S konstatováním, že HC Slavia Praha jako první barážový tým prolomila "venkovní" prokletí, když jako první tým vyhrává na kluzišti soupeře a veze si z Dukly dva body za výhru 5:4 na nájezdy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Nájezdy se nakonec povedly lépe Slavii. V úvodní sérii gól nepadl, ve druhé sérii poslal hosty do vedení Miloslav Čermák: Slávistický mečbol ještě odvrátil Josef Skořepa, ale ve třetí sérii rozhodl David Šafránek.

Slavia tak získala dva body. Nejenže se utrhla Dukle na pět bodů, ale díky zaváhání Litvínova v Karlových Varech se dostala na čelo barážové tabulky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Samostatné nájezdy skončily vítězstvím pražské Slavie 2:1, když si rozhodující nájezd připsal DAVID ŠAFRÁNEK, jenž zasunul puk podél ležícího Škarka a posouvající se branky za záda domácího gólmana.
DAVID ŠAFRÁNEK zasunul kotouč podél posouvající se branky a rozhodl o dnešním slávistickém vítězství – 1:2.
Josef Skořepa našel mezeru mezi betony Alexandra Hyláka – 1:1.
Miloslav Čermák uspěl blafákem do bekhendu a po ledě poslal puk do branky – 0:1.
Filip Seman to zkusil kolem lapačky Hyláka, nyní však úspěšný, jako proti Litvínovu, nebyl – 0:0.
Robinson zkusil to samé, rozhýbal Škarka, ovšem jeho pravý beton nepřelstil – 0:0.
Tomáš Harkabus sice Hyláka rozhýbal, ale puk přes jeho levý beton do branky nezasunul – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Pokračovat se bude po krátké úpravě ledové plochy, zhruba za dvě tři minuty bychom měli vidět první nájezd.
Prodloužení nerozhodlo, pět minut nepřineslo žádnou vážnější šanci. Vítěze zápasu tak určí samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Prodloužení pomalu spěje ke konci a také podruhé uvidí diváci na Horáckém zimním stadionu při letošní baráži samostatné nájezdy.
63:58
Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče Slavie v brankovišti.
63:29
Grebenyukův pokus z mezikruží dokázal Hylák vyrazit a k dorážce se poté jen těsně nedostal Jan Kolář.
63:18
Také nyní je domácím vystavena stopka na útočné modré, a to kvůli ofsajdu.
63:05
Dukla má kotouč na svých holích a Štebih rozjel útok domácích, který skončil na útočné modré.
62:18
Na jihlavském stadionu to při současném tempu hry vypadá, že se znovu pojedou samostatné nájezdy.
61:35
Prodloužení je zatím hodně "rozlítané", oba dva týmy mají kotouč na svých holích vždy jen na krátký čas.
61:13
Zakázané uvolnění Dukly.
60:58
Seman mířil s Beránkem proti jednomu obránci Slavie, ale druhý jej stačil odzbrojit a sebrat mu puk.
60:01
Třetí třetina přinesla další dva góly. Pět minut před koncem sice poslal Duklu do vedení Filip Seman, ovšem Jihlava i podruhé v tomto utkání inkasovala v závěrečné minutě, když při hře bez gólmana srovnal Henri Tuominen.
60:00
59:10
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia i počtvrté v utkání srovnává letos podruhé v Jihlavě srovnává při hře bez gólmana. Od modré napřáhl Hraško a jeho střelu zřejmě ještě tečoval HENRI TUOMINEN za záda jihlavského gólmana. Asistence: Peter Hraško, Nathan Robinson.
59:00
Drama pokračuje, do konce základní hrací doby chybí 60 sekund.
59:00
Dobrovolný napřáhl z levého kruhu, ovšem minul branku zhruba o pět metrů. Zakázané uvolnění Jihlavy.
58:38
Josef Skořepa to měl ve středním pásmu těžké. Mířil sice na branku, ale po puku se mu natahovalo několik hráčů.
58:28
Už to vypadalo, že Slavia vyhrála buly a Pavlin přebíral puk na modré, když se vhazování bude opět opakovat.
58:26
Buly po levici Jakuba Škarka se bude opakovat.
58:25
Alexander Hylák je na střídačce. V letošní sezoně se Slavii podařilo na Horáckém zimním stadionu při hře bez gólmana snížit a následně srovnat stav z vedení Dukly 5:3 na 5:5.
58:25
Pražané si berou oddechový čas.
58:25
Nahození Kašpaříka z pravého kruhu pokryl Jakub Škarek, měl před sebou ještě napadajícího Zdeňka Bahenského. Přesně to Slavia potřebovala, buly před jihlavskou svatyní.
58:06
Jihlava hned po buly posílá puk až k Alexandru Hylákovi.
58:00
V právě stanovených posledních dvou minutách třetí třetiny je pískán slávistický ofsajd.
57:44
Časomíra skutečně nešla, čas byl zastaven. Sudí posunují ukazatel času na 57:44.
57:27
Do konce třetí třetiny chybí přesně 153 vteřin a jeden z dua hlavních rozhodčích se opět radí na telefonu se svým kolegou. Těžko říct, co se nyní stalo. Určitě to ale nebude porada jako před prvním gólem Slavie, hra byla zastavena ve středním pásmu.
57:26
Harkabus se po levé straně proháčkoval až k Hylákovi. Zkoušel to kličkou do forhendu, ovšem neměl na ní dostatek prostoru, sjeli se k němu bránící hráči.
57:10
Co má puk ve své moci, slávistická hvězda si sjela před branku a bekhendem jen těsně minula levou tyčku.
56:59
Robinson dělá jihlavskému celku opravdu problémy. Nyní jako nůž máslem projel do pásma a v levém rohu má puk ve své moci.
56:45
Mrňa zkusil střelu z ostrého úhlu z pravé strany, ovšem prostor u své bližší – levé – tyče si Hylák bez potíží pohlídal.
56:09
Jihlava dvakrát po sobě projela do pásma soupeře. Nejprve to zkoušel Důras, hned poté Seman, ale ani jeden z nich delší čas puk před Hylákem neudržel.
55:28
Ještě předtím přijde na řadu komerční přestávka.
55:28
Útok červenobílých nemůže pokračovat pro ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:07
Zakázané uvolnění jihlavské Dukly.
54:54
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava se počtvrté v utkání dostává do vedení. Mrňa přejel po levé straně přes modrou. Na levém kruhu nezazmatkoval, předložil puk mezi kruhy pro FILIPA SEMANA, jenž si připravil puk a poté propálil gólmana Hyláka. Asistence: Pavel Mrňa, Miha Štebih.
54:39
Hokej ze strany na stranu a nahoru dolu. To je aktuální dění na jihlavském stánku.
53:30
Před Hylákem několikrát poskakoval puk. Domácí se jej snažili zkrotit a když už se to Grebenyukovi povedlo, do rány mu vložil hokejku Milan Hruška.
52:57
Josef Skořepa najel s kotoučem před branku, ovšem svojí střelou nebo střílenou přihrávkou jen těsně minul levou tyčku.
Dnešnímu utkání přihlíží přesně 2493 diváků.
52:29
Útok domácího celku je přerušen pro ofsajd.
51:50
Malec zatáhl kotouč k pravému kruhu, kde jej přenechal Semanovi. Jihlavský útočník si nevšiml, že mu na druhém kruhu najíždí zcela volný Diviš. Vystřelil, jenže mířil nad branku.
51:22
Před brankou Škarka vznikla pořádná skrumáž, ve které sice Slavia dokázala uzmout puk, ovšem nikoliv se prosadit.
50:28
Kašpařík zkusil ze středového kruhu nahodit puk na Škarka, neboť jeho spoluhráči šli střídat. Gólman Dukly neměl s tímto pokusem žádný problém.
49:38
Seman napřahoval z mezikruží, možná to chtělo rychleji vystřelit, neboť k němu dojel soupeř a jeho střelu nadzvedl do ochranné sítě.
49:00
Slavia měla možnost přečíslení dva na jednoho. Markovič našel před brankou Škarka kolegu z útoku Nathana Robinsona, jenž se střelou k bližší tyči, tedy pravé, neprosadil.
48:05
... a nyní hraje v plném počtu. Bude následovat buly po pravici Hyláka.
47:55
Slavia se opět bez jakýchkoliv potíží osvobozuje...
47:27
Šarvátku před svojí brankou uklidňuje Hylák, jenž má puk bezpečně ve své moci.
47:10
Jan Kolář se prodral až před branku Hyláka, ovšem zblízka slávistického strážce svatyně nepropálil, mířil zřejmě mezi betony.
46:48
Jihlava musí dvakrát po sobě začít od svojí branky, Slavia se bez potíží osvobozuje.
46:05
Ještě před přerušením hry zahákoval Pavel Kašpařík v levém rohu za jihlavskou brankou svého soupeře a jde ven.

Na vyloučení: 6-8.
Vyšší tresty: 1-1.
46:05
Komerční přestávka.
45:35
Hra je hodně opatrná, oba týmy se totiž dostaly do situace, kdy by další gól mohl rozhodnout celý zápas a určit tak, kdo získá důležité tři body.
44:42
Nahození Tuominena z levé strany bezpečně skryl do své výstroje Jakub Škarek.
44:06
Dobrovolný si po buly ve středním pásmu sjel do středu útočné třetiny. Jeho ránu na vyrážečku zneškodnil Hylák právě touto částí výstroje.
43:43
Nevydařená jihlavská přesilovka je u konce. V jejích posledních vteřinách Slavia operovala před brankou Škarka.
42:49
Kalábem vyraženou střelu chtěl doklepnout u pravé tyče Hyláka do branky Harkabus, ale na puk nedosáhl.
42:15
Jihlavě se ani nyní v přesilovce nedaří, neboť Slavia se dvakrát osvobozuje.
41:43
Jihlava si zahraje přesilovou hru. Ronald Knot je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 6-7.
41:32
Bude se vhazovat po pravici gólmana Slavie.
41:05
Seman si sjel mezi kruhy, ovšem hradbu těl před sebou nepropálil a Hylák nemusel zasahovat.
40:45
Úvodní minuta třetí třetiny zatím přináší spíše bruslivý hokej bez výraznějších šancí.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:36.
Druhá třetina přinesla snad ještě více zajímavých okamžiků než perioda první. V šestadvacáté minutě vrátil Dukle vedení Jan Kolář, který se trefil do levé šibenice. Jenže hned o minutu později srovnal Karel Drahorád, propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Ani poté nebyl gólům konec, ve 29. minutě zaplavala střela Alexandera Grebenyuka nad lapačku Hyláka. Když už se zdálo, že Dukla půjde do kabin spokojenější, vyrovnal 14,2 vteřiny před koncem útočník hostí Milan Mikulík.
40:00
39:45
Na časomíře je 14,2 vteřiny do konce druhé třetiny a Slavia i potřetí v utkání srovnává stav. Centr první lajny David Šafránek předal puk pro MILANA MIKULÍKA, který si sjel mezi kruhy a propálil gólmana. Do kabin se tak půjde, stejně jako v první třetině, za nerozhodnutého stavu. Asistence: David Šafránek.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:59
Hosté hrají v plném počtu.
38:39
Slavia se nemohla dostat do pásma Jihlavy, tak domácí zkusili zaútočit. Harkabus zblízka zkusil dorazit puk za Hyláka, který podržel hosty.
37:38
Jihlava se dvakrát po sobě osvobozuje.
37:01
Jihlava hraje ve čtyřech.
36:59
Dvě vteřiny před návratem vyloučeného Michala Drůase se bude Dukla opět bránit. V útočném pásmu byl hodně tvrdý Richard Diviš, jenž za pomocí vysoké hole skolil k mantinelu soupeře. Nyní bude přesilovka Slavie pět na tři dlouhá jen dvě vteřiny, to pomalu ani nestojí za řeč.

Na vyloučení: 6-6.
36:01
Dělovka Pavlina od modré prošla pro změnu vedle pravé tyče, ovšem tohle tak velká šance rozhodně nebyla.
35:45
Stoprocentní šance Jaroslava Markoviče. Slávistický útočník číhal před brankou, kam dostal přihrávku a doslova si mohl vybrat, kam to pošle, protože měl před sebou více jak polovinu volné branky, ovšem trestuhodně minul pravou tyč.
35:43
35:01
Slavia si podruhé v zápase zahraje přesilovku pět na tři, nyní dlouhou 42 vteřin. Michal Důras totiž dostává dvouminutový trest za hákování. V témže čase si jde odsedět desetiminutový osobní trest obránce Milan Hruška.

Na vyloučení: 5-6.
35:01

34:43
Dukla se osvobozuje, Peter Hraško u mantinelu nedokázal zastavit kotouč.
34:25
Hosté zatím spíše honí puk po mantinelech, ale drží Duklu před její svatyní.
34:05
Slavia se ale stále drží před brankou Škarka a kombinuje.
33:50
Peter Hraško trefil od modré hokejku napadajícího Tomáše Harkabuse.
33:43
Milan Hruška získal ve středním pásmu puk, kde jej sevřeli hned dva hráči Dukly a jeden z nich, Marek Melenovský, dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 4-6.
Vyšší tresty: 1-0.
33:06
Na druhé straně mířil po ledě k levé tyči Vlastimil Bilčík. Také Alexandr Hylák byl svým levým betonem připraven.
32:25
Robinson se hodně rychle dostal před brankou ke střele. Zkusil to zblízka z levé strany, kde byl připravený Škarek. Slavia se krátce poté ještě dostala k odraženému puku, vzápětí o něj ale přišla.
32:00
Jan Kolář nabral na pravé straně rychlost a krátce po přejetí modré vystřelil znovu nad lapačku Hyláka, jenž tentokrát sevřela puk hodně bezpečně. Hra je přerušena a před brankou Slavie vidíme ještě nějakou strkanici. Vylučovat se však nebude, není za co.
31:37
Jihlava se nyní dvakrát naprosto zbytečně připravila po hodně kostrbaté rozehrávce o puk. Vše vyřešil až Škarek, který schoval kus černé gumy, klouzavší se k jeho brance, do lapačky.
31:11
Filip Seman udržel puk na bekhendu a z levého kruhu se dostal do lepší střelecké pozice. A právě v tomto okamžiku byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:58
Slavia Praha hraje v plném počtu. Zatím jsme viděli pouze jednu využitou přesilovku, a to hned na začátku utkání, kdy se při přesilovce Dukly pět na tři prosadil tečí Josef Skořepa.
30:41
Přesilovka Dukly se chýlí ke konci, rozehrávka domácích končí opět pukem kdesi v hledišti.
30:24
Štebihovu ránu se snažil tečovat před brankou Marek Melenovský, což se mu možná povedlo, ovšem Alexandr Hylák stačil kotouč vyrazit.
30:18
Po dalším buly ve středním pásmu vyhazují Slávisté puk opět až k jihlavskému gólmanovi.
30:07
Stejně je tomu i nyní, kdy je pískán jihlavský ofsajd.
29:59
Stejně jako nyní Ronald Knot. Přesilovka Dukle nejde.
29:28
Slavia, konkrétně Milan Hruška, vyhazuje kotouč znovu až ke Škarkovi.
29:17
Po buly je kotouč až u Škarka. Dukla ale vzápětí zaváží puk k Hylákovi.
29:10
Puk je v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu poblíž útočné modré Dukly.
28:58
Na trestnou lavici usedá Nathan Robinson, který ve středním pásmu poslal k zemi vysokou holí dalšího jihlavského tvrdého muže Pavla Mrňu.

Na vyloučení: 3-6.
28:30
28:20
No to jsou mi věci, na Horáckém zimním stadionu se roztrhl brankový pytel. Melenovský měl na zádech nalepeného soupeře, přesto na modré udržel puk. Nezazmatkoval, přihrál podél modré diagonály přes Koláře na ALEXANDERA GREBENYUKA. Ruský bohatýr si popojel s pukem blíž k vrcholu pravého kruhu, zamířil a puk zaplaval možná za překvapeného gólmana Slavie do levého horního rohu. Asistence: Jan Kolář, Marek Melenovský.
27:24
Seman našel u pravé tyče Hyláka najíždějícího Diviše, ovšem gólman Slavie mu zavřel prostor, kterým by mohl kotouč projít do branky.
27:08
Domácí mají kotouč za brankou. Miha Štebih zatím nemá komu přihrát.
26:50
Radost Jihlavských vydržela pouze minutu a třináct vteřin. Na modré totiž získal kotouč KAREL DRAHORÁD, jenž vystřelil, protože viděl před Škarkem hodně hráčů. Kotouč bez jakékoliv teče projel až do branky. Je otázka, kolik toho gólman Dukly viděl, či spíše neviděl. Asistence: Milan Mikulík, Peter Hraško.
26:32
Napadající Jaroslav Markovič pocítil za brankou tvrdost Tomáše Kalába, jenž jej poslal na mantinel.
25:37
Jihlava se podruhé v utkání ujímá vedení. Extraligou a reprezentací protřelý útočník JAN KOLÁŘ přijal přihrávku od Malce, najel si mezi kruhy a odtud vymetl pavučiny z levého horního rohu Hylákovy branky. Asistence: Ondřej Malec.
25:01
V situaci dva na jednoho ohrozil Škarkovu branku Robinson, jenž dostal dobrou přihrávku od Markoviče. Jihlavský gólman spolu s několika hráči doslova ležel v brance a rukama-nohama se snažil puk vyrazit, což se mu povedlo. Kotouč vyjel za jeho brankou u levého rohu.
24:30
V poslední minutě, možná dvou, začíná mít více ze hry Slavia. Milan Mikulík se bez potíží dostal před branku Jihlavy, ovšem jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
24:07
23:55
Jihlavští zapomněli u útočné modré na Davida Hrušku, který si popotáhl puk po levé straně. Možná se dostal už trošku z úhlu, přesto vystřelil. Jeho rána na vyrážečku Škarka úspěch neznamenala.
23:13
Hruška na modré zastavil přihrávku domácích a před branou viděl volného Čermáka, který však nedokázal kotouč zpracovat a ohrozit Škarka.
22:33
Andres posílal zpoza branky puk na Tuominena, jenž byl před Škarkem zablokován hráči Slavie, ovšem finský forvard se přes dva hráče ještě dostal k puku. Nikoliv však ke střele.
22:10
Oba dva týmy se na nějaký delší čas nemohou zabydlet v pásmu soupeře.
21:16
Dva hráči Jihlavy docvakli za brankou napadajícího Pavla Kašpaříka, který zůstal krátce ležet na ledě. Nakonec se však z ledové plochy sbírá a sám míří na střídačku.
21:14
Slavia hraje v plném počtu.
21:05
Seman kotouč za branou nevybojoval a Pavlin jej vyhodil až k brance Slavie.
20:35
Jihlava se až nyní dostává do pásma Slavie, ovšem dlouho tam nevydržela a Mikulík posílá kotouč přes všechny čáry ven.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:41.
První třetina na Horáckém zimním stadionu je u konce. V šesté minutě se Jihlava dostala do vedení, když Harkabusovu střelu tečoval pod betony bezmocného Hyláka Josef Skořepa. Po několika vyloučeních gól nepadl. Slavia se k vyrovnání dostala ve 14. minutě, když Jaroslav Markovič objel branku a zakončil. Dlouho se nevědělo, co se děje, načež poté sudí gól uznali, protože puk projel do branky pod vychýlenou brankovou konstrukcí, jenž zůstala v kolících – 1:1.
20:00
19:31
Nahození Kalába projelo nikým netečováno až k Hylákovi, jenž do poslední chvíle nemohl vědět, zda se bude jednat o teč či nikoliv. Puk zneškodnil levým betonem a vyrazil jej.
19:14
Henri Tuominen dostává dvě minuty za podražení, kterého se dopustil u své modré čáry. Před koncem třetiny si tak Jihlava zahraje přesilovku, jenž bude možná půlená.

Na vyloučení: 3-5.
18:37
Na střelu Štebiha od modré Hylák příliš neviděl, Kotouč šel přes val hráčů k jeho pravé tyči, kde měl gólman Slavie natažený pravý beton.
18:32
Slávisté zahráli u své branky vysokou holí, bude se tak vhazovat po levici Hyláka.
18:10
Šafránek nahazoval kotouč přes modrou na Hrušku, jenž jej přebral ve zhruba dvoumetrovém ofsajdu a útok hostí je tak přerušen.
17:35
Skořepa objížděl branku a snažil se zasunout kotouč k levé tyčce Hyláka, který si tento prostor pohlídal, jihlavský útočník navíc neměl příliš prostoru k zakončení.
16:50
16:45
Dobrovolný poslal zpoza branky puk v tísni ven z pásma, na modré jej ještě tečoval přes slávistického hráče Důras.
15:36
Jihlava hraje v plném počtu.
15:07
Knot si s Hraškem dlouho vyměňoval puk na modré. Ke střele to nakonec nevedlo a další kombinace hostí vedla k jihlavskému vyhození puku.
14:38
Přes všechny čáry nyní vyhazuje i Vlastimil Bilčík. Slavii se přesilová hra příliš nedaří.
14:18
Nyní jihlavský bek zastavil na obranné modré pokus Slavie o zavezení puku do pásma.
14:02
Jihlava se osvobozuje a Vojtěch Zadražil posílá kotouč přes všechny čáry.
13:36
Tři vyloučení během krátkého okamžiku. Na trestnou lavici usedá jihlavský Tomáš Harkabus (sekání) a Tomáš Kaláb (podražení), ke kterému došlo ve středním pásmu. Na druhé straně jde ven Karel Drahorád za hrubost.

Na vyloučení: 3-4.
13:36

13:36

13:20
Na Horáckém zimním stadionu je vyrovnáno. Sudí se radili, zda uznat střelu NATHANA ROBINSONA, protože dle jejich názoru by v případě neposunutí jihlavské svatyně mířil puk do branky. Nakonec dospěli k názoru gól uznat, jelikož puk projel pod "nadskočenou" svatyní, která zůstala v "kolících". V Jihlavě se tak začíná od znova. Asistence: Jaroslav Markovič, János Vas.
13:20
Rozhodčí se nyní o něčem radí, zajímalo by mě, co je předmětem jejich diskuze. Ovšem takhle na dálku nemůžu sloužit.
13:20
Branka za Jakubem Škarkem je znovu vychýlená, tentokrát obě dvě její tyče. Svatyně je tak znovu dávána do správného místa.
13:20
Nathan Robinson se na pravém kruhu rychle zbavil soupeře a poté z otočky poslal nebezpečnou ránu na Škarka, kterou ještě tečoval Markovič a puk projel těsně vedle pravé tyčky.
13:01
Štebih měl co dělat, aby proti napadajícímu Bahenskému udržel kotouč. Nakonec se Slávisté k puku přece jen dostali, střelu Andrlíka od modré zastavil Škarek bezpečně v lapačce.
12:35
Josef Skořepa se trošku kostrbatě dostal ke kotouči, János Vas se mu jej totiž snažil vypíchnout. Poté střelec jediného dnešního gólu nic nevymýšlel a z levého kruhu vypálil. Hylák pokus vyrazil hokejkou do ochranné sítě.
11:50
Po menší tlačenici u mantinelu v obranném pásmu Dukly vybojovali kotouč Slávisté. Hraškova střela od modré byla zastavena mezi kruhy, kde neměl Mikulík příliš prostoru k dorážce a jeho pokus byl sražen nad branku.
11:11
10:48
Kolář zavezl po pravé straně puk před branku. Při pokusu o kličku mu kus černé gumy sjel z hole, čehož využil Diviš, jenž zblízka prověřil Hyláka, který vyrazil kotouč nad svojí horní tyčku.
10:11
Harkabus zkoušel z vrcholu levého kruhu střílet z první, ovšem netrefil puk ideálně a nedlouho poté se Slavia opět osvobozuje.
09:43
Na první ránu Bilčíka gólman Slavie vůbec neviděl, přesto jí stačil srazit do levého rohu. Poté mířil zadák Dukly od modré vedle pravé tyče.
09:25
Slavia se osvobodila a domácí tak musí začít znovu od svojí branky.
09:11
Nejprve to vypadalo, že sudí bude pískat faul jihlavského hráče, ale poté posílá na dvě minuty ven útočníka Tomáše Andrese za nafilmovaný pád.

Na vyloučení: 1-3.
08:10
Beránek si připravoval kotouč na pravém kruhu na střelu, až mu jej uzmul Seman a málem překvapili Hyláka. Poté zkusil vystřelit ještě z levé strany Diviš a Seman nebyl dalek k tomu, aby se Dukla znovu prosadila tečí.
07:52
Následuje komerční přestávka.
07:52
Marek Melenovský je na ledě a Slavia tak nevyužívá ani minutovou přesilovku pět na tři, ani poté kratičkou klasickou početní výhodu.
07:10
Jan Kolář projel přes modrou a z levého kruhu vypálil dělovku mezi betony Hyláka. Muž v masce Slavie sice puk nezkrotil, ale kotouč se zastavil mezi jeho betony.
06:53
06:41
No, moc nezbývalo k tomu, aby právě Andrlík zachytil na modré špatné vyhození domácích, ale puk mu přešel přes hokejku do středního pásma.
06:21
Střelu Andrlíka se snažil před brankou tečovat Hruška. Kotouč vyplul kdesi u levé tyče Škarka a v tomto místě si jej domácí pohlídali.
06:05
David Hruška je na ledě a začíná přesilová hra Slavie pět na tři.
05:52
Marek Melenovský dostává dvě minuty za hákování a přesilovku tak bude mít i Slavia, navíc po třinácti vteřinách se změní její početní výhoda dokonce na dvojnásobnou, protože se vrátí na led vyloučený David Hruška.

Na vyloučení: 1-2.
05:23
Richard Diviš se z pravé strany prodral až před Hyláka. V této pozici zkusil zasunout kotouč do branky, ale srazil se s gólmanem Slavie, kterému spadla helma a hra je tak přerušena.
05:01
Domácí hráči se, stejně jako s Litvínovem, ujímají vedení, a to krátce po konci své přesilové hry. Nově složená první jihlavská lajna se prosazuje, když Harkabusovu střelu tečoval JOSEF SKOŘEPA těsně před bezmocným Alexanderem Hylákem do sítě. Asistence: Tomáš Harkabus, Michal Důras.
04:35
Tomáš Kaláb si bruslí zpracoval puk a poté vystřelil, ovšem jeho rána šla nad levý horní roh branky.
04:05
Na útočné modré Dukly se do útoku dostával Lukáš Jícha, kterého podrazil slávistický útočník David Hruška. No, kdoví jestli sudí trošku nekompenzují pětiminutový trest jihlavského Martina Kohouta.

Na vyloučení: 0-2.
03:48
Z druhé strany to zkoušel Vlastimil Bilčík, ovšem Marek Melenovský stál v brankovišti. Hra je přerušena a míří do středního pásma.
03:28
Melenovský vybojoval na pravém kruhu puk pro Grebenyuka, o kterém se ví, že má ránu, jako když kopne kůň. Nyní navíc střílel z první, ovšem netrefil prostor u pravé tyčky Hyláka.
02:34
Slávistická přesilovka končí, jelikož na vrcholu pravého kruhu zahákoval soupeře útočník Jaroslav Markovič a bude se tak hrát na dvě minuty ve čtyřech.

Na vyloučení: 0-1.
02:22
Tuominen přihrával podél kruhů na Davida Hrušku, který nestřílel z první, puk si zpracoval a poté vystřelil, ovšem Jakub Škarek si vyjel z branky a zmenšil jeho střelecký úhel, čímž útočníka Slavie vychytal.
01:53
Martin Kohout se do zápasového rytmu dostal poprvé od druhého utkání s Ústím a nyní pro něj utkání rychle končí. Jihlavský forvard dostává pět minut + do konce utkání za zákrok do oblasti hlavy a krku. Jeho trest míří na lavici odsedět Lukáš Jícha.

01:53
Slávistický obránce Antonín Růžička se hodně těžko sbírá z ledu a protože leží poblíž kabiny hostí, míří rovnou do ní.
01:53
Čtvrtá jihlavská lajna do toho jde hodně tvrdě, při svém prvním střídání Kohout pořádně přišpendlil na mantinel Antonína Růžičku, vzápětí to samé udělal Malec s Peterem Hraškem.
01:43
Po nahození Andrlíka je hra přerušena pro postavení útočícího hráče Tomáše Andrese v brankovišti.
01:16
Bilčíkovu zadovku na Grebenyuka zblokoval Ondráček, ovšem pouze do levého rohu za Škarka, kde jihlavský bek kotouč dojel.
00:44
Zadražil na modré ještě vybojoval kotouč pro Harkabuse, který jej na levém kruhu ztratil a u puku je tak Slavia.
00:16
Skořepa si na druhé straně najel na pravý kruh, jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
00:06
Hned po buly se Slávisté dostaly do pásma, ale ke střele neměli potřebný prostor.
00:01
Domácí hokejisté nastupují na ledovou plochu jako první, následuje je pražská Slavia.
Diváci se do ochozů Horáckého zimního stadionu tentokrát hodně střídmě. Zdá se, že jeden z prvních hezkých jarních dnů a minulý vysoký neúspěch Dukly udělal své. Uvidíme, zda se jihlavský stadion zaplní alespoň na tři tisíce diváků.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Zadražil, Bilčík, Grebenyuk – Důras, Skořepa, Harkabus – Beránek, Seman, Diviš – Kolář, Melenovský, Jícha – Kohout, Malec, Mrňa. Trenér: Petr Vlk

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Knot, Andrlík, Pavlin, M. Hruška, Růžička, Hraško, Drahorád – D. Hruška, Šafránek, Mikulík – Markovič, Vas, Robinson – Andres, Tuominen, Ondráček – Čermák, Kašpařík, Bahenský. Trenér: Milan Razým

Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Pešek, Zavřel.
Vzájemné zápasy Dukly a Slavie v této sezoně:
Slavia – Dukla 5:0 (3. kolo baráže 2016)
Slavia – Dukla 1:3 (47. kolo)
Dukla – Slavia 6:5 sn. (34. kolo)
Slavia – Dukla 1:2 (21. kolo)
Dukla – Slavia 2:4 (8. kolo).
Situace před čtvrtým kolem:
Počty před úterním čtvrtým pokračováním baráže jsou hodně jednoduché. Vedoucí Litvínov doposud získal sedm bodů, druhá Slavia má na svém kontě bodů šest. Oba dva týmy dvakrát hráli doma a jednou venku. Karlovy Vary mají v kolonce bodů číslo 3 a jihlavská Dukla nastřádala dva body.

Právě Dukla a Karlovy Vary nyní hrají na domácím ledě a také oba tyto týmy potřebují využít výhodu domácího prostředí, chtějí-li se na lehce odskočené soupeře opět dotáhnout.
HC Slavia Praha:
Jak už bylo řečeno, v dosavadním průběhu baráže zatím vítězí celky, jenž mají podporu domácího prostředí. Slavia již doma hrála dvakrát, proto má před svým dnešním soupeřem v tabulce první mírnější náskok.

V úvodním kole zajížděli Sešívaní na led Litvínova. Ačkoliv Slavia byla svému soupeři vyrovnaným celkem, na body nedosáhla. Domácí však museli stvrdit výhru až trefou do prázdné klece a vyhráli 4:2.

Stejným výsledkem dopadl i další zápas Slavie, tentokrát však v Edenu proti Varům. Průběh utkání byl téměř podobný, pouze s tím rozdílem, že Slavia vedla a Energii se podařilo srovnat na 1:1. Krátce po polovině třetí třetiny se Pražané ujali vedení 3:1. Ačkoliv Vary vzápětí snížily, trefou do prázdné branky pojistila Slavia tři body.

Proti Jihlavě mohli Slávisté, jak jejich asistent trenéra Jan Srdínko podotkl, poděkovat gólmanu Alexandru Hylákovi. Dukla byla po prvním dějství lepším týmem, ovšem vylámala si zuby na domácím gólmanovi a sama naopak skórovala. Když v každé ze dvou dalších period přidala dvě trefy, radovala se z dalšího vítězství v domácí tvrzi.
HC Dukla Jihlava:
Jihlavští zatím odehráli v barážové skupině tři zápasy – jeden doma a dva venku. Vzhledem k tomu, že zatím si výhry odnášejí pouze domácí celky, je jasné, jaká je po první čtvrtině jihlavská pozice.

Dukla v "osahávacím" zápase podlehla na ledě Karlových Varů 3:6, když už v deváté minutě prohrávala 0:3. Ač dokázala po dvou třetinách stáhnout stav na 2:3, nakonec svému sokovi o podlehla o tři branky.

V domácím zápase poté porazila úřadujícího mistra z Litvínova. Dukla se hned v druhé minutě ujala vedení, Cheza ve druhé třetině srovnala a víc gólů během 65 minut nepadlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které Dukla, stejně jako celý zápas, vyhrála 2:1.

Vítězstvím povzbuzená Jihlava chtěla uspět i na ledě Slavie, kde během dvou zápasů základní části dvakrát vyhrála. Jenže tentokrát si Pražané body vzít nenechali a zvítězili 5:0, ačkoliv průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak by se dle výsledku mohlo zdát.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Baráže o extraligu. Ta se v úterý 5. dubna 2016 dostává do své druhé čtvrtiny. Od 17:30 se na Horáckém zimním stadionu představí domácí HC Dukla Jihlava proti HC Slavii Praha. Ve vzduchu visí tři velice důležité barážové body, o čemž svědčí následující příspěvky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.