1. česká hokejová liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Ústí n. Labem - 6. ledna 2018   17:00

Prostějov
Prostějov
19:12' Starý (Divíšek, Nouza) • 38:39' M. Drtina (Nouza, Divíšek) • 41:57' Starý  • 54:58' L. Luňák (Havlík, Fiala)
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Ústí n. Labem
22:06' Kružík   • 34:26' Husák  (L. Volf, M. Chalupa) • 53:27' Roubík  (Gengel, M. Vágner)
Prostějov
Dědek, Zbořil – Bryška, Novák

Je dobojováno. Velmi vyrovnané utkání jako na houpačce nakonec ubojoval domácí tým a odnese si dnes všechny tři body. Ústí nad labem se rozhodně nemá za co stydět, moc nechybělo a mohlo nějaký ten bod zapsat také.
59:39'
Ani tato střela se neujala, byla sražena na nad branku, hostům se an iv šesti nedaří srovnat.
59:18'
Oddechový čas pro hosty.
59:18'
Obrana ale znova úplně propadadla a mohla být hodně ráda, že hosté zakončovali z vleké blízky a nemohli tak nic vymýšlet.
58:59'
A opět, Prostějov posílá puk do středního pásma.
58:34'
Ústí nad Labem se nedaří dostat se z vlastní obranné třetiny a pokusit se ohrozit brankáře soupeře.
58:08'
Jestřábi se po delší době dostali ke střele, na Soukupa si ale od levého mantinelu nepřišli.
57:46'
Zatím ne. Domácí brankář má opět kotouč ve své moci a navíc vypršela přesilovka hostů.
57:28'
Domácí vyhodili, ale soupeř je znova před brankou. Dočkáme se vyrovnání?
57:06'
Další ostrá rána, tentokráte od modré, Neužil opět pozorný.
56:51'
Zkoušeli to bekhendem těsně před brankářem, Neužil byl ale připraven a kryje.
56:39'
Až teď se hosté dostali pět, podaří se jim něco vymyslet?
56:12'
Střela od modré trefila pouze obětavého obránce a od něj se dorazil puk mimo pásmo.
55:44'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Alex Rašner – 2 min., držení protihráče).
55:44'
Naknec však zaútočilo Ústí nad Labem a vybojovalo si přesilovou hru.
55:29'
Domácí tým nepolevuje a opět se vydává do útoku.
54:58'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov si vytvořil velký tlak a přeci jen se znova raduje. Střelu od modré tečoval LUKÁŠ LUŇÁK a ochozy slaví! Asistence: Ladisalv Havlík a Ondřej Fiala.
54:26'
Zajímavé utkání, které se hraje nahoru dolu, pokračuje. Neužil drží puk v lapačce.
53:55'
Domácí se rychle vydávají do útoku, dočkáme se ještě nějaké branky?
53:27'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Stačí však jeden výjimčený útok a vše je jinak! Obrana PRostějova poněkud zaspala, hosté našli úplně volného JAROSLAVA ROUBÍKA a ten u vzdálenější tyče nezaváhal. Máme tedy srovnáno. Asistence: Ladislav Gengel a Martin Vágner
52:59'
Ústí se ne a ne dsotat déle k puku a nevypadá to s ním v těchto okamžicích nejlépe.
52:29'
Prostějov stále hraje velmi aktivně a nepouští soupeře do závěrečného tlaku.
52:04'
Soukup podržel nahození a přerušuje tedy hru.
51:49'
51:17'
Hosté zahrzili i ve vlastním oslabení poté, co překazili soupeř rozehrávku. S bombou z příklepu si však NEužil poradil.
50:58'
Až nyní se Slovan dokázal osvobodit.
50:35'
Střela od mmodré trefila klubko hráčů před brankářem a hosté poté vyhodili na střídačku.
50:24'
Domácí si vytvářejí tlak v útočném pásmu. Podaří se jim prosadit se?
50:07'
Rána od modré končí ve výstroji Soukupa.
49:49'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).
49:46'
Prostějov se ihned po vypršení trestu dostal do velké šance, ale trochu to přehnal s kombinací a zakončení tak nebylo ideální. Vybojoval však vyloučení.
49:31'
49:06'
Další pokus končí sražený v ochranné síti.
48:52'
Chaupa si sjel s pukem, ale na následnou střelu mu již nezbylo dost místa a Neužil ji s přehledem pokryl.
48:21'
Hosté promáchi před brankou a puk znova končí až mimo pásmo. Ústí tak musí začít od Soukupa.
47:58'
Střela z mezikruží minula cíl a následně se k puku dostali domácí hokejsité, kteří jej ihned posílají do bezpečí.
47:29'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., držení protihráče).
47:03'
Slovan se usadil ve třetině, chybí tomu ale střelba.
46:32'
Prostějov se dostal do zajímavého únik, ale Soukup uspěl v tomto mini souboji a hosté jsou tak stále ve hře.
46:14'
Nahození Neužil pro jsitotu podržel, bude se vhazovat po jeho levici.
45:48'
Ústí nad Labem je za svou brankou a čeká na prostřídání formací.
45:22'
Tempo hry poněkud povadlo, střela z kruhu pro vhazování navíc končí v ochranné síti.
44:44'
Dalekonosná střela končí ve výstroji brankáře hostujícího týmu.
44:35'
Ofsajd Prostějova.
43:58'
Střela od pravého mantinelu jen těsně minula brnaku Soukupa, domácí pokračují v boji o puk v útočné třetině.
43:32'
Slovanu se nepodařila dlouhá rozehrávka, která nenašla nikoho u branky a odevzdal tak pouze kotouč.
42:55'
Ústí nad Labem si vytvořilo několik střeleckých šancí, ale ani jedna se neujala. Prostějov dobře a obětavě bránil.
42:14'
Jestřábi jsou při chuti, zastavil je ale ofsajd.
41:57'
Domácí se ubránili a hned na to si opět vracejí vedení. Hostům se nepodařilo vyhodit puk, JAN STARÝ jej získal, udělal si stahovačku a z mezikruží se trefil naprosto náramně. Bez asistence.
41:46'
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem.
41:28'
Prostějov se ubránil a ihned míří na druhou stranu hřiště.
41:07'
40:59'
Až nyní se hosté usadili ve třetině, podaří se jim něco vymyslet?
40:28'
Ústí ne a ne dostat se do útočné třetiny. Domácí dobře brání.
40:01'
Je za nái druhá třetina, ve které hosté otočili vývoj utkní, ale stejně jako v té první inkasovali ke konci z přesilovky a do třetí třetiny, která začne zhruba v 18:42, se půjde za nerozhodného stavu.
40:00'
39:31'
Ústí se dostalo až před bránu, ale již nemělo dost času na lepší zakončení.
39:05'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., držení hole).
38:39'
Stejně jako na konci té první třetiny v přesilovce, i tentokráte se Prostějov prosadil. MAREK DRTINA napřáhl od modré a propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Výstavní rána! Asistence: Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek
38:25'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., nedovolené bránění).
38:21'
Hosté v mezikruží na poslední chvíli promáchli zakončení. To by je mohlo hodně mrzet.
37:58'
Další střela od modré, ale ani tentokráte neprošla k brankáři hostů.
37:29'
Střela od modré trefila pouze klubko hráčů před brankou a Ústí nad LAbem pospíchalo do protiútoku, který však Neužil dokázal vychytat.
36:59'
Soukup si pro puk doklouzal až k mantinelu, byl u něj ale dříve, než dojíždějící útočník.
36:29'
Střela od mantinelu nemohla Soukupa ohrozit. Aktivita domácích je ale patrná.
36:19'
Spousta nepřesností ve hře obou týmů, to poněkud kazí dojem ze hry.
35:48'
Jestřábům se ale nepovedla rozehrávka a také oni spíše odevzdali touš.
35:22'
Ústí nad Labem se usadilo v útočné třetině, ale ke střele se nedostalo a přišlo o kotouč.
35:00'
Prostěov rychle vyráží do útočení a snaží se ještě před koncem třetiny srovnat. Musí si dávat ale pozor i na rychlé protiútoky soupře, který znova zahrizil.
34:26'
To jsou věci! Ústí nad LAbem dokonává ve druhé třetině obrat skóre. PATRIK HUSÁK střílel z vrcholu kruhů, brankář sice vyrazil, ale Husák využil své rychlosti, dostal se k dorážce a střelou pod břevno se prosadil. Asisentce: Lukáš Volf a Matěj Chalupa
34:09'
Div, že z toho teď nebyl vlastňák. Přihrávka zpoza brány trefila do bruslí jednoho z hostů a od ní se odrazila do betonu Soukupa.
33:47'
Další spíše vyhozený puk z hokejek hostů. Domácím se ale nedaří udržet se v útočné třetině.
33:18'
Ústí nerozehrálo ideálně, přišlo o pásmo a musí se vracet před svého brankáře.
32:51'
Zajímavá šnace i na druhé straně, obrácne Prostějova byl však brzo na ledě a přihrávku před branku zachytil.
32:12'
Domácí sice měli tlak, ale střely nikde. Snaží se o to tak nyní. A nebyli daleko zásahu. Soukup byl ale včas na svém místě!
31:52'
31:10'
Ústí vyhodilo a až nyní se domácí vrátili do třetiny.
30:43'
Následná pumelice byla sražena mimo a bude se vhazovat po levici Soukupa.
30:21'
Prostějov z první střely trefil pouze obránce.
29:51'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Najman – 2 min., podražení).
29:29'
Střelu od modré Neužil vyrazil přímo na hokejku spoluhráče a ten míří na druhou stranu.
28:56'
Ústí nad Labem přesilová hra hodně nakopla a je teď lepším mužstvem.
28:18'
27:55'
Vše mohlo být jinak po přihrávce před bránku, tma se ale k puku dostal jeden z domácích a rychle jej poslal na druhou stranu hřiště.
27:30'
Domácí opět vyhazují, tuto přesilovku si jejich soupeř rozhodně za rámeček nedá.
26:58'
Slovan se nedokázal znova udržet v pásmu a puk je tak za Soukupem.
26:37'
Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce Ústí nad Labem.
26:18'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).
25:57'
Ani jeden tým ne a ne dostat se do souvislejšího tlaku, bojuje se hlavně ve středu hřiště.
25:23'
Puk skončil na střídačce Prostějova.
25:02'
Aktivita domácího týmu je patrná, soupeř ale číhá na šance k protiútokům.
24:29'
Skrumáž před bránou SLovan zvládl a z následného protiútoku vybojoval vhazování.
23:57'
Teď už je to znova Prostějov, kdo se žene za změnou skóre.
23:22'
Šenkeříkovi chyběl půlkrok k tomu, aby se dostal k odraženému kotouči a dovršil tak otočku skóre.
22:57'
Jestřábi hrají opravdu velmi aktivně. Vyhození Slovanu ale pro jsitotu Neužil podržel v lapačce.
22:42'
Obtočení kolem branky a následná střela taháčkem Soukupa nepřekvapila. Ten drží kotouč ve výstroji.
22:14'
Ofsajd překazil útočnou snahu domácích.
22:06'
DANIEL KRUŽÍK využil špatné rozehrávky soupeře, dostal se k pdraženému puku a samostatný nájezd završil přesnou střelou. Bez asistence.
21:55'
21:42'
Zatím je to ale bez střely, která by ohrozila Soukupa.
21:08'
Signalizované vyloučení se nakonec nekoná a Prostějov může pokračovat v přesilové hře.
20:21'
Prostějov se ihned usadil v útočné třetině a snaží se přidat další branku.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli hned několik vyloučení, a ta určovala tempo utkání. V jednom z nich se těsně před koncem dokázal prosadit Jan Starý a otevřel tak skóre dnešního utkání. Domácí jsou opticky o něco lepší a Slovan to tak bude mít hodně těžké. Jak se s tím popere zjsitíme zhruba od 17:51.
20:00'
19:55'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).
19:12'
Tak přeci jen jsme se dočkali branky ještě před sirénou. OD modré čáry poslal puk směrem k bráně Tomáš Divíšek a tam stál JAN STARÝ, jehož umná teč dokázala překonat Soukupa. Asistence: Tomáš Divíšek a Tomáš Nouza
19:06'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., podražení).
19:06'
Domácí obkroužili branku, vystřelili, ale hostující gólman nenechal místečko, kudy by puk mohl projít do jeho svatyně.
18:47'
Kotouč se odrazil k Neužilovi a ten jej pro jistotu udržel v lapačce.
18:29'
Soukup dokázal střelu od modré vyrazit na hůl spoluhráče, který okamžitě zakládá protiútok.
17:58'
Slovan se po pasáži nepřesností dostal na dostřel, ovšem minul bránu a následně o puk přišel.
17:28'
Ten z něj vyšel lépe a okamžitě posílá puk na druhou stranu hřiště.
16:59'
Jestřábi jsou zpět a svádí tuhý boj o kotouč v rohu obranného pásma soupeře.
16:34'
Po dlouhé době se Prostějov dostal na dostřel, ale nepřesnou přihrávkou se opět vyhnal z pásma.
16:13'
Zajímavá střela z mezikruží, která mířila na domácí branku, byla sražena do ochranné sítě.
15:57'
Holík zůstal ležet na ledě, ale rozhodčí faul neviděli a bude se tedy porkačovat již ve hře v plném počtu.
15:34'
Obrovská šance po skrumáži. Střela taháčkem ale minula branku domácího gólmana.
15:23'
Tvrdá pumelice od modré Neužilovi neunikla. Udržel ji ve výstroji a přerušil hru.
15:01'
Hráči Slovanu zahráli vysokou holí a hra se přesune k Soukupovi.
14:51'
Domácí tým vyhazuje.
14:35'
Tvrdá střela trefila pouze obětavého obránce a následná snaha o pas před branku byla sražena do ochranné sítě.
14:12'
Ústí nad Labem získalo útočnou třetinu a snaží se něco vymyslet.
13:46'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Starý – 2 min., podražení).
13:27'
Švec zakončoval situaci dva na jednoho, jež vznikla po chybě jednoho z obránců Slovanu a jen tak tak, že netrefil volné místečko. Opravdu nechybělo mnoho.
13:06'
Ústí je usazené v útočné třetině, podaří se mu něco vymyslet?
12:41'
Kružík zakončoval velmi rychlou a pohlednou kombinaci svého celku, avšak na rychle se stáhnuvšího Neužila si nepřišel.
12:29'
Teď už je Ústí nad Labem zpět a začíná velmi nebezpečně kombinovat kolem branky Neužila.
11:57'
Hosté se zuby nehty snažili udržet psámo, ale to se jim nepovedlo a Prostějovu se podařilo vyhodit do středního pásma.
11:28'
11:07'
Ani Ústí se příliš nedaří při snaze ohrozit branku a tak sledujeme hru nahoru dolu, ale bez střel.
10:37'
Další vyhození JEstřábů, kteří se pomalu dostávají pod tlak. Daří se jim ale zatím bránit bez obtíží.
10:04'
Slovan za branjiz vybojoval puk, ovšem přihrávka na modrou se nepovedla a musí se tak vracet.
09:37'
Sledujeme pasáž plnou nepřesností, ani jeden tým ne a ne vypracovat si nějakou akci, jež by mohla vést k otevření gólového účtu.
08:58'
Po dlouhé době se v útočné třetině usadilo Ústí nad Labem, nedostalo se ale ani ke střele a musí se po vyhození soupeře vracet.
08:31'
Puk, jenž směřoval přes Soukupa, jen těsně nestihl tečovat jeden z Jestřábů.
07:59'
Domácí se stále drží častěji u touše, ale na pozornou obranu hostů ne a ne najít recept.
07:21'
Prostějov se usadil v útočné třetině, první pokus ale zamířil mimo a Slovan následně získal kotouč.
06:33'
Na druhé straně v permanenci i Soukup, i jeho lapačka byla na svém místě.
06:07'
Macek vyzkoušel přes obránce pozornost Neužila, který ukryl kotouč v lapačce.
05:57'
Ústí nad Labem srovnává hru a pomalu se zdá, že se dostává z úvodního tlaku soupeře.
05:15'
Pumelice od modré z hokejky Havlíka svůj cíl nenašla, brankáře Soukupa ale pořádně vystrašila. Bude se vhazovat po jeho levici.
04:58'
Ústí se po delší době ukázalo v útočné třetině, kde svádělo boj u mantinelu, avšak následná přihrávka před branku našla pouze obránce.
04:24'
Domácí tým je sice opticky aktivnější, ovšem zatím to k výraznějšímu ohrožení branky nevede.
03:57'
03:39'
Chyba na modré vedla k samostatnému úniku Kružíka, který ale vypálil trestuhodně mimo.
03:19'
Prostějov se konečně usadil v útočné třetině. Podaří se mu ještě něco vymyslet?
02:57'
Koutouč u Neužila, rozehrávka domácího týmu zatím hodně vázne a přesilová hra se vůbec nedaří.
02:29'
A opět, Jestřábům se nedaří usadit se a dostat soupeře pod tlak.
02:09'
Hosté začali oslabení dobře a podařilo se jim vyhodit kotouč do bezpečí.
01:57'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radomír Vaněk – 2 min., podražení).
00:01'

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – L. Luňák, Fiala, Švec – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Starý, Divíšek, Nouza – Nestrašil, V. Meidl, Prokeš.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Šenkeřík, Hes, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – L. Volf, Roubík, M. Chalupa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Navarra, Gengel, Severa – Macek, Najman, T. Jandus.

Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák.

HC Slovan Ústí nad Labem

Hostům se letos úplně nedaří, vyhráli jen 13 zápasů a v 22 padli s negativním skóre 101:128. Výsledkem je tak 45 bodů a ztráta pěti na pozici zaručující play-off. To ale stále není nic hrozného a pokud se podaří Ústí zlepšit o něco výkony, stále není nic ztraceno.

Nutno ale podotknout, že v psoledních pěti zápasech to hosté měli opravdu složité. Prohra s Kladnem, Slavií a Budějovicemi. Naopak ale dokázali porazit Ústí a Přerov. Bude velmi zajímavé sledovat, co předvedou dnes.
LHK Jestřábi Prostějov

Domácí tým je momentálně na šestém místě a tedy na výborné cestě do play-off. To díky 22 výhrám a 14 prohrám při skóre 116:90. Tyto statistiky vedly k zisku 62 bodů a mají tak náskok 12 bodů na Vsetín, který momentálěn drží osmé místo.

Prostějovu se v posledních zápasech trochu přestalo dařit. V prosinci měli Jestřábi výbornou úspěšnost, která nyní v zápasech proti Vsetínu a Třebíči trochu utrpěla. Teď se ale vrací domů, kde se budou chtít vrátit na vítěznou šňůru.
Dobrý den u dnešního utkání WSM ligy. V tomto kole poměří síly Prostějov s Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.