59:46
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí znovu chybovali ve středním pásmu a ZDENĚK BAHENSKÝ dokázal samostatný únik bezpečně proměnit a poslat hosty poprvé do vedení. Bez asistence
59:19
Michal Vachovec se ocitl ve skvělé příležitosti vstřelit gól, ale odkrytou bránu netrefil.
58:34
Domácí ztratili puk v útočném pásmu a hosté tak pohotově vyhazují.
57:56
Energetici se drží v útočném pásmu,ale vystřelili pouze jednou na bránu a Dominik Frodl tuto střelu bezpečně zachytil.
57:02
Na dvě minuty je vyloučen Pavel Kolařík (SLA) za podražení.
56:30
Tomáš Rohan ujížděl na bránu Frodla a měl velkou šanci vstřelit gól, ale nedokázal zakončit.
55:58
Energetici se snaží znovu dostat do vedení, ale slavisté jsou stále na puku a nepouští do obranného pásma svého soupeře.
54:52
Petr Koblasa se pokusil sám zakončit před bránou, ale trefil pouze beton Frodla.
Dnešní utkání sleduje 3437 diváků.
53:52
Karlovarští velmi chybují ve vlastním pásmu a nechávají svého soupeře samotného před bránou.
51:48
Domácí chybovali ve středním pásmu a nechali ujet Milana Hrušku, který přihrál DAVIDU HRUŠKOVI a ten sám ujíždějící na bránu poslal puk přesně do růžku brány a srovnal stav na 5:5. Asistence: Milan Hruška
50:35
Domácí energetici se dostali do tempa hry a po dlouhé době se usazují v útočném pásmu.
50:13
Po střele od modré znovu musí Závorka zasahovat do hry. Vhazovat se bude po jeho pravici.
49:05
Vše je v pořádku. Tomáš Závorka pokračuje v zápase a po buly velmi pohotově chytá puk do lapačky.
48:31
David Hruška poslal z levého kruhu velmi tvrdou střelu na hruď Tomáše Závorky. Ten upadl na zem a svíjí se v bolestech.
47:51
Při hře ve čtyřech mají mírně navrch domácí, kteří se drží v útočném pásmu.
47:02
Bude se hrát ve čtyřech! Na dvě minuty je vyloučen Rostislav Marosz (KVA) za sekání.
46:27
Na dvě minuty je vyloučen Pavel Kašpařík (SLA) za držení protihráče. Karlovy Vary si tak zahrají třetí přesilovou hru.
46:03
Tím ,že zápas nijak nezmění udržení Energie v extralize, tak tempo zápasu není nijak vysoké a oba týmy se snaží více trestat chyby soupeře a nehrát riskantně.
45:10
Energetici znovu začínají chybovat v rozehrávce a ztrácí mnoho puku ve prospěch sešívaných, kteří znovu míří za srovnáním stavu na 6:6.
44:12
Haščák byl znovu ve velké šanci vstřelit gól, když byl sám před bránou, ale rozhodl se nahrávat na druhou stranu. Tam se ale puku ujala obrana Slavie a skóre se tak nemění.
43:24
Slavie velmi aktivně brání v rozehrávce Energie. Ta se nedokázala dostat z vlastního pásma.
42:58
Rostislav Marosz poslal tvrdou střelu z velkého úhlu a Frodl měl co dělat aby puk zachytil a zastavil hru.
42:13
Hra se přelévá ze strany na stranu. Slavie nyní chybovala v rozehrávce a píská se ofsajd.
41:24
Na druhé straně se na puku drží Slavie, ale chybuje stejně jako Energie v koncovce.
40:36
Karlovarští byli ve velké šanci dát šestý gól, ale chybovali v zakončení a nedokázali poslat puk do sítě.
40:07
Prvního puku se ujali domácí.
40:01
Ve druhé třetině bylo k vidění znovu mnoho gólů. Celkem čtyři padly do karlovarské brány, když domácí chybovali v obranném pásmu a Slavia vše trestala a dokázala srovnat vysoký náskok. Domácí si ke konci třetiny vynutili přesilovou hru a tu během 15 vteřin dokázal využít Haščák a poslat energetiky znovu do vedení. Třetí perioda začne přibližně v 17:10.
40:00
39:04
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarští rychle využívají přesilovou hru a znovu se dostávají do vedení! Po skvělé přihrávce Jaroslava Kůse před bránu posla tvrdou střelu MARCEL HAŠČÁK do růžku brány a poslal tak domácí do vedení. Asistence: Jaroslav Kůs, Vladimír Sičák
38:49
na dvě minuty je vyloučen Tomáš Micka (SLA) za sekání.
37:32
Domácí Energie pod sprchou gólů se snaží znovu dostat do vedení, ale sešívaní se stále drží na puku a nepouští soupeře před bránu.
34:04
Hosté srovnávají stav utkání a drží pod tlakem domácí tým! Po další skvělé souhře, kdy nahrál Martin Ondráček podél mantinelu volnému TOMÁŠI JIRÁNKOVI, který sám uháněl na bránu a puk skvěle trefil do růžku brány a srovnává, tak čtyřbrankový rozdíl. Asistence: Martin Ondráček, Ronald Knot
33:41
Karlovarští znovu chybují a pouštějí svého soupeře na rozdíl jednoho gólu. Po skvělé přihrávce se dokázala Slavie zhostit přesilové hry a po přihrávce JAROSLAVU MARKOVIČOVI, snížit na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Milan Hruška, Žiga Pavlin
32:56
Na trestnou lavici jde vyloučen Václav Skuhravý (KVA) na dvě minuty za podražení.
32:25
Karlovarští se znovu dokázali prosadit v útočném pásmu a skvěle si přihrát, když poslední přihrávku směřoval Skuhravý na modrou čáru. Tam ale obrana nedokázala puk zachytit a domácí musí začít od znova.
32:09
Karlovarští se po delší době dostali do do útočného pásma, kde ale ani napočtvrté nedokázali skórovat, když Slavii podržel Dominik Frodl.
30:56
Karlovarští svojí přesilovou hru nedokázali zužitkovat a pokračuje se za stavu 4:2. Teď spíše hosté dotahují energetiky a nepouští je k puku.
30:18
Karlovy Vary v posledních minutách utkání začínají ztrácet a při přesilové hře nechali domácí ujet sešívaného do úniku. Závorka byl však pozorný a puk pohotově zachytil.
29:02
Máme tu první vyloučení na straně hostů! Na dvě minuty je vyloučen Martin Ondráček (SLA) za podražení.
28:10
Po skvělé kombinaci snižují sešívaní už pouze na dvoubrankový náskok Energie! Po skvělém rozebrání karlovarské obrany našel přesnou přihrávkou Žiga Pavlin volného JAROSLAVA MARKOVIČE, který poslal puk za záda Závorky. Asistence: Žiga Pavlin, János Vas
27:45
Po střele Martina Rohana se bude vhazovat po reklamní přestávce před Frodlem, který musel po kombinaci Energie zastavit hru.
26:59
Slavia se pět minut drží v útočném pásmu a velmi chytře si rozebírá obranu Energie.
25:44
Bahenský se ocitl sám před bránou, ale puk poslal pouze po ledu a trefil pouze mantinel za bránou.
24:43
Po krátké hře před Frodlem se znovu vhazuje před Závorkou, který musel zastavit další střely Slavie od modré.
23:59
Koblasa se snažil zakončit do brány z mezikruží, ale samotnou bránu netrefil a puku se ujímají hosté.
22:10
Slavie střílí svůj první gól v zápase! Sešívaní si rozebrali obranu domácích a po přihrávce Jiránka z mezikruží se puku ujal HENRI TUOMINEN, který zakončil střelou do odkryté brány. Asistence: Tomáš Jiránek, Martin Ondráček
22:01
Po dlouhé době se hosté dostávají do tlaku na bránu Energie.
21:12
Marcel Haščák se snažil z bezprostřední blízkosti brány zakončovat, ale trefil pouze betony Frodla.
20:40
Karlovarští se znovu drží od začátku třetiny na puku.
20:01
V první třetině byly k vidění čtyři góly a všechny do brány Slavie, která zatím nepředvádí dobrá výkon a nestačí na Energii, která pokračuje kvalitním výkonem z Jihlavy, kde dokázala vysoko vyhrát.Při přestávce se na ledě aktivně rozcvičuje Frodl, který z velkou pravděpodobností nastoupí do druhé třetiny. Druhá třetina začne přibližně v 16:20.
20:00
19:30
Karlovarští jsou jako na koni a nepouští svého soupeře na puk.
18:38
Kanonáda domácího celku pokračuje, energetici vedou již o čtyři branky! Koblasa našel u modré čáry volného JEKABSE REDLIHSE, který se do puku opřel z první a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Koblasa, Marcel Haščák
16:50
Domácí se dostávají do tříbrankového vedení! Po přejetí pravého kruhu nijak TOMÁŠ RACHŮNEK nerozmýšlel a poslal puk na Krále, kterému propadl kotouči pod lapačkou. Asistence: Tomáš Rohan, Martin Rohan
16:25
Po dlouhé době musel Závorka zasahovat, když se po nahrávce Markoviče opřel do střely Vas, který trefil pouze lapačku brankáře.
15:51
Po vhazování ve středním pásmu jsou na puku domácí a neustále se hraje před bránou Krále.
15:41
Hra zůstává před bránou Krále, který má v dnešním zápase mnohem více práce než Tomáš Závorka, který dnes musel zasahovat jen velmi málo.
14:48
Huna společně se Skuhravým předvedli skvělou souhru před bránou, ale střílející Skuhravý minul brakovou konstrukci, a tak se skóre nemění.
13:10
Markovič předvedl skvělou kličku a ujel domácí obraně do přečíslení dva na jednoho, ale stejně jako na druhé straně gól vstřelit nedokázal.
12:28
Karlovarští jsou znovu v útoku, ale stále se drží na puku.
11:30
Sešívaní se snaží rozehrát a udržet se v útočném pásmu, avšak domácí skvěle brání a nepouští puk před bránu Závorky.
11:10
Václav Skuhravý se společně Hunou dostali do přečíslení dva na jednoho, ale hostující obránce se zachoval duchapřítomně a nepustil domácí ke střele.
09:51
Tomáš Rachůnek se pokusil prosmýknout mezi obranou Slavie. Ta pohotově zareagovala a nepustila domácího útočníka do samostatného úniku.
09:22
Poprvé je pískáno i zakázané uvolnění na straně domácích. Vhazovat se bude po Závorkově levici.
08:30
Karlovarští v posledním utkání zatím puk drží pevně na svých hokejkách a nepouští soupeře do obranného pásma.
07:39
Tomáš Micka poslal tvrdou střelu z levého kruhu na Závorku, který pohotově vyrazil nad sebe. Micka se snažil dostat puk za záda gólmana, ale puk trefil vysokou holí.
07:01
Další chyba hostů. Po nepřesné přihrávce se píská ofsajd.
06:48
Karlovarští zatím poslední domácí utkání ovládají a posílají na Krále jednu střelu za druhou. Marcel Haščák se z velkého úhlu snažil překonat brankáře Slavie, ten byl ale pozorný a střelu pohotově chytil.
04:32
Karlovarští se dostávají do do dvoubrankového vedení! Po střele Vojtěcha Tomečka se podařilo MARTINU ROHANOVI, přesně tečovat puk mezi betony Krále a zvýšit tak náskok na dva góly. Asistence: Vojtěch Tomeček, Tomáš Rachůnek
04:28
Po špatné dohodě u mantinelu hostů se píská první zakázané uvolnění Slavie.
03:41
Karlovy Vary jsou pod neustálým nátlakem slavistického celku a nedaří se jim osvobodit.
03:12
Po úvodním góle se hosté poprvé drží na puku, ale mají problém s přechodem přes střední pásmo, kde velmi pečlivě střeží energetici a nepouští Slavii do obranného pásma.
02:09
Domácí se po úvodním tlaku dostávají do vedení! Karlovarští už při druhé střele na bránu dávají úvodní gól zápasu. Po přihrávce Petra Koblasy z mezikruží TOMÁŠ ROHAN neváhal a poslal puk do prázdné sítě.Asistence: Vojtěch Tomeček
01:20
Petr Koblasa jako první poslal střelu na brankáře hostů. Ten velmi pohotově vyrazil puk za bránu.
00:39
Poprvé se taky dotkl puku Tomáš Závorka, který zastavil nahození od modré čáry. Hra pokračuje na hokejkách domácích,
00:17
Domácí se rychle přesunuli do útočného pásma a ihned vyslali střelu na Krále. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:02
Prvního puku se zmocňují domácí.
00:01
Oba týmy již nastupují na led a hra za malou chvíli začne.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Gulaši, Baránek, Redlihs, Sičák, J. Tomeček, M. Rohan – Vachovec "A", Skuhravý "C", Huna – Koblasa, Kůs, Haščák – Rachůnek, Marosz, Svoboda – T. Rohan, V. Tomeček Trenér: Karel Mlejnek

HC Slavia Praha: Král (Frodl) – Kolařík "C", Knot, Hraško, Pavlin, M. Hruška, Drahorád – Mikulík, Šafránek, D. Hruška "A" – Andres, Vas, Markovič – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík "A", Micka Trenér: Milan Razým

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Špůr, Komárek.
V tomto utkání již nepůjde vůbec o nic, pokud se tedy nebudou chtít domácí poprat o imaginární titul pro mistra baráže. Vše je totiž rozhodnuto, po litvínovské Vervě se zachránila i karlovarská Energie, a pro příští rok se tak osazení extraligy nezmění. Jihlava moc šancí na postup neměla a ambiciózní Slavia se o ně sama připravila. Aktuální rozdíl v tabulce je totiž mezi Energií a Slavií již šestibodový, rozhodnuto bylo již v pátek. Energie se rozstřílela na ledě Jihlavy a díky tříbodové výhře se mohla radovat z účasti v české nejvyšší soutěži i pro příští rok.

Slavia měla před pátečním zápasem spíše jen teoretickou šanci, musela by oba zápasy vyhrát a energetici by nesměli bodovat, ani jedno ale nevyšlo. Slavia sice doma vyhrála nad Vervou, avšak až po prodloužení, což ji samozřejmě nestačilo. Po roce plném nadějí tak budou muset znovu absolvovat prvoligovou sezonu, po které bude postup do extraligy ještě mnohem více těžší.
Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze zápasu 12. kola skupiny o udržení, ve kterém se spolu střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a HC Slavia Praha. Utkání začíná v karlovarské KV Areně v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.