S konstatováním, že Jihlava tentokrát podala proti Litvínovu lepší výkon než v prvním domácím zápase proti tomuto soupeři před dvěma týdny, ovšem tentokrát vítězí HC Verva Litvínov, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ve třetí třetině, stejně jako v první části, gól nepadl. Největší šanci na vyrovnání měl dvě a čtvrt minuty před koncem základní hrací doby Tomáš Kaláb, ovšem vyrovnání nedopřála domácímu týmu tyčka. Litvínov si tak veze domů tři body za výhru 2:1 a dělá důležitý krok z extraligové záchraně, stejně jako Karlovy Vary, které vyhráli na ledě Slavie 3:1.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Dukla Jihlava:
Alexander Grebenyuk
HC Verva Litvínov: Zbyněk Sklenička.
59:54
Puk je před volnou jihlavskou svatyní a Verva bere tři body.
59:48
Do dělovky Kalába z pravé strany padl jeden z hráčů hostí. Puk nezablokoval, ale Janus jej vyrazil do ochranné sítě. 11,2 vteřiny před koncem následuje oddechový čas Dukly.
59:30
Domácí zaváží puk do pásma, Sáblík je venku z branky.
59:15
Litvínov kontroluje své vedení, Sáblík musel před napadajícím Dudou schovat puk do lapačky.
58:55
Pětašedesát vteřin zbývá Litvínovu k výhře a k dalšímu kroku s názvem "Zdržení se v extralize". Po ofsajdu Dukly se navíc bude vhazovat ve středním pásmu.
58:46
Skořepa se před brankou k dorážce těsně nedostal a Litvínovští jsou kompletní.
58:16
Verva si vybojovala buly před Sáblíkem.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49
Tomáš Kaláb dostal výbornou přihrávku od Koláře a vystřelil z mezikruží, jenže radost jeho a celé Dukly zastavila pravá tyčka.
57:10
Skořepa po zavezení puku Jerglem měl kus černé gumy za brankou ve své moci, ovšem Litvínovu pomohl odraz od mantinelu, po kterém přistál kotouč přímo na holi obránce Guly.
56:49
Domácí jsou v plném počtu, navíc mají puk ve své moci.
56:46
Již máme jasno. Filip Pavlík dostává dvě plus dvě minuty za hrubost, oproti tomu Jiří Dobrovolný půjde ven za stejný prohřešek na dvě minuty. Jihlava tak bude hrát za tři vteřiny přesilovku.

Na vyloučen: 5-7.
56:46

56:46

56:46
Za tři vteřin vyprší trest Jihlavy, nicméně diváky by nyní jistě zajímalo, jak sudí vyřeší strkanici před brankou Januse, tedy mezi kruhy, kde byl poslán jeden z domácích hráčů důrazně na zem.
56:39
Dobrovolný získal kotouč a Jihlava měla možnost protiútoku tři na dva. Po ose Jergl – Melenovský šel puk na pravou stranu pro Dobrovolného, jemuž nesedl na bekhend a celá akce končí ve ztracenu.
56:13
Hra je přerušena, protože před Sáblíkem byla pořádná tlačenice, při které byla posunuta branka a zároveň je pískáno postavení útočícího hráče hostí v brankovišti.
56:03
Rychlý kontr v podání Litvínova předvedl Michal Trávníček, jenž se ve finále celé akce odhodlal ke střele z pravého kruhu, kterou Sáblík bezpečně kryje.
55:51
Domácí se dvakrát po sobě osvobozují, hosté musí začít od branky Januse.
55:15
Litvínovští se točí kolem pravého kruhu, Kubát si vyměnil puk s Hanzlem, jehož střela nepřinesla ohrožení branky Sáblíka.
54:49
Opravdu nemohu sloužit a blíže popsat, co se nyní stalo, ovšem situace je taková, že hráčská lavice Dukly je potrestána dvěma minutami za nesportovní chování, které jde odsedět Lukáš Anděl.

Na vyloučení: 4-5.
54:38
Hosté se pomalu začínají stahovat do obranné ulity, před Janusem se nyní hraje mnohem častěji.
54:05
Harkabus si sjel po pravé straně k pravé tyči a vystřelil, Janus byl pozorný a nedovolil, aby mu puk prošel mezi tyčí a betonem do sítě.
53:24
Jihlavský protiútok byl ukončen hned v zárodku po hodně nepřesné přihrávce.
53:07
Po vyhraném buly se Piroš s Hořavou rychle dostali na druhou stranu, ovšem Hořavova nabídka mezi kruhy končí na holi Kalába.
Dnešnímu utkání přihlíží 2475 diváků.
53:03
Komerční přestávka ruší poměrně nezáživnou pasáž hry.
52:55
O zakázané uvolnění se nejednalo, Trávníček byl již kousek za červenou, když poslal kotouč za branku Sáblíka a šel střídat.
52:35
Po nahození Jihlavských do pásma raději Janus pokrývá kotouč.
52:11
Také domácí chybují v rozehrávce, jenže Hanzl s Lukešem přečíslení dva na jednoho nevyřešili vůbec dobře a ani se nedostali ke střele.
52:01
Dudova dělovka z pravého kruhu mířila mezi betony Sáblíka, jenž dokázal včas sklapnout nohy k sobě.
51:48
Litvínovští zatím bez potíží brání jednogólové vedení, Dukla se nemůže dostat k souvislejšímu tlaku.
51:12
Kubát nabral na modré puk na bekhend a z této pozice se snažil vystřelit. Kotouč byl sražen kamsi do levého rohu za branku Sáblíka.
50:50
Hraje se opět na druhé straně, u mantinelu poblíž levého kruhu v jihlavském obranném pásmu je pořádná tlačenice. Sudí ovšem poměrně rychle přerušuje hru a tentokrát neuvidíme nic neříkající třenice o puk.
50:05
František Lukeš je hodně aktivní. Na levém kruhu vybojoval kotouč a ihned prověřil Sáblíka, který puk vyrazil. Poté ještě stačil litvínovský útočník znepříjemnit soupeři rozehrávku.
49:32
Po Prokšově zásahu propadl puk před brankou k číhajícímu Lukáši Jíchovi, který na nic nečekal a jal se rychle dorážet, nicméně na Januse si zblízka nepřišel.
49:07
Minuty utíkají poměrně svižně, o tom žádná. bude za námi již téměř polovina třetího dějství. Hosté drží puk za svojí svatyní.
48:47
Miha Štebih vystřelil od modré, ovšem mířil vysoko nad branku.
48:12
Po špatné rozehrávce uklidňují hosté situaci před svojí brankou zakázaným uvolněním.
47:36
Radek Duda podnik po levé straně bleskový výpad a snažil se z levého kruhu přes obránce vystřelit, což se mu však nepodařilo, respektive jeho pokus byl zblokován.
47:02
Akce Litvínova je přerušena ofsajdem, následně je čas i na komerční přestávku.
46:27
V další slibné šanci se ocitl Kubát, který si sjel s pukem z pravé strany mezi kruhy a napřáhl, jenže znovu o něco málo minul tyčku, tentokrát pravou.
45:46
Pšurný přihrál na modrou pro Filipa Pavlíka, jenž napřáhl z první, ovšem bez cizího přičinění poslal kotouč vysoko nad branku.
45:30
Jergl se Skořepou vybojovali kousek za modrou puk. Druhý jmenovaný se nakonec dostal ke střele, pohotovou ránu vyrazil Janus neméně pohotovým zákrokem pravým betonem.
44:54
Kubát si ještě prodloužil střídání na ledě a střílel od modré, skákavý puk žádný z jeho spoluhráčů na Sáblíkovu branku tečovat nedokázal.
44:32
Litvínovští nyní kombinují v útočném pásmu a nepouštějí domácí celek k puku.
43:48
Po vyhraném buly napřáhl z levé strany Karel Kubát. Gólman Dukly Lukáš Sáblík byl tentokrát připraven, puk viděl od samého počátku střely.
43:28
Trma vrma před brankou. Na přihrávku Doležala si sjížděl Pavelka, jenže byl pokryt důslednými jihlavskými beky.
42:50
Tato přesilovka se Litvínovu vůbec nepovedla a Verva je asi ráda, že končí. Mohla v ní inkasovat a může děkovat Janusovi, že se tak nestalo.
42:02
Zakázané uvolnění Litvínova.
41:47
Další obrovská chyba Vervy v rozehrávce. Marek Prokš dostal puk na pravém kruhu jako na zlatém podnose. Namířil si to přímo před Januse a blafákem zkusil zakončit mezi jeho betony, ovšem gólman Litvínova zachytil puk a napravil tak chybu svých spoluhráčů.
41:34
Harkabus se díky dobrému napadání chopil ve středním pásmu puku a vyhazuje puk až k Janusovi.
41:13
Ani nyní to v podání Vervy není přesné, Pavelkova rána prošla vysoko nad brankou.
40:50
Jihlava se bude bránit. Rostislav Martynek se natlačil mezi dvěma hráči a mezi kruhy si dělal místo, což se nepovedlo, jelikož jej zahákoval Richard Diviš.

Na vyloučení: 3-5.
40:25
Lukešova střela od modré nabrala výšku a tak tak, že neletěla do ochranné sítě.
40:17
Hned po osmi vteřinách se buly ve středovém kruhu opakovalo, poté je pískáno zakázané uvolnění Dukly.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Zatímco v prvním dějství jsme branku neviděli, druhá perioda přinesla hned tři přesné zářezy. V šestadvacáté minutě poslal hosty do vedení Ondřej Jurčík, jenž velkým důrazem protlačil puk kolem levé tyče pod betonem gólmana do sítě. Celou akci dobře viděl rozhodčí, který gól bez jakéhokoliv přezkoumání uznal. Jihlava se dočkala srovnání o pět minut později, když se při přesilové hře trefil střelou z první Alexander Grebenyuk. Litvínovští oplatili stejnou mincí, z první totiž ve 34. minutě zamířil přesně i Filip Pavlík, ač byl gól prvně přiznán Jurčíkovi, jenž se po puku sápal tečí – 1:2.
40:00
39:58
Už jsem chtěl napsat, že se ve druhé třetině nic nestane, když Seman získal na pravém kruhu puk a našel ve středu pásma Beránka. Pohotovou střelu domácího útočníka zastavil těsně před Janusem jeden z litvínovských obránců a na odražený puk nedosáhl Seman.
39:28
Robin Hanzl byl na vrcholu levého kruhu zcela sám, dostal dobrou přihrávku od Lukeše. Mířil na horní roh vzdálenější tyče, jenže přestřelil jej.
39:00
Probíhá poslední minuta druhého dějství.
38:53
Důras se po vyhraném buly snažil vystřelit, protože Janus nemohl na puk vidět. Kus černé gumy prošel vedle pravé tyčky.
38:48
Minutu a čtvrt před koncem druhého dějství se puk po zakázaném uvolnění Litvínova stěhuje k Janusovi.
37:13
Jergl vybojoval kotouč na pravém kruhu. Vystřelil a Janus vyrazil jeho pokus jen nad sebe, kde na kotouč nedosáhl Michal Důras.
36:29
Duda to zkusil střelou z levého kruhu, ovšem po otočce se přes clonícího a dobře bránícího Kalába neprosadil.
36:09
Buly vyhráli Litvínovští a Hanzl bleskově zaváží kotouč po pravé straně do útočného pásma.
35:55
Akci Jihlavy zabrzdil ofsajd, hra je tak přerušena.
35:15
Kalábovo nahození od modré zkusil sklepnout Jícha, kotouč ale nabral opačnou "faleš" a projel hodně vedle levé tyče.
34:28
Na buly byla úspěšnější Dukla, ovšem přihrávka na Filipa Semana nebyla úspěšná. Ovšem Litvínovští vrátili puk svému soupeři jako na stříbrném podnose po špatném nahození.
34:24
Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Lukáše Sáblíka.
33:20
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak se nám na Horáckém zimním stadionu, po bezgólové první třetině, roztrhl s brankami pytel. Litvínov si bleskově bere své vedení zpět. FILIP PAVLÍK vystřelil po přihrávce Skleničky z levého kruhu a ačkoliv to vypadalo na teč Jurčíka, šlo o průstřel Sáblíka, jehož výhled nebyl zrovna dvakrát dobrý. Puk prošel nad jeho pravým ramenem a se štěstím zapadl za čáru. Asistence: Zbyněk Sklenička, Lukáš Válek.
31:46
Bojovný hokej pokračuje i po srovnání, puk nevydrží dlouho na holích jednoho ani druhého týmu.
30:36
Dukla právě vstřelila branku!
Pátá přesilovka Dukly je již ve znamení úspěchu. Litvínovští jako kdyby byly opaření po tom, co se stalo Tomáši Frolovi. Domácí vyhráli buly, Důras nahrál puk mezi kruhy pro ALEXE GREBENYUKA a ruský obránce, který má v první lize auru rány střely jako když kopne kůň, propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Důras, Miha Štebih.
30:26
Tomáš Frolo to koupil přímo do obličeje, lidově řečeno na solar. Doufejme, že bude v pořádku, protože v doprovodu realizačního týmu a lékařů ihned odchází do útrob stadionu s hadrem na svém čele. Na ledě je krvavá stopa. No, na tohle se rozhodně nedívá dobře a na dálku přeji slovenskému zkušenému bekovi, stejně jako všichni fanoušci zde na Horáckém zimním stadionu, ať je v pořádku.
30:25
Štebih posílal puk do mlýnice, ovšem před brankou obětavě nastavil své vlastní tělo Tomáš Frolo a puk se zřejmě zastavil o jeho krk. Obránce hostí padl na led jako podťatý a sudí hned volají lékaře.
30:08
Nyní se již trestá. Ve středním pásmu viděli sudí napadení Zbyňka Skleničky a bek, který v roce 2003/04 vybojoval s Duklou postup do extraligy, již jede na trestnou.

Na vyloučení: 2-5.
29:42
Trávníček napřáhl z pravého kruhu, ovšem Sáblík byl pozorný a vyrazil puk, poté od modré neúspěšně mířil z první Kubát.
29:00
Za brankou Januse několikrát hřměly mantinely, tohle byla hodně tvrdá půlminutka v podání Litvínovských.
28:17
Do situace dva na jednoho šli také domácí. Filip Seman postupoval po levé straně před branku. U Januse viděl zcela volného a najíždějícího Beránka, jenže přihrávku zblokoval dobrým obranným zákrokem zřejmě Gula.
27:47
Piroš s Kubátem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný přihrál před branku puk na spoluhráče, který mu jej vrátil, ovšem Karel Kubát následně zblízka míjí polovinu odkryté branky, pálí jen do ochranné sítě nad brankou. Možná mu kotouč i trošku skočil.
27:31
Pumelice Kalába od modré prošla vedle levé tyče, Janus puk jen kontroloval.
26:59
Parýzek viděl, že před brankou číhá Josef Skořepa. Zkusil jej vyzvat na teč. Nejlepší domácí střelec základní části i play-off to neúspěšně zkusil jakousi zadovkou.
25:59
Verva se ujímá vedení zásluhou velkého důrazu u levé tyčky Lukáše Sáblíka. Kde je touš věděli jen hlavní rozhodčí, kteří nekompromisně ukazují, že jej ONDŘEJ JURČÍK doslova silou vůle dostrkal pod levým betonem domácího gólmana za brankovou čáru. Asistence: Zbyněk Sklenička, Jiří Doležal.
25:50
Dvakrát po sobě se bude vhazovat před brankou Lukáše Sáblíka.
25:28
Ondřej Beránek je již na ledové ploše.
25:25
Týž hráč si ve stejné pozici stáhl z výšky padající puk. Kus černé gumy sice nesevřel, ale po prudkém sklepnutí se s ním dostal za branku.
25:00
Další pokus od modré vypálil Tomáš Frolo. Také jeho střela byla zblokována, avšak propadla k pravé tyči na Miloslava Hořavu, jenž zblízka rozvlnil pouze boční síť.
24:38
Hořava hodně lehce zavezl puk do pásma, střela Guly od modré neprošla přes Důrase.
24:21
Bude se vhazovat právě ve středním pásmu poblíž obranné modré Dukly, po menší potyčce u půlkruhu sudích se trestat nebude.
24:08
Do souboje dvou hráčů o puk najel jako tank Marek Prokš a kotouč doslova odpálil do středního pásma.
23:37
Lukešova rána od modré prošla metr vedle levé tyče Sáblíka, který střelu jen tak kontroloval lehce nataženou lapačkou.
23:28
Lukáš Válek se rychle dostal ve středním pásmu k osamocenému kotouči a namířil si to rovnou přes modrou, kde jej podrazil Ondřej Beránek.

Na vyloučení: 2-4.
23:13
Hned po buly se domácí museli hodně vracet, Seman zastavil puk již ve středním pásmu za modrou.
23:05
Další nedůslednost v rozehrávce celku vyznávajícího černou a žlutou barvu – zakázané uvolnění.
22:53
Útok Vervy ale neměl dlouhého trvání, zbytečným nahozením nyní Litvínovští odevzdali puk soupeři.
22:30
Hodně dlouho se nyní bojovalo o puk na levém kruhu v obranném pásmu hostí, kteří nakonec vycházejí z této dílčí bitvy jako vítězové.
21:20
A parádní zákrok i na druhé straně. Trávníčkovu dělovku z pravé strany vyrazil Sáblík před sebe a vzápětí se bleskově přesunul ke své pravé tyči, kde stačil ještě nadzvednout dorážku Martynka zblízka.
21:00
Velká nedůslednost Vervy v rozehrávce. Kousek za modrou získal po Divišově vysunutí kotouč Ondřej Beránek, který se trošku z pravé strany řítil sám na Januse, jenž jej výborně vychytal.
20:36
Puk se stěhuje před Januse po tom, co se jeho spoluhráči dopustili zakázaného uvolnění.
20:17
Hosté hrají v pěti a také nyní se úspěšně ubránili v pořadí již čtvrtému oslabení.
20:11
Nahození Lukeše prošlo kolem pravé tyče Sáblíka a odrazilo se před branku domácího gólmana, kde na puk nedosáhl Hanzl.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Zatímco v předešlých dvou zápasech Dukly a Litvínova padl vždy v první třetině gól, nyní tomu tak nebylo. Domácí celek nevyužil na začátku tři vyloučení soupeře, byť měl přes minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři a poté ještě její kratší šestadvaceti vteřinovou verzi. Ani Litvínov nebyl úspěšný, ať již při hře pět na pět nebo v jediné své početní výhodě. Šancí příliš nevidíme, spíš se jedná o hodně bojovné utkání. Snad se tento stav ve druhém dějství změní, utkání by velmi pomohla vstřelená branka.
20:00
19:58
Dukla stále pokračovala v přesilovce a uzamkla soupeře ve svém pásmu. Ve finále celé akce vyzval Bilčík nahozením puku na branku Semana k teči, ovšem puk skončil na Janusovi.
19:12
Alex Grebenyuk dvakrát zkusil tvrdou střelu z vrcholu levého kruhu, Nejprve vyprášil pravý beton Januse, poté při pokusu o nápřah z první zlomil hůl.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Jan Kolář získal díky své bojovnosti kotouč v bezprostřední blízkosti před Janusem, ovšem střelou k levé tyči neuspěl, mířil těsně mimo.
18:17
Josef Skořepa však koupil kousek za vlastní modrou hrubost od Radka Dudy, jehož v první třetině vidíme na trestné lavici již podruhé.

Na vyloučení: 1-4.
18:02
Pavlík znovu udržel puk na modré, v následné trmě vrmě před brankou byl úspěšnější Josef Skořepa a Dukla může jít dopředu.
17:41
Před dotírajícím Dudou raději Sáblík rychle schoval kotouč v lapačce.
17:12
Nahození Piroše nemělo patřičnou přesnost, kotouč šel vedle pravé tyčky Sáblíka. Trošku jinak to vidělo několik fanoušků hostí v rohu za brankou, kteří jen zklamaně vydechli.
16:51
Jurčík ztečoval puk do středního pásma, kde se neujal dlouhý pas Tomáše Kalába na spoluhráče.
16:05
Jícha si i přes veškerou snahu neodstavil na útočné modré Pavlíka, jenže Verva také příliš dlouho nepokračovala v útočení, po nahození hostí má puk Dukla.
15:58
Po zakázaném uvolnění Dukly se bude vhazovat po levici Sáblíka.
14:43
Frolo se dostal přes modrou a vypálil na Sáblíka tvrdou ránu. Gólman Dukly měl navíc špatný výhled. Jeho zákrok připomínal spíš nějakého jeho fotbalového kolegu, šlo o efektivní vyboxování puku vyrážečkou a možná i části lapačky před sebe.
14:16
Hodně hráčů bojovalo ve středním pásmu o puk, i vleže, až jej získal Válek a puk nahodil za Sáblíka. Tam jej získali domácí hráči.
13:58
Ihned poté přichází komerční přestávka, pokračovat se bude zhruba za minutu a půl.
13:58
Na pravém kruhu čekal na přihrávku marně Piroš, protože puk zablokoval Zadražil. Poté podnikla útok i Dukla, hned po přejetí modré vystřelil Jícha a Janus podržel puk ve své výstroji.
13:34
Na Horáckém zimním stadionu se zatím hraje hodně opatrně, bojovnost převládá nad vyloženými šancemi.
12:46
Nahození Pavelky od modré tečoval před Sáblíkem zřejmě Robin Hanzl, kotouč prošel vedle levé tyče domácího gólmana, který krátce poté vyjel z branky a rozehrál puk na své spoluhráče.
12:05
Jergl a Skořepa napadali rozehrávku Skleničky s Kubátem, nakonec však neúspěšně. Litvínov jde naopak do rychlého brejku.
11:20
Litvínovští si málem nepohlídali návrat Grebenyuka na led. Obránce ve spolupráci s Richardem Divišem získal kotouč a Diviš v situaci jeden na jednoho zkusil střelu na Januse z pravého kruhu. Gólman Vervy byl připravený.
11:11
Jihlava hraje v plném počtu, Alexander Grebenyuk je na ledě.
10:48
Stejně jako nyní, až za branku Januse vyhazuje kus černé gumy obránce Tomáš Kaláb, jinak jihlavský zástupce kapitána.
10:23
Duda číhal na puk před brankou marně, má jej Jihlava a dvakrát v krátkém časovém sledu jej posílá ven z pásma.
09:46
Lukeš si zastavil kotouč na modré. Mezi kruhy Hanzl přiklepl puk Dudovi, jehož rána byla opět zblokována, nyní Důrasem.
09:22
Také Dukla se ihned po buly osvobozuje.
09:11
Kolář dostal na útočné modré zřejmě krosček. Poté se strhla menší potyčka, ve které byl hodně aktivní Alexander Grebenyuk. V závěru celé akce si vyšlápl Trávníček na domácího Harkabuse. Trest je jediný, ruský bek Dukly jde na dvě minuty ven – hrubost.

Na vyloučení: 1-3.
08:39
Tvrdý souboj předvedl ve středním pásmu František Lukeš, jenž čistě skolil na led Ondřeje Beránka.
08:22
Přechod do útoku kazí Litvínovským, konkrétně Františku Lukešovi, nepřesnost na modré – ofsajd.
08:14
Po Divišově vyhraném buly vypálil od modré Zadražil, jeho střela minula zhruba o dva metry pravou tyčku Januse.
08:01
Důras v téže pozici nebyl dalek prostrčení puku na Skořepu, ovšem dobrou práci odvedl Válek, jenž stihl ztečovat kotouč mimo dosah domácího snajpra.
07:34
Na druhé straně připravil Prokš puk pro Anděla, jenž na modré neměl komu přihrát a nahození na branku bylo příliš vysoké.
07:07
Verva vyhrála buly a na modré si vyměnil puk Pavlík s Pirošem, ani jeden ale neměl prostor k ohrožení domácí klece.
07:02
Mezi kruhy získal puk Gerhát. Sjel si blíže k brance a zkusil najít mezeru mezi betony Sáblíka, které sklapnuly včas. Následuje komerční přestávka.
06:51
Harkabus nevybojoval kotouč v rohu za brankou soupeře. Sáhl sice po puku, ten však šel přímo na hůl soupeře.
06:01
Přes poctivou defenzívu se Litvínov neprosadil. Z mezikruží to zkusil Hanzl, poté z pravé strany Lukeš, ovšem obě dvě střely byly zblokované domácími beky.
05:48
Na modrou čáru dostal puk Jiří Gula, jenž byl jediným úspěšným střelcem Litvínova v prvním zápase zde v Jihlavě. Sáblík má puk na své hrudi a přerušuje hru.
05:23
Litvínov hraje v plném počtu hráčů.
05:20
Jaroslav Janus má kotouč opět ve své moci a vypadá to, že Cheza svá vyloučení přestojí bez úhony.
05:01
Další pumelice od modré, nyní v podání Vlastimila Bilčíka, prošla kolem levé tyče. Od zadního mantinelu se puk odrazil na levý kruh pro Lukáše Jíchu, jenž ranou z první nemířil přesně, kotouč projel podél brankoviště a ven z pásma.
04:20
Útok Vervy založil Pavelka a Robin Hanzl to zkusil střelou z mezikruží na pravý beton Sáblíka, jenž touto částí výstroje vyrazil puk.
03:49
Litvínovští hrají ve čtyřech.
03:47
Kaláb znovu vypálil od modré, ovšem i nyní Janus vyráží. Po hezké kombinaci Dukly se zjevil u jeho levé tyče volný Michal Důras, leč zblízka přestřelil branku.
03:23
Vyloučený Michal Trávníček je na ledě, přesilovka Dukly pět na tři stále trvá.
03:08
Litvínov sice vyhrál buly, ovšem hned poté vyhodil puk mimo kluziště Radek Duda. Do konce jihlavské přesilovky pět na tři chybí 15 vteřin, poté bude mít Dukla dalších 26 vteřin dvojnásobné početní výhody.

Na vyloučení: 0-3.
03:01
Pumelice Mihy Štebiha od modré úspěch nepřinesla. Janus jí dokázal zadržet mezi svými betony.
02:47
Domácí borci opět kombinují před Jaroslavem Janusem.
02:31
Jihlava zatím vystřelila v dvojnásobné přesilovce jen jednou. Litvínov se totiž hned po buly osvobodil a následně po střele Kalába je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
01:49
Velká šance pro Duklu. Zbyněk Sklenička je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a domácím se naskýtá přesilovka pět na tři dlouhá 1:34 minuty.

Na vyloučení: 0-2.
01:45
Skořepa si nabruslil po pravé straně k brance, ovšem bekhendovou střelou gólmana Januse nepřekonal.
01:40
Litvínovští se hned po buly osvobozují.
01:23
První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici odjíždí hostující kapitán Michal Trávníček za hákování.

Na vyloučení: 0-1.
01:12
Diviš šikovně podržel na modré puk pro Semana, jenž si sjel blíže k brance, ovšem jeho střela z mezikruží na Januse neprošla.
00:37
Od modré vyzkoušel poprvé pozornost domácího gólmana Tomáš Pavelka, jehož střelu srazil Sáblík za svojí svatyni.
00:16
Z ostrého úhlu to zkusil Michal Důras, branku Januse ale netrefil.
00:03
Úvodní buly vyhrál domácí tým, puk má na holi Tomáš Kaláb.
00:01
V domácí svatyni dnes chybí Jakub Škarek, kterého nahradí Lukáš Sáblík. Ten nastupuje v právě probíhající sezoně do branky vůbec poprvé, jeho náhradník je gólman staršího dorostu Daniel Šťastný.
Litvínovští na ní přijíždějí právě nyní, hned vzápětí nastupuje na led i domácí tým vedený Michalem Důrasem.
Trojici hlavních sudích již máme na ledové ploše. Čeká se na hráče obou týmů.
Dva zápasy Dukly a Litvínova v právě probíhající baráži:

6. kolo: Litvínov – Jihlava 4:1
Do šestého duelu baráže vstoupila Dukla ze zajištěné obrany, což vydrželo do šestnácté minuty, v níž se prosadil domácí Lukáš Válek. Na sklonku úvodního dějství však srovnal v početní výhodě Martin Kohout. Ve druhé periodě byli svěřenci Petra Vlka pod drtivým tlakem, který ale dokázali ustát. Závěrečná část ovšem přinesla definitivní rozhodnutí, Litvínov zlomil jihlavskou defenzivu třemi přesnými zásahy. Mužstvo z krajského města Vysočiny tak podlehlo Chemikům v poměru 1:4.

Branky a nahrávky: 16. Válek (Sklenička, Jurčík), 43. Hanzl (Lukeš), 48. Lukeš (Hanzl, Duda), 53. Piroš – 20. Kohout (Seman).
Rozhodčí: Fraňo, Čech – Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 5389.
Střely na branku: 60:13.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

2. kolo: Jihlava – Litvínov 2:1 sn.
První třetina začala pro Duklu skutečně snově. Po sedmašedesáti vteřinách napřáhl na pravém kruhu Richard Diviš a propálil gólmana. Několik dalších šancí, zejména na straně hostí, zůstalo nevyužito a na další gól se tak čekalo až do třiatřicáté minuty, kdy se do pravého horního rohu trefil litvínovský bek Jiří Gula. Ve třetí třetině mohly oba týmy přiklonit zápas na svojí stranu, ovšem gól nepadl ani v ní, ani v pětiminutovém prodloužení. O vítězi zápasu tak rozhodly samostatné nájezdy, které lépe zvládla Jihlava. Litvínov se prosadil jen jednou, Dukla dvakrát zásluhou Filipa Semana a připisuje si tak do barážové tabulky první dva body.

Branky a nahrávky: 2. Diviš (Kolář), rozh. náj. Seman – 33. Gula (Reichel, Havlíček).
HC Verva Litvínov:
Cheza si jde za svým cílem, kterým je v baráži pouze záchrana nepovedeného ročníku. Jako jediný tým ještě Litvínov neztratil na domácím kluzišti body a pokud tomu tak bude i ve zbývajících domácích utkáních s Karlovými Vary a Duklou, má Verva záchranu na devětadevadesát procent zajištěnou. Ovšem Litvínovští budou určitě chtít dotáhnout svojí barážovou pouť co nejdříve do úspěšného konce, aby si mohli poslední zápas baráže i celého letošního ročníku, příští neděli proti Jihlavě, co nejvíce užít.

Litvínov – Slavia 4:2.
Ač jsou jihlavští hokejisté v barážové tabulce na čtvrtém místě, se svými soupeři se perou statečně. Jihlava patří spolu s Energií Karlovy Vary ke dvěma týmům, kteří si ještě z ledu soupeře nedovezli ani bod. Dukla boduje zatím výhradně v domácích zápasech, kde získala šest bodů z devíti možných. Vzhledem k tomu, že druhá Energie hraje dnes na ledě třetí Slavie, má Jihlava v případě vítězství možnost znovu promluvit do boje o druhé místo.

Karlovy Vary – Dukla 6:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u osmého pokračování baráže o extraligu 2016. Prolínací soutěž uzavírá ve třetím dubnovém pátku svojí druhou třetinu a její tabulka se začíná pomalu vyjasňovat. Vedoucí tým baráže HC Verva Litvínov, jenž má s 15 body zajištěn post lídra díky získanému náskoku i po tomto kole, zajíždí na led jihlavské Dukly.

Červenožlutí naopak se šesti body okupují poslední čtvrté místo a chtějí-li se dotáhnout na celky před sebou – Karlovy Vary a Slavii – potřebují Litvínov na svém stadionu porazit. Tak tomu bylo i před dvěma týdny při prvním zápase v srdci Vysočiny. Utkání na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě startuje v tradičních 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.