1. česká hokejová liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Vsetín - 25. října 2017   18:00

Přerov
Přerov
12:33' Goiš (F. Dvořák) • 58:22' T. Sýkora (Berger)
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Vsetín
Vsetín
27:07' Březina  (Kucharczyk, J. Pavelka)
Přerov
Kopeček, Koziol – Lučan, Maštalíř
MEO Aréna
2760 diváků
Vsetín

Je konec! Přerov brankou dvě minuty před koncem rozhoduje o osudu dnešního naprosto vyrovnaného zápasu. Mohlo to dopadnout jakkoliv, oba celky měly hodně šancí, ale proměnit je nedokázaly. Tomáš Sýkora to tak vzal na sebe a po ubráněném oslabení, jehož byl viníkem, vstřelil vítěznou branku.
59:49'
Domácí vyhodil a začíná se slavit.
59:37'
Následně si Šimboch našel střelu od modré a drží kotouč. Hosté si logicky berou oddechový čas.
59:14'
V obrovské šanci selhal Březina, který netrefil odkrytou branku!
58:47'
Hosté jsou v útoku. Podaří se jim vyrovnat? Už hrají v šesti.
58:22'
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov přežil oslabení, vyjel do přečíslení dva na jednoho a raduje se z branky! TOMÁŠ SÝKORA to vzal na sebe, opřel se do puku a tvrdou pumelicí nedal Pavelkovi šanci. Sám trestaný hráč se tak nyní stává hrdinou! Asistence: Jan Berger.
58:04'
57:47'
Zatím ne, Šimboch se dostal k odraženému kotouči a ukryl jej v lapačce.
57:32'
Valaši kombinují ve třetině. Přijde něco zajímavého?
57:09'
Zatím se zdá, že ne. Střela minula branku a kotouč vyletěl ze třetiny.
56:50'
Hosté už se usadili ve třetině. Dočkají se branky?
56:29'
Zubři také začínají oslabení dobře a vyhazují rychle kotouč.
56:06'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).
55:51'
Hraje se před brankou Vsetína, zatím ale bez větších šancí.
55:20'
54:46'
Kucharczyk se ocitl sám před brankářem, ale z prostoru před ním trestuhodně minul levou tyč!
54:32'
Následuje zakázané uvolnění Přerova.
54:30'
Další vyhození puku.
54:07'
A dokonce vybojoval i vhazování po pravici domácího brankáře.
53:58'
Přesilové hry jim dnes ale hodně nejdou a jejich soupeř v poklidu vyhazuje.
53:38'
Domácí se usadili ve třetině soupeře a snaží se dát velmi důležitou branku.
53:18'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Hořanský – 2 min., hrubost).
52:58'
Puk putuje nahoru dolu, ale bez větší šance. Dočkáme se ještě nějaké branky? Zatím se zdá, že souboj Přerova a Vsetína spěje do prodloužení.
52:30'
Berger tvrdě vletěl do mantinelu, ale rychle se sbírá a zdá se, že je v pořádku.
51:58'
Tvrdá střela z mezikruží minula branku Pavelky. Stále se tedy pokračuje za nezměněného stavu. Hosté následně při modré špatně přejeli a píská se ofsajd.
51:21'
Hra se poněkud vyrovnala. Na puku jsou spíše domácí, ale k žádné kloudnější akci to zatím nevede.
50:48'
Sýkora se dostal středem až k zakončení, ale to trefilo pouze posledního obránce soupeře.
50:20'
Většina střel letěla mimo, Zubři se osvobodili a ubránili oslabení.
49:52'
Hosté jsou zpět. Podaří se jim něco vymyslet?
49:30'
Nebezpečnou střelu Šimboch srazil do rohu a jeho spoluhráči následně vyhodili.
49:00'
Vsetín kombinuje v útočné třetině.
48:42'
Domácím se podařilo vyhodit a šetří tak cenné vteřinky.
48:20'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., sekání).
48:20'
Krenželokovu střelu na poslední chvíli Šimboch betonem srazil do rohu a i s další střelou si brankář Přerova poradil. Na druhé straně zahrozili spoluhráči, ovšem ani ti neuspěli.
48:09'
Před Pavelkou vznikla nepřehledná skrumáž, ovšem domácí hokejisté nedokázali kotouč dotlačit za brankáře soupeře.
47:30'
Protiútok dva na jednoho brankou nekončí. Poslední obránce Valchů se vracel hodně rychle a znemožnil Zubrům zakončení.
46:58'
Zubři se pod tlakem osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací před jejich brankáře a Přerov navíc nemůže střídat.
46:29'
Hořanský z levého kruhu těsně minul taháčkem branku.
Dnešní utkání sleduje 2760 diváků.
46:01'
Zubři se usadili ve třetině, prověřili Pavelku, ale ten je znova pozorný. Střela od modré jej moc neohrozila.
45:27'
V mezikruží se málem úplně sám ocitl Kucharzyk, nedokázal ale uklidnit kotouč a dostat se k zakončení.
45:00'
Máme za sebou pět minut poslední třetiny, hraje se hodně aktivně, avšak zatím stále bez branky. Dočkáme se v dohledné době?
44:26'
Hraje se nahoru dolu, ani jeden tým ale nechce udělat chybu, inkasovaný gól by mohl být hodně velkým problémem.
43:58'
Zubři se dostali k brance Pavelky, Pšurný dostal namazáno do prostoru před brankou, ovšem na pozorného brankáře soupeře si nepřišel.
43:27'
Při dalším pokusu o útok se navíc provinili ofsajdovým postavením. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:05'
Už se zdálo, že by mohli Valaši proniknout do protiútoku, ale již neměli moc sil a pouze odevzdali kotouč.
42:29'
Hosté pokračují v tlaku, který si nyní vytvořili. Povede to i ke kýžené brance?
41:50'
Karafiát se málem dostal ke střele do poloprázdné branky, ale v klíčovou chvíli špatně zpracoval puk a ani nevystřelil.
41:00'
V obranné třetině Vsetína se srazili dva hráči, ale hra pokračuje oba aktéři se přátelsky poplácali.
40:28'
Aktivněji nastoupili domácí Zubři, kteří se ale ke střele nedostali a musí začít od Šimbocha na novo.
40:01'
Je za námi druhá třetina, která již byla o něco zajímavější. Oba týmy si vytvořily několik šancí. Využita však byla pouze ta Březiny a před třetí třetinou je tak stále vše otevřené. Dočkáme se dnes třeba i nájezdů? To se dozvíme zhruba od 19:55.
40:00'
39:47'
A protože i s další střelou si Pavelka poradil, jde se do šaten po druhé třetině za nerozhodného stavu.
39:17'
Ani následná skrumáž neskončila brankou! Pavelka střelu z hranice kruhů i trochu se štěstím dokázal vyrazit do ochranné sítě.
38:49'
Pšurný vybojoval za brankou kotouč a Přerov tak může zůstat usazený v útoku.
38:20'
38:06'
Zubři okamžitě vyhazují a zatím se stále bravurně brání.
37:57'
Kotouč skončil v ochranné síti. Hra je tedy přerušena a bude se pokračovat vhazováním v útočné třetině hostů.
37:30'
Hostům se navíc nedaří dostat se do útočné třetiny. Teď už v ní však jsou a snaží se dát gól do šatny.
37:11'
A znova.
36:44'
Valachům se také v přesilovce zatím nedaří, Zubři bez obtíží vyhazují puk.
36:20'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., vysoká hůl).
36:04'
35:31'
Teď už to konečně bylo i se střelou, ovšem ta minula klec a zamířila ven z pásma.
34:48'
Zubrům dnes přesilovky opravdu hodně nejdou.
34:22'
Vsetín rychle vyhazuje kotouč a navíc jej drží v bezpečné vzdálenosti od branky.
34:04'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Martin Janáček – 2 min., sekání).
34:04'
Kotouč v ochranné sítě. Hra je tedy přerušena.
33:07'
Teď jsou to znova hosté, kdo se drží v útočné třetině. Dočkáme se brzy nějaké branky?
32:29'
Berger se zničeho nic zjevil sám před brankářem, který jej ale reflexivním zákrokem lapačkou dokázal vychytat! Skvělé představení Pavelky!
31:58'
Po dlouhé době v útoku i Zubři. Ne však na dlouho, Vsetín je rychle obral o puk a může tedy pokračovat na druhou stranu ledové plochy.
31:18'
Domácí pod tlakem vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
30:58'
Hrubice Maliny mohla skončit gólem. Soupeř však s šancí nenaložil nejlépe a Šimboch jeho nájezd dokázal vychytat!
30:27'
Hosté pokračují v aktivitě, jejich střela z mezikruží ovšem byla sražena do rohu a Zubři se ihned osvobodili.
29:58'
Puk skončil v hledišti. Bylo to ale s tečí a hra se tedy přesune do středního pásma.
29:27'
Hosté jsou velmi aktivní a drží soupeře pod tlakem. Povede to k otočení skóre?
28:58'
Nahození hostů končí v lapačce Šimbocha. Ten tak přerušuje hru a hosté tedy vybojovali vhazování v útočné třetině.
28:28'
Hra získala nový náboj. Ani jeden tým nenechává tomu druhému nejmenší kousek ledové plochy.
28:08'
Zubři se snaží rychle odpovědět, ovšem Pavelka zalehl puk a kazí jejich ofenzivní choutky.
27:07'
Vsetín právě vstřelil branku!
Nedáš dostaneš. Vsetín přežil dva hektické momenty a z protiútoku se mu daří vyrovnat. Nepřipravenosti přerovské obrany využil DAVID BŘEZINA. Asistence: Radim Kucharczyk a Jaroslav Pavelka
25:58'
Navrátil si vybruslil před Pavelku, ale tváří v tvář brankáři se nakonec těsně ke střele nedostal a ani pokus o další střelu gólem neskončil.
25:08'
Úvodní tlak hostů je pryč. Hra se opět poněkud uklidnila. Aktivnější jsou naopak domácí hokejisté.
24:11'
Před branku dostal namazáno Pšurný, ale nedokázal se dostat k lepšímu zakončení a ani následná dorážka nedopadla lépe.
23:57'
Ten si poradil s projektilem od modré, i s následnou dorážkou Procházky. Skóre se tedy zatím stále nemění.
23:42'
Nepřesný pas však skončil pouze na zakázaném uvolnění. Hra se vrací před Pavelku.
23:23'
Střela Zubrů od modré minula cíl. Vsetín získal kotouč a pomalu se připravuje na protiútok
22:54'
Březina byl s pukem příliš rychlý a dopustil se ta pouze ofsajdového postavení.
22:28'
Konečně se v útoku ukázal i Přerov, jeho zakončení od modré ale trefilo pouze obětavého brankáře a kotouč se vrací na hole soupeře.
21:59'
Aktivita Vsetína je opravdu zřetelná. Zubry zatím k ničemu nepustil a jejich brankář si navíc musel připsat další zákrok. Vyrovnání je, zdá se, blízko.
21:27'
Puk skončil na střídačce hostů. Bude se tedy vhazovat po levici Šimbocha.
20:58'
Šimbochova lapačka však byla ve správný čas na správném místě a bude z toho pouze vhazování po levačce domácího brankáře.
20:28'
Vsetín vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně. Usadil se v pásmu a snaží se něco vymyslet.
20:01'
Začátek druhé třetiny se chvíli odkládá. U branky domácích je nějaký problém s ledem.
Po něm se ale skóre měnit nebude a první třetina tak dopadla o něco lépe pro domácí tým. Zatím nebylo k vidění moc akcí nebo pohledných kombinací kombinací. Doufejme, že se to změní ve druhé třetině. Ta začne zhruba v 19:02.
20:00'
19:42'
Novotný nahodil kotouč, pro který si sjel soupeř s může rozjet poslední ofenzivní snažení první třetiny.
19:20'
19:07'
Tak přeci jen trochu vzruchu před brankou, který však Valaši znova dokázali vyřešit.
18:47'
A opět, Vsetín se v poklidu brání a svého soupeře zatím vůbec k ničemu nepustil.
18:13'
Další vyhození. Zubrům se dnes přesilové hry zatím vůbec nedaří.
18:00'
Hosté začínají výborně a vyhazují kotouč a k Šimbochovi.
17:20'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Vávra – 2 min., vysoká hůl).
17:14'
Zubři ztratili puk za brankou Pavelky, ale ještě v pásmu jej dokázali vybojovat pro sebe a pokračují v útoku.
16:48'
Zubrům nevyšla kombinace a musí opět začínat až od svého brankáře.
16:11'
Zakázané uvolnění hostů. Hra se vrátí zpět do obranné třetiny Valachů.
15:42'
Nyní se ovšem dopustili ofsajdu a jejich ofenzivní choutky jsou tedy přerušeny.
15:13'
Hra se poněkud vyrovnala. Tlak po gólu je pryč u puku jsou častěji opět i Zubři.
14:39'
Po delší době se v útočné třetině objevili i domácí, ale ne na dlouho. Hosté se znova snaží rychle odpovědět.
14:09'
Další vhazování po levici brankáře Přerova, který se nyní rozhodně nenudí.
13:54'
Kucharczyk se málem dostal k zakončení před brankou Šimbocha, ale obrana jej nakonec dokázala o puk obrat. Následné pokračování akce skončilo střelou, kterou Šimboch ukryl.
13:28'
Vsetín je nyní daleko aktivnější, ovšem přes hradbu těl se k zakončení nedostal.
12:33'
Domácí přeci jen využili svého tlaku a krátce po konci přesilové hry se ujímají vedení. Zmatku v obraně využil Dvořák, který propasíroval puk na JIŘÍHO GOIŠE, a ten otevírá skóre zápasu. Asistence: Filip Dvořák.
12:25'
12:14'
Kraťučká přesilovka domácího týmu je z poloviny pryč. Dalších deset sekund se rozjede po vhazování ve středovém kruhu.
11:52'
Zubři jsou stále aktivnější, nevede to však k žádné vyloženější šanci. Soupeř se v klidu ubránil.
11:15'
Koblar to zkusil od modré. Vyrážečka brankáře byla proti.
10:58'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje domácím, kteří jsou u puku a Čáp se dostal i do zakončení. Pavelka byl ale připraven.
10:25'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Petr Šenkeřík – 2 min., vysoká hůl).
10:02'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Michal Popelka – 2 min., hákování).
09:37'
Přerov se málem dostal k zakončení z mezikruží, všem pokus skončil pouze na obránci a soupeř pospíchá do protiútoku.
09:08'
Zakázané uvolnění. Ve hře je zatím hodně nepřesností, které kazí kombinace týmů. Stejně jako nyní v případě Přerova.
08:58'
Skvělý hit od Čápa na modré čáře, poslal čistě soupeře k zemi a vybojoval puk pro svůj tým.
08:39'
08:05'
Vsetín opět vyhazuje a zdá se, že své první oslabení bez větších obtíží zvládne.
07:58'
Od modré pálil Malina, ovšem jeho tvrdý projektil Pavelka udržel ve výstroji a bude z toho tak pouze další vhazování.
07:27'
Hosté opět vyhazují, Přerovu se zatím vůbec nedaří.
06:59'
Zubři jsou usazení v útočné třetině. Nahození však trefilo pouze obránce a ten ihned vyhazuje.
06:39'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Frolo – 2 min., hákování).
06:21'
Příliš dlouhý pas nezachytil nikdo z domácích hokejistů a hra se tak po zakázaném uvolnění stěhuje zpět do jejich obranného pásma.
05:53'
Už se konečně pokračuje, nastoupili lépe hosté, kteří ihned prověřili Šimbocha, ale ten uspěl a drží puk ve výstroji.
Hráči krouží na ledě a snaží se nevypadnout úplně z tempa. Tato přestávka rozhodně není nic příjemného.
05:43'
Na ledě se rozbilo plexisklo. Hra tak bude na několik okamžiků přerušena.
05:39'
Na druhé straně zahrozil pravděpodobně Vávra, ale v klíčové situaci mu puk přeskočil hokejku. Skóre se tedy nemění.
05:14'
Berger vybojoval puk ve třetině soupeře, sjel si před brankáře, ale Pavelku překonat nedokázal.
04:36'
Hostům se nepovedla rozehrávka a pouze tak odevzdali puk soupeře. Ten ale odpověděl stejnou mincí.
04:04'
Opět aktivní Pšurný, který střílel z bodu pro vhazování ve třetině soupeře, ovšem bez úspěchu. Pavelka kotouč drží.
03:27'
Pšurný vybojoval puk za Šimbochem a poslal spoluhráče do protiútoku. TI vytvořily před Pavelkou závar, ale gól z něj nevydolovali.
02:58'
Zatím sledujeme hodně vyrovnanou podívanou. O něco aktivnější jsou sice hosté, ale kromě jedné střely to zatím k ničemu nevedlo.
02:30'
Koblar vybojoval u boxu časoměřičů puk, který ihned poslal do útočné třetiny a Zubři nakonec vybojovali vhazování.
02:06'
Nahození na branku Pavelky vsetínský brankář podržel před dotírajícím soupeřem a dnes poprvé je tak hra přerušena. Bude se vhazovat v obranné třetině hostů.
01:34'
Přerov zatím ne a ne na jít recept na pozornou obranu soupeře, která opět vybojovala puk a čeká na prostřídání formací.
00:57'
Vsetín nepřešel přes modrou čáru a následně přišel o puk, který však vybojoval na půlce a z vrcholu kruhů Vávra ohrozil Šimbocha. Ten vyrážečkou uspěl.
00:29'
Procházka se málem dostal k pasu za obranu, ovšem chybělo mu pár kroků k tomu, aby puk nakonec zastihl.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Čáp, Zbořil, Pala (A) – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, Gago, Navrátil.

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka (Horčička) – Dundáček, Šenkeřík, Frolo (A), Ostrčil, Janáček, D. Krenželok – Březina, Kucharczyk (A), Markovič – Podešva, Vávra, Slováček – Šilhavý, Hruška (C), Hořanský – Vítek, Karafiát, Kajaba.

Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Lučan, Maštalíř.
Vzájemná utkání

Vsetín 1:3 Přerov
Vsetín 1:2 Přerov
Přerov 3:4 (po sn.) Vsetín
Vsetín 3:5 Přerov
VHK ROBE Vsetín

Nováček ligy na tom tak ideálně není. Zatím se radoval jen ze šesti proher a zbylých devět zápasů prohrál při skóre 42:49. Se sedmnácti body je tedy Valašský hokejový klub předposlední, o pohodlných jedenáct bodů před Kadaní a tři body mu schází na Benátky.

V posledních zápasech ale Valaši také nemají úplně ideální formu. Vyhráli pouze doma nad Ústí a v posledním zápase porazili Kladno 5:1. Znamená to, že Vsetín se zvedne a začne ještě více zlobit své soupeře? Hostům se daří hlavně na vlastním ledě, mimo něj to ale tak slavné není.

Jasně nejlépe bodovaným hráčem a lídrem celku je David Březina (10+7), druhý nejlepší je Ondřej Slováček (1+10). Uvidíme od těchto borců jejich umění i dnes?
HC ZUBR Přerov

Domácí tým je momentálně na pátém místě poté, co vyhrál devět zápasů a sedm jich prohrál pri skóre 38:32. Zubři tak mají 26 bodů a chybí jim tři na třetí Frýdek-Místek, naopak deváté Litoměřice na Zubry potřebují jen body dva.

Domácím se navíc moc v posledních zápasech nedaří a trápí je hlavně koncovka, která je opravdu chabá. Přerov ne a ne najít recepturu na střílení více branek a jeho výkony tak hodně pokulhávají. Dnes však budou mít o motivaci navíc, protože se představí v derby proti Vsetínu.

Vpřed by měl Zubry táhnout hlavně nejlépe bodovaný hráč Roman Pšurný (4+8) či Milan Procházka (6+4). Uvidíme, zdali se jim bude dařit.
Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. V dnešním zápase poměří v derby své síly HC ZUBR Přerov s VHK ROBE Vsetín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.