usadit se v pásmu a po špatné rozehrávce musí opět začínat ze své části ledové plochy.
01:58'
Gago dostal puk ve středu útočného pásma, sjel do mezikruží, ale Kváča si dobře povyjel a zmenšil střelecký úhel.
01:24'
Střelu od modré čáry ukryl ve výstroji Klimeš. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:57'
Doležalovo rozehrávka byl sražena do ochozů stadionu. Vhazování ve středním pásmu.
00:28'
Domácí se usadili v útočné třetině a jako první se snaží něco vymyslet.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, O. Horák, Pala – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Čáp – Goiš, Gago, Š. Kratochvíl – Havlát, Václavek, Tomaník.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Březina) – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Pavlin, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, L. Květoň – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, Galamboš.

Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bryška, Novák.

ČEZ Motor České Budějovice

Hostující tým jede na Moravu ve velmi dobrém rozpoložení. Z posledních pěti zápasů totiž hned čtyři vyhrál, jediné zaváhání přišlo na ledě Třebíče. Díky tomu se České Budějovice dotáhly na Karlovy Vary a jsou tak na druhém místě jen kvůli horšímu skóre. To skóre je 75:45 po sedmnácti výhrách a osmi prohrách. Motor tak má 49 bodů a má možnost se dnes dostat do čela tabulky. To bude jisto jistě velmi lákavé a o to těžší utkání dnes čeká Zubry.

O favoritovi zápasu není potřeba diskutovat. Pomoci by mu měl hlavně jasně nejlépe bodující hráč týmu Václav Nedorost (11+12). Jak nakonec celý zápas dopadne?
HC ZUBR Přerov

Domácí jsou momentálně na šestém místě poté, co vyhráli čtrnáct utkání a jedenáct prohráli. Při skóre 64:59 tak mají čtyřicet bodů. Ve vyrovnané tabulce WSM ligy to znamená, že ztrácí tři body na pátý Prostějov a naopak devátý Havířov ztrácí na Zubry také jen tři body. Domácí jsou v posledních zápasech jako na houpačce. Výhry střídají prohry a těžko tak říci, co od Zubrů očekávat.

Přerov měl velké problémy v koncovce v posledních zápasech. Šance si sice vytvářel, ale ne a ne je proměnit. Tomáš Doležal, který došel v týdnu z pražské Slavie by tomu měl pomoci. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Každý gól se totiž proti dnešnímu soupeři bude Zubrům rozhodně hodit.
Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. V dnešním zápase bude hostit Přerov České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.