1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Slavia - 12. října 2019   17:00

Prostějov
Prostějov
9:45' Nouza (V. Meidl) • 14:39' Kafka (Žálčík, M. Novotný) • 15:22' Kafka (Žálčík) • 22:35' Žálčík (Berger, Račuk)
Slavia
Málek (16. Michajlov) – J. Novák, T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher – Šmerha, Vampola, Kuťák – Všetečka, Vrdlovec, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Jar. Brož – Martínek, Furch.

Zápas mezi Jestřáby z Prostějova a pražskou Slavií je u konce. O vítězi utkání rozhodlo už úvodní dějství, které Prostějov vyhrál v poměru 3:0, kdy se jednou prosadil Tomáš Nouza a dvakrát Petr Kafka. Ve druhé třetině ještě diváci viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Ve dvacáté třetí minutě navýšil skóre Jestřábů na 4:0 Lukáš Žálčík. V polovině utkání se prosadili též hosté, a to kapitán Jan Novák. V poslední dvacetiminutovce už oba brankáři byli stoprocentní, a tak si Prostějovští připisují zasloužené tři body za výhru nad pražskou Slavií 4:1. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se s vámi těšit někdy opět na počtenou. Hezký zbytek dne.
59:48'
Další střela hostí, ale Prostějovští už skórovat svému soupeři nedovolí.
58:17'
Utkání se už dohrává, Slavia se ale snaží zkorigovat nepříznivý vývoj zápasu..
57:08'
Novák vyhodil puk mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu. Jeho vyhození bylo tečováno.
56:30'
Zkušený Petr Vampola projel skrz celé hřiště, kde z prostoru levého kruhu vyslal dobrou přihrávku na Filipa Vlčka, proti němuž ale prostějovský gólman vyzrál.
55:24'
Střela Kohúta z pravé strany skončila na hrudi Štůraly.
54:41'
Prostějovští už se dopředu příliš neženou, a tak často operují s pukem ve středním pásmu.
53:56'
Pražané už sic nemají moc času, ale stále se snaží co nejvíce potrápit prostějovského Štůralu, akorát většina jejich pokusů o založení akcí končí zakázaným uvolněním.
52:57'
Marek Račuk se velice šikovně z pravé strany přes obránce dostal přes obránce až k Michaljovovi, ten si ale dokázal poradit a přerušuje hru.
51:53'
Pražské Slavii dělá problém přechod do obranného pásma domácích. Prostějovská obrana zatím pracuje na výbornou.
50:37'
Domácí si v posledních uplynulých minutách vytvářejí tlak, ale žádná další branka z jejich strany zatím nepřišla.
48:54'
Slávistický kapitán Jan Novák, který ztratil svoji hůl, přikopl kotouč zcela volnému Meidlovi, jenž ale mezi betony nezakončil. Následně hlavní rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
48:30'
Nepřesná rozehrávka hostí znamená zakázané uvolnění Slavie.
47:58'
Slávistický Všetečka chytře objel branku Jestřábů, ale Štůrala si mezírku své pravé tyče bez problémů pohlídal.
46:22'
5/5.
46:17'
Od modré střílel Mrázek, ale puk nakonec skončil na hokejkách Pražanů.
45:38'
Vampola skvěle zapracoval na buly, a vybojoval tak cenné vteřinky pro svůj tým.
45:08'
Pokus Tomáše Nouzy z mezikruží skončil mimo Michaljovy klece.
44:22'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., podrážení).
43:19'
Nepřesná rozehrávka Slavie vypadala tak, že bude pískán icing, ale píšťalky rozhodčích zůstaly němé.
42:25'
Prostějovští zahrozili střelou od modré, ale slávistický brankář puk zpracoval.
41:30'
Brančíkovo nahození Michajlov bezpečně kryje. Zatím je třetí třetina plná nepřesností.
40:01'
Slavia rychle inkasovala čtvrtý gól, když Lukáš Žálčík přidal k brance a asistenci druhý gól v zápase. Pak však Novák snížil a Slavia měla i další šance, nicméně Prostějov přežil i oslabení tři na pět a drží si bezpečný tříbrankový náskok, který si vybudoval v první třetině. Třetí třetina začne přibližně v 18:49.
40:00'
39:30'
Prostějov je v plném počtu. Slavia v přesilovce tlačila, ale nic z tlaku nevytěžila.
39:02'
Brož (SLA) a Novotný (PRO) současně vyloučeni za hrubost.
39:02'
Před brankou Prostějova vznikla další strkanice a opět se bude vylučovat.
38:30'
Slavia v tlaku, ale Novákova střela byla zblokovaná.
37:53'
Jestřábi vyhazují přes všechny čáry.
37:48'
Domácí nedovolili Vampolovi dorážet.
37:28'
Račuk jde na trestnou lavici za podrážení a Slavia bude hrát zhruba půl minutu pět na tři!
37:15'
Ryyžák (SLA) a Husa (PRO) jdou na trestnou lavici za hrubost.
37:15'
Na ledě vznikla mela, dva hráči se pošťuchovali, ale plnohodnotná šarvátka nakonec nevznikla. Bude se vylučovat.
36:10'
Vlček špatně rozehrál a domácí vyhodili přes všechny čáry.
35:58'
David Dvořáček seknul Martínka a odchází na trestnou lavici. Přesilová hra pro Slavii.
35:17'
Dvořáček vyzkoušel lapačku Michajlova, ten byl pozorný.
33:56'
Račuk s Vrdlovcem motali puk v prostějovském obranném pásmu, odvedli tam spoustu práce, ale ke střele se nedostali.
32:54'
Slavia špatně rozehrála a puk se po zakázaném uvolnění vrací před Michajlova.
32:40'
Berger uspěl na buly proti Vampolovi, Dvořáček střílel, ale jeho pokus byl sražen do hlediště.
32:24'
Ryzák v dobré šanci, ale Štůrala dobře zasáhl.
31:42'
Velká šance domácího Nouzy, který se jako lasička protáhl před Michajlova, ten však vystihl jeho úmysl a puk zachytil.
31:11'
Šmerha s Vlčkem v obrovské šanci Slavie! Štůrala vůbec nevěděl, kde má puk, ten mu vyjel zpoza těla, ale dojíždějící Vampola ho nestihl uklidit do sítě, protože ho Štůrala stihl zalehnout.
30:03'
Račuk se snažil prostřelit val slávistických hráčů, ale neprostřelil ho.
29:26'
Slavia právě vstřelila branku!
Vampola zkušeně udržel pásmo, skvěle našel čtyřicetiletého kapitána JANA NOVÁKA, který vymetl pavučinku ve Štůralově brance! Asistence: Petr Vampola, Tomáš Šmerha.
27:40'
Střela Viktora Martínka nakonec nedopadla tak, jak si hosté představovali.
27:30'
Hostující Vrdlovec hledal před brankou Ondráčka, ten však zvolil jinou trasu a k puku se nedostal.
26:50'
Hosté přesilovku přežili a jsou v plném počtu.
25:20'
Domácí nastoupili na Slavii se čtyřmi útočníky, ale i když operovali v útočném pásmu, na Michajlova nic nevymysleli.
24:50'
Vyloučen slávistický Marek Ryžák za podrážení.
24:15'
Martin Ondráček propálil domácího gólmana Štůralu, ale nakonec ten kotouč do branky nezaplul... To byla velká šance hostí!
23:46'
Petr Hořava si najel na útočnou modrou a snažil se překvapit Štůralu mezi betony.
22:35'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Na konci akce domácích se po přihrávce Bergera objevil LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který dostal puk za záda gólmana. Asistence: Jan Berger, Marej Račuk.
20:01'
Domácí hosty jasně přehrávali. Hosté nevyužili dvě přesilové hry a neproměnili samostatný nájezd. Naopak třikrát inkasovali a domácí tedy půjdou do třetiny s tříbrankovým vedením. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
20:00'
19:54'
Šest vteřin před první sirénou dostává dvě minuty Tomáš Duda (SLA) za hákování.
18:40'
Velká Nouzova chyba na modré čáře a Kuťák šel sám na Štůralu, nicméně ho nepřekonal.
18:25'
Dobrá střela Jana Bergera, ale ani on Michajlova nepřekonal.
17:42'
Velká šance Prostějovských. Račukova střela ani následně Žalčík Michajlova nepřekonali, ale hostující brankář měl velké štěstí.
16:59'
Tomáš Duda napadl nevybíravě u mantinelu Dvořáčka a hosté navíc hráli v šesti a budou hrát ve čtyřech. Trest si odpyká Brož.
16:00'
Roman Málek odchází z branky a nahrazuje ho Michajlov.
15:22'
PETR KAFKA zůstal na ledě a za pár vteřin střílí už třetí gól! Nejprve velkou šanci Žálčíkovi zmařil Roman Málek, ale krátce na to se dostal k puku Kafka a je to už 3:0. Asistence: Lukáš Žálčík.
14:39'
Žalčík našel PETRA KAFKU, který odčinil nedávnou chybu, a překonal Málka podruhé. Asistence: Lukáš Žalčík, Martin Novotný.
13:25'
Hostující Steinocher jde na dvě minuty za podrážení.
12:56'
Zakázané uvolnění Slavie.
12:00'
Vyloučení domácích, již druhé v zápase. Vyloučen je Jakub Husa za držení.
10:54'
Hořava vystřelil od hranice domácího pásma, ale brankář jeho střelu chytá.
9:45'
TOMÁŠ NOUZA dostal zpoza branky vysokou přihrávku od Václava Meidla, rukou si sklepl puk na zem a protlačil puk za Málka do sítě. Asistence: Václav Meidl.
7:15'
Štůrala předvedl velkolepý zákrok proti Vampolovi, který nedokončil kličku a i když opět puk byl poblíž brankové čáry, tak za ní neskončil.
6:01'
Obrovská šance domácích! Nejprve ve vyložené šanci byl Václav Meidl, pak dorážel Dvořáček, puk tam poskakoval na brankové čáře, ale za Málkem neskončil.
5:30'
Velká šance hostujícího Steinochera, ale neuspěl a hosté nepřekonali domácího gólmana ani z dorážky.
4:11'
Prostějovští jeli v oslabení dva na jednoho, konkrétně Račuk se Žalčíkem, ale ve vynikající šanci domácí selhali!
3:30'
Slavia hned po buly vystřelila, ale od té chvíle udělala dvě chyby a Prostějovští dvakrát vyhodili.
2:50'
Lukáš Luňák jde na dvě minuty na trestnou lavici, když ve své obranné třetině fauloval.
2:10'
Drobné nepřesnosti na obou stranách. Akce hostí zakončena zakázaným uvolněním z hokejky Petra Vampoly.
1:15'
V první minutě jsme viděli akci hostujícího Petra Vampoly, ale zhatila ji drobná nepřesnost.
00:01'
HC Slavia Praha se nyní nachází na 7. místě Chance ligy. Prostějov se ovšem nachází na 8. místě pouze bod za Slavií. Můžeme tak čekat vyrovnaný duel.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (D. Dvořák) – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – T. Jandus, M. Novák, L. Luňák.

HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – J. Novák, T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher – Šmerha, Vampola, Kuťák – Všetečka, Vrdlovec, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Jar. Brož – Martínek, Furch.

Rozhodčí: Vrba, Skopal – Měkýš, Otáhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.