1. česká hokejová liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ústí n. Labem - 4. listopadu 2017   15:00

Slavia
Slavia
03:49' M. Kadlec (Šagát) • 08:05' Endál (L. Krejčík) • 11:13' Kubica (Šafránek) • 21:38' Kubica (Šafránek, Jankovský) • 23:14' Endál (L. Krejčík, J. Holý) • 29:35' Šagát (M. Kadlec, M. Ondráček) • 35:04' Barák (Endál) • 52:55' Jankovský (Barák)
828 diváků
Volke (24. Soukup) – Bernad, Hes, Kurka, Husák, M. Zdvořáček, Hrdinka, Mlčoch – Smolka (A), Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, L. Volf (A), Gengel – Sladkovský.

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou.
Je hotovo. Tři body za vysokou výhru zůstávají v Edenu. Sešívaní návrat na vítěznou vlnou začali hodně povedeným zápasem – Ústí nasázeli hned osm branek. O čisté konto Frodla připravila šťastná dorážka Melky ve třetí třetině.
59:56'
Nejspíše poslední střelu zápasu obstaral Šafránek. Z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit puk přes beton.
58:54'
Husák už míří za katr. Inkasuje dvě minuty za sekání.
58:54'
Hodně aktivní Endál jel do pásma s odhodláním dovršit hattrick. Mezi kruhy si dokázal sjet, ke střele ho ale nepustil obránce. Rozhodčí bude vylučovat.
58:13'
Slavia má puk na hokejkách. Z vlastního pásma se už nikam nežene.
57:38'
Další zakázané uvolnění Ústí. Hosté už jsou zlomení.
57:03'
56:55'
Bude se vhazovat před Soukupem. Ústí nezvládlo rozehrávku.
56:17'
Sešívaní už ale dokázali dvakrát vyhodit. Z přesilovky už je pryč přes polovinu.
55:35'
Ústí poprvé v tlaku! Kombinaci započatou hned po úspěšném buly zakončoval Husák. Dělovka od modré skončila v lapačce brankáře Frodla.
55:03'
Hosté si zahrají přesilovou hru. Šmerha si odsedí dvě minuty za podražení.
54:40'
Ústečtí mají výhodu, do útoku se se šesti hráči v poli ale moc neženou.
53:50'
Bernard znovu pálil z modré. Frodl vyrazil.
52:55'
Slavia právě vstřelila branku!
Další gól je na světě. Po souboji zůstal v levém kruhu volný kotouč. VÁCLAV JANKOVSKÝ k němu dojel a měl hodně času na přesné zamíření. Prostor skvěle využil – lépe trefit pravý horní roh snad ani nešlo. Asistence: Jindřich Barák.
52:17'
Nepřesný pas zachytil Bernard. Se střelou ale otálel příliš dlouze. Obránce ho dostal z úhlu.
51:18'
Na ledě dostává vzhledem k aktuálnímu stavu víc a víc prostotu čtvrtá lajna červenobílých. Dravé mládí zlomené Ústí vcelku trápí.
50:35'
Kadlec dvakrát po sobě zahrozil. Nejdříve pálil a poté poslal perfektní pas brankovištěm. Ten ale nikdo z domácích nedostihl.
50:05'
Smolka pálil hodně nebezpečně. Frodl je ale i po inkasované brance stále hodně sebejistý.
49:40'
Na druhé straně se hezky ukázal Endál. Na brankovišti zakončoval Endál – bekhend ale úspěch neslavil.
48:35'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak přece se hosté dočkali branky. Mlčoch nahazoval z modré a donutil Frodla vyrazit před sebe. Před dorážkou se nejlépe zorientoval DAVID MERTA. Pro Frodla vcelku smolný gól. Asistence: Marek Mlčoch a Patrik Husák.
48:12'
Šance na čestný zásah Ústeckých. Kousal najížděl z druhé strany a na brankovišti chtěl doklepávat do branky. Puk přes Frodlův beton nepřehodil.
47:49'
Dravý Vracovský se chtěl prohnat mezi obránci. Ti ale jeho úmysl vystihli a puk mu odebrali.
47:30'
Dnešní utkání sleduje 828 diváků.
46:46'
I Frodl si připsal zákrok. Nahození z velkého úhlu mu starosti nepřidělalo.
46:14'
Kasík ze střední třetiny jen nahodil. Kotouč nikdo nedojížděl. Hrají tak hráči ve žlutém.
45:55'
Nezáživnou pasáž ukončil Endál. Slávista se s pukem rozjel, prokličkoval mezi obránci a pálil. Soukup dokázal zasáhnout.
44:58'
44:46'
Střelu z modré chtěl tečovat Krejčík. Puk ovšem skončil vysoko nad brankou.
44:42'
Ani v přesilové hře se Ústečtí v útočné tetině moc neohřejí. Soukup dokonce musel vyjet za nahozením a přerušit hru.
43:38'
Pražané vyhazují. Čtveřice střídá.
42:58'
Další vyloučení z řad sešívaných. Drtina inkasuje menší trest za podražení.
42:26'
Hosté drží puk. Slavia je ale nepouští z rohu. Z kotle Ústí se přitom začalo ozývat pokřik: „Aspoň jeden, aspoň jeden“.
41:38'
Husák vypálil z modré. Frodl dokázal vyrazit, ale jen na sebe. I nebezpečně snášející se puk dokázal lapit.
40:54'
Šafránek musel zastavit Mertu, který nebezpečně cpal před Frodla. Dvě minuty za hákování pro slávistu.
40:28'
Nedvídek zavezl puk do třetiny. Endál chtěl ještě situaci dobruslit. Byl už ale s pukem za modrou – ofsajd.
40:01'
Až příliš snadno se sešívaní proti ústecké obraně prosazují. Hosté nechávají Pražanům ve vlastním pásmu hodně prostoru. Ve druhé třetině z toho dokázali Razýmovi svěřenci vytěžit další čtyři branky. Na dvou brankách v dnešním zápase už jsou Endál a Kubica. Volke místo v brankovišti přepustil Soukupovi, který už také dvakrát inkasoval. O osudu utkání je už v podstatě rozhodnuto.
Další třetina začne přibližně v 16:43.
40:00'
39:38'
Ještě jedno vhazování v útoku červenobílých. Ústí poslalo kotouč na zakázané uvolnění.
38:51'
Z otočky to zkoušel Jankovský. Soukup až ramenem dokázal poslat puk pryč ze třetiny.
38:22'
Hes v pásmu nic nevymýšlel. Hned vypálil. Puk zamířil přesně na Frodlovou vyrážečku.
37:47'
Vracovský se společně se svou formací chtěl dostat rychle do pásma. Proti byl čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.
36:54'
Šmerha dostal pěkný pas mezi kruhy. Obránce mu ale ve střele dokázal zabránit.
35:48'
Frodl si povyjel a zlikvidoval nahození z hole Melky. Kotouč je v rohu.
35:04'
Střídající brankář Soukup se moc nepředvedl. Slavia kombinovala v pásmu, až z nulového úhlu zkusil nahodit JINDŘICH BARÁK. Soukup si kotouč za svá záda srazil sám. Asistence: Lukáš Endál.
34:22'
Sešívaný brankář přikrývá další puk. Bude se vhazovat po jeho levici.
33:50'
Bernad dobře vypálil z modré čáry. Frodl sice moc neviděl, přesto dokázal vykopnout betonem.
33:23'
Kadlec s Ondráčkem se dostali do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný přenechal puk Ondráčkovi, který nezamířil přesně.
33:09'
K Frodlovi doklouzalo nahození z velké vzdálenosti. Slávista v brankovišti neměl problém přerušit hru. Buly bude následovat po komerční přestávce.
32:37'
Znovu se příliš nepřerušuje. Týmy se střídají s pukem ve středním pásmu.
31:57'
Tutová šance hostů. Ústí založilo ve střední třetině brejk. Melka akci dojížděl ve druhé vlně a záhy se k němu dostal puk. K Frodlovi dojel sám a zakončoval bekhendem. Sešívaný brankář ale dokázal zasáhnout betonem.
31:11'
Šance hostů. Kousal měl ideálně mezi kruhy. Opřel se do něj, ale nechal jen vyniknout Frodla.
30:05'
Odpískáno zakázané uvolnění Ústí.
29:35'
Ústečtí jsou v obraně dnes skutečně bezzubí. Puku na brankovišti si někdo z hráčů ve žlutém nepovšiml. Musel přijet MARTIN ŠAGÁT a doklepnout ho do branky. Asistence: Martin Kadlec a Martin Ondráček.
29:01'
Jankovského přechod přes modrou nebyl dle pravidel. Odpískán ofsajd.
28:41'
O brejk se pokoušel Husák. Na levé straně nabral rychlost a dokázal i vypálit. Frodl ale na střelu dobře viděl a zásah zvládl bez obtíží.
28:31'
Z první se na modré do puku opřel Novák. Ústecký gólman byl připraven.
27:36'
Z modré se zakončit snažil Krejčík. Přesný ale nebyl. Puk minul pravou tyčku Soukupovy branky o několik centimetrů.
27:30'
Přerušení po čtyřech minutách obstaral brankář Soukup. Ten povyjel pro nahození a kotouč přikryl lapačkou. Buly bude následovat po komerční přestávce.
26:20'
Hraje se dlouho bez přerušení. Moc hokejové krásy ale fanoušci nevidí.
25:40'
25:02'
Slavia vyhazuje a střídá.
24:20'
Ústí se v útoku snaží, ke střele se ale dostat nemůže.
23:40'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Šagát – 2 min., nedovolené bránění).
23:14'
Volke to nevydržel a po pěti brankách opouští své pracoviště. Zápas dochytá Soukup.
23:14'
„Deset, deset,“ skanduje kotel sešívaných. Z kýženého cíle už mají sešívaní polovinu splněno. Krejčík přistrčil nad kruhy na LUKÁŠE ENDÁLA. Ten poslal chytrou střelu po ledě. Volke se ke vzdálenější tyči nedokázal přesunout. Asistence: Lukáš Krejčík a Jan Holý.
22:49'
Ústečtí jsou ve vlastní třetině bezradní. Puk jen vyhodili.
21:38'
Na branku se znovu moc dlouho čekat nemuselo. Před ZDEŇKEM KUBICOU se zničehonic otevřel prostor. Slávista s pukem sjel hlouběji do třetiny a vypálil. Puk prošel. Asistence: David Šafránek a Václav Jankovský.
21:28'
Melka s Roubíkem se hnali do přečíslení. Obránci ale situaci rychle dobruslili.
20:42'
Další buly v útoku Ústí. Hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění.
20:31'
Znovu se začalo ve slušném tempu. Volke už musel zastavovat nahození sešívaných.
20:01'
Chyby v obraně a rozehrávce – to byly během prvních dvaceti minut hlavní jmenovatelé neúspěchu Ústeckých. Sešívaní jejich častých zaváhání dokázali využít a během prvních dvaceti minut vsítit tři branky (na červenobílé překvapivě mnoho). Za Volkova záda se trefili postupně Kadlec, Endál a Kubica.
Další třetina začne přibližně v 15:51.
20:00'
19:50'
Barák ještě stihl na druhé straně vypálit. Střed branky měl ale Volke dobře pokrytý.
19:35'
Vyhození sešívaných končí za brankou – zakázané uvolnění. Následuje ještě jedno buly před Frodlem.
19:05'
Šanci na protiútok vzalo Slovanu postavení mimo hru.
18:37'
Slavia se nahnala do pásma. Nic kloudného ale vymyslet nedokázala.
17:45'
Asi největší dosavadní šanci Ústí měl Bernard. Na modré se dostal k puku i velkému prostoru. Sjel si nad kruhy a pálil. Frodl skvěle v rozkleku dokázal kotouč zastavit.
17:12'
K Volkemu doklouzalo nahození, které tečovalo několik hráčů. Nelehkou situaci brankář hostů ustál.
16:23'
Ústí dlouze kombinovalo v pásmu. Ač Husák, jediný volný hráč ve žlutém trikotu, bušil hokejkou o led, co mohl, puk zpoza branky nedostal. Hrají sešívaní.
15:36'
Na druhé straně si Frodl smlsnul na Smolkově střele. Kotouč skončil v lapačce.
15:25'
Agilní Kadlec se i přes dvojici obránců dokázal dostat ke střele. Ke smůle Pražanů moc přesná nebyla.
15:02'
Až to musel Bernard vzít na sebe. S pukem profrčel přes modrou a z pravé strany vypálil. Frodl připraven.
14:44'
Ústí neví, co s pukem. Domácí obránci se nemohou dostat přes vlastní modrou čáru. Slavia dobře napadá jejich rozehrávku.
13:38'
Rychlík Endál zavezl kotouč do pásma. Dobruslil až za branku Ústeckých, odkud dokázal nahrát. Krejčík si dojel pro volný puk a už před ním stál jen brankář. Ve velmi slibné pozici ale bekhendem neuspěl.
12:52'
Sešívaná čtvrtá formace uklidňuje zběsilé tempo. Barák vyčkává s rozehrávkou za vlastní brankou.
12:04'
Zakázané uvolnění sešívaných. Hra se přesouvá před Frodla.
11:48'
Bernad zakončoval na modré souhru Ústí. Jeho střela byla dost prudká, ne však přesná.
11:13'
Sešívaní se rozstříleli! Šafránek bojoval v rohu pásma s obráncem, nakonec ale dokázal nahrát nad kruhy. Tam byl připraven ZDENĚK KUBICA, jehož rána z první doklouzala po ledě až do branky. Volke neměl moc dobrý výhled. Asistence: David Šafránek.
10:17'
Nepříjemnost pro domácí. Střela od modré se za brankou od mantinelu odrazila zpět před brankoviště. Tam už číhal Kousal. V šanci zamířil mimo.
09:22'
Ústečtí si vytvořili přečíslení tři na dva. Z první chtěl zakončovat Smolka. Frodlovu branku ale minul.
08:56'
Ústí se sice po inkasované brance dostalo do pásma, z rohu se ale dostat nemohou.
08:05'
Přesilovka je velmi rychle využita. Po nahození musel Volke hledat kotouč pod sebou, rychle se k němu sjeli i slávisté. Ve změti hokejek se nejrychleji zorientoval LUKÁŠ ENDÁL. Ten doklepl do branky a zvýšil vedení svého celku. Asistence: Lukáš Krejčík.
07:28'
Kousal už sedí na trestné – hákování.
07:28'
Vracovský se protáhl a najednou byl před brankářem Ústí sám. Zakončit dokázal, bekhendová střela ale přesná nebude. Slávista byl faulován.
07:08'
Hraje se delší dobu bez přerušení. Jedinou střelu obstaral obránce Holý, který si sjel do pásma a zakončoval z velkého úhlu.
06:00'
Červenobílí už jsou ale zase v pásmu. Šafránek nejdříve v dobré pozici nezpracoval, poté následovala střela z modré čáry, která se otřela o vnější konstrukci branky.
05:24'
Tempo hry nakrátko zpomalilo. Sešívaní bojují s rozehrávkou ve vlastním pásmu.
04:42'
A pro Ústí mohlo být ještě hůř... Endál se prohnal skrz obranný val a před brankářem se snažil nekompromisně dorážet. Neuspěl ani se třemi dorážkami.
03:49'
Napadání ústecké rozehrávky slaví úspěch a sešívaní jdou jako první do vedení. Šagát se k puku dostal jako první a pokoušel se zakončovat. Jeho pokus Volke ještě vyrazil, na další střelu MARTINA KADLECE ale nedosáhl. Tento gól si obrana Severočechů za rámeček nedá. Asistence: Martin Šagát.
03:21'
Šafránek si chtěl udělat nad kruhy místo ke střele. Váhal ale moc dlouho, obránci k němu rychle dojeli.
02:31'
Barákův pokus byl ještě tečovaný. Puk ale nakonec zamířil vysoko nad a skončil v ochranné síti.
01:50'
Šance hostů. Melka dostal díky chybě obrany namazáno na střelu. Ještě hledal volného Smolku. Ten odkrytou branku ale netrefil.
01:32'
První přerušení. Kotouč vyletěl z hrací plochy. Bude se vhazovat ve střední třetině.
00:48'
Začíná se zostra. I Frodl musel zasahovat. Husák ho slušně prověřil střelou po ledě.
00:13'
Hosté sice vyhráli úvodní vhazování, hned ale musel hasit šanci sešívaných. Krejčík se spoluhráči dobře napadali a Volke měl co dělat, aby střelu z bezprostřední blízkosti zastavil.
00:01'
V Edenu je vše připraveno. Utkání za pár okamžiků začne.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – Endál, Nedvídek, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Vracovský, Šteiner, Šmerha.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Hes, Kurka, Husák, M. Zdvořáček, Hrdinka, Mlčoch – Smolka, Roubík (A), Melka – P. Kousal, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, L. Volf, Gengel (A) – Sladkovský.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl.
HC Slovan Ústí nad Labem
Ústečtí dokázali využít nepříliš přesvědčivých výsledků Pražanů v posledních dvou kolech a vyhoupli se na pátou příčkou. Slavii dokázali bodově dorovnat, a díky lepšímu skóre v tabulce i přeskočit. Do Edenu mimo jiné dorazí tým, který po Karlových Varech střílí v prvoligové konkurenci nejvíce branek – celkem 68. V ústeckému týmu tak logicky nechybí velcí střelci. Antonín Melka (11+13) a Jaroslav Roubík (10+14) mají na svém kontě 24 bodů, což z nich činí dva nejproduktivnější hráče WSM Ligy. Na jejich spolupráci v první formaci si tak sešívaní budou muset dát velký pozor.

Poslední tři zápasy
Litoměřice – Ústí nad Labem 1:3
Přerov – Ústí nad Labem 3:1
Ústí nad Labem – Kladno 3:4
HC Slavia Praha
Sešívaní se ještě nedávno mohli pyšnit sérií tří výher a vyhoupli se rovněž do předních pater tabulky. V posledních dvou zápasech ale strádali – doma nestačili na Vsetín v nájezdech a bez bodu se vrátili i z Třebíče. Patří jim tak šestá příčka. Na svém kontě mají Razýmovi svěřenci 32 bodů. Tabulka se stává stále víc a víc našlapanou. Mezi čtvrtým a desátým místem je rozdíl jediného bodu.

Třebíč – Slavia 2:0
Slavia – Vsetín 2:3sn
Frýdek-Místek – Slavia 1:2
Přeji příjemné odpoledne všem příznivcům dobrého hokeje. WSM Liga nabízí své jednadvacáté kolo, v jehož rámci přivítá HC Slavia Praha v Edenu ústecký Slovan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.