1. česká hokejová liga - 57. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Jihlava - 18. února 2019   17:30

Vsetín
Vsetín
15:20' Kucharczyk (Rác, Theoret) • 56:29' Rác (Jeřábek, Březina)
Jihlava

Vsetínu se ve třetí třetině nedařilo, domácí vůbec neposlouchala rozehrávka. Naopak to byli hosté, kdo se v zápase bez větších problémů dostával do pásma a zakončení. Nicméně Valaši všechny tyto nástrahy a nepříjemnosti dokázali ubránit a tři a půl minuty před koncem třetí třetiny zaúřadoval po přihrávce Březina Roman Rác, jenž je taky vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku. Na straně Jihlavy je to pak gólman Niklas Lundström.
Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera.
59:56'
Podél mantinelu se kotouč dostává ven ze vsetínského obranného pásma. Valaši už jednobrankové vedení a tři body neztratí.
59:45'
Suchánkovu střelu z pravého kruhu dorážel těsně před gólmanem Pekr. Na tento pokus Šelepněv nemohl stačit zareagovat, teď měli Valaši velké štěstí.
59:19'
Kajínkovu střelu od modré zastavuje hned po pár centimetrech Theoret. Puk je ve středním pásmu.
59:10'
Lundström zůstává na střídačce. Dukla je v pěti.
59:10'
Oddechový čas pro hosty.
58:22'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Jihlava ve vlastním pásmu převzala kotouč a rozehrává. Má něco málo přes minutu a půl na vyrovnání.
57:59'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Lukáš Klíma.
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radek Jeřábek – 2 min., hrubost).
57:59'
Karafiátovo individuální zakončení doprovázela i dorážka a také hromadná bitka po pravé straně Lundströmovy branky, do které se kromě gólmanů zapojili všichni hráči na ledě.
57:38'
Bezúch nebyl daleko od dalšího rychlého vyrovnání ze strany jihlavské Dukly. Střela z levého kruhu mu ale nesedla úplně podle představ a brankář zasahuje.
56:29'
Vsetín právě vstřelil branku!
Po dlouhou dobu byla Jihlava lepším týmem, tři a půl minuty před koncem třetí třetiny se ale do vedení dostávají Valaši. Opět se ukázala dobrá práce v předbrankovém prostoru, co se střel z blízka týče, a od levé tyčky se prosadil ROMAN RÁC. Asistence: Radek Jeřábek, David Březina.
56:14'
Do pásma se dostal Březina a ihned po přechodu modré čáry zkusil střelu z levého kruhu. Lundström vytěsňuje betonem.
55:47'
Už ani jihlavské přihrávky nejsou tak přesné, jako v prvních dvou třetinách zápasu, kdy z nich pramenily rychlé brejky. Suchánkovi se nepodařilo najít Klímu ve středním pásmu a u puku jsou domácí.
54:47'
Bezúch měl při přechodu do útočného pásma k ruce ještě dva své spoluhráče, nakonec to ale vzal celé na sebe, přebruslil obranu a bekhendem zakončil. Střela mu ale nesedla a Šelepněv zasahovat nemusel.
53:50'
Holého přihrávka na Dostálka na modrou čáru nebyla přesná. Druhý jmenovaný musí kotouč dobruslovat, ale i tak se jedná zisk pásma pro Jihlavu.
52:41'
Všechnu sílu vložil do své střely z levého kruhu domácí útočník Karafiát. Puk však končí jen na mantinelu za jihlavskou bránou.
52:22'
Pechancovi se sice nepodařilo projít přes Kajínka s Pohlem, potlesk od vsetínských fanoušků si přeci jen vysloužil. Když viděl, že přes obranný val hostujícího celku neprojde, nahodil kotouč na zadní mantinel a do obránců se pustil tělem. Přesilu zvládl.
51:31'
Nyní se role obrátily a Štebih zastavil Březinu, když se vsetínský útočník snažil prodrat okolo mantinelu až k Lundströmově brance.
50:57'
Březina zablokoval střelu Štebiha od modré. Hosté ale pásmo udrželi a pokračují v kombinaci okolo modré čáry.
50:25'
Útok ale domácí dokonali. A finální střela šla z hokejky Jonáka, který při pokusu z vrcholu levého kruhu ještě počítal s tečí Pechance.
50:10'
Herně se zdá, že je Jihlava o dva kroky napřed. Nyní však byly i kroky Valachů až příliš rychlé a píská se postavení mimo hru.
49:17'
Rác vyzval v rychlém protiútoku Kucharczyka, který mu sjížděl před branku. Jihlavská obrana se k druhému jmenovanému nestačila stáhnout, a tak Kucharczyk nikým nebráněn zakončoval. Puk narazil na Lundströmovy betony.
49:00'
Kucharczyk s Vítkem zavezli puk do útočné třetiny a jen jej nahodili na Lundströma. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
48:21'
Hraje se ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří zmocnit se kotouče na delší dobu.
47:43'
Na začátku útoku Vsetína stál Jeřábek a už ve středním pásmu to vypadalo, že Valaši ve svém snažení daleko nedojdou. Nakonec se po mnoha nepřesnostech chopil kotouče Rob, prosmýkl se po pravém křídle a zakončil.
46:49'
Slováček vystihl Kajínkovu přihrávku od modré na Werbika, který již byl připraven na levém kruhu. Domácí bek se snažil právě přes obranu Jihlavy do brejku, ale nepovedlo se. Hostující hráči byli úspěšnější a jakékoliv vsetínské šanci zamezili.
46:14'
Vhazování po Šelepněvově pravici vyhrála Jihlava, která je dnes na vhazování v útočném pásmu opravdu úspěšná. Puk rychle doputoval na post obránce ke Kajínkovi, a ten bez přípravy vypálil. Domácí brankář bez větších problémů zasahuje.
Dnešní utkání sleduje 3270 diváků.
45:47'
Vsetínská rozehrávka z vlastního pásma nebyla přesná. Puk má na hokejce Holý a naopak on rozehrává od Lundströma.
45:15'
Hosté se drží ve svém útočném pásmu, ale Valaši se je snaží zatlačit k mantinelu. To se jim prozatím daří a Jihlava nemá moc příležitostí ke střelbě.
44:42'
V další z jihlavských šancí Šelepněv zasahovat nemusel, jelikož Zemanova prudká rána trefila spojnici levé tyčky a břevna.
44:12'
Jihlava velmi jednoduše přešla zpoza vlastní branky až ke střele z levého křídla, kterou vyslal Jiránek. Mířil na vzdálenější tyčku a domácí brankář zasahuje levým betonem.
43:40'
Vsetínu se nepodařilo dostat z pásma. Suchánek kotouč nahazuje od útočné modré zpět za Šelepněvovu bránu.
43:20'
Valaši se natlačili před brankoviště, odkud zakončoval Březina. Jeho první pokus z levé strany zablokoval Matějíček. Druhý už si pohlídal gólman Lundström.
42:35'
Domácím se opět nepovedla rozehrávka ve vlastním pásmu a šanci Dukly museli hasit na poslední chvíli. Povedlo se a do brejku se navíc mohl za Vsetín dostat Karafiát. Proti dvěma hráčům jihlavského týmu ale neuspěl.
42:13'
Jeřábkovu střelu mohl v předbrankovém prostoru tečovat Karafiát nebo Pitule. Nestalo se tak a na druhou stranu míří hosté.
41:45'
Rob vybojoval kotouč u mantinelu útočného pásma. Posunul se blíže k modré čáře a z otočky vypálil. Puk se od levé tyčky odráží za branku.
41:00'
Vsetínu se nepovedla rozehrávka zpoza vlastní branky, ke které se tak dostal Werbik. Spolu s Dostálkem akci dokombinoval až k zakončení od levé tyčky, které pokryl Šelepněv.
40:14'
Valaši se dostali k puku a Mikuš ze středního pásma nahodil na Lundströma. Ten kotouč zastavil a rozehrál. Za brankou se puku chopil Rác a z blízka zakončil. Hostující gólman zasáhl betony.
40:01'
Druhá třetina nám žádnou branku nepřinesla. Valaši si na jejím začátku zahráli ještě v početní výhodě, ale po potyčce mezi Půžou a Vítkem se hra dostala do stavu čtyři na čtyři. Už v tuto chvíli ukázala Jihlava svou sílu, když si její hráči vypracovali tři brejky. I nadále byli hosté ve druhé části zápasu lepším týmem, lehce se dostávali do pásma a vytvářeli si tlak. Nicméně stav je stejný jako po první třetině, vyrovnaný, takže uvidíme, co nám přinese třetí dějství.
Třetí třetina začne cca v 19:10.
40:00'
39:54'
Vsetínským se vyplatilo zariskovat u mantinelu a poslat puk přes šířku kluziště na Tepera. Ten pak kotouč předal na Slováčka za brankou. Ten už jen kontroluje časomíru a druhá třetina se dohraje za brankou Vsetína.
39:26'
Vsetínský gólman se musel vytáhnout proti střele Štebiha a v neposlední řadě zasahoval i proti pokusu Bezúcha z otočky.
39:11'
Hostům trvalo zaujmout útočné rozestavení, a tak se puku chopil Rác a vyvezl jej ze třetiny. Mezi modrými čarami už je ale zase na puku Jihlava a chce se dostat zpět před Šelepněva.
38:51'
Dukla vypálila ihned po buly. Šelepněv přikrývá kotouč lapačkou, hra je opět přerušena a oba celky se vydávají střídat.
38:49'
Opět icing Vsetína.
38:17'
Jihlava je nyní aktivnější, snadno se do pásma dostává a drží se v něm. Valaši se chtěli alespoň na chvíli osvobodit od začínajícího tlaku soupeře, avšak je odpískáno zakázané uvolnění.
37:39'
Jako už několikrát, vyhrané vhazování v útočném pásmu se okamžitě dostalo na Pohla. Ten tentokrát mířil k pravé tyčce, kterou minul.
37:25'
Klíma se Zemanem proti Pitulemu v přesile vybojovali kotouč. Stalo se tak za brankou gólmana Šelepněva, a tak může Jihlava ihned zahájit kombinaci.
37:01'
35:39'
Harkabus ujel středem kluziště a sám mířil na Šelepněva. Po pravé straně jej dobrusloval Drtina. Už to vypadalo, že nebude Harkabusovi stačit, nakonec mu brejk alespoň znepříjemnil a v klíčové chvíli padl do střely.
35:17'
Theoret z Rácem nevyužili Drtinovy nahrávky od modré do předbrankového prorostu. Dukla obětavě brání.
35:01'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., pozdní dohrání).
34:35'
Sám se v mezikruží ocitl Rob a zvolil pokus od levé tyčky. Bekhendovou střelu na betony Lundström vyrazil na najíždějícího Jonáka, ale ani on se z první neprosadil.
33:48'
Werbik nenašel vhodnou pozici pro zakončení, a tak poslal puk na modrou čáru. Zde stál připravený Pohl, jeho střelu zastavil ramenem obránce Drtina.
32:49'
Kopta zastavil Půžu v obranném pásmu Jihlavy a vzal si puk, který měl hostující obránce momentálně na hokejce. Valaši ale této šance nevyužili. Naopak to jsou hosté, kdo opět po individuálně vydařených počinech ohrozil soupeřovu branku.
32:03'
Kucharczyk pálil od modré. Rác jeho pokus netečoval a puk skončil u Suchánka. Ten zpoza vlastní branky rozehrává.
31:22'
Také Valaši se však dostali k tlaku do branky. Vytvořili si jej na brankovišti a vidět byl hlavně Rob, který se po střelách z větší vzdálenosti pokoušel procpat puk všemi možnými mezerami v Lundströmově výstroji.
30:21'
Jihlava se velice snadno dostává do útoku. Anděl vyzval z vrcholu levého kruhu Pekra, který kotouč zpracoval až v nevýhodné pozici u levé tyčky. Nakonec se přeci jen rozhodl pro riskantní zakončení, ale volný prostor u tyčky netrefil.
29:30'
Obě mužstva v plném počtu.
29:19'
V další jasné individuální akci byl Klíma. Toho ale zradila vlastní hokejka, kdy kotouč na levém kruhu ztratil.
29:03'
Další rychlý brejk hostujícího celku mohl skončit vedením jihlavské Dukly. Bezúch unikl po levém křídle úplně sám, vymíchal si gólmana, ale nezvládl závěrečný pohyb, kterým dostal do branky sebe a puk proletěl okolo pravé tyčky za branku.
28:42'
Po vhazování ve středním pásmu se k soupeřově brance znovu dostala Jihlava. Ve třetině ale dlouho nepobyla a hra se pět stěhuje na druhou stranu, kde mají puk pod kontrolou Valaši.
28:12'
Při hře 4 na 4 jsme mohli vidět brejk v podání jihlavského útočníka Zemana. Ten byl v klíčovém okamžiku taky zastaven dojíždějícím Hryciowem, jenž mu puk vypíchl.
27:30'
Po velké šanci Vsetína, kdy brejk po pravém křídle zastavil Werbik až vypíchnutím kotouče před brankovištěm, se před Lundströmem strhla potyčka. Dvouminutový trest za hrubost dostávají hostující obránce Půža a domácí útočník Vítek.
27:06'
Puk šel ihned po vhazování v útočném pásmu Dukly na hokejku obránce Pohla. Ten z první vypálil a Šelepněv zastavuje jeho pokus pravým betonem,.
26:27'
26:12'
Drtinova střela od modré skončila na prvním bránícím hráči. Stejně tak i střela jeho kolegy, který pálil z druhého konce útočné modré čáry.
25:44'
Hosté se opět osvobodili. Puk do pásma zaváží Drtina.
25:10'
Vsetínští to možná v přesilovce až moc překombinovali, finální nahrávky jim vůbec nesedly, čehož využil soupeř. Jihlava vyhazuje.
24:38'
Jonák se i s kotoučem dostal na hranici brankoviště, z které i zakončoval mezi betony. První střela a následně ani dorážka v brance neskončily.
24:27'
Hostující útočník Čachotský fauloval Pechance při přihrávce do mezikruží, kde už čekali zcela volní Rob s Jonákem. Čachotský dostává dvouminutový trest za podražení.
23:31'
Po Březinově individuální akci, která skončila střelou mimo z otočky, se ke kotouči dostali hosté. Ti také pálí na Šelepněva ze všech stran, ale ani jejich střely nejsou přesné a všechny končí na zadním mantinelu.
22:46'
A je to právě Šilhavý, komu se taktéž povedlo dobýt pásmo soupeře. Puk v něm ale nepobyl dlouho, jelikož si jej vzal Klíma.
22:14'
Zeman zavezl puk podél mantinelu do útočné třetiny, ale tady už hned zaúřadoval Šilhavý ze čtvrté formace Vsetín. Ten si puk vzal a zpoza Šelepněva rozehrává.
21:38'
21:10'
Od modré pálil Slováček a Dukla se osvobozuje.
20:50'
Vsetín se drží v útočném pásmu a kombinuje. Lundström nyní vychytal jasnou gólovou šanci Tepera, který si sjel až k brankovišti a z první se snažil zužitkovat přihrávku Jonáka z levého křídla.
20:21'
Stejně jako v první třetině, i nyní začali s útokem Valaši. Nejprve puk zavezli k vlastní bráně a rozehráli, útok se jim ale nevyvedl úplně podle představ, jelikož jej zastavuje ofsajd.
20:01'
Začátek první třetiny utkání mezi Vsetínem a Jihlavou doprovázela častá přerušení hry, a to za technické přestupky jako postavení mimo hru nebo zakázaná uvolnění. Herní tempo se zvedlo až s první brankou Vsetína, kterou vsítili v 16. minutě Kucharczyk. Na tento přesilovkový gól odpověděl velmi rychle Anděl, a to svou individuální akcí, při které přešel sám přes útočné pásmo a zasadil puk mezi gólmanovy betony. Po dvaceti minutách je tedy stav nerozhodný 1:1. Uvidíme, co přinesou další části utkání. Dvaadvacet sekund před sirénou byl vyloučen hostující Pekr a my tak na začátku druhého dějství uvidíme další přesilovou hru domácích.
Druhá třetina začne cca v 18:19.
20:00'
19:56'
Lundström kryje Mikušovu střelu od modré. Má ji mezi betony a vhazovat se bude po jeho pravici.
19:38'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., hrubost).
19:28'
Jonák poslal skrz brankoviště přihrávku na Roba, který ji bleskurychle zpracoval a vypálil. Vsetínský forvard trefil připraveného Lundströma. Jonák ještě zkoušel dorážku, ale ani on se neprosadil.
19:09'
Do brejku ze středního pásma se dostal domácí útočník Vítek. Rychle přejel přes modrou čáru a už se chystal k zakončení, jenže je odpískáno postavení mimo hru.
18:35'
Koptův pas na modrou na Frola nebyl přesný a zastavili jej bránící hráči Dukly. Ti teď drží puk ve své moci a oba celky se vydávají střídat.
17:58'
Vsetínští po chvílích strávených u soupeřovy branky museli uklidnit hru a začít od začátku zpoza vlastní sítě.
16:01'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté na branku Valachů velmi rychle odpovídají. Autorem tohoto gólu je nejproduktivnější hráč jihlavské Dukly LUKÁŠ ANDĚL, který dostal přesnou přihrávku na levé křídlo, odkud se pak také dostal před branku a poslal puk bekhendem po ledě mezi betony až za Šelepněvova záda. Asistence: Jan Holý.
15:20'
Snaha a práce RADIMA KUCHARCZYKA v předbrankovém prostoru nakonec nebyla vůbec zbytečná. Vsetínský útočník i přes prvotní neúspěch zůstal na svém místě a tečoval pokus Ráce. Asistence: Roman Rác, Mitchell Theoret.
14:45'
Kucharczyk a Theoret byli velmi dotěrní v brankovišti. Prvně jmenovaný se snažil najít volné místo mezi betony, kanadský útočník zase mířil nad levý beton.
14:18'
Teperův pokus od modré zase skončil na bruslích bránícího Zemana. Ten vyhazuje a vydává se na střídačku.
14:01'
Slováčkovu lehkou střelu od modré zkoušel v mezikruží tečovat Rob. Neúspěšně.
13:37'
Stejně jako Vsetín, i Jihlava hned v úvodu své početní nevýhody vyhazuje.
13:31'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., podrážení).
12:44'
Anděl přenechal ve středním pásmu puk Čachotskému, který jej s Werbikovou pomocí u Šelepněvovy branky udržel. Jihlava dostává svého soka pod tlak. Od modré neúnavně pálí Suchánek.
12:19'
Hosté se snaží dostat ze svého pásma, úspěšně jim v tom však brání čtvrtá vsetínská pětka. Konkrétně Šilhavý s Vítkem.
11:10'
Kucharczykova přihrávka na Theoreta přes tři bránící hráče neprošla, ale odrazila se na modrou na Jeřábka, který pálil z první. Valaši si z kombinace vytvořili dobré střelecké příležitosti.
10:38'
Puk na hokejce Jonáka zůstal i po Březinově návratu na led, a tak mohli domácí začít s kombinací. K žádnému vážnějšímu ohrožení Lundströmova brankoviště ale nedošlo.
10:06'
10:00'
Pitule s Jonákem vyvezli puk z obranné třetiny, druhý jmenovaný jej má na hokejce i v útočném pásmu. Domácí toto oslabení přečkají bez úhony.
09:20'
Domácí v této vlně jihlavského útoku nepustili soupeře do zakončení. Valaši opět vyhazují kotouč až za branku Dukly.
08:52'
Tvrdá rána Pekra od modré skončila na obětavě bránícím Vítkovi. Vsetín se opět dostává z pásma.
08:35'
Jihlava už je zpět v pásmu a kombinuje.
08:13'
Valaši se velmi rychle osvobozují a vyhazují přímo na Lundströmovu branku.
08:06'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Březina.
07:46'
Všech těchto skutečností využila Jihlava ke vstupu do pásma, kde donutila Šelepněva několikrát zasahovat. Pak si vzali vše na starost Vsetínští a pustili se do úspěšného souboje o kotouč u mantinelu.
07:00'
Karafiát tečoval Koptovu střelu z pravého kruhu. Pak pálil z velké vzdálenosti sám, ale trefil pouze hokejku jednoho z hostujících obránců.
06:16'
Vsetínské přečíslení skončilo přihrávkou do jízdy, kterou poslal Rob na Jonáka. Druhý jmenovaný se po dlouhé nahrávce natahoval, ale na hranici brankoviště ji netrefil.
05:52'
Slováček obral ve vlastním pásmu Pekra o puk a vyhodil jej do středního pásma. Zde se jej však ujal Holý a posílá jej zpět. Dlouho jsme neviděli žádnou vážnější střelu.
05:07'
Štebih s Harkabusem protečovali kotouč skrz střední pásmo až do toho útočného, zde si jej však opět vzali na hokejky domácí. Valaši nezvolili kombinaci ani zakončení, ale pouze nahození na Lundströmovu branku.
04:08'
Bezúch si vzal puk ve středním pásmu a okamžitě obrátil tok hry. Šelepněva ohrozil bekhendovou střelou z pravého křídla, která se otřela o boční síť.
03:13'
Valaši rozehráli zpoza vlastní brány a bez problémů se dostali do pásma. Zde se jim ale nedaří dostat puk pod kontrolu.
02:08'
Od modré vyslal dělovku Štebih, na druhé straně naopak pálil z podobné pozice vsetínský bek. Jeho střelu ještě na vrcholu pravého kruhu tečoval Karafiát a Lundström má kotouč mezi betony.
01:39'
Šelepněv zasáhl betony proti střele Zemana z mezikruží. Vsetínský brankář puk vyrazil do hřiště, na levý kruh, kde však nečekal nikdo z hráčů soupeře. Kdyby se tak stalo, mohla by Dukla pálit do prázdné brány.
01:13'
Hra je již na samém začátku velmi rozkouskovaná. Nyní je pískáno zakázané uvolnění hostujícího týmu.
00:49'
Jihlava ohrozila branku svého soupeře několika nebezpečně vypadajícími střelami, které však ve velké míře pokryla vsetínská obrana. Z rychlého protiútoku na druhé straně se mohl předvést Theoret, proti jeho pokusu si Lundström vybruslil k pravé tyčce.
00:29'
Nyní je hra zastavena z důvodu zakázaného uvolnění Vsetína, což značí, že Valaši jsou na puku, ale nedaří se jim dostat před Lundströma.
00:08'
S první rozehrávkou začal Rác, ale Mikušovo nahození končí přerušením hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Hryciow, Jeřábek – Theoret, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Březina, Šilhavý, Vítek.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Honzík) – Kajínek, J. Pohl, Štebih, Matějíček, Suchánek, J. Holý, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Dostálek, Werbik, Čachotský – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Harkabus, M. Hlinka, Klíma.

Rozhodčí: Doležal, Přikryl – Bosák, Maštalíř.
Vzájemná utkání v sezóně:
10.10. Jihlava – Vsetín 1:2
24.11. Vsetín – Jihlava 9:2
5.1. Jihlava – Vsetín 2:3

Ze všech vzájemných měření sil vyšli vítězně Valaši. První a třetí zápas skončil vyrovnaným výsledkem a výhrou o jeden gól. Druhé utkání bylo na góly daleko bohatější, Vsetínští zvítězili 9:2. Dokáží domácí tuto statistiku potvrdit i ve čtvrtém případě? To se dozvíme v pondělí večer, utkání začíná v 17:30.
HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla si již delší dobu drží první místo tabulky, nyní má na svého dnešního soupeře náskok třinácti bodů. Ve čtvrté čtvrtině soutěže prohráli hokejisté z Vysočiny třikrát, naposledy na konci ledna, kdy padli na ledě Havířova (1:5). Poslední utkání odehrála Jihlava doma, a to proti Porubě. Dukla se v tomto utkání dostala do vedení, ale Ostravané velmi rychle vyrovnali. Výhru tak vystřelil v 45. minutě Tomáš Čachotský.

Tomáš Čachotský (14+24) je třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Na druhé příčce najdeme nejlepšího střelce Matěje Pekra (28+19). Ještě o dva body před ním je hráč, který má v Dukle nejen nejvíce bodů, ale také nejvíce asistencí, Lukáš Anděl (18+31).
VHK ROBE Vsetín

Valaši se ziskem dvou bodů z minulého utkání s Benátkami nad Jizerou dostali na stobodovou metu, která jim nyní zaručuje druhé místo. Náskok na České Budějovice mají dvoubodový, na čtvrté Kladno pak tříbodový. Jak už bylo zmíněno, Vsetín v posledním kole nebral plný bodový zisk, na ledě soupeře zvítězil až v prodloužení. V minulém týdnu si však doma poradil s Litoměřicemi (2:0) a v Porubě zvítězil poměrem 5:2, čímž po třech porážkách opět najel na vítěznou vlnu.

Nejproduktivnějším hráčem vsetínského celku je zároveň nejlepší střelec celé soutěže – Luboš Rob (38+24). Mezi obránci si pak ve statistikách drží slušný náskok Ondřej Slováček (10+26).
Vítám všechny hokejové fanoušky u online přenosu z utkání sedmapadesátého kola Chance Ligy. Dnes se proti sobě na Lapači postaví v roli domácích tým VHK ROBE Vsetín, který hostí celek HC Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.