1. česká hokejová liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Jihlava - 22. října 2018   17:30

Č. Budějovice
23:38' Plášil (R. Přikryl, Z. Doležal) • 25:25' M. Novák (Plášil, Gilbert) • 36:04' Dančišin (Pýcha, Babka) • 58:20' Šimánek
Jihlava

Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Je to tak! Motor nakonec vyhrál dnešní utkání, čímž přerušil sérii desíti výher Jihlavy v řadě ve vzájemných zápasech. České Budějovice byly dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině se čekal nápor Jihlavy, jenže ten nepřišel. Naopak jedinou branku v poslední třetině vstřelil domácí tým, když se prosadil Jiří Šimánek střelou do prázdné brány.
59:30'
Martin Heřman chtěl poslat puk za branku spoluhráče, jenže tam byl jihlavský hráč. Ten ovšem o puk přišel ještě v útočné třetině.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:50'
Jakub Babka se hnal za kotoučem do útočné třetiny, ale hostující hráč si s ním poradil. Na domácím stadioně panuje dnes skvělá atmosféra.
58:20'
České Budějovice právě vstřelily branku!
V Budvar aréně je nejspíše rozhodnuto a Motor ukončí nelichotivou bilanci deseti porážek v řadě si Jihlavou. JIŘÍ ŠIMÁNEK získal kotouč, zasekl si ho, čímž vyšachoval svého soupeře a poslal ho do odkryté brány. Bez asistence.
57:54'
Velká šance Lukáše Endála, ten získal v těžké pozici puk a zkoušel zakončit z poloviny hřiště. Poslední hráč hostí mu v brance zamezil.
57:40'
Jihlava to zkouší v šesti!
57:40'
Vlastimil Dostálek znovu v akci! Ten sice nebyl v průběhu zápasu vůbec vidět, ale teď měl dvě dobré šance. Tentokrát ho vychytal Petr Kváča.
57:14'
Tak teď nechybělo moc a mohlo to být jen o gól! Dostálek šikovně tečoval puk, jenže ten se odrazil od horní tyčky ven z brány!
56:26'
Martin Beránek byl dobře postavený před brankou soupeře. Tam také přišel kotouč, jenže ten se mladému útočníkovi zamotal mezi brusle.
55:53'
Jihlavě čas neúprosně ubíhá a nemůže se dostat do tlaku! Naopak Milan Dančišin byl v dobré šanci, jenže Brož předvedl zákrok vyrážečkou!
55:17'
Martin Novák získal kotouč v obranném pásmu a projel až do útočného. Zde se nakonec ani nedostal ke střele, navíc byl čistě sražen na zem.
54:37'
České Budějovice zkoušely puk nahodit do útočného, avšak ten byl sražen do ochranné sítě. Vhazování na obranné modré Jihlavy.
54:14'
Roman Přikryl si najížděl s kotoučem ke střele, ale hostující obrana se zachovala dobře a nepustil českobudějovickou desítku až ke střele.
53:28'
Domácí mohli vést o tři branky! Heřman se svým spoluhráčem jel do přečíslení a právě Heřman dostal přihrávku, kterou stihl tečovat. Brož ovšem nechal betony na ledě.
53:00'
Karel Plášil neměl moc času na vyhození puku, ale stejně se to dalo vyřešit lépe, než ho jen poslat na modrou, kde ho sebrali hostující hráči.
52:11'
Nicolas Werbik pálil od modré, ovšem trefil jen Lukáše Endála, od kterého se puk odrazil do volného prostoru. Tentýž hráč tam skočil a vypíchl puk mimo třetinu.
51:36'
Kdo očekával tlak Dukly, zatím musí být zklamán. Jihlava má problém dostat se do útočného pásma, díky špatným přihrávkám, které jí odskakují z holí.
51:05'
Jakub Babka to zkoušel chytře, když si chtěl poslat puk pod nohama a jel by sám na gólmana. Domácí obránce ovšem jeho úmysl vystihl a puk mu sebral.
50:13'
Znovu trefil Jiří Šimánek puk z voleje ze vzduchu! Tentokrát se kotouč všemožné odrážel ve středním pásmu a domácí hráč ho poslal do útočného pásma.
49:29'
Do Budvar arény si našlo cestu 6387 diváků. Ti zatím mohou být s vývojem utkání spokojení.
49:01'
Z velmi těžké pozice dokázal zakončit Jiří Šimánek! Ten dostal přihrávka někam do výšky pasu, přesto puk trefil z voleje, Brož musel zasáhnout.
48:47'
Chvilku se nevědělo, kde je kotouč. Ten se nakonec objevil na střídačce Jihlavy. Tam se odrazil od čárového rozhodčího. Buly na útočné modré Motoru.
48:21'
David Kajínek se z pozice obránce objevil před bránou. Tam se k němu dostal puk, ovšem proti jeho střele si Kváča povyjel a puk chytil.
47:54'
Z další akce se dostal ke střele Nicolas Werbik. Tomu do jeho rány obětavě vpadl Karel Plášil, jenž srazil puk do ochranné sítě. Buly po levici Kváči.
47:10'
Ovšem hra pokračuje a v současné době jsou tedy na ledě tři rozhodčí. Dukla má kotouč na svých hokejkách a snaží se něco vymyslet v útoku.
46:54'
Hra je přerušena, jelikož jeden z rozhodčích nejspíše přišel k nějaké menší úhoně. Šel uličkou na ošetřovnu, kam za ním vyrazil doktor domácího celku.
46:54'
Po Kváčově zákroku se nám strhl před jeho brankou menší mela, ale vylučovat se asi nebude. Následuje další komerční přestávka.
46:26'
Roman Přikryl ve velmi dobré šanci! Najel si na kraj kruhu, odkud pálil na vzdálenější tyč. Jan Brož předvedl skvělý zákrok ramenem.
45:59'
Stejný hráč dlouho váhal od modré, jestli vypálit nebo ne. Nakonec jen poslal přihrávku, po které přišel domácí tým o kotouč.
45:19'
Martin Heřman v hodně těžké pozici zachytil puk na útočné modré a České Budějovice mohou útočit. Zatím jsou to však hlavně souboje o puk.
44:36'
David Gilbert nezpracoval puk dobře, díky čemuž ho Jihlava poslala do útočné třetiny. Tam si ho znovu bere Motor, který rozjíždí další útok.
44:17'
Roman Přikryl je na ledě!
43:14'
Skvělá práce v podání dua Dančišin – Beránek! Tato dvojka tak dlouho otravovala rozehrávku, až získala puk a ušetřila cenné vteřinky.
42:59'
Dlouho se v útoku neudržela! Znovu Budějovice poslaly kotouč až za Brože, navíc hostující tým poslal puk až na zakázané uvolnění.
42:35'
Dobře začali domácí hráči oslabení! Jiří Šimánek rovnou z buly vyhodil přes všechny čáry a Jihlava musí začít od svého gólmana.
42:17'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
42:03'
Další dobrá pozice pro Jihočechy! Pavel Pýcha si sjížděl na zadní tyč, kam sice na puk nedosáhl, ten se přesto odrazil od tyče!
41:40'
Dobrý tlak v podání Českých Budějovic! Jan Brož čelil těžkým střelám. Tu druhou z nich schytal do masky, nikdo z domácích nedostal puk za čáru.
41:03'
René Vydarený zachytil odražený puk, posunul si ho rukavicí na hokejku a vyhodil do středního pásma.
40:35'
Domácí hráč vyprodukoval hodně vysokou přihrávku na svého spoluhráče, jež skončila až na zakázaném uvolnění. Buly po pravici Kváči.

Trestné minuty: 4 – 10
Tak domácí fanoušci mohou být rozhodně spokojeni s druhou třetinou. Po první byl v kabině Motoru nejspíše pořádný průvan. Ve druhé části totiž Jihočeši otočili stav ve svůj prospěch a vedou o dvě branky! O góly se zasadili Karel Plášil, Martin Novák a Milan Dančišin. Skvělá druhá třetina v podání Českých Budějovic, které tak mají šanci neprohrát jedenáctý duel s Jihlavou v řadě.

Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00'
39:22'
Obrovská šance Dukly! Harkabus jel s Jiránkem do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale Petr Kváča jeho pokus vyrazil vyrážečkou.
38:57'
Škoda! Karel Plášil poslal přihrávku na brusle Romana Přikryla, který tak nemohl jít sám na gólmana. Poté se hosté dostali k puku a odpálili ho.
38:16'
Zdeněk Doležal si dobře bránil puk, díky čemuž přišel o hokejkiujeden z hostujících hráčů! Díky tomu hraje Dukla spíše ve třech a půl lidech.
38:10'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miha Štebih – 2 min., nedovolené bránění).
37:52'
Paráda v podání Jihočechů! Karel Plášil vyslal skrytou střelu, kterou Brož vyrazil jen před sebe. Tam byl volný Dančišin, který nedostal puk do sítě!
37:18'
Puk se teď několikrát odrazil ve středním pásmu, ale nakonec se k němu dostala Jihlava. Ta jen nahodila puk do pásma, kde ho získali domácí.
36:37'
Werbik to nemyslel vůbec špatně: Hledal svého spoluhráče přes šíři hřiště, jenže ten jeho přihrávku přejel, a proto nemohl zakončit.
36:23'
Dukla by chtěla co nejrychleji odpovědět. Ale v přechodu do útoku je zastavilo ofsajdové postavení. Buly na obranné modré Budějovic.
36:04'
Motor střílí další branku a vede již o dva góly! Babka posunul puk na modrou, odkud vypálil Pavel Pýcha. Jeho ránu tečoval MILAN DANČIŠIN a puk proklouzal pod betony Brože až do brány. Asistence: Pavel Pýcha a Jakub Babka.
35:13'
Domácí šli do přečíslení dva na jednoho! David Gilbert hledal Lukáše Endála, jenže jeho přihrávka byla sražena mimo dosah budějovické devítky.
34:55'
Stejně se Dukla dostala ke střele v útočném pásmu. Tu Kváča bez větších potíží chytí. Následuje druhá komerční přestávka v této třetině.
34:40'
Dlouho nemohli: Ztratili puk na útočné modré, ale jihlavský hráč byl již hodně unaven, dojel ke střídačce a poslal puk jen za Kváču, aby mohl vystřídat.
34:08'
Několik vteřin již probíhá souboj o kotouč za brankou Brože. Ten vyhráli domácí hokejisté, kteří mohou pokračovat v útočném snažení.
33:27'
Obrovská šance Motoru! Pýcha jel se spoluhráči o přečíslení tři na dva a našel skvěle Miloslava Čermáka, který čelil už jen Brožovi. Jeho bránu ovšem přestřelil!
32:40'
Dlouho se zde ovšem nezdržely. Nepřesný pas skončil až u mantinelu, kde se k němu dostali hostující hráči, kteří ho dostali do středního pásma.
32:12'
Zajímavou přihrávku vymyslel Jiří Šimánek, který jí poslal mezi dva hráče, kam si mezitím sjel jeho spoluhráč. Budějovice jsou díky tomu v útoku.
31:49'
Zlomená hokejka tentokrát pomohla hostujícímu celku. Puk se mu odrazil přímo na hůl, díky čemuž se dostal do pásma. Rána však byla sražena mimo.
31:01'
Martin Beránek je na ledě!
30:35'
K puku se dostala Roman Přikryl, který udržel puk proti dvěma. Následně ještě přijel Milan Dančišin, který ušetřil cenné vteřinky oslabení.
30:08'
Teď už je Dukla usazená v útočném pásmu. Zkoušela to zajímavou přihrávkou před brankoviště, ale tam dobře zasáhla domácí obrana.
29:41'
Motor je v posledních minutách hodně nabuzený! Dobře přistupuje k hostujícím hráčům a znovu vyhodil kotouč až za Jana Brože.
29:07'
Čistě vyhraná buly, po které se puk dostal na Reného Vydareného. Ten se do puku opřel a poslal ho po mantinelu až za jihlavského brankáře.
29:01'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., pozdní dohrání).
28:21'
Oddechový čas pro hosty.
28:21'
Na druhé straně se Motor vystavil do ofsajdu. Parádní a rychlý hokej ovšem ukončuje komerční přestávka. Poté se bude vhazovat na útočné modré Budějovic.
27:58'
Přesto přišla obrovská šance Dukly! Vála táhl kotouč, který se se štěstím dostal na hůl Skořepy. Toho parádním zákrokem vychytal Kváča!
27:20'
Obrovský tlak v podání Motoru v útočné třetině! Jihlava vůbec neví kudy kam a celá pětka už je na ledě hodně dlouho a stále nemůže vystřídat.
26:54'
Lukáš Endál si všiml, že puk jede hodně pomalu a sebral ho za brankou. Posílal puk na Martina Nováka, ovšem až k němu se kotouč nedostal.
26:17'
České Budějovice po brankách úplně ožily, zatímco Jihlava naprosto ztratila tempo utkání. Motor je nastěhován v útočném pásmu a obstřeluje bránu.
25:25'
V Budvar aréně je otočeno! Puk se krátce po buly dostal na hůl Karla Plášila, jehož ránu vyrazil hostující gólman jen před sebe, kde byl připravený MARTIN NOVÁK, který dává druhou branku Motoru. Asistence: Karel Plášil a David Gilbert.
25:18'
Založení útoku se Jihlavě nepovedlo. Měl přijít dlouhý pas, jenže ten skončil až za Kváčou. zakázané uvolnění a vhazování po levici Brože
25:05'
Zdeněk Doležal si hodně zahrával s pukem, ale Motor to nakonec ustál. Poté poslal Pavlin přihrávku, která skončila až u Brože. Vhazování po jeho pravici.
24:41'
České Budějovice pokračovaly v tlaku v útočné třetině a je to o něco jiný výkon než v první třetině. Hostující gólman si musel připsat další úspěšný zákrok.
24:19'
Mitch Fillman chtěl vypálit od modré, jenže jeho rána byla znovu sražena prvním hráčem, který stál před ním. Domácí jsou stále v útočném pásmu.
23:38'
Motor využívá přesilovou hru a máme srovnáno! Roman Přikryl poslal pas na KARLA PLÁŠILA, jehož parádní rána z první skončila u pravé tyče, kam se Brož nestihl přesunout. Asistence: Roman Přikryl a Zdeněk Doležal.
23:14'
Konečně přišla střela na bránu v přesilové hře Motoru! Tento pokus ovšem nebyl moc nebezpečný a Brož si připsal jednoduchý zákrok.
22:58'
České Budějovice znovu začínaly až od své branky. Duka navíc dobře bránila střední pásmo, a tak se zase puk ocitl až za bránou Kváči.
22:27'
Znovu je puk až za brankou Motoru. Jihlava dnes brání své oslabení velmi dobře. Přesto se dostal ke střele Fillman, jenž mířil nad bránu.
21:55'
Tak teď se Jihočeši ani trochu nedomluvili. Doležal posílal puk na modrou. Pavlin ho ovšem nechal projet na svého spoluhráče, který to nečekal.
21:42'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Hlinka – 2 min., nedovolené bránění).
21:21'
David Gilbert byl na ledě dlouho, a tak jen prodloužil puk do útočného pásma. Zde nebyl nikdo z Českobudějovických a útočit může Jihlava.
20:41'
Tento přechod do útočné třetiny Motoru zrovna nevyšel. přesto se dostal k puku, když vyhrál souboj za brankou Jana Brože. Dlouho zde ale nezůstal.

Trestné minuty: 6 – 2
Je za námi první třetina utkání mezi Českými Budějovicemi a Jihlavou v rámci Chance ligy, po které vede Dukla 1:0. Jihočeši sice byli v první polovině první části lepším celkem, což mohl dokázat při přesilové hře pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Motor ovšem neskóroval a za necelou minutu se radovali hosté. Plášil ztratil puk v obranném pásmu, ke kterému se dostal Lukáš Anděl, který se trefil parádně. Do konce třetiny nebyla vidění žádná další branka.

Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00'
19:38'
Vypadá to, že třetina se dohraje za tohoto stavu. Motor má puk za vlastní brankou a moc času k založení akce mu nezbývá.
19:12'
Do dobré rychlosti se dostal Martin Novák, který pelášil i s pukem okolo mantinelu. Nakonec vypálil, ale Brož stihl scvaknout betony k sobě.
18:54'
Už to vypadalo, že Karel Plášil rozjede rychlou akci svého týmu, jenže celá jeho lajna střídala. Proto zavezl puk za bránu a nějakou dobu čekal.
18:25'
Nicolas Werbik se s tím moc nepáral. Najel si s pukem do dobré pozice a mířil na zadní tyč. Tam se ovšem objevila vyrážečka Kváči.
18:17'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., držení).
17:50'
Tak by se zatím dala charakterizovat útočná snaha Motoru v útočné třetině během posledních pěti minut. Dlouho probíhal souboj o puk, který domácí tým vyhrál.
16:56'
Nádherná akce Dukly, která nekončí druhou brankou! Jiránek poslal puk na Pohla, jenž z první našel právě Jiránka. Ten chtěl Kváču vymíchat, jenže ten se nenechal a puk vyrazil!
16:42'
Diváci spustili potlesk po hitu na jihlavského hráče u mantinelu. Poté se k puku dostal Mitch Fillman, jehož rána trefila prvního stojícího soupeře.
16:02'
Dobře to vymýšlel Martin Novák, který chtěl prostrčit puk na Davida Gilberta, jenž by z první pálil. Hostující obrana ovšem dokázala pas zastavit.
15:44'
Skvělá práce Reného Vydareného! Ten jako čerstvý hráč vlétl do útočné třetiny, kde vybojoval puk a dostal se ke střelu. Tu Brož vyrazil do rohu.
14:54'
V obranné třetině Jihlavy proběhl souboj o kotouč, kde byla hned polovina hráčů ze hřiště. Sice ho vyhráli hosté, jenže hned poté poslali puk na hole domácích.
14:06'
Ani tato přihrávka se Plášilovi moc nepovedla! Dukla se dostala do přečíslení dva na jednoho, jenže skvěle se vrátil Jakub Doktor, jenž odzbrojil hráče s pukem!
13:45'
Na druhé straně musel být pozorný Petr Kváča proti střele od mantinelu. Tu chytil a bude se před ním vhazovat. Nejdříve však bude komerční přestávka.
13:27'
Dobře to nyní myslel Martin Novák! Posílal z první pas na rozjetého Lukáše Endála, jenž byl na útočné modré. Přihrávka ovšem byla o kousek delší.
12:32'
Přečíslení tři na dva v podání Dukly! Jan Pohl předal puk svému spoluhráči. jehož ránu vyrazil Kváča jen před sebe. Tam však byli nejrychleji domácí.
12:03'
Ondřej Kachyňa nahodil kotouč do útočného pásma o mantinel, ale zde se k němu dostali hostující hráči. Ty zastavil v přechodu do útoku ofsajd.
11:25'
V těžké pozici vybojoval Jakub Babka puk u mantinelu. Škoda pro domácí, že Milan Dančišin ho nedokázal zpracovat. Jel by sám na Brože.
11:00'
Českým Budějovicím se nedaří založit pořádně nějaký útok. Místo toho jim kotouče odskakují od hokejek a Jihlava má v obraně jednoduchou práci.
10:22'
Martin Heřman si dobře najížděl na dlouhou přihrávku, jenže jí nedokázal zpracovat. Proto se do pásma dostali hosté, ale střela neprošla až na Kváču.
09:39'
Domácí hráč vyhrál čistě vhazování a puk se dostal k Fillmanovi. Ten vypálil, jenže Brož puk dobře viděl a vyrazil ho vyrážečkou.
09:20'
Hráči z Vysočiny sice nic v útoku nevymysleli, ale to samé se dá říct o budějovickém Motoru. Jeho výkon hodně opadl po inkasované brance.
08:39'
Jenže zde nakonec probíhal spíše boj o kotouč, který nakonec vyhrála Jihlava. Ta tak může přijít s dalším útočným snažením a ohrožením branky.
07:59'
Beránek posunul puk na Ondřeje Kachyňu, jehož ránu schytal hostující hráč někam nad kotník. Přesto zůstal Motor ještě v útočném pásmu.
07:45'
Dukla právě vstřelila branku!
Obrovská chyba v domácí obraně končí první brankou v síti Kváči! Plášil ztratil puk u své střídačky a hosté se dostali do přečíslení. Celou akci táhl LUKÁŠ ANDĚL, který nakonec vypálil a trefil šibenici na přední tyči. Bez asistence.
07:28'
Máme za sebou první komerční přestávku, po které jsme viděli buly v obranné třetině Motoru. Potom zahráli domácí hráči jen na zakázané uvolnění.
07:18'
České Budějovice měly v přesilové hře solidní tlak, kdy hostující trojka sotva stála na bruslích. Jihlavu ovšem zachránily nepřesnosti domácích a gólman.
06:57'
Jihlava hraje v plném počtu!
06:29'
Obrovská šance Lukáše Endála! Ten si jako první našel odražený puk před brankovištěm, ovšem Brož si připsal parádní zákrok betonem!
06:00'
Je za námi první minuta početní výhoda, po které přišla první pořádná střela na bránu! brož jí však vyrazil vedle sebe mimo nebezpečí.
05:34'
Jihlava se sice velmi brzy osvobodila, ale Motor je již nastěhován v pásmu. Zatím zde nic kloudného nevymyslel a ukazuje, že mu přesilovky moc nejdou.
04:57'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Tůma – 2 min., vysoká hůl).
04:31'
Další obrovská šance hostujícího týmu! Parádní přihrávku od mantinelu dostal Matěj Vála, který měl před sebou jen Kváču. Ten vytrčil svou lapačku a zabránil puku v cestě do sítě!
04:07'
Chybná rozehrávka mohla Jihočechy mrzet! puk si totiž pro sebe sebral Tomáš Havránek, který měl dostatek místa i prostoru. Jeho rána šla přesně do míst, kde byl domácí gólman připraven.
03:37'
Celkem jednoduše vybojovaly České Budějovice vhazování v útočném pásmu. Jednoduché nahození z poloviny hřiště schoval Brož pod lapačkou.
03:11'
Už to vypadalo, že se ke střele dostane Hrníčko, jenž dostal pas přes šíři hřiště. puk mu ovšem na poslední chvíli sjel a hosutjící útočník nezakončil.
02:34'
Viděli jsme asi první střelu na bránu v podání Jihlavy. Doudera posunul puk po modré na Jana Pohla, jehož ránu z první našel Kváča ve svém klíně.
02:03'
Jihočeši jsou zatím aktivnější a byli nastěhováni v útočném pásmu. Ránu Martina Nováka Brož vyrazil, potí byla rána domácího obránce nepřesná.
01:31'
Na ledě již také můžeme vidět Miloslava Čermáka. Ten je sice psaný jako třináctý útočník, ale teď byl ve formaci s Přikrylem a Babkou.
01:05'
Na druhé straně odvedl dobrou práci Hlinka, který několikrát dokázal zkrotit neposedný kotouč. Nakonec se ovšem Jihlava nedostala ani ke střele.
00:21'
Diváci v Budvar aréně mohli vidět první pěknou akci v zápase! David Gilbert si poradil proti dvěma protihráčům, jenže pak se dostal do velkého úhlu a Brož jeho pokus měl ve výstroji.
00:12'
Utkání je zahájeno! Úvodní buly vyhrál čistě David Gilbert a Motor se ihned hnal do útoku. Domácí celek hraje v modrých dresech, zatímco hostující Dukla ve žlutých.
00:01'
Sestavy obou týmů jsou již na světě! V brance Motoru dnes dostal přednost Petr Kváča, který tak bude chytat poprvé od návratu z Litvínova. Zároveň českobudějovické fanoušky jistě potěší návrat Miloslava Čermáka, který naskočí jako třináctý útočník. V jihlavské bráně bude Jan Brož, který již dva zápasy nedostal branku. V sestavě kromě očekávaných absencí chybí také Matěj Pekr, který se zranil v zápase s Přerovem.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kachyňa, Fillman, Pýcha, Plášil, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Heřman, Šimánek, Z. Doležal – Doktor, R. Přikryl, P. Novák – Čermák.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, L. Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – D. Tůma, Werbik, Dostálek – Anděl, Skořepa, Hrníčko – Harkabus, M. Hlinka, Jiránek – Vála, T. Havránek, Půža.

Rozhodčí: Čech, Souček – Kreuzer, Polonyi.
Jihočechům se proti Jihlavě moc nedaří. V posledních deseti zápasech na ní nedokázali najít recept a pokaždé padli. To by chtěly České Budějovice změnit i dle slov Tottera: Vzpomínám si, že pět minut před koncem prvního vzájemného utkání v sezoně začali fanoušci Jihlavy skandovat: „Podesáté!“ Myslím si, že v tu chvíli jsme si my všichni včetně trenérů a fanoušků přáli, abychom s nimi hráli hned další den a mohli jim porážku vrátit. Jsem rád, že utkání konečně přišlo. Věřím, že nic takového už neuslyšíme a začneme novou sérii.". Dojde tedy na slova asistenta Václava Prospala nebo zapíše Jihlava jedenáctou výhru v řadě? To se uvidí, zápas startuje v 17:30 v Budvar aréně.
Poslední utkání – 2. kolo (10.9.)

Jihlava – České Budějovice 7:0

Branky a nahrávky: 5. Anděl (Skořepa, Kajínek), 14. M. Hlinka (Chlubna), 21. Pekr (Suchánek), 42. Anděl (Pekr, Suchánek), 52. Pekr (Anděl), 54. Pekr (Anděl), 57. Osmík (J. Pohl, Hrníčko)

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek, Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, M. Hlinka, Hrníčko.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (42. Da. Svoboda) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Šimánek – Beránek, R. Přikryl, Z. Doležal – Heřman, Doktor, Babka.
Sestavy obou týmů:

Jihlava
Hostující tým ohlásil v posledním týdnu zajímavé změny. Na měsíční hostování do Litvínova se odebral Jakub Suchánek, za kterého přišli do Dukly Lukáš Doudera a David Tůma. Oba si již zapsali první body a Tůma už vstřelil branku. Na měsíční hostování je v klubu také Nicolas Werbik, který odehrál tři zápasy a připsal si čtyři body (2+2). Ztrátou by však mohl být odchod kapitána – Tomáš Čachotského, jenž odešel na měsíc na hostování do Zlína, kde také včera nastoupil.

České Budějovice
V Českých Budějovicích takovéto pohyby zatím nejsou a podle Aleše Tottera v nejbližší době ani nebudou: "Nyní nejsme nuceni doplňovat kádr, chceme ohrávat naše hráče." Je ale vysoce pravděpodobné, že do zápasu ještě nezasáhnou Cody Bradley a Miloslav Čermák z důvodu zranění. Otázkou je také start Zdeňka Kutláka, který do posledních utkání nezasáhl.
text HC Dukla Jihlava¨

Jihlava je zatím možná trochu za očekáváním. Má odehraných patnáct zápasů, ze kterých vyšla vítězně devětkrát (dvakrát za dva body), dvakrát získala v zápase jen bod a čtyřikrát padla v základní hrací době. Celkový bodový přísun se zatím zastavil na čísle dvacet sedm, což jí řadí na páté místo. Útok je podobný tomu motoráckému. Dukla vstřelila padesát pět branek, zatímco jich inkasovala třicet jedna. Celkové skóre je tedy naprosto stejné.

V posledních pěti zápasech vyhráli hráči z Vysočiny třikrát. Nejprve přišly dvě porážky. První z nich na ledě Poruby, kde prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Následovala prohra na domácím ledě, když nestačili na Vsetín 1:2. Pak ovšem přišly už jen výhry. Dukla porazila Benátky na jejich ledě 4:1 a Slavii na domácím ledě 3:0. Poslední zápas odehrála znovu na svém ledě, kde porazila Přerov jednoznačně 5:0.

Přesilové hry v podání hostujícího týmu jsou o něčem jiném než u Motoru. Vstřelil v nich osmnáct branek, z jednadevadesáti možností a úspěšnost dělá necelých 20% (19,78%). Oslabení jsou o pár desetinek horší než u českobudějovického týmu. Dukla jich ubránila 87,14% a drží čtvrté místo hned za Motorem.

Nejproduktivnější hráči:
Matěj Pekr – 17 bodů (10+7)
Lukáš Anděl – 14 bodů (7+7)
Tomáš Čachotský – 12 bodů (5+7)
text ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši vstoupili do letošní sezóny na výbornou. Dosud odehráli patnáct zápasů, ze kterých vyšli hned jedenáctkrát jako vítězové. Dvakrát prohráli na nájezdy a dvakrát padli po šedesáti minutách. Celkem tedy získaly České Budějovice třicet pět bodů, které je řadí na vrchol Chance ligy. Druhé Kladno má o čtyři body méně. Motoru patří jeden z nejlepších útoků, když nasázel 58 branek, zatímco jich inkasoval jen 34, což je druhý nejmenší počet ze všech týmů.

V posledních pěti zápasech Motor vyhrál hned čtyřikrát a jednou padl po samostatných nájezdech. Nejprve doma vyhrály České Budějovice nad Havířovem 5:1, avšak druhý den padly v Budvar aréně s Litoměřicemi 4:5 po samostatných nájezdech. Následovaly však tři vítězství. Nejprve vyhráli Jihočeši 5:2 ve Frýdku-Místku, kde vyhráli vůbec poprvé. Posléze doma rozstříleli Porubu 8:1, nakonec vyhráli ve Vsetíně 3:2.

Budějovice se trochu zvedly, co se týče proměňování přesilovek. Celkem v nich vstřelily jedenáct branek z osmdesáti šesti příležitostí, což dělá úspěšnost 12,79, která je řadí na čtvrté místo od konce. To bránění početních výhod soupeře je podstatně lepší. Jihočeši jsou na třetím místě, když ubránili 87,95% oslabení.