1. česká hokejová liga - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Frýdek-M. - 16. ledna 2019   18:00

Havířov
Havířov
01:40' Bambula (R. Veselý, Kotala) • 41:13' R. Veselý (Kotala, Maruna)
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
08:39' Hladonik  (Novotný) • 10:07' Haman  (J. Kalus) • 35:44' Hladonik   • 59:55' Kaukič  (Husák)
Havířov
Přikryl, Koziol – Poruba, Otáhal
GASCONTROL Aréna, Havířov
1858 diváků
Frýdek-M.

A máme tady konec dnešního duelu, který nakonec ovládli frýdečti Rysi. Domácí sice dokázali snížit na rozdíl jedné jediné branky. Poté však Frýdek přidal pojistku do prázdné branky a zajistil si tak dnešní vítězství 2:4.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera a někdy zase opět napočtenou.
59:55'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Čtvrtou branku Frýdku – Místku vstřelil LUKÁŠ KAUKIČ. Asistence: Patrik Husák.
56:28'
Domácí se chystají za svou brankou založit další útok. Bude tento útok úspěšný a vsítí srovnávací branku.
56:01'
54:46'
Ofsajd domácích.
54:01'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., podrážení).
53:17'
Kotala před Hamrlíkem padá. Rozhodčí tento zákrok jako nedovolený neposoudil a hra dále pokračuje.
52:24'
Rašner v obrovské šanci míjí branku.
51:01'
V obrovské šanci se vyskytl Bambula po Kotalově přihrávce. Netrefil však odkrytou branku.
50:31'
Hra je na obou stranách nepřesná a oba týmy často přicházejí o puk.
48:58'
Seman se snažil vybojovat skákající puk před Hamerlíkem.
47:01'
Kotala netrefuje odkrytou branku po nádherné přihrávce Chrobočka.
46:35'
Veselý trefuje pouze Matyáše.
46:12'
Bednářova střela konči vyražena vysoko nad Hamerlíkovu branku. Puk však poté dopadl zpět na hrací plochu a hra se tudíž nepřerušuje.
45:42'
Zakázané uvolnění hostí.
45:23'
Kalus na poslední chvíli odpálil puk z Veselého hole a znemožnil tak havířovskému útočníkovi vystřelit.
45:09'
44:00'
Bambula se snažil dostat k puku před Hamerlíkovou brankou. Frýdecký gólman byl však rychlejší.
43:32'
Rašnerovo nahození končí za Hamerlíkovou brankou.
43:09'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Patrik Husák – 2 min., hrubost).
41:13'
Havířov právě vstřelil branku!
A je tu branka, která snižuje náskok Frýdku- Místku jen o jednu branku. Gól vsítil hráč s číslem 26 RADEK VESELÝ. Asistence: Jakub Kotala, Jan Maruna.
40:56'
Hamerlík svým druhým zákrokem ve třetí třetině drží stále náskok Frýdku – Místku o 2 branky.
40:34'
Chroboček míří z těsné blízkosti mimo.
40:01'
Hráči již vjíždí na ledovou plochu. Třetí třetina za malou chvíli vypukne.
Ve druhé třetině jsme viděli gólový zásah jen na straně Frýdku – Místku a hosté tak navyšují vedení o dva góly. Třetí třetina jistě přinese spoustu zajímavých šancí, protože domácí budou chtít toto derby otočit a Frýdek – Místek naopak bude chtít ztvrdit svou výhru.

Třetí třetina začne zhruba v 19:40.
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., napadení).
39:34'
Martynek bojuje o puk u havířovské střídačky.
39:04'
Střela Kuťáka končí sražená v ochranné síti za Bláhovou brankou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.
37:55'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., hrubost).
37:06'
Frýdek se po několikáté zmocňuje puku a vyhazuje jej přes celé kluziště pryč.
36:23'
Domácím se nedaří dostat do obranného pásma hostí .
35:59'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., sekání).
35:44'
Frýdek Místek právě vstřelil zásluhou JANA HLADONÍKA svou třetí branku v zápase. Bez asistence.
35:28'
34:37'
Bláha dobře zastavil nahozený puk za vlastní klecí a domácí tak mají další možnost rozehrávky.
32:56'
Semanovu střelu vyráží Hamerlík hokejkou na poslední chvíli do ochranného plexiskla.
32:42'
Nahození Chrobočka od modré čáry končí v Hamerlíkově lapačce.
32:22'
Ofsajd hostí.
32:09'
Po obrovské skrumáži před Bláhovou brankou končí nakonec puk po několika odrazech za havířovskou brankou.
31:02'
Bednář obkroužil Hamerlíkovu branku a chystal se zakončovat. Hamerlík byl však pozorný a místo vedle tyče si pokryl betonem.
30:23'
Martynkovu střelu vyráží po pěkném zákroku betonem Bláha do rohu.
29:56'
Střelu Adámka blokuje Kotala.
29:29'
28:18'
Domácí se osvobozují.
27:35'
Frýdek si vytváří před Bláhovou dobrou pozici na zakončení.
27:29'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., faul loktem).
25:30'
Střela Bořuty míří mimo.
25:14'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Štěpán Novotný – 2 min., hrubost).
24:53'
Po střele jednoho z frýdeckých hráčů končí puk v lapačce domácího gólmana.
24:34'
24:08'
Domácím se nepodařila rozehrávka a přicházejí tak ve středním pásmu o puk.
23:29'
Rehušova střela končí na Hamerlíkových betonech.
22:38'
Bořuta hledal Veselého, přihrávka však šla na paty a havířovský utočník na puk nedosáhl.
22:08'
Opět po nepřesné rozehrávce domácích se bude vhazovat po levé straně Bláhovy branky.
21:50'
21:16'
20:54'
Staňkova střela od modré končí v Hamerlíkově lapačce.
20:14'
Chroboček z vlastního obraného pásma rozjíždí první přesilovkovou akci Havířova ve druhé třetině.
20:01'
Hráči již vjíždí na hrací plochu. Druhá třetina za malou chvíli vypukne.
První třetina přinesla od počátku výborný hokej a zajímavé momenty na obou stranách. Jako první se v derby prosadili domácí a po gólu Jana Bambuly šli do vedení. Vedení domácích však vydrželo jen 7 minut, když srovnal stav utkání Jan Hladoník. O necelé dvě minuty později se dokázal prosadit Filip Haman a poslal frýdecké Rysy do vedení.

Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00'
19:58'
Chrobočkova střela končí v Hamerlíkově lapačce.
19:50'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 2 min., vysoká hůl).
19:38'
19:22'
Frýdek se usazuje v obranné pásmu domácích a připravuje si nejspíš svou poslední akci v první třetině.
19:10'
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:56'
17:54'
Veselý šel sám na Hamerlíka. Ten ho však vychytal a drží tak svému týmu jednogólový náskok.
17:32'
Pořízkova střela končí zblokována v rohu kluziště.
16:32'
Haas se opět snaží napadat frýdecké hráče za Hamerlíkovou branku.
15:53'
Kalusovu dobrou střelu z pravé strany Bláha chytá do své lapačky.
15:07'
Hra je na obou stranách nepřesná .
13:36'
Martynkův tečovaný puk na poslední chvíli Bláha vyráží za svou svatyňi.
13:10'
Oddechový čas pro hosty.
12:50'
Frýdku se opět nepodařilo usadit se v obranném pásmu Havířova a Kotala opět vyhazuje puk přes celé kluziště.
12:29'
11:10'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., podrážení).
10:07'
Frýdek – Místek se ujímá vedení. Jmenovitě se prosadil FILIP HAMAN. Asistence: Jan Kalus.
09:11'
08:39'
A je srovnáno. Po několika dorážkách před Bláhovou brankou se nakonec prosazuje JAN HLADONÍK. Asistence: Šimon Novotný.
07:28'
Gřeš hledal Macuha před Hamerlíkovou brankou. Puk však minul jeho hůl a končí v rohu.
06:11'
Haas málem vybojoval po dobrém útočném výpadu v obranném pásmu Frýdku puk zpět na havířovské hole.
05:46'
Christov z kruhů pálí jen do Bláhovy lapačky.
05:40'
Martynek po pravé straně rozjíždí útočnou akci hostujícího celku.
04:59'
Jeden z Frýdeckých obránců zlomil za svou brankou svou hůl a odjíždí střídat.
03:55'
Kotala se snažil z mrtvého úhlu procpat puk za Hamerlíka. Ten si však svou levou stranu své branky pohlídal a puk chytá do své lapačky.
03:25'
Frýdečtí Rysi jsou zaraženi po prvním havířovském gólu a často přicházejí o puk.
01:40'
A máme tu úvodní branku zápasu, kterou po první nebezpečné akci v zápase vsítil JAN BAMBULA. Asistence: Radek Veselý, Jakub Kotala.
00:26'
Maruna napadá Frýdecké hráče za brankou. Ti si však šikovně vyměnili puk a mají ho tak stále na svých holích.
00:17'
00:01'
Hráči již vjíždí na led a a utkání za malou chvíli vypukne.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Štipčák) – Staněk, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, Dudek – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, Maruna (C), Haas (A) – Kotala, R. Veselý, Bambula – Macuh, Pořízek, Gřeš.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (Malík) – Haman, Husák, Bartko, Adámek, Matyáš, L. Kovář, Zahradníček – Hladonik, Novotný, Martynek (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus..
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 47. kola Chance ligy mezi domácím AZ Residomo Havířov a HC Frýdek-Místek.

Havířovští hokejisté jsou momentálně v tabulce soutěže na krásném 5. místě se ziskem 69 bodů. V posledních pěti soutěžních utkání se mohli radovat celkem třikrát, po výhrách nad Ústím, Kladnem a Kadaní. V posledních dvou utkáních se jim však příliš nedařilo, když podlehli týmu Třebíče a Litoměřic.

Frýdecko-místečtí Rysi se po střídavých výkonem snaží naladit na tu správnou vlnu. V posledních dvou soutěžních utkáním si poradili s Kadaní a po překvapivě vysoké výhře také díky hattricku Víta Christova porazili Kladno 5:1. Dovedou předvést kvalitní výkon také na horké půdě Havířova?

Oba týmy se v této sezóně proti sobě postavili celkem třikrát. Vždy z tohoto derby vyšel vítězně havířovský celek. Bude to i tentokrát? Utkání začíná zítra v 18:00.