1. česká hokejová liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třebíč : Benátky n. Jizerou - 19. prosince 2018   17:30

Třebíč
Třebíč
12:55' Vodný (V. Čejka) • 24:07' Süss (Nedvídek, Psota)
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
Benátky n. Jizerou
23:11' Chrtek  (Kolmann, Průžek) • 26:49' Chrtek  (Wiencek, Průžek) • 56:14' Husa  (Průžek, Klodner) • 59:27' Husa
Třebíč
Jechoutek, Valenta – Kotlík, Zídek
KHNP Aréna
826 diváků

Tak Benátky zápas nakonec otočily a vyhrály ho 4:2! V poslední třetině jsme ze začátku viděli šance na obou stranách. Poté převzali aktivitu domácí a měli mnoho vyložených šancí, které ale nevyužili. To bylo asi rozhodující, jelikož Benátky tři a půl minuty před koncem zásluhou Husy přidaly třetí branku a v závěru stejný hráč pojistil vítězství.

Střely na branku – 46:32
59:54'
Píská se ofsajd domácích.Buly vyhráli hosté a puk vyvezli do pásma domácích.
59:27'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Teď již ale ano! Pojistku v podobě čtvrté branky přidal JAKUB HUSA střelou do prázdné branky. Bez asistence.
59:09'
Benátky vyvezly puk do pásma Třebíče, ale prázdnou branku netrefily!
58:57'
Střela z první v podání Rašky od modré byla tvrdá, ale Žajdlík ji skvěle vyrazil do ochranné sítě.
58:34'
Domácí vyhráli buly, ke střele se dostal dvakrát Nedvídek, ale pokaždé ho vychytal brankář hostů.
58:03'
Třebíč bude hrát v šesti hráčích!
58:03'
Oddechový čas pro domácí. Vhazovat se bude před Žajdlíkem.
58:00'
Domácím zbývá na srovnání dvě minuty.
57:37'
Puk skončil mimo hřiště, vhazovat se bude po pravici brankáře hostů.
56:14'
Tak tohle je skoro blesk z čistého nebe! Benátky otáčí zápas a vedou 3:2! JAKUB HUSA se dostal k puku, pronikl až do pásma nikým obsazený a střelou na vzdálenější tyč překonal Vejmelku. Asistence: Jiří Průžek a Jan Klodner.
55:16'
Buly ve středním pásmu vyhráli hosté, jež nahodili puk do pásma, ale pouze za cenu dalšího icingu.
55:09'
Střela Szathmáryho se odrazila k Süssovi, jeho pokus zády k brance ale nebyl úspěšný. Domácí ale i tak drží puk.
54:29'
Třebíč hodně usiluje o tři body, ale teď dvakrát udělala zbytečnou chybu v rozehrávce a musela se bránit. Hosté po chvíli vyhodili puk na zakázané uvolnění.
53:11'
Až teď hosté získali puk na delší dobu a a vyvezli ho do pásma Třebíče. Nicméně ke střele se nedostali a zase se musí bránit.
52:01'
Tak ani tohle brankou neskončilo, domácí pořádně zatopili obraně hostů, ale zatím nejsou efektivní.
51:16'
Vodný málem našel Psotu, který by zakončoval do prázdné branky, ale puk mu přeskočil hokejku. Poté se zjevil sám před brankářem Vodný, ale trestuhodně minul!
50:22'
Nahození ze středního pásma Žajdlík raději pokryl a přerušil hru, jelikož se k němu hnali dva protihráči.
50:03'
Vodného nahrávka nenašla nikoho ze spoluhráčů. Benátky se po delší době vydaly do útočného pásma, ale po chvíli se puk dostal do ochranné sítě a vhazovat se bude před Vejmelkou.
49:26'
Kratochvíl našel před kruhy Čejku, který vypálil střelou z první. Žejdlík si ale vyjel a puk vyrazil. Domácí v posledních minutách jsou lepším celkem.
48:35'
Na modrou dostal puk Furch, jenž si ještě sjel blíž k brance a jeho střela uvedla do pozoru opět brankáře hostů.
48:08'
Nedbal to buly zkusil vypálit na branku, před brankou stáli dva jeho spoluhráči, ale nikdo z nich puk netečoval brankář hostů si puk nakonec našel.
47:50'
Na druhé straně se cpal k dorážce Vodný, ale Žajdlík tuhle situaci ustál a stav je stále nerozhodný. Hra má v posledních minutách spád a sledujeme šance na obou stranách.
47:27'
Benátky tentokrát také zahrozily, k dorážce před brankářem se dostal Šafařovský, ale Vejmelka jeho střelu ještě vyrazil.
46:38'
Nedvídek špatně nahrál svému spoluhráči, k puku se dostal zase Wiencek a z pravého kruhu donutil k zákroku Vejmelku.
45:56'
Mlynář před brankovištěm ještě nahrával Novákovi, ale ani jemu se nepovedlo dostat puk do branky.
45:10'
Opět se dostal ke střele Wiecnek, kterému nahráli spoluhráči před kruhy, jeho pokus však skončil mimo.
44:30'
Wiencek jel dokonce sám na Vejmelku, už to vypadalo, že vykoupal Vejmelku a zavěsí do prázdné branky, ale nepovedlo se mu to.
43:35'
Hosté jsou již v plné počtu. A zakládají útok.
43:27'
Kratochvíl nahrál před branku na hokejku Krále, ten však puk blbě trefil a přestřelil branku!
42:45'
Nedbalova střela byla ztečována do rohu, hosté poté dostali puk do středního pásma.
42:12'
Raška nahrál na modrou Szathmárymu, ten si na střelu z první netroufl, s pukem ještě popojel a až pak vystřelil, ale střela neměla takovou razanci.
41:45'
Raškovi puk uskočil a vyhnal hru do středního pásma.
41:20'
Tentokrát si zahrají přesilovku i domácí! Niko (BEN) je vyloučen na 2 minuty za napadení.
40:55'
Domácí si nejprve nerozuměli v rozehrávce, na druhý pokus jim ale vyšla a ke střele se dostal Raška z levého kruhu, Žajdlík puk lapl a vhazovat se bude před ním.
40:20'
40:10'
Hosté vyhráli buly ještě jim zbývá pár sekund přesilovky.
40:01'
Ve druhé periodě jsme viděli tři branky, ovšem tuhle třetinu vyhrály Benátky 2:1. Na vyrovnání Chrtka sice Süss odpověděl po minutě blafákem do bekhendu. Ovšem Hosté dokázali opět vyrovnat zásluhou dneska prozatím dvoubrankového Ondry Chrtka. Třebíč přežila oslabení ve třech přes minutu a půl a čelit musela i dalším oslabením. Benátky tyhle možnosti nevyužily, takže stav je stále 2:2.

Střely na branku po 2. třetině – 21:25

Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00'
39:16'
Domácí dostali puk do pásma hostů, kde pošetřili mnoho sekund. Hosté jsou však už před Vejmelkou.
38:21'
A další trest pro domácí hráče! Vejmelka (TRE) je vyloučen za podražení. Trest za něj odsedí Mlynář.
38:04'
37:44'
Ofsajd Benátek. z buly poslal puk přímo do pásma hostů Král.
37:24'
Střela od modré kapitána Kolmanna byla tečována a puk skončil těsně vedle. Průžek se dostal ke střele od pravého kruhu, ale nechal vyniknout lapačku Vejmelky.
36:19'
Puk se dostal před brankoviště k Rychlovskému, naštěstí pro domácí musel puk zpracovat bruslí a ani nevystřelil.
36:01'
Domácí si zahrají další oslabení! Vodný (TRE) je vyloučen za držení.
35:49'
Matěj Psota se uvolnil ke střele před kruhy a jeho pokus pokryl Žajdlík. Vhazovat se bude po jeho levici.
35:20'
Domácí již hrají v plném počtu. Teď drží puk v útočném pásmu.
35:10'
Tyčka zazvonila po střele jednoho z hostů! Poté Ferda málem jel sám na brankáře, ale již neměl tolik síly.
34:38'
Domácí dostali puk do středního pásma a hrají ve čtyřech!
34:22'
Po střele Kolmanna se puk odrazil k Najmanovi, jeho dorážka ale nebyla úspěšná.
33:50'
Další střela od modré v podání Jána Nika končí zákrokem Vejmelky, ten puk nevyrazil a bezpečně ho pokryl do náruče.
33:35'
Střela Nika byla ztečována domácími hráči a poté se Třebíč osvobodila.
33:02'
Domácí jdou do třech! Čejka (TRE) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
32:38'
Ferda (TRE) je vyloučen na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
32:27'
Wiencek střílel od levého kruhu, střela mířila dobře, Vejmelka puk ale stihl ramenem vytáhnout.
31:59'
Domácí se chvíli zdrželi v pásmu Benátek, ale ke střel se nedostali. Nicméně hosté si počínali při rozehrávce nepřesně a píská se icing.
31:09'
Süss bekhendem posílal puk na branku, ten byl na poslední chvíli ztečován. Benátky poté neuspěly v přechodu do pásma – ofsajd,
30:16'
Po vhazování se puk dostal na modrou opět k Vágnerovi, ale scénář byl stejný jako v předešlém případě.
29:59'
Vágner po nahrávce od Čejky střílel z první od modré, Žajdlík si na puk počkal a lapačkou ho pokryl.
28:35'
Michal Vodný se dostal k odraženému puk před brankovištěm, před ním byla prázdná branka, ale puk netrefil dobře, nejspíš i za přispění jednoho z obránců Benátek.
28:10'
Šafařovský nabral rychlost po pravé straně, vystřelil přes obránce a Vejmelka musel puk betonem vyrazit do rohu.
27:58'
Domácí se provinili ofsajdem, bude se vhazovat ve středním pásmu.
26:49'
Po důrazu před brankou hosté dokázaly vyrovnat! Wiencek obkroužil branku a poslal puk před brankoviště, kde se po několika odrazech nejlépe zorientoval ONDŘEJ CHRTEK, jenž se trefil do poloprázdné branky. Asistence: Petr Wiencek a Jiří Průžek.
26:24'
Kratochvíl obdržel nahrávku před branku, kde byl osamocen. Zkusil kličku do bekhendu, ale branku přestřelil!
26:01'
Hosté se usadili v pásmu, Najman se snažil o kličku přes obránce, ale puk mu utekl mimo.
24:59'
Buly před Vejmelkou vyhráli domácí a snažili se opět dostat do pásma. Benátky však puk získaly drží puk. Nyní je ale zradil ofsajd.
24:07'
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Tohle je ukázková odpověď domácích! Brejk tři na dva končí brankou. Nedvídek našel najetého JANA SUSSE, který si sjel před brankáře a kličkou do bekhendu poslal puk pod jeho betonem. Asistence: Lukáš Nedvídek a Matěj Psota.
23:11'
Teď už se ovšem Benátky dočkaly! Další střelu od modré tentokrát Vejmelka nejspíš viděl na poslední chvíli a puk od lapačky propadl do branky, O střelu se postaral ONDŘEJ CHRTEK. Asistence: Petr Kolmann a Jiří Průžek.
22:55'
Střela od modré v podání Husy Vejmelkovi vypadla z lapačky, ale mimo.
22:27'
Až teď, ale ani jedna ze dvou střel netrefila zařízení. Benátky mají puk za svoji brankou a zakládají další útok.
21:36'
Žůrek nahazoval puk na branku, puk však letěl vedle branky. Domácí se zatím ke střele nedostali.
20:38'
Třebíč opět vyhrála úvodní buly, do pásma se však nedostala. Benátky ano, přihrávka do brankoviště ale nikoho nenašla.
20:01'
Rozhodčí již krouží po ledě, za chvíli začne druhá třetina.
V první třetině jsme nebyli svědky nějakého maratonu šancí, naštěstí první branky jsme se dočkali. Postaral se o ní Michal Vodný, který pronikl do pásma a střelou přes obránce prostřelil Žajdlíka na vzdálenější tyč. Ve druhé minutě měl tutovku Malec, který po samostatném úniku trefil tyčku bekhendem. Benátky se první polovinu třetiny sotva dostaly k nějaké střele, ale po první brance v zápase kolikrát zahrozily. Jednalo se ale především o střelu od modré a Vejmelka většinou puk viděl a bezpečně ho pokryl.

Střely na branku po první třetině – 9:12

Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:50'
Domácí mají puk na své straně a první třetina tak i skončí.
19:16'
Na druhé straně střílel Král z dobré pozice před kruhy, jeho střela byla zblokována obětavě.
18:45'
Najman po levé straně vjel až před Vejmelku a střílel mu nad rameno, tomu puk vypadl, naštěstí pro něj dobře zapracovala domácí obrana a puk poslala do bezpečí.
17:48'
Střela Husy od modré nebyla vůbec špatná, puk ale do branky nezapadl. Poté střílel opět od modré Žůrek, ale brankář domácích opět puk pokryl. Benátky se ale zlepšily a v posledních minutách si připsaly i hodně střel.
17:02'
Nahození od modré brankář domácích betonem ztečoval do rohu, hosté se poté drželi v pásmu, ale jeden z nich zahrál vysokou holí a buly bude ve středním pásu.
16:26'
A další střela v podání Žůrka, ten ihned po buly se opřel do puku a Vejmelka opět zasahoval.
16:23'
Střela od modré v podání Žůrka byla schována pod jedním z hráčů a Vejmelka puk viděl na poslední chvíli, ale i tak puk chytil do lapačky a přerušil hru.
16:01'
Vodného nahození nikdo netečoval, poté Benátky dostaly puk do středního pásma a hrají i v plném počtu.
15:16'
A další vyhození hostů! Až teď střílel nebezpečně Nedbal, který byl před pravým kruhem, ale branku minul.
14:38'
Od modré střílel z první Szathmáry, rána mu ale nevyšla a poté Benátky vyhodily puk až k Vejmelkovi.
13:48'
První přesilovka v zápase! Trest odpyká za mnoho hráčů na ledě Cikhart (BEN).
12:55'
Tak jsme se konečně dočkali první branky! Třebíč jde zaslouženě do vedení. MICHAL VODNÝ se dostal s pukem až do pásma hostů, projel až před kruhy a střelou na vzdálenější tyč překonal Žajdlíka. Asistence: Václav Čejka.
12:01'
Zakázané uvolnění domácích. Zatím nevidíme moc šancí, tu největší měl Malec, kdy trefil tyčku, poté ale oba brankáři nemuseli předvést nějaký lepší zákrok.
11:38'
Střela z levého kruhu v podání Süsse nebyla tak špatná, nicméně Žajdlík ji pokryl a přerušil hru.
11:01'
Benátky se poprvé usadily v pásmu na více jak půl minutu, ale Vejmelka nemusel zasahovat ani jednou.
10:27'
Třebíč na druhé straně o puk také po chvíli přišla, zradila ji také nepřesnost. Kunst střílel od modré, ale i jeho pokus byl ztečován.
09:27'
Hosté drží puk za svou brankou a zakládají útok. Do pásma se dostali, ale opět o puk brzo přišli. Benátkám se zatím nedaří usadit v pásmu.
08:31'
Husova střela od modré byla tečována a puk skočil za brankou, kde se ho chopili domácí.
08:03'
Vágner nahrál špatně na modru Nedvídkovi, takže Třebíč se vyhnala sama z pásma. Hned na to přišla další špatná rozehrávka, takže se píská icing.
07:16'
Benátky se o pásmo sami připravily, píská se postavení útočícího hráče v brankovišti. Po buly ve středním pásmu se puku chopili domácí, Psota se dostal málem k puku před brankovištěm, hostující obrana však na poslední chvíli puk poslala do bezpečí.
06:28'
Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Vejmelky.
06:16'
Kolmann zavezl puk do pásma Třebíče, jenže neměl podporu spoluhráčů a puk tak mají opět domácí.
05:41'
Vodný udržel puk v souboji u mantinelu, nicméně domácí o puk poté přišli a hosté se ocitli v útočném pásmu.
05:10'
Malec poslal puk na modru čáru, kde stál Čejka, jenž okamžitě střílel. Brankář Benátek puk pokryl a přerušil hru.
04:45'
Třebíč je ze začátku lepším týmem, Benátky zatím měly jeden pokus na branku.
04:16'
Od modré střílel Brož, jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě.
04:01'
Vhazování před brankářem hostů vyhráli Benátky a dostali puk do útočného pásma. O kotouč však brzy přišly.
03:24'
Střela Čejky minula branku o kousek, o dorážku se pokoušel Raška, ale úspěšný nebyl. Domácí pokračují v tlaku.
02:59'
Benátky se v pásmu udrželi jen pár sekund a teď se opět musí bránit. Nedbalova střela od modré neměla takové parametry a Žajdlík si připsal lehký zákrok.
01:49'
Malec jel sám na Žajdlíka, zkusil střelu bekhendem a trefil tyčku!
01:30'
Psota nahrál Brožovi, ten střílel, ovšem trefil pouze prvního hráče před sebou. K puku se poté dostal mezi kruhy Süss, puk mu však sebrali protihráči.
00:44'
Vejmelka si připsal první zákrok v zápase, střela ale nebyla moc nebezpečná.
00:16'
Domácí vyhráli buly a ženou se do první akce. Kratochvíl se pokoušel obhodit obránce hostů, ale nepovedlo se mu to.
00:01'
Minutou ticha se uctí památka Josefa Foltýna, bývalého zaměstnance Třebíče.
V sestavě Třebíče dneska chybí kvůli nemoci Silvester Kusko. Nicméně ve druhém útoku bude hrát staronová posila Matěj Psota, jenž nastoupí proti svému bývalému týmu.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Vodný, Raška, P. Kratochvíl – Süss, Nedvídek, Psota – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář, M. Novák, Ferda.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Kolmann, Žůrek, Niko, Husa, Poizl, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Cikhart, Čech, Žemba – Šafařovský, Burda, Klapka.

Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Kotlík, Zídek.
HC Benátky nad Jizerou
Středočeský celek je v tabulce na 13. místě před Ústím a Kadaní. A právě se Slovanem hráli benátečtí poslední zápas a v něm zcela jasně zvítězili na svém ledě 6:1. Předtím sice nestačili na Havířov, ale zápas před tím zase na vlastním kluzišti nečekaně zvítězili nad Kladnem 3:1. Tedy na domácí půdě to není až tak špatné, jako v zápasech venku, ve kterých středočeši získali pouze osm bodů, což je řadí společně s Ústím na poslední místo v tomhle aspektu.

Nejproduktivnější hráči:
Marek Zachar – 18 bodů (10+8)
Daniel Špaček – 16 bodů (6+11)
Jiří Průžek – 15 bodů (9+6)
SK Horácká Slavia Třebíč
Tým z Vysočiny se aktuálně nachází na 10. místě se čtyřbodovou ztrátou na osmé místo. V posledním zápase ve Vsetíně vedli Horáci po první třetině již o tři branky, ale o nadějný výsledek přišli a nakonec prohráli 4:3. Doma se třebíčským nicméně slušně daří, naposled zde přetlačili zaslouženě Porubu 5:4 a předtím smetli Litoměřice 6:3. V každém z těchto zápasů využili tři přesilovky a v celkové statistice v celé soutěži je Třebíč na 1. místě v úspěšnosti přesilových her (23,13%).