1. česká hokejová liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Prostějov - 9. září 2017   17:00

Přerov
Přerov
05:47' Fořt (Pšurný, Chmelíř) • 42:59' Milan Procházka (Pšurný)
Prostějov

Máme za sebou dnešní utkání, ve kterém vyhrávají Zubři po gólech Fořta a Milana Procházky. Utkání bylo velmi vyrovnané s šancemi na obou stranách. Lépe to však nakonec dopadlo pro domácí, kteří těžili i z výborného výkonu Šimbocha. Ten byl dnes výtečný a připisuje si na začátek sezóny čisté konto. A to velmi důležité čisté konto.
59:43'
Utkání už se dohrává, o výsledku je jasno. V Přerově se tak bude slavit.
59:19'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., hákování).
59:11'
Zubři jsou pod tlakem, ale teď už to nejspíše zvládnou. Moc času nezbývá.
58:47'
Tečovaná střela proletěla těsně kolem pravé tyče Zubrů. Moc nechybělo a mohlo být sníženo!
58:31'
Hosté se po špatné kombinaci vyhnali z třetiny, to už ale hrají bez brankáře.
58:03'
Oddechový čas pro hosty.
57:43'
Prostějov ještě v útočném pásmu. Střela od modré Šimbocha sice vystrašila, ale jeho pravý beton ji dokázal vytěsnit.
57:00'
Poslední tři minuty, Přerov je navíc v útoku. Další střela však minula těsně bránu.
56:37'
Ofsajd Jestřábů, kteří se hnali do přečíslení. Tohle je může mrzet.
56:30'
Ten ale přišel o puk a Přerov je znova nastěhován v útočném pásmu.
56:02'
Po delší době přišla i střela z hokejek Zubrů, ta ovšem zamířila mimo tři tyče. Na řadě je znova soupeř.
55:36'
Další vyhození Zubrů. Zdá se, že dnes bude v Přerově veselo. Výhra nad rivalem by byla velmi ceněná. Navíc přichází špatná rozehrávka Prostějova a zakázané uvolnění.
55:00'
Do konce utkání zbývá pět minut. Zubři se osvobodili a do skvělého výsledku jim již nezbývá moc.
54:23'
Další zákrok lapačkou Šimbocha, ten si na nudu rozhodně stěžovat nemůže.
54:07'
Tlak Jestřábů je enormní a gól doslova visí ve vzduchu. Jejich střela nyní ovšem byla tečována do ochranné sítě a nás čeká další komerční přestávka.
53:31'
Na pravé straně se uvolnil Starý, který příklepem vyprášil beton Šimbocha. K odraženému kotouči se ale dostali domácí a vyhodili jej na zakázané uvolnění.
52:53'
Prostějovu se ale nedaří být produktivní. Vázne také kombinace.
52:30'
Hraje se velmi aktivně, větší šance ovšem ne a ne přijít, Zubr je spíše pasivnější a brání vedení.
51:43'
Další střelu pokryl Šimboch s přehledem a raději udržel kotouč ve výstroji.
51:23'
Hozák se ocitl sám u tyče Zubrů, ale puk mu sjel z hokejky a nebylo z toho tak ani zakončení.
51:00'
Domácí se dostali do zajímavého přečíslení dva na jednoho, ale vracející se obránce výborně zalehl do dráhy přihrávky.
50:25'
V bráně domácích ovšem dnes čaruje Šimboch, který je rozhodně strůjcem dnešního zatím dobrého výsledku.
50:03'
Nyní ne, hosté za bránou vybojovali puk a vyrážejí na druhou stranu hřiště.
49:33'
Zubři jsou nastěhováni před brankou Groha, podaří se jim jej ohrozit?
49:09'
Na zemi zůstal ležet jeden z hráčů hostů Už je ale zase zpět na střídačce. Zdá se, že je v pořádku.
48:52'
Zubři se dokázali uvolnit a vyrazit do protiútoku, střela však zamířila hodně vedle.
48:31'
Zakázané uvolnění Zubrů, hra se opět přesunuje před jejich branku. Tlak Prostějova začíná být opravdu velký.
48:02'
Šimboch v pozoru na druhé straně. Hra je tak znova přerušena a čeká nás další vhazování po pravé straně domácího brankáře.
47:43'
Situace dva na jednoho z pohledu domácích nedopadla úplně ideálně. K puku se totiž dokázal dostat stahující se obránce a rodící se šanci zmařil.
47:12'
Po delší době se Zubři osvobodili a vyrazili na útočný výlet. Groh si připisuje další zákrok a bude se vhazovat po jeho levačce.
46:53'
Nahození hostů zamířilo mimo branku, Prostějov se ale stále daří na dostřel domácí brány.
46:25'
Šimboch druží kotouč, hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.
46:02'
Navíc jsou to Zubři, kdo se nyní usadil na útočné třetině.
45:27'
Další přerušení kouskuje šanci Prostějova, který se tak nemůže dostat do souvislého tlaku.
44:25'
Musí se však mít na pozoru, Jestřábi jsou stále velmi nebezpeční.
44:03'
Zubři jsou ovšem v útočné třetině a snaží se přidat další gól, který by možná definitivně zlomil odpor soupeře.
43:28'
Přerov tak čeká nelehká situace. Musí dát dvě branky a proti je navíc výtečný Šimboch.
42:59'
Přerov právě vstřelil branku!
Fanoušci vytvářejí parádní atmosféru, která hecuje hokejisty k výborným výkonům. A Zubři se za to dokázali odměnit! MILAN PROCHÁZKA to vzal na sebe a přesně mířenou střelou dokázal propálit skvělého Groha. Asistence: Roman Pšurný
41:57'
Hraje se ve středu hřiště, ani jednomu týmu se nedaří dostat se do vážnějšího tlaku.
41:23'
Ofsajd Přerova, jeho pokus o útok tak zůstane nevyužit.
41:03'
Zubři již hrají v plném počtu a dokonce se jim i podařilo dostat puk ze třetiny.
40:36'
Šimboch si ovšem připisuje úspěšný zákrok a zatím stále zůstává nepokořen.
40:23'
První útok si připisují hosté, kteří se za každou cenu chtějí pokusit o vyrovnání.
40:01'
Sledujeme velmi vyrovnané utkání, které se ve druhé třetině i hodně vyhrotilo. Sledovali jsme tak několik vyloučení, ale ani jeden celek nedokázal svých šancí využít. Nutno podotknout, že dnes čarují hlavně brankáři. Uvidíme, jak se jim bude dařit i v další třetině.
40:00'
39:47'
Zdá se, že Prostějov se již neprosadí, Zubři se brilantně brání a Šimboch jim hodně pomáhá.
39:13'
Šimboch se roztáhl na brankové čáře a zamezil možnosti soupeře. Bude se ale vhazovat po jeho pravici.
38:58'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hákování).
38:43'
Šimoboch si připisuje další velmi dobrý zákrok. Bude se ale vylučovat.
37:54'
Jestřábi jsou již v pěti snaží se něco vymyslet.
37:34'
Domácí se rychle dostali do šance, ale zakončení je zklamalo, Groh byl úspěšný.
37:16'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Valenta – 2 min., hákování).
36:04'
Přerov neuspěl se střelou od modré, Groh byl opět úspěšný. Prostějovský gólman drží naděje svého celku.
35:01'
Přerov tlačí soupeře, ovšem chybí tomu možná í více střel, Jestřábi se zatím bez větších obtíží brání.
33:59'
Přerov kombinoval ve třetině soupeře, než došla střela, která minula bránu a vyhnala domácí ze třetiny.
33:25'
Zubři jsou sice aktivní, ale Groh chytá bravurně. Poradil si i s další střelou, stále ale z dlouhého vyloučení zbývá dost času.
32:54'
Puk skončil v hledišti a nás tak čeká další komerční přestávka.
32:37'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + trest ve hře, zásah do hlavy nebo krku).
32:29'
Jestřábi již přesilovou hru přestáli, ale na ledě to začíná poměrně jiskřit, bude se opět vylučovat.
32:04'
Zubři již hrají přesilovou hru, která je hodně zkrácená. Po zakázaném uvolnění soupeře, které tomu předcházelo, však mají šanci udržet si pásmo.
31:57'
Groh raději podržel kotouč v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé straně.
31:17'
Zdá se, že ne. Soupeř se totiž dokázal umně osvobodit. Zubři se ale opět ženou dopředu.
30:58'
Hraje se ve třetině Prostějova, podaří se domácím přidat další branku?
30:35'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., hákování).
30:07'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., držení protihráče).
29:20'
To samé ale platí také pro hráče soupeře, kteří si znova vylámali zuby na výborném Šimbochovi. Jejich tlak ale trvá.
28:49'
Další dobrá šance, ale Groh si poradil i s dorážkami, Přerov to má dnes opravdu těžké.
28:30'
Zakázané uvolnění přerušuje hru. Hráči se opět stěhují před bránu Prostějova.
28:13'
Další přerušení hry, tentokrát ale byla provětrána lapačka Groha. Oba brankáři dnes chytají opravdu výborně.
27:36'
Pokrytá střela Jestřábů, jejich postup tak byl přibržděn. Budou ale stále ve třetině soupeře.
26:59'
Již při hře pět na pět se do velké šance dostal Koblar, který ale z blízky gól nedal a následné pokračování hry skončilo přerušením poté, co se puk ocitl v ochranné síti.
26:24'
Prostějov je s pukem za vlastní bránou a čeká na ideální šanci k útoku.
25:58'
Zakázané uvolnění hostů, hra se tedy opět přesune před brankáře Groha. Dočkáme se nějaké šance?
25:25'
Koblar měl na hokejce další gól, ale těsně přestřelil z dobré pozice bránu soupeře.
25:02'
Další zákrok Šimbocha a také další vhazování po jeho pravé ruce.
24:28'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Hozák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., krosček).
24:15'
Nyní to vypadalo na faul při průjezdu Zubrů do útočné třetiny, ale rozhodčí byl proti a nechal hru pokračovat.
23:57'
Jestřábi přišli o pásmo po špatné přihrávce a musejí tak opět začínat z vlastní obranné třetiny.
23:31'
Na druhé straně si Šimboch sjel pro nahození soupeře a ukryl jej pod lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.
22:51'
22:45'
Další úspěšný zákrok brankáře hostů. Prostějov se tak stále drží na dostřel.
22:04'
Další velká šance domácích, Groh si ovšem povedl jak s první střelou, tak i s následnou dorážkou. Skóre se tedy nemění.
21:30'
Velká šance před brankou, kdy jeden z přerovských hokejistů hledal volného spoluhráče před brankou, ale bránu soupeře mezitím někdo posunul a šance je tak zmařena.
21:24'
Zubři se usadili ve třetině, kde drží svého soupeře, ale ten zatím tlaku odolává.
20:51'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., podražení).
20:49'
V útoku se objevili i domácí, ale jejich střela byla sražena do rohu, kde k ní nakonec přišel soupeř.
20:29'
Úvodní vhazování vyhráli Jestřábi a ihned se hnali za vyrovnáním, jejich nahození ovšem pokryl bez potíží Šimboch.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hodně zajímavou podívanou. Lépe dopadli domácí, kteří se dokonce dvakrát prosadili, ale jeden gól jim nebyl uznán pro vysokou hůl. Vše je tak před druhou částí stále otevřeno.
20:00'
19:43'
Puk je mimo třetinu, zdá se, že v této části se již nic zajímavého nestane.
19:11'
Poslední minuta první třetiny se odehrává před brankou Přerova, který drží nadějný výsledek do další části utkání.
18:34'
Ofsajd v podání Zubrů. Obrana si ale i tak odpočine.
18:27'
A opět, Jestřábům se tato přesilovka nedaří.
18:03'
Domácí se osvobozují a šetří vteřinky.
17:31'
Ta zvládla první část a už je ve čtyřech.
17:21'
Prostějov se usadil ve třetině a tlačí obranu soupeře.
17:05'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., vražení na hrazení).
16:18'
Přerov se výborně brání a opět vyhazuje kotouč, to už je podruhé tuto přesilovku.
15:31'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., nedovolené bránění).
15:11'
Prostějov stále drží soupeře v úzkých a tomu se nedaří dostat puk ze třetiny.
14:13'
Prostějov se usadil v útočné třetině, kde se snaží něco vymyslet, ale opět ztroskotal na pozorném brankáři.
13:22'
Hra se velmi vyrovnala, oba týmy jezdí nahoru dolů a nikdo nemá větší převahu na hřišti.
12:29'
Prostějov se dostal ke střele, ovšem brankář zubrů byl velmi pozorný a opět drží puk
11:24'
Přerov se snaží hrát velmi aktivně a přidat další branku. To se mu ovšem zatím nedaří, soupeř dobře brání.
09:34'
Přerov dal gól, ale ten neplatí pro vysokou hůl.
09:27'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., vysoká hůl).
09:21'
Zubři se vyhazují a odkrajují další časový úsek z trestu jejich kapitána.
08:44'
Opět domácí brankář v akci, nyní se bude tak vhazovat po jeho levici. Kousek přesilovky je tak už pryč.
08:19'
Šimboch nyní vytáhl dva parádní zákroky a drží svůj tým!
07:54'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., podražení).
07:49'
Další zakázané uvolnění, hra je nyní poměrně kouskovaná a neplyne úplně ideálně.
07:29'
Zakázané uvolnění kazí akci hostů, Zubři se tak opět podívají před Groha.
06:37'
Po delší době se představili i Jestřábi, ale po inkasování se jim tolik nedaří.
06:24'
Groh opět drží kotouč a následuje komerční přestávka.
05:47'
Domácí se ujímají vedení! TOMÁŠ FOŘT se dokázal po pravé straně uvolnit a střelou k tyči nedal Grohovi šanci na úspěšný zákrok. Asistence: Roman Pšurný, Lukáš Chmelíř
05:04'
Domácí se po delší době usadili ve třetině soupeře, kde se snaží překvapit hostujícího brankáře, ale ten si zatím s pokusy ví rady.
04:12'
Hra se poněkud uklidnila, hosté byli vyhnáni až za Groha a hledají skulinku vo braně soupeře, kterou by mohli využít. To se jim ale zatím nedaří.
03:23'
Další šance Prostějova, který hraje velmi dobře. Šimboch si ale se střelou z velké blízky poradil.
02:55'
Další střelu ukryl domácí brankář ve výstroji, zatím je očekávanou oporou.
02:26'
Po delší době se v útoku ukázali i domácí, ale ne na dlouho, soupeř již opět nastěhován před Šimbochem.
01:59'
Ten ale nepřichází a je to opět soupeř, kdo se usadil ve třetině.
01:29'
Domácí kombinují s pukem za vlastní bránou a čekají na vhodný okamžik k útoku.
00:59'
Prostějov je hodně aktivní a snaží se prosadit, zbrzdil jej však i ofsajd.
00:29'
Úvodní vhazování vyhráli domácí a ihned se snažili dostat se do útoku. Byli to však hosté, kdo jako první vystřelil, sražená střela ovšem končí v ochranné síti.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Valenta, Zbořil, Pala (A) – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil.

LHK Jestřábi Prostějov: Groh (Neužil) – M. Drtina, Mikliš, Horyna, A. Holík, D. Kolář, Žovinec – Starý, Fiala, Voženílek – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Rudovský, Venkrbec (C), Dvořáček – Švec, Hozák, Zabloudil.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kotlík, Zídek.
Vzájemná utkání

Posledních pět zápasů dopadlo daleko lépe pro domácí tým, který si připsal hned čtyři výhry.

Přerov 4:2 Prostějov
Přerov 2:1 Prostějov
Prostějov 4:2 Přerov
Prostějov 2:4 Přerov
Prostějov 3:5 Přerov
LHK Jestřábi Prostějov

Na straně Jestřábů z Prostějova muselo po minulé sezóně zavládnout zklamání. Tým sice skončil v základní části na pěkném sedmém místě po 25 výhrách a 27 prohrách se skóre 162:155 a 77 body, v boji o účast v play-off ovšem podlehl právě rivalovi z Přerova.

Hosté tak budou mít jisto jistě o motivaci postaráno. I v jejich kádru došlo k několika změnám, těžko tak říci, jak se s těmito okolnostmi týmy popasují a zdali nebude kombinace trochu váznout. Rozhodně nás ovšem čeká velmi zajímavá podívaná!
HC ZUBR Přerov

Přerov v minulém ročníku obsadil desáté místo za 22 výher a 30 proher při skóre 136:146. Těsně se tak dostal do předkola, kde narazil na dnešního soupeře z Prostějova. Přes Prostějov postoupil a poté vypadl až s vítězem hlavní části, s Českými Budějovicemi.

Zubr před sezónou přivedl zajímavé posily a vyhlásil útok na osmé místo a tedy účast v play-off. V přípravě dokázal porazit i extraligový Zlín, bude tedy zajímavé sledovat, jak si tento klub povede v sezóně.
Dobrý den u prvního kola WSM ligy, který hned na úvod nabídne pikantní souboj mezi Přerovem a Prostějovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.