S konstatováním, že HC Energie Karlovy Vary vyhrála v 11. kole baráže na ledě Jihlavy 6:2 a slaví extraligovou záchranu, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Na ledě tak karlovarští hráči se svými fanoušky slaví extraligovou záchranu. Jihlavští hokejisté zůstávají na ledě mnohem déle, příznivci červených a žlutých barev jim dnes budou hodně dlouho děkovat za "barážovou" sezonu.
Nejlepší hráči utkání:
HC Dukla Jihlava: Josef Skořepa
HC Energie Karlovy Vary: Jaroslav Svoboda.
Třetí třetina jako jediná neskončila vítězstvím Karlovarských. Energie sice stejně jako v předchozích dvou dvacetiminutovkách vstřelila první gól zásluhou Jaroslava Svobody, ovšem Dukla ve 44. minutě využila dvojnásobnou přesilovku po tom, co se trefil Tomáš Kaláb. Konečný výsledek je tak jasný – Dukla vs. Energie 2:6.
59:45
Utkání se dohrává před brankou Karlových Varů, na Závorku neprošla zblokovaná střela Mrni, poté gólman hostí chytil od modré střelu Grebenyuka.
58:50
Tak i na Karla Gotta se v jihlavském kotli vzpomíná. Fanoušci Dukly nyní zpívají jeden z jeho hitů "C'est la vie", ve kterém se zpívá mj. "tím to končívá". A je to opravdu tak, poslední domácí zápas Dukly v této sezoně se chýlí ke konci.
58:48
Puk se stěhuje k brance Závorky po zakázaném uvolnění Karlových Varů.
58:00
Světelná tabule ukazuje na Horáckém zimním stadionu nejen poslední dvě minuty třetí třetiny, ale také celého zápasu.
56:45
Domácí celek má kotouč za brankou Lukáše Sáblíka. Útočná akce Dukly vyznívá do ztracena, stejně tak jako následná karlovarská.
55:56
Dnešnímu utkání přihlíží 1624 diváků, toť návštěvnost letošní domácí derniéry úspěšné sezony Dukly, která si po dvanácti letech vybojovala baráž o extraligu – pokud tedy nepočítáme sezonu 2004/05, kdy o "vybojování" nemůže být řeč. Upřímně, neznám extraligový tým, který by do sezony šel s cílem vybojovat si baráž...
54:44
Tomáš Rachůnek projel jako nůž máslem až mezi kruhy a vystřelil jen těsně nad horní tyčku Sáblíka.
54:27
No, Martin Parýzek dneska asi teď nebude mávat domácímu kotli, neboť je na ledě a brání akci Energie.
54:23
Ale jo, tohle je zase od jihlavských fanoušků hodně pěkné. Domácí kotel vyvolává jednoho hráče domácího celku po druhém.
54:03
Diváci vidí poslední komerční přestávku dnešního zápasu. Přibude k osmi gólům ve zbývajících skoro šesti minutách ještě nějaký?
53:12
Důras se prosmýkl po pravé straně až ke kruhu a vypálil na Závorku tvrdou střelu, jenž prošla znovu jen těsně vedle pravé tyčky.
52:31
Gulašiho střelu od modré vyrazil Sáblík před sebe, kde byli pro změnu muži v červenožlutém.
52:12
Seman zkusil střelou z pravého kruhu překvapit Závorku, který sice puk vyrazil, ale přímo k holím svých spoluhráčů.
51:26
Z této přesilové hry branka nepadne, skóre zůstává nezměněno a Energie je v plném počtu.
50:25
Při své přesilovce se Dukla zatím téměř nedostala před branku Závorky, Karlovarští se tak bez problému brání.
49:43
Energie dostala puk až na druhou stranu a Lukáš Sáblík jej raději podržel ve výstroji.
49:26
Kaláb ještě udržel na útočné modré puk, ve stejné chvíli se na poblíž stejné pozice provinil Michal Vachovec krosčekem. Dukla tak dostává další možnost přesilové hry k úpravě čtyřgólového deficitu.

Na vyloučení: 7-7.
48:49
Hra je opět přerušena, tentokrát pro komerční přestávku.
48:33
Zakázané uvolnění domácího celku.
48:25
Zápas se pomalu blíží druhé poloviny třetí třetiny. Utkání se pouze dohrává, o vítězství Energie a její záchraně je na 99,9% rozhodnuto.
47:10
Karlovarští hokejisté hrají v plném počtu.
46:55
Bilčík dostal pas podél modré od Grebenyuka, jenže s pukem se už dostal kousek za čáru ohraničující útočné pásmo Dukly.
46:22
Kolář se mezi kruhy hezky uvolnil a zamířil pod víko, aby jeho střelu srazil Závorka nad branku do ochranné sítě.
45:59
V šavlované před brankou si kotouč našel Lukáš Jícha, leč v obtížné pozici s minimem prostoru jej poslal vedle.
45:11
Na Grebenyukovu pumelici z vrcholu pravého kruhu nemohl Závorka dosáhnout, puk ale prošel těsně vedle jeho levé tyčky.
44:42
Energie zaútočila po tom, co Marosz získal mezi kruhy odražený puk. Přejel na druhou stranu a vyzkoušel pozornost Sáblíka z levého kruhu. Jihlavský gólman kotouč pokryl a ještě rozehrál na spoluhráče.
44:30
Pokračuje tak klasická výhoda Dukly, která bude trvat ještě více jak dvě minuty a čtyřicet vteřin.
43:57
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava kosmeticky upravuje hrozivě vysoké průběžné vedení Karlových Varů. Skořepa ještě u levé tyče nedosáhl na puk, ovšem domácí pokračovali v kombinaci a TOMÁŠ KALÁB od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Asistence: Richard Diviš, Michal Důras.
43:10
Hned po buly se provinil Václav Skuhravý hrou vysokou holí a dostává za tento prohřešek dvě plus dvě minuty. Dukla bude hrát téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři a poté ještě její klasickou "sestřičku".

Na vyloučení: 7-6.
43:10

43:08
Jihlava se dostávala do situace dva na jednoho, Důras před brankou hledal zcela volného Skořepu, když zazněl hvizd hlavního sudího, který vylučuje hostujícího plejera Sebastiána Gorčíka za nedovolené bránění. Nevím, proč nyní nebyla akce Dukly dohrána až do úplného finále.

Na vyloučení: 7-4.
41:51
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Na Horáckém zimním stadionu trošku vyplývají na povrch vzpomínky z extraligové sezony 2004/05, kdy Dukla doma podlehla s Energií 2-9. Nyní totiž inkasuje již pošesté a podruhé při oslabení. Kůs přihrál před branku na JAROSLAVA SVOBODU, který svojí střelu z první namířil přesně pod horní tyčku. Asistence: Jaroslav Kůs, Václav Skuhravý.
41:26
Je tu šestá přesilovka Karlových Varů v dosavadním průběhu utkání, která vyplynula z podražení Filipa Semana za brankou Sáblíka.

Na vyloučení: 7-3.
41:14
Rostislav Marosz rychle projel přes modrou a jeho přízemní střelu k levé tyči srazil Sáblík svým betonem.
40:41
Domácí fanoušci hlasitým skandováním "My chceme halu" dávají jasně najevo, co si myslí o sedm let se protahující rekonstrukci Horáckého zimního stadionu.
40:27
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
40:01
Druhá třetina je u konce a padly v ní také tři branky. Tentokrát ale do jihlavské sítě. Ve čtyřiadvacáté minutě se během 49 vteřin trefil Václav Skuhravý s Rostislavem Maroszem. Krátce před polovinou zápasu se Karlovarští prosadili popáté, když využil přesilovou hru Rudolf Huna. Pátou trefou definitivně vyhnal Jakuba Škarka z branky a na jeho místo se postavil Lukáš Sáblík, bývalý extraligový mistr z Karlových Varů.
40:00
39:53
Bekhendová dorážka Koláře zblízka šla pod betony Závorky, jenž na poslední chvíli zastavil puk.
39:39
Zakázané uvolnění Karlových Varů. Bude se vhazovat po pravici Závorky.
39:00
Poslední minuta třetiny, která hodně napověděla o vítězi dnešního zápasu i o téměř jisté karlovarské záchraně, právě probíhá.
38:20
Zakázané uvolnění jihlavského týmu.
38:07
Marcel Haščák ve středním pásmu ztečoval kotouč za branku Sáblíka, kde jej ještě v souboji s Kolářem stačil získat, nicméně poté špatně přihrál.
37:27
A nyní hrají již v plném počtu.
37:04
Karlovarští se ihned poté osvobozují.
36:45
Po rychlé kombinaci našel Diviš u pravé tyče branky Filipa Semana, jenž z většího úhlu z první vystřelil, jenže Závorka doslova zavřel prostor mezi svým pravým ramenem a pravou tyčkou.
36:06
Jergl našel na vrcholu pravého kruhu zcela volného Bilčíka, který si sjel ještě o něco málo blíže k brance a tvrdě vypálil. Závorka stačil puk vyrazit pravým betonem.
35:27
Poprvé poloviny třetí minuty je tu přesilovka pro Duklu kvůli sekání Tomáše Rohana.

Na vyloučení: 6-3.
34:41
Od modré střílel Kaláb a teč Melenovského prošla jen těsně vedle levého horního rohu branky. Energie ihned poté vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
34:30
Jihlava hraje v plném počtu.
33:59
Při dalším útoku v oslabení zkusil Jergl na levém kruhu proti Svobodovi kličku a následnou střelu, kterou stačil útočník Energie srazit kolem levé tyčky vedle.
33:21
Nyní se to již povedlo a Dukla navíc zahrozila rychlým protiútokem. Důras se po pravé straně dostal do pásma, přihrál na modrou pro Zadražila, jehož rána prošla vedle levé tyčky Závorky.
33:02
Domácí čtveřice se zatím marně snaží sebrat puk z holí hostí.
32:30
Oním trestaným hráčem je Marek Melenovský, další karlovarský mistr extraligy z roku 2009. Jde si odpykat dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 6-2.
32:30
Po komerční přestávce se bude opět vylučovat na straně Dukly, rozhodčí zřejmě viděli nějaký domácí prohřešek za brankou.
31:54
Tempo zápasu nyní opravdu není nijak závratné, Anděl propasíroval puk přes dva protihráče a Alex Grebenyuk na obranné modré předvedl dvě rychlé stahovačky proti napadajícímu hráči.
30:49
Vypadá to, že se zbylých třicet minut bude už jen dohrávat. Energie třímá osud zápasu pevně ve svých rukou, domácí nemají po těžké sezoně příliš sil na zvrat.
30:36
Zakázané uvolnění Dukly.
29:40
Patero inkasovaných branek je již na Jakuba Škarka příliš a přepouští místo v kleci o třiadvacet let staršímu Lukáši Sáblíkovi, mj. mistru extraligy z Karlových Varů sezony 2009.
29:40
Troufám si tvrdit, že o osudu zápasu a záchraně Energie je definitivně rozhodnuto. Gulašiho střelu z velkého úhlu srazil Škarek za branku, kde se ke kotouči dostal Marosz. Zpoza branky našel volného RUDOLFA HUNU, jenž z první propálil mladičkého gólmana Dukly. Asistence: Rostislav Marosz, Michal Gulaši.
29:28
Dukla předvedla po vyhraném buly rychlý protiútok. Skořepa při něm našel mezi kruhy Důrase, jehož střelu z první zneškodnil Závorka levým betonem.
29:18
Marcel Haščák se mezi kruhy ke střele nedostal, neboť jej zahákoval Ondřej Malec a již putuje na trestnou lavici.

Na vyloučení: 5-2.
29:07
Pískáno je zakázané uvolnění Dukly. I přes nepříznivý vývoj zápasu se domácí fanoušci baví a oceňují celou sezonu svého týmu povzbuzováním.
28:32
Na druhé straně projel po levé straně do pásma Rachůnek a nahazoval před branku na volného spoluhráče. Dobrovolný zablokoval kotouč a srazil jej bruslí ke svému gólmanovi.
27:59
Obrovská šance Lukáše Jíchy, který měl na holi druhý gól Dukly. Mladý útočník se prosmýkl po pravé straně až před branku a rychlou střelou orazítkoval levou tyčku Závorky.
27:52
Seman ztečoval Parýzkovu přihrávku mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu poblíž útočné modré Dukly.
27:31
Jihlava posílá kotouč přes všechny čáry a s jejím oslabením to opět vypadá dobře. Dukla je stále v této herní činnosti jasně nejlepším celkem baráže.
27:25
27:09
Kůs našel přihrávkou zpoza branky u pravé tyče Škarka útočníka Haščáka, který opět napřahoval ke střele, když mu do ní vložil hokejku domácí bek Kaláb.
26:58
Blíže ke kruhům si sjížděl Marcel Haščák a proti jeho střele předvedl další slušný zákrok Jakub Škarek.
26:35
Přesilová hra Energie bude pokračovat po buly ve středním pásmu, kam je hra vykázána pro ofsajd hostí.
26:11
Na střelu Radima Bičánka od modré Škarek velmi dobře viděl a má jí v lapačce.
25:52
Rychlý protiútok Jihlavy v podání Dobrovolného, Melenovského a Jíchy ohrožení branky Závorky nepřinesl, ovšem domácí tým ušetřil několik cenných vteřin.
25:31
Těžko říct, kde hlavní sudí dnešního utkání viděli nedovolené bránění Jana Koláře, nicméně fakt je ten, že zkušený útočník usedá na trestnou lavici a Karlovy Vary budou mít třetí přesilovku v utkání.

Na vyloučení: 4-2.
25:08
Jerglův pokus nebyl přesný, ale nechybělo mnoho, aby se k odraženému kotouči od zadního mantinelu dostal u levé tyče Závorky útočník Důras a doklepl jej do branky. Ihned poté se Energie osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
24:25
Josef Skořepa zatím nerozšířil svojí brankovou sbírku dnešního utkání, z levé strany těsně minul branku a obrana Energie poté dostala puk k Závorkovi.
23:52
V Jihlavě je zaděláno na pořádný debakl, jihlavští hokejisté inkasují dva góly během 49 vteřin a takhle si domácí rozlučku rozhodně zatím nepředstavovali. ROSTISLAV MAROSZ dostal ideální přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou z první překonal Škarka, který měl obtížnou pozici k zakročení. Asistence: Tomáš Rachůnek.
23:03
Jihlavští hokejisté prohrávají poprvé v průběhu baráže na domácím ledě o dvě branky. Vachovcova střela se zastavila u pravého betonu Jakuba Škarka, kde jí do sítě dorazil VÁCLAV SKUHRAVÝ, trestuhodně téměř nehlídaný domácími hráči. Asistence: Michal Vachovec.
22:55
Zakázané uvolněn naopak vidíme i na druhé straně, kdy nepřesně rozehrávala Dukla.
21:25
Po zakázaném uvolnění Energie se bude vhazovat po levici Závorky.
20:40
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:30
Při hře čtyř proti čtyřem zkusil vystřelit z pravého kruhu Jaroslav Svoboda, nicméně vůbec netrefil tři tyče.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:56.
Úvodní dějství je u konce a diváci na Horáckém zimním stadionu viděli tři góly. Nejprve se v šesté minutě prosadil hostující Jakub Svoboda, aby vzápětí srovnal jihlavský Josef Skořepa. Třetí a zatím rozhodující gól padl ve třinácté minutě, kdy Petr Koblasa tečoval do branky nahození Kůse.
20:00
19:25
Skořepu u střídaček dohrál Gulaši, jehož hůl byla poměrně vysoko. Rozhodčí ale tentokrát nevylučují. Při odjezdu na střídačku si Gulaši oslavně plácl s náhradním gólmanem Vladislavem Habalem.
19:00
Probíhající poslední minuta první třetiny se odehrává v útočném pásmu Energie před Škarkem.
18:40
Ondřej Malec dostává dvě minuty za hrubost a stejnou výši a druh trestu fasuje také Vladimír Sičák.

Na vyloučení: 3-2.
18:40

18:40
Anděl spolu s Melenovským získal na útočné modré puk a poté chtěl nahazovat kotouč na branku. Před Závorkou stál Malec a rozhodčí již pískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Krátce na to se strhla menší mela mezi Malcem, Sičákem, Martinem Rohanem a Melenovským a bude se vylučovat.
17:57
Nahození Štebiha od modré mělo gólové parametry, navíc jej Závorka vůbec neviděl, ovšem k jeho štěstí prošel puk těsně vedle pravé tyčky.
17:49
Mrňovu ránu z vrcholu pravého kruhu zachytil Závorka mezi betony.
17:41
Energie nahodila puk za branku Škarka a šla střídat, to samé udělala krátce poté Jihlava.
17:06
Jícha nejprve nepřešel na útočné modré přes Radima Bičánka, aby ho v rohu za brankou na okamžik připravil o puk. Nicméně ne na dlouho.
16:23
Hra je přerušena pro ofsajd při útočné akci Energie.
15:57
Miha Štebih mezi kruhy vybojoval puk a hned jej posílá až za branku Závorky.
15:37
Energie sice měla prostor před Škarkem, ovšem když už zkusil Skuhravý vystřelit, zachránil domácí muž v masce svůj tým od další gólové pohromy.
15:33
14:18
Jaroslav Kůs inkasoval tvrdý úder u mantinelu poblíž jihlavské střídačky a jen těžce se sbírá z ledu. Nedokážu posoudit, zda se jednalo o nedovolený zákrok, celou situaci jsem neviděl, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
14:11
Sičák podržel na modré puk a poté kus černé pryže přihrál na Jaroslava Svobodu, který si sjel blíže mezi kruhy a tvrdě vypálil. Střela prošla těsně vedle pravé tyče Škarka.
13:33
Druhý trest na jihlavské straně v průběhu první třetiny. Vlastimil Bilčík se v obranném pásmu provinil podražením a bez řečí usedá na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-1.
13:15
Tomáš Rachůnek zkusil prostřelit z pravého kruhu Škarka mezi betony, ten je však srazil k sobě včas.
12:49
Hodně snadný gól dostává Energii znovu do vedení. Gólman Dukly Jakub Škarek si vyjel z branky, aby rozehrál puk. Nerozuměl si ale se svými spoluhráči, kotouč ale u mantinelu poblíž pravého kruhu zachytil Kůs, bleskově jej nahodil na branku a PETR KOBLASA jej tečoval do sítě pod jihlavským gólmanem, který se nestihl úplně vrátit do brankoviště. Asistence: Jaroslav Kůs.
12:27
Buly u své svatyně vyhrála Dukla a rychle šla do útoku, který pro změnu po dvou střelách skončil u Závorky. Máme zde znovu komerční přestávku.
11:52
Jerglovu střelu se snažil před brankou dorazit, Důras, ovšem neúspěšně. Ihned poté Dukla ztratila puk a rychle dopředu se vydal Kůs, jehož ve střeleckém pokusu ze středu útočného pásma vychytal Škarek.
11:32
Skořepa je při chuti a zkusil znovu ohrozit branku Závorky. Přejel modrou a tvrdě vystřelil. Ačkoliv gólmanovi hostí kotouč propadl před betony, rychle po něm sáhl a zastavil jej.
10:44
Kůs v pravém rohu za brankou Škarka obelstil kličkou Alexe Grebenyuka, vzápětí však celou akci pokazil, když poslal na modrou hodně nepřesnou přihrávku pro obránce Gulašiho.
10:05
Nyní už Mrňa přejel modrou, leč přes dobře bránícího kapitána hostí Radima Bičánka nedovedl vystřelit.
09:50
Prokšova dlouhá přihrávka se k Mrňovi nedostala, jihlavský bijec měl ve středním pásmu k puku dále.
09:02
Tohle bylo pro Škarka hodně nepříjemné. Při střele Michala Gulašiho operoval v brankovišti Rudolf Huna a našel si puk na teč, ovšem kdyby překonal jihlavského gólmana, patrně by gól nebyl uznán, jelikož je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v branovišti.
08:43
Hra se zde na Horáckém zimním stadionu trošku pozdrží, domácí ledař Pavel Mareček musí upravit tři tyče, aby správně seděly v brankové konstrukci.
08:43
Kůs si však puk za jihlavskou svatyní našel znovu, zkusil objet branku a vystřelit, leč kus černé gumy nepřešel přes bránící hráče.
08:23
Nahození Bičánka se snažil před brankou tečovat Jaroslav Kůs, kterému se to však nepovedlo a kotouč je za brankou.
08:18
Po osmi minutách a osmnácti vteřinách vyjíždí na led jihlavští mladší dorostenci a mladí rozhodčí, aby při komerční přestávce očistili led.
07:36
Oba dva týmy mají kotouč na svých holích pouze v krátkých intervalech, žádnou souvislou kombinaci ani z jedné strany nevidíme.
06:34
Jihlavští hokejisté nedlouho po úvodní brance Energie srovnávají stav. Na střelu Důrase z mezikruží ještě Závorka odpověděl vyražením puku, který se dostal ke zcela volnému JOSEFU SKOŘEPOVI a ten potvrdil pověst nejlepšího střelce Dukly v sezoně. Z dorážky se nemýlil. Asistence: Michal Důras.
06:20
Další obrovská šance Energie. Skuhravý našel před brankou zcela volného Hunu, kterému kotouč při zakončení sjel z hole a nedokázal usměrnit puk nad levý beton kolem lapačky Škarka.
05:45
Hned po buly se Energie provinila zakázaným uvolněním.
05:39
Hrstka karlovarských fanoušků má na jihlavském Horáckém zimním stadionu radost, protože Energie se dostává do vedení. Domácí pětice si za branou nepohlídala Tomáše Rachůnka, který objel branku. Jeho střelu Škarek vyrazil a nehlídaný JAKUB SVOBODA měl se zasunutím puku do klece jednoduchou úlohu. Asistence: Tomáš Rachůnek.
05:15
A puk se stěhuje ke Škarkovi, protože jeho spoluhráči se dopustili zakázaného uvolnění.
04:33
Jihlava svojí zkrácenou přesilovku nevyužila, Energie hraje v plném počtu.
04:25
Zajímavé to šance v podání Dukly. Nejprve byl mezi kruhy zcela osamocený Diviš, leč Závorka mu zneškodnil gólovou radost, stejně jako krátce poté po hezké kombinaci domácího celku a ráně Koláře.
03:45
Pavel Mrňa si nabruslil z levé strany mezi kruhy, v rozhodující fázi byl při svém střeleckém pokusu zablokován. Podotýkám, že čistě.
03:33
Moc nechybělo, aby domácí na modré ztratili puk a pustili Energii do přečíslení, což se nakonec díky dobré práci Skořepy nestalo.
03:15
Jihlava vybojovala ve vlastním pásmu puk a zavezla jej na druhou stranu, kde jej raději Závorka podržel. Dukla bude mít možnost buly po jeho levici.
02:56
Červenožlutí hrají v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
02:40
Střelu Štebiha od modré viděl Závorka velmi dobře a schoval jí do výstroje.
02:33
Za 23 vteřin skončí přesilovka Karlových Varů a poté budou hrát o něco zkrácenou početní výhodu domácí, jelikož Rostislav Marosz, obdržel dvě minuty za zbytečné podražení za brankou Škarka.

Na vyloučení: 1-1.
01:58
Útok Energie končí pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:45
Další rána od modré v podání Sičáka už na Škarka prošla, jihlavský gólman puk opět vyráží.
01:33
Střela Sičáka od modré šla pouze do bránícího Koláře, krátce poté střílel z vrcholu levého kruhu Jakub Svoboda, ovšem orazítkoval jen betony Škarka.
00:56
Po 56 vteřinách zápasu si zahrají Varští první přesilovou hru. Rozhodčí viděl nedovolené bránění Pavla Mrni.

Na vyloučení: 1-0.
00:26
A u Tomáše Závroky se bude hrát znovu, tentokrát po zakázaném uvolnění Energie.
00:15
Václav Skuhravý si vyjel kolem pravého kruhu a poslal ostrou přihrávku na beky na modré, ta však byla hodně nepřesná a kotouč jde až k Závorkovi.
00:05
Hned první nahození karlovarské Energie končí u Jakuba Škarka.
00:01
Domácí tým již máme na ledě také, utkání za pár okamžiků začne.
Karlovarské hokejisty již máme na ledě, čekáme na domácí borce.
Zápas se blíží k začátku, tribuny horáckého zimního stadionu pomalu čekají na hráče obou týmů, na ledě krouží pouze rozhodčí.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Kaláb, Bilčík, Grebenyuk, Parýzek – Důras, Skořepa, Jergl – Mrňa, Seman, Diviš – Kolář, Jícha, Prokš – Malec, Melenovský, Anděl. Trenér: Petr Vlk

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Redlihs, Gulaši, Dvořák, Bičánek, Sičák, M. Rohan, Weinhold, Tomeček – Huna, Skuhravý, Vachovec – Haščák, Kůs, Koblasa – Svoboda, Marosz, Rachůnek – Gorčík, T. Rohan. Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Dnes se na Horáckém zimním stadionu utkají dva týmy, které jsou na "medailových" pozicích v počtu odehraných mistrovských zápasů pod hlavičkou soutěží Českého svazu ledního hokeje.

Dukla Jihlava je v tomto ohledu na prvním místě, když dnešní utkání pro ní bude 73. soutěžním zápasem v sezoně. Energetici na tom nejsou o nic hůře, zápas na ledě Dukly pro ně bude 69. soutěžním utkáním v sezoně, což je řadí spolu s Litvínovem na třetí místo. Druhá je Slavia, jenž dnes odehraje 71. mistrovské utkání v ročníku.
Postupové šance:
Karlovy Vary: Energie má jasno. Dva body z Vysočiny = jistota extraligové záchrany. Nebo ještě jednoznačněji, pokud Karlovarští na Horáckém zimním stadionu jakýmkoliv způsobem vyhrají, nemusí je zajímat výsledek zápasu Slavia – Litvínov. V případě porážky v základní hrací době či porážky za bod ještě rozhodnuto nebude, samozřejmě za předpokladu, že Slavia si doma poradí s Vervou.
Ve zkratce, před závěrečným kolem existuje spousta variant, jak bude tabulka vypadat. Pokud Energie bude mít náskok čtyř, pěti, šesti, sedmi či osmi bodů (všechny varianty jsou možné), je zachráněna.

Slavia: Slavia musí získat tři body a poté čekat, jak se vyvine zápas Dukly s Energií. Jak už je uvedeno, náskok Karlových Varů o čtyři až osm bodů před posledním kolem nedává Pražanům žádnou šanci. Pokud ale Slavia sníží ztrátu na tři či dva body, existují tyto možnosti – tím spíše, že sešívaní cestují v posledním utkání právě na led Energie:
Tříbodová ztráta Slavie: Pražané musí v posledním kole na ledě Energie vyhrát v základní hrací době. Pokud se tak stane, budou mít oba týmy 18 bodů, ale Pražané lepší vzájemné zápasy.
Dvoubodová ztráta Slavie: Slavia také musí vyhrát za tři body, jelikož z podstaty věci nemohou Pražané v posledním utkání na ledě Energie získat přesně o dva body více (pouze o bod nebo o tři).
HC Energie Karlovy Vary:
Karlovarští udělali v minulém kole důležitý krok k extraligové záchraně, když porazili omlazený tým zachráněného Litvínova 5:3. Jak sami karlovarští hokejisté přiznávali, během zápasu sledovali v KV Aréně průběžně zveřejňovaný stav zápasu Dukla – Slavia a ten jim musel udělat velkou radost. Jihlava prakticky po celý zápas nad sešívanými vedla, vyhrála a Energie má tak dvě kola před koncem na Slavii náskok pěti bodů.

Na domácím ledě jsou zatím Karlovarští téměř stoprocentní, získali zde 14 bodů z 15 možných. Venku bodovali pouze jednou, ovšem obrovsky důležité tři body ze Slavie zásluhou vyhrané třetí třetiny mohou mít v konečném účtování velkou roli.

HC Dukla Jihlava:
Hráči v červeném a žlutém nastoupí dnes ke svému 73. soutěžnímu zápasu v právě probíhajícím ročníku. Žádný z českých týmů nemá letos odehráno více zápasů pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje než Dukla. Jihlavští ale ve svém repertoáru ještě síly mají, což prokázali v minulém kole. Na svém stadionu porazili Slavii 4:1 a výrazně jí tak zkomplikovali extraligové plány.

Celkem má Dukla v baráži 10 bodů, které posbírala během deseti zápasů. Devět jich získala na domácím ledě, bodík přidala v předposledním kole za nájezdovou prohru v Edenu.

Poslední zápasy Dukly:
Dukla – Slavia 4:1.
Slavia – Dukla 3:2 sn.
Dukla – Litvínov 1:2.
Karlovy Vary – Dukla 4:2.
Litvínov – Dukla 4:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního domácího zápasu HC Dukly Jihlava v právě probíhající baráži. Jihlavští sice již nemohou postoupit, mohou však výrazně zamíchat postupovými kartami, stejně jako se jim to povedlo v minulém kole proti Slavii.

Dnes bude soupeřem červenožlutého týmu HC Energie Karlovy Vary, tým, který si minule odvezl z Jihlavy porážku v základní hrací době, ale který je v současnosti na druhém místě a má před třetí Slavií dvě kola před koncem baráže pětibodový náskok.

Utkání nezačíná na Horáckém zimním stadionu v tradičních 17:30, nýbrž v 18 hodin, protože poslední dvě kola mají z důvodu rozhodnutí vedení soutěže jednotný začátek.