1. česká hokejová liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Jihlava - 2. října 2019   18:00

Poruba 2011
24:23' Zdeněk (Sikora, Svačina) • 51:17' Sikora (Svačina, Husák)
Jihlava

Z dnešního středečního večera jeto ode mne z RT TORAX ARENY vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Poruba nad Jihlavou vyhrává za tři body. V minulé sezóně se to nepodařilo ani jednou. Skoro před rokem to bylo jen za dva body po samostatných nájezdech. Výhru zařídil v přesilovce Marek Sikora. V závěru přišel Foltán o čisté konto, když Dukla hrála bez gólmana sedmnáct vteřin před koncem základní hrací doby. Trefil se Tomáš Čachotský a v závěru byla Dukla i vyrovnání, ale domácí dobře zapracovali v obraně.
59:55'
Závěr ještě dramatizoval útočný tlak Jihlavy. Foltán kryl střelu Skořepy.
59:43'
Dukla právě vstřelila branku!
Autorem branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Asistence: Josef Skořepa a Jan Pohl.
59:01'
Pekr střílí nad bránu.
58:42'
Teč Poletína Foltán betonem vytěsňuje. V dalším průběhu střílí Pekr, ale jen do klečícího gólmana. Bude se vhazovat po jeho pravici.
Jihlava hraje bez gólmana.
Dnešní utkání sleduje 728 diváků.
58:37'
Oddechový čas pro hosty.
58:35'
Pohl udržel kotouč v útočném pásmu, ale puk se dostává mimo hrací plochu.
57:55'
Jáchym nedal prostor Andělovi rozehrát. Poruba drží hru v útočném pásmu.
57:33'
Zdeněk se Svačinou dva na jednoho. Druhý jmenovaný střílí do připraveného Lundströma.
56:11'
Ofsajd Poruby. Tempo se zrychlilo a stejně tak střelecká aktivita. Hlavně Dukly, která se snaží co nejvíc útočit a docílit soupeřovy chyby, kterou by pak potrestala.
55:54'
Icing Jihlavy. Skořepovy scházel krok z tečování nahrávky Staňka.
55:20'
Pohl mířil k druhé tyči. Puk se o ni jen otřel.
54:47'
Jáchym drží kotouč v útočném pásmu a unavená čtveřice porubských hráčů hromadně střídá.
54:09'
Defenziva Poruby je ukončena dalším icingem. Foltán vykryl pokusy Čachotského i Čermáka.
53:13'
Skořepa neustál souboj s Dluhošem. Poruba dostává kotouč z pásma a hra je přerušena po střele Káni.
53:05'
K nevoli celé arény je odpískán icing Poruby.
52:21'
Marešova dělovka končí na holeni Hudečka. Další střelba končí na obráncích a závěrečný tlak dovršuje Pohl. Puk jen těsně míjí pravou Foltánovu tyč.
52:12'
Poruba zahrává zakázané uvolnění.
51:17'
Poruba právě vstřelila branku!
Využitá přesilovka na jeden dotek. Nahrávky na modré a pak křižná na protější kruh, kde z první pálí MAREK SIKORA. Puk se po ledě zastavil až v brankové síti a Poruba jde do dvoubrankového klidnějšího vedení. Asistence: Vladimír Svačina a Patrik Husák.
50:56'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., hákování).
50:40'
Pastor vytěsnil Zemana ze střelecké pozice a objeli spolu jen porubskou bránu.
50:22'
Další rychlý přesun se Dukle vysmekl. Píská puk mimo hrací plochu.
49:20'
Husák vyváží kotouč a lehce nahazuje na Lundströma. Útočná akce ale nekončí další porubskou střelou. Domácí se musí rychle vracet a zaujmout defenzivní postavení.
48:39'
Káňa se řítí za kotoučem nahozeným do střední třetiny Bodákem. Jihlavští jej sbírají dřív. Zákrok si připisuje porubský brankář po střele Poletína.
48:13'
Vhazování po levé ruce Foltána vyhrává Dukla. Střela Pekra končí v gólmanově lapačce.
47:40'
Gřeš vyhrává bruslařský sprint, ale ke střele se domácí nakonec nedostávají. Souboje na mantinelu sehrává Dukla na výbornou a dostává tak hru opět před Foltána.
47:12'
RT TORAX zahrál ofsajd, sudí vykazují hru před Foltána pro úmysl.
46:35'
Pohl podruhé v krátké době v akci. Foltán puk posouvá hokejkou mimo brankoviště.
46:21'
45:40'
Pohl se hodlal prosmýknout přes trojici porubských hráčů. Kotouč mu sjel z hole a tak se domácí osvobozují. Hraje se ve střední třetině.
44:56'
Obrovskou šanci měli Čachotský s Kolářem. Před porubskou brankou krotili poskakující puk, nakonec si jej nahrály rukou a sudí hru vykazuje do středního pásma.
44:21'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., sekání).
44:18'
Teď mohla být Jihlava tvrdě potrestána. Jáchym využil zaváhání v rozehrávce a z hranice kruhů bránu netrefil.
Vyloučení se nekoná. Vhazuje se ve středním pásmu blíže Lundströmovy brány.
44:00'
Kapitáni se radí s hlavními rozhodčími. Chlubna odjíždí od bodu buly s bolestivým zraněním na střídačku s pomocí spoluhráčů a lékaře utkání. Věříme, že to nic vážného nebude.
43:45'
Jihlavský ofsajd.
43:30'
Husák se dostal k odraženému kotouči a z pozice obránce vyjíždí do útoku, který zakončuje střelou k první tyči. Lundström puk jen vyráží před sebe na Koláře. Jihlavští zkouší přejít střední pásmo.
42:40'
Jihlavští pokrývají hráče s pukem. Holý se po souboji se Špačkem ujímá kotouče a rozhoduje se, komu nahrát do jízdy k porubské bráně.
42:10'
Druhý icing Poruby během krátké doby.
41:40'
Špaček střílí jen do připraveného Lundströma.
40:51'
Akci ukončuje basebalovým švihem Čachotský. Ze vzduchu si puk sbírá Foltán a přerušuje hru.
40:20'
Buly vyhrává domácí tým, jenže ve středním pásmu nepřesnou nahrávkou dostává puk do držení Jihlava.
40:09'
Rozehrávka Slavíka nenašla za červenou čarou žádnou porubskou hokejku, takže se píská zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Po pěti minutách hry ve druhé třetině se diváci dočkali první branky. Dosáhl ji kapitán HC RT TORAX Poruba 2011 Jiří Zdeněk, když se šikovně pohyboval před brankovištěm a Lundströmovi puk jemnou tečí dopravil za brankovou čáru. Jihlava měla několik přesilovek, ale famózní Frederik Foltán se nenechal překonat a jen díky jeho výkonu drží Poruba jednobrankové vedení.
40:00'
39:05'
Zdeněk se protáhl kolem střídaček a zadovkou na střed hřiště vybídl Svačinu ke střele. Ta ale konči vedle Lundströmovy levé tyče.
38:46'
Puk doslova zametl skoro do branky Poruby Zeman. Foltán se už přesouval k levé tyči, když mu kotouč projel kolem pravé.
37:53'
Jáchym bojuje v rohu za Lundströmovou brankou, kam sám s kotoučem dojel. Porubští o kotouč přicházejí, ale nebezpečí se nekoná. Jihlava je zastavena ofsajdem.
Vhazování se opakuje. Napomenutý je hostující tým.
37:33'
Dukle opět patří závěr třetiny. Foltán kryje střelu Pohla.
36:46'
Vhazování vyhrává Dukla a ujíždí k porubské bráně. Kolem střídaček si najel Fronk ale střelou přes Pastora Foltána stejně nepřekvapil. Připravuje se vhazování po levé ruce Foltána.
36:34'
Icing Jihlavy.
36:08'
Krátká Porubská návštěva u Lundströma končí u Piegla, který vysílá Čachotského do útoku.
35:30'
Dukla je v útočné třetině. Přesnější střelu měl Harkabus a Foltán raději hru přeruší. Bude se vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.
35:06'
34:26'
Kombinaci ukončuje Káňa střelou nad ledem.
33:55'
Lundström má kotouč v lapačce po druhém pokusu Jáchyma. Bude se vhazovat po jeho pravici.
33:30'
Urbanec střílí od modré. Trefuje plexi za brankou. Stejně si počíná Jáchym na druhé levé straně.
33:07'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., vysoká hůl).
32:44'
K zoufalství teď porubský gólman přivedl i Pekra. Lapačka byla rychlejší než puk, který v ní nakonec končí.
30:50'
Dukla je ve střelecké formě, jenže Foltán je ve skvělém rozpoložení a odvrací i střelu Půži, která nakonec sice propadá, jenže se puk zastavuje o tyč. Foltán si toho všímá a bleskurychle kotouč odstraňuje z brankoviště.
30:36'
29:26'
Svačina míří nad rameno, puk nakonec letí moc vysoko a odrazem o plexi se vrací do hry.
29:09'
Domácí se z oslabení asi nedostanou! Obrannou fázi ale plní svědomitě a dokonce se dostává Svačina i do samostatného úniku.
28:36'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Šendera – 2 min., držení hole).
27:47'
26:40'
Mareš střílí od modré, Foltán betonem vykrývá a i dorážku z otočky v podání Koláře vytěsňuje mimo brankoviště.
26:32'
Kanko vyhazuje kotouč až k jihlavské bráně. Hosté ale rychle vstupují zpět do útočné třetiny, kde střílí jen do Foltána.
25:47'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Bodák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
25:36'
Skořepa pálí od pravého mantinelu. Foltán v pokleku puk drží ve výstroji.
24:23'
Těsně před brankovištěm projel JIŘÍ ZDENĚK v době, kdy Sikora nastřeloval kotouč do brány. Po ledě jej kapitán Poruby dostává za klečícího Lundströma a otevírá skóre utkání. Asistence: Marek Sikora a Vladimír Svačina.
24:11'
Foltán leží na brankové čáře a hledí k bruslím, zda mu Čachotský či Čermák nedotlačí kotouč přes beton či mezeru u tyče. Nakonec vše řeší obránce Pastor a otáčí směr hry.
23:03'
Občas to vypadá jak na basketu. Puk je často ve vzduchu než na ledě. Teď jej krotil a dal tam kam patří Skořepa, ale v útočné třetině nic nebezpečného se spoluhráči nevytvořil.
22:11'
Hra se plynule přesunula před Lundströma. Střela Bodáka jen těsně míjí levou tyč jihlavské brány.
21:30'
Střelu Koláře dostává do holeně Kanko. Puk se odráží na hokejku Poletína a Dukla dál útočí.
20:34'
Nahrávka Pastora na Jáchyma končí na jihlavské střídačce. Do nahrávky vložil ve středním pásmu hokejku Čermák.
20:14'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:42.
Máme za sebou první třetinu plnou bruslení a střel, které ale ke gólům nevedly. Na konci dvacetiminutovky sudí rozdali tresty. A to se zprvu zdálo, že zápas bude probíhat v gentlemanském stylu.
Vypadá to, že utkání bude stát a padat na zkušenostech gólmanů, kteří pochytali co viděli.
Střely první třetiny: 11:13.
20:00'
19:49'
Kotouč hostujícímu týmu uniká do středního pásma. Poruba se ubrání.
19:23'
Hosté v plném počtu. Domácí ve čtyřech.
19:15'
Střely Foltán vykrývá a poradil si i s clonícím Zemanem.
18:40'
Domácí se po střele Harkabuse osvobozují. Jihlava je stále na kotouči a obnovuje přesilové postavení.
18:14'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., krosček).

Přesilovka čtyři na tři.
17:23'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vladimír Svačina – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., vysoká hůl).
17:16'
Nesmělé střely Anděla a Poletína končí před Foltánem, resp. na hráčích před ním a tak se Porubané dostávají do útoku.
16:51'
Jihlava se zastavuje ofsajdem.
16:29'
16:02'
Poruba je v útoku! Střelu Hlinky Lundström jen vyráží na zadní mantinel.
15:20'
Slavík předvedl divákům luxusní bodyček. Odnesl to Zeman.
14:29'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., pozdní dohrání).
13:21'
Husák nezachytil nahrávku na střed hřiště a za kotoučem musí spěchat Kanko. Foltán vypomáhá, ale za brankou se zasekl s protihráčem a rychle volí jak ze situace vybruslit a bezpečně rozehrát.
13:20'
12:47'
Slavíkova dělovka končí v lapačce Lundströma.
11:40'
Husák těsně míjí branku. Hra pokračuje, když Poruba střídá a zakládá útok od vlastní brány.
11:20'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Pohl – 2 min., podrážení).
10:58'
Hudeček bekhendem v plné jízdě trefuje boční síť.
10:00'
Držení středního pásma je klíčové. Kdo projde, má blízko k zakončení. To se stalo jak na straně Jihlavy – Fronk, tak na druhé polovině kluziště – Gřeš. Gólem nic nekončilo.
09:09'
Šendera sice zastavil puk před opuštěním útočné třetiny, ale z dalšího průběhu hry se vyklubala skvělá akce Jihlavy zakončená střelou zápěstím v podání Čachotského.
08:43'
Hudeček s Káňou a Gřešem zatápějí jihlavské obraně. Vše zastavuje Lundström, když skákavý kotouč uklízí do lapačky.
08:13'
Jihlavu zastavuje ofsajd. Dluhoš s Urbancem nemusí do hry zasahovat.
07:04'
Harkabus zajíždí po vyhraném buly po levici Lundströma do útočné třetiny, kde kombinaci narušují Svačina se Sikorou a puk dostávají do středního pásma.
06:30'
Špaček nastřeluje boční tyč a z pokračující akce Lundström špičkou brusle vykrývá střelu Obdržálka.
06:08'
Káňa střílí z pravé strany. Trefuje připraveného gólmana.
05:35'
Slavík míří střílenou nahrávku na bránu, kde projíždí Nejezchleb a nenápadně tečuje. Lundström si ale levou tyč kryje a puk schovává pod lapačku.
04:42'
Zdeněk nejprve nezpracoval nahrávku a pak dosta lkotouč před brankou na paty. Tudíž k velkému ohrožení brány Lundströma nemohlo dojít.
03:40'
Pokus o přesun dlouhými nahrávkami Porubským nevyšel. Létající puk krotí Zeman a otevírá cestu do útočné třetiny. Ke střele nedochází, protože domácí obrana hráče s kotoučem vykrývá a vytlačuje mimo střelecké pozice.
02:56'
Poruba se dostává do útočné třetiny, jenže se tam dlouho nezdržela. Foltán kryje nahození Chlubny.
02:03'
Po buly si vedl podobně Kolář.
01:58'
Foltán si vede podobně. Puk chytá po střele Půži.
01:13'
Jihlava před Foltánem nepochodila s žádnou střelou a na zteč se mohl vydat po lehkém vybídnutí Jáchyma Nejezchleb. Lundström klouzající kotouč ukrývá pod lapačkou.
00:14'
Dost krkolomně ale přece se domácí dostali do pásma. Kotouč ovšem poskakoval dál až jej obrana Dukly dokázala ze vzduchu dopravit do středního pásma.
00:01'
Krásný smutný středeční podvečer !
Smutný v tom, že celá země truchlí, když po těžké nemoci skonal několikanásobný Zlatý Slavík Karel Gott. Než utkání začne, uctí všichni přítomni v RT TORAX ARENĚ jeho památku minutou ticha.

Než hráči vstoupili na ledovou plochu, zněly arénou Gottovy songy.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Bodák, Šendera – Sikora (A), Zdeněk (C), Svačina – Nejezchleb, T. Jáchym, Kanko – J. Káňa (A), Hudeček, Gřeš – Obdržálek, M. Hlinka, Špaček.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Jiránek (A), A. Zeman, Pekr – Harkabus, Čachotský (A), D. Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Lichanec, Skořepa (C), Chlubna.

Rozhodčí: Barek, Cabák – Bartek, Dohnal.
Odpověď budeme sledovat a přinášet od 18 hodin zde na onlajnovém přenosu.

Samozřejmě budou hráči i vedení obou týmů rádi, když je přijdete podpořit svými hlasivkami a fanděním přímo do RT TORAX ARENY.

Přeji krásný hokejový zážitek, ať sledujete toto utkání kdekoliv.
Vzájemná utkání minulé sezóny:

6. 10. 2018 Poruba – Jihlava 3:2sn
21. 11. 2018 Jihlava – Poruba 4:1
3. 1. 2019 Poruba – Jihlava 1:2
13. 2. 2019 Jihlava – Poruba 2:1

Poruba vyhrála jen v prvním utkání sezóny po nájezdech. Prolomí dnes proti Jihlavě loňské neúspěchy a ve snově rozjeté sezóně udrží všechny body na domácím kontě?
To HC Dukla Jihlava balancuje v polovině tabulky, kde jsou jednobodové rozdíly. Momentálně je po osmi kolech na sedmé příčce s 15 body mezi Vsetínem (16 bodů) a Přerovem (14 bodů).

V sobotním kole porazila Dukla na svém ledě Piráty Chomutov jednoznačně 4:0, v Přerově o kolo dříve bodovala díky výhře 3:1. Zápasová bilance Jihlavy je 4-1-1-2.

Nejlepším hráčem co do bodování je Matěj Pekr se třemi góly a 4 asistencemi.
Vedoucí tým Chance ligy HC RT TORAX Poruba 2011 byl vyhlášen týmem měsíce září a hned dva hráči vybráni do All stars sestavy.
A právem!

Vladimír Svačina za osm utkání nasbíral patnáct bodů (4+11) a je lídrem kanadského bodování celé ligy. Hned za ním je Patrik Husák. Se čtrnácti body (4+10) přispěl ze svého postu obránce k 33% úspěšnosti porubských přesilovek.

Jak bylo již řečeno, Poruba v předešlém kole poprvé nebodovala. Slavia Praha nedovolila na svém ledě loupež a stala se prvním přemožitelem lídra tabulky, který vede jen dva body před Motorem České Budějovice.
Týden se s týdnem sešel a máme tu opět "domácí" ligové kolo. HC RT TORAX Poruba 2011 jistě uvítal volné pondělí a spolu s hozením první prohry na ledě Slavie Praha za hlavu, se pilně připravoval na dnešního soupeře HC Dukla Jihlava, aby navázal na vítěznou vlnu.