1. česká hokejová liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Benátky n. Jizerou - 17. října 2019   18:00

Ústí n. Labem
20:57' Kružík (Vildumetz, Krliš) • 30:01' Romančík (Tůma, D. Krejčí) • 37:17' Maršoun (Vildumetz) • 60:13' Pšenička (Kružík, D. Krejčí)
4:3
(0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)
Benátky n. Jizerou
10:03' Průžek  (A. Musil, J. Vlach) • 45:17' Knot  (Wiencek, Chrtek) • 51:21' Wiencek
Petružálek, Hucl – Ševic, Votrubec
Zimní stadion Ústí nad Labem
483 diváků

Utkáním Vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost.
Slovan přišel ve třetí třetině o dvoubrankový náskok, ale nakonec přeci jen slavil vítězství, leč pouze za dva body. Výhru vystřelil po třinácti vteřinách prodloužení Tomáš Pšenička.
60:13'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak to byla rychlost! Po třinácti vteřinách prodloužení ujel po levém křídle TOMÁŠ PŠENIČKA a ranou pod lapačku přisoudil dva body Slovanu – 4:3! Asistence: Daniel Kružík a Daniel Krejčí.
60:01'
Slovan vyhrál úvodní buly prodloužení.
60:01'
Benátky dokázaly ve třetí třetině srovnat stav utkání zásluhou Knota a Wienceka a jde se do prodloužení třech proti třem.
60:00'
59:56'
Ještě jeden zákrok pro Brízgalu a jedno vhazování před domácí brankou čtyři vteřiny před třetí sirénou.
59:36'
Václav Veber poslal hodně zajímavý oblouček ze střední třetiny, ale Jakub Hrstka byl pozorný.
59:01'
Jdeme do poslední minuty řádné hrací doby. Hraje se v útočné třetině Benátek.
58:30'
Po střele Ondřeje Bláhy řešil zmatky před svou brankou Jakub Hrstka, ale vyřešil je ku prospěchu svého týmu.
57:54'
Radek Duda nahazoval kotouč před branku, Adam Brízgala na místě a nakonec kotouč schoval pod svou lapačku.
56:50'
Jakub Hrstka zastavil maskou teč Matyáše Filipa. Oba týmy chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době.
56:18'
Na druhé straně nepustil hosty do vedení Adam Brízgala! Jiří Průžek si obhodil v situaci jeden na jednoho Krejčího a bekhendem mířil na zadní tyč, domácí brankář byl betonem včas, tam kde měl být!
55:53'
Petr Maršoun a Tomáš Vildumetz ujeli do brejku dvou proti jednomu. Petr Maršoun dlouho signalizoval přihrávku, nakonec však vypálil, ale Jakuba Hrstku nepřekvapil!
55:16'
Kotouč mezi střídačkami. Vhazovat se bude po přerušení před brankou Benátek.
54:11'
Krlišova střela z první nenadělala Hrstkovy potíže, ten ji vyrazil pohotově pravým betonem.
53:24'
Adam Brízgala schoval do lapačky nahození Václava Kunsta ze střední třetiny.
52:32'
Tomáš Vildumetz neposlal Maršounovy dobrý kotouč, a ten jej nedokázal bruslemi zpracovat. No čeká nás každopádně zajímavá koncovka.
51:21'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Adam Brízgala si vybral slabší chvilku. Jeho rozehrávka zpoza branky nebyla z těch nejlepších a kotouč mu ukradl PETR WIENCEK, který zasunul puk do prázdné branky – 3:3! Bez asistence.
50:28'
Jakub Hrstka pozorný a drží hosty ve hře o body. Matyáš Filip tečoval před brankou, ale hostující brankář stačil sklapnout betony.
49:59'
Jakub Hrstka nechtěl přerušit hru a i pod tlakem dokázal rozehrát svou hokejkou na své obránce.
48:56'
Hlavní hvězdou domácích je dnes Adam Brízgala! Opět v leže stačil natlačit svou lapačku k pravé tyči a zastavil dorážku Vojtěcha Jiruše!
47:24'
Slovan zahazuje další šanci! Matyáš Filip měl hodně času, prostoru a mířil do horního růžku, který však svou technickou ranou minul!
46:17'
Vrátit domácím dvoubrankové vedení mohl Petr Maršoun, ale z mezikruží nedokázal trefit zařízení.
45:17'
Středočeši jsou zpět v zápase. Ranou ihned po vyhraném vhazování se prezentoval RONALD KNOT a jeho projektil se zastavil až v síti za bezmocným Brízgalou – 3:2! Asistence: Petr Wiencek a Ondřej Chrtek.
44:56'
Matěj Harkabus si odskočil na pravý kruh, ale krížnou přihrávku nedokázal vůbec trefit, velká škoda pro domácího juniora.
44:36'
Adam Brízgala na zádech, ale překonán není ani v tomto případě. Nepřehlednou situaci zakončoval na brankovišti Adam Klapka.
44:04'
Na druhé straně vyrazil bombu Václava Krliše Jakub Hrstka.
43:03'
Teď měl domácí brankář mnohem více práece! Vojtěch Jiruš vyzkoušel pravý beton Brízgaly a s dorážkou mohl uspět Petr Wiencek, ale z dobré pozice netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
42:29'
Rutinní zákrok pro Adama Brízgalu. Ten neměl nejmenší problém pokrýt rán švihem, jenž vyslal z pravého křídla Ondřej Buchtela.
41:45'
Rána Pavla Kordule jen prosvištěla vedle pravé tyče Hrstkovy branky. Slovan rozhodně nechce jen udržet své vedení a tlačí se do útoku.
41:09'
Adam Klapka byl nedočkavý a jeho přechod přes modrou byl oceněn jako nepovolený a pískal se ofsajd.
40:31'
Icing Benátek zahájil třetí periodu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:46 .
Slovan třemi brankami ve druhé třetině otočil vývoj utkání a jde do kabin o moc spokojenější, než hosté z Benátek. O branky postarali Daniel Kružík, premiérově Ladislav Romančík a třetí branku přidal Petr Maršoun.
40:00'
39:24'
Jaroslav Vlach tečoval před brankou svou holí příliš vysoko a hlavní sudí přerušil hru právě pro hru vysokou holí.
39:01'
Poslední minuta prostřední periody. Benátkám patří herně poslední vteřiny druhé části.
38:10'
Slovan zahrál na icing. Vhazovat se bude opět před Brízgalou.
37:40'
Adam Brízgala opět pozorný. Je to i jeho třetina a zásluha, že domácí odskočili na rozdíl dvou branek.Tentokrát našel ve výstroji střelu Jana Šíra a následně poté ještě vychytal v leže Adama Najmana.
37:17'
Slovan využívá druhou přesilovku v utkání! Tomáš Vildumetz našel zpoza branky u pravé tyče PETRA MARŠOUNA a ten procpal kotouč pod betony Jakuba Hrstky – 3:1! Asistence: Tomáš Vildumetz.
36:40'
Benátky poslaly kotouč přes všechny čáry a Slovan musí opět od své branky.
36:19'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Hampl – 2 min., nedovolené bránění).
35:38'
Benátky jsou kompletní.
34:59'
Bombu od modrou si připravil Ondřej Smetana, ale tu dokázal ztlumit na své hrudi Jakub Hrstka.
34:17'
Benátky přežily nepříjemný závar před svou brankou, který způsobil svým nahozením od modré Daniel Krejčí.
33:38'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ondřej Buchtela – 2 min., sekání).
33:23'
Slovan v plném počtu.
33:08'
Radek Duda míchal s kotoučem a počkal si na ideální moment, kdy mohl poslat puk na brankoviště, kde byl Adam Najman, ale Adam Brízgala byl opět proti vyrovnání.
32:30'
Druhou minutu přesilové hry zahájil ranou od modré Ronald Knot a před brankou tečující. Adam Brízgala opět na místě a puk ve své lapačce.
31:59'
Benátky měly dlouho kotouč na holi, ale nedokázaly si udělat prostor na střelu a nakonec se samy vyhnaly z útočné třetiny.
31:23'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Krejčí – 2 min., podrážení).
30:54'
Adam Brízgala dnes zastavuje šance hostů chladnokrevně! Jakub Rychlovský se řítil sám na domácího brankáře, ten však opět ukázal rychlou lapačku!
30:01'
Slovan zkrácenou přesilovku využil! Premiérovou branku v dresu Slovanu zapsal hned v prvním utkání LADISLAV ROMANČÍK, který tečoval před brankou střelu Martina Tůmy – 2:1! Asistence: Martin Tůma a Daniel Krejčí.
29:43'
Slovan kompletní a začíná jeho přesilová hra.
29:26'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Najman – 2 min., sekání).
29:20'
Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončoval u pravé tyče osamocený Jakub Rychlovský, ale prudkou přihrávku od Radka Dudy neusměrnil do sítě.
28:59'
Opět Adam Brízgala! Jeho lapačka si počkala na střelu Ronalda Knota od modré.
28:37'
Adam Brízgala chytá s velkým klidem. Moc toho neviděl, ale přesto kryl nahození Bukače od modré. Po přerušení se bude vhazovat před domácí brankou.
27:43'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Václav Veber – 2 min., podrážení).
27:24'
Slovan hraje v plném počtu a Benátky stejně tak.
26:29'
Na druhé straně také velká šance! Tomáš Vildumetz přenechal kotouč zadovkou Ladislavu Romančíkovy a jeho tutovka zase vychytal brankář Benátek Jakub Hrstka!
26:07'
Ohromný potlesk pro Adama Brízgalu! Vratislav Kunst a Adam Musil na něj jeli sami a domácí brankář vytáhl zákrok lapačkou, který snese ty nejpřísnější měřítka! Domácí brankář doslova ukradl hostům vedoucí branku!
25:24'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Bukač – 2 min., podrážení).
25:17'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., faul kolenem).
25:13'
Ondřej Buchtela nahodil kotouč na hůl Adama Najmana, a ten tečoval vedle domácí branky.
24:55'
Kotouč z hole Ondřeje Smetany skončil až na zakázaném uvolnění.
24:02'
Elitní formace Benátek je hodně vidět! Adam Musil si skvěle počkal na ideální moment pro nahrávku na Radka Dudu a jeho chytrá rána orazítkovala tyč! Dnes již potřetí zvoní branková konstrukce!
22:53'
Pavel Kordule si odstoupil na pravý kruh, ale přihrávku od spoluhráče minul a neohrozil branku Jakuba Hrstky. Slovanu ale vyšel vstup do druhé části.
21:54'
Tomáš Pšenička zablokoval přihrávku Daniela Špačka a Slovan může opět myslet na útok.
20:57'
Slovan se přeci jen dočkal hned v úvodní minutě druhé třetiny! DANIEL KRUŽÍK si počkal před brankou na přihrávku od Tomáše Vildumetze a v signalizované výhodně přesnou ranou rozvlnil síť za Hrstkou – 1:1! Asistence: Tomáš Vildumetz a Václav Krliš.
20:38'
Martin Tůma hned v úvodu druhé části obdržel pěknou přihrávku od Petra Maršouna, ale sám před Hrstkou nedokázal zachovat klid.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:48 .
První třetina měla velmi slušné tempo, viděli jsme dostatek šancí, dvakrát dokonce zvonila tyč. O jedinou branku se postaraly hosté z Benátek, když se prosadil ranou z mezikruží Jiří Průžek. Stav po první třetině je tak veselejší pro Středočechy.
20:00'
19:30'
Vladimír Brož na ledě. Ani Benátky svou první přesilovku nezúročily.
18:56'
Slovanu se povedlo dvakrát kotouč vyhodit, a to až za Jakuba Hrstku.
18:18'
Dlouhá kombinace hostů v útočné třetině skončila ranou z levého kruhu, kterou vyslal Jan Šír, ale branku domácích netrefil.
17:36'
Benátky v plném počtu a začíná jejich první přesilová hra.
17:30'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., nedovolené bránění).
16:45'
V oslabení ujeli dva na jediného obránce Daniel Špaček a Adam Najman. Prvně jmenovaný vyřešil přečíslení ranou, ale mezeru mezi betony nenašel! Skvěle zasáhl Adam Brízgala!
16:11'
Nepovedená kombinace však vyhnala domácí a ti musí zahájit další akci, až zpoza své branky.
15:50'
Slovan vyhrál buly a v první přesilovce utkání se usadil před brankou Hrstky.
15:36'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jaroslav Vlach – 2 min., podrážení).
15:12'
Daniel Bukač skryl svou ránu od modré tak chytře, že Adam Brízgala vůbec nic neviděl a za domácím brankářem se nakonec rozezvučela horní konstrukce branky!
14:15'
Ondřej Smetana aktivní i na druhé straně hrací plochy, ale jeho nabídka na teč nebyla pochopena.
13:47'
Ondřej Smetana uspěl v souboji s Radkem Dudou a nepustil jej po mantinelu do útočné třetiny Benátek.
12:38'
Adam Brízgala zahrál na nervovou soustavu svým spoluhráčům, jelikož se mu vůbec nepovedlo vyhození a měl štěstí, že Adamu Musilovy kotouč přeskočil hůl.
11:45'
Ondřej Buchtela nahazoval cíleně na hokejku Ondřeje Chrtka a jeho teči příliš ke gólové radosti nechybělo.
11:07'
Mohlo být srovnáno! Chybu v domácí obraně vystihl Tomáš Pšenička a sám proti Hrstkovy zvolil střelu, kterou orazítkoval levou tyčku!
10:24'
Radek Duda si počkal na vyhrané vhazování a jeho rychlá rána po ledě nadělala Brízgalovy velké potíže. Domácí fantom stihl však položit své betony na led včas!
10:03'
Celkem logické vyústění toho, co se na ledě v posledních minutách dělo! Mezi kruhy zůstal nehlídaný JIŘÍ PRŮŽEK a ranou švihem našel mezeru pod lapačkou Adama Brízgaly – 0:1! Asistence: Adam Musil a Jaroslav Vlach.
09:04'
Adam Najman se postavil před Brízgalu a dokázal lehce tečovat nahození od modré. V domácí brance byl na tuto variantu připraven Adam Brízgala podržel kotouč ve své výstroji.
08:09'
Radek Duda nabil Ronaldu Knotovi a jeho jedovka od modré byla sice tvrdá, ale chyběla jí přesnost. Adam Brízgala v tomto případě zasahovat nemusel. Hosté se však po ospalém začátku dostávají, čím dál tím více do hry.
07:45'
Kotouč na zadní straně domácí branky. Vhazovat se po přerušení bude před Brízgalou.
07:22'
Klíčový obranný zákrok předvedl Matyáš Filip, který se dobře vrátil do obrany a zastavil přečíslení, které táhl Jaroslav Vlach.
06:39'
Jaroslav Vlach trefil svou ranou od mantinelu oblouk domácí branky a kotouč se odrazil do hlediště. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Brízgalou.
05:43'
Ronald Knot zapisuje první tutovku na straně Středočechů! Odrazil se k němu kotouč mezi kruhy a osamocený pálil trestuhodně pouze do zadního plexiskla!
04:55'
Jakub Hrstka teď vyjel daleko z branky a pomohl svému týmu, jelikož za volným pukem se již hnal hladovým způsobem Daniel Kružík.
04:06'
Střela Vladimíra Brože od modré byla před brankou lehce tečována a skončila těsně vedle pravé tyče Jakuba Hrstky.
03:34'
Benátky mají zatím veliké starosti s domácím presinkem a kotouče pouze posouvají do střední třetiny. Slovan vstoupil do zápasu hodně aktivně.
02:35'
Jakub Hrstka měl tentokrát vyrážečku na svém místě a vyrazil do ochranné sítě pokus Václava Vebera od modré čáry.
01:45'
Pavel Kordule se prohnal po levém mantinelu a jeho rána měla brankové parametry, nakonec však kotouč skončil jen těsně vedle horního růžku! Slovan však zapsal první velkou šanci v utkání.
01:28'
Václav Krliš, jenž hraje druhé utkání po zranění zkoušel dvakrát své štěstí, ale brankář Jakub Hrstka měl betony na místě.
00:36'
Martin Tůma vystihl rozehrávku hostů, ale při střele mu kotouč sjel z hole. Na druhé straně sražena rána do ochranné sítě, bude se vhazovat před Brízgalou.
00:01'
První buly vyhrál hostující Adam Musil.
00:01'

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – D. Krejčí (C), Romančík, Smetana (A), Vl. Brož (A), Hes, Zukal, Veber – Krliš, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Kordule, Jelínek – Filip, Dörner, M. Harkabus.

HC Benátky nad Jizerou: Hrstka (Kašpar) – Žůrek, Bukač, Kunst, Knot, Aubrecht, Buchtela, Hampl (A) – Průžek, A. Musil, J. Vlach – Klapka (A), Šír, R. Duda (C) – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Chrtek, Jiruš.

Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Ševic, Votrubec.
Slovan čeká druhé utkání ve dvou dnech, tentokrát přijedou Benátky nad Jizerou, které aktuálně okupují 12.pozici s 18 získanými body. Poslední utkání odehrály Benátky doma s Kadani a vyhrály pouze 3:2 v prodloužení. Slovan, ten odehrál včera severočeské derby a padl na ledě Litoměřic v poměru 6:3. Aktuálně je Slovan na 14. místě s 12 body.