1. česká hokejová liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Prostějov - 15. listopadu 2017   17:30

Vsetín
Vsetín
25:55' Podešva (P. Beránek, Kopta) • 33:14' Vávra (Frolo, Ostrčil) • 40:07' Kucharczyk (Březina, Dundáček) • 45:07' Slováček (Teper) • ' Markovič
5:4
(0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Prostějov
Prostějov
05:31' Starý  (Nouza, Žovinec) • 27:09' Nouza  (Starý) • 29:21' Nouza  (Divíšek, Mikliš) • 37:05' Rudovský  (A. Holík, L. Luňák)
Vsetín
Šurý (Horčička) – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Šenkeřík, Dundáček – Markovič (C), Kucharczyk (A), Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Protasenja, Kopta, P. Beránek – Kajaba, Karafiát, Šilhavý.
Obadal, Koziol – Adamec, Poruba.
Zimní stadion Na Lapači
2623 diváků
Prostějov
Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Hajný.

Po dramatických nájezdech byl šťastnější Vsetín – vítěznou trefu obstaral v 6. sérii nájezdů Markovič. Z Lapače se s Vámi loučíme a přejeme Vám příjemný večer.
V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín.
JAROSLAV MARKOVIČ rozhoduje v 6. sérií nájezdů o druhém bodu pro Vsetín. Jeho rána mezi betony si našla svůj cíl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Více ze hry měli rozhodně domácí, nicméně ani Jestřábi se svými šancemi nenechali zahanbit. Pojďme se pustit do samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
65:00'
Teper ještě společně se závěrečnou sirénou vypálil na Neužila, který kotouč zastavil svou hrudí.
64:40'
Divíšek s velkým obloukem přes pravý kruh najel poblíž tyče Šurého a víc už nezmohl, protože brankář jeho pokus kolem betonů vytěsnil.
64:40'
Drtina podruhé. Šurý během zákroku posunul bránu, těžko říct, zda úmyslně nebo ne, každopádně rozhodčí nařizují trestné střílení pro Jestřáby.
64:21'
Drtina teď málem zdrtil domácí svou střelou – pokoušel se poslat kotouč na záda Šurého, ale kotouč vyletěl mimo bránu.
64:01'
Domácí si berou oddechový čas.
63:58'
Havlík obešel s kotoučem branku a z úhlu nebezpečně vypálil na Šurého, snažil se domácího brankáře překvapit.
63:23'
Venkrbec nepřihrál přesně spoluhráči na modré a hosté tak přišli o pásmo.
63:10'
I nadále se hraje výhradně v útočném pásmu Valachů.
63:00'
Další nahození na Neužila, tentokrát v podání Beránka, opět od modré.
62:36'
A na opačné straně to zkusil Kopta – Neužil zastavil černý nesmysl betony.
62:16'
Ani Luňák se nenechal zahanbit, jeho střela pár metrů za modrou tečovala Šurého rameno.
62:02'
Podešva nyní střílel z mezikruží těsně vedle.
62:00'
Boj u mantinelu vyhrávají Jestřábi a kotouč nahazují do středního pásma.
61:02'
Prodloužení zatím probíhá v obranném pásmu Prostějova. I nadále sledujeme opatrnou hru.
60:13'
Valaši na nic nečekali a Březina hned ze startu zblízka vyzkoušel Neužila. Snažil se ještě o dorážku, ale Neužil jej k puku nepustil.
60:01'
Valaši se hned po 7 vteřinách třetí části nastartovali k velké cestě za vyrovnáním, kterou završil ve 46. minutě Slováček. Za stavu 4:4 hra lehce upadla a na obou týmech bylo znát, že ani jeden nechce udělat chybu a přijít tak o body. Za pár minut tak budeme sledovat prodloužení, případně samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, kdo bude brát druhý bod.
60:00'
59:12'
Kopta teď dostal přihrávku na modrou, projel ke kruhům a napálil pravou tyč! Obrovská šance domácích, která zůstává nevyužita.
58:38'
I nadále si oba týmy půjčují puk, ale brankářům příliš nezatápí.
58:00'
Do konce třetí části zbývají dvě minuty.
56:58'
Hraje se opatrně, ani jeden z týmů očividně nechce dostat branku.
56:33'
A ze stejného místo to teď zkoušel ještě Březina. Jeho rána se otřela o zadní mantinel.
55:42'
Ostrčilova rána z pravého křídla zaduněla o Neužilovy betony.
54:58'
Fiala teď ukradl domácím kotouč v obranném pásmu a vycestoval s ním na Šurého. Na modré ale lehce ztratil ze svého elánu a z akce nakonec nic nebylo.
53:30'
Beránek teď nadvakrát vyzkoušel Neužila. Nejprve z kruhu, poté zblízka při dorážce. Tento malý osobní souboj vyhrává brankář hostí.
52:41'
K dnešnímu utkání si na Lapač našlo cestu 2623 diváků.
52:00'
Skoro to teď vypadá, že ani jednomu z týmů se nechce tlačit do útoku.
50:48'
Holíkova střela se odrazila od zadního mantinelu a vrátila se k levé tyčce Šurého, ten puk ukryl a hru přerušil.
49:46'
Hraje se v obranném pásmu Jestřábů, ti však dobře drží pozice a Vsetínské nepouští do šance.
49:06'
Svou střelu si připisují také Jestřábi. Havlík od modré vyzkoušel pozornost Šurého, který kotouč betonem odrazil za bránu.
48:10'
Březina se nyní snažil projít s pukem blíže k brance, byl ale na hranici kruhu zastaven v sevření dvou obránců.
47:33'
Ostrčilovo nahození od modré končí na zadním mantinelu.
47:05'
Oba týmy teď lehce polevily. Hru přerušuje zakázané uvolnění.
45:07'
Vsetín právě vstřelil branku!
A máme znovu vyrovnáno! Valaši po několika nepovedených přesilovkách svou příležitost chytají za pačesy a proměňují – Teperovo nahození od modré tečoval ze vzduchu mimo dosah neužila ONDŘEJ SLOVÁČEK. Asistence: Jakub Teper.
45:00'
Zpoza branky nahrál Protasenja na připraveného Vávru, ten ale zblízka Neužila trefil pouze do betonů.
44:30'
Krásná souhra Dundáčka a Podešvy skončila střelou, tu ale Neužil s přehledem vyrazil.
43:18'
Vsetínští teď chvíli hráli ve výhodě poté, co se sekáním provinil Havlík. Nyní už rozhodčí přerušili hru a domácí budou hrát přesilovku.
41:52'
Valaši cítí blízkost vyrovnání a tlačí se za bránou. Jestřábi ale skvěle jejich snahu brání.
40:40'
Slováček obešel obránce a vyzkoušel pozornost gólmana.
40:07'
RADIM KUCHARCZYK vystřelil po přejetí modré čáry a zavěsil puk přesně pod břevno Neužilovy svatyně. Asistence: David Březina, Filip Dundáček.
40:01'
Ve druhé třetině jsme toho viděli mnoho. Nejprve se ve 26. minutě podařilo Valachům díky Podešvovi vyrovnat. Jejich radost však vydržela pouhých 74 vteřin, kdy šli Jestřábi zásluhou Nouzy znovu do vedení – 1:2. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Situace dokázali lépe využít hosté, kteří přidali ještě dvě branky a zastavili tak skóre na poměru 4:2 ve svůj prospěch. Třetí část začne přibližně v 19:20.
40:00'
39:39'
Neužil schovává po nahození kotouč v lapačce, vhazovat se bude ještě jednou.
39:20'
Domácí si přihrávají kolem modré čáry, nikdo však není v dobré pozici, aby mohl přes bránící hráče zakončit.
38:24'
Krátce před koncem třetiny hřešil vysokou holí Mikliš (PRO) a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
37:05'
Jestřábi právě vstřelili branku!
JAN RUDOVSKÝ využil nedůrazu domácí defenzívy, natlačil se s pukem před branku, dlouhou kličkou obešel Šurého a zakončil od odkrytého kouta branky. Asistence: Aleš Holík, Lukáš Luňák.
36:05'
Hosté jsou v plném počtu. Domácím se přesilovka vůbec nevyvedla. Neužil si v brance moc zákroků neužil.
36:00'
Protasenja teď zastavil sám sebe na modré. Škobrtnul a bylo po akci.
35:02'
A nyní chybou při rozehrávce znovu přicházejí o pásmo.
34:24'
Střelu Fialy od pravého kruhu chytil Šurý do lapačky a vyhodil kotouč za bránu. Domácí zatím z přesilovky moc nemají.
34:05'
A máme tu další přesilovku. Tentokrát pro Valachy. Divíšek dostává dvě minuty za krosček.
33:14'
TOMÁŠ VÁVRA dostal přihrávku k hranici útočného pásma, projel jím jako nůž máslem a zakončil mezi betony. Domácí tak snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Tomáš Frolo, Radim Ostrčil.
32:34'
Po nahození vsetínského hráče natlačil padající prostějovský obránce gólmana i s pukem na úroveň brankové čáry. Červené světlo se však nerozsvítilo a hlavní sudí po chvilce uvažování rozpažil.
31:51'
Venkrbec se snažil zakončit k levé tyče Šurého svatyně, střelu po zemi však Šurý zneškodnil.
31:51'
Venkrbec nyní obcházel Frola, který jej však zahákoval a hosté si tak zkusí trestné střílení.
31:43'
Střelu Holíku někdo před brankou ztečoval.
31:08'
Jestřábi jsou nebezpeční, puk křižuje pásmem. Zatím však přišla jediná střela a tu vytěsnil vyrážečkou u levé tyči Šurý.
30:15'
A další trest pro domácí – tentokrát dostává za faul kolenem dvě minuty Podešva (VSE). Jestřábi si tak zahrají klasickou přesilovku 5:4.
29:21'
TOMÁŠ NOUZA dostal přihrávku zpoza branky a střelou z první překonal Šurého. Asistence: Tomáš Divíšek, Ondřej Mikliš.
29:09'
Domácí jsou ve čtyřech.
29:07'
Zatím Jestřábi kombinují pouze za bránou.
28:52'
A za katr usedne ještě Jakub Teper (VSE). Jestřábi si tak vyzkouší převahu pěti proti třem. Ta bude trvat 0:17 vteřin, poté budou pokračovat v 5:4.
27:09'
A hosté mají skvělou příležitost své vedení ještě navýšit. Za napadení byl v témže čase vyloučen Frolo (VSE).
27:09'
Tak toto byl trochu nešťastný gól pro domácí. TOMÁŠ NOUZA vystřelil na Šurého, od kterého se kotouč odrazil do hrudi jednoho z domácích a zamířil si to přímo pod břevno. Asistence: Jan Starý.
26:49'
Už je na nohou a vypadá to, že bude v pořádku.
26:49'
V rohu teď zůstává ležet Luňák, který se nepříjemně bouchl hlavou o mantinel.
26:33'
Vsetínští jsou po gólu při chuti. Do další šance se dostal Kucharczyk, ale domácí do vedení nevyslal.
25:55'
Po rychlé kombinaci našel Beránek zpoza branky hůl MARTINA PODEŠVY, který zakončil zblízka k tyčce. Asistence: Petr Beránek, Ondřej Kopta.
25:43'
Dundáček poslal středu od modré, ta se Neužilovi pouze odrazila od betonů, k zakončení do prázdné brány se však nikdo nedostal.
24:21'
... zastavil jej nedovoleným bráněním Holík (PRO), který si teď půjde na dvě minuty posedět na trestnou lavici.
24:10'
Do protiútoku se ihned vyřítil Podešva, nestihl však zakončit...
23:30'
Souhra Nouzy s Divíškem vypadala nebezpečně. První jmenovaný namazal na opačnou stranu brankoviště, Divíšek však místo střely volil přihrávku, nevšiml si však, že jeho protihráč uklouzl a upadl vedle brány.
22:51'
Hra se nyní přesunula na opačnou stranu. Hráči bojují o puk u mantinelu.
22:10'
Teď už to pro Neužila taková pohoda nebyla. Kolem branky se motali hned tři Vsetínští, do zakončení se dostal až poslední Protasenja, který to zkoušel z otočky. Neužil ale jeho pokus vytěsnil.
21:31'
Slováček teď ovezl puk elegantně k brankovišti. Hra je znovu přerušena, hráči střídají.
21:09'
Vávra to zkoušel z otočky z vrcholků kruhů, jeho střela ale rovněž nebezpečná nebyla.
20:58'
První lehké nahození na Neužila. Hra je přerušena.
20:20'
Kotouče se opět ujímají domácí a míří s ním před Neužila. Hráči jsou však dobře blokování domácí obranou a tak si brankář Jestřábů zatím na kotouč sáhnout nemusel.
20:01'
Z první třetiny měli od začátku více domácí, kteří si připsali hned několik méně nebezpečných střel. V 6. minutě se však do ojedinělé akce dostali Jestřábi a Starý dokázal svůj pokus do prázdné brány beze zbytku využít. Vsetínští dostali výbornou příležitost na srovnání, ale ani dvě krátce po sobě jdoucí přesilové hry nedokázali využít. Ve druhé desetiminutovce příliš šancí k vidění nebylo, jedinou tutovku měl na holi Vávra, který však trefil tyč. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:54'
Kopta poslal puk z mezikruží přímo na Neužilovy betony. Gólman Jestřábů byl připraven!
19:46'
Hru přerušuje ofsajd. Ještě jednou se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
19:20'
Březina namazal z úhlu na lépe postaveného Ostrčila, ten však kotouč napálil přesně do prostějovského gólmana.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:47'
Hajný se snažil projít kolem jednoho z domácích obránců, nepodařilo se mu to a tak pouze poslal kotouč od kruhů kolem Šurého brány.
18:10'
Šilhavý projel s kotoučem po pravém křídle přes celé hřiště až skončil za bránou a svou akci tím trochu zazdil, nikdo ze spoluhráčů se nanabízel k příhře.
17:01'
Rudovského vyslal spoluhráč podél pravého mantinelu, jeho střela však proplachtila kolem pravé Šurého tyče.
16:32'
Nyní Protasenja a jeho pokus od modré. Střela však neměla potřebnou razanci a skončila na zadní síti.
15:05'
Vávra nyní z levého kruhu rozezvonil tyč Neužilovy brány!
14:42'
Teď to už už vypadalo, že budou zakládat útok Prostějovští, jeden z domácích ale kotouč vypíchl a poslal jej do střední třetiny.
14:02'
Kotouč teď cestuje z jedné strany kluziště na druhou a zase zpátky. Hráči se o něj přetahují, nikdo však nemá prostor k zakončení.
12:56'
Po dlouhé době se protáhl také Šurý, po jedné z ledabylých střel hostí však jen pozoroval, jak se kotouč odráží od zadního mantinelu.
12:33'
Hosté jsou v plném počtu. Ani druhou přesilovku nedokázali domácí využít, ale nutno podotknout, že z ní měli více, než z té první.
11:32'
Opět Protasenja a opět stejný pokus o přihrávku. Tentokrát už prošel, ale hráč před branou nedokázal kotouč usměrnit do brány.
10:43'
Protasenja se snažil přihrát puk kolem brankáře na opačnou stranu brankoviště, ale Neužil jeho myšlenku dokonale vystihl, puk zastavil a hru přerušil.
10:27'
A máme tady další přesilovku pro domácí. Tentokrát si na dvě minuty za podražení odpočine Tomáš Divíšek (PRO).
10:23'
V první desetiminutovce měli více ze hry domácí, kteří si připsali také několik střel na brankáře Neužila. Hosté vystrčili růžky teprve v 15. minutě, kdy však dokázali svůj ojedinělý pokus přetavit v branku.
10:10'
Hosté jsou v plném počtu. Ve vsetínské přesilovce jsme neviděli vůbec nic. Domácí se sice drželi v útočném pásmu, ohrozit prostějovskou branku se jim však nepodařilo.
07:50'
... svůj rozlet sami zastavují! Vyloučen byl na dvě minuty Meidl (PRO) za držení hole.
07:50'
Prostějovští hráči se snažili založit útok podél mantinelu, ale...
07:19'
Jestřáby branka probrala. Nouza to znovu zkoušel zblízka na Šurého, tentokrát však domácí brankář kotouč ukryl v betonech.
05:31'
První šance Jestřábů končí brankou! Pokus hostujícího hráče srazil obránce přímo na hůl Nouzy, jeho střelu ještě Šurý dokázal vyrazit, ale na dorážku JANA STARÉHO do prázdné branky už byl brankář krátký. Asistence: Tomáš Nouza, Dušan Žovinec.
05:12'
Hra je opět přerušena. Vsetínští nutí Neužila často přerušovat hru, kromě Slováčkovy šance ze 17. minuty však zatím nešlo o nebezpečné akce.
05:02'
Slováček namazal Vávrovi před bránu, přihrávka však byla příliš divoká na zakončení.
04:37'
Střelu od modré zblokovali obránci. Neužil tentokrát zasahovat nemusel.
04:22'
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude v pásmu Prostějova.
03:45'
Domácí si připisují první vážnější akci. Slováček při ní pěkně namazal Vávrovi před bránou. Jeho střelu zblízka ale Neužil zneškodnil lapačkou.
V akci dva na jednoho nedokázal zpracovat puk Markovič. Kotouče se však následně ujal Březina, kterému se zakončit podařilo – obránce však jeho střelu tečoval mimo Neužilovu branku.
02:40'
Hosté vyvezli kotouč ze třetiny a jen lehce nahazují na Šurého. Hra je přerušena.
01:59'
První střela na bránu od Šenkeříka z modré se zastavila v klubku těl před Neužilem.
01:24'
Vsetín zakládá svůj první útok, zatím se však hráči přetahují o puk u mantinelu.
00:15'
Po pár vteřinách máme opět přerušeno. Vhazovat se bude v třetině hostů.
00:01'
VHK Robe Vsetín
Na přelomu první a druhé čtvrtiny se zdálo, že Valaši nabírají formu. Po vítězném utkání na Slávii (3:2 po prodloužení), ale čekalo na Valachy hořké zklamání v podobě domácí prohry s Havířovem 0:3 a ještě hůře dopadla exkurze Vsetína na jih Čech. Na ledě Českých Budějovic dostali Valaši výprask 0:8.

Z výsledků je jasně patrné, co Valachy trápí nejvíc – produktivita. Platí to i přesto, že mají ve svém středu nejlepšího střelce soutěže Davida Březinu (12+8). Z dalších hráčů už mu totiž sekundují pouze Tomáš Vávra (6+4) či Jaroslav Markovič s Radimem Kucharczykem, kteří zaznamenali čtyři respektive tři přesné trefy. V přípravě branek se nejvíce daří Ondřeji Slováčkovi (1+11). Z defenzívy je jednoznačně nejproduktivnější duo Tomáš Frolo (1+8) a Radim Ostrčil (3+4).

Během reprezentační přestávky se navíc v kádru Valachů udála řada změn. Klub opustil na vlastní žádost kapitán Radim Hruška a spolu s ním i Roman Tomas. Jejich místa zaujmou nové tváře: ex-slavista Ondřej Kopta a Petr Beránek, který přišel z Havířova. Oba hráči by se měli představit už v dnešním utkání.
LHK Jestřábi Prostějov
Prostějovské hráče přistihla reprezentační přestávka v rozletu. Před ní totiž vyhráli tři zápasy v řadě – Benátky porazili 7:2, v Kadani vyhráli 4:2 a naposledy zdolali Frýdek-Místek 3:2 v prodloužení. Momentálně tak Jestřábům patří 7. místo v tabulce se ziskem 33 bodů.

Nejproduktivnějším a zároveň nejlépe střílejícím hráčem v prostějovských řadách je zkušený Jan Rudovský (8+13). Do velmi dobré formy se v posledních zápasech dostali Tomášové Nouza (7+8) a Divíšek (7+8). Výborně se prezentují také Matouš Venkrbec (6+7) a David Dvořáček (6+6).
Z beků je nejproduktivnější Marek Drtina (2+11), šest gólových nahrávek má na svém kontě Ondřej Mikliš (0+6), důležitým mužem sestavy je také matador Aleš Holíka (3+2). Do branky se proti Vsetínu s největší pravděpodobností postaví jednička prostějovského týmu Jakub Neužil. Úspěšnost jeho zákroků je aktuálně těsně pod 93 % a průměrně inkasuje 2,16 branky na zápas.
Středeční souboj svede podruhé v sezóně celky VHK Vsetín a LHK Jestřábi Prostějov. Valaši mají svému soupeři rozhodně co vracet. Na prostějovském ledě totiž prohráli 4:5, přestože až do 55. minuty vedli. Podaří se jim odveta?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.