1. česká hokejová liga - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Slavia - 16. ledna 2019   18:00

Přerov
Přerov
48:22' Moučka (Hejcman) • 59:56' Sikora (T. Doležal) • 63:20' Zbořil (T. Sýkora)
3:2
(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Slavia
Slavia
02:22' Šteiner  (Heldák, Hrdinka) • 49:40' M. Ondráček  (Kubica)
Přerov
Obadal, Kašík – Novák, Zedník
MEO Aréna, Přerov
1754 diváků
Slavia

Důležitou bitvu nakonec zvládli lépe Přerované, kteří díky povedenému závěru nejprve čtyři vteřiny před třetí sirénou poslali zápas do prodloužení a poté využili druhou přesilovku v zápase, když Sýkorův puk tečoval Mikuláš Zbořil a rozhodl tak o dnešním vítězi. Já vám přeji hezký zbytek středečního večera a u dalšího přenosu napočtenou!
63:20'
Přerov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, v Přerově zůstávají body dva! Kapitán Zubrů Sýkora našel z pravého kruhu hůl před bránou čekajícího MIKULÁŠE ZBOŘILA, po jehož letmém dotyku puk zamířil za záda Růžičky! Asistence: Tomáš Sýkora.
62:59'
Domácí fanoušci ženou Zubry za gólovým úspěchem!
62:29'
Tvrdou střelu Krisla inkasoval někam do horní části těla pražský Doležal a vyhodil kotouč. V bolestech pak rychle zamířil na střídačku.
61:58'
Krisl neudržel puk od Pšurného na hokejce, Zubři musejí pásmo dobývat znovu.
61:35'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Aleš Furch – 2 min., držení hole).
61:23'
Bude se vylučovat Signalizovaná výhoda stojí na straně Zubrů, Ferenc tak od vlastní brány rozjíždí útočnou akci.
60:36'
Další zákrok přerovského brankáře maskou, střílel Procházka.
60:20'
Tentýž hráč teď zablokoval v brejku Zbořila!
60:10'
Do útoku se rychle vydal Hrdinka, z levého křídla trefil Klimešovu masku.
60:01'
Obě družstva tak z dnešního zápasu s jistotou budou brát minimálně bod! Ve 49. minutě ukončil střelecké trápení Přerova Moučka, vzápětí ale přišla rychlá odpověď Ondráčka, který Slavii poslal znovu do vedení. V dramatickém závěru, kdy to Zubři zkoušeli bez brankáře, mohl rozhodnout do odkryté klece Krejčík, po zakázaném uvolnění však Pražané nedokázali dostat puk z pásma a to se jim stalo osudným. Čtyři sekundy před koncem vyrovnal Marek Sikora. Na řadě je nyní prodloužení 3 na 3, které za pár okamžiků začne.
60:00'
59:56'
Obrovská radost v MEO Aréně! Zubři srovnávají čtyři vteřiny před koncem! Pšurný si se střelou dával pěkně dlouho načas, nakonec ale do zahuštěného prostoru vyslal kotouč, který rychle vydoloval MAREK SIKORA a posílá zápas do prodloužení! Asistence: Tomáš Doležal.
59:29'
Pochopitelně teď přichází oddechový čas hostujícího týmu.
59:29'
Krejčíkovo vyhození minulo levou tyč, zakázané uvolnění.
59:18'
Slávisté ale jejich střely dobře blokují.
59:00'
Domácí stále třímají puk v útočném pásmu.
58:30'
Zbořil dostal nabito od Ference, střela však přeletěla horní tyč o několik decimetrů.
58:16'
Přerov to zkusí bez brankáře!
58:16'
Oddechový čas pro domácí.
58:16'
Propagační střela Krisla byla dobrou vybídkou na teč, bez změny pohybu ovšem končí v Růžičkové lapačce. Poblíž něj si teď skupina hráčů obou týmů ostře vyměňuje názory.
58:00'
Posledních 120 vteřin třetí třetiny.
57:34'
Zakázané uvolnění hostů.
57:24'
Moučkova střela ve výšce kolen zlikvidována hostujícím brankářem.
57:00'
Procházka zavezl kotouč až na mantinel za Klimešem. Zde soubojem s Palou ušetřil cenné vteřiny. Ještě před tím však MEO Arénu zachvátil mohutný pískot, slávisté hráli v šesti bez povšimnutí.
55:57'
Nápřah Krisla ztečován do rohu hřiště, kde se puku zmocnila Slavia.
55:10'
Furch se šikovně prodral podél pravého mantinelu až před Klimeše, domácí brankář mu však odolal svou holí přiloženou k ledu!
54:29'
Sýkora hledal před brankou zadovkou Kratochvíla, ten svou dlouhou hůl ovšem nedokázal tak, aby se zmocnil kotouče a případně ohrozil Růžičku.
54:00'
Dnešní utkání sleduje 1754 diváků.
53:30'
Puk po buly ihned zamířil směrem k přerovské bráně, Klimeš jej hbitě přikryl lapačkou.
53:28'
Zakázané uvolnění Přerova.
52:57'
Dlouhou přetlačovanou o puk v rohu přerovského pásma ukončuje hvizd hlavního sudího.
52:18'
Marek Sikora se snažil pálit z pravé strany, do střely mu ale vložil hůl Drtina.
51:39'
Krislova střela po vyhraném buly rozduněla pouze Růžičkův pravý beton.
51:33'
Zakázané uvolnění Pražanů.
50:36'
Marek Sikora se prohnal útočným pásmem, v nájezdu ze strany ale nedokázal zasunout puk za beton Růžičky!
49:40'
Slavia právě vstřelila branku!
Kubica zdánlivě nestihl zabrzdit po útočné akci, byl to však dojíždějící hráč Zubrů, jenž srazil Klimeše, který neměl jak zasahovat proti dorážce MARTINA ONDRÁČKA! Druhý gól Slavie, o kterém se museli hlavní sudí radit kvůli případnému nedovolenému bránění brankáře. Asistence: Zdeněk Kubica.
49:40'
Slavia se raduje z gólu, který by zřejmě neměl platit! Jeden z jejích útočníků zakončoval svou útočnou akci, ale před zasahujícím Klimešem nezabrzdil! Ten se tak ocitl mimo brankoviště a neměl jak zasahovat.
49:12'
Procházka puk do útočné třetiny nahodil, v napadání ale nepokračoval a zamířil na střídačku.
48:22'
Předlouhé čekání Přerova na gól končí a jak to bylo jednoduché! JAROSLAV MOUČKA vůbec nic nevymýšlel, protáhl se po levém křídle a zblízka zavěsil pod víko Růžičkovy klece! Dvě vteřiny před návratem Šteinera na led tak proměňuje přesilovou hru! Asistence: Darek Hejcman.
47:51'
Pěkný švih zápěstím předvedl Navrátil, nechal ovšem vyniknout Růžičkovu lapačku.
47:25'
Krislova rána od modré ztečována Ondráčkem jen těsně mimo.
47:05'
Prvních čtyřicet vteřin však zatím nic zajímavého v podání Hanáků nenabídlo.
46:24'
U branky po této střele rychle dotíral Jiří Goiš, do něhož se vzápětí pustil Duda. Fousatý bojovník v barvách Přerova se ovšem nedal a několika údery slávistickému obránci vše vysvětlil a poslal jej k ledu. Zubři si zahrají přesilovou hru.
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Duda – 2 min., hrubost + 2+2 min, hrubost). Trest odpyká David Šteiner.
46:24'
Od Tomiho obdržel pěknou vybídku k ráně z první Hejcman.
46:00'
Středem kluziště se Zbořilovi udělala dálnice až k Růžičkovi, kterému střela vypadla, nikdo z modrožlutých ale nebyl dostatečně blízko k dorážce!
45:33'
Navrátil před útočnou modrou zamíchal s pukem, jeho kolegové mu však čáru přejeli. Ofsajd.
44:51'
Ferencova pumelice od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu zpět k Růžičkovi poměrně nebezpečně. Jeho dotírání se nelíbilo Novákovi, vzájemné počínání obou hráčů tak na chvíli přerušilo hokejové dění na stadionu.
44:28'
O kotouč se teď dlouho bojuje převážně ve středním pásmu, ani jedno z mužstev nemůže nic vymyslet.
43:08'
Nebezpečná střela Doležala vytěsněna mimo tři tyče ramenem Růžičky, který stál ve správné poloze.
42:59'
A nyní se stejná strana dopustila pro změnu zakázaného uvolnění.
42:44'
Postavení mimo hru Pražanů.
41:54'
Zubři na branku čekají už více než 130 minut! S tím chtěl něco změnit Zbořil, jeho nápřah od modré přes clonu z hráčů však neprošel tam, kam by si mladý obránce Přerova představoval.
41:14'
Procházka už doufal, že se dostane za přerovskou obranu a prchne na Klimeše, v jeho počínání jej však zastavuje hostující ofsajd.
40:55'
Přečíslení tři na dva zakončoval z levého křídla Sikora, Růžičkova lapačka vystihla směr jeho rány.
40:32'
Střelu přerovského Doležala srazil jeden z couvajících útočníků Slavie do ochranné sítě.
40:10'
Vhazování vyšlo lépe Zubrům, Krisl po pasu Černého nahodil puk do útoku.
40:01'
Druhá třetina žádnou další branku nenabídla, zatím tak na světelné tabuli nadále svítí skóre 0:1 ve prospěch hostující Slavie. Dění na ledové ploše příliš mnoho hokejovou krásou nedisponuje, přesto však může být jeden tým spokojen alespoň s průběžným stavem. K vidění bylo mnoho dalších přesilových her, ani jednomu mančaftu se v nich však nedaří. Uvidíme, zdali třetí třetina, která začne přibližně v 19:45, přinese nějakou změnu.
40:00'
39:49'
Zubři se snad branky nedočkají! Doležal nabral rychlost po pravé straně a nahodil puk na branku, velké šance ale v gól nepřetavili ani jeho dorážející spoluhráči!
39:21'
Další přesilovka Zubrů končí neúspěchem.
38:54'
A příliš se kvůli tomu vysilovat nemusí. Malina čeká za vlastní bránou na lepší pohyb jeho spoluhráčů a následné založení útočné akce.
38:17'
Slavia však nadále zvládá bránit přerovskou hru v početní výhodě.
37:21'
Růžička vyjel zakročit daleko od brankoviště, napadán Doležalem se puk nakonec odrazil vysoko do vzduchu a hostující brankář jej schoval do lapačky. Slávisté si chtěl všechno vysvětlit s domácím forčekujícím útočníkem, což se však nelíbilo dalším Přerovským. Menší roztržku na závěr zakončil strčením do Růžičky přerovský brankář Klimeš při cestě na střídačky.
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Růžička – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku). Trest odpyká Jaroslav Brož.
36:52'
Goiš napřáhl na levém křídle, Drtinova brusle ránu přizvedla těsně pod ochrannou síť.
35:48'
Sikora ujížděl sám na Růžičku, ale neuspěl, puk skončil vyražen brankářem mimo tři tyče! Zubří čekání na gól pokračuje.
35:08'
Moučkovi najížděl za obranu Pšurný, první jmenovaný však vzal situaci na sebe. Po překročení modré čáry o puk přišel.
34:23'
Třetí útok Zubrů vyprodukoval střelu z levého kruhu, s ní ale Růžička neměl žádné problémy.
34:01'
Kohút vypálil přes hokejku Krisla, na níž střela nabrala teč. Klimeš stihl pohotově zareagovat.
33:44'
Bude se vhazovat nalevo z pohledu Růžičky.
33:22'
Vrdlovec hledal zpoza branky Jiřího Doležala, naštěstí pro Přerovské se ale puk s jeho holí nesešel.
32:05'
Po brejku Ondráčka rychle z druhé vlny dorážel Kubica, Klimeš se roztáhl na ledě a Kubica trefil pouze jeho pravý beton!
31:43'
Icing Slavie.
31:20'
Kratochvílovu střelu vyrazil Růžička betonem pouze do míst, kam najížděl Goiš. Ten by pálil do odkryté brány, kdyby pohotově nezasáhl Duda!
29:59'
Přesilové hry dnes nejsou doménou ani jednoho z mužstev, oboustranně nejisté výkony v nich zatím k žádné brance nevedly.
29:45'
Kubica si šikovně vyměnil puk s Krejčíkem, projel předbrankovým prostorem a doslova si položil Klimeše, který však ve velmi nesnadné pozici dokázal skvěle zasáhnout a vytěsnit kotouč!
28:34'
Puk slávistické hole neopustil ani ke střeleckému pokusu, po vlastních nepřesnostech o něj hosté přišli a Goiš mohl vyhodit.
27:59'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., sekání).
27:51'
První útočná pětka Přerova ve velké šanci doslova centimetry od Růžičky, důraz však nebyl vše! Puku k překročení brankové čáry scházela přesná dráha.
27:37'
Tomiho bekhend z ostrého úhlu vytěsnil Růžička vyrážečkou.
26:57'
Moučka se protáhl po levém křídle do dobré pozice, před branku však neměl komu nahrát.
26:21'
Štibingr zpět ve hře, skóre se po dobu jeho nepřítomnosti na ledě neměnilo.
25:59'
Tři Ferencovy dělovky, ani jedna nekončí za Růžičkou. První se pokoušel dorážet Goiš, druhá byla zblokována a třetí skončila na červenobílém brankáři.
25:21'
Zubři potvrzují, že se jim v přesilových hrách nedaří, nepomohli si dnes dohromady už téměř dvěma minutami přesilovky pět na tři. Minuta zbývá z trestu Štibingra.
25:09'
Jako horký brambor si puk předala pětka domácích mezi sebou, Sikorovo zakončení v rychlosti nebylo přesné stejně tak jako rána Paly chvíli po skončení Kohútova trestu.
24:41'
Až po dvaceti vteřinách se ke střele zblízka dostal Kratochvíl.
24:21'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 2 min., podrážení).
24:18'
A znovu si zahrají proti třem, Sýkora byl podražen za kasou Růžičky!
24:00'
Ani Přerovu se nedaří v prvních šedesáti vteřinách početní výhody něco vymyslet. Potřetí přichází o pásmo v návaznosti na ztrátu kotouče.
23:08'
Černého střela od modré trefila pouze kalhoty Hrdinky, hosté rychle získali puk a vyhazují.
23:03'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., podrážení).
22:57'
Vhazování po levici Klimeše.
22:26'
Pšurného trest končí, Zubři hrají v pěti.
22:03'
Domácí teď měli trochu namále, se štěstím se ale puk na hokejky hostů nedostal tak, jak by potřebovali.
21:26'
V první minutě hosté nic kloudného nevymysleli.
20:54'
Goiš zvládl souboj s Drtinou, domácí podruhé v tomto oslabení vyhazují.
20:26'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., podrážení).
20:19'
Slávisté po vyhraném buly rychle míří do pásma a sehrávají útočnou akci za bránou soupeře.
20:01'
První dvacetiminutovka v přerovské MEO Aréně nabídla pouze jednu branku. Jejím autorem se stali hned zkraje zápasu pražští hosté, když se zblízka dokázal prosadit David Šteiner. Dějství v první třetině nabídlo pár větších šancí na obou stranách, ale i zmařenou dvojnásobnou výhodu Zubrů, která se mohla stát odpovědí na inkasovanou branku. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:12'
Zubři jsou nyní vlastní nemohoucností dostat puk z pásma sevřeni v obraně. Mezitím se rozběhla poslední minuta první třetiny.
18:27'
Velká šance hostujícího Doležala! Ten obdržel přihrávku před Klimešem do odkryté klece od Vrdlovce, vůbec mu ale střela nesedla.
17:37'
Pala sjížděl před branku, aby se nabídl u mantinelu hrajícímu Sikorovi. Křižný pas ale nedosedl na hůl přerovského beka a pouze proletěl k druhému hrazení.
17:07'
Doležala obral v útočném pásmu Kverka, který ještě v krkolomné pozici dokázal najít hokejku Brože Jeho vysoko mířená střela našla svůj konec v lapačce Klimeše.
16:20'
Novotný ale po vhazování trefuje prvního vytaženého hráče.
16:08'
Světlý moment dnešní přerovské ofenzivy může pokračovat po vhazování po Růžičkově pravé ruce.
15:53'
Pšurný se prokličkoval až do předbrankového prostoru, rána na Růžičku však nepřišla ani od Ference dojíždějícího z druhé vlny. Poté však přišel neskutečný zákrok onoho brankáře, jenž se roztáhl na brankové čáře a v pádu vychytal z pravé strany dojíždějícího Doležala lapačkou!
14:54'
Krisl neodehrál puk správným směrem, zachytil jej Heldák, který rychle vypálil na Klimešovu vyrážečku.
14:44'
Procházka před modrou čarou kličkoval, Slavii v útoku brzdí postavení mimo hru.
13:50'
Ondráček s pukem na holi objel bránu Klimeše a dále krouží pásmem čekajíc na vhodnou příležitost.
13:24'
Tentýž hráč končí působení jeho formace na ledě opatrným nahozením směrem k Růžičkovi, Slavie se dál jeví jako mírně aktivnější celek.
12:45'
Kratochvíl napadáním Hrdinky vybojoval pobyt pro Zubry v útoku, příliš dlouho však netrval.
12:25'
Novotného nahození sice Matouš Kratochvíl zvládl protečovat dál, bylo to však ještě před červenou čarou. Icing Zubrů.
12:08'
Sražená střela Kverky skončila v obličeji Černého a hra se musela přerušit. S přerovským obráncem to však nevypadá na nic vážného, věřme, že bude v pořádku.
11:38'
Nahozený kotouč z větší vzdálenosti končí v Klimešově lapačce, po přerušení hry si do vlasů vjeli Černý s Ondráčkem, kteří teď dostávají poučení od hlavních sudích.
11:05'
Čtvrté formaci Zubrů se nedaří rozehrát, Indrák vyhazuje na zakázané uvolnění.
10:05'
Goiš si vyměnil puk v rohu s Navrátilem, jenž jej ještě přisunul ku Hejcmanovi v předbrankovém prostoru. Vyťukané souhře ale scházela rychlost, přízemní zakončení bekhendem Růžička s přehledem zastavil.
09:31'
Slavia první a velmi důležité oslabení zvládla bez újmy.
08:38'
Černému se podařilo zachytit kotouč a Krisl tak následně mohl obdržet skvělou přihrávku od Tomiho na střed hřiště do protipohybu hostujících hráčů! Jeho střela bez přípravy se ale nevešla mezi tři tyče.
08:17'
Ještě devět vteřin zbývá z trestu Ondráčka.
08:10'
Zubři drží Slavii v bloku, třetice střel Radomíra Paly ale nekončí brankou.
07:36'
Buly znovu na straně sešívaných, Hrdinka vyhazuje puk daleko od nebezpečí.
07:29'
Teď však bude mít skvělou příležitost s tím něco udělat. Bude hrát necelou minutu proti třem.
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., podrážení).
06:55'
Další puk mířící ven z pásma skončil až u Klimeše, Přerov toho v první přesilové hře zatím příliš nepředvedl.
06:40'
Vyhraným buly a následným vyhozeným pukem se hosté rychle osvobozují, Zubři musí dobývat pásmo nanovo.
06:26'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., pozdní dohrání).
06:10'
V akci tří na jednoho Vrdlovec přihrával Ondráčkovi na levé křídlo, ten se ale ke střele nedostal, jelikož byl zablokován bekem soupeře.
04:56'
Pala stihl k puku dorazit dříve než napadající Drtina, puk tak mají ve svém držení Zubři.
04:32'
Slibnou akci rozjel po pravém mantinelu Navrátil, jenž přes Hejcmana propašoval puk až ke Goišovi na pravém kruhu. Růžička byl zákrokem pravým betonem vítězem tohoto pomyslného souboje.
04:04'
Vhazování po levici přerovského brankáře Klimeše.
03:30'
Přerovští se snaží o rychlou odpověď, nedaří se jim však zatím prolomit hranici útočného pásma.
02:22'
Špatné rozestavení domácích s rychlou souhrou Pražanů se mísí v první branku večera! Přerovští nedokázali pokrýt mantinely, a tak se velmi dravě puku před Klimešem ujal DAVID ŠTEINER, který na hranici pravidel překonal Klimeše. Regulérnost branky dlouho zkoumali rozhodčí, kteří po rozpravě gól uznali. Asistence: Denis Heldák, František Hrdinka.
01:56'
Domácí nahození do útočné třetiny skončilo na nohách Sani, od něho se odrazilo do jízdy Hejcmanovi, který z ostrého úhlu minul bránu.
01:21'
Po buly v útočném pásmu střílel nepřesně Saňa.
01:11'
Ondráček si ve středním pásmu říkal o průnikovou přihrávku, tu však na svou hokejku neobdržel. Přesto se hosté dostali do útoku.
00:55'
Oba brankáři si připisují první zákroky, přerušení číslo jedna tohoto večera obstaral Sýkorův průnik po levém křídle a následný zásah Růžičky.
00:06'
Při úvodním buly získali puk na své hole slávisté.
00:01'

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimonů) – Krisl, R. Černý, Pala (A), Malina, Ferenc, M. Novotný, Zbořil – T. Doležal, Pšurný, Tomi – Sikora, T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Goiš, Hejcman, Navrátil – F. Dvořák, Moučka, Indrák.

HC Slavia Praha: J. Růžička (Šorf) – J. Novák (C), Hrdinka, Štibingr, J. Drtina (A), Saňa, Duda, Barák – Furch, Vrdlovec, J. Doležal – M. Ondráček, Kubica, L. Krejčík – Brož, Kverka, Procházka – Šteiner, Kohút, Heldák.

Rozhodčí: Obadal, Kašík – Novák, Zedník.

HC ZUBR Přerov
Poslední dva zápasy, v nichž se Zubři představili, přinesly pouze jedinou branku. V prvním ze dvou duelů, které svěřenci trenérů Kočary a Sklenáře odehráli na venkovním ledě, se radovali z výhry na ledě Benátek nad Jizerou, aby po cestě zpět na Hanou vyzvali Jihlavu. Tam se ale onen jediný gól na jejich stranu nepřipisoval. Po pondělní porážce se tak Hanáci poprvé v sezoně ocitají na deváté příčce a ta jim nezaručuje jistotu postupu do vyřazovací fáze. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Roman Pšurný (7+21), jehož přesnými trefami doplňuje nejlepší střelec mužstva a kapitán v jednom Tomáš Sýkora (13+11). Z beků se nejčastěji z kanadských bodů mohl radovat Radomír Pala (7+11), v úplně nejzadnějších řadách pak figuruje jednička Lukáš Klimeš (92,17 %).
HC Slavia Praha
Podobně jako Zubři se ani slávisté v poslední době nepohybují ve vodách, ve kterých by od závěrečné bitvy o play-off mohli mít klid. Od vánočních svátků se Pražanům příliš nedaří. Sice se jim povedlo bodovat pětkrát z posledních sedmi duelů, vítězný byl však pouze jediný před dvěma týdny ve Frýdku-Místku (2:1). Naposledy sešívaní padli na ledě Jihlavy 0:3. V týmu, který se momentálně na tabulku rozhlíží s 61 body z jedenáctého místa, patřila pod taktovku hlavního kouče Miloše Říhy mladšího a jeho asistenta Jana Srdínka ještě donedávna jejich největší zbraň Jan Veselý, ten však zamířil do Ústí výměnou za Daniela Vrdlovce (7+16). Přerovský Tomáš Doležal zkříží hole s bratrem v dresu soupeře Jiřím Doležalem (7+16), který vede týmové bodování pražských útočníků. Mezi obránci pak nejvíce září Jan Novák (4+18), ze čtveřice brankářů na soupisce je velmi pravděpodobný start čerstvé posily Jana Růžičky (91,37 %).