Vsetín - Č. Budějovice | ONLINE | 12.1.2019 17:30 | 1. česká liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

1. česká liga - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Č. Budějovice - 12. ledna 2019   17:30

Ukončeno
Vsetín
Vsetín
13:24' Vávra (Mikuš, Rác) • 48:20' Rob (Pechanec) • 49:24' Kucharczyk (Frolo)
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Č. Budějovice
Č. Budějovice
23:38' Doktor  (Vydarený, M. Novák) • 36:25' Plášil  (Z. Doležal, Heřman)
Vsetín
Sestavy:
Gába (Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
Rozhodčí
Doležal, Barek – Votrubec, Ševic
Zimní stadion Na Lapači
3820 diváků
Č. Budějovice
Sestavy:
Strmeň (Dvořák) – Vydarený (C), Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Gilbert, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák (A), Doktor, Heřman.
Přenos se aktualizuje automaticky

Vsetínský Lapač slaví, domácí tým poprvé v sezoně poráží českobudějovický Motor, když dokázal ve třetí třetině otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Můžeme konstatovat, že vítězství Vsetína je zcela zasloužené. Motor v závěrečné fázi hry působil až příliš pasivně a nechal se dostat pod tlak domácího týmu. Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek dnešního večera.
Konec zápasu.
59:50'
Lapačem se nese vysoký jalovec, Motor jde do hry znovu v šesti.
59:50'
Oba hříšníky čeká minimálně desetivteřinový pobyt na trestné lavici, tresty jsou dvouminutové za hrubost.
59:50'
Karabáček dostal nabito mezi kruhy, jeho střelu ovšem krotí ve své moci Gába a po jeho zákroku se před vsetínskou brankou strhla mela, ve které úřadovali Mikuš s dorážejícím Karabáčkem.
59:23'
Vsetínu se nyní podařilo chytře vyhodit, zakázané uvolnění se nepíská a čas běží.
59:10'
Motor hraje v šesti!
58:53'
Přikryl prověřil Gábu střelou od mantinelu, vsetínský brankář bez problému vyrazil.
58:22'
Vsetín sbírá cenné vteřinky v útočném pásmu, Motoru se nedaří zelenožluté borce odzbrojit.
57:52'
Po přihrávce od Ráce pálil Vávra, Strmeň vyrazil a jeho spoluhráči vyrážejí do útoku.
57:32'
Nyní už se však puk nachází v obranném pásmu Motoru, kde operují Vsetínští.
57:11'
Motoru se nyní daří držet kotouč v útočné třetině, Valaši se snaží bránit, ale nedaří se jim dostat kotouč do středního pásma.
56:30'
Doležal nyní vyvezl kotouč do vsetínské třetiny, najel si do střelecké pozice mezi kruhy, Gába po delší době musel zasahovat.
56:11'
Vsetín hraje to, co potřebuje, ve středním pásmu eliminuje snahu soupeře o rychlé protiútoky a okamžitě vrací kotouče do útočné třetiny, kde je nucen brankář Strmeň přerušovat hru.
55:45'
Valaši nepovolují Jihočechům delší pobyt před Gábou, Kucharczyk nyní podporování Frolem vyvezl kotouč a po nahození na hostující branku se opět vhazuje před Strmeněm.
55:21'
Hosté ustáli krušné chvíle a nyní se znovu v plném počtu mohou soustředit na svou snahu o srovnání stavu utkání.
55:20'
Až nyní se Motoru podařilo osvobodit.
55:01'
Bránící čtveřice Motoru je evidentně unavená, nyní defenzíva Jihočechů odolala střeleckému pokusu v podání Pechance.
54:28'
Slováček vypálil od modré čáry, jeho ránu tečoval Teper těsně nad, Vsetín ždímá Motor v jeho obranném pásmu.
53:56'
Mikuš nyní ve dvou střeleckých pokusech, u toho prvního se snažil jeho spoluhráč Theoret tečovat, Mikušovi se kotouč záhy vrátil, tentokrát jeho ostrou ránu zablokoval bránící Beránek. Vhazuje se po levici brankáře Strmeně.
53:21'
Komplikace pro Motor, zcela zbytečným proviněním proti pravidlům oslabuje svůj tým Martin Heřman na dvě minuty za hrubost.
53:11'
Nyní se Valachům daří napadat rozehrávku soupeře, ten se marně snaží najít cestu z obranného pásma.
52:20'
Babka si najel do střelecké pozice mezi kruhy, jeho pokus Gába vyrazil, ovšem ve skrumáží před vsetínskou brankou hosté bojovali o dorážky, obrana Valachů tento moment ustála, Motor se však rozhodně nevzdává a začal bojovat o srovnání.
52:06'
Nepřesná rozehrávka Tepera končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Gábu.
51:30'
Valaši znovu v útočném pásmu, kde u mantinelu bojují první formace obou týmu o kus černé gumy.
51:03'
Kucharczyk našel přihrávkou přes šíři pásma Slováčka, jeho rána však byla bránícím Plášilem sražena do ochranné sítě.
50:34'
České Budějovice po delší odmlce v útočném pásmu, střelecký pokus zaznamenal Čermák, ovšem Gába s jeho likvidací neměl velké problémy.
49:47'
Vsetín v další tutové šanci! Pitule doslova naservíroval kotouč Theoretovi, jenž trefil beton brankáře Strmeně. Valaši jsou na koni a s nimi i celý stadion.
49:24'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši bleskově otáčí skóre a vracejí se do vedení v utkání! Hosté se marně pokoušeli o vyhození kotouče z obranného pásma, ten na modré čáře zachytil Frolo a okamžitě jej napálil na branku, kde stál RADIM KUCHARCZYK a šikovnou tečí poslal kotouč za bezmocného Strmeně. Asistence: Tomáš Frolo.
48:56'
Vsetínský Lapač okamžitě ožil a žene své hráče k obratu.
48:20'
Vsetín právě vstřelil branku!
Na Lapači je srovnáno! Nejprve Strmeň nejspíš ani netušil, jak vyrazil střelu od mantinelu v podání Pechance, kotouč se pak dostal za branku na hůl LUBOŠE ROBA, jenž se snažil okamžitě zakončit k tyči, napoprvé jej zastavil beton hostujícího brankáře, ovšem napodruhé už se vsetínský kanonýr raduje. Asistence: Antonín Pechanec.
48:10'
Kopta pouze nahodil kotouč na Strmeně, čímž získal vhazování v útočném pásmu, Valaši to ovšem s prosazením se přes úpornou obranu Jihočechů budou mít těžké.
47:47'
Motoru se nyní podařilo chytře vyhodit kotouč tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění, Vsetínští obránci si poté nerozuměli a celou situaci musel vyřešit brankář Gába, když přikryl kotouč pod svou rukavici.
47:34'
Mikušovi se nyní po přihrávce od Hryciowa podařilo prostřelit skrumáž hráčů před brankou soupeře, nicméně příležitost vsetínského obránce ztroskotala na pohotové vyrážečce brankáře Strmeně.
47:22'
Dnešní utkání sleduje 3820 platících diváků.
46:14'
Motor se až nyní vymanil ze vsetínského sevření, zdá se, že Jihočeši budou čekat na chyby soupeře a zaměří se na obranu hubeného náskoku.
45:29'
Vsetín pokračuje v ostřelování hostující branky, rána v podání Jeřábka však skončila mimo, kotouč se však znovu odrazil na vsetínské hole.
45:05'
Kucharczyk se nyní snažil vzít situaci na sebe a z levého kruhu napřáhl k ostré ráně, kterou musel Strmeň krotit svým ramenem.
44:27'
Vsetín se drží v útočném pásmu, ovšem jeho střelecké pokusy se zastavují ve skrumáží hráčů před Strmeněm.
44:04'
Jonák vypálil z levého křídla, Strmeň měl ovšem na jeho pokus pohodlný výhled a stejným způsobem zkrotil kotouč ve své moci.
43:39'
Vsetín nyní dokonale rozebral obranu Motoru, Kopta s Pitulem vytvořili prostor pro najíždějícího Jeřábka, jenž však nedokázal střelou z první prostřelit českobudějovického brankáře.
43:00'
Motor přečkal oslabení bez úhony a hraje v plném počtu.
42:18'
Hostující Heřman se vydal s kotoučem na zteč a po přejetí modré čáry přinutil k zásahu i brankáře Gábu.
42:00'
Slováček předložil kotouč Jonákovi, ten z voleje vypálil a Strmeň musel pohotově zasáhnout.
41:39'
Jonákovu střelu se snažit tečovat Teper, ovšem kotouč letí mimo hostující branku, Vsetín nadále v pásmu.
41:10'
Motor zásluhou Janduse vyhazuje.
41:00'
Rychlý protiútok Vsetína v podání Slováčka a Jonáka končí zatáhnutím za záchranu brzdu v podání Pavla Pýchy, ten fasuje dvě minuty za podrážení.
40:22'
Kadeřábek nyní poslal přihrávku Gilbertovi, jenž se snažil z ostrého úhlu zaskočit Gábu, ten měl však bližší tyč pokrytou a kotouč se odráží za vsetínskou branku.
40:03'
Třetí třetina odstartovala, na úvodním vhazování znovu úspěšnější Kucharczyk.
40:01'
Začala třetí třetina.
Motoru se podařilo ve druhé třetině přidat na aktivitě a odměnou mu bylo nejprve srovnání v čase 23:38, které obstaral přesnou střelou Jakub Doktor. Další průběh prostředního dějství nabídl poměrně vyrovnanou hru, to však platilo pouze do času 36:25, kdy se Jihočechům podařilo uzamknout Valachy v obranném pásmu a Karel Plášil přesnou střelou otočil stav utkání. Vsetín tak bude v kabině určitě přemýšlet o tom, jak s nepříznivým vývojem zatočit, naopak České Budějovice budou ladit taktiku, která by je mohla dovézt ke třetímu vítězství nad valašským sokem v letošním ročníku. Třetí třetina odstartuje na vsetínském Lapači v 19:11.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:18'
Doležal nyní vystihl kombinaci Vsetína a upaloval do přečíslení dva na jednoho společně s Jandusem, prvně jmenovaný vzal koncovku na sebe, ovšem nebyl zdaleka přesný a Valaši krizový moment ustáli.
38:56'
Zakázané uvolnění Motoru, které se vůbec nelíbilo Novákovi, ten měl totiž pocit, že bruslařský souboj s Hryciowem vyhrál, ovšem rozhodčí své rozhodnutí nemění a hra se stěhuje před Strmeně.
38:27'
Pohledná akce v podání domácích, Jonák poslal kotouč Frolovi, jenž dokázal pěknou kličkou obejít bránícího hráče Motoru, měl už před sebou pouze brankáře Strmeně, který této pohledné souhře vystavil stopku.
37:20'
Vsetín se okamžitě snaží zaútočit, ale jeho pobyty v útočném pásmu mají minimální trvanlivost, Jihočeši okamžitě posouvají do středního pásma.
36:25'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor otáčí skóre zápasu! Dlouhodobý nápor Jihočechů dokázal ve vedoucí branku přetavit KAREL PLÁŠIL, když střelou zápěstím z mezikruží s pomocí horní tyče zavěsil. Asistence: Zdeněk Doležal, Martin Heřman.
36:13'
Valachům se nyní nedaří odzbrojit hráče Motoru, ti nadále krouží v útočném pásmu.
35:35'
Jenáček nyní nepřesně rozehrál, z čehož těží hostující Pavlín a Motor kombinuje před brankou Vsetína.
34:44'
Vsetín ovšem vyrazil do rychlého protiútoku a nahození Theoreta se snažil za Strmeňova záda usměrnit Kucharczyk.
33:42'
Gilbert nyní najel s kotoučem mezi kruhy, odkud vystřelil Gába puk vyrazil do skrumáže hráčů před jeho brankou, kde se jej ujímají hráči Motoru a nadále drží Valachy sevřené ve vlastním pásmu.
33:32'
Motor nyní operoval s kotoučem v útočném pásmu, ovšem rozhodčí přerušují hru, protože branka Vsetína vypadla ze svého postavení.
32:29'
Obrany obou týmu nyní pracují efektivně a nepouštějí útočníky přes modrou čáru, výsledkem je hra nahoru dolů.
31:42'
Čermák zastavil kotouč na modré čáře, odkud se snažil prostřelit vsetínského brankáře Gábu, ten měl na jeho pokus dokonalý výhled a bez problému kotouč zachytil ve své lapačce.
31:04'
Ovšem aktivní forčeking hostů nyní přinutil domácího obránce Hryciowa odehrát kotouč až na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici brankáře Gáby.
30:25'
Obrana Motoru nyní aktivně přistupuje k útočícím hráčům Vsetína, ti tak mají velmi složité založit kombinaci před brankou soupeře, pokus o opětovný návrat do útočného pásma končí ofsajdem.
30:03'
Zakázané uvolnění Motoru.
29:34'
Valachům se nyní nedaří přechod přes střední pásmo, hráči Motoru eliminují pokusy zelenožlutých, ovšem sami se do útočných akcí nedostávají.
28:06'
Vsetín se po delší době snaží usadit v útočném pásmu, kotouč na modrou čáru dostal Mikuš, ale jeho nahození nebylo přesné a Motor vykazuje Valachy z obranného pásma.
27:19'
Po levém křídle vedl kotouč do útočné třetiny hostující Karabáček, mohl ještě vylepšit pozici pro Beránka, ale zvolil individuální zakončení, které však postrádalo přesnost a vsetínskou branku minulo.
26:41'
Valaši byli blízko ke vstřelení druhé branky! Odražený kotouč nedokázal do odkryté branky uklidit Ondřej Kopta, toto byla obrovská příležitost Vsetína.
26:13'
Motor v náporu, od modré čáry nyní vypálil Vydarený, Gába kotouč pohotově vyrazil a Vsetínští se až nyní dostávají do středního pásma.
25:29'
Motor je ve druhé třetině mnohem odvážnější, co se týče útočných akcí a Vsetínští musejí mnohem častěji snášet přítomnost soupeře ve své obranné třetině.
24:39'
Druhá formace Vsetína si nyní poradila s kotoučem v útočném pásmu a do slibného úniku se hnal Pechanec, klička mezi českobudějovickými obránci mu však nevyšla podle představ a hráči Motoru vsetínského hráče odzbrojili včas.
23:38'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor srovnává stav utkání! Vydarený napálil kotouč do skrumáže hráčů před Gábou, puk se odrazil na hůl JAKUBA DOKTORA a ten dokázal prostřelit vsetínského brankáře. Asistence: René Vydarený, Martin Novák.
22:45'
Doležal napřáhl na modré čáře, jeho ostrou ránu však zablokoval bránící Jeřábek.
21:55'
Dančišin chyboval na útočné modré čáře a do přečíslení se málem dostal Rob s Jonákem, ovšem přihrávka na druhého jmenovaného nebyla přesná, Vsetín však vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.
20:42'
Vávra se u mantinelu vymotal s kotoučem, zbavil se hostujícího obránce a nahodil na branku, kde Strmeň vyrazil a k dorážce se snažil dostat Kucharczyk.
20:11'
Vsetínští úspěšnější na úvodním vhazování a okamžitě se s kotoučem stěhují do útočného pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Skončila první třetina utkání mezi Vsetínem a Českými Budějovicemi. Po úvodních dvaceti minutách mohou být spokojeni domácí Valaši, kteří zásluhou Tomáše Vávry využili přesilovou hru. Přesilové hry měl k dispozici také Motor, ale ani jednu ze svých tří početních výhod nedokázal využít. Valaši pak hned v úvodu odehráli kompletní přesilovou hru v pěti proti třem, kde i díky brankáři Strmeňovi neslavili úspěch. Vsetín měl však v úvodní periodě více ze hry a vytvořil si více šancí. Druhá třetina utkání odstartuje na Lapači 18:21.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
Nepřesná rozehrávka Plášila zavede hru před Strmeně, vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.
19:13'
Hostům se nyní daří bránit modrou čáru a Valaši se nemohou dostat do útočného pásma.
18:33'
Motor hraje v plném počtu.
17:58'
Motor opět vyhazuje.
17:29'
České Budějovice nyní dokázaly vyhodit kotouč a ten dojížděl Beránek, pomoci domácím hráčům musel brankář Gába, jenž vyjel daleko z branky a odpálil kotouč mimo ledovou plochu za přispění hostujícího hráče.
16:57'
Pechanec nyní poslal kotouč před branku, kde stál nikým nekrytý Teper, vsetínský obránce se snažil pouze změnit směr kotouč, který zamířil mezi betony brankáře Strmeně, ten však na poslední chvíli dokázal zaklapnout mezírku mezi svými betony.
16:33'
V závěru první třetiny si zahraje Vsetín další přesilovou hru, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Václav Karabáček.
16:13'
Nyní se ovšem podařilo Motoru pozdržet svou hru ve v obranném pásmu Valachů, nicméně střelecký pokus se neuskutečnil.
15:37'
Kombinace druhé vsetínské formace, Rob poslal kotouč do mezikruží Pechancovi, ten ještě vylepšil pozici pro Jonáka, jenž se formoval k zakončení z bezprostřední blízkosti, v poslední chvíli mu však kotouč sjel z čepele, ovšem Valaši se nyní lehce dostávají do útočného pásma.
14:53'
Krátce po vhazování napálil kotouč na vsetínskou branku Vydarený, Gába měl zakrytý výhled a až na poslední chvíli si všiml puku, který dokázal s menšími problémy odvrátit od své branky.
14:47'
Nepřesná rozehrávka Vsetína končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Gábu.
14:08'
Frolo nyní atakoval u mantinelu hostujícího Karabáčka, Valaši se snaží pokračovat ve zodpovědné obraně.
13:24'
Vsetín právě vstřelil branku!
Valaši využívají přesilovou hru! Kombinaci Vsetína nyní měli na svědomí dva borci, TOMÁŠ VÁVRA nejprve nabil na střelu obránci Mikušovi, jehož střela orazítkovala tyčku českobudějovické branky, z následné dorážky pak zmiňovaný Vávra uklidil kotouč do branky. Asistence: Peter Mikuš, Roman Rác.
12:43'
Fillman ve spolupráci s Gilbertem okamžitě osvobozují svůj tým.
12:38'
Nyní už se vylučuje, hříšníkem se stává Jakub Doktor, dvě minuty za sekání.
12:31'
Pechanec ve středním pásmu předložil kotouč Jonákovi, ten se kličkou snažil dostat za českobudějovickou obranu, byl však faulován a Vsetín momentálně hraje ve signalizované výhodě.
11:56'
Valaši hrají v plném počtu.
11:52'
Vsetín se osvobozuje.
11:25'
Kombinaci hostujících hráčů se snažil přesnou střelou zakončit Novák, ovšem rána mu vůbec nesedla a Gába neměl problém kotouč vyrazit, nicméně Jihočeši jsou nadále usazeni v útočném pásmu.
11:03'
Ostrá rána z voleje v podání Plášila, Gába kotouč vyrazil až do stropu vsetínského stadionu a bude se vhazovat po jeho pravici.
10:29'
Gilbertovi nyní rána z hranice pravého kruhu vůbec nesedla, ba co hůř, hostující útočník si zlomil hůl a musel urychleně střídat.
10:09'
Od modré čáry napřáhl Pýcha, Gába úspěšně vyrazil.
09:56'
Motor si zahraje podruhé v utkání v početní výhodě, dvě minuty za podrážení tak zní verdikt pro Michala Hryciowa.
09:43'
Vsetín se ovšem znovu dokázal ubránit a z protiútoku pálil na branku Mikuš, jeho střela však skončila ve skrumáží hráčů před českobudějovickou svatyní.
09:10'
Vsetínští obránci svádějí v obranném pásmu souboje u mantinelu o kotouč, Motor se snaží poprvé v utkání prodloužit svůj pobyt v útočné třetině.
08:28'
Vsetín znovu doráží na branku Motoru, na modré čáře napřáhl Hryciow, ovšem jeho střela branku minula a pouze se odrazila od zadního mantinelu na hůl hostujících obránců.
07:26'
Motoru se zatím při plném počtu hráčů nedaří přechod do útočného pásma, Vsetínští likvidují jakékoliv pokusy o dlouhodobější pobyt hostů před brankářem Gábou.
06:47'
Vsetín aktivní v útočném pásmu, třetí formace domácích zamkla hosty a snaží se vytvořit brankovou příležitost.
06:22'
Robovo nahození bylo hostujícím obráncem sraženo na Jonáka, ten se snažil svými hbitýma rukama procedit kotouč za Strmeně, ovšem českobudějovický brankář se štěstím ustál i tuto situaci.
05:46'
Motor dokázal ubránit dvojnásobnou přesilovou hru Vsetína a nyní již hraje v plném počtu.
05:35'
Vávra si připsal další dva střelecké pokusy, ovšem obranu Motoru v čele se Strmeněm se mu prostřelit nepodařilo.
05:17'
Mikuš nabil Vávrovi, jeho projektil vyrazil Stmeň betonem.
04:57'
Motoru se podařilo vyhodit.
04:52'
Mikuš vypálil od modré čáry, před Strmeněm ještě clonil Kucharczyk, ovšem hostující brankář zachoval klid a kotouč uklidil ve své výstroji.
04:22'
Nyní se doslova vyznamenal hostující brankář Strmeň! Pechanec poslal křižnou přihrávku na Luboše Roba, na elitního střelce soutěže zívala prázdná branka, ovšem českobudějovický brankář dokázal na poslední chvíli situaci zachránit svou pohotovou lapačkou!
03:46'
Krušné chvíle pro Motor, ten doplácí na nové pravidlo o opakovaném vykázaní na buly, dvě minuty míří odsedět Jakub Babka a Vsetínu se celkem laciným způsobem naskýtá dvouminutová dvojnásobná přesilová hra.
03:46'
Přesilovka Motoru je u konce a nyní si početní výhodu zkusí domácí tým, dvě minuty za krosček fasuje Martin Beránek.
03:03'
Novák dostal nabito od Plášila, jeho ránu dokázal Gába pohotovým betonem vyrazit.
02:24'
Vsetín se zásluhou Kopty osvobozuje, Motor musí začít od vlastní branky.
02:16'
Motor vykázán do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
02:07'
Gilbertův pokus o nahození kotouče byl zablokován, nicméně domácím se v souboji o kotouče nepodařilo osvobodit.
01:46'
České Budějovice si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání, dvě minuty za podrážení v útočném pásmu obdržel Luboš Rob.
01:25'
Nyní to zkusil střelou z levého kruhu hostující Dančišin, Gába úspěšně vyrazil.
01:03'
Motor se ovšem rychle vymanil z vlastní třetiny a zaútočil, kotouč do předbrankového prostoru směřoval Doktor, ale nikdo z Budějovických se k němu nedostal.
00:40'
Vsetín dostal kotouč do útočného pásma, kde se mu po soubojích s hostujícími obránci daří držet.
00:04'
Souboj Vsetína s Motorem byl zahájen, na úvodním vhazování úspěšnější domácí Kucharczyk proti Gilbertovi.
00:01'
Utkání právě začalo.
Začátku utkání již nic nestojí v cestě, šlágr 45. kola za malou chvilku odstartuje.
A nyní již drtivá většina osazenstva zimního stadionu Na Lapači vítá domácí tým, který nastupuje jak jinak než za doprovodu slavné klubové hymny.
Za pískotu vsetínských tribun nastupuje na ledovou plochu hostující tým ČEZ Motor České Budějovice.
Ještě jednou hezký podvečer z Valašska. Zdravíme fanoušky jak vsetínského tak i českobudějovického hokeje. Vsetínský stadion je již solidně zaplněn a dnes můžeme očekávat opravdu vysoké číslo návštěvnosti. Máme zprávy, že dnešní přenos bude dokonce sledován až z dalekého Thajska, tímto zdravím i hokejové fanoušky do daleké Asie.
Úvodní sestavy:

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Vydarený (C), Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Gilbert, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák (A), Doktor, Heřman.

Rozhodčí: Doležal, Barek – Votrubec, Ševic.
VHK ROBE Vsetín: Vsetín se bude v domácím prostředí znovu opírat o mimořádnou podporu svých fanoušků, ovšem českobudějovického soupeře i vzhledem k jeho aktuální formě rozhodně podcenit nechce. Ke šlágru se zodpovědně dívá i centr čtvrté formace: „Na tohle se nemůžeme koukat, jestli se soupeři daří nebo ne. Pořád je to Motor, a ten tým má neskutečnou kvalitu. K tomu zápasu musíme přistoupit na 100 %. Hrát zodpovědně zezadu a využívat šance, které se naskytnou,“ vyhlíží sobotní utkání Šilhavý.

Valaši mají ve svých řadách tři z pěti nejproduktivnějších hráčů soutěže. Českobudějovický odchovanec v barvách Vsetína Luboš Rob prožívá doposud vynikající sezonu a tabulku střelců vede s úctyhodnými třiceti trefami. V elitní pěti pak najdeme také Antonína Pechance či Víta Jonáka, všichni borci zatím naplňují předsezonní očekávání a jsou velkými posilami valašského týmu. Ovšem o vítězství v Přerově se významně zasloužila také čtvrtá formace zelenožlutých ve složení Vítek – Šilhavý – Hořanský. Vůbec všechny formace podaly na Hané vyrovnaný výkon, který by mohl být i receptem na silného soupeře z jihu Čech.
ČEZ Motor České Budějovice: Motor aktuálně drží 4.místo v tabulce Chance ligy a jedno je před sobotním utkáním jisté, ať totiž dopadne jakkoliv, Motor bude čtvrtý i nadále, neboť ztráta na duo Kladno – Vsetín činí již čtyři body, Jihočechy pak stejná míra náskoku drží před Havířovem a Prostějovem. Jenže čtvrtá pozice určitě není vysněným cílem Motoru a Jihočeši budou určitě na Lapači usilovat o potřebné tři body, které by je znovu vrátili do hry o špičku tabulky.

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem Motoru je s třiatřiceti body Martin Novák a společně s Davidem Gilbertem se dělí také o pozici nejlepšího střelce jihočeského mužstva, oba borci mají na svém kontě po třinácti trefách. Produktivní duo doplňuje Lukáš Endál, jenž nasměroval České Budějovice k vítězství při posledním vzájemném měření sil na Lapači, momentálně si havlíčkobrodský odchovanec vede s bilancí (12+15).

Za zmínku pak stojí bilanci českobudějovického obránce Pavla Pýchy, jenž dokázal nastřílet deset branek a na stejný počet asistoval. Nejproduktivnějším obránce českobudějovického týmu je však Žiga Pavlín (6+16). Jasnou jedničkou Českých Budějovice je Jan Strmeň, ve třiceti duelech si vychytal úspěšnost zákroků na úrovni 91,56% a průměrně inkasoval 2,13 branky na zápas.
Hezkou sobotu ze zasněženého Vsetína. Chance liga uzavře v sobotu svou třetí čtvrtinu a pro Vsetín to znamená jediné, na domácím Lapači se postaví soupeři, proti kterému jako jedinému v dosavadním průběhu sezony nebodoval. Na Valašsko si najde cestu českobudějovický Motor, který by rád vsetínský tým zdolal i potřetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud