1. česká hokejová liga - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Přerov - 2. února 2018   18:00

Přerov
58:53' T. Sýkora  (Pšurný) • ' Plášek ml.
Wagner, Luczków – Podrazil, Bosák
Zimní stadion Ústí nad Labem
731 diváků
Přerov

Hosté byli dvě třetiny aktivnější, ale ve třetí třetině se hrálo 18 minut na jednu branku a to na branku Juraje Šimbocha. Hosté vyrovnali dvě minuty před koncem zásluhou Tomáše Sýkory. V nájezdech rozhodl Karel Plášek mladší. Zítra čeká Slovan derby s Litoměřicemi. Přerov zajíždí na led Karlových Varů.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
Je rozhodnuto! Nejmladší hráč zápasu rozhoduje utkání a hosté vítězí. KAREL PLÁŠEK mladší rozhoduje střelou mezi betony na kterou byl Jan Dlouhý krátký.
Samostatné nájezdy začínají.
V Ústí nad Labem uvidíme po krátké přestávce samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Poslední 30 vteřin, hosté mají puk na holích.
63:45'
Ránu Pšurného ukryl ve výstroji Dlouhý.
63:17'
Melka v přečíslení 2 na 1 trefil boční síťku!
61:44'
Hosté rozehrávají od své branky, ale zatím se jim rozehrávka příliš nedaří.
61:08'
Juraj Šimboch si se zakončením Melky poradil!
61:08'
Antonín Melka byl v úniku faulován a uvidíme trestné střílení!
60:41'
Davídek se tlačil do zakončení, ale neúspěšně.
60:01'
Hosté vyrovnali v 59. minutě zásluhou Tomáše Sýkory a uvidíme, tak prodloužení 3 na 3.
60:00'
58:53'
Přerov právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají! Přesilovku 6 na 4 zhodnotil přesným zásahem TOMÁŠ SÝKORA. Asistence: Roman Pšurný.
58:21'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., podražení).
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51'
Puk byl tečován mimo hrací plochu domácím hráčem. Bude se vhazovat před Dlouhým.
56:12'
Obrovská šance domácích! Severa zachytil nepřesnou rozehrávku a nabídl puk Melkovi, který trefil beton Šimbocha. Následnou střelu Kukry ukryl přerovský brankář do výstroje!
55:10'
Zmatek před Šimbochem. Volf vystřelil, hostujícímu brankáři puk vypadl a Krliš měl hodně blízko k druhé domácí brance, ale Šimboch puk přikryl.
54:37'
53:47'
Domácí rozehrávají od Dlouhého pomocí Vágnera.
52:56'
Domácí se vyhnali z útočného pásma sami.
52:37'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., podražení).
52:06'
Malinovi se puk nabalil na hokejku a trefil pouze ochranou síť. Hosté však domácím pěkně zatopili. Především Jakub Šlahař, který byl blízko vstřelené brance.
51:27'
Hosté začínají od Šimbocha.
50:52'
50:44'
Domácí jsou pořád velmi aktivní a nebojí se útočit. Skvělou práci předvedl nyní Lukáš Volf ve spolupráci s Radomírem Vaňkem.
49:59'
Melka teď zblokoval přihrávku Doležala, která hledala před brankou Šlahaře.
49:26'
Gengel v přečíslení raději vystřelil. Severa byl pokryt hostujícím obráncem.
48:57'
Davídek to zkusil jako při prvním gólu z nulového úhlu. Tentokrát však z toho branka nebyla.
47:34'
Lukáš Volf zvládl situaci v obranném pásmu. Vyměnil si kotouč s Vágnerem a ještě stihl zakončit.
47:03'
Oba týmy hrají v plném počtu.
46:58'
Dlouhý zasahoval nejdříve proti střele Novotného a poté proti dorážce Pláška.
46:32'
Komerční přestávka, na ledě začíná být pěkně horko.
45:52'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Kurka – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvíl – 2 min., hrubost).
45:32'
Hosté rozehrávají zpoza branky.
45:03'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hrubost).
44:31'
Domácí jsou překvapivě aktivnější přesto, že vedou a Přerov zatím k ničemu vážnějšímu nepouští. Merta znovu donutil Šimbocha k zákroku.
Dnešní utkání sleduje 731 diváků.
43:31'
Důraz v útočném pásmu převedl Najman jenž přistrčil puk Weinholdovi, který prověřil Šimbocha.
42:58'
Pšurný našel v jízdě Zbořila proti kterému si smlsnul zákrokem lapačkou Dlouhý!
42:28'
Závar před Dlouhým vyřešil Melka, který puk vyvezl a donutil přerušit přerovského brankáře hru.
41:34'
41:21'
Melka našel milimetrovou přihrávkou v mezikruží úplně volného Smolku, kterého vychytal Šimboch, který si proti jeho ráně vyjel!
40:59'
A další přerušení. A znovu vyhození kotouč mimo kluziště.
40:28'
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:03'
Melka vyhrál úvodní vhazování a domácí dohrávají přesilovou hru z druhé části.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:44.
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Přesto byli hosté aktivnější a hrálo se především před brankou Jana Dlouhého, který předvedl několik výborných zákroků.
40:00'
39:53'
Icing Slovanu.
39:35'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., hákování).
39:20'
Melka trefuje z první pouze vytrčený beton Šimbocha.
38:29'
Martin Novotný rozehrává zpoza branky Šimbocha.
37:41'
Matouš Kratochvíl vyhrál vhazovaní na Šimona Kratochvíla, který trefil pouze lapačku Dlouhého.
37:31'
Znovu v akci Jan Dlouhý, který ukryl v lapačce střelu od hrazení.
37:16'
Radomír Pala vypálil z první od modré. Puk Dlouhému vypadl pouze na pomalou chvilku, tudíž Jiří Goiš byl u branky pozdě.
36:13'
Druhá formace domácích si vynutila v útočném pásmu tlak, ale Merta trefil pouze clonícího hráče.
34:09'
David Merta se snažil o podobný kousek jako Milan Davídek, ale Juraj Šimboch si vše pohlídal.
33:25'
Domácí byli dlouho pod tlakem a nedařilo se jim vyhodit puk z vlastního obranného pásma. Tak se puku ujal Martin Vágner, který ho vyvezl do středního pásma a předal puk Severovi, který ohrozil branku Šimbocha.
32:36'
32:07'
Svižnou kombinaci hostí při přesilové hře zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd.
30:57'
Domácí vyhodili pouze do středního pásma. Hosté už kombinují v útočném pásmu.
30:35'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., podražení).
30:09'
Jiří Goiš z mezikruží pálil pouze do betonů. Na druhé straně trefil Markulinec pouze helmu Šimbocha.
28:52'
Puk mimo hrací plochu. Komerční přestávka.
28:26'
27:48'
Zdvořáček našel před brankou Navarru, který mířil o milimetr vedle! Velká škoda pro Slovan.
27:24'
27:21'
Jiří Goiš v oslabení zakončil a vynutil si vhazovaní před Dlouhým.
27:03'
A další vyhození hostí.
26:22'
Hosté šetří v oslabení čas. Domácí i hosté střídají.
25:33'
Hosté vyhazují.
25:25'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).
24:50'
Jakub Navrátil v brejku dva na jednoho vzal vše na sebe, ale Jan Dlouhý se na brankové čáře roztáhl a tím pádem domácí stále vedou 1:0!
24:20'
Severa nalezen v ofsajdu.
23:53'
Martin Novotný se vydal za krátkou dobu na druhý útočník výlet a Dlouhý měl znovu s jeho střelou menší problémy.
23:41'
David Merta našel krátkou přihrávkou Najmana, který prověřil Šimbocha. Přerovský brankář sklapl betony včas.
23:06'
Nyní slyšíme na zimním stadionu podporu přerovský fanoušků, kterých do Ústí nad Labem dorazilo kolem 20.
22:37'
Po krátkém souboji v rohu útočného pásma domácích jsou u puku hosté, kteří kombinují kolem Dlouhého.
21:19'
Karel Plášek prokličkoval do útočného pásma, přenechal puk Novotnému, jehož pokus zaměstnal Dlouhého.
20:30'
Puk se odrazil na modrou ke Kurkovi, kterému se střela nepovedla vůbec podle představ. Trefil zádní plexisklo. Na druhé straně zasahuje Dlouhý.
20:09'
Opakuje se situace z první třetiny, hosté se vystavili nepřesnou přihrávkou na icing.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina patřila sice hostům z Přerova, ale vedou domácí. Ve 4. minutě vstřelil zatím jedinou branku utkání Milan Davídek, který nachytal Šimbocha střelou zpoza branky. Hosté poté měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. Po první třetině, tak vedou domácí 1:0.
20:00'
19:48'
Karel Plášek ml. minul z mezikruží.
19:32'
A oprávněně v tváři Gengela se objevilo krvavé zranění.
19:31'
V útočném pásmu zůstal ležet Ladislav Gengel, který teď něco vysvětluje něco hlavnímu sudímu.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:26'
Mertovu střelu Šimboch neudržel, škoda pro domácí, že mu vypadala za branku.
17:02'
15:16'
Hosté se vydali v oslabení pěkně na nebezpečný výlet! Sýkora našel před brankou Doležala, kterého vychytal jen tak tak Dlouhý!
15:03'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., krosček).
14:08'
Juraj Šimboch znovu v akci. Puk před dojíždějícím Mertou raději ukryl pod lapačkou.
13:43'
Hosté mohli jít také do oslabení za zdržovaní hry, ale naštěstí se puk otřel o plexisklo a bude se vhazovat pouze před Šimbochem.
13:12'
13:10'
Šimon Kratochvíl páchl kolem Zdvořáčka a hnal se na Dlouhého osamocen. Domácí brankář zachoval klidnou hlavu a vychytal hostujícího útočníka levým betonem!
12:38'
Domácí vyhazují.
11:47'
Tomáš Doležal měl před sebou odkrytou klec, ale kde se vzala tu se vzala lapačka Jana Dlouhého!
11:17'
Domácí jsou ve čtyřech.
11:11'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., hákování).
10:10'
Milan Davídek v kleče dokázal získat puk a osvobodit domácí tým, který následně střídá.
09:29'
Nyní rozhodčí odpískali zakázané uvolnění Slovanu při vlastním oslabení. Uvidíme tedy znovu vhazování ve středovém kruhu.
09:18'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., podražení).
08:35'
Ačkoliv byl odpískán icing domácích, tak hostující hráč se přiznal a bude se vhazovat ve středovém kruhu.
07:22'
Střelu Weinholda srazil jeden z hostujících obránců, tudíž Šimboch nemusel zasahovat.
06:45'
06:32'
Ofsajd Slovanu a následuje komerční přestávka.
05:34'
Šlahař to zkoušel podobně jako Davídek, ale Dlouhý byl připraven. A i když domácí brankář puk v lapačce neudržel, tak mu mohli obránci.
04:10'
Hosté ujeli do brejku dva na jednoho do kterého se obětavě položil domácí kapitán Martin Vágner. Hosté jsou však nadále usazeni v útočném pásmu!
03:19'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak to je nevídané! Proti Kladnu si připsal podobný gól Tomáš Jandus. Dnes střílí branku zpoza branky MILAN DAVÍDEK. Bez asistence.
02:59'
Nahození Chmelíře ukryl v lapačce Dlouhý.
02:54'
Šimon Kratochvíl se dostal k odraženému puku, ale Jan Dlouhý se dokázal proti jeho střele přemístit. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostí.
02:03'
Krliš si vyměnil puk s Navarrou a nadvakrát se snažil ohrozit Šimbocha, který si s oběma pokusy domácího útočníka poradil.
01:19'
Karel Plášek ml. se dostal ke střele z mezikruží, ale mířil pouze do zadního hrazení.
00:44'
Vladimír Brož uklidňuje hru ve svém obranném pásmu a oba týmy střídají.
00:15'
Zubři se hned ze začátku prezentují nepřesnou přihrávkou, která končí na icingu.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě, pomalu začínáme.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – Severa, Gengel (A), Davídek – D. Merta, Melka, Smolka (A) – Navarra, Krliš, L. Volf – Najman, Markulinec.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek ml., Pšurný, Plášek (A) – Milan Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, F. Dvořák.

Rozhodčí: Wagner, Luczków – Podrazil, Bosák.
HC Slovan Ústí nad Labem

Domácí hokejisti nic nevzdávají po odchodu Patrika Husáka a Daniela Vrdlovce a pořád se rvou o teoretickou šanci se probojovat do vyřazovacích bojů. Nicméně ústecké hokejisty sráží laxní výkony na ledě svých soupeřů. Příjemných překvapením byla středeční výhra proti třetímu Kladnu, když Severočeši zvítězili (6:0). Slovan tak načal třízápasovou domácí sérii úspěšně. Hlavní trenér v posledních zápasech nemohl počítat s Davidem Bernadem, Jaroslavem Roubíkem a Davidem Mertou. Navíc k poslednímu lednovému dni skončilo hostování Danielu Kružíkovi, který se vrátil do Kladna.

Statistické údaje:
Umístění: 12. místo
Body: 55 bodů
Skóre: 124:153
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Roubík (11+22)
Nejlepší střelec: David Merta (15 branek)
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Roubík (22 asistencí)
Úspěšnost zákroků: Jan Dlouhý (92.71%)
Nejtrestanější hráč: Ladislav Gengel (46 TM)
Čas na ledě: David Bernad (25:00)
Využití přesilových her: 18.01%
Ubráněná oslabení: 81.73%
Průměrná domácí návštěvnost: 1 093

Poslední odehrané utkání:
HC Slovan Ústí nad Labem 6:0 Rytíři Kladno (2:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. Gengel (Vl. Brož, Davídek), 2. Kružík (Melka), 25. T. Jandus, 35. Vl. Brož (Vaněk, Gengel), 37. Davídek (Volke), 40. Kružík (Severa).

Sestava Ústí nad Labem: Volke – M. Zdvořáček, Weinhold, Vaněk, Vl. Brož, Kurka – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Navarra, Macek – Krliš, Melka, Davídek – Najman, Pšenička, Markulinec – Severa, Kružík.
HC ZUBR Přerov

Hokejisté Zubrů se v současné době pohybují na 5. místě. Na čtvrtou Slavii ztrácí před 45. kolem 3 body. Náskok na šestý Prostějov činí pouhé dva body. Navíc zde pro Zubry nehraje ještě na statistika. V letošní sezóně odehráli na venkovních hřištích celkem 5 zápasů ze kterých vybojovali 3 body, když vyhráli v Edenu nad Slavií (2:1). Zubry čeká náročný pátek a sobota. V pátek dorazí do Ústí nad Labem k dohrávce a hned o den později zamíří na západ Čech do KV Arény. V poslední době se daří především Karlu Pláškovi mladšímu, který se prosadil střelecky v posledních třech utkáních.

Umístění: 5. místo
Body: 77 bodů
Skóre: 125:109
Nejproduktivnější hráč: Roman Pšurný (9+21)
Nejlepší střelec: Jakub Šlahař (13 branek)
Nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (21 asistencí)
Úspěšnost zákroků: Lukáš Klimeš (91.88%)
Nejtrestanější hráč: Martin Novotný (82 TM)
Čas na ledě: Martin Novotný (23:51)
Využití přesilových her: 17.50%
Ubráněná oslabení: 84.09%
Průměrná domácí návštěvnost: 2 048

SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 HC ZUBR Přerov (0:2, 2:0, 1:0)
25. P. Kratochvíl (Nedbal, Erat), 26. Vágner (Ferda, Süss), 49. Nedbal (Erat, Kusko) – 2. Černý (Dvořák), 16. Plášek ml. (Pšurný, Zbořil).

Sestava Přerova: Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš.
Poslední vzájemné střetnutí:
WSM Liga, 32. kolo, 20.12.2017, 18:00, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 HC ZUBR Přerov (1:0, 1:1, 1:0)
16. Pšenička (Kuběna, Bernad), 38. Kružík (Vrdlovec, D. Merta), 52. Kružík (D. Merta, Vrdlovec) – 31. Goiš (Malina).
Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:7, navíc Pšurný 10 min. OT za NESP. Bez využití. Diváci: 538. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner "C", Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "A", Kružík – Severa, Pšenička, Kuběna – Macek, Navarra, T. Jandus.

Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Lenďák, Zbořil, Pala "A", Běhal – T. Doležal, T. Sýkora "C", Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago.
Dohrávka 45. kola je tady. V tradiční den extraligových duelů nastoupí proti sobě celky Slovanu a Zubrů. V letošní sezóně zatím platí mezi oběma soupeři můj hrad = můj dům. V prvních dvou vzájemných zápasech letošní sezóny se radovali na domácím ledě přerovští hokejisté (7:4, 3:1). Naposledy, když se oba soupeři potkali, tak se radoval na domácím ledě Slovan (3:1).