1. česká hokejová liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Jihlava - 8. září 2018   17:00

Přerov
Přerov
20:38' T. Doležal (R. Černý, Rachůnek) • 23:56' Pala (Rachůnek) • 25:07' M. Kratochvíl (Malina, Klimeš) • 27:37' Hejcman (M. Kratochvíl) • 31:49' Pšurný (M. Novotný, Sikora)
5:4
(0:1, 5:2, 0:1)
Jihlava
Jihlava
12:36' Suchánek  (D. Váňa, Pekr) • 31:07' Osmík  (Dostálek) • 35:08' Dostálek   • 40:28' Zeman  (Kajínek)
Přerov
Klimeš (Šurý) – Pala (A), R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Rachůnek – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – Indrák, Moučka, Navrátil.
Vojtěch Fiala, Václav Šutara – Milan Gančarčík, Martin Konvička
MEO Aréna, Přerov
2074. diváků
Jihlava
Brož (41. Lundström) – Pohl, Štindl, D. Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek (A), Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, D. Čermák.

První tři body do tabulky náleží HC ZUBR Přerov! Divoká druhá třetina na svoje dění v posledním dějství nenavázala. Naopak se hrálo dosti ostražitě, především tedy z přerovské strany. Ta v poslední "dvacce" předvedla zodpovědnou hru v obraně a kromě snížení Zemana ze 41. minuty už bývalému extraligistovi víc nepovolila!
Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit napočtenou u dalšího onlajnu!
59:27'
Jihlava v šesti bez brankáře!
59:10'
Teď byl ale v brankovišti potřebný! Doležal se schoval za posledního obránce a trefil hruď jihlavského gólmana.
58:49'
Už dlouho se hraje bez přerušení a Jihlavě se čas krátí. Lundström už pokukuje po střídačce.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:47'
Goišovi přišla k pravé tyči zadovka, z níž okamžitě střílel křížem na tyč vzdálenější. Lundström však zlikvidoval dobrou šanci pravou rukou!
55:58'
Dukla nemůže přijít na způsob, díky kterému by se usídlila v útočném pásmu. Zubři brání zodpovědně.
55:02'
Zakázané uvolnění Jihlavy.
53:32'
Klimeš dlouhé nahození raději podržel v lapačce, buly se teď odehrává po jeho levé ruce.
53:19'
Kotouč sražen v ochranné síti za Klimešem, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
52:54'
Procházka po překročení modré čáry vyzval k útoku Marka Sikoru, ten ale sám na brankáře zvolil střelu, kterou Lundström zvládl lapit!
51:48'
Dění na ledě toho teď kromě bojovného hokeje příliš nepřináší. Oba brankáři jsou aktuálně bez větší práce.
51:43'
Zakázané uvolnění domácího mužstva.
49:01'
Zemanovi se odrazil kotouč přímo do jízdy, sám na Klimeše ale nevyzrál a branku hrubě přestřelil!
47:20'
Goiš s Kratochvilem stihli dobruslit dlouhý kotouč dříve než jejich soupeř. Icing se nepíská.
47:06'
Bude se vhazovat po Klimešově levici.
46:23'
Domácí mužstvo hraje v plném poštu.
45:34'
Jiránek clonil před Klimešem, jeho teč ale mířila mimo. Jihlava znovu rozehrává od své brány.
44:58'
Ani teď se Jihlavě nedaří nastěhovat se do obranné třetiny Zubrů.
44:31'
Přerov se rychle osvobozuje a posílá Jihlavu zakládat útok z vlastního pásma.
44:23'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., nedovolené bránění).
43:02'
Lundström si připisuje první čtveřici zákroků rychle za sebou! Novotného střela z mezikruží se odrazila k dorážejícímu Pšurnému z ostrého úhlu. Poté ještě nebezpečně dotíral Matouš Kratochvil na hraně brankoviště.
42:27'
Zatím se hraje poměrně rozvážně z obou stran.
40:28'
Dukla právě vstřelila branku!
Brankář Klimeš se po sérii zákroků v krátkém časovém sledu ocitl mimo bránu, čehož pohotově využil ADAM ZEMAN a snižuje manko Jihlavy na jedinou branku
Asistence: David Kajínek.
40:02'
Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Jan Brož, přichází Niklas Lundström.
40:01'
Druhá třetina byla oproti prvnímu dějství úplně jiným příběhem! Přerov do ní vkročil aktivně a zásluhou Tomáše Doležala sklízel ovoce už během první minuty. O chvíli později se prosadil Radomír Pala a na 3:1 vzápětí zvýšil Matouš Kratochvíl. Domácí však šli do trháku a natáhli rozdíl na tři branky o další dvě minuty později díky Darku Hejcmanovi. Jihlava se ale nadechla ke snížení ve zdánlivě nevhodnou chvíli – ve vlastním oslabení se prosadil Martin Osmík. Roman Pšurný ale reagoval za další půlminutu a zvýšil na 5:2. Prostřední třetina ale nabídla ještě sedmou branku! A opět v oslabení, když prchl Vlastimil Dostálek. Třetí třetina začne přibližně v 18:58. Ponese se také v duchu gólové hitparády?
40:00'
39:54'
Druhá třetina nabídne zřejmě poslední vhazování a to pásmu domácích.
39:47'
Dostálek obkroužil bránu a snažil se zahrozit u levé Klimešovy tyče. Ten však vyplnil všechny mezírky mezi ním a částí brankové konstrukce.
38:42'
Zubři vyhrávají buly a ihned vyhazují.
38:40'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:10'
Sikorův nápřah nabral nebezpečných parametrů až poté, co Brož zasáhl. Kotouč totiž vyrazil před sebe dolů směrem k zemi, kde poskakoval. Naštěstí pro Jihlavu však poblíž nebyl jediný hráč v modrém.
36:23'
Dobrá střela Maliny od modré čáry na levou Brožovu tyč končí pouze v brankářově lapačce.
35:42'
Pala nezachytil kotouč na modré čáře, Přerov přichází o útočné pásmo.
35:08'
Zubři trestuhodně inkasují ve vlastní přesilovce už podruhé! VLASTIMIL DOSTÁLEK pláchl domácím hráčům a vychutnal si Klimeše v blafákovém zakončení.
Bez asistence.
34:49'
Zubři už hrají v početní výhodě.
34:14'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., hákování).
33:14'
Hra ve čtyřech zatím přinesla jen Rachůnkův sražený pokus mimo tři tyče.
32:27'
S domácím obecenstvem teď cloumají emoce, stejně jako s Janem Pohlem, který je neovládl. Na přerovského Mikuláše Pohla vyrukoval po přerušení hned s pěstí a ten se skácel k ledu. Hra tak byla poměrně dlouho přerušená ještě diskuzemi mezi rozhodčími a kapitány. Jan Pohl inkasoval pětiminutový trest + do konce utkání, domácí Mikuláš Pohl potrestán dvěma minutami za hrubost.
31:49'
Přerov právě vstřelil branku!
S brankami se ve druhé třetině doslova roztrhl pytel! Přerovští sehrávali v útočném pásmu svou přesilovou hru, kterou ukončil tvrdou střelou tahem ROMAN PŠURNÝ!
Asistence: Martin Novotný, Marek Sikora.
31:07'
Jihlava snižuje ve vlastním oslabení! Přerov chyboval ve vlastním pásmu, kotouče se hbitě zmocnil Dostálek a v malé vzdálenosti před Klimešem předal kotouč na druhou stranu do odkryté klece MARTINU OSMÍKOVI.
Asistence. Vlastimil Dostálek.
30:42'
Jiránek si sjel pro kotouč až k modré čáře pásma domácích. Na Klimeše vyslal prudkou střelu, která mu projela mezi betony, ale jen vedle brány!
30:23'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).
30:19'
Kratochvil předložil do jízdy kotouč zadovkou Hejcmanovi, který zrovna překračoval modrou čáru. Ten ale pravou tyč těsně minul!
29:39'
Pšurný našel Zbořila, jenž si dal se střelou ve skvělé pozici načas. Jeden z bránících hostů tak jeho pokus stihl zblokovat.
28:47'
Rachůnek objel bránu, Brož si poté připsal dobrý zákrok, aby následně pálil Černý, jehož sražená střela se ještě dlouho pohybovala v prostorách přímého ohrožení odkryté klece Jihlavy. Nebýt teče jihlavského obránce, patrně by se skóre znovu měnilo!
27:37'
Druhá třetina je senzací v podání Zubrů! DAREK HEJCMAN se po přihrávce Kratochvila ocitl v situaci dva na jednoho spolu s Goišem. První jmenovaný však vzal akci na sebe a vyslal prudkou střelu, kterou posílá Zubry už do tříbrankového vedení!
Asistence: Matouš Kratochvil.
27:26'
Zakázané uvolnění domácích hráčů.
27:16'
Po ofsajdu hostů následuje komerční přestávka.
26:35'
Doležal forčekuje, Půža se nenechal rozhodit a Dukla stále drží kotouč za úmyslem založení útoku.
25:45'
Posledních pět minut bylo pro Jihlavu dosti ledovou sprchou. Ta však neskládá hole, Harkabus se pokouší založit útok.
25:07'
MEO Aréna je v euforii! MATOUŠ KRATOCHVIL ujížděl podél pravého mantinelu a jakmile se ocitl v ideální pozici, vyslal Brožovi těžko chytatelnou střelu na vzdálenější tyč!
Asistence: Ľubomír Malina, Lukáš Klimeš.
24:05'
A mohlo to být hned 3:1! Sikora ujel sám na Brože, ale zakončení mezi betony mu nevyšlo.
23:56'
Zubři jdou se štěstím do vedení! Těžiště hry se postupně přesouvalo až k Brožovi. Kotouč, jehož se naposledy dotknul RADOMÍR PALA, putoval skrumáží těl stejným směrem a poté, co poskakoval ve vzduchu najednou zapadl až za jihlavského brankáře.
Asistence: Ivan Rachůnek.
23:30'
Doležal vybojoval útočné pásmo a přenechal kotouč do tandemu Sýkorovi. Jeho střela měla dobré parametry, ale Brožovi nikdo neclonil ve výhledu.
23:03'
Velký boj na rozhraní středního pásma a pásma Zubrů ukončil až pokus Pekra. Klimeš kotouč ukryl ve své lapačce.
22:17'
Dlouhá přihrávka Váni nenašla adresáta, icing Jihlavy.
21:21'
Jihlavskou rozehrávku zmařil Hejcman, puk je nyní na přerovských holích.
20:38'
Stav je srovnán! Kotouč prošel mezi kruhy až k TOMÁŠI DOLEŽALOVI, který zblízka procedil kotouč mezi betony Brože!
Asistence: Robert Černý, Ivan Rachůnek.
20:01'
Po buly se k puku dostal Pekr a ihned po překročení pásma napřáhl. Klimešovu bránu ale přestřelil.
20:01'
Mužstva už jsou na ledové ploše, za malou chvíli odstartuje druhé dějství.
Úvodní třetina ročníku 2018/2019 přinesla zatím jednu branku a to ze strany hostující Jihlavy, která má oproti Přerovu mírně navrch. Využila jednu ze dvou přesilových her, které se jí naskytly a ve třinácté minutě šla po trefě Jakuba Suchánka do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
20:00'
19:57'
Poslední vhazování třetiny před Brožem, kotouč skončil na jihlavské střídačce.
19:11'
Velká šance Zubrů! Sýkora po hraně brankoviště přihrával Doležalovi a tomu ke gólu scházelo jen málo!
18:49'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., pozdní dohrání).
18:39'
A ten samý prohřešek se nyní objevuje znovu.
17:26'
A teď se bude vhazovat v pásmu středním poté, co ze strany hostů přišla přihrávka rukou.
16:57'
Vhazuje se v obranném pásmu Zubrů.
16:29'
Pohlova střela od modré končí na prvním jihlavském bekovi, Jihlava se následně dopouští zakázaného uvolnění.
16:17'
Komerční přestávka.
14:00'
Josef Skořepa si udělal individuální průnik po mantinelu, za kruhem se pokusil o střelu a po následném vyražení Klimeše se ještě pokoušel dorážet. Neúspěšně.
12:36'
A máme tu první branku zápasu, Jihlava využívá svou přesilovou hru. Bránící Zubři se na chvíli ocitli v neúplně ideálním rozestavení, čehož přihrávkou od mantinelu na střed využil Váňa a našel JAKUBA SUCHÁNKA, který střelou švihem z velké vzdálenosti překonal Klimeše.
Asistence: David Váňa, Matěj Pekr.
12:09'
Váňa se snažil překonat Klimeše na levé tyči, domácí brankář ale puk přikryl lapačkou.
12:05'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Klimeš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Ivan Rachůnek.
11:53'
Osmík s Harkabusem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný zakončil pouze do bránícího Zubra, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě.
10:59'
Vhazuje se po levici Klimeše.
10:12'
Průniková přihrávka nalezla Procházku, jenž střílel tahem zpoza obránce. Brankář Brož zasáhl ramenem.
09:49'
Rychlá protiakce domácích! Rachůnek našel od levého mantinelu křížem Sýkoru, Brož se ale stihl od tyče k tyči přemístit!
08:39'
Dukla rovněž své oslabení zvládla a hraje v plném počtu.
08:04'
Sikorova střela od levého mantinelu byla ještě ztečována Moučkou, avšak pouze do míst, kde byl Jan Brož připraven.
07:13'
Po přerušení se k buly staví druhá přesilovková formace domácích. Zajímavostí je rozestavení čtyř útočníků a jednoho obránce.
06:36'
Teď už se však vylučuje a Zubři si zahrají první přesilovou hru. David Kajínek fauloval Marka Sikoru a za sekání si odpyká dvě minuty.
06:07'
Domácí obecenstvo se teď hodně zlobí, Doležal byl podražen, ale bez odezvy na trestné lavici.
05:59'
Zadovka Čachotského zblokována jedním ze Zubrů, ti už hrají v plném počtu.
05:20'
Přerov zatím úspěšně brání, Jihlava se v útoku příliš dlouho nezdržela.
03:59'
Přerov se brzy osvobodil, Suchánkovi proklouzl kotouč na modré čáře a Sikora mohl uniknout do slibné šance! Puk ale nemířil k bráně a Sikora, než se jej stihl zmocnit, byl již bráněn dotírajícím soupeřem.
03:44'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ivan Rachůnek – 2 min., držení).
03:09'
Rachůnek střílel u pravé tyče, Brož připisuje další zákrok betonem, utěsnil u brankové konstrukce všechny otvory.
02:56'
Icing Jihlavy.
02:44'
Rachůnek vyslal dlouhý pas Sýkorovi, ten byl při přechodu do ofenzivy odstaven jedním z Jihlavských.
01:57'
Snahy čtvrté přerovské pětky v útočném pásmu ztroskotaly na jihlavské obraně. Dukla rozehrává z vlastního pásma.
01:48'
Buly po Brožově levici.
01:03'
Sikora se dostal na levý kruh, úplně sám nakonec zvolil střelu švihem, Brož zasáhl betonem.
00:30'
Zeman zpoza přerovské branky objevil Čachotského, jenž z dobré pozice nevystřelil dobře. Zeman následně zahodil druhou šanci Jihlavy z ještě lepších prostor!
00:01'
Úvodní buly pro jihlavskou Duklu, u kotouče jsou však Zubři.
00:01'
Utkání za malou chvíli začne. Domácí Zubři nastoupí v modré variantě dresů, jihlavská Dukla oblékne trikoty žluté barvy.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Rachůnek – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Š. Kratochvíl – Indrák, Moučka, Navrátil.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Pohl, Štindl, D. Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek (A), Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, D. Čermák.

Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Václav Šutara – Milan Gančarčík, Martin Konvička.
Pojďme se nyní podívat na oba soupeře:

HC ZUBR Přerov

Přerovský hokej letos slaví už 90 let od svého založení a ani v této jubilejní sezoně se jeho kádr pod taktovkou trenérské dvojice Kamil PřecechtělPetr Dočkal vůči minulému ročníku příliš nezměnil. Jeho kostra zůstává stejná – pokračující opory jako Tomáše Sýkoru, Milana Procházku a Romana Pšurného po roční anabázi v Havířově doplnila staronová posila v podobě Marka Sikory, úplným nováčkem v dresu Zubrů je Ivan Rachůnek.

Zubři loňskou úspěšnou sezonu zakončili na celkovém pátém místě, což bylo nejlepším výsledkem od postupu do první ligy před třemi lety a i v tomto nadcházejícím ročníku se budou řadit k předním adeptům v boji o příčky zajišťující účast v play-off.

Přípravná fáze Zubrů letos čítala hned 11 zápasů, zaznamenali z nich ale pouze dvě vítězství. Pomyslných bodů by v tomto období získali 7 z 33 možných.

HC DUKLA Jihlava

Tým z Vysočiny se loni statečně pral v nejvyšší soutěži a to po dlouhých 12 letech. Sympatické výkony na více než třináctou příčku nestačily, a tak žlutočervený celek mířil společně s Litvínovem do baráže. V ní mu k záchraně chyběl jediný bod a Jihlava se tak po roce opět ocitá o patro níž. S mottem "Vrátíme se" však jednoznačně dává vědět o svých ambicích. Jihlava přivedla do kádru například Matěje Pekra nebo Jana Pohla, kteří se zařadí mezi hlavní postavy výběru trenérů Petra Vlka s Františkem Zemanem. Za takové persony lze bezpochyby označit ikonu Tomáše Čachotského, Josefa Skořepu nebo Vlastimila Dostálka.

Přípravná fáze Dukly byla oproti soupeřově o něco chudší. Představila se v sedmi zápasech, z nichž třikrát vyšla vítězně.

Jihlava 3:5 Zlín
Prvoligová sezona 2018/2019 nově pod záštitou sázkové kanceláře Chance dnes stojí na samém začátku. Kolo s pořadovým číslem 1 budou přerovští hokejisté odehrávat v domácím prostředí MEO Arény, kde od 17 hodin poměří síly s loni ještě extraligovou jihlavskou Duklou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.