Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : K. Vary - 22. dubna 2018   16:00

Jihlava
Jihlava
01:47' R. Hubáček (Anděl, Šidlík) • 06:20' Zeman (Čachotský, Jiránek) • 19:15' Rabbit (M. Hlinka, Kajínek)
3:2
(3:0, 0:0, 0:2)
K. Vary
41:56' Vrdlovec  (Šik, Vachovec) • 46:07' Stloukal  (Flek, Kverka)
Jihlava
Hradil, Kika – Lederer, Tošenovjan
Horácký zimní stadion, Jihlava
2 684 diváků
K. Vary
Závorka (21. Kuchař) – Krejčí (C), Šafář, Pajk, Plutnar, Bernáth, M. Rohan (A) – Stloukal, Kverka, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Vrdlovec, Šik – Osmík, M. Zadražil, A. Rulík.

Jihlava - Karlovy Vary: Flek po vyhraném vhazování vypálil a snižuje na 3:2

V hostujícím kotli stále hoří pyrotechnika a nakonec vše eskaluje v bitku s pořadatelskou službou. Zbytečná kaňka na dnešním utkání.
Dnešní utkání sledovalo 2 684 diváků.
Dámy a pánové, za kouře linoucího se z obou sektorů nám končí poslední domácí utkání Dukly v sezoně a pro domácí fans taktéž bohužel v extralize. Oba týmy se loučí se svými fanoušky a děkují za podporu během celého ročníku. Na jedné straně je to veselá děkovačka, na druhé straně smutná, ale tak už to ve sportu bývá. Bylo mi ctí a potěšením vás provázet celou sezonu, z Jihlavy se s vámi loučím a přeji úspěšný start do nového týdne.
59:42'
Oddechový čas pro hosty. Máme tu ještě pyrovložku z obou stran, v hostujícím kotli hoří ohně. Spíkrovi hostujícího kotle se to vůbec nelíbí, neboť mu hodili světlici přímo pod nohy.
59:33'
Hosté to ještě zkouší opravdu bez gólmana, chtějí srovnat a vybojovat alespoň bod. Celý stadion mezitím tleská fanouškům, v domácím kotli hoří pyrotechnika, což je kaňka na tomto utkání.
59:17'
Zásah domácí střídačky ještě přerušuje hru, o nic ale vůbec nejde.
59:00'
Poslední minuta Dukly v extralize. A mohla přidat čtvrtý gól, Kuchař ale famózně drží svůj tým!
58:42'
Vary drží puk na holích, otázka, zda se odhodlají k powerplay.
57:39'
Utkání se již opravdu dohrává, oběma týmům vůbec o nic nejde. Největší ohlas při vyvolávání se dostává samozřejmě Tomáši Čachotskému, domácímu kapitánovi.
56:42'
Domácí mohli výhru pojistit, když Straka proskočil mezi dvěma obránci a najížděl v tandemu se Skořepou, ale přihrávku neprovedl přesně.
56:15'
55:37'
Domácí fanoušci vyvolávají alespoň jednotlivé hráče jako výraz díku za celou, ve finále smutnou, sezonu. Pěkné gesto.
54:50'
V oslabení byl rychlejší na puku Jiránek a dojel sám až před Kuchaře, který ale svůj tým podržel!
54:15'
Po komerční přestávce se rozehraje přesilovka hostí, vyloučen byl Diviš, konkrétně za sekání.
53:29'
Zdráhal do rodícího se brejku poslal Straku, kotouč nasměroval mezi dva obránce, ale Strakovi se nepovedlo dovést kotouč až před Kuchaře, který moc práce nemá.
52:25'
Třetí třetina tohoto utkání by měla být uznaný lék na spavost, vyjma dvou gólů Energie se vůbec nic nestalo a není to zvláště pohledné utkání.
51:49'
Čachotský vydoloval kotouč zpod Osmíka a pokračoval s ním dále, jeho cesta netrvala dlouho, zhruba tři metry, než byl odzbrojen.
51:07'
Utkání se hraje výlučně za skandování Carlsbad Ultras, jak si skupina aktivních fanoušků v Karlových Varech říká. Zpět na led, domácí přerušuje v honbě za čtvrtým gólem ofsajd.
50:22'
Anděl hledal před brankou volného Hlinku, puk mu ve finální fázi uskočil a nedokázal ho na hůl Hlinky dostat.
49:10'
Zeman se Šidlíkem o sebe zakopli, vůbec se neshodli v tom, kdo má mít puk a kotouč se přemisťuje na hole Energetiků.
48:14'
Domácí se nikam neženou, nicméně jsou natlačeni v útočném pásmu, chtějí přesto symbolicky vyhrát.
46:07'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak pozor, tohle může být hodně smutný konec sezony! Hosté se ve třetí třetině dostávají do hry. V souboji o puk na levém kruhu posunul Flek za sebe na PETRA STLOUKALA, který s pomocí břevna snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Jakub Flek, Jaromír Kverka.
45:38'
Opravdu, hraje se z obou stran nijak záživným tempem. Čtvrtý gól mohl přidat za domácí Skořepa, na levém křídle se mu dostalo mnoho prostoru, ale střelou z nápřahu trefuje plexi.
44:49'
Šik dostává v posledních chvílích na ledě mnoho prostoru a je při chuti, položil si dva domácí obránce a zakončil, Kořenář zasáhl včas.
44:29'
Ofsajd domácích, sudí ho signalizoval, ale Čachotský si toho nevšiml a hrál dále, hra je okamžitě přerušena.
43:39'
Stříteský skopl letící kotouč přímo Kořenářovi na hůl, který rozehrává dále.
42:49'
Skořepa z ostrého úhlu od mantinelu trefuje lapačku Kuchaře, přesto zůstávají domácí v útočném pásmu bez toho, aniž by se přerušila hra.
41:56'
Energie se dočkala a snižuje na 1:3! Váňa nevyhodil ideálně z pásma, kotouč si uzmul pro sebe Vachovec, nahrál doprava na Šika, který ještě celou akci před Kořenářem vyšperkoval nahrávkou na DANIELA VRDLOVCE, ten zakončil do prázdné branky. Asistence: Otakar Šik, Michal Vachovec.
41:26'
Toto je icing, na který vyhodila Dukla. Na hostující straně jsou k vidění úsměvy a také poněkud přeházené formace.
41:07'
Gríger si najel před branku, dostal kotouč a z první pálil, puk byl však sražen a hra je přerušena.
40:19'
Hosté drží puk na svých holích a zajíždí do útočného pásma. To již ale neplatí, sice drží puk, ale ve svém pásmu.
40:01'
Na devadesátpět procent je jisté, že Duklu dnes čeká poslední třetina v extralize. Ve druhé třetině diváci gól neviděli, Jihlava sice měla své šance, ale neproměnila je a třetí třetina začne za stavu 3:0 za 16 minut a 30 sekund.
40:00'
39:45'
Druhá třetina se již taktéž dohrává, akorát v útočném pásmu Energie.
39:09'
Poslední minutu druhé třetiny zahájí Dukla v útočném pásmu.
38:30'
Domácí kotel se převtělil za sfingy a jen tak mlčky přihlíží utkání. Na ledě se urodila další šance, de la Rose prostrčil puk v útočném pásmu na Rabbita, kanadský útočník sám před Kuchařem selhal!
37:41'
Gríger byl v první fázi závodu za kotoučem rychlejší, ale nezadařilo se mu dojet až do finále rychleji, než byl jeho protivník a puk se stěhuje na duklácké hole.
36:50'
Vyražený kotouč našel Skořepa a z otočky se pokusil lehce improvizovat a vyslal zvláštní střelu, ta si ale svůj cíl nenašla.
36:31'
Ke střele z mezikruží se dostal Jiránek, měl dost času i prostoru, mířil Kuchařovi na teploměr, ale ten puk udržel před brankovou čárou, sám ani neví, jak.
36:07'
Hra upadla do nezáživného a nudného tempa, od modré vypálil domácí de la Rose, Kuchař kryje.
34:43'
Kuchař zkusil vyhodit po prknech, ale jeho vyhození zachytil Šidlík a pokusil se vracet puk zpět do ohně, což se vůbec nepovedlo a Beránek na druhé straně rozjel nadějnou akci, ale taktéž bez gólového efektu.
34:13'
33:14'
V hlavní roli pukometčíka se ocitl Matěj Stříteský. Poprvé mu nabil na střelu Hubáček, ta mířila vedla. Nicméně Čachotský vrátil kotouč zpět Stříteskému, podruhé byla střela tečována a změnila směr, pak už nebyla nebezpečná.
32:33'
Energie na nic nečekala a osvobodila se tím nejjednodušším způsobem: vyhozením puku pryč.
32:13'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Daniel Krejčí – 2 min., vysoká hůl).
32:10'
Do samostatného úniku se dostal Zeman, ale střelou na lapačku Kuchaře nepřekonal! Následně dojížděl kotouč Jiránek, ale byla signalizována hra vysokou holí a bude se vylučovat. Komerční přestávka.
31:53'
Zadražil se šikovně probíjel mezi obránci a dostal se až ke střele, kterou Kořenář bez potíží kryje.
31:34'
Váňa se prezentoval pěknou ranou od modré a donutil opět Kuchaře zasáhnout.
30:19'
Vzhledem k výsledku z litvínovského stadionu je zřejmě jasné, že dnes to je poslední utkání Dukly v extralize. Na ledě to ale hráči samozřejmě neví a chtějí přidávat další góly, daleko od něj nebyl Straka, ale Kuchař si bližší tyč uhlídal.
29:41'
Kohout se teď decentně zlobí na Šafáře, který mohl nahrát po modré čáře na prvně jmenovaného, ale nakonec sám střílel a Kořenář chytá.
29:00'
Váňa po buly vystřelil přímo z osy hřiště, Kuchař ale střelu před sebou viděl a měl čas v klidu reagovat.
28:47'
Po sérii nepřesností vyšťoural kotouč mezi kruhy Hlinka a vypálil na Kuchaře, novic v bráně Varů vytáhl lapačku a zasáhl. Komerční pauza.
28:04'
Hubáček přenechal kotouč rozjetému Divišovi, domácí útočník si ale vyjel z úhlu, neboť byl ve velké rychlosti a nemohl zakončit ideálně.
27:08'
Slušný guláš udělali Karlovarští v hlavách domácích hráčů, Kohout, Gríger a Beránek si nahrávali u brankoviště a chtěli skórovat, vždy byla proti buď brusle, nebo Kořenář.
26:22'
Zeman si zpracoval puk na modré čáře a hledal mezi kruhy Jiránka, on tam sice byl, ale zády ke kotouči a díky tomu domácí museli opustit útočné pásmo.
25:47'
Hosté zatím drží kotouč více na svých holích v druhé třetině, nepramení z toho ale žádný tlak, či střely.
25:20'
Kuchař rozehrál ledabyle a domácí tak zůstali v útočném pásmu o něco déle. Nakonec vše hasil Stloukal vyhozením na icing.
24:32'
Straka narazil u hostující branky do Krejčího, který předvedl ukázkový strom, díky tomu získali hosté puk a upalovali dopředu, Flek ale nedokázal s obránci na zádech překonat Kořenáře.
24:16'
Straka zastavil rychlejší útok a vracel kotouč na modrou čáru de la Rosemu, který střílel z první na Kuchařův beton, hostující gólman kryje a bude se vhazovat po jeho pravici.
23:32'
Přesto ale vstoupili do druhé části hosté mnohem lépe, snaží se tvořit a zatlačili Duklu před její branku.
22:55'
Gríger si z rohu nevšiml volného Beránka před brankou a kotouč zavezl za branku, z této pozice nikoho nenašel a byl čistě odzbrojen.
22:13'
Pajk poslal kotouč z červené čáry na Kořenáře, ten vykrývá kotouč a posouvá za branku.
21:38'
Hosté v plném počtu. Zbývající sekundy Jihlavy v pásmu nic nepřinesly.
20:58'
Sudí Hradil si dnes užije pádů a střetů až moc. Nejprve ho přimáčkl v první periodě Diviš na mantinel, teď ho nezaviněně ten samý hráč poslal na zem.
20:39'
Dukla dohrává přesilovku po vyloučení Stloukala, její tažení zastavuje přihrávka rukou.
20:01'
Poněkud očekávaný tah. Závorka odchytal úvodních dvacet minut, na zbytek utkání se do branky postaví mladý Ondřej Kuchař.
20:01'
Končí nám první třetina, která nabídla jednostrannou hru. Domácí vedou jasným třígólovým rozdílem, když se trefili Radek Hubáček, Adam Zeman a Wacey Rabbit. Druhá třetina začne za 16 minut.
20:00'
19:38'
Naprosté ticho na jihlavském zimáku, Stloukal je vyloučen za podražení. Současně s tím dochází k menším strkanicím nad karlovarským kotlem.
19:15'
Dukla právě vstřelila branku!
Jejich výlet skončil gólem a opravdu není na obou stranách ani moc radosti, či smutku. Hlinka získal dobrým pohybem kotouč od Kajínka u levého mantinelu, všiml si najíždějícího WACEYHO RABBITA, který překonal Závorku na bližší tyč. Asistence: Michal Hlinka, David Kajínek.
18:44'
Blížíme se ke konci první třetiny, hosté ji zahájili kombinací v útočném pásmu, která nebyla úspěšná a na to konto vyjeli domácí dopředu.
18:12'
Šik velmi ztěžka vyhodil kotouč z obranného pásma a odjel střídat.
17:04'
Kohout se protlačil přes obránce až před branku, zde vystřelil z otočky, kotouč jenom prolétl brankoviště. Po další střele v následném náporu hostí cinkla levá tyč!
16:39'
Diviš byl namáčknut na mantinel spolu s hlavním sudím, kotouč tak mění svého majitele.
16:06'
Energetici ale chtějí přidat alespoň nějakou tu trefu, Flek prozkoušel Kořenáře z levého kruhu a donutil ho předvést alespoň nějaký zákrok.
15:22'
Osmík chtěl protečovat kotouč dále do útočného pásma, ale zapletl se se Suchánkem, který pak schytal hůl do obličeje, ale nebylo to nic drastického, vylučovat se tak ani nebude. Dukla se tak dostala do útočného pásma, střílel Hubáček z mezikruží, Závorka kryje.
14:59'
Šidlík zkusil zajímavou střelu ze střední vzdálenosti, která zůstala před brankou a Čachotský mohl dorazit do prázdné, jenže Závorka byl rychlejší a puk dostává pod sebe. Domácí kapitán ho lehce seknul, ale ihned se omluvil a následuje komerční pauza.
14:19'
Stříteský dvakrát střílel tvrdě od modré, poprvé kotouč skončil v klubku těl před brankou, podruhé byl tečován a mířil daleko od branky.
13:40'
Díky tomuto se hosté usadili v pásmu, ale Dukla se rychlým vyhozením osvobodila.
12:57'
Rulík se toho nebál a vydal se sám do útočného pásma, zprava se pokusil vystřelit na Kořenáře, ale to se mu nezadařilo. Následnou rozehrávku napříč pásmem ale zachytil a mohl střílet, jeho hůl ale byla blokována.
12:08'
Není moc ani co psát. Jihlava hraje stále v útoku a chce se rozloučit se sezonou vítězně, hostující obrana je zatím pozorná a více než dva góly nepřipustila.
11:49'
Po delší době držení kotouče na holích Jihlavy je na tahu Energie, která se zmohla pouze na zakázané uvolnění.
10:44'
Hostující kotel jede stále, bez ohledu na dění na ledě, slaví postup, střídavě uráží domácí fanoušky, zkrátka se dobře baví. Na kluzišti jsou domácí opět v útočném pásmu, Kajínek mohl vypustit jedovku od modré, ale zabránil mu v tom hostující obránce a Jihlava musí založit útok opět.
10:32'
Po delší době střela hostí, obstaral ji z mezikruží Beránek, Kořenář udržel ve výstroji. Je tu komerční přestávka.
09:28'
Anděl vypíchl kotouč Kverkovi a poslal ho do útočného pásma, tam ale nikdo v dukláckých dresech nebyl. Hosté opět poslali puk ke Kořenářovi, který rozehrává další útok.
08:34'
Jihlava nadále pokračuje v útočení, i když se to pro ni nevyvíjí příznivě. Vary předvedou ojedinělý výpad, jako nyní teď Šik, ale jinak nehrají extra snaživě.
06:20'
Góly padají na obou stadionech zhruba ve stejných časech a je to taktéž o dvě branky. Čachotský se vymotal zpoza branky a mezi kruhy našel úplně volného ADAMA ZEMANA, který nedal Závorkovi šanci. Asistence: Tomáš Čachotský, Tomáš Jiránek.
05:39'
Kořenář si po delší době sáhl na puk a rozehrál na Stříteského, domácí obránce pak prostrčil na Straku, který objel branku a chtěl zakončit, kotouč mu ale uskočil.
05:18'
Hru po delší době přerušuje ofsajd Dukly.
04:49'
Dukla je jasně lepší celek a tlačí Vary v útočném pásmu, žádné zajímavé šance v podobě gólů to ale nenese.
03:56'
Anděl provedl pěkný individuální průnik, poblíž branky si obehrál obránce a z bekhendu chtěl zakončit, nebylo ale přáno.
03:24'
Domácí se opět dostali do útočného pásma a Jiránek od modré trefil Závorku do masky, který si žádal přerušení, ale nebylo mu vyhověno. Dukla pak dotlačila kotouč jenom pod jeho osobu a hostující gólman se zlobí na rozhodčí.
02:30'
Hosté se dopředu nijak zvláště neženou, přesto se Stloukal dostal do útočného pásma, pokusil se prohodit obránce, ale než to provedl, Kořenář mu vypíchl puk.
01:47'
Jak v Litvínově padl brzký gól, tak na Dukle taktéž! Šidlíkovo založení útoku neslo ovoce, ke kotouči se dostal Anděl a zprava najížděl na Anděla, domácí forvard z pravého kruhu přehrál na volného RADKA HUBÁČKA, který otevírá skóre utkání! Asistence: Lukáš Anděl, Petr Šidlík.
01:32'
Šidlík vybojoval puk za vlastní brankou a rozjíždí útok.
00:52'
Jihlava setrvává v útočném pásmu, od modré střílel Stříteský a Závorka se musel mít na pozoru. Stalo se tak a hosté jsou opět v držení kotouče.
00:19'
Flek si najel z vlastního obranného pásma do útočného a vystřelil, Kořenář vytasil vyrážečku a poslal své kolegy na druhou stranu.
00:02'
Poslední zápas Dukly v sezoně začíná, buly vyhrává Energie! Ihned však vyhazuje na zakázané uvolnění.
00:01'

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Škarek) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, J. Zdráhal – Diviš (A), Skořepa (A), Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – F. Seman, R. Hubáček, Anděl – Rys, M. Hlinka, Rabbit.
trenér: Petr Vlk

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Krejčí (C), Šafář, Pajk, Plutnar, Bernáth, M. Rohan (A) – Stloukal, Kverka, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Vrdlovec, Šik – Osmík, M. Zadražil, A. Rulík.
trenéři: Martin Pešout, Tomáš Mariška

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Tošenovjan.
HC Energie Karlovy Vary
1. místo, 20 bodů, skóre 28:21, bilance 4-3-2-2
A Vary, to už známe. V předposledním utkání baráže stačilo udělat jeden bod k tomu, aby se Energie po roce stala extraligová. Což se i v nudném a nezáživném utkání stalo, Energie brala prohru 0:1 po prodloužení, i to jí ale stačilo. Přitom ale nebyla Energie brána jako favorit baráže, ale mluvilo se o černém koni. Což se také stalo, například Dukla Vary ani jednou neporazila, v druhém kole brala bod po prohře v prodloužení, v kole devátém vstala z mrtvých za stavu 1:4, srovnala na 4:4, nakonec brala bod za prohru v nájezdech. Energie zvládala na první pohled nedůležité zápasy a to byl klíč k úspěchu.
V posledním utkání tak už vůbec o nic hostům nepůjde. Před rokem v Jihlavě schovávali hlavu do dlaní, tento rok budou mít důvod k radosti. V baráži tak Energetici potvrdili pravidlo, že 20 bodů je limit pro kvalifikaci do extraligy.
HC Dukla Jihlava
3. místo, 16 bodů, skóre 26:23, bilance 4-1-4-2
Dukla je v pozici, kdy hraje na život a na smrt. Není na co čekat, pokud chce Jihlava udržet extraligu i příští rok, musí bezpodmínečně vyhrát, nejlépe samozřejmě za tři body. Musí zároveň doufat v jakoukoliv výhru Kladna nad Litvínovem. O postupu lze mluvit i v případě, že Kladno urve Cheze bod a Dukla vyhraje za tři. Zkrátka, Dukla musí získat o bod více, než Verva.
V situaci, ve které Dukla je, ale vůbec nemusela být. Stačilo udržet vedení v 10. kole baráže na litvínovském ledě. Jenže to se nepovedlo, Verva brala výhru 3:2 a vše se obracelo. K možnosti bitvy do posledního mače potřebovala Jihlava vyhrát na Kladně, což se povedlo (2:1) a poslední kolo tak rozsoudí úplně všechno. Kdo bude hrát WSM Ligu a kdo extraligu? Dukla, nebo Litvínov?
Dobré odpoledne všem příznivcům extraligového hokeje. Od nedělních 16:00 se rozehraje poslední, dvanácté kolo extraligové baráže. Domácí Jihlava musí v posledním kole bezpodmínečně vyhrát a získat o bod více, než souběžně hrající Litvínov s Kladnem. To Karlovy Vary přijedou do Jihlavy jako jasný postupující a poslední utkání si tak budou chtít určitě spolu s fanoušky užít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.