1. česká hokejová liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Slavia - 19. prosince 2018   18:00

Havířov
Havířov
13:38' R. Veselý (Maruna) • 30:01' O. Procházka (Matai) • 31:16' Maruna  • 38:03' F. Seman (Mrowiec, Bořuta) • 41:45' Pořízek (Gřeš)
Slavia

Azet dnes přivítal rozjetou Slavii, která tři utkání po sobě vyhrála. Dnes ovšem domácí kromě úvodu zápasu naprosto dominovali a nedali Slavii sebemenší šanci na bodový zisk.
59:08'
Rašner ve výborné pozici hledal exhibičně před prázdnou brankou Marunu, ten promáchl.
58:53'
A je definitivně rozhodnuto, Azet si nejspíš v poklidu dohraje závěr zápasu v přesilovce.
57:45'
Nejde to, hosté to zkouší všelijak, ale dnes nejspíš odjedou bez bodu.
56:13'
Havířov si velmi zkušeně hlídá pohodový náskok a sebevědomí z jeho hráčů jen čiší.
55:03'
Lukáš vyráží i výborný pokus Šmerhy z kruhu.
54:10'
Přihrávku Gřeše před branku trefil krásně ze vzduchu Kotala, skvělý Šorf!
53:05'
Ondráček sám na Lukáše, ten skvělým zákrokem opět drží havířovské naděje!
52:35'
Lukáš nerozehrál dobře, ale Ondráček netrefil odkrytou branku nýbrž Lukášův beton.
51:55'
A nyní Brož v obrovské šanci pouze trefil Lukáše.
51:40'
Tvrdě pálí Saňa, Lukáš vytasil výborný zákrok.
51:15'
Možná jedna z posledních šancí pro Slavii, jak zdramatizovat zápas.
50:41'
Chytrá střela Najmana švihem z levé strany, ale nedokázal najít cestu, kudy by se kotouč dostal do sítě.
49:24'
Švihem pálí Procházka, trefil pravděpodobně opět tyč...
48:43'
A strážce hostující svatyně musí znovu zasahovat!
48:26'
Šorf přikryl kotouč a otupuje domácí tlak.
47:12'
Nahození Štibingra Lukáš pro jistotu schoval v lapačce.
46:10'
Obrovská šance Kotaly, který se zjevil sám u levé tyče, Šorf vytáhl po dlouhé době excelentní zákrok.
45:50'
Hraje se dlouho bez přerušení.
44:32'
Maruna dostal krásně nabito od Veselého, ale minul!
43:25'
Slavia se ale ještě zdaleka nevzdává. Drtina prověřil Lukáše opět z velké dálky, znovu nedostal kotouč za jeho záda.
41:45'
Havířov právě vstřelil branku!
Krátce po ubráněném oslabení zvyšuje RADEK POŘÍZEK už na čtyřbrankový rozdíl. Asistence Tomáš Gřeš.
40:58'
Až nyní to Drtina zkusil tvrdou ranou od modré, Lukáš zasahuje betonem.
40:33'
Azet dohrává oslabení, ale dvakrát vyhodil kotouč přes celé kluziště.
40:01'
Hosté sice ve druhé třetině z ojedinělé akce vyrovnali, ale domácí naopak vystupňovali svůj dosavadní výborný výkon a třemi brankami Slavii odskočili a do poslední třetiny si nesou luxusní náskok. Ale v hokeji je dvacet minut dlouhá doba a stát se může cokoli.. Poslední třetina začne asi v 19:40.
40:00'
39:58'
V oslabení se ještě dostal ke střele z pravého křídla znovu Seman, ale tentokrát si na Šorfa nepřišel.
39:21'
Tvrdá rána Šagáta od modré, Lukáš viděl a chytá.
39:08'
Rutar nabízí hostům možnost přesilovky.
38:42'
Seman při chuti, tentokrát skulinku mezi betony nenašel.
38:03'
Jaroslav Mrowiec našel přesným dlouhým pasem na modré FILIPA SEMANA, který v samostatném úniku zamířil přesně mezi betony. Asistence: Jaroslav Mrowiec, Antonín Bořuta.
37:36'
Veselého přihrávka do nadějné pozice Bednářovi byla opět zblokována.
36:53'
Na okamžik se sice rozsvítilo červené světlo, ale musím uznat, že to byla opravdu jen tyč!!
35:55'
Až nyní se usadili domácí v pásmu, ale s nepříliš složitou dorážkou si Šorf poradil.
35:39'
Minuta přesilovky za námi, bez vážnější šance.
34:39'
Azet si zahraje další přesilovku.
33:00'
Tvrdá rána Bednáře, do náruče Šorfa.
32:41'
Střela Jana Veselého Lukášovi propadla, ale kotouč se zastavil před brankovou čarou, Lukáš na něj lehnul.
31:52'
Vzápětí další šance, Azet vůbec vyrovnávací branka nepoložila, právě naopak.
31:16'
Domácí jeli v přečíslení 2 na 1. Přihrávku HONZY MARUNY si kopl do sítě vlastní obránce.
30:30'
Obrovská šance Najmana, který před Lukášem tečoval kotouč mezi jeho betony, neúspěšně.
30:01'
Při signalizovaném vyloučení Slavie našel Kuba Matai nádherně na modré ONDŘEJE PROCHÁZKU, který k tyči prostřelil Šorfa.
29:37'
Bednář pokazil přihrávku na modrou a sám osvobozuje hosty.
28:12'
Dvakrát po sobě Azet nahazuje, Šorf vždy kotouč přikryl.
27:51'
Opět další podražení a Azet bude hrát přesilovku.
26:50'
Azet je i přes obdrženou branku stále aktivnější, ale zatím naráží na skvělého Šorfa.
25:49'
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté se z ojedinělé akce dočkali vyrovnávací branky. Filip Vlček našel JAROSLAVA BROŽE, který prostřelil Lukáše.
25:24'
Seman se dral do pásma, ale přišel o kotouč.
24:00'
I Kotala trefuje pouze protihráče.
23:44'
Marunův pokus sražen vysoko nad, vhazovat se bude nalevo od Šorfa.
22:54'
Procházka švihem prověřil Šorfa, ten je opět pozorný.
22:43'
Navrátilec z Kanady Honza Bambula dostal nepříjemně pukem do obličeje a odchází rovnou do šatny...Zabolelo nás to tady všechny na stadióně.
21:52'
Obrovská šance Kotaly, kterého vychytal Šorf a následně si skvělým zákrokem poradil i s dorážkou Gřeše!
20:45'
Druhou třetinu začíná Azet v útočném pásmu, ale víc než zblokovanou přihrávku zpoza branky nevymyslel.
20:01'
Hosté začali velmi sebevědomě, ale domácím se povedlo vyrovnat hru, následně skórovat a poté i převzít otěže utkání do svých rukou. Bohužel další své šance nevyužili, a tak půjdou do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne asi v 18:45.
20:00'
19:11'
Teď měl Pořízek volit spíše přihrávku na Mrowiece, ale zkusil to sám. Šorf neměl větší potíže.
18:27'
Kotouč končí na slávistické střídačce a krátký oddech hosté jistě uvítají.
17:50'
Hosté už se brání v pěti, ale pod trvalým tlakem Azetu.
16:58'
V obrovské šanci Rehuš, který se ne zcela dobře zorientoval a místo aby usměrnil kotouč do úplně prázdné branky, než se otočil musel dělat blafák a ten mu Šorf vykryl.
16:02'
Tvrdá rána Bořuty, ovšem do míst, které si obvykle gólmani dokáží pokrýt.
15:42'
Krásný zákrok Mataie na Šagáta u mantinelu, Šagát to trochu neunesl a jako Zorro mstitel srazil jiného protihráče.
14:58'
Azet po vstřelené brance přidal na aktivitě.
13:38'
Krátký pobyt v útočném pásmu nakonec končí brankou. Honza Maruna našel za brankou RADKA VESELÉHO, který si vyjel před branku a trefil se přesně k levé tyči.
13:04'
Veselý z otočky našel pouze Šorfův beton.
12:47'
Pobyt domácích byl okořeněn tvrdými osobními souboji, ale kotouč se vozil pouze po mantinelu.
11:53'
Po velké chybě domácích beků se dostal ke střele Šagát, jeho pokus míří po teči pouze do ochranné sítě.
11:31'
Bambulovi v situaci 2 na 1 zblokoval přihrávku obránce.
10:38'
Vlček dostal pěknou přihrávku na modrou čáru, ale byl dostižen domácím obráncem.
9:18'
Po krátkém obléhání branky se podařilo domácím vyhodit.
8:15'
Ondráček se nádherně prokličkoval až před Lukáše, ale v zakončení mu kotouč ujel.
7:45'
Pořízek totožným zákrokem oslabuje domácí tým.
7:40'
Šmerha pálí od modré, do Lukášova betonu.
7:19'
Bořuta teď pocuchal nervy hostujícím hráčům, když vystřelil po odpískání, ale jen těsně, tak mu všichni odpustili.
6:00'
V závěru přesilovky získali domácí pásmo, Rašner zkoušel zasunout po objetí branky, narazil na Šorfův beton.
5:21'
Po nepřesné přihrávce na modré se hosté osvobozují.
4:20'
Dorážka Pořízka, kotouč míří vedle pravé tyče.
3:53'
Za podražení už odchází Krejčík na trestnou lavici.
3:45'
Vzápětí fauluje Krejčík a v ponechané výhodě byl ve velké šanci Rehuš, nedal.
3:34'
Ondráček nahazuje, kotouč míjí branku.
1:48'
V úvodu jsou aktivnější hosté, ne nadarmo povzbuzeni třízápasovou šňůrou výher.
0:39'
Chroboček nepřihrál přesně a k prvnímu zakončení se tak dostal Veselý ze Slavie, Lukáš sklapnul betony včas...
0:25'
Po menším zmatku před Lukášem zahajují domácí icingem.
00:01'
Oba týmy právě dokončují své předzápasové rozbruslení, utkání za asi 15 minut začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš (Bláha) – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, Rutar – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna (C) – Kotala (A), Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula.

HC Slavia Praha: Šorf (Málek) – J. Novák (C), Duda, Saňa (A), J. Drtina, Štibingr, Steinocher, Valík – M. Ondráček (A), Šagát, L. Krejčík – J. Veselý, Najman, Kubica – Vlček, Kverka, Brož – Furch, Kohút, Šmerha.

Rozhodčí: Šutara, Obadal – Gančarčík, Konvička.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 37. kola Chance ligy 2018/19 mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Slavia Praha. Souboj dvou týmů ze středu tabulky, které od sebe dělí v tabulce jen tři body, je klasickým soubojem o šest bodů.

AZ RESIDOMO Havířov
Havířovští hokejisté jsou se ziskem 54 bodů na 7. příčce tabulky. V posledním období střídají výhry a prohry. Více bodů přitom vozili ze soupeřových stadionů. V pondělí sice podlehli těsně na jihlavském ledě 1:2, nicméně na domácím kluzišti budou chtít jistě navázat na sobotní výhru 6:3 nad Benátkami.

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:
Lukáš – Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kachyňa – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Maruna, Haas, Kotala – Pawliczek, Žukenov, L. Bednář.

HC Slavia Praha
Slávistům patří v tabulce 9. příčka se ziskem 51bodů. Za poslední týden nasbírali 9 bodů za tři výhry. Napravili si tím reputaci po předchozích čtyřech porážkách. V posledním zápase doma porazili v sobotu Kladno 5:3, venku se předtím radovali z jasné výhry 7:2 v Kadani.

Sestava HC Slavia Praha v posledním utkání:
Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, J. Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Kubica, Najman, Furch.

V předchozích dvou vzájemných zápasech v této sezoně se z výhry radoval vždy hostující tým. Slavie vyhrála v Havířově 3:2, AZ v Edenu 3:2p.

Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve středu večer. Utkání začíná v v havířovské Gascontrol Aréně v18:00.