1. česká hokejová liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Benátky n. Jizerou - 30. října 2017   18:00

Prostějov
Prostějov
01:53' Divíšek (Rudovský, Nouza) • 05:09' Havlík (Dvořáček) • 06:45' L. Luňák (Divíšek, Žovinec) • 19:57' Hozák (Fiala) • 30:33' Divíšek (Nouza, Švarc) • 38:22' Venkrbec (Rudovský, D. Kolář) • 56:00' A. Holík (Zabloudil, Fiala)
7:2
(4:0, 2:1, 1:1)
Benátky n. Jizerou
26:36' Chrtek  (Jan Bednář) • 58:55' R. Veselý  (Maier)
Prostějov
Vojtěch Fiala, Jiří Kašík – Milan Štofa a Václav Beneš

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Prostějov si ve třetí třetině hlídal nabité vedení a v pohodě dokráčel za vítězstvím v dnešním zápase. Benátky se zmohly ještě na jednu branku těsně před koncem zápasu a nakonec Prostějov vítězí vysoko 7:2!
59:58'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Patrik Maier – 2 min., hrubost).
58:55'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Benátky nakonec využívají alespoň tuto přesilovou hru, kdy se puk dostal na hůl RADKA VESELÉHO a ten vystřelil a puk zapadl do branky. S největší pravděpodobností upravil konečný výsledek na 2:7! Asistence: Patrik Maier.
58:13'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Voženílek – 2 min., sekání).
58:00'
Běží nám poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:05'
O vítězství domácího celku již nemůže být pochyb a utkání se již dohrává. Nyní zakázané uvolnění Benátek.
56:00'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Zničeho nic se Prostějov prosazuje posedmé. ALEŠ HOLÍK byl sám kousek za modrou, odrazil se k němu puk a takovou žabičkou překonává brankáře, který toho asi příliš neviděl. Asistence: Matěj Zabloudil a Ondřej Fiala.
55:10'
Nyní nesledujeme již žádnou strhující podívanou a puk si jednotlivé týmy vyměňují a brankáři nyní nemají žádnou práci.
53:27'
Nakonec z té snahy vyplynul ofsajd.
53:13'
Prostějov nyní kontroluje hru ve vlastním pásmu a snaží se nějak chytře rozehrát.
52:25'
Benátky se i po přesilovce udržely v pásmu a střelu Bělohorského vyrazil Neužil.
52:15'
51:23'
Neužil chytá puk a Benátky se zatím nemohou dostat do výraznější šance. Mají asi ještě 50 vteřin, aby dokázaly využít přesilovou hru.
50:15'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:53'
Střelu, kterou vyráží Kořenář betonem, následně se o dorážku snažil Hozák, ale nepřidává další branku.
49:30'
Ofsajd Benátek.
48:48'
Benátky se dostaly do útoku a místo puku zůstal v brance hráč Benátek a je pískání postavení hráče v brankovišti.
48:08'
Šance Prostějova a před brankou vehementně dorážel Voženílek. To se pak nelíbilo jednomu z hráčů Benátek, který jej zpacifikoval až s ním posunul branku. Rozhodčí vše řeší v klidu a vylučovat se nebude.
47:48'
Vše spraveno a může se pokračovat ve hře...
47:40'
Útok Benátek, výsledkem je posunutí branky Neužila a nyní se bude ukotvovat.
47:15'
Benátky nevyužívají ani další nabídnutou přesilovou hru.
46:40'
46:31'
Patrik Maier to zkusil sám a snažil se s pukem prosmýknout před branku, ale jeho pokus skončil před brankou a nakonec Prostějov vyhazuje.
45:51'
Benátky zahajují další pokus od vlastní branky.
45:24'
Prostějov byl úspěšný na buly a drží svého soupeře v jeho vlastním pásmu.
45:10'
Ofsajd Benátek a vhazování ve středním pásmu.
44:40'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., držení protihráče).
44:27'
Zakázané uvolnění Prostějova, který již nemá takový tlak na branku jako v předchozích dvou třetinách.
43:57'
Daniel Špaček dostal více volného prostoru a najížděl si z levé strany na branku. Možná měl zkusit zakončení. Místo toho zkusil přihrávat do lepší pozice na svého spoluhráče na pravém křídle, ale ten puk přejel.
42:37'
Tržický dobře nahodil před branku, kde byla nepřehledná situace,nakonec se od někoho puk odrazil k levému mantinelu a Prostějov vyhazuje.
42:00'
Se střelou Bělohorského měl co dělat Neužil, nakonec se mu daří puk vyrazit lapačkou.
41:19'
Prostějov nyní výtečně hlídá střední pásmo a svého soupeře nepouští do svého pásma.
40:45'
Benátky se provinily zakázaným uvolněním.
40:01'
Ve druhé třetině jsme mohli vidět stále aktivní hru Prostějova, který přidal dvě branky a pohodlně míří za vítězstvím v dnešním zápase. Benátkám se podařilo vstřelit jednu branku. Mohly přidat i další, ale ze čtyř minutové přesilovky toho příliš nevytěžily.
40:00'
39:00'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Benátky propadly ve středním pásmu a MATOUŠ VENKRBEC dostal ideálně puk přesně na modrou čáru a sám se vydal na brankáře Kořenáře, kterého překonává a navyšuje vedení svého celku již na 6:1! Asistence: Jan Rudovský a Daniel Kolář.
37:41'
Vhazování před Neužilem z důvodu zakázaného uvolnění Prostějova.
37:25'
Dušan Žovinec vystřeli ze střední vzdálenosti a Kořenář je připraven.
37:06'
Matěj Zabloudil se dostal k puku a z levé strany vystřeli na Kořenáře, ale ten jeho pokus vyráží do rohu.
35:39'
35:26'
Prostějov úspěšně vyhazuje puk z vlastní třetiny a toto oslabení s největší pravděpodobností zvládne.
34:42'
Ještě zbývá necelá minuta přesilovky Benátek a Prostějov se zatím bez problémů po celou dobu brání. Nyní se jim opět daří vyhodit přes všechny čáry.
32:50'
Až nyní byl Neužil donucen chytit puk a bude se vhazovat před jeho brankou.
32:36'
Po minutě přesilové hry se zatím Benátky nedostaly vůbec k ničemu.
31:40'
A z opakovaného záběru bylo zřejmé, že Mikliš zahrál vysokou holí. Bylo to i s krvavým zraněním a jsou to čtyři minuty.
31:39'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 2 min + 2min., vysoká hůl).
31:37'
Pozor, na ledě zůstal ležet Kunst u své vlastní branky. Ale už se zvedá a míří po svých na střídačku.
31:12'
Daniel Voženílek operoval dlouho za brankou a nakonec se mu podařilo přihrát na Zabloudila, který zakončil. Kořenář nyní nepustil puk za svá záda.
30:33'
Pár vteřin stačilo Prostějovu a využívá druhou přesilovou hru. Z horního kruhu pro vhazování vystřelil Nouza a jeho ránu před brankou ještě tečuje TOMÁŠ DIVÍŠEK. Asistence: Tomáš Nouza a Milan Švarc.
30:14'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Dominik Hrníčko – 2 min., vysoká hůl).
30:10'
Zápas se nám překlopil do své druhé poloviny. Nyní musel zasahovat Kořenář svou lapačkou. Následně následuje vyloučení Benátek.
29:49'
Neužil nyní musel v krátkém sledu za sebou zasahovat. V obou případech však puky mířily do něho a neměl s chycením těchto šancí příliš velké problémy.
29:28'
Nyní sledujeme hokej, kdy se ani jeden z týmů nedostává do výraznějších šancí a tempo hry oproti první třetině taky výrazně opadlo.
26:36'
Jestřábům se nepodařilo vyhodit puk zpoza branky, který zastavil hráč Benátek na modré a ten vyslal puk na branku. Neužil vyráží a puk se dostal před branku, kde byl důrazný ONDŘEJ CHRTEK a ten snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Jan Bednář.
26:15'
Hraje se již dlouho bez přerušení...
25:14'
Aleš Holík možná měl vystřelit přímo na branku. Těžko říct, či mu to nesedlo nebo chtěl přihrávat. Nicméně puk skončil v klubku hráčů před brankou a Benátky nakonec vyhazují.
24:45'
Jiří Hozák přihrával na Zabloudila, ale ten na pravé straně nedokázal zpracovat puk. Prostějov se však i nadále drží v útočném pásmu.
23:21'
Jejich útok nepřinesl šanci a puk je zase v třetině Benátek, které posléze vyhazují na zakázané uvolnění.
22:45'
Prostějov se zdržoval v útočném pásmu, nakonec o puk přichází a Benátky útočí.
22:07'
Benátky vyhrály buly a vytěžily z toho střelu, kterou Neužil kryje.
21:53'
Další provinění pravidel, tentokrát ofsajd Prostějova a vhazovat se bude po levici Neužila.
21:09'
Prostějov je vykázán do středního pásma, neboť jeden z hráčů byl v brankovišti.
20:28'
Marek Drtina vyslal střelu na brankáře a ta se odrazila mezi kruhy, odkud přišlo zakončení, ale i tohle kryje Kořenář.
20:01'
První třetina patřila bezesporu domácím, kteří dali celkem čtyři branky. Jednu dali z přesilové hry. Benátky se do žádné výraznější šance za celou třetinu nedostaly. Uvidíme, zda Benátky něco změní ve své hře a vyrovnají hru se svým soupeřem.
20:00'
19:57'
Tři vteřiny před koncem se ještě stíhají Jestřábi prosadit brankou JIŘÍHO HOZÁKA, který dostal přihrávku před branku od Fialy a zavěsil pod břevno. Asistence: Ondřej Fiala.
19:19'
19:00'
Poslední minuta první třetiny a Prostějov je usazen v útočném pásmu Benátek.
18:20'
Domácí v plném počtu. A bude následovat krátká přesilovka Prostějova.
17:51'
Do zakončení se zpoza branky dostal hráč Benátek, ale Neužil si pohlídal prostor u své levé tyčky.
17:19'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Dominik Hrníčko – 2 min., podražení).
17:15'
Naopak se do šance dostal Prostějov a Hrníčko se dopustil faulu a poměr sil na ledě se vyrovná.
16:47'
Benátky se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
16:20'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., sekání).
16:04'
Proti nenadálé střele Prostějova musel Kořenář vytáhnout svůj levý beton a vyráží puk do rohu kluziště.
15:39'
Nyní puk jde z jedné strany na druhou bez střelby na branku.
14:53'
Puk v obranném pásmu Prostějova, kde se domácí snaží přihrávkami dostat dopředu. Benátky dobře napadají a stěžují jim rozehrávku.
14:14'
Kombinace Prostějova končí nahozeným pukem na branku, který kryje Kořenář do své výstroje.
12:48'
Benátčané zatím nedokáží v útoku nic vymyslet a Neužil zatím nemusel čelit výraznější šanci.
11:48'
Úsměvná situace, kdy hráči Prostějova měli za to, že se bude vhazovat před brankářem Kořenářem, ale zmýlili se a vhazování bude ve středním pásmu.
11:38'
Matouš Venkrbec se sám vydal do útoku a vystřelil zpoza obránce, bohužel nemířil přesně a jeho střela byla navíc sražena do ochranné sítě.
11:09'
Zakázané uvolnění Prostějova.
10:40'
Puk je u pravého mantinelu v pásmu Benátek a probíhá snaha dostat puk ze směti hokejek.
10:00'
Luňák byl nejspíše podražen ve středním pásmu, ale rozhodčí zůstávají v klidu a hra pokračuje.
08:23'
Kolář zachytil puk na modré a chtěl vystřelit na branku, ale trefil nejbližšího protihráče. Následně se hostům daří osvobodit.
07:37'
Uvidíme, zda oddechový čas hostům pomůže, nyní mají puk domácí.
06:43'
Oddechový čas pro hosty.
06:45'
A je tu třetí branka Prostějova, kdy LUKÁŠ LUŇÁK dostal puk na levou stranu a sjel si před branku, kde zastrčil puk k pravé tyčce. Asistence: Tomáš Divíšek a Dušan Žovinec.
06:23'
Tomáš Divíšek se ocitl v šanci u pravé tyčky, ale brankář si dobře pokryl prostor a má puk ve své moci.
06:16'
Ofsajdem se nyní provinili domácí.
05:09'
David Dvořáček hezky přihrál na modrou čáru, odkud LADISLAV HAVLÍK vyslal tvrdou a dobře mířenou střelu, která končí v brance. Asistence: David Dvořáček.
04:42'
Vhazování ve středním pásmu a Hrníčko se prosmýkl až do útočného pásma a z pravé strany se dostal do zakončení. Avšak na brankáře nevyzrál.
04:17'
Zakázané uvolnění Prostějova a vhazovat se bude před jejich brankou.
03:40'
Brankář Prostějova nyní musel zasahovat proti povedené střel a předvádí jistý zákrok.
03:10'
Hosté chtěli vyhodit puk, ale na modré jej zastavil hráč Prostějova a ten bez přípravy vystřelil na branku, puk letí mimo branku.
01:53'
Jestřábi po minutě využívají přesilovou hru, kdy přihrával Rudovský, puk propadl k pravé tyčce a TOMÁŠ DIVÍŠEK už jen puk doklepl do branky. Asistence: Jan Rudovský a Tomáš Nouza.
01:34'
Prostějov je v útočném pásmu, na střelu čekáme.
01:05'
Ihned po rozehrání buly došlo ke střele, brankář hostů byl připraven.
00:53'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., sekání).
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, Havlík, A. Holík, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Dvořáček, Hozák, Nouza – Fiala, Divíšek, Rudovský – Švarc, Venkrbec, Hajný.

HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Polášek) – Jandejsek, Jan Bednář, Maier, Turský, Tržický, Kunst – A. Dlouhý, Kuťák, Z. Král – Jeník, Bittner, D. Špaček – Hrabík, Hrníčko, Psota – Bělohorský, Chrtek, R. Veselý.

Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Jiří Kašík – Milan Štofa a Václav Beneš.
LHK Jestřábi Prostějov
V tabulce jim patří desáté místo s 24 body. V minulém zápase dokázal potrápit silné České Budějovice, které nad Prostějovem vyhrály až 3:2 po prodloužení. Jinak Prostějov na svém ledě je průměrným týmem a odehrál již 8 zápasů, z kterých vydoloval třináct bodů.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky jsou ještě níže v tabulce než jejich dnešní soupeř, patří jim dvanácté místo s 24 body. Benátky se však pyšní ne zrovna lichotivou bilancí a to čtyřmi porážkami v řadě. V posledním zápase nestačily na Karlovy Vary, které je na svém ledě deklasovaly 2:8. Navíc Benátky na venkovních hřištích nejsou zrovna nejsilnější a z deseti odehraných zápasů pouze dva dokázaly vyhrát za tři body.
Favorit utkání?
Mírným favoritem jsou domácí, kteří budou mít podporu diváků a využijí slabé formy svého soupeře. Benátky však mohou překvapit a dobře uhraným výsledkem se odrazit od nelichotivé série čtyř porážek v řadě.