1. česká liga - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třebíč : Vsetín - 24. února 2018   17:30

Ukončeno
Třebíč
Třebíč
43:14' Nedbal (R. Erat)
1:5
(0:0, 0:3, 1:2)
Vsetín
Vsetín
23:11' Karafiát  (Kajaba, Ostrčil) • 34:03' Podešva   • 37:18' Protasenja  (Kucharczyk) • 57:26' Dundáček   • 58:21' Kucharczyk  (Protasenja)
Třebíč
Sestavy:
Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – R. Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Malec, Kusko, L. Horký – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Gajarský – Ferda, Süss, Kristl.
Rozhodčí
Čech, Přikryl – Lukš, Komínek
MANN + HUMMEL ARENA, Třebíč
3 072 diváků
Vsetín
Sestavy:
J. Pavelka (Horčička) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je hotovo, ohromná radost vsetínských hráčů a fanoušků. Zbrojovka postoupila totiž hned v první sezoně do play-off a nutno říci, že dnes asi zaslouženě. Nebyla o tolik lepší, ale proměňovala šance a to bylo hlavní gró dnešního utkání. Ač domácí ve třetí třetině snížili v 45. minutě z hole Nedbala, Vsetín výhru pečetil dvěma góly v poslední dvouminutovce. Na domácí straně panuje logické zklamání, pro ně sezona končí právě dnes, 24. února, fanoušci přesto děkují týmu za průběh celé sezony. Na hostující straně se slaví a bude se slavit ještě hodně dloúho. Z mé strany je to dnes vše, přijměte prosím ještě jednou omluvu za technické potíže, které provázely úvodní část první třetiny. Od onlajnu se loučí a s přáním příjemného zbytku víkendu se loučí Tomáš Kalas.
Konec zápasu.
59:15'
Atmosféra je plně v režii hostujících fanoušků, kteří si krátí čekání na konec zpěvem klasických valašských písní. Na ledě opravdu o nic nejde a hraje se opravdu jenom z povinnosti.
58:21'
Vsetín právě vstřelil branku!
Hosté kompletují „bůra“! Protasenja se motal s pukem okolo levého kruhu, nakonec i bekhendem prověřil Dostála. Ten kotouč neudržel mezi betony a do branky touš doklepl RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Anatolij Protasenja.
57:51'
Utkání se už víceméně jenom dohrává, je vidět, že už je rozhodnuto.
57:26'
Vsetín právě vstřelil branku!
Teď už je to úplně jasné a Vsetín se může radovat z postupu do play-off a soupeře z Karlových Varů! Do prázdné branky se vysokým obloukem trefil FILIP DUNDÁČEK a nepomohl tomu ani pokus o zachránění gólu Vágnerem. Bez asistence.
56:52'
Vsetín však vyhodil ze svého pásma ven a povedlo se mu to i podruhé.
56:45'
Oddechový čas pro domácí. Zřejmě poslední šance, jak zdramatizovat zápas. Třebíč navíc hraje bez gólmana!
56:30'
Slavia se snaží hrát dopředu, ale nedaří se to nějak zásadně. Změnit to chtěl Kratochvíl, probíjel se dopředu, v poslední fázi si kotouč píchl daleko od sebe a Pavelka přerušuje hru.
56:03'
Vsetín vyhazuje kotouč šikovně, aby se nejednalo o icing. V hostujícím sektoru začínají propukat lehké oslavy, zatímco na ledě si připsal Dostál další zákrok a je komerční přestávka.
55:06'
Kotouč skončil v ochranné síti nad ledem po střele jednoho z hostí.
54:58'
Domácí v plném počtu.
53:33'
Otázkou je, co tyto přesilovky přináší pro oba. Vsetínu je to fakticky jedno, potřebuje šetřit čas, Třebíč spěchá, ale je v oslabení. I proto druhá přesilovka hostí v pořadí vypadá tak, jak vypadá.
52:57'
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Luboš Horký – 2 min., podražení).
52:19'
Až poslední sekundy přesilovky ukázaly nějakou sílu Valachů v přesilovkách, jinak se domácí bez potíží ubránili.
52:14'
Domácí v plném počtu.
51:39'
Další vyhození, tuto přesilovku hraje Vsetín bídně, naopak Třebíč oslabení skvěle.
50:59'
Erat šetří čas a vyváží puk z pásma. Hosté jsou ale opět na puku a nevypadá to na nějaké drama v zápase.
50:09'
Hraje se opravdu od podlahy, o tom žádná. Kopta dostal od Nedbala dvakrát naloženo. Poprvé ne úplně doslova, byl podražen, druhé dohrání u mantinelu už ale tvrdé, a hlavně bolestivé, bylo. Trestá se však jenom podražení.
49:33'
Hra se přesunula do středního pásma, oba týmy hrají nepřesně a puky odskakují od hole.
48:29'
Vsetín se zásluhou Vávry dostal do útočného pásma, kde ale moc dlouho nezůstal.
47:06'
Opět další tvrdé střety, zatím vše bez trestu. V přesilovce 4 na 3 toho hosté moc nevymysleli a pokračuje 38 sekund hra 5 na 4.
46:00'
I tohoto si všimli sudí a lavice dostává tak dvě minuty, trest odsedí Kratochvíl. Vsetín má 82 sekund výhody 4 na 3.
46:00'
A další problém, Horácká Slavia hrála jednu chvíli v šesti lidech.
45:22'
Oboje neušlo pozornému oku sudího Čecha a Havránka vylučuje za sekání, Janáčka pak za hrubost. Hraje se 4 na 4 po celou dobu dvou minut.
45:22'
Po střele Erata od modré se Janáček pustil do křížku s Havránkem, kterému uštědřil pár záhlavců na cestu za píchnutí do brankáře Pavelky po přerušení hry.
44:51'
Dopředu vyjel vsetínský Slováček a individuálně se dostal až před Dostála, na kterého i vystřelil. Kotouč byl však stále ve hře, čehož si všimli hostující hráči a pokoušeli se puk dotlačit za čáru, to už byla ale hra přerušena.
44:14'
Nahozený kotouč skončil v ochranné síti a opět se tak přerušuje hra.
43:31'
Za domácí brankou zůstal po souboji ležet Janáček a chvíli trvalo, než se přerušila hra, čímž si sudí zajistili dávku výlevů na svou osobu od valašských hráčů.
43:14'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Sníženo jest a ještě to bude zajímavé! Erat nevěděl, co přesně s pukem, nakonec vyřešil akci nahrávkou na KARLA NEDBALA stojícího na modré čáře, domácí obránce se s tím nerozpakoval a od modré propálil vše před sebou! Asistence: Roman Erat.
42:38'
Za mohutného pískotu rozjíždí Třebíč svou akci, poměrně nebezpečně vypadající střelu Vágnera od modré čáry lape Pavelka a zastavuje čas.
41:52'
Kopta si jde odsedět dvě minuty za stejný prohřešek, jako předvedl domácí Süss, tedy vyhození puku mimo hřiště.
41:24'
V rohu kluziště se rval Erat o zisk kotouče, puk nakonec k sobě dostal, jenže nepřesně přihrál.
40:51'
Od modré střílel Teper, jeho pokus byl však velice slabý a nijak neohrozil Dostála. Třebíčští následně vyhodili kotouč ven z pásma a zanedlouho budou v plném počtu.
40:07'
Vsetín ještě dohrává necelou minutku přesilovky po Süssově vyloučení.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetinu uzavřel Gajarský svým individuálním průnikem po levém křídle a zakončení na levou tyč, kterou si Pavelka pohlídal. Co říci k druhé třetině? Výsledek úplně neodpovídá dění na ledě. Třebíč dojela na neproměňování šancí, například pokus Horkého v 32. minutě měl být gólový. Gólem však neskončil, za to na druhé straně téměř platí šance = gól, díky tomu tak hosté vedou o tři branky a jsou dvacet minut od play-off. Za patnáct minut se nám rozehraje třetí třetina.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:35'
Další ofsajd pro hosty, dnes jich páchají opravdu nadbytek.
39:06'
Navíc konec třetiny dohrají Horáci v oslabení. Vyloučen je domácí Süss, který vyhodil puk mimo hřiště bez přispění jiných osob, či předmětů.
38:23'
Čekal se jakýkoliv průběh dnešního utkání, snad ne jenom takovýto. Nicméně otázka, co předvede Třebíč v závěrečné třetině. Vsetín ale momentálně dominuje jak na ledě, tak i na tribunách.
37:18'
Vsetín právě vstřelil branku!
Tohle už je horácký pohřeb. Do přečíslení 2 na 1 ujeli na druhou stranu Kucharczyk a Protasenja. Kucharczyk vybídl absolutně volného ANATOLIJE PROTASENJU, který tváři v tvář Dostálovi předvedl bekhendovou kličku a navyšuje náskok hostí na tři branky. Asistence: Radim Kucharczyk.
36:45'
Erat nahrál před bránu na Dolníčka, domácí útočník mířil o něco více doleva, než je levá tyč.
36:38'
Protasenja na nic nečekal, napálil kotouč ven z obranného pásma ROBE a pískán je icing.
35:41'
Třebíčští reklamovali ofsajd po průniku Vávry, záběry ukázaly, že to bylo sice velice těsné, ale o ofsajd se nejednalo. Emoce zase o něco na stadionu stoupnou po pár tvrdších zákrocích.
34:03'
Vsetín právě vstřelil branku!
Ohromná chyba brankáře Dostála a Vsetín vede o dvě branky! Tohle už bude pro domácí celkem těžké. Nahozený kotouč od Tepera na branku domácích chtěl Dostál rozehrát na hokejky svých kolegů, jenže se mu puk postavil na hranu a netrefil ho vůbec dobře. K jeho, potažmo domácí smůle, poslal puk na hůl dojíždějícího MARTINA PODEŠVY, na kterého zívala prázdná klec a také se kotouče klec dočkala. Bez asistence.
33:51'
Hra je přerušena, po souboji před domácí brankou zůstal ležet na ledě Vávra, který v pádu posunul branku a zřejmě o její konstrukci si ublížil.
32:42'
Domácím nevadí, že přesilovka dávno skončila, i nadále pokračovali v tlaku a tvořili si prostor na střelu.
31:08'
Neskutečnou tutovku nyní spálil Horký! Domácí útočník dostal křižný pas od mantinelu, obrana hostí na něj pozapomněla a Horký byl úplně sám před přesunujícím se Pavelkou. Jenže Pavelka famózně vykopl kotouč betonem!
30:12'
Domácí mačkají Valachy jako citrón, Kratochvíl měnil puk s Nedbalem, pak pálil, Pavelka vyráží před sebe. Další střelu, akorát z druhé strany a z hole Kalába, Pavelka taktéž chytá a raději přerušuje.
29:26'
Karafiát dostává během komerční přestávky dvě minuty a osobní trest navrch za úder do oblasti hlavy a krku.
29:25'
Pas mezi dva obránce zelené barvy dostal na modrou Kristl a upaloval sám na branku, Pavelka byl připraven a nedopustil radost domácím z gólu.
28:33'
Domácí se hodně zlobí, po jednom ze soubojů přišel o hůl Gajarský a musí si jet pro novou. I přesto pokračovala Horácká Slavie v útoku, pálil Čejka, Pavelka opět podržel kotouč.
28:03'
Beránek nedosáhl na dlouhou křižnou přihrávku mířící na obránce Půžu, Půža následně střílel pouze do připraveného Pavelky. Bude se vhazovat po Pavelkově levici.
27:10'
Vávra zpoza brány vybídl Podešvu a ten neúspěšně vystřelil, následně ten samý hráč dostal šanci na reparát, zblízka trefil zřejmě břevno Dostálovy klece!
26:11'
Kristl poslal zpětnou nahrávkou dopředu Ferdu, Ferdova střela z levého kruhu mířila mimo. Vystřelený kotouč, který se po prknech dostal až před střídačky, byl zašlápnut a probíhaly o něj tvrdé boje, nakonec sudí přerušil hru.
24:40'
Hosté pokračují v útočném tažení, to poslední se jim vůbec nedaří. V tolikrát zmiňovaném hostujícím kotli probíhá zřejmě nějaký zákrok proti fanouškům, což dávají dost hlasitě najevo. Zpátky na led, kde má převahu hostující celek, Třebíčští se snaží něco vymyslet v útoku. Hraje se dlouho bez přerušení.
24:01'
Domácí se dopustili ofsajdu a bude se znovu vhazovat ve středním pásmu.
23:11'
Vsetín právě vstřelil branku!
Podle hlasitosti to vypadá, jako by se radovali domácí, opak je však pravdou. Kajaba si vedl kotouč od Ostrčila po levé straně, sice ho ztratil, ale dobruslil si ho zpět. Poté si všiml najíždějícího JIŘÍHO KARAFIÁTA, který střelou švihem z hranice levého kruhu otevírá skóre dnešního utkání a hostující kotel si přeje konec. Asistence: René Kajaba, Radim Ostrčil.
22:36'
Střelu Slováčka od modré blokoval Dvořáček, pukem schytal však přímo do kotníku a za bolestivé grimasy odjíždí na střídačku.
22:02'
Ohromný nápor na hostující defenzivu, kdy střílel z mezikruží Wasserbauer, dorážel Kusko a několik dalších hráčů, vše ukončuje pravá tyčka!
21:08'
Chvílemi to vypadalo jako početní výhoda, pak ale Třebíč vyhodila kotouč ven, hosté přesto pokračovali v tlaku. Ten přerušuje až ofsajd, který byl však poměrně spornou záležitostí.
20:49'
Dostál si připisuje další zákrok, tentokrát po střele zprava. Následné buly vyhrál Kucharczyk a Vsetín je tak v útočném pásmu.
20:16'
Na puku je více domácí tým, který se snažil dostat hlouběji do útočného pásma, jenže o kotouč přišel a na druhou stranu ujížděl Šilhavý, z levého kruhu trefil pouze Dostála.
20:01'
Začala druhá třetina.
Přijměte prosím ještě jednou naši omluvu za technické problémy, kvůli kterým jsme vám nemohli přenést textem prvních deset minut utkání. Nicméně druhou polovinu třetiny jsme viděli vyrovnaný hokej z obou stran, ani jeden nechce udělat chybu. Třebíč – Vsetín 0:0, zpět se vrátíme za 17 minut.
20:00'
První třetina skončila.
19:28'
Frolo si u mantinelu odstavil Kuska a Vsetín rozjíždí další akci. Na druhé straně střílel z mezikruží Horký, jeho pokus byl zblokován.
18:30'
Posledních 90 sekund třetiny zahájí hosté držením kotouče za svou brankou. Pokus o založení útoku zhatil Wasserbauer a vyslal své spoluhráče dopředu.
17:36'
Technických přestupků páchají Valaši více než dost. Po dvou ofsajdech vyhodili kotouč přes celé hřiště na icing. Přesto rozjíždí hosté akci, zleva si na bránu najížděl René Kajaba, zamířil však mimo.
16:35'
Kucharczyk dal tvrdý strom domácímu Kuskovi, ten se s obtížemi zvedl a odjel střídat. Vsetín spáchal další ofsajd.
16:08'
Šilhavý zpoza branky nahrál na Podešvu, který zblízka trefil prostor nad spojnicí tyčí u třebíčské branky. Bude se vhazovat po Dostálově pravici.
15:19'
Když se podíváme na tribuny, dnes to je jasná dominance Valachů. Jejich sektor je zaplněn velice dobře a předvádí zatím skvělý support. Na ledě spáchali hosté ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.
14:28'
Až nyní Třebíčští vyhazují kotouč na druhou stranu. Netrvalo dlouho a hosté jsou zpět v útoku, jenže domácí jsou mezitím v plném počtu a mnoho se toho na ledě neudálo. Komerční pauza.
13:47'
Z levého křídla se řítil Ondřej Slováček a vypálil na Dostála, trefil ho však pouze do hrudi.
12:53'
Jenže ihned po buly vyhodil domácí Kusko kotouč a Vsetín musí zakládat znovu celou akci. Nyní se to již povedlo a dokonce dosáhli hosté gólu, ale nelegálně. Kucharczyk doklepl kotouč za Dostála, jenže bylo před tím pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:50'
Vyloučení na straně domácích, ven jde Havránek za sekání. Vsetín může tak jít do vedení.
12:09'
Opět další vyhození, tentokrát ho obstaral Ostrčil. Třebíč si však vytvořila závar před brankou, ale kotouč do branky na čtyřikrát nedostala!
11:45'
Slováček vyhazuje z pásma ven a osvobozuje tak hosty.
10:40'
Technické problémy vyřešeny, domácí pětice svírá hosty v pásmu, zejména Erat je hodně aktivní s pukem.
10:34'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jiří Karafiát – 2 min., podražení).
00:01'
Utkání právě začalo.
Dámy a pánové, omluvte prosím kvalitu dnešního onlajnu, na vině jsou technické potíže.
Úvodní sestavy:

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – R. Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Malec, Kusko, L. Horký – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Gajarský – Ferda, Süss, Kristl.
trenér: Martin Sobotka

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka (Horčička) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič – Kajaba, Karafiát, Vítek.
trenér: Jiří Dopita

Rozhodčí: Čech, Přikryl – Lukš, Komínek.
SK Horácká Slavia Třebíč
8. místo, 78 bodů, skóre 121:125, bilance 22-5-2-22
Domácí na postupové příčky katapultovala osmizápasová série výher na přelomu listopadu a prosince. I v jejich případě už mohlo být o postupu rozhodnuto. V rámci 51. kola zajížděli na led Frýdku-Místku, kde ale po prvních dvaceti minutách prohrávali 4:0, nakonec sice stahovali náskok, ale podlehli 4:5.

Tabulce statistik vládne v Třebíči bratr slavnějšího Martina, Roman Erat. Plní však spíše funkci nahrávače, za 46 utkání má 6 gólů a třicet nahrávek. Gólově je na tom nejlépe Luboš Horký, ten má zapsáno 12 tref. Obranu drží pardubický odchovanec Karel Nedbal, který neodehrál sice tolik utkání, jako jeho kolegové (37), ale sedmkrát se radoval z gólu a devětkrát asistoval. V bráně se taktéž střídá trojice gólmanů, Pavel Jekel, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál.
VHK Robe Vsetín
9. místo, 77 bodů, skóre 163:143, bilance 19-8-4-20
Nováček soutěže prožívá velice dobrou sezonu. Po postupu z 2. ligy byl pasován spíše na spodní příčky tabulky a zpočátku sezony to opravdu vypadalo na předčasný konec ročníku. Jenže tým se semkl a dokázal se dotáhnout až na osmičku, která postupuje do play-off. Přitom ale mohlo být hotovo mnohem dříve. Robe prohrálo tři utkání v řadě, na Slavii navíc promrhalo tříbrankové vedení a vypadalo to na jasnou záležitost. Následovaly však čtyři výhry v řadě a Valaši se tak dotáhli na výše zmíněnou osmičku.

Tahounem vsetínského týmu je v útočné fázi David Březina. Hráč z nedaleké Jihlavy za 51 utkání nasázel 24 gólů a 23 asistencí, dohromady má tak 47 bodů a vévodí statistikám týmu. Defenzivu má na starost zlý muž Tomáš Frolo, jenž nasbíral za sezonu 178 trestných minut. Produktivitou je na tom nejlépe ale Filip Dundáček, ve všech utkáních ligy šestkrát skóroval, šestnáctkrát nahrával. V bráně se střída trojice Pavelka, Šurý, Horčička.
Dobré odpoledne všem čtenářům. Dnes se od 17:30 odehraje v Třebíči souboj na život a na smrt. Karty jsou mezi Horáckou Slavií a Vsetínem rozdány jasně. Pokud Vsetín vyhraje za tři body, postupuje do play-off on, pokud skončí utkání remízou po základní hrací době, raduje se Třebíč. Utkání slibuje skvělou podívanou, pojďte ho sledovat s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.Klasická verze
Mobilní verze