1. česká hokejová liga - 56. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Litoměřice - 16. února 2019   17:00

Přerov
Přerov
06:17' Pala (Sikora) • 21:50' T. Sýkora (Pala, Sikora) • 54:42' Navrátil (Pšurný, R. Černý)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Litoměřice
Litoměřice
27:04' M. Kadlec  (Korkiakoski, Smetana)
Přerov
Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek
MEO Aréna, Přerov.
1923 diváků
Litoměřice

Z velmi důležitého zápasu v boji o play-off bere Přerov všechny tři body. Litoměřice v MEO Aréně jednoznačně doplatily na častá vyloučení, Zubři totiž všechny tři góly zaznamenali v přesilovkách. Z Přerova přeji hezký zbytek sobotního večera!
59:40'
Zubři drží kotouč na svých holí, o jejich vítězství je rozhodnuto.
59:02'
Další faul Litoměřic, a tak Přerov bude v závěru hrát dokonce v pěti proti třem. Zbořilovu ránu náhradní brankář Michajlov vyrazil.
58:52'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Přemysl Svoboda – 2 min., podrážení).
58:05'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Zubři už nikam nespěchají a drží si svůj náskok.
56:55'
Brankář Král opouští scénu s trestem na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Přerov tak bude závěr zápasu hrát v přesilovce.
56:55'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Král – 5 min., zásah do hlavy nebo krku).
56:55'
Brankáři Královi teď ujely nervy, protože Davídka po šanci naprosto nesmyslně trefil vyrážečkou do hlavy, za což bude následovat trest.
56:24'
Doležal se dostal do šance po křídle, Král však jeho střelecký pokus vyrazil.
54:42'
Přerov právě vstřelil branku!
Ale vteřinu před vypršením přesilovky se Zubři přece jen prosazují! Pšurný našel dobře postaveného JAKUBA NAVRÁTILA, který svoji střelu namířil přesně k pravé tyčce Královy brány. Pět minut před koncem tak Přerov vede o dva góly. Asistence: Roman Pšurný, Robert Černý.
54:18'
Novotný a Navrátil to zkoušeli z dobré palebné pozice, ani jedna rána však nebyla přesná.
53:10'
Přerov má k dispozici další přesilovku. Po Malinově střele nikdo z domácích hráčů nečíhal na dorážce, soupeř se tak zmocnil puku a vyhodil.
52:49'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost).
52:20'
Davídek unikl po pravém křídle, ale přestože už byl hodně z úhlu, ještě nepříjemně zakončil.
51:25'
Korkiakoski zkoušel po stahovačce zakončil, ale Klimeš kotouč vyrazil. Po chvilce Zubři vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
50:04'
Hejcman v posledních vteřinách přesilovky prošel do útočného pásma, jeho střelu Král vyrazil maskou na ochrannou síť.
49:22'
Litoměřice se na chvíli osvobodily, ale Přerov znovu rychle zaútočil. Hejcman přihrál na Matouše Kratochvila, jehož střelu Král zneškodnil.
48:19'
Pšurný dlouho míchal s kotoučem až poté přihrál před bránu na Doležala, který ale z první zamířil příliš vysoko.
48:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., příliš mnoho hráčů).
47:51'
Smetana se pokoušel vyhodit puk, ale Zbořil jej na modré čáře ještě dojel a ohrozil Krále střelou.
47:18'
Černého přihrávka na Navrátila byla nepřesná, kotouč se dostal mimo hrací plochu.
46:45'
Více než minutu hráli Zubři ve výhodě. Ščegolkov už usedl na trestnou lavici a začne tak přerovská přesilovka.
46:45'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vadim Ščegolkov – 2 min., podrážení).
45:34'
Přerov hraje v ponechané výhodě, bude se znovu vylučovat. Černého střela minula branku a kotouč se dostal až zpátky před Klimeše.
45:20'
Svoboda se dostal ke střele, které však scházela větší razance. Klimeš tak bez potíží zasáhl lapačkou.
44:51'
Zubři přesilovou hru nevyužili, Litoměřice už znovu hrají v plném počtu.
44:37'
Po Palově ráně od modré se Sikora snažil dorážet, ale kotouč skončil někde po tělem brankáře Krále. Následně vznikla menší šarvátka, která se ale zřejmě obejde bez trestu.
43:49'
Klejna vyhodil puk přes všechny čáry a čtveřice hráčů Litoměřic jede okamžitě střídat.
43:02'
Pšurný se dostal s pukem do útočného pásma, ale rychlou akci přerovského týmu zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:46'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Markus Korkiakoski – 2 min., nedovolené bránění).
42:46'
Při Strejčkově střele útočník Korkiakoski najel do Klimeše, takže se bude vylučovat.
41:40'
MEO Aréna už se radovala ze třetího gólu Zubrů, ale Goiš trefil pouze síť z boční strany.
40:50'
Voženílek se dostával do šance, ale Zbořil mu před bránou vypíchl puk.
40:01'
Zkraje druhé třetiny se Přerov dostal do vedení o dva góly, ale Litoměřicím se podařilo snížit. Další průběh prostředního dějství nabídl hodně ostrou bitvu, takže se rozhodně máme ještě na co těšit. Třetí třetina začne asi v 18:43.
40:00'
39:45'
V posledních vteřinách se ještě do útočného pásma dostal Moučka, Královu svatyni však minul.
38:47'
Znovu rozmíška před bránou Klimeše, kterou od modré čáry ohrozil Smetana. Přerovský gólman opět od soupeře schytal několik seker. Vylučovat se ale tentokrát nebude.
37:50'
Malina neudržel puk v útočném pásmu, ale Litoměřice možností jít do rychlého protiútoku pohrdli.
36:11'
Matouš Kratochvil přihrál mezi kruhy na Hejcmana, který vyslal proti Královi ostrou pumelici. Ta však stav 2:1 nezměnila.
35:40'
Hraje se teď nahoru – dolů. Pronikajícího Svobodu velmi dobře odzbrojil obránce Zbořil.
34:11'
Také Černý to zkoušel skrytě přes obránce, opět však byl Král pozorný, tentokrát schoval kotouč do lapačky.
33:38'
Weinhold dobře střílel přes clonícího obránce, ale Král si kotouč našel a vyrazil jej do rohu.
32:56'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., sekání).
32:56'
Hra se nám řádně přiostřuje. Jirásek při neúspěšném zakončení akce sekl Klimeše do lapačky, což se domácím pochopitelně vůbec nelíbilo. Bude se vylučovat.
32:04'
Teď jsou už zase v útočném pásmu Zubři. Hejcmanovu teč po Goišově střele si však brankář Král pohlídal.
29:40'
Korkiakioski z pravé strany nahazoval kotouč, který těsně před Klimešem tečoval Kadlec. Dobrá příležitost ale byla bez gólového efektu.
29:08'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., držení hole).
28:50'
Zubři si teď koledují, Litoměřice po snížení na 2:1 výrazně ožily.
27:04'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion ze sporné situace snižuje. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho, při kterém byl jeden z hráčů podražen, ale puk se dostal na hůl MARTINA KADLECE, který dokázal zakončit. Přerovští reklamovali přihrávku rukou, ale gól platí. Asistence: Markus Korkiakoski, Ondřej Smetana.
26:12'
Tutovka i na druhé straně! Matouš Kratochvil posunul puk na osu na Goiše, který ale v souboji tváří v tvář s Králem neuspěl.
25:38'
Jirásek nahrával na Jaroslava Dvořáka, který byl ve výborném postavení mezi kruhy. Klimeš si však povyjel z brány a puk skvěle vyrazil. MEO Aréna jeho zákrok ocenila velkým potleskem.
24:03'
Přerovští jeli ve třech na jednoho. Zbořil zkusil zakončovat sám, ale trefil pouze betony brankáře Krále!
23:40'
Hosté se snaží o odpověď, ale Zubři jsou při chuti a dobře brání.
21:50'
Zubři se podruhé prosazují v přesilovce a navyšují náskok na 2:0! Pala nabil TOMÁŠI SÝKOROVI na pravý kruh a přerovský kapitán přesnou ranou bez přípravy prostřelil Krále. Asistence: Radomír Pala, Marek Sikora.
21:10'
Sýkora přihrával na modrou čáru na Palu, kotouč však vypíchl Voženílek.
20:33'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., podrážení).
20:01'
20:00'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hrubost).
Po první třetině je na tom o gól lépe Přerov, který využil své počáteční velké převahy a udeřil z přesilovky. Litoměřice také měly několik nebezpečných šancí, ale překonat Kimeše se jim nepodařilo. Druhá třetina začne asi v 17:49.
20:00'
19:25'
Už běží poslední minuta první třetiny. Král trochu vyjel z brány, aby mohl rozehrát puk před dojíždějícím Davídkem.
18:28'
Pšurný si najel do útočného pásma a vystrašil Krále hodně nepříjemnou střelou. Litoměřický gólman však byl úspěšný, stejně jako o pár vteřin později na druhé straně Klimeš proti Korkiakoskimu.
17:14'
Strejčkovu ránu od modré zblokoval Weinhold. Vhazuje se v útočném pásmu Litoměřic.
16:51'
Až teď je hra přerušená, protože kotouč se dotkl ochranné sítě nad bránou Klimeše.
16:35'
Hraje se teď hodně dlouho bez přerušení, avšak bez větších šancí.
14:38'
Klejna našel dobře postaveného Dvořáka, ale Klimeš znovu úspěšně zasahuje.
13:32'
Také Litoměřice měly dobré šance. Jánský po návratu z trestné lavice a hned po něm i Strejček trefili však pouze beton brankáře Klimeše.
12:10'
Doležal mohl navýšit náskok Zubrů! Dostal ideální přihrávku od Hejcmana, jenže Král dokázal kotouč vyrazit.
11:30'
Krátce se hraje ve čtyřech, za malou chvíli už ale začne zkrácená přerovská přesilovka. Zubrům se teď nepodařil útoku, a tak Malina musí rozehrát znovu.
11:16'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Peter Jánský – 2 min., faul kolenem).
09:51'
Střelu Korkiakoskiho se snažil tečoval Ščegolkov, brankář Klimeš však byl připravený a kotouč vyrazil do rohu.
09:40'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Darek Hejcman – 2 min., hákování).
09:23'
Davídek zavezl puk do útočného pásma a vybídl ke střele Sýkoru. Jeho rána však byla zblokovaná a puk skončil na ochranné síti.
08:16'
Doležal najížděl před bránu z levé strany, jeho ránu Král vytěsnil ramenem.
07:40'
Hostům se zatím nedaří více se udržet v útočném pásmu, Přerov velmi dobře brání.
06:48'
Ščegolkov se tlačil před Klimeše, ten si však zakončení litoměřického forvarda pohlídal. Následuje komerční přestávka.
06:17'
Zubři zaslouženě z přesilovky otevírají skóre zápasu. RADOMÍR PALA nahodil kotouč od modré čáry, který přes clonící hráče zapadl k pravé tyči Královy brány. Litoměřický gólman toho moc neviděl. Asistence: Marek Sikora.
05:56'
Pokračuje klasická početní převaha, vhazuje se v útočném pásmu Zubrů.
05:41'
Zubři hrají krátkou přesilovku v pěti proti třem. Novotného ránu ukryl brankář Král do své lapačky.
05:17'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Vojtěch Kropáček – 2 min., hákování).
05:17'
Také Weinhold měl dobrou šanci, trefil ale jen u pravé tyče stojícího protihráče.
04:30'
Úplně volný Davídek dostal od Sýkory zpoza brány krásnou přihrávku, těsně však minul bránu!
03:51'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., hákování).
03:40'
Až teď se Stadion do stal do šance, Ščegolkov však od modré čáry minul bránu.
02:58'
Litoměřice se zatím k ohrožení Klimešovy klece nedostaly. Hra je teď přerušená, protože ve středním pásmu do sebe narazili přerovští útočníci Navrátil a Doležal.
01:37'
Hejcman šikovně tečoval Malinovu střelu, avšak pouze do brankáře Krále.
00:53'
Pala střílel od modré čáry, jeden z litoměřických hráčů však kotouč ztečoval mimo. Zubři jsou od začátku hodně aktivní.
00:12'
Domácí vyhráli úvodní buly, ale v útočném pásmu se dlouho neudrželi.
00:01'
Hezkou sobotu z přerovské MEO Arény, kde už je všechno připraveno na začátek utkání 56. kola Chance ligy mezi Zubry a Litoměřicemi. Oba týmy už jsou na ledové ploše.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Davídek – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – F. Dvořák, Moučka, Š. Kratochvíl – Tomi.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Dluhoš, Smetana, Strejček, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – J. Dvořák, Svoboda, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

Rozhodčí: Wagner, Doležal – Otáhal, Zídek.
Vzájemné zápasy
41. kolo, 5. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
11. kolo, 6. 10. 2018: Litoměřice – Přerov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
26. kolo, 21. 11. 2018: Přerov – Litoměřice 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Přerovu patří se ziskem 86 bodů pátá příčka pořadí druhé nejvyšší české soutěže. Stejně jako Litoměřice i výběr trenérů Vladimíra Kočary a Jiřího Sklenáře vykazuje pozitivní rozdíl ve skóre, když se gólově prosadil ve 143 případech a inkasoval při 123 situacích. Hanáci mají momentálně nejlepší pozici ze všech mužstev, která ještě nemají účast v play-off jistou. Od dvojice Havířov – Litoměřice je dělí pouze bod, zato od osmého Prostějov hned čtyři body. Zubři v polovině února poprvé vyjeli do akce ve středu, kdy podlehli Třebíči na její půdě 1:2 po prodloužení.
HC Stadion Litoměřice
Litoměřice se s 85 body nacházejí na sedmém místě tabulky Chance ligy. Skóre mají svěřenci koučů Davida Bruka a Daniela Tvrzníka pozitivní, když 164 branek vsítili a 149 jich inkasovali. Za šestým Havířovem zaostává Stadion pouze o skóre, na pátý Přerov mu chybí jediný bod. V tomto týdnu sehrál tým z Ústeckého kraje tři zápasy, v pondělí nestačil na lídra z Jihlavy na Vysočině 2:5, ve středu gólem ze samotného závěru doma zdolal Slavii Praha 4:3 a ve čtvrtek v dohrávce 22. kola padl na ledě Vsetína 0:2. První branku dostali Litoměřičtí už po patnácti sekundách od úvodního buly, druhou až při hře bez gólmana na samém sklonku řádné hrací doby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.