1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Č. Budějovice - 12. října 2019   17:00

Havířov
Havířov
02:27' F. Seman (Bambula, Maruna) • 37:09' L. Bednář (Rašner)
2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
Č. Budějovice
05:00' Endál  (Plášil, M. Novák) • 14:56' Prokeš  (Babka) • 27:22' Z. Doležal  (R. Přikryl, Lytvynov) • 31:37' Karabáček  (Prokeš, Pýcha) • 49:08' M. Novák  (Plášil, Endál)
Havířov
Stezka (Štipčák) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Malina, Kachyňa – Bambula (A), F. Seman (C), Maruna – Kotala, R. Veselý (A), L. Bednář – Fridrich, Baláž, Žiak – Dvořák, Cihlář, Danielčák.
Fiala, Obadal – Bartek, Dohnal
GASCONTROL Aréna, Havířov
1636 diváků
Klouček (Strmeň) – Suchánek, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák (A) – Šimánek, Babka, Beránek – Endál, Prokeš, Karabáček – J. Veselý.

Ve třetí třetině jsme viděli jen jednu branku. Tu vstřelily Č.Budějovice a po výhře 2:5 si připisují další výhru a 3 body do tabulky, čímž si upevňují pozici v jejím čele.

Pro dnešek to je ode mě všechno. Hezký zbytek večera a opět někdy jindy napočtenou.
59:41'
Mrowiec je za brankou a bude zakládat jednu z posledním akcí domácího AZetu.
58:49'
Hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.
58:01'
Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.
57:26'
Veselý teď dobře zastavil puk na modré a udržel tak pásmo pro Budějovice.
57:02'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
55:42'
Bálažův průnik končí střelou do Kloučkova betonu.
55:02'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jakub Kotala – 2 min., hrubost).
54:16'
Domácí zakládají útočnou akci, ta je opět přerušena poté co Lytvynov se zmocnil puku.
53:27'
Hosté se osvobozují.
52:40'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Radek Prokeš – 2 min., sekání).
52:19'
Prudká střela od modré končí v Kloučkově lapačce.
52:07'
Bambula odzbrojil Endála na modré a zakládá akci.
51:00'
Baláž trefuje tyč.
49:08'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Budějovice využívají přesilovou hru. Konkrétně se po střele z levého kruhu prosadil MARTIN NOVÁK. Asistence: Karel Plášil, Lukáš Endál.
48:40'
Č.Budějovice drží domácí pod tlakem.
46:38'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Alex Rašner – 2 min.).
46:37'
Karábáčkova střela míří do rohu kluziště.
46:16'
Zakázané uvolnění hostí.
45:13'
Veselého střela míří nad branku hostí.
44:21'
43:59'
Kotala z těsné branky míjí Kloučkovu branku!
43:12'
Veselého střela končí sražena v ochranné síti.
43:02'
Marunova střela končí v Kloučkově lapačce.
42:18'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Veselý – 2 min., vysoká hůl).
41:53'
41:33'
40:01'
Druhá třetina opět přinesla kvalitní hokejovou podívanou, ve které jsme viděli stejně jako v první třetině 3 branky. Nepřinesla však jen herní podívanou, ale také jsme mohli vidět několik potyček mezi hráči, ale to už k tomu hokeji přece jenom patří.
Ve třetí třetině budou chtít domácí hokejisté zápas otočit a tudíž jistě uvidíme spoustu gólových šancí.
Třetí třetina začne cca v 19:04.
40:00'
39:32'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ludvík Rutar – 2 min., hákování).
38:49'
Domácí gól hráče AZetu nakopnul a několikrát teď ohrozili Kloučkovu branku. Budějovický gólman ale všechny pokusy chytá.
37:09'
Havířov právě vstřelil branku!
A máme tu snížení! Ve hře 4 na 3 se prosadil z levého kruhu LUKÁŠ BEDNÁŘ. Asistence: Alex Rašner.
36:54'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Beránek – osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
36:36'
Klouček teď podržel svými dobrými zákroky svůj tým.
36:27'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., hrubost).
36:19'
Matai trefuje Pavla do kolenního chrániče.
36:02'
Karábáček zakládá akci po levé straně kluziště.
35:45'
34:54'
Veselý ohrozil svou střelou z pravého kruhu Kloučka v brance. Puk však na poslední chvíli mění směr a míří jen těsně vedle.
34:34'
Budějovice po vstřelení branky přebírají nad hrou svou iniciativu.
33:19'
Matai střílí od modré a puk se odráží jen těsně vedle Kloučkovy branky.
32:40'
Ofsajd hostí.
31:37'
A máme tady další branku Budějovic. Čtvrtý gól budějovického Motoru střílí VÁCLAV KARABÁČEK. Asistence: Radek Prokeš, Pavel Pýcha.
30:59'
Endálův tečovaný puk Stezka vyráží.
30:28'
Obě mužstva v plném počtu.
30:23'
Mantinel je opraven a hra je opět započata.
30:15'
Hrát se ještě nějakou dobu nebude. Mantinel v jedné části hřiště povolil a bude se tak muset provést jeho oprava.
30:15'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., hrubost).
30:15'
Po roztržce Pýchy a Bednáře se bude vylučovat na obou stranách.
30:01'
29:40'
Lytvynov byl donucený zajet s pukem až za Kloučkovu branku a tam se bude snažit znovu rozehrát.
29:27'
Ofsajd domácích.
28:26'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., hrubost).
27:22'
A Budějovice odskakují na rozdíl dvou branek. ZDĚNEK DOLEŽAL opět prošel mezi hráči Havířova a zavěsil puk do pravého rohu Stezkovy branky. Asistence Roman Přikryl a Ivan Lytvynov.
25:59'
Domácí drží budějovické ve velkém tlaku. klouček však hosty drží!
24:46'
Kotala míří z těsné blízkosti mimo!
24:22'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Veselý – 2 min., sekání).
24:18'
Kotalova střela končí v Kloučkově klíně.
23:35'
Hra je přerušena poté co jeden z hostujících hráčů zahrál puk vysokou holí.
23:17'
Po nepřesné rozehrávce Matie je pískáno zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích.
22:53'
22:46'
Budějovice si opět vytvářejí tlak.
21:58'
20:53'
Domácím přesilovka v úvodu třetiny nevychází hosté se už po několikaté osvobozují.
20:01'
Úvodní buly vyhrávají domácí.
20:01'
Tak a první třetina dnešního duelu je za námi! Mohli jsme v ní vidět několik povedených akcí, ze kterých tři skončili gólovou radostí. Nejprve se prosadili domácí, když se už ve třetí minutě prosadil FILIP SEMAN. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo a dvě minuty po Semanově brance se prosadil budějovický Lukáš Endál. Tento gól hostující celek nakopnul a také se i díky zvýšené aktivitě dostali do vedení o jednu branku poté co se po samostatném průniku domácí obranou prosadil RADEK PROKEŠ.

Do druhé třetiny tak půjdou hosté s jednobrankovým náskokem.
20:00'
19:52'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Radek Prokeš – 2 min., držení).
19:02'
Balážovu střelu zastavuje Klouček až na brankové čáře!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
16:51'
Střelu Endála Stezka vyráží betonem před sebe.
16:48'
Baláž dobře napadá a odměnou za to mu je ukořistěný puk.
14:56'
Po samostatném akci v obranném pásmu domácích se prosazuje a střílí zároveň druhou branku Budějovic RADEK PROKEŠ. Asistence Jakub Babka.
14:38'
13:31'
Přikryl trefuje spojnici havířovské svatyně.
12:50'
Malina puk vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje domácí od tlaku.
12:37'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Filip Seman – 2 min., krosček).
12:06'
Střelu po zemi od Pavla Stezka chytá.
10:48'
Baláž po krásné akci střílí, ale opět Klouček puk zastavuje.
10:33'
Kotala ztrácí přilbu a jde střídat.
09:36'
Bednář vybojoval puk a zakládá protiakci.
09:00'
Semanova nebezpečná střela končí na Kloučkově betonu.
08:27'
07:32'
Havířov však neotálí a vrací úder v produktivitě Budějovicím. Všechny střely ale končí na Kloučkovi.
06:25'
Malina čistým hitem poslal Holce k zemi.
05:47'
Budějovice po vstřelení branky zvyšují své tempo a ohrožují čím dál více Stezkovu svatyňi.
05:00'
A máme tady srovnávací gól Budějovic. Po střele LUKÁŠE ENDÁLA svítí na světelné tabuli skóre 1:1. Asistence: Karel, Plášil, Martin Novák.
04:43'
Další střelu tentokrát od Nováka Stezka schovává pod svou lapačku.
04:25'
Pýcha míří od modré pouze do Stezkovy lapačky.
04:10'
Budějovice si vytváří tlak.
03:38'
Dokáží Č.Budějovice také proměnit přesilovku jako AZet? Nechme se překvapit.
03:33'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Cihlář – 2 min., držení).
03:27'
Rozhodčí ponechává výhodu, bude se vylučovat.
02:57'
Střelu Lytvynova blokuje Matai.
02:27'
A máme tady první branku utkání, kterou střílí po krásné FILIP SEMAN. Asistence: Jan Bambula, Jan Maruna.
01:56'
Domácí bojují v rohu kluziště o puk. Suchánek však puk zašlapuje.
00:44'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., podrážení).
00:01'
Před zápasem bude držena minuta ticha na památku zesnulého zpěváka Karla Gotta.
Oba týmy již vjíždí na hrací plochu. Utkání za malou chvíli vypukne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
AZ Residomo Havířov – 3. místo, 24 bodů

Havířovští mají za sebou velice podařený vstup do sezóny. Po 12. odehraných kolech mají na svém kontě krásných 24. bodů a zaslouženě tak jsou v tabulce CHANCE Ligy na celkovém třetím místě. V posledním utkání se AZet představil v Jihlavě, kde po velice dobře odehraném utkání zaslouženě vyhrál 1:3 a připsal si tak další 3 body do tabulky. Dokáží také překvapit svěřence Václava Prospala a vyválčit na domácí půdě nějaké body? Nechme se překvapit.
ČEZ Motor České Budějovice – 1. místo, 29 bodů

Č. Budějovice užívají velice povedený začátek sezóny a odměnou za předvedené výkony je jim první místo v tabulce. V dosavadních dvanácti odehraných utkáních si připsali na své konto devět výher, 1 prohru o základní hrací době a 2 prohry v samostatných nájezdech. V posledním zápase dokázali i přes velice dobrý výkon Frýdku – Místku vybojovat 3 body. Úspějí i proti Havířovu? Nechme se překvapit.