1. česká hokejová liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Vsetín - 14. listopadu 2018   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
11:04' Martynek  • 12:52' Kofroň (Hladonik, Zahradníček) • 15:30' Matyáš (Machala, Christov) • 55:53' Novotný (Rudovský, Martynek) • 59:02' Rudovský
5:4
(3:2, 0:1, 2:1)
Vsetín
Vsetín
05:51' Slováček  (Šilhavý, Klímek) • 06:31' Rob  (Jonák) • 39:45' Rob  (Jonák, Pechanec) • 59:40' Karafiát  (Rác)
Frýdek-M.
Michal Dědek, Patrik Vokřál – Aleš Hejl, Lukáš Podrazil
Hala Polárka, Frýdek-Místek
2027 diváků
Vsetín

Z naší strany je to už všechno, díky za pozornost.
Frýdek-Místek v nervydrásajícím duelu dokázal na domácím ledě zdolat 5:4 Vsetín. První třetina nabídla pět branek. Vsetín si vytvořil vedení 2:0, které rysi dokázali dotáhnout a dokonce se dostali do vedení. Ve druhé třetině se dlouho na gól čekalo, krátce před koncem se ho nakonec dočkali hosté, kteří vyrovnali. Třetí třetinou pak drama vyvrcholilo. Nejprve se domácí dostali do vedení 4:3, poté svůj náskok navýšili gólem do prázdné brány. Jenže Vsetín se nevzdal a ještě dokázal dvacet sekund před koncem snížit. Vyrovnat se už ale Valachům nepodařilo.
59:59'
Domácí vyhodili puk a tři body budou jejich.
59:40'
Vsetín právě vstřelil branku!
Drama v Polárce nemá konce. Dvacet sekund před koncem ještě dokázal snížit na rozdíl jedné branky JIŘÍ KARAFIÁT. Asistence: Roman Rác.
59:02'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Pravděpodobně už je rozhodnuto! JAN RUDOVSKÝ obloučkem vystřelil ze středního pásma a kotouč se štěstím doskákal za brankovou čáru. Teď už mají hosté před sebou hodně těžkou práci.
58:50'
Domácí se osvobodili, Vsetín přišel o útočné pásmo.
58:38'
Obrovský tlak Vsetína. Tu nejnebezpečnější dorážku měl na svědomí Vít Jonák, ale Hamerlík se i proti tomuto pokusu stihl přesunout a kotouč vyrazil.
58:21'
Hosté už to zkoušejí bez brankáře v šesti hráčích v útočném pásmu.
58:21'
Oddechový čas pro hosty.
58:21'
Po sérii hraničních zákroků ve středím pásmu ze strany se nevylučuje. Drama graduje.
57:25'
Ondřej Machala mohl rozhodnout, jenže v protiútoku dva na jednoho se mu nepovedlo zakončit, chtěl ještě přihrávat.
56:39'
Branka Vsetína je posunutá, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
55:53'
Frýdek-Místek využívá přesilovku a pár minut před koncem třetí třetiny jde znovu do vedení! Z levého kruhu napřáhl ke střele ŠTĚPÁN NOVOTNÝ a přesnou ranou k tyči překonal Jana Šelepněva. Asistence: Jan Rudovský, Rostislav Martynek.
55:22'
Jiří Krisl po špatném střídání Vsetína jel sám na branku, fauloval ho Březina. Trestné střílení to ale k nevoli domácích fanoušků není, jen klasická přesilovka.
55:22'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Březina – 2 min., podrážení).
54:24'
Domácí jen nahodili kotouč do útočného pásma a kompletně střídají své síly na ledě.
53:45'
Postavení mimo hru po akci domácích hokejistů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:15'
Zakázané uvolnění Vsetína, vše se stěhuje před branku hostů.
52:43'
Rychlý protiútok Frýdku-Místku zakončoval z levé strany David Kofroň, ale těsně minul vsetínskou branku.
51:21'
Od modré vypálil hodně tvrdě Jakub Matyáš. Jan Šelepněv měl zakrytý výhled, přesto dokázal kotouč vyrazit.
50:52'
Rostislav Martynek byl blízko vstřelení branky, ale ani na dvakrát nepřekonal Šelepněva.
50:26'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Machala – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Luboš Rob – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
50:12'
Z levé strany vystřelil z rychlé jízdy Vít Jonák, který je dnes velice střelecky aktivní. Hamerlík předvedl jistý zákrok a kotouč podržel ve výstroji.
49:57'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Filip Kuťák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Pitule – 2 min., hrubost).
49:57'
Patrik Husák střílel od pravého hrazení, jeho ránu zápěstím dokázal Jan Šelepněv chytit.
49:28'
Vít Jonák se ocitl v dobré šanci, Hamerlík byl ovšem v pozoru a předvedl důležitý zákrok.
49:03'
Vít Christov prohrál přetahovanou o kotouč v útočném pásmu, rysi ztrácí pásmo.
47:46'
Vít Jonák se dostal do zakončení z mezikruží, jeho ráně ale scházela přesnost.
47:14'
Puk už byl za modrou čárou, takže to je ofsajd Vsetína.
47:05'
Po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění rysů. Vhazovat se bude před Hamerlíkem.
46:46'
Slezané se zbavili napadajících hokejistů Vsetína a mohou vyrazit dopředu.
45:51'
45:23'
Dnešní utkání sleduje 2027 diváků.
44:49'
Patrik Husák střílel od modré, Jan Šelepněv skvěle zasáhl vyrážečkou.
44:20'
Boj o puk v rohu obranného pásma nakonec vyhráli Slezané a konečně mohou podniknout útočnou akci.
43:51'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Frolo – 2 min., napadení).
43:37'
Mikael Kuronen nahazoval z levé strany kotouč na Hamerlíka. Ten nevěděl jistě, kde je puk, ale vyrazil ho.
42:40'
Jan Bartko střílel od modré čáry, jeho tečovaný pokus dokázal Jan Šelepněv betonem vyrazit.
41:44'
Daniel Klímek vystřelil z mezikruží, Hamerlík byl znovu připraven a udržel nerozhodný stav utkání.
40:30'
Hamerlík byl pozorná a vyrazil střelu hostů, která na něj směřovala z levé strany.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:43.
Druhá třetina je minulostí, Frýdek-Místek hraje doma se Vsetínem nerozhodně 3:3. Také druhá část utkání se hrála ve strhujícím tempu, šance střídala šanci. Hokejisty navíc poháněla kupředu skvělá atmosféra, kterou vytvářeli fanoušci obou týmů. Už to vypadalo, že si rysi dokážou udržet své těsné vedení, nebo ho dokonce navýšit, ale své šance neproměnili, například ta Víta Christova po gólu doslova volala. Domácí zase párkrát podržel Peter Hamerlík. Až 15 sekund před koncem inkasoval, když nedosáhl na střelu Lukáše Roba z bezprostřední blízkosti.
40:00'
39:45'
Těsně před druhou přestávkou je znovu vyrovnáno! První ránu Roba ještě dokázal Hamerlík vyrazit. LUBOŠ ROB se ale pak dostal do další příležitosti, a v té už dokázal z levé strany Hamerlíka propálit. Asistence: Vít Jonák, Antonín Pechanec.
39:02'
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Hamerlíkem.
38:30'
Krisl zavezl kotouč do útočného pásma, tam byl ale sám proti přesile a o kotouč u mantinelu přišel.
37:08'
37:01'
Ondřej Slováček střílel od modré. Hamerlík kotouč vyrazil, ale pak měl ještě starosti s dorážkami Valachů. Vše i za pomocí obránců zvládl.
36:10'
Následně se povedlo domácím vyhodit kotouč.
35:50'
Od modré vypálil Peter Mikuš, Hamerlík kotouč vyrazil levým betonem.
35:29'
Rysi se zatím brání dobře, hosté se ještě neusadili v útočném pásmu.
35:08'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 2 min., pozdní dohrání).
34:52'
Rozhodčí správně odhalili ofsajdové postavení domácích hokejistů.
33:53'
33:34'
Štěpán Novotný pálil z mezikruží, Jan Šelepněv předvedl další fantastický zákrok.
33:07'
Tentokrát z levého kruhu pálil obránce Jan Zahradníček a Jan Šelepněv byl znovu na správném místě a střelu chytil.
32:39'
Ondřej Machala byl v obrovské šanci. Dostal přihrávku na levý kruh, kde byl úplně sám. Jan Šelepněv se ale skvěle přesunul a kotouč vyrazil.
32:05'
Vsetín zahájil oslabení dobře, vyhodil kotouč. Frýdek-Místek musí znovu hledat cestu do útočného pásma.
31:53'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Daniel Klímek – 2 min., napadení).
31:15'
Peterek dostal přihrávku, přejel modrou čáru, zbavil se stahovačkou obránce a hledal před brankou Klimšu. Na toho se ovšem puk nedostal.
30:33'
Píská se ofsajd domácího celku.
30:04'
Zakázané uvolnění se nepíská, protože Jan Šelepněv hrál puk. Druhá třetina se zatím hraje ve skvělém tempu, jen góly zatím chybí.
29:29'
Jan Hladonik střílel z pravého kruhu, Jan Šelepněv předvedl svou rychlou lapačku a kotouč do ni neomylně chytil.
28:24'
Jan Hladonik táhl protiútok tři na dva. Před brankou si klepal o led hokejkou Jan Kalus, ale přihrávka se na něj nedostala.
28:05'
Po špatné přihrávce Matyáše se málem dostlali do velké šance, ale prudký puk si nikdo nezpracoval, takže Hamerlík zasahovat nemusel.
27:29'
27:22'
Rysi vyhráli vhazování a puk okamžitě od modré čáry napálil na branku Jan Zahradníček. Jeho projektil dokázal Jan Šelepněv zastavit.
27:18'
Slezané se vymanili z tlaku Vsetína a vyhodili puk. Poté došlo k zásahu puku vysokou holí a vhazovat se bude po pravici Šelepněva.
26:56'
Peter Mikuš pálil od modré čáry, jeho tečovaná střela šla vedle.
26:31'
Hamerlík zastavil i další vsetínskou střelu, ale kotouč nedokázal přikrýt lapačkou. Valaši ale nakonec nedokázali protlačit kotouč za brankovou čáru.
26:05'
Michal Hryciow vypálil zápěstím od modré čáry, Hamerlíka nepřekonal. Ten si kotouč nechal u sebe a přerušil tak hru.
25:29'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., nedovolené bránění).
25:03'
Jiří Krisl tvrdě vypálil od modré čáry, ale jeho dělovka těsně minula branku Vsetína.
24:35'
Vsetín se po nepřesné přihrávce sám připravil o útočné pásmo.
23:46'
Jan Zahradníček hledal před brankou střílenou přihrávkou Štěpána Novotného, ten nedokázal prudký kotouč trefit. Nakonec po nahození od modré čáry chytil kotouč Jan Šelepněv.
23:23'
Vzápětí spěchali hosté do brejku, ale Hamerlíka překonat nedokázali.
23:14'
Jan Hladonik hledal přihrávkou před branku najeté spoluhráče, ale nikdo v červenočerném dresu se ke kotouči nedostal.
22:04'
Po chybě vsetínské obrany se do úniku dostal Vít Christov, ale nepovedlo se mu překonat Šelepněva. Frýdek-Místek tak dál vede jen o gól.
21:38'
Peterek napadal rozehrávku Vsetína. puk sice nezískal, ale ani tak se hosté daleko nedostali, ztratili kotouč ve středním pásmu.
20:41'
Michal Hryciow střílel od pravého hrazení, Hamerlík si kotouč i přes hradbu těl před sebou našel a vyrazil.
20:30'
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
Domácí Frýdek-Místek vede po první třetině nad Vsetínem 3:2. První třetina předvedla strhující tempo, šance i branky. Úvod vyšel lépe Valachům kteří si vypracovali náskok 2:0. Nejprve se střelou od modré čáry prosadil Ondřej Slováček, poté po chybě Hamerlíka skóroval v oslabení Luboš Rob. Slezané se ovšem nevzdali a dokázali skóre otočit. Nejprve se po krásném blafáku prosadil Rostislav Martynek, poté se trefil z levého kruhu David Kofroň a otočku dokonal po brejku Jakub Matyáš.
Omlouváme se zhoršenou kvalitu on-line přenosu z důvodu technických problémů v hale Polárka.
20:00'
18:31'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min., napadení).
17:47'
Teper se ocitl v obrovské šanci, když byl Hamerlík ven z brány po zákroku proti střele soupeře, ale následně se domácí brankář parádním fotbalovým zákrokem vrátil a vypíchl puk v poslední chvíli!
16:14'
Domácí jsou nažhavení na další branku, ale tentokrát byl hostující gólman připraven.
15:59'
15:30'
Tak to je neskutečné derby, jelikož Frýdeckomístečtí vymazali nepříznivý výsledek 0:2 a nyní dávají gól v oslabení na 3:2! JAKUB MATYÁŠ se dostal k volnému kotouči před bránou a bekhendem ho zavěsil do levé šibenice Šelepněvovy brány! Asistence: Ondřej Machala a Vít Christov.
15:15'
15:07'
Kofroň mohl dokonat skvělý obrat, ale napálil pouze horní tyč!
14:45'
Domácí jsou zatím ve hře 4 na 4 o něco lepší, ale tentokrát jen nahodili puk do pásma soupeře.
14:22'
Matyáš jen nahodil puk na bránu Vsetína, se kterým si ovšem lehce poradil Šelepněv.
14:10'
Po buly se ke kotouči dostali domácí, ale při přechodu modré čáry do útočného pásma byl Kalus o něco dřív, než kotouč a je z toho ofsajd.
14:02'
Počet hráčů na ledové ploše se vyrovnal a nyní se tak bude hrát skoro dvě minuty 4 na 4.
13:59'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., hákování).
13:35'
Domácí bojují o puk za bránou Vsetína.
13:15'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Šelepněv – 2 min., podrážení). Trest odpyká Roman Rác.
12:52'
Je vyrovnáno, první třetina zatím musí diváky bavit! Frýdek-Místek se definitivně oklepal z nepovedeného úvodu utkání a smazal dvoubrankové manko. Po ose Zahradníček, Hladonik se kotouč dostal k DAVIDU KOFROŇOVI, a ten překonal střelou z levé strany Šelepněva. Asistence: Jan Hladonik, Jan Zahradníček.
12:37'
Rob chtěl protečovat kotouč do útočného pásma. To se mu sice nepovedlo, ale Valaši zůstávají dál u puku.
11:04'
Frýdek-Místek snižuje na rozdíl jednoho gólu! Vsetín poprvé výrazněji zaváhal v obraně a hned se mu to vymstilo. Hosté propadli ve středním pásmu, kotouč získal ROSTISLAV MARTYNEK a jel sám na brankáře. Zkušený útočník se v podobných situacích nemýlí, což znovu potvrdil. Elegantním blafákem si položil Šelepněva a pak kotouč poslal po ledě do sítě. Bez asistence.
10:42'
Ondřej Holomek pálil od modré čáry, Hamerlík dokázal kotouč vyrazit betonem.
09:35'
Hamerlík se musel zase pořádně ohánět, Vsetínští ho ohrozili hned po vyhraném vhazování. Další bude po levici brankáře rysů.
09:28'
Peter Hamerlík má kotouč ve své moci, hra je přerušena. Vhazovat se bude po Hamerlíkově levici.
Omlouváme se za technické problémy.
06:31'
Po velké chybě brankáře Hamerlíka se dostávají hosté do vedení 2:0. Hamerlík chtěl zpoza branky konstruktivně rozehrát, místo toho ale namazal puk soupeři a LUBOŠ ROB pohodlně skóroval. Asistence: Vít Jonák.
06:13'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Pitule – 2 min., podrážení).
05:51'
Vsetín se dostává do vedení! Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, po rychlé kombinaci se kotouč dostal na modrou čáru, odkud ONDŘEJ SLOVÁČEK tvrdou ránou překonal Petera Hamerlíka v brance rysů. Asistence: Vojtěch Šilhavý, Daniel Klímek.
05:35'
Tentokrát opět domácí brankář Hamerlík raději přikryl kotouč lapačkou a následuje další vhazování v pásmu Slezanů.
05:10'
Peter Hamerlík po pěti minutách a deseti sekundách zastavil hru, když chytil střelu z mezikruží.
04:46'
Lukáš Rob chtěl ještě místo střely přihrávat na levou stranu, ale skvělou defenzivní prácí se dostal ke kotouči domácí obránce.
04:20'
Od začátku hry se stále nepřerušila hra a hraje se ve velkém tempu.
03:56'
Jan Hladonik rozvlnil síť vsetínské brány, ale pouze z boku a Šelepněv tak nemusel zasahovat.
03:26'
Rudovský čekal před bránou soupeře na přihrávku, ale tu nakonec nedostal.
03:02'
Vsetín je zatím lepším týmem a skoro pořád se hraje ve třetině rysů.
02:38'
Hamerlík si poradil se střelou Ondračky z pravé strany a u kotouče tak může být Frýdek-Místek.
02:22'
Mikuš se pokoušel vystřelit z levé strany, ale pouze zlomil hůl.
01:56'
Rostislav Martynek se dostal do souboje 1 na 1, ale jeho pokus o střelu byl zblokován.
01:38'
Vsetínští stále drží kotouč v útočném pásmu.
01:02'
Bývalý hráč domácích Antonín Pechanec se dostal s pukem do pásma soupeře, ale jeho přihrávku nezpracoval spoluhráč.
00:35'
Následně se k puku dostali Frýdeckomístečtí, kteří rozjíždějí novou akci.
00:12'
Vsetín sice nahodil kotouč ze své poloviny, ale o zakázané uvolnění se nejednalo.
00:01'
Dnes se můžeme těšit na velice dobrou atmosféru, jelikož hala Polárka je skoro naplněná a v sektoru hostů najdeme jen málo prázdných sedaček. Za chvíli začínáme!

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (L. Daneček) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, Krisl, Haman – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Teper, Slováček (A), Hryciow, Frolo, Mikuš, Holomek (C), Ondračka – Rob, Pechanec, Jonák – Kuronen, Pitule, Březina – Karafiát, Kucharczyk (A), Rác – Vítek, Šilhavý, Klímek.

Rozhodčí: Michal Dědek, Patrik Vokřál – Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.
Poslední vzájemný zápas

VKH ROBE Vsetín – HC Frýdek-Místek 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kucharczyk (Jenáček), 14. Pechanec (Rob, Jonák), 51. Rudl – 20. Hrňa (Raška), 60. Klimša (Hrňa). Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Svatopluk Kopeček – Jiří Novák, Roman Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Vhazování: 24:33. Střely na branku: 29:28. Diváci: 2475.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Hryciow, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Podešva, Šilhavý.

HC Frýdek-Místek: Malík – L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Bartko, Žovinec, Krisl, D. Stránský – Klimša, Mikulík, Rudovský – Raška, M. Kovařčík, Hrňa – J. Kalus, Peterek, Kofroň – Christov, Przybyla, Kuťák.
První vzájemný zápas zvládl lépe Vsetín

V rámci 8. kola Chance ligy se proti sobě utkala dnešní mužstva, ale hrálo se Na Lapači, tudíž v domácím prostředí Vsetína. V 9. minutě poslal domácí do vedení Kucharczyk a o pět minut později zvýšil vedení Pechanec. Šestnáct minut před koncem ovšem snížil Hrňa. Druhá třetina i přes šance branku nepřinesla. To napravil v 51. minutě Rudl, který vrátil Valachům dvoubrankové vedení. Odpověď Slezanů sice přišla, ale to bylo hodně pozdě, když se trefil vteřinu před koncem utkání Klimša a Vsetín tak vyhrál 3:2.
Poslední zápas Vsetína

SK Horácká Slavia Třebíč – VHK ROBE Vsetín 6:2

Branky a nahrávky: 20. Raška (Szathmáry, Nedvídek), 29. Süss (Szathmáry), 31. Kusko (Vl. Brož, Nedvídek), 42. Havlát (Kusko, Nedvídek), 56. Raška (Střondala, Dostál), 58. Nedvídek (Szathmáry, Havlát) – 24. Jonák (Pechanec, Rob), 48. Kuronen (Březina, Pitule). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1637. Střely na branku: 34:33.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Holomek, Mikuš, Teper, Rudl, Mäkinen, Frolo, Jenáček – Březina, Rác, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Kuronen, Pitule, Kucharczyk – Vítek, Hořanský.
Forma Vsetína pokulhává

Vsetín je aktuálně na pátém místě se třiceti sedmi body a skóre 70:55. V posledním zápase zavítali Vsetínští do Třebíče. První periodu zvládli lépe domácí, kteří ji vyhráli 1:0. Po druhé třetině to pro Horáckou Slavii vypadalo ještě lépe, jelikož šla do dvoubrankového náskoku průběžným skóre 3:1. Vsetín už tento náskok nezvládli otočit a nakonec prohráli 2:6.

Momentální forma týmu ze Zlínského kraje není zrovna dobrá a když se podíváme na tabulku formy v posledních pěti zápasech, tak jsou na tom lépe Frýdeckomístečtí, které se nacházejí na šestém místě, zatímco Valaši až na devátém. Nejproduktivnějším hráčem je bývalý hráč rysů s dvaceti osmi body Pechanec, ale nejlepším střelcem je se třinácti góly Rob. Hlavním trenérem je Jiří Dopita.
Poslední zápas Frýdku-Místku

HC RT TORAX Poruba 2011 – Frýdek-Místek 2:3

Branky a nahrávky: 21. Hudeček (Illéš, Dufek), 48. Illéš (Adam) – 25. Mikulík (Husák, Kovařčík O.), 39. Novotný (Cienciala, Martynek), 56. Novotný (Klimša, Bartko). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 468. Střely na branku: 23:34.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, Haman – Kovařčík O., Mikulík, Kofroň – Novotný, Cienciala, Martynek – Christov, Klimša, Rudovský – Kuťák
Úspěšné derby a skvělé výsledky Frýdku-Místku pokračují

Poprvé v letošní sezóně si Slezané připsali třetí výhru v řadě a pod trenérem Wojnarem je k vidění progres. Po úspěšných domácích zápasech s Ústím a Litoměřicemi zavítal Frýdek-Místek na led Poruby. Tento zápas se ovšem odehrál v náhradní Multifunkční hale Ostrava-Vítkovice. V první třetině branka nepadla, ale tu druhou ovládli rysi, kteří vedli po gólech Mikulíka a Novotného 2:1. Ve třetí periodě přišlo srovnání, ale pět minut před koncem se podruhé prosadil Novotný a Frýdek-Místek oplatil porážku z domácího zápasu a vyhrál 3:2.

Frýdek-Místek je momentálně na dvanáctém místě s dvaceti dvěma body a skóre 64:73. Na osmou poslední postupovou příčku do play-off ztrácí jedenáct bodů a momentálně se na ní nachází Prostějov. Nejproduktivnějším hráčem je stále Rostislav Martynek, který má na kontě čtrnáct bodů a společně s Novotným jsou nejlepšími střelci, když se každý z nich trefil sedmkrát. Nyní je vhodná doba se utkat se Vsetínem, který poslední zápasy nepodal nejlepší výkon a očekává se velice vyrovnaný zápas.