1. česká hokejová liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Poruba 2011 - 24. září 2018   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
24:45' Martynek (Rudovský, Hrachovský) • 30:29' Krisl (Motloch, Kuťák) • 57:51' Bartko (J. Kalus)
3:4
(0:1, 2:2, 1:1)
Poruba 2011
03:22' J. Káňa  (Illéš) • 29:16' Pytlík  (Toman, Gazda) • 31:56' Toman  (Baláž, Ollender) • 50:12' Illéš  (Ovčačík, J. Káňa)
Frýdek-M.
Jan Doležal, Jakub Koziol – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík
Hala Polárka, Frýdek-Místek
1325 diváků
Poruba 2011

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Dnešní derby je u konce a Poruba si z Frýdku-Místku odváží tři body. V první třetině otevřel skóre hostující Káňa. Ve 25. minutě se domácí dočkali, když se dostal do zakončení Martynek a bekhendem překonal Dolejše. Ve 30. minutě si hosté vzali vedení zpět na svou stranu, když se puk odrazil od mantinelu za bránou a následně jej zavěsil Pytlík. O minutu později ovšem srovnal Krisl, který vypálil nenápadnou střelu zpoza modré čáry. Ovšem další minuta opět patřila Porubě, která se potřetí v zápase dostala do vedení, když se prosadil Toman. Konec třetiny byl hodně nervózní a nejhůř z toho vyšel Mikulík, který byl vyloučen do konce utkání. V 51. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Illéš. Tři minuty před koncem sice snížil Bartko, ale domácím se už nepodařilo srovnat.
59:59'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním, ale zbývá už pouze jedna vteřina.
59:51'
Střela Rudovského skončila jen vedle pravé tyče.
59:35'
Hosté dostali puk do středního pásma.
59:26'
Domácí hrají v šesti!
59:12'
Poruba drží puk v útoční třetině a čas se domácím rychle krátí.
58:50'
Domácí se nemohou dostat přes polovinu hrací plochy.
58:32'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
57:51'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
No pozor! Domácí dávají kontaktní gól něco málo přesně dvě minuty! JAN BARTKO se dostal do zakončení a překonal Dolejše. Asistence: Jan Kalus.
57:30'
Dolejš nyní předvedl naprosto excelentní zákrok, když dokázal vyrážečkou zneškodnit střelu z levé strany!
56:56'
Posléze domácí vyhodili kotouč v přesilové hře jen na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 1325 diváků.
56:39'
Následně se hosté vysvobodili ze své třetiny.
56:11'
Krisl vypálil dobrou ránu od modré, ale ta byla sražená vedle brány.
55:54'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., nedovolené bránění).
53:26'
Následně se Poruba dostala ke střele, ale ta nic nepřinesla.
53:09'
52:51'
Střela domácího hráče od modré byla zblokována do ochranné sítě.
52:40'
Přesilovka se domácím nedaří a soupeř opět vyhodil kotouč ze svého pásma.
51:55'
Hosté vyhodili kotouč ze svého pásma.
51:09'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Matějíček – 2 min., vysoká hůl).
50:12'
Poruba právě vstřelila branku!
Poruba odskakuje do dvourbnakového vedení! JAKUB ILLÉŠ se skvěle dostal s pukem až před bránu Danečka a následně trefil pravou šibenice, kdy se kotouč ještě odrazil od tyče do brány. Asistence: Ctirad Ovčačík, Jan Káňa.
50:00'
Je před námi posledních deset minut dnešního utkání a Poruba stále vede nad Frýdkem-Místkem těsně 3:2.
49:51'
Hosté vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
48:51'
Přihrávka domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě a následuje buly ve středním pásmu.
48:17'
Peterek ztratil puk při přechodu přes modrou čáru a dopředu se tak dostala Poruba.
48:00'
Posléze vyhodili domácí kotouč jen na zakázané uvolnění a bude to tak další vhazování před bránou Danečka.
47:39'
Nyní toho hra moc nenabízí a bojuje se o puk především na polovině Frýdku-Místku.
46:56'
Michal Vymazal vystřelil nebezpečnou střelu, která ale skončila jen nad bránou Danečka.
46:28'
Následuje buly před bránou rysů.
46:17'
David Klimša si objel bránu a zakončil, ovšem Dolejš byl včas u své pravé tyče.
45:27'
Poté se Poruba provinila zakázaným uvolněním.
45:20'
Lukáš Motloch se dostal do zakončení, ale těsně minul pravou tyč.
45:02'
44:36'
Frýdek-Místek má velký problém s přechodem do útočného pásma.
44:03'
Následně se domácí provinili ofsajdem a zatím se přesilová hra domácím příliš nedaří.
43:42'
Poté vystřelil Krisl, ovšem hůl se mu při zakončení zlomila.
43:10'
Frýdek-Místek drží puk v útočném pásmu, ale následná střela byla zblokována.
43:02'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., sekání).
42:30'
Domácí mohou srovnat stav utkání, ovšem v přesilové hře se nedostali ke střele na bránu.
41:34'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vojtěch Tomi.
41:23'
41:06'
Hosté drží kotouč v pásmu soupeře, ale zatím se nedostali k nějaké střele.
40:20'
Poruba se dostala ke střele, ovšem ta skončila vedle brány.

Trestné minuty: 28:4
Druhá dvacetiminutovka je u konce a byla velmi zajímavá. Ve 25. minutě se domácí dočkali, když se dostal do zakončení Martynek a bekhendem překonal Dolejše. Ve 30. minutě si hosté vzali vedení zpět na svou stranu, když se puk odrazil od mantinelu za bránou a následně jej zavěsil Pytlík. O minutu později ovšem srovnal Krisl, který vypálil nenápadnou střelu zpoza modré čáry. Ovšem další minuta opět patřila Porubě, která se potřetí v zápase dostala do vedení, když se prosadil Toman. Konec třetiny byl hodně nervózní a nejhůř z toho vyšel Mikulík, který byl vyloučen do konce utkání.
40:00'
39:48'
39:23'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Lukáš Motloch.
39:10'
Poté Frýdek-Místek vyhodil kotouč ze své třetiny.
38:52'
Poruba drží puk v pásmu domácích, ale následná střela byla zblokována.
38:35'
Nyní se nám počet hráčů na ledě výrazně zmenšil a Poruba má přesilovou hru 4 na 3.
38:25'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Kofroň.
37:48'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Václav Jankovský – 2 min., pozdní dohrání).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., vysoká hůl).
37:41'
Motloch si nezpracoval přihrávku ve středním pásmu a Poruba se dostala do šance, ovšem střela šla jen vedle brány.
37:06'
Žovincova přihrávka skončila pouze v ochranné síti a bude to tak buly ve středním pásmu.
36:59'
Nyní je hra přerušena, jelikož Samuel Ollender byl dohrán do domácí brány, kde sejmul i Danečka, kterému spadla helma.
36:43'
Peterek chtěl najít před bránou Rašku, ovšem ten při zakončení minul puk.
36:19'
Poté přišla střela frýdeckomísteckého hráče, kterou chytil do lapačky Dolejš.
36:12'
36:05'
Nyní se Porubané dostali do zakončení v oslabení, ale Daneček zasahovat nemusel.
35:33'
Fantastickou přihrávku poslal Krisl na Rostislava Martynka, který se dostal osamocený do zakončení, ale jeho střelu mezi betony Dolejš čekal a taky chytil!
34:49'
Lukáš Kovář vystřelil od modré čáry střelu na teč, ovšem tu zachytili hosté a vysvobodili se.
34:31'
Střela domácího hráče v přesilové hře skončila jen v moci Dolejše.
34:12'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., hákování).
33:53'
Domácí budou mít přesilovou hru, ale nyní to ještě zkouší v šesti hráčích.
33:11'
Jan Hudeček předvedl velmi pěknou teč, ale ta naštěstí pro domácí skončila zblokována domácím obráncem.
32:34'
Domácí byli opět blízko vyrovnání, ale zakončení šlo jen vedle levé tyče.
31:56'
Poruba využívá první přesilovou hru v dnešním utkání a vedení si už potřetí v dnešním zápase bere na svou stranu! RADIM TOMAN se dostal ke střele před frýdeckomísteckou bránou a ránou k levé tyči překonal Danečka! Asistence: Josef Baláž, Samuel Ollender.
31:15'
Krisl vyhodil kotouč ze svého pásma a Frýdeckomístečtí se zatím úspěšně brání.
31:05'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., nedovolené bránění).
30:29'
Vedení hostům netrvalo příliš dlouho, jelikož Frýdek-Místek v tomto skvělém derby opět srovnává. JIŘÍ KRISL vypálil od modré čáry nenápadnou střelu, která nakonec skončila za zády Dolejše! Asistence: Lukáš Motloch, Filip Kuťák.
30:23'
Následně hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
30:11'
Střela domácího hráče sice letěla nad bránu Poruby, ale Dolejš byl připraven a položil na puk svou lapačku.
29:16'
Hosté jdou podruhé v dnešním utkání do vedení! Tvrdá střela od modré čáry skončila vedle domácí svatyně, ovšem puk se od mantinelu odrazil před Danečka, kde pohotově zakončil JAROMÍR PYTLÍK! Asistence: Radim Toman, Daniel Gazda.
28:52'
Przybyla si nezpracoval puk v pásmu soupeře a dopředu se tak dostala Poruba.
28:21'
Posléze bylo domácímu hráči odpískáno postavení v brankovišti.
28:11'
Kovář parádně projel středem hřiště, následně posunul puk na Christova, který okamžitě vystřelil a puk se následně odrazil od Dolejše před brankoviště, kde ho ale domácí nedorazili do odkryté brány!
27:23'
Domácí za velkého povzbuzování získali puk a vydali se dopředu, ovšem při přechodu přes modrou čáru přišli o kotouč.
27:04'
Domácí vyhodili kotouč jen ne zakázané uvolnění a hra se opět přesune před bránu Danečka.
25:55'
Hosté nyní bojují o kotouč v rohu kluziště v pásmu Frýdku-Místku.
24:45'
Je srovnáno! ROSTISLAV MARTYNEK nabral naprosto famózní rychlost a dostal se tak přes obránce a následně zakončil bekhendem kolem brankáře Dolejše! Asistence: Jan Rudovský, Ondřej Hrachovský.
24:17'
Rysi jsou ve druhé třetině zatím lepším týmem a Dolejš měl opět mnoho práce se střelami soupeře.
23:44'
Posléze Poruba odpálila puk jen na zakázané uvolnění.
23:34'
Peterek poslal skvělou přihrávku na Motlocha před bránu, ale ten zakončil jen vedle hostující svatyně.
22:42'
Poruba se dostala s pukem do pásma domácích, ale nic velkého z toho nebylo. Následně šel Frýdek-Místek do přečíslení 2 na 1, ale přihrávka ve správný moment byla zblokována.
22:18'
Adam Raška zvolil místo přihrávky pod sebe střelu, ale s tou si poradil Dolejš.
21:45'
Martynek posunul puk na Przybylu, ovšem jeho střela nebyla nijak nebezpečná.
21:13'
20:31'
Ovšem hostující hráč se dostal do velké šance, když se dostal k puku a upaloval na bránu, ale Daneček byl připraven!
20:06'
Domácí začínají ve druhé třetině přesilovou hrou z první dvacetiminutovky.

Trestné minuty: 2:6
První třetina je u konce a Frýdek-Místek zatím prohrává 0:1. Od začátku utkání se hraje velmi aktivně a důrazně, ovšem byli to hosté z Poruby, kteří se dostali už ve čtvrté minutě do vedení. Se střelou Illéše si ještě Daneček poradil, ale na dorážkou Jana Káni už nedosáhl. Následně byli lepším týmem hosté, kteří ve 14. minutě orazítkovali tyč Danečkovy brány.
20:00'
19:47'
Poté se domácím nepodařil přechod a nakonec je z toho úmyslný ofsajd. Následuje tak buly v pásmu Frýdku-Místku.
19:24'
Kovářova rána od modré letěla na bránu, ale Dolejš jí betonem vyrazil.
19:13'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jaromír Pytlík – 2 min., podrážení).
19:02'
Obrovská šance hostů tentokrát nekončí gólem! Daneček byl mimo brankoviště a v leže, ovšem následná střela šla přímo do něj!
18:48'
Presin Poruby je obrovský a domácí mají problémy s rozehrávkou ve svém pásmu.
18:15'
Toman prodloužil přihrávku do pásma domácích, ale následně získal kotouč na své hole domácí.
17:37'
David Klimša vystřelil bekhendem, ale s tímto pokusem z úhlu si Dolejš poradil.
17:07'
16:53'
I když má Frýdek-Místek přesilovou hru tak u puku jsou hlavně hosté.
16:20'
Přihrávka Przybyly nebyla vůbec dobrá a hosté nakonec šli až do přečíslení 2 na 1, ovšem ke střele se nedostali.
15:47'
Posléze to byl Michal Vymazal, který se dostal k puku a vyhodil jej směrem k bráně Danečka.
15:18'
Bartkovi se nepovedla střela od modré a Poruba se tak vysvobodila ze svého pásma.
15:07'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Matějíček – 2 min., sekání).
14:38'
Rostislav Martynek se následně dostal dopředu, ale nezakončil, když mu hůl zablokovali dva hráči Poruby.
14:15'
Domácím se nepodařilo dostat ze své třetiny a Daneček měl opět plno práce, ale nakonec pro Frýdek-Místek vše dobře dopadlo.
13:36'
Po střele Tomáše Jáchyma se ozvala tyč domácí brány!
12:36'
Jan Rudovský se skvěle dostal přes tři protihráče a následně zakončil, ovšem Dolejš ani tentokrát nebyl překonán.
12:05'
11:40'
Kuťák posléze vyhodil puk ze svého pásma a Frýdek-Místek může vystřídat.
11:13'
Po boji za domácí bránou nakonec získali kotouč hosté, ale střela Krenželoka šla jen do betonů Danečka.
10:48'
Frýdku-Místku se opět podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
10:23'
Jan Káňa měl před sebou prostor a tak z první vypálil, ale minul domácí svatyni.
10:05'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., sekání).
10:05'
Nyní to ovšem se svým důrazem přehnal domácí hráč a Poruba bude mít přesilovku.
09:43'
Utkání je zatím velice pěkné, rychlé a důrazné. Zkrátka derby jak má být.
08:59'
Poté se ovšem Poruba provinila zakázaným uvolněním a hra se tak opět přesune před bránu Dolejše.
08:52'
Dušan Žovinec se s ničím nepáral a po přechodu modré čáry vypálil tvrdou ránu, kterou ovšem Dolejš viděl a taky vyrazil.
08:31'
Frýdeckomístečtí se dostali do přečíslení 3 na 2, ale střelu Kofroně vyrazil Dolejš betonem a následně bylo odpískáno postavení hráče v brankovišti.
08:12'
Střela Milana Mikulíka byla sražena do ochranné sítě a bude to tak další vhazování před bránou Dolejše.
07:57'
Posléze si Dolejš poradil se střelou z levého kruhu a následuje vhazování před jeho bránou.
07:36'
Klimša vybojoval pro domácí tým pásmo, ale následně přišla další ztráta kotouče.
06:56'
Pytlík zavezl puk do útočné třetiny, ale po pár přihrávkách se Porubané nakonec nedostali do zakončení.
06:26'
Velice nepříjemný nához předvedl domácí hráč a Dolejš si nebyl dvakrát jistý, kde má puk, ovšem nakonec ho našel ve své výstroji a následuje buly před svatyní RT TORAXU.
06:19'
Poruba se v oslabení ubránila, ale následně se provinila ofsajdem při přechodu přes modrou čáru.
05:51'
05:35'
Zápas se za skvělé atmosféry hraje ve velkém tempu a rysi sevřeli soupeře v jeho pásmu.
04:46'
Pokus Kofroně byl zblokován a následně se na druhé straně dostal do velké šance v oslabení hostující hráč, ovšem minul Danečkovu bránu!
04:12'
Málem bylo srovnáno, když se domácí hráč dostal do šance, ovšem Dolejš včas vyzdvihl rameno!
03:51'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., sekání).
03:22'
Hosté jdou v tomto utkání do vedení! Jakub Illéš se dostal do zakončení, s tím si Daneček ještě poradil, ale na dorážku JANA KÁNI už nestačil! Asistence: Jakub Illéš.
03:06'
Klimšovi se zrovna nepovedlo vyhodit puk a je to tak další zakázané uvolnění Slezanů.
02:30'
Frýdku-Místku se sice povedlo vyhodit kotouč, ale následně z toho bylo už třetí zakázané uvolnění.
02:23'
Následně se domácí provinili dalším zakázaným uvolněním a Daneček bude muset být ve střehu.
02:11'
Jaromír Pytlík se snažil dostat ke kotouči v útočném pásmu, ale nakonec přišel o kotouč.
01:39'
Hra se přelívá z jedné strany na druhou a od úvodního buly jde cítit vypjatá atmosféra.
00:52'
Posléze vyhodili Frýdeckomístečtí kotouč jen na zakázané uvolnění a hra se tak přesune před bránu Danečka.
00:15'
Velice očekávané derby právě začalo a dopředu se jako první dostali hokejisté Poruby, ovšem beze střely.
00:01'

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Motloch.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Ovčačík (A), Gazda, Matějíček, D. Krenželok, Slavík, Urbanec – Illéš, Hudeček, J. Káňa (A) – Tomi, Zdeněk (C), Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Pytlík, T. Jáchym, Jankovský – Kanko.

Rozhodčí: Jan Doležal, Jakub Koziol – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík.
Vzájemný zápas v letní přípravě dopadl lépe pro Frýdek-Místek

V mistrovských utkáních se naposled spolu tato mužstva utkala předloni v semifinále druhé ligy. Tenkrát zvítězil Frýdek-Místek v sérii jasně 3:0 a následně dokázal porazit ve finále i Vsetín a postoupil do první ligy. V přípravě před letošní sezónou se ovšem Frýdeckomístečtí zúčastnili turnaje O pohár RT TORAX, kde se nakonec utkali i s domácí Porubou v boji o třetí místo. První branky se diváci dočkali až ve 31. minutě, kterou vstřelil Homola a poslal Slezany do vedení. O minutu později ovšem srovnal Illéš a nakonec se šlo až do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Frýdek-Místek, když pátý rozhodující nájezd proměnil Žovinec a rysi zvítězili 2:1.
Nováček z Poruby překvapuje svými výkony celou Chance Ligu

HC RT TORAX Poruba si postup vybojovala v minulé sezóně, když ve skupině o postup skončila na prvním místě před Havlíčkovým Brodem a Jabloncem. V první lize ovšem Porubané předvádí naprosto famózní formu a momentálně se nacházejí na třetím místě s dvanácti body a skóre 22:16. RT TORAX vyhrál hned úvodní čtyři zápasy, kdy porazil například Kladno, či Havířov. Poslední dvě utkání už ovšem nebyly tak bodové, když nejprve Poruba získala bod v Třebíči po prohře 1:2 po prodloužení a následně přivítala na svém ledě Litoměřice. Stejně jako u rysů, to i tady vypadalo nadějně, když Poruba vedla po dvou třetinách 4:2, ovšem následně se Litoměřice opět vzchopily a dokázaly ve třetí periodě vstřelit tři góly, přičemž ten poslední daly čtrnáct vteřin před koncem utkání. Nejproduktivnějšími hráči jsou s pěti body Balaz, Hudeček, Illéš a Jáchym. Hlavním trenérem je Tomáš Sršeň.
Poslední vteřina rozhodla a Frýdek-Místek odjel bez bodů

Frýdeckomístečtí chtěli prodloužit vítěznou náladu, po úspěšných tříbodových zápasech proti Třebíči a Ústí nad Labem, v Litoměřicích. A začali skvěle, jelikož první třetinu ovládli po brance Kofroně 1:0. Ve druhé periodě dokonce zvýšili náskok a po trefách Klimši a Bartka vedl Frýdek-Místek 3:1. Ovšem v posledních deseti minutách utkání přišel zkrat a rysi inkasovali tři branky, přičemž ta poslední padla jednu vteřinu před koncem. Slezané tak odjeli naprázdno, ale proti Porubě budou chtít své zaváhání napravit. Nejproduktivnějším hráčem je se šesti body (dva góly a čtyři asistence) Rostislav Martynek.
Očekávané derby rivalů, o kterém se mluví v celém Moravskoslezském kraji je na spadnutí. Půjde o velmi důležité utkání, jelikož nepůjde pouze o body, ale také o čest. Poruba jako nováček předvádí velice dobré výkony, ovšem v posledním zápase klopýtla stejně jako Frýdek-Místek.
Po dvou letech se proti sobě opět utkají v mistrovském zápase Frýdek-Místek a ostravská Poruba. Tentokrát ovšem nepůjde o utkání ve druhé lize, nýbrž v té první. Hrát se bude v hale Polárka. Úvodní buly je naplánováno na pondělí v 18:00.