1. česká hokejová liga - 49. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Poruba 2011 - 23. ledna 2019   18:00

Ústí n. Labem
14:34' Grim (Březák) • 57:43' Chlouba  • 58:37' Krliš (Šťovíček, J. Veselý)
3:4
(1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Poruba 2011
26:26' Ovčačík  (Slavík, Vymazal) • 33:17' Zdeněk  (J. Káňa, Kanko) • 38:20' Zdeněk  (Václavek, Mamajev) • 64:54' Guman
Vokřál, Souček – Kokrment, Coubal
Zimní stadion Ústí nad Labem
444 diváků
Poruba 2011

Utkání vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Slovan vybojoval díky fantastickému závěru jeden bod, ale v prodloužení o ještě jeden bod navíc, díky zbytečné chybě Martina Volkeho, přišel. Poruba však také nebude odjíždět z Ústí spokojená, jelikož přišla o vítězství v základní hrací době absolutně zbytečně.
64:54'
Poruba právě vstřelila branku!
Utkání končí nakonec pro Slovan velmi smolně. Martin Volke zachytil kotouč u své pravé tyče a chtěl jej svým typickým způsobem rozehrát, nicméně do rozehrávky mu sáhl TOMÁŠ GUMAN a šest vteřin před koncem prodloužení přisoudil bonusový bod Porubě – 2:3! Asistence: Bez asistence.
64:32'
Martin Šťovíček a Jaroslav Roubík si hezky vyměnili kotouč, ale Jaroslav Roubík poté netrefil branku.
64:01'
Poslední minuta prodloužení.
63:31'
Martin Zdvořáček nabízel kotouč před branku, nicméně jeho nabídka byla sražena mimo branku Poruby.
62:35'
Jaroslav Roubík zkušeně posunul kotouč Martinu Šťovíčkovi do samostatného úniku, ale domácí útočník nedokázal svou střelou trefit branku!
61:29'
Roman Chlouba ujel do situace dvou proti jednomu, zkusil se prosadit stahovačkou, ale ta mu nevyšla.
60:43'
Slovan ztratil kotouč a po vystřídání bude pokračovat ve hře s pukem Poruba.
60:01'
Slovan vyhrál důležitou buly v prodloužení.
60:01'
Slovan se neskutečným závěrem vrátil do utkání a po brance Romana Chlouby z trestného střílení a srovnání Václava Krliše si zahraje o druhý bonusový bod v prodloužení.
60:00'
59:36'
Tomáš Jandus se snažil dostat přes obránce, ale i přes jemný háček se k zakončení nedostal.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:37'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Poruba kontrolovala utkání, ale během jedné minuty je vše jinak! VÁCLAV KRLIŠ dorazil střelu Martina Šťovíčka a domácí jsou v extázi – 3:3! Asistence: Martin Šťovíček a Jan Veselý.
58:01'
Slovan v plném počtu a bude se hnát za srovnáním!
57:43'
Exekuci trestného střílení si vzal na starost ROMAN CHLOUBA a kličkou do forhendu doslova vykoupal Kůdelu – 2:3!
57:43'
Ctirad Ovčačík sekl v samostatném úniku Davida Mertu a hlavní sudí nařídil trestné střílení.
57:14'
Lukáš Zukal vyvezl kotouč z obranné třetiny, ale Porubě to nějak nevadí, nikam nepospíchá.
56:03'
Trest Václa Krliše skončil, Slovan ve čtyřech.
56:01'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Blaha – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:15'
Slovan až nyní vyhodil kotouč ze své obranné třetiny.
54:33'
Poruba dobře kombinuje ve své přesilovce, ale Jiří Zdeněk ranou z levého kruhu hattrick nezapsal, jelikož minul branku.
Dnešní utkání sleduje v Ústí nad Labem 444 diváků.
54:03'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Václav Krliš – 2 min., sekání).
53:24'
Hra je nyní velmi nepřesná a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo konat v závěru nějaké drama.
52:12'
I Poruba je v plném počtu.
51:53'
Slovan hraje v plném počtu a začíná jeho velmi krátká přesilová hra.
51:12'
David Merta ujel po levém mantinelu ve hře ve čtyřech, ale jeho ránu golfem vytáhl nad branku Hynek Kůdela!
50:12'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., krosček).
49:53'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., nedovolené bránění).
49:30'
Neurovnanou část hry uklidnil a vzal si puk Václav Krliš, jeho ladný průnik skončil ranou, jenž se odrazila od zadního plexiskla.
48:26'
Martin Volke raději podržel nahození ze střední třetiny, vhazovat se bude před jeho brankou.
47:57'
Roman Chlouba si chtěl prohodit kotouč do samostatného úniku, ale jeho prohazovačka úspěch neslavila.
46:38'
Martin Volke si poradil i se střelou Ctirada Ovčačíka od modré a následuje komerční přestávka.
46:22'
Radim Toman nastřelil kotouč z nulového úhlu na branku, a ač měl Martin Volke svůj beton nalepený u tyče, tak moc nechybělo, aby kotouč zapadl za brankovou čáru!
45:39'
Tomáš Jáchym tečoval před brankou pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve střední třetině.
45:07'
Alexej Alexejev nabízel střílenou přihrávkou kotouč před branku, tam však zasáhl svou lapačkou Martin Volke.
44:21'
Jan Veselý se hezky protáhl do třetiny, ale jeho pokus skončil na boční síti.
43:20'
Ctirad Ovčačík měl dobrou střeleckou možnost, ale hůl mu zablokoval na poslední chvíli Martin Šťovíček.
42:13'
Radim Toman měl šanci na zvýšení skóre. V akci dvou proti jednomu zvolil střelu, ale mezeru mezi betony Martina Volkeho nenašel!
41:22'
Jaroslav Roubík se krásně podíval a našel před polo odkrytou brankou Martina Šťovíčka, ale jeho rána, jenž mířila do prázdné branky byla sražena těsně vedle ní!
40:14'
Poté zahrál Slovan na icing, a tak se bude vhazovat před Volkem.
40:01'
Domácí Václav Krliš vyhrál úvodní buly třetí části.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:40 .
Druhé třetině chyběla hokejová kvalita z obou stran, nicméně první formace Poruby přece jen ukazuje své kvality. Díky dvěma brankám Jiřího Zdeňka a jedné brance Ctirada Ovčačíka z přesilové hry vede v Ústí 3:1!
40:00'
39:36'
Roman Chlouba mohl ještě v závěru druhé periody snížit stav utkání, ale z mezikruží netrefil vůbec branku!
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny, vhazování ve středovém kruhu po přihrávce rukou.
38:20'
Nedáš – dostaneš a je to o dvě branky pro Porubu! Jakub Březák neproměnil svůj samostatný průnik a z proti akce propálil z pravého křídla Martina Volkeho, dnes podruhé JIŘÍ ZDENĚK – 1:3! Asistence: Jan Václavek a Danil Mamajev.
37:43'
Slovanu odpískán jiný technický prohřešek, a to přihrávka rukou.
37:07'
Ofsajd zastavil akci Tomáše Jáchyma.
36:36'
Martin Volke podržel svůj tým, když zmenšil střelecký úhel proti ráně Ctirada Ovčačíka a kryl jej ve své výstroji!
35:54'
Tomáš Schwamberger ujel do akce dvou proti jednomu, ale kotouč mu při přihrávce sjel z hole.
34:41'
Hynek Kůdela vyrazil svou širokou holí kotouč mimo své brankoviště. Slovan se však i přesto usadil v pásmu a Jakub Březák vyslal dvě jedovaté střely od modré.
33:17'
Elitní formace Poruby předvedla nadstandardní střídaní a nakonec zaslouženě poslala svůj tým do vedení! Jan Káňa se protáhl obranou a našel před brankou JIŘÍHO ZDEŇKA, který poslal kotouč pod horní tyč – 1:2! Asistence: Jan Káňa a Petr Kanko.
32:19'
Jan Václavek mohl rozveselit hostující tým, ale jeho dobře připravenou ránu z mezikruží kryl reflexivně Martin Volke svou vyrážečkou!
31:36'
Hokej se teď zrovna prvoligový nehraje a vidíme na obou stranách hodně nepřesností
30:48'
Poruba hraje v plném počtu. Hynek Kůdela byl v tomto oslabení bez práce.
29:47'
Teď zahráli domácí dokonce na icing. Slovanu se tato přesilovka hrubě nedaří.
29:25'
Další vyhození Poruby, Slovan se nemůže usadit ve své útočné třetině.
29:01'
Poruba kotouč vyhodila ihned po vhazování, Slovan se musí vracet zpět do obranné třetiny.
28:48'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Pastor – 2 min., hákování).
28:02'
Ostravané mají velký problém s rozehrávkou a po další nepřesné zahráli na icing.
27:35'
Zakázané uvolnění Poruby, vhazovat se bude před Kůdelou.
26:50'
Po reklamní pauze se bude vhazovat před Martinem Volkem, jelikož kotouč opustil hrací plochu právě v obranné třetině Slovanu.
26:26'
I krátká přesilovka Porubě stačila ke srovnání skóre! Všechno co měl před sebou propálil od modré CTIRAD OVČAČÍK! Martin Volke měl zakrytý výhled a rána mu propadla mezi betony – 1:1! Asistence: Marek Slavík a Michal Vymazal.
25:59'
Poruba v plném počtu a začíná její zkrácená přesilovka.
25:32'
Poruba váhala s rozehrávkou a Martin Šťovíček málem využil pochybení hostů, ale Hynek Kůdela svůj tým podržel!
24:45'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Březák – 2 min., napadení).
24:35'
David Merta našel Martina Zdvořáčka na modré, který vypálil z první a trefil horní tyč!
23:59'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ctirad Ovčačík – 2 min., držení hole).
22:39'
Jiří Zdeněk našel svou tvrdou ranou z vrcholu kruhu spolehlivou lapačku Martina Volkeho.
21:56'
Nahození Tomáše Jáchyma ze střední třetiny vyrazil Martin Volke do rohu hrací plochy.
21:01'
David Merta si ve svém prvním střídání nakonec na šanci počkal, ale jeho ránu po ledě vytáhl betonem mimo tyče Hynek Kůdela!
20:45'
Jan Veselý hledal žabičkou před brankou Davida Mertu, nicméně obrana Poruby tento záměr prohlédla.
20:01'
Jaroslav Roubík vyhrál úvodní buly do druhé části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:49 .
Slovan vyhrál první třetinu díky premiérové brance Jana Grima v dresu Slovanu 1:0, nicméně Poruba měla ve zbytku třetiny více ze hry.
20:00'
19:45'
Martin Volke skvělou rozehrávkou založil přečíslení dvou proti jednomu, které však vychytal Hynek Kůdela, jenž skvěle zasáhl proti ráně Václava Krliše!
19:13'
Ofsajd zastavil akci domácích hokejistů.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:48'
Zakázané uvolnění Poruby. Vhazovat se bude před Kůdelou.
18:27'
Poruba výrazně zabrala a nádherný ťukec na jeden dotek zakončoval Martin Padrnos, nicméně ani on si na Martina Volkeho nepřišel!
17:36'
Jozef Baláž projel velmi rychle kolem pravého mantinelu, ale jeho nabídka před branku skončila až u pozorného Martina Volkeho, jenž přerušil ve svém brankovišti hru.
16:32'
Jiří Zdeněk si nabruslil mezi kruhy a jeho rána orazítkovala tyč domácí branky!
16:02'
Petr Kanko vystavil své spoluhráče do ofsajdu, a tak nemohla akce Poruby pokračovat.
15:12'
Na druhé straně musel zasáhnout proti ráně Jana Káni Martin Volek svou maskou.
14:34'
Tak to je premiéra v ústeckém dresu pro mladoboleslavského JANA GRIMA jako hrom! Hynek Kůdela pouze vyrazil střelu od Jakuba Březáka od modré a mladý útočník kotouč doklepl do sítě! Připisuje si tak v prvním startu za Slovan hned přesný zásah – 1:0! Asistence: Jakub Březák.
14:18'
Martin Volke podržel ve své lapačce oblouček ze střední třetiny a přerušil hru.
13:40'
Jakub Chrpa nechytil dlouhou přihrávku na levém mantinelu a Hynek Kůdela mohl rozehrát v poklidu zpoza své branky.
12:46'
Tomáš Jáchym nařízené trestné střílení neproměnil, když se snažil kotouč poslat bekhendem mezi betony, ale Martin Volke si na toto zakončení zkušeně počíhal!
12:46'
Za hákování Martina Zdvořáčka bylo nařízeno trestné střílení pro Porubu!
11:54'
Petr Kanko si počkal na dlouhou přihrávku, ale jeho akce skončila až za brankou Martina Volkeho.
10:32'
Jan Grim v první akci v ústeckém dresu neuspěl, obrana Poruby si s mladým útočníkem poradila.
09:38'
Poruba přežila své první oslabení a hraje v plném počtu.
09:00'
Jiří Zdeněk však vystihl kombinaci Slovanu a podržel kotouč v útočné třetině Poruby.
08:27'
Slovan se až nyní usadil ve své útočné třetině.
07:38'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., hákování).
07:08'
David Merta na sebe navázal dva hráče, přenechal puk Janu Veselému, jenž z prostoru mezi kruhy minul branku!
06:53'
Zakázané uvolnění Slovanu. Vhazovat se bude před Martinem Volkem, jenž dnes nastupuje poprvé jako jednička Slovanu.
05:47'
Martin Zdvořáček nahodil kotouč od modré, ale s tímto pokusem neměl problém Hynek Kůdela a ukryl jej do své lapačky.
04:30'
Martin Šťovíček posunul kotouč do stany na Jakuba Březáka a jeho střela na zadní měla brankové parametry, nicméně Hynek Kůdela vyrazil střelu pravým betonem.
03:40'
Martin Volke předvedl poprvé svůj pověstný výjezd z brankoviště do rohu kluziště a moc nechybělo, aby Poruba využila jeho riskantní rozehrávku.
03:01'
Martin Tůma dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, ale z vyložené pozice trefil pouze vyrážečku Kůdely! První velkou šanci tak měl Slovan.
02:47'
Martin Tůma tečoval před brankou Kůdely hodně vedle branky.
02:16'
Hynek Kůdela podržel kotouč pod lapačkou a poprvé přerušil hru.
01:45'
Václav Krliš přejel modrou, ale jeho zadovka našla pouze protihráče.
01:03'
Martin Volke si připsal první svůj zákrok v utkání a byl úspěšný u své pravé tyče.
00:36'
David Merta nepronikl přes obranu Poruby do koncovky.
00:01'
Úvodní buly patřila Jiřímu Zdeňkovi z Poruby.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Stezka) – M. Zdvořáček (A), Mert, Weinhold, Blaha, Zukal, Březák – J. Veselý, Roubík (C), D. Merta (A) – Chlouba, Šťovíček, Chrpa – Grim, Schwamberger, Krliš – Tůma, T. Jandus, Davídek – Planý. Trenér: Mareš.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Slavík, Ovčačík (A), Šnajnar, Urbanec, Mamajev, Pastor, Padrnos – Kanko (A), Zdeněk (C), J. Káňa – Guman, T. Jáchym, Illéš – Baláž, Toman, Ollender – Alexejev, Vymazal, Václavek. Trenér: Holaň.

Rozhodčí: Vokřál, Souček – Kokrment, Coubal.
Vzájemné zápasy

Všechny tři letošní vzájemné zápasy zvládl lépe tým z ostravské městské části Poruby:

4. kolo: Poruba – Slovan 7:3.
19. kolo: Slovan – Poruba 3:5.
34. kolo: Poruba – Slovan 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011

HC RT TORAX Poruba 2011 do nového kalendářního roku vstoupila s novým hlavním koučem, do Poruby se po patnácti letech v roli hlavního trenéra vrátil Miloš Holaň, jeho asistenty poté byli jmenováni Marek Pavlačka a Petr Bolek. Pro duo Aleš Flašar – Tomáš Sršeň byla fatální a poslední prohra v Benátkách. Miloš Holaň zatím marně dohání manko, které by zajistilo týmu z Ostravy kýžené play-off.

Poruba je aktuálně na 12. místě, ale v zádech pět vítězství z posledních šesti utkání. Na osmou příčku, kterou drží Přerov však ztrácí Ostravané deset bodů.

Co se týče produktivity, tu vede v Porubě Jan Káňa – 36 bodů (13+23).
HC Slovan Ústí nad Labem

Hokejisté Slovanu chtějí se ctí dohrát letošní ročník Chance ligy. Jsou na 14. místě tabulky se sedmi bodovým náskokem na poslední Kadaň a naopak s 16-ti bodovou ztrátou na Benátky. Slovan v posledním období opustilo velké množství hráčů. Tím posledním byl Antonín Melka, jenž se vrátil na Kladno. Dále je potřeba zmínit Radka Jeřábka (Vsetín), Daniela Vrdlovce (Slavia).

Z aktuálního kádru Slovanu má nejvíce bodů Roman Chlouba, jenž nasbírá část bodů i v Kadani – 32 bodů (15+17).

Právě s Kadaní se datuje poslední výhra Slovanu (6:3), ale to je již sedm kol zpět. Od té doby na vítězství ústecký Slovan čeká.