1. česká hokejová liga - 57. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Slavia - 18. února 2019   17:30

Poruba 2011
05:55' Kanko (Ovčačík, Dufek) • 16:32' T. Jáchym (Hudeček, Urbanec) • 45:43' Alexejev (Baláž)
3:2
(2:2, 0:0, 1:0)
Slavia
Slavia
09:56' Šmerha  (Vrdlovec, J. Doležal) • 14:00' Šmerha  (Vrdlovec, Vlček)
Poruba 2011
Skopal, J. Ondráček – Gančarčík, Poruba
RT TORAX ARENA
350 diváků
Slavia

Poruba ukončuje sérii sedmi porážek a poráží Slavii v základní hrací době 3:2, když vítězný gól dal ruský útočník Alexejev.
Děkuji za pozornost a krásný večer!
59:59'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., hákování).
59:34'
Zakázané uvolnění hostů. Tohle na drama nevypadá.
59:18'
Hraje se za brankou Slavie.
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Opět domácí vyhání Slavii do středního pásma a navíc přichází zakázané uvolnění.
58:16'
Slavii se nedaří usadit v pásmu, stále se hraje ve středním pásmu.
57:41'
Pražany zastavuje ofsajd.
57:09'
Skrumáž před Kůdelou řeší hvizdem hlavní rozhodčí. Zápas začíná nabírat na obrátkách.
56:36'
Kotouč končí v hledišti a následuje vhazování v obranném pásmu.
56:15'
Pastor teď dvakrát zaklekl do střely jednoho z hostů a bolestivě opouští led.
55:38'
Střela Alexejeva končí v náručí Šorfa.
55:19'
54:46'
Hrdinka nepřesně přihrál a vyhnal hosty z útočné třetiny.
53:49'
Slavii se nedaří usadit v pásmu.
53:19'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).
53:05'
Slavia se častěji dostává do pásma, ale chybí tomu hokejové koření.
51:43'
Obrovská šance na vyrovnání, ale Doležal neprocedil kotouč před Kůdelu.
51:00'
Pastorovo nahození udělalo velký zmatek před brankou Slavie, ale bude následovat jen vhazování.
Dnešní utkání sleduje 350 diváků.
49:59'
Káňa srazil střelu Vrdlovce do ochranné sítě.
49:30'
Kanko teď minul zcela prázdnou branku!
48:50'
Další střela mladého obránce. Tentokrát se dostal k dorážce Kanko, ale Šorf na místě.
48:43'
Šnajnar napálil kotouč a ten po odrazu končí v ochranné síti.
47:17'
Guman ze vzduchu trefil rychlou přihrávku, ale Šorf zasáhl velice přesně!
46:30'
Hra se nyní hodně kouskuje a tentokrát je tu zakázané uvolnění domácích.
46:05'
Zakázané uvolnění Slavie.
45:43'
Poruba právě vstřelila branku!
Baláž našel zpoza branky přesně ALEXEJE ALEXEJEVA, který propálil z mezikruží Šorfa. Asistence: Jozef Baláž.
45:19'
Porubu zastavuje ofsajd. Ani začátek třetí třetiny nechrlí šancemi.
44:46'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
43:45'
Střelu Dufka kryje Šorf ve své výstroji.
43:05'
Kůdela přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.
42:00'
Po střele Furcha je kotouč v ochranné síti.
41:30'
Tuhý boj o kotouč za brankou Kůdely.
40:10'
Slavík pálil od mantinelu těsně vedle.
40:01'
Druhá třetina měla velice rychlý spád a příliš hokejové krásy nenabídla. Třetí třetina začne přibližně v 19:08.

Střely ve druhé třetině: 5 – 7
40:00'
39:30'
Slavie se snaží už jen dohrát tuto třetinu a opět odpaluje bez větších rozpaků kotouč přes všechny čáry.
39:11'
38:46'
Illéš jen zavezl kotouč a marně čekal na pomoc spoluhráčů, kteří střídali v té chvíli.
38:09'
Slavia dlouho otálela s rozehrávkou až kotouč ztratila.
36:54'
Brož se proháčkoval až před Kůdelu, který vyráží jeho pokus betonem a následné dorážce zabránil jeden z domácích obránců.
36:08'
Slavia řeší sílící tlak domácích odpalem přes všechny čáry.
35:17'
Toman zůstal chvíli nepokrytý s kotoučem v prostoru před brankou, ale Šorf potvrzuje kvalitní výkon další potovým zákrokem.
34:59'
Zásah porubské střídačky.
34:11'
Illéš po přihrávce Hudečka pálil z mezikruží mezi betony, ale Šorf zasáhl.
33:37'
Ofsajd Slavie.
32:59'
Další zakázané uvolnění domácích.
32:30'
Hru po dlouhé době přerušuje ofsajd hostů. V této třetině, která má rychlý spád, se hraje spíše ve středním pásmu.
30:59'
Zakázané uvolnění domácích.
30:50'
Krejčík opět ze střely z první našel pouze betony Kůdely.
30:33'
Hraje se dlouho bez přerušení a do další šance se dostal Vrdlovec, ale Kůdela opět na místě.
29:42'
Vrdlovec dostal přihrávku přes dvě třetiny, ale střelou mezi betony neuspěl.
29:10'
Slavík dostal dost prostoru na modré čáře a vyjel si do lepší střelecké pozice, ale těsně míjí horní růžek.
28:39'
Hra je v této chvíli nesmírně vyrovnaná a odehrává se spíše ve středním pásmu.
27:03'
Šmerhovi se podařilo odebrat Jáchyma o puk a je tu chvíle klidu pro Slavii.
26:05'
Káňa vybojoval v útočném pásmu kotouč a porubský kolotoč nabírá na obrátkách.
25:37'
Nejproduktivnější Slávista Novák si sjel z pozice obránce na vrchol kruhu, ale Kůdelu neprostřelil.
25:20'
Hosty zastavuje v útočném snažení ofsajd.
24:37'
Guman si teď naložil velké soustu na hůl, ale dokázal se ze sevření soupeřů vymanit a RT TORAX otáčí hru.
23:10'
Velký boj o kotouč vyhrál za brankou Poruby domácí kapitán a posílá kotouč dopředu.
22:34'
Slavia rozehrávala útočnou akci od vlastní branky a následně se bude vhazovat před Kůdelou.
21:25'
Krejčík z první v ideální pozici netrefil bránu!
21:00'
20:40'
Poruba nyní kontroluje hru a kotouč je daleko od branky Kůdely.
20:20'
Slavia vstupuje do druhé třetiny s minutovou početní výhodou a již se usazují v pásmu.
20:01'
První třetina je minulostí a k vidění byly hned čtyři branky a všechny v početní výhodě. Skóre otevřel Kanko, ale vývoj hry otočil dvěma góly Šmerha. Poslední slovo v první třetině měl ale Jáchym, a tak je stav utkání nerozhodný. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

Střely v první třetině: 12 –13
20:00'
19:55'
19:48'
Hrdinka pálil zápěstím od modré čáry, ale mimo.
19:00'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ivan Ďurač.
18:40'
Hosté se osvobozují a domácí musejí začínat od vlastní branky.
17:55'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Kohút.
17:21'
Slavia se opět nastěhovala do útočného pásma, ale nedokázala nic vymyslet.
16:32'
Čtvrtá využitá přesilová hra v tomhle zápase! Hudeček přihrával do brankoviště na TOMÁŠE JÁCHYMA, který vyrovnává. Asistence: Jan Hudeček a Patrik Urbanec.
16:01'
Šorf statečně odolává náporu domácích a Poruba opět rozjíždí kombinační akci.
15:35'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., vysoká hůl).
14:00'
Slavia právě vstřelila branku!
Bleskově využitá přesilová hra, když Vrdlovec vybídl stejně jako v minulém případě TOMÁŠE ŠMERHU, který táhlou střelou propálil Kůdelu. Asistence: Daniel Vrdlovec a Filip Vlček.
13:49'
Jan Káňa dostává dvě minuty za vražení na hrazení a k tomu desetiminutový osobní trest. Trest odpyká Daniel Häring.
13:31'
12:55'
Velkou parádu si dovolil Kůdela, když chytil nahození hostujícího celku a bleskově odpálil hokejkou kotouč přes všechny čáry.
12:15'
Slavii se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
11:31'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Kanko – 2 min., podrážení).
11:01'
Šteiner z mezikruží jen těsně minul branku!
10:05'
Hudeček mohl vrátit vedení na stranu domácích, ale jeho střelu vyrazil Šofr a před dojíždějícími hráči ukryl vypadlý kotouč do lapačky.
09:56'
Slavia rovněž využívá svou první početní výhodu, když TOMÁŠ ŠMERHA dostal možnost reparátu a tentokrát střelou z první po ledě propálil Kůdelu. Asistence: Daniel Vrdlovec a Jiří Doležal.
09:46'
Šmerha z první vypálil, ale jeho střela proletěla těsně kolem tyče.
09:11'
Jáchym si vedl na buly lépe a domácí se ihned osvobozují.
09:07'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Dufek – 2 min., hákování).
08:49'
Signalizovaná výhoda pro Slavii, která od vlastní branky zakládá útočnou akci.
08:20'
Dufek nabruslil do útočné třetiny a svou střelou zápěstím protáhl Šorfa.
07:59'
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
07:01'
Slavia se snaží na inkasovaný gól odpovědět, ale Kůdela je zatím pozorný.
05:55'
Poruba nakonec přesilovou hru využívá. Ovčačík dostal na modré čáře dostatek prostoru a jeho střelu Šorf pouze vyrazil a odražený kotouč si našel jako první PETR KANKO. Asistence: Ctirad Ovčačík, Jan Dufek.
05:45'
Kombinace domácího celku končí po zásahu jednoho z hostujících obránců v hledišti.
04:55'
Zatím žádná střela nedoletěla až ke gólmanovi hostů a Poruba bude muset zakládat novou útočnou akci.
04:15'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).
04:01'
Nepřesná rozehrávka Poruby a bude se vhazovat po zakázaném uvolnění před Kůdelou.
03:05'
Domácí se přes půl minuty drželi v pásmu a výsledkem byla nebezpečná šance Ollendera, kterou zneškodnil Šorf.
02:27'
Zatím sledujeme rychlý hokej na obou stranách. Akci Pražanů zastavuje ofsajd.
01:01'
Guman dostal přihrávku přes celé obranné pásmo Slavie a otestoval pozornost Šorfa, který se přesunul velice rychle a vykryl dráhu puku.
00:08'
Slavia se ihned po buly dostala ke kotouči a jmenovitě to byl Vrdlovec, jenž pálil těsně vedle.
00:01'
Ještě jednou krásný podvečer z Ostravy! Utkání se pomalu blíží ke svému začátku a oba týmy nastoupí následovně.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Padrnos – J. Káňa (A), Kanko (A), Dufek – Guman, Hudeček, Illéš – Ďurač, T. Jáchym, Toman – Alexejev, Baláž, Ollender – Häring.

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák (C), Hejda, Duda, Barák, Štibingr, Saňa – J. Doležal (A), Vlček, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Šteiner, Furch – D. Hradil, Kohút, Brož.

Rozhodčí: Skopal, J. Ondráček – Gančarčík, Poruba.
HC Slavia Praha

Nejproduktivnější hráč: 29 bodů – Jan Novák (5+24)
Nejlepší střelec: 16 branek – Lukáš Krejčík
Nejlepší nahrávač: 24 asistencí – Jan Novák, Martin Šagát
Nejproduktivnější obránce: 29 bodů – Jan Novák (5+24)
Nejlepší bilance +/- bodování: +19 – Jiří Doležal
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 22:07 – Jan Novák
Nejtrestanější hráč: 65 trestných minut – Martin Šagát
Nejlepší brankář týmu: 90,25% úspěšnost zásahů a 3,09 obdržených gólů na zápas – Dominik Šorf
HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 40 bodů – Jan Káňa (14+26)
Nejlepší střelec: 18 branek – Petr Kanko
Nejlepší nahrávač: 26 asistencí – Jan Káňa
Nejproduktivnější obránce: 17 bodů – Ctirad Ovčačík (9+8)
Nejlepší bilance +/- bodování: +6 – Jan Dufek
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): 21:33 – Ctirad Ovčačík
Nejtrestanější hráč: 67 trestných minut – Michal Vymazal
Nejlepší brankář týmu: 91,85% úspěšnost zásahů a 3,06 obdržených gólů na zápas – Daniel Dolejš
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
42. kolo Chance ligy – 5. ledna 2019

HC Slavia Praha – HC RT TORAX Poruba 2011 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Furch (Heldák, Kubica), 31. Furch (Heldák, Kubica), 48. Štibingr (Šagát, Doležal), 60. Kverka (Šagát, Barák) – 1. Dufek, 13. Kanko (Káňa, Dufek), 22. Illéš (Matějíček, Vymazal), 36. Václavek (Illéš, Pastor), 51. Ovčačík (Slavík, Dufek). Rozhodčí: Kostourek, Luczków – Bosák, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc Ondráček (SLA) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 854. Střely na branku: 43:34.

HC Slavia Praha: Růžička – Duda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Procházka, Kverka, Vlček – Doležal, Vrdlovec, Brož – Heldák, Kubica, Furch.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Pastor, Matějíček, Urbanec, Černý, Padrnos – J. Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Vymazal, Guman – Alexeyev, Fojtík, Toman – Häring, Václavek.
Krásný pondělní podvečer z Ostravy, kde společně budeme sledovat zápas 57. kola Chance ligy mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 (12.
místo – 62. bodů) a HC Slavia Praha (11. místo – 73. bodů).

Nelichotivou bilanci sedmi porážek v řadě mají na kontě svěřenci trenéra Miloše Holaně a nyní je bude čekat další těžká výzva v podobě někdejšího českého mistra. Pražská Slavie prohrou v minulém kole definitivně ztratila naděje na postup do závěrečné částí sezóny a jejich bilance činí čtyři porážky z posledních pěti utkání. Jedenáctý celek tabulky táhne po odchodu Veselého nezvykle obránce Jan Novák, jenž má na svém kontě devětadvacet bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.