1. česká hokejová liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Havířov - 17. prosince 2018   17:30

Jihlava
Jihlava
52:38' Pekr (J. Holý, Anděl) • 59:01' J. Holý (Štebih, Čachotský)

Dnešní utkání sledovalo 1 389 diváků.
Je konec! Havířov teda závěr utkání psychicky moc nezvládl, nejprve trenér Režnar velice ošemetně podal ruku trenéru Vlkovi, hráči následně velice ledabyle odevzdali své ruce jihlavským hráčům. Tiskovka tak bude určitě zajímavá... Ale nyní k hodnocení zápasu. Tři body pro Duklu z tohoto utkání mají cenu zlata a příchuť těžkého boje. Jihlava otočila zápas až v posledních sedmi minutách. Nejprve po krásné kombinaci v oslabení srovnal v 53. minutě Matěj Pekr. Havířov nezvládl závěr zápasu, nejprve šel do oslabení po špatném střídání, 68 sekund před koncem pak bylo oslabení hned dvojnásobné. To zužitkovala Dukla díky Janu Holému v čase 59:01 a rozhodla o ubojované výhře 2:1 nad nepříjemným Havířovem. Z mé strany je to dnes vše, po padesáti minutách hry by takové drama čekal asi málokdo. Přeji vám hezký zbytek pondělí a v sobotu se z regionálního souboje budu těšit napočtenou!
59:40'
Havířov hraje stále v oslabení, avšak zkouší hru v šesti!
59:01'
Dukla právě vstřelila branku!
59:01.7, Dukla otáčí vývoj zápasu a je to možná dost klíčový gól! Přesilovka 5 na 3 byla sehraná jednoduše. Mezi obránci, na pravé křídlo Čachotskému, zpět mezi obránce a na JANA HOLÉHO, který to vzal na sebe a bombou do levého vinglu rozparádil tribuny! Asistence: Miha Štebih, Tomáš Čachotský.
58:52'
68 sekund do konce, Havířov jde do tří! Veselý se dopustil na Skořepovi podrážení a Dukla má přesilovku 5 na 3!
58:40'
Seman ve zmatku uprostřed pásma našel puk a vyhodil ho až za Brože.
58:17'
103 sekund před koncem může Jihlava rozhodnout za tři body! Havířov totálně nezvládl střídání, kdy jednu chvíli měl na ledě sedm hráčů, čehož si všiml i čárový sudí a odpískal přestupek příliš mnoho hráčů na ledě. Trest jde odsedět Bednář.
57:25'
Skořepa to vzal v útočném pásmu na sebe a z pravého kruhu prozkoušel Lukáše, ten byl však připraven a poradil si betonem.
55:55'
Čachotský měl možnost dorážet do branky, když Vála tvrdě vypálil přes bloky a Lukáš vyrazil před sebe, avšak domácí #90 měla těžkou pozici a byla už moc z úhlu.
54:47'
Zeman už neviděl Harkabuse, který mu odjížděl z levého křídla na střed. Proto Jihlava v útočném pásmu puk ztratila a Havířov šel do brejku, ten ale nedopadl dobře.
54:28'
Gól = několik decibelů navíc. Jihlava rázem přepla, dala si energetický nápoj v podobě piva Ježek a je lepší tým. Nyní se Lukáš musel činit po střele od Werbika, ale poradil si a je tu komerční přestávka.
53:35'
Jihlava je v totálním tlaku po gólu! Druhá útočná formace drží hosty pod zámkem a Havířov absolutně vypadl z role.
52:38'
Dvě sekundy před koncem oslabení Jihlava srovnává! A tohle byl vskutku parádní gól po kombinaci. Anděl vybojoval u pravého mantinelu puk a rychle nahrál na modrou Holému. Ten však místo střely nahrál najetému MATĚJI PEKROVI na pravém kruhu, který si obkroužil brankoviště, nechal odklouzat Lukáše z branky a zakončil do prázdné! Asistence: Jan Holý, Lukáš Anděl.
51:59'
Harkabus neměl rychlost na pravém křídle k tomu, aby se dostal do samostatného úniku, přesto střílel kousek za modrou čárou a rozvlnil boční síť.
51:16'
Rašner se dostal do velice nadějné pozice na střelu, jeho pokus vykryl ale Brož. My se spíš věnujme tomu, co se na hřišti děje nyní. Do obličeje dostal pukem přímo Procházka, byla k němu okamžitě volána pomoc. Po chvíli se s ručníkem na ústech zvedá a jede sám na střídačku, což je dobrá zpráva.
50:40'
Dukla jde do oslabení. Dá se říci, že zbytečného. Čachotský v útočném pásmu zasáhl loktem Pořízka do obličeje a dostává dvě minuty za napadení.
49:00'
Nahození Havířovských šlo vysokým obloukem až za domácí branku. Jihlava se ale trápí především v rozehrávce v obraně. Když se ale dostane do útoku, tak to má „koule“. Anděl zpoza brány vyzval Pekra, který z úhlu pálil, ale vedle.
48:18'
Oba týmy hrají v pěti lidech. Současně s koncem trestu přišla dlouhá nahrávka dopředu na Havránka, Lukáš si povyjel a raději přikryl kotouč.
47:40'
Ihned po buly tvrdě střílel Půža a pokus měl parametry, ale mířil mimo branku.
47:35'
Vála si udělal prostor na modré čáře a vypálil, Lukáš kryje.
46:53'
Harkabus si na levém křídle prohodil puk mezi nohama a natlačil se před Lukáše, ve velké rychlosti se ale nedokázal dostat do ideální střelecké pozice a z úhlu trefuje mimo!
46:18'
Trestaným na straně Dukly je Werbik za napadení, Procházka pak za vysokou hůl. Hraje se 4 na 4
46:04'
Procházka si zpracoval kotouč od Mrowiece a střílel z pravého kruhu, Brož vyrazil zkušeně betonem. A šlo se na druhou stranu, Werbik dojížděl kotouč, který Lukáš neměl ve své moci. Při tom došlo ke srážce a bude se vylučovat na obou stranách za následnou strkanici.
45:43'
Černohorský se uvolnil na pravé straně a zkusil střílet, ale trefil pouze plexi za brankou.
44:32'
Veselý výborně vylehl nahrávku Zemana na Čachotského před branku a uklidnil hru. Následně rozehrál dopředu na střídajícího Semana, který zahrál vysokou holí a po doteku havířovského hráče je hra přerušena.
43:38'
Hrníčko měl tutovou šanci! Průnikovou přihrávkou se dostal sám před Lukáše, měl i mnoho času, ale trefil pouze gólmanovu lapačku!
42:52'
AZ se zatím brání bez potíží. Jihlava se do očekávaného úvodního tlaku nedostala. Snaží se to změnit Hlinka a poměrně úspěšně, přistrčil Harkabusovi, avšak ten z první trefil hůl bránícího hráče.
42:18'
AZ protečoval kotouč do útočného pásma, Dukla ho rychle do svého útočného vracela a vznikl z toho pouze icing.
41:36'
Havířov je opět v plném počtu, Pekr zkusil otočku za brankou, ale bylo mu v tom čistým způsobem zabráněno.
40:42'
Holý se uvolnil na ose hřiště a tvrdě pálil, puk však předržel a střílel pouze do připravených bloků. Havířov vyhazuje.
40:13'
Dukla dohrává přesilovku, ihned se usadila v útočném pásmu, Havířov ale rychle vyhazuje na druhou stranu.
40:01'
Druhá třetina nabídla hru převážně před Lukášovým územím a také více šancí Jihlavy. Ke gólu měla Dukla v mnoha pasážích hry blízko, buď ale nepřekonala gólmana nebo trefila tyčky. Stav utkání se tak stále nemění, třetí třetina začne za 16 minut.
40:00'
39:52'
Holý vystřelil od modré, odražený puk chtěl dorazit Štebih, měl to ale na dlouhou hůl a nedokázal zasunout touš do branky.
39:36'
Jihlava může srovnat v samotném závěru třetiny. Veselý zezadu v souboji podkopl Hrníčka a jde na trestnou lavici.
39:01'
Holého střela ze stoje byla před brankou tečovaná Klímou, jenže tečovaná také vedle branky. Přesto se bude vhazovat v útočném pásmu, kvůli zákroku Lukáše.
38:35'
Havířov vyhazuje na zakázané uvolnění. A je pravda, že byl sice střelecky pasivní ve druhé třetině, avšak zase tak horké chvilky v obranném pásmu neměl.
37:40'
Zajímavou otočku předvedl Maruna, když se rozhodl nečekat na dojezd spoluhráčů na pravém kruhu, tak udělal „matoucí otočku“, ze které vystřelil, Brož byl připraven.
37:10'
Veselý šel důsledně za kotoučem a Brož musel pro puk dokonce skákat, ale povedlo se, pro Jihlavu se toho moc nestalo a jede se dále.
36:17'
Čachotský zkoušel zpoza branky tradiční zadovku, avšak tentokrát neuspěl. Naopak do útoku šlo AZ a mělo své šance, ke střele se z ničeho nic dostal Kotala, ale minul.
35:40'
Hrníčko zatlačil na Rašnera, který mu skoro puk v útočném pásmu odevzdal, Havířov se ale v poslední chvíli zachránil.
34:44'
Hlavní sudí skoro přivedl Jihlavu ke gólu! Za brankou se o něj kotouč zasekl, Anděl si ho vzal a obkroužil branku, zblízka ale Lukáše neprostřelil! Následně to okolo branky hostujícího gólmana létalo, ale gólu se příznivci Jihlavy nedočkali.
34:02'
Anděl se dostal ke kotouči a z osy hřiště vybruslil na levý kruh, odkud pálil. Lukáš zasáhl a přerušil hru.
33:22'
Havířovští uklidnili hru, dojeli za svoji branku a v poklidu založili útok. Havránek ale aktivním forčekingem vybojoval puk zpět, dokonce nahrál Holému na střelu, ten ale trefil Semana do kolena.
32:37'
A nyní pro změnu Žukenov dostal vykázání jako dárek.
32:37'
Vhazování se bude opakovat, Skořepa byl z buly vykázán.
32:10'
U hostující střídačky se bojuje o kotouč, který nakonec pro sebe našel Hlinka a rozehrál za sebe, hra se však vrátila ke gólmanovi Dukly, který měl s pukem problémy a musel pozdržet hru zákrokem. Komerční přestávka.
30:41'
Černohorský v souboji přišel o kotouč, ale nevadilo to, zpět ho vybojoval Anděl a po levém křídle brousil hranu. Z rohu nahrál na najíždějícího Pekra na středu hřiště, Pekr si však hůl nechal za sebou.
29:34'
Půža dostal rychlou přihrávku na hůl, trefil pouze prvního bránícího hráče. Toho využila havířovská obranná letka, Matai vyjel až na levý kruh a Brož vyrazil jeho nepříjemný pokus vyrážečkou.
28:42'
Nahození odražené od zadního mantinelu nadělalo domácí obraně problémy, ta si s tím však poradila a v útoku měla možnost na zajímavou šanci, Klíma ale přihrál Čachotskému na dlouhou hůl.
28:13'
Černohorský nevýraznou střelou od modré dal šanci Havířovu, Kotala ale druhý zásah, nyní už po střele před Brožem, nepřidal. Komerční přestávka. Havířov ani jednou nevystřelil na branku, Dukla vede ve druhé třetině na střely 9 – 0!
26:59'
Brož zkušeně vyjel proti Semanovi a puk rozehrál dopředu na útočnou modrou, kde stál Čachotský. Ten stihl jednak zpracovat puk, poslat čárového na zem, ale také nahrát Klímovi, který v jízdě nezvedl puk nad Lukáše.
26:13'
Vála se lehce zamotal do rozehrávky ve vlastním obranném pásmu, přesto z toho Dukla vybruslila. A doslova, nyní je dokonce v útočném pásmu.
25:37'
Tvrdá střela slovinského obránce Štebiha, Lukáš kryje do lapačky.
25:09'
Harkabus šikovně o mantinel poslal do brejku Zemana s Čachotským, přihrávka na druhého jmenovaného ale byla delší. Čachotský na ni přesto dosáhl, z otočky ale trefil prostor Lukášových betonů.
24:17'
Hlinka se toho nebál, přes celé hřiště protáhl kotouč až na úroveň mezikruží, ze kterého i pálil, Lukáš vytěsnil ramenem.
23:25'
AZ vyhodil kotouč a dokonce i zahrozil, Pekr zachyboval v rozehře a Bořuta byl mezi kruhy osamocen, domácí šutér ho na hraně pravidel zastavil a vyhodil na icing.
23:10'
Štebih s Havránkem drží pásmo. Hra je ale přerušena. Vypadá to, že Pohl dostal knockout pukem přímo do obličeje, navíc se ještě trefil přímo obličejem do hrany lavice. Hodně nepříjemné zranění a Pohl míří do kabiny.
22:19'
...to nejzajímavější ale přišlo o chvíli později! Štindl střílel na Werbika, který tečoval puk přímo do břevna!
21:59'
Štindl měl nápřah a razanci, Lukáš vyrazil betony. To samé se opakovalo o pár chvil později z hole Štebiha...
21:37'
Vyhrané buly přímo mezi obránce ale vyhání hru až skoro k vysoké škole za stadionem.
21:35'
Aktivita přináší ovoce. Gřeš v předbrankovém prostoru poslal k zemi holí Čachotského a dostává dvě minuty. Jihlava může druhou přesilovku využít.
20:54'
Jihlava má dobrý vstup do třetiny. Tentokrát střílel Půža, před brankou tečoval Pekr, puk šel ale těsně vedle levé tyče.
20:28'
Skořepa ještě v rychlosti udržel pásmo a přehrál na Holého, ten se dostal k pokusu z levého kruhu, tvrdá střela ale mířila těsně mimo.
20:04'
Začíná druhá třetina, Havířov ji zahájil zakázaným uvolněním a po čtyřech sekundách dostává Jihlava pásmo zdarma.
20:01'
Lukášovi chyběly v první třetině dvě věci. Zákrok a noviny. AZ byl ve všem od začátku utkání jasně lepší, což korunoval jistým počtem šancí, gólově se ujala však pouze jediná, a to šťastné nahození Jakuba Kotaly hned z úvodu zápasu, když se prosadil o Brožovou helmu. Dukla má tedy určitě nad čím v kabině přemýšlet. Za 16 minut se vracíme zpět do Jihlavy!
20:00'
19:54'
V závěrečných sekundách měl ještě po střele jednoho z obránců AZ šanci Maruna, zblízka ale vyjetého Brože nedokázal překonat!
19:46'
Štindl se možná zbytečně unáhlil a tvrdým vyhozením, prakticky snad střelou, nedává Dukle možnost střídat.
19:05'
První útočná formace Jihlavy zahájí poslední minutu třetjny, Pekr v rohu bojuje s Chrobočkem, kterého o puk i obral a poslal puk na modrou Štindlovi, jeho střela ale byla nevýrazná. Hra se tak otáčela a nahození na Brože skončilo vhazováním v útočném pásmu hostí.
18:24'
Černohorský zaváhal s rozehrou v obranné fázi a využil toho okamžitě Pawliczek, který z ostrého úhlu nahazoval-střílel na Brože, ten toho přes clonu moc neviděl, nicméně zasáhl.
17:31'
AZ si bez problémů dostřídá a zahájí závěrečné dvě a půl minuty s kotoučem na holi. Dostal se také do útočného pásma, tam ale s výčtem končíme. Ale bude se vhazovat před Brožem.
16:53'
Havířov v plném počtu, zatímco Dukla se snaží o závěrečný tlak v útočném pásmu.
16:05'
Dobrých 15 sekund předvedla Jihlava v útočném pásmu, kdy Skořepa po nahození dvakrát dorážel přes Lukáše, ani jednou se ale nedokázal prosadit!
15:30'
Seman ukázal šikovné ruce, šlápl do toho a došel až před branku, kde se pokusil zakončovat, Brož měl ale bližší tyč vykrytou.
15:01'
Klíma trojúhelníkovou kombinaci zakončil naivní nahrávkou, kterou Pořízek přečetl a puk poslal ihned z pásma ven.
14:49'
I Jihlava si zapíše první přesilovku do portfolia dnešního utkání. Haas na levém kruhu podrazil Štebiha a je vyloučen za podrážení.
14:02'
Veselý ztratil puk na Pekrovi, který ho s prodlevou poslal na Anděla do útočného pásma, který tou dobou stál v ofsajdové pozici.
13:25'
Pekr se neshodl se Skořepou v rámci vjezdu do útočného pásma, první si vybral Pekr a měl šanci střílet, avšak nahrával a moment překvapení rázem vymizel.
12:23'
Hrníčko měl výživný pobyt v útočném pásmu. Nejprve přišpendlil na mantinel Dujsíka, obral ho o puk a z otočky mezi kruhy střílel, Lukáš si pokus pohlídal. Přesto Hrníčkova show v útoku lehce oživila tribuny.
11:54'
Žukenov se probíjel do útočného pásma, byl stíhán Pohlem, který ho i zastavil a rychle rozehrál na střídajícího Hlinku, který nechal za sebe na Hrníčka, pravý křídelník Dukly rychle střílel, Lukáš nadvakrát zasáhl a započala druhá komerční přestávka.
10:52'
Čachotský zachránil další špatnou rozehrávku a umně otočil hru dopředu, se Zemanem šli do rychlého brejku, avšak střela z mezikruží se domácí #19 moc neujala. Jihlava měla náznak tlaku, ten ale Havířov rychle poslal k zemi.
10:06'
Holý si zahrával s následnou reakcí fanoušků. Dal jim na výběr pískot nebo potlesk. Kotouč ale z pásma nevyhodil nejlépe, naopak trefil Brože, který raději zasahoval. Nakonec z toho nebyl ani pískot, ani potlesk.
09:19'
Bořuta se do toho na modré opřel a puk letěl vedle pravé tyče. Následnou střelu Semana z dálky si obrana Jihlavy pohlídala a je navíc v plném počtu.
08:42'
Vála podél prken nejprve nevyhodil, povedlo se mu to až v době následné, kdy už mel na vyhození lepší pozici. Havířov se rychle vrátil do útoku, opět pálil Rehuš, ale nic z toho nevzešlo.
08:23'
Havránek jednoduše po vyhraném buly vyhodil kotouč na druhou stranu a opět se může soustředit na obrannou činnost.
07:52'
Rašner zasekl puk a přistrčil na svého kolegu Bořutu, nejproduktivnější obránce Havířova pálil z první, přímo doprostřed branky a Brož vykryl.
07:36'
Pohl musel zatáhnout za brzdu v podobě seslání na led Rehuše a dostává dvě minuty. Havířov první přesilovku.
07:29'
AZ nepolevuje! Tentokrát šel do brejku 3 na 1, který měl zakončovat Rehuš do prázdné, jenže těsně na puk nedosáhl!
06:59'
Rašner odstavil tělem Anděla v obranném pásmu a Jihlava je úplně mimo hru. Přežila i další šanci, Seman se nachomýtl k závaru v brankovišti Dukly a nechybělo mnoho k tomu, aby puk dopravil do branky! Komerční pauza.
06:04'
Havířov právě vstřelil branku!
V prvním vzájemném utkání vedl taktéž Havířov jako první, tentokrát tomu není jinak. A JAKUB KOTALA možná ani nechtěl. Zpoza branky totiž nahazoval před branku vzduchem, přitom trefil Brože zezadu do helmy, od ní se ale puk odrazil do branky! Asistence: Ondřej Kachyňa.
05:25'
Werbik byl v uplynulém střídání hodně vidět. Nejprve těsně nedosáhl na přihrávku od Havránka do jízdy, následně si udělal prostor tělem a z otočky se rychtoval na střelu, ale nedostal se k ní.
05:10'
Klíma čistě nahodil puk do útočného pásma a jel střídat. Hraje se nyní hodně dlouho bez přerušení.
04:12'
Rehuš v obranném pásmu obral o puk Půžu a individuální akcí se dostal až na hranici pravého kruhu v útočném pásmu, jeho střelu však zblokoval jeden z domácích a bylo po všem.
03:01'
Mrowiec na dlouhou hůl vypíchl puk najíždějícímu Harkabusovi a otočil na chvilku hru, puk ale měla zpět v moci Dukla. Vála však nepřesnou přihrávkou dal Havířovu možnost prodloužit pobyt v útočném pásmu, AZ tam ale pobyl stejně dlouho jako ovád na lidské kůži a Dukla otáčí hru.
02:36'
Havránek neměl po přihrávce od Jiránka za brankou mnoho prostoru na kličku, byl okamžitě přimáčknut na mantinel, přesto dokázal poslat puk pod sebe na Válu. Ten už byl ale v ofsajdové pozici.
01:49'
AZ má lepší vstup do utkání, má i více ze hry. Momentálně za Brožovou brankou zašlapuje puk, jenom za účelem udržení útočného pásma a prostřídání zbylých hráčů.
01:11'
Čachotský zkoušel ze středního pásma žabičkou poslat do úniku Zemana, obránce Mrowiec však záměr domácí legendy přečetl a Jihlavu prakticky nikam nepustil.
00:32'
Po vyhraném souboji se k nepříjemné střele dostal Seman, jeho sražený pokus Brož ale bez sebemenších problémů kontroloval.
00:07'
Vyhrané buly dozadu a přes Pekra puk protečován až do útočného pásma. Nějak takto Jihlava zahájila dnešní utkání.
00:01'
Domácí kotel zeje prázdnotou. Hostující taktéž. Dnes možná budeme i slyšet každé slovo z ledu. Opravdu takové ticho na stadionu je.
Dnes to vypadá na vyložený divácký propadák. Počet lidí v hale se rovná zhruba návštěvě přátelského utkání. Opět se tak potvrzuje pravidlo divácky neatraktivních pondělků. Pokud teda do Jihlavy nepřijede Motor...

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála, Černohorský – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek (A), Werbik, T. Havránek – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš (Matoušek) – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rašner, Kachyňa, Zdeněk – O. Procházka, F. Seman (A), Rehuš – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Maruna (C), Haas (A), Kotala – Pawliczek, Žukenov, L. Bednář.

Rozhodčí: Pražák, Vrba – Polonyi, Oudes.
DRUHÝ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

21. kolo Chance Ligy 2017/2018, AZ RESIDOMO Havířov – HC Dukla Jihlava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Zápas 21. kola zahájil Havířov mnohem aktivněji a hrál i první přesilovku, v ní však neskóroval. Ani další dvě početní výhody nepřišly a ač neměla Dukla více ze hry, skórovala jako první v 17. minutě z hole Štindla. Druhá třetina nabídla úplně jiný obraz, Jihlavští měli herní převahu a tu korunovali šťastným gólem z hole Nicolase Werbika. Když to vypadalo na dvoubrankový rozdíl po čtyřiceti minutách, sekundu před koncem se prosadil Vlastimil Dostálek a dal Jihlavě trojgólový polštářek. V poslední dvacetiminutovce byli hosté pod tlakem havířovského útoku, Dukla ale odolala i dalším dvěma přesilovkám a Jan Brož si mohl připsat další nulu, neboť se Jihlava posunula na druhé místo po výhře 3:0.

Branky a nahrávky: 17. Štindl (Werbik, Havránek), 28. Werbik (Havránek, Tůma), 40. Dostálek (Anděl, Skořepa). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1795. Střely na branku: 22:20. Zblokované střely: 16:13. Vhazování: 23:33. Průběh utkání: 0:3.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

6. kolo Chance Ligy 2017/2018, HC Dukla Jihlava – AZ RESIDOMO Havířov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Zápas zahájili domácí v tlaku, kdy si v úvodní minutě vytvořily dvě gólové šance. Pravý gól však přišel do opačné sítě, když se prosadil po nedorozumění domácí obrany Pořízek. Hůře bylo ještě v čase 11:22, to tečoval Houdkovu střelu v přesilovce AZetu Rehuš a hosté byli na koni. Na něm se drželi i přes možnosti Dukly až do poslední sekundy první třetiny, když se prosadil Vlastimil Dostálek. Ve druhé třetině dostali domácí možnost 120 sekund přesilovky 5 na 3, faulem ji ale značně zkrátili, i díky tomu se tak stav neměnil. Poslední perioda nabídla jediný gól, o který se ve 46. minutě postaral hostující Veselý a i přes závěrečnou snahu Dukla nic na výsledku 1:3 nezměnila.

Branky a nahrávky: 20. Dostálek (Kajínek, Zeman) – 8. Pořízek (Gřeš), 12. Rehuš (Houdek, Holec), 46. R. Veselý (Rehuš, Dujsík). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Štola, Beneš. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1972. Střely na branku: 33:17. Zblokované střely: 7:3. Hity: 0:0. Vhazování: 42:17. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC DUKLA JIHLAVA
1. místo, 68 bodů, skóre 115:69, bilance 20-3-2-7
35. kolo znamenalo pro oba soupeře veledůležitý souboj. Zatímco Jihlava mohla jít do trháku, který by umocňoval ještě odložený zápas s Kadaní, Kladno se naopak mohlo dočasně bodově dotáhnout na první místo. Dukla však neponechala nic náhodě. Ani jednou v zápase neprohrávala, vždy byla o pověstný krok napřed. Klíčová se ukázala pasáž 31. a 32. minuty, kdy nejprve využil práce Čachotského Lukáš Klíma, následně se z brejku prosadil Lukáš Anděl. Dvoubrankové vedení navýšil ve třetí třetině Jan Holý a pro Duklu se rýsovala cesta ke třem bodům. Jenže Kladno neskládalo zbraně a zdramatizovalo zápas gólem na 2:4. Výborný týmový výkon v posledních deseti minutách, kdy Jihlava odbránila sedm a půl minut v oslabení ale znamenal konečný stav 5:2, poslední gól zaznamenal do prázdné Matěj Pekr.

Tato výhra potvrdila jenom formu, ve které se Jihlava nachází. Od 13. kola prohrála pouze tři utkání. Nejprve v 17. kole proti Motoru, následně proti Vsetínu vysoko 2:9 a nakonec i třetí vzájemný zápas proti Motoru 0:2. Venkovní utkání se poslední dobou vyhrávají v Jihlavě na dva inkasované góly, bylo tomu v posledních čtyřech venkovních zápasech. Shodné výsledky 4:2 byly k vidění na Slavii, v Prostějově a i Přerově. O gól více Jihlava vsítila právě na Kladně a našlo se nemálo tipérů, kterým Pekr 26 sekund před koncem poslal tiket do propadliště. V mnohém to začíná připomínat i sezonu postupovou, Jihlava z 33 utkání v řadě prohrála pouze tři.
AZ RESIDOMO HAVÍŘOV
6. místo, 54 bodů, skóre 99:84, bilance 16-3-0-14
Pondělní zápas proti Benátkám vypadal jako jasná záležitost. AZ vedl již 3:0 v 21. minutě a vypadalo to na jasný bodový zisk. Jenže ve 47. minutě to bylo pouze o branku jedinou. Závěr utkání vyšel ale lépe AZ, který ovládl zápas poměrem 6:3.

AZ v poslední době nemá žádnou delší sérii výher nebo proher. Z posledních šesti zápasů bralo tři výhry a tři prohry. Druhou půli soutěže načalo domácí výhrou s Třebíčí 4:1. Následující domácí zápas se dá označit jako smolný, proti Litoměřicím sice byla vidět ze strany Havířova jasná herní převaha, ale skvělý Král v litoměřické bráně pustil za svá záda pouze jediný gól (mimochodem, střelcem byl Filip Seman), zatímco Litoměřice vstřelily dva a mohly se tak radovat z výhry. I v sobotním utkání nemusel Havířov cestovat daleko. Mířil konkrétně do Frýdku-Místku, kde v derby vyhrál jasným poměrem 7:3. Z posledních tří zápasů vznikly dvě prohry, nejprve doma podlehl Porubě 1:2, na venkovní těžké půdě ve Vsetíně pak 2:3. Vyhrát se povedlo až v 35. kole, proti Benátkám nad Jizerou přesvědčivým poměrem 6:3. Havířovu momentálně patří šestá příčka s 54 body, na osmé místo ztrácí body čtyři, na první pak 14.
Dobrý večer ze zasněžené Jihlavy! Chance Liga pokračuje závratným tempem a v pondělní večer se odehraje celkem 36. kolo této soutěže. Do Jihlavy přijede AZ RESIDOMO Havířov, které hraje ve vyrovnaném středu první poloviny tabulky. Začínáme v 17:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.