Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Kladno - 3. dubna 2018   17:30

K. Vary
07:36' Kohout  • 10:58' Vrdlovec (Podlipnik, Tuominen) • 54:59' Vrdlovec (Kovačevič, Stloukal)

Karlovy Vary - Kladno: Vrdlovec využil přesilovou hru a zvýšil vedení na 3:1

Ve třetí třetině dominovala karlovarská Energie. O třetí gól Karlových Varů se postaral Daniel Vrdlovec. Jedná o první vítězství energetiků za plný počet bodů.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová.
59:42'
Filip Novotný si chtěl dát gól do prázdné brány, ale jeho střelu zastavil jeden z beků.
59:29'
Karlovy Vary si také vybírají oddechový čas.
59:29'
Martin Rohan (KVA) si počínal mimo pravidla hry a vysloužil si tak dvě minuty.
59:18'
Energie si ještě ke konci zahraje oslabení.
59:04'
Do konce utkání zbývá jedna minuta.
58:55'
Po oddechovém času zůstává Cikánek na střídačce.
KV Arenou se hrne mexická vlna!
Kladno si vybírá oddechový čas.
58:28'
Novotný zastavuje za brankou kotouč. Energetikům se nedaří vyhodit do bezpečné vzdálenosti.
58:10'
Je to tak! Cikánek je na střídačce!
57:57'
Rytíři zřejmě zvažují hru se šesti bruslaři.
57:38'
Nakonec se puku Kladno zbavuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
57:09'
Rytíři se stále nevzdávají a snaží se něco s výsledkem udělat.
56:08'
Roman Přikryl se snažil překonat Novotného střelou od kruhů, ale brankář energetiků zakročil včas.
55:54'
Ovšem Rytíři vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
55:40'
Beránek nahazuje do útočné třetiny, kde si puk přebírá Kladno.
54:59'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Ačkoli sedm vteřin je málo času, energetikům bohatě stačí na vstřelení svého prvního gólu v přesilové hře v baráži. DANIEL VRDLOVEC doražel střelu Kovačeviče až za záda Cikánka. Asistence: Sabahudin Kovačevič a Petr Stloukal.
54:52'
Kladenská střídačka si vysloužila od sudích dvouminutový trest, jelikož hráli se šesti bruslaři. Na trestnou lavici půjde pykat Daniel Kružík (KLA). Karlovy Vary tak mají stále naději na zlepšení reputace v přesilových hrách.
54:09'
Hostující celek přešel do obranného pásma energetiků, ale nijak neohrozil skóre zápasu.
Dnešní utkání sleduje 5272 diváků.
53:51'
Na druhé straně zastavuje Strnadovu střelu Novotný.
53:28'
V útočné třetině v rohu kluziště vybojoval Tuominen puk, ale ke střele se nedostal.
53:12'
Poslední komerční přestávka dnešního duelu.
51:59'
Kladenským Rytířům se nedaří zdržet v útočné třetině a zatopit pod kotlem domácím.
51:48'
Hosté hrají v plném počtu.
51:09'
Kovačevičova rána z mezikruží označkovala betony Cikánka.
50:59'
Rytíři se nakonec osvobozují.
50:50'
Dorážka Balána nebyla přesná.
50:36'
Hostům se nedaří osvobodit z karlovarského sevření.
50:24'
Kladenští jsou již ve čtyřech.
50:03'
Energetici se drží ve třetině a hledají pozici ke střele.
49:49'
Energie si zahraje dvojitou přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Jurij Repe (KLA) za zdržování hry, kdy vystřelil kotouč mimo hrací plochu.
49:32'
Ladislav Zikmund se dostal do zakončení, Novotný střelu vyrazil betonem až do ochranné sítě.
48:36'
Plutnarova dělovka od modré rozezněla jen tyčku hostující branky.
48:34'
Pokus Balána byl zastaven lapačkou brankáře Kladna.
48:20'
Dvě minuty za krosček získal Jakub Strnad (KLA).
48:07'
Výborná šance energetiků. Jaromír Kverka nedokázal na dva pokusy překonat Cikánka.
47:17'
Další velká šance Ondřeje Beránka, který má v dnešním zápase střeleckou smůlu. Dokázal zachytil kotouč a tváří tvář Cikánkovi neuspěl.
47:09'
Dávid Gríger zachytil kotouč ve středním pásmu. Okamžitě se otočil a letěl do útočné třetiny. Jeho ránu se vychytal Cikánek lapačkou. Následuje komerční přestávka.
46:08'
Balán pálil z nulového úhlu, růžek své branky vyplnil Cikánek ramenem.
45:40'
Rytířům se podařilo přejít do obranného pásma Karlových Varů. Energetici vzápětí vyhazují až na zakázané uvolnění.
45:28'
Michal Plutnar se trefil jen do ochranné sítě za zády Cikánka.
44:49'
Nahození kladenských hokejistů zastavuje Filip Novotný za vlastní brankou.
43:50'
Vrdlovec nahrál na Beránka, který čekal ihned před Lukášem Cikánkem, jen nedokázal trefit volné místo za hostujícím brankářem.
43:16'
Roman Přikryl se snažil propasírovat puk za Novotného. Brankář Karlových Varů měl ale všechna místa vzorně zaplněna.
42:30'
Balán nabil Flekovi mezi kruhy, ten ještě poslal přihrávku na Rachůnka, ten nedokázal zasadit kotouč za záda Cikánka.
41:53'
Energetici drží kotouč za svou brankou, dostávají se pomalu do třetiny hostů. Ke střele se ale nedostali.
41:18'
Rytíře se zběsile pustili do třetí třetiny, jejich cíl je očividný. Otočit zápas na svou stranu.
41:07'
Energie hraje v plném počtu.
40:39'
Ve vlastním oslabení se ale dostal do ohromné šance Ondřej Beránek, od gólu ho dělil jen kousíček.
40:20'
Jakub Flek ještě před vhazováním usedl zpět na trestnou lavici a přesilová hra Kladna pokračuje.
40:01'
Ve druhé třetině se skóre nijak nezměnilo. Mimo několik využitých přesilových her na obou stranách. Karlovým Varům očividně přesilové hry v baráži absolutně nesedí. Na druhou stranu se jim podařilo ubránit několik oslabení. Jedná se o souboj gólmanů, zároveň se čeká na chyby soupeře. Kdo je potrestá, ten zvítězí.
39:05'
Další vyloučení pro domácí celek. Na trestnou lavici tentokrát míří Jakub Flek (KVA), který se provinil podražení.
38:54'
Henri Tuominen se dostal do úniku, vedle sebe měl Ondřeje Beránka. Druhý jmenovaný však netrefil svatyni Kladna.
38:28'
Karlovy Vary výtečně brání oslabení.
37:15'
Za podražení si vysloužil dvě minuty Petr Šenkeřík (KVA).
37:15'
Novotný se pokusil o hru hokejkou, ovšem opustil brankoviště. Jakub Flek však předvedl, že je nejen kvalitním útočníkem, ale daří se mu také v brance. Díky jeho zákroku si Energie drží jednobrankové vedení.
35:23'
Za krosček si vysloužil dvě minuty Stanislav Balán (KVA).
35:08'
Filip Novotný zůstává ležet obličejem zabořený do ledové plochy po střetu s jedním kladenským hráčem.
34:59'
Energetici se točí kolem branky hostí, ale ke střele se nedostali.
34:32'
Nyní se dostal ke střele Skuhravý, gólman Kladna si ránu pohlídal.
34:09'
Ve hře pět na pět jsou síly rovnoměrně rozložené. Střídavě se pouští do šancí oba týmy.
33:25'
Nahození Grígera uschoval Cikánek pod sebe. Následuje komerční přestávka.
33:07'
Hosté hrají v plném počtu. Vzápětí vyhazují až na zakázané uvolnění.
32:43'
Katastrofální průběh přesilové hry v podání Karlových Varů.
30:59'
Začátek přesilové hry Energie je opět stejný. Kladno se ihned osvobozuje, za brankou zastavuje kotouč Novotný. Hledá spoluhráče na rozehrávku. Snaží se projít přes střední pásmo, ale marně. Do útočné třetiny se podaří nahlédnout jen vyvoleným, kteří jsou tak či tak ihned vypuzeni Kladnem. Více akcí mají Rytíři, kteří mají o jednoho bruslaře méně.
30:58'
David Štich (KLA) se dopustil nedovoleného bránění a odchází tak na trestnou lavici.
30:50'
Ovšem na pořadu dne je další oslabení Kladna.
30:35'
Krejčí pálil od modré čáry, střela šla mimo branku Kladna.
30:14'
Rytíři se opět osvobozují, Karlovy Vary se znovu dostávají do třetiny.
29:58'
Střela Kverky byla zblokovaná bruslí jednoho z beků.
29:30'
Karlovarští se dostali konečně také ke střele v přesilové hře. Do pásma zavezl puk Rachůnek, který se také postaral o střelu, kterou Cikánek schoval do lapačky.
28:48'
Karlovým Varům se přesilové hry jednoznačně nedaří, což je i nyní k vidění. Karlovarským se nepodařilo usadit v útočné třetiny. Rytíři všechny kotouče ihned vyhazují.
28:36'
Dávid Gríger byl ve velmi dobré šanci, ovšem v koncovce ho zahákoval Daniel Kružík (KLA), jenž si od rozhodčích vysloužil dvě minuty.
28:28'
Martin Kohout měl na druhé straně Dávida Grígera. Ovšem konečná střela Grígera nebyla přesná.
28:12'
27:32'
Ladislav Zikmund se ujal kotouče, který zůstal ve středním pásmu. Za sebou měl volného Miloslava Hořavu. Zikmund se nakonec rozhodl pro přihrávku na Hořavu. Druhý jmenovaný však kotouč za záda Novotného nedostal.
27:08'
Energetici nahazují do útočné třetiny.
26:58'
Stanislav Balán byl ostřel poslán k zemi, nakonec se s pomocí doktora zvedá a odjíždí na střídačku.
26:30'
Novotný vyhazuje až na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před jeho bránu.
26:12'
Ještě před komerční přestávkou oslabí svůj tým Tomáš Kaut (KLA), který se provinil sekáním.
25:59'
Od levého kruhu se na druhé straně snažil prosadit Jakub Strnad. Gólman energetikům ukryl střelu pod svá křídla. Do potyčky se dostal Šenkeřík s Matějem Pekrem, vše se obešlo bez trestů.
25:23'
Příkladem tomu je Sabahudin Kovačevič, který se snažil prostřelit brankáře hostí od modré čáry, ale trefil se jen do pravého betonu Lukáše Cikánka.
24:08'
Energetikům se nepodařilo přečkat v obranném pásmu Kladno i po přesilové hře. Rytíři se ihned osvobozují. Ovšem je nutno podotknout, že větší šance mají na svědomí rozhodně Karlovarští, kteří se neustále tlačí do útoku. Ačkoli jejich střely nejsou přesné.
23:50'
Kladno hraje v plném počtu.
23:44'
Kohout našel na druhé straně Kverku, který se trefil jen do ochranné sítě za Cikánkem.
23:25'
Rytířům se podařilo osvobodit. Jaromír Kverka podle pravidel poslal k zemi Tomáše Redlicha. Ten dojel do branky Filipa Novotného. Následně se musela upravit svatyně domácích.
22:54'
Karlovarští se stále drží v útočném pásmu a hledají pozici ke střele, kterou by mohli kladenského brankáře překvapit.
22:28'
V přesilové hře se dostal do šance Tomáš Rachůnek, který o milimetry minul branku Cikánka.
21:50'
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
21:49'
Jurij Repe (KLA) podrazil před brankou Kladna Ondřeje Beránka, za což si vysloužil dvouminutový trest.
21:30'
Karlovarští znovu úspěšně vyhazují.
21:10'
V této přesilové hře není Kladno moc aktivní, nepodařilo se jim ještě překvapit brankáře Karlových Varů. Ačkoli má Energie o jednoho hráče v poli méně, hra je velmi vyrovnaná.
20:58'
Kohoutovi se podařilo poslat kotouč do bezpečné vzdálenosti. Rytíři se snaží znovu prosadit.
20:37'
Kehar pálil z dobré pozice, Novotný musel zasahovat.
20:08'
Beránek zajel s kotoučem do útočné třetiny, kde o něj byl obrán Štichem.
20:01'
Oba týmy jsou již připraveny na druhou periodu, která začne zhruba za minutu.
Do začátku první třetiny nastoupila Energie poněkud opařeně, bále se útočit. Z čehož také Kladno těžilo. Ve 4. minutě se totiž hosté radovali díky brance Kružíka. Karlovarští se pokoušeli proniknout do útočného pásma, ale obrana Rytířů byla nepřekonatelná. Nakonec se ve vlastním oslabení prosadil Martin Kohout. V 11. minutě se trefil ještě za Karlovy Vary Daniel Vrdlovec. Energetici si tak do šatny berou jednobrankový náskok. Podaří se Energii uspět i v druhém dějství? Zlomí se hra ve prospěch Kladna?
Druhá třetina začne v 18:25.
20:00'
19:55'
Tůma se pokusil ještě překovat Novotného, ale marně.
19:51'
Hlavní sudí telefonuje na video, pravděpodobně je nějaký problém s časomírou.
19:49'
Devět vteřin před koncem první třetiny odchází na trestnou lavici Dávid Gríger (KVA), který se dopustil podražení.
19:38'
Do konce prvního dějství zbývá necelá půl minutka.
18:49'
Energie se snaží vybojovat pásmo, ale nedaří se jí to.
17:44'
Michal Plutnar střílel od modré čáry, Lukáš Cikánek dělovku schoval do lapačky.
17:19'
Ani jeden z týmů se nedostává momentálně do šancí. Hra se přelévá z jednoho konce na druhý. Aktivnější je však Energie, která se alespoň dokáže zdržet v útočné třetině.
15:50'
Henri Tuominen si připisuje další šanci. Vyhrál kotouč ve středním pásmu, bleskově se přemístil před brankáře Kladna. Cikánek střelu Tuominena vyrazil bruslí.
15:18'
Štírek Jakub Flek se snažil propálit Cikánka. Jeho střela však mířila příliš vysoko.
15:08'
Při přechodu do útočné třetiny se domácí dopouštějí ofsajdu.
14:55'
David Štich se pokusil prostřelit Novotného. Gólman karlovarských hokejistů si střelu pohlídal.
14:17'
Kverka hledal volného Podlipnika. Přihrávku ale zastavil jeden z beků Kladna a karlovarský tlak tak končí.
13:51'
Na druhé straně zastavuje hru Novotný. Následuje komerční přestávka.
12:58'
Tuominen dostal bravurní přihrávku od Plutnara. Finský hokejista si objel branku, Cikánek nevěděl, kde je puk. Zakončoval k druhé tyčce, kdyby někdo čekal na dorážku před brankou, mohla by Energie znovu slavit.
12:26'
K šanci se dostal Podlipnik, ten však přišel o puk v útočné třetině.
12:00'
Karlovy Vary po dvou vstřelených gólech nabrala nový dech a hrne se stále do dalších akcí.
10:58'
Energetici se dostávají do jednobrankového náskoku. Podlipnik pálil od modré, jeho střelu před brankou stačil tečovat DANIEL VRDLOVEC, Energie se tak dostává do vedení. Asistence: Matic Podlipnik, Henri Tuominen.
10:27'
David Štich pálil od modré, ale trefil se jen do hloučky bránících hráčů.
10:05'
Energetici vyhazují na zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Novotného.
09:37'
Kladno se pokouší přejít do třetiny domácích. Karlovy Vary si hráče dobře hlídají.
09:18'
Kverka zkušeně obral Svedlunda o puk a posouvá své spoluhráče do útočné třetiny.
08:58'
David Tůma prověřil pozornost Novotného. Brankář Karlových Varů střelu podržel.
08:13'
07:36'
Ve vlastním oslabení se ze souboje ve střední třetině osvobodil MARTIN KOHOUT, který se dostal do úniku. Už to vypadalo, že kotouč nedožene, těsně před Cikánkem se puku ujal a trefil se do pravého rohu. Bez asistence.
06:44'
Nakonec se Energie osvobozuje ze sevření Kladna.
06:27'
Šenkeřík se pokusil vyhodit, ale marně.
06:10'
Rytíři se drží v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.
06:08'
Jaromír Kverka (KVA) před komerční přestávkou oslabí svůj tým na dvě minuty za podražení soupeře.
05:30'
Energie se snažila udržet ve třetině hostů, nakonec je však vypuzena obranou Kladna.
04:42'
Kladno se tlačí do branky Karlových Varů, Novotný si střely hlídal.
04:05'
Zadražil pálil z kruhů, brankář Rytířů si připisuje další úspěšný zákrok.
03:16'
Kladno právě vstřelilo branku!
Po karlovarském tlaku se dostal do akce DANIEL KRUŽÍK. Na modré se zmocnil kotouče a mezikruží prostřelil Filipa Novotného. Asistence: Tomáš Redlich a Tomáš Kaut.
02:50'
Balán se pokusil vystřelit z otočky, ale Cikánek byl připravený.
02:08'
K dorážce se blížil Vrdlovec, ale promáchl.
01:35'
Kverka nabil Kohoutovi, který při střele zapomněl puk na ledě. Veliká šance tak zůstala nevyužitá.
01:10'
Do útoku se hrne Martin Kohout, který se dostal také do zakončení, které však mířilo mimo branku hostí.
01:06'
Karlovarští se na okamžik dostali do útočné třetiny, ale Cikánka nijak neohrozili.
00:06'
Úvodní vhazování sice vyhrála Energie, Šenkeřík zavezl kotouč do vlastní třetiny a rozehrál. Přejít přes střední pásmo se energetikům nepodařilo.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – M. Zadražil, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Repe, Štindl, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich (A), T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda.

Sestavy z posledního utkání:

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štich (A), Štindl, Kehar, Lenďák, Repe, F. Matula, Svedlund – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma (C), Kubík, J. Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr (A), R. Přikryl, J. Strnad.

Rytíři Kladno
Kladno se odlepilo z chvostu baráže díky prvnímu bodovému zisku v zatím posledním utkání, kdy porazilo právě Karlovy Vary. Po základní části patřilo Rytířům třetí místo, hned za suverénní dvojicí Energie a Motor, a i play-off probruslili poměrně jistě. Nejprve sice Středočechy trochu zaskočil Prostějov, poté si ale v semifinále vyšlápli na favorizované České Budějovice a tím si zajistili lístek do boje o extraligu. V baráži však Kladenské zrazuje střelecká produktivita, v počtu vstřelených gólů jsou totiž nejhorší, ačkoli v základní části WSM Ligy v tomto ohledu kralovali celé soutěži. Jejich speciální týmy se po celý rok trápí a nějakému zlepšení nenasvědčuje ani dosavadní průběh baráže, kde si v početních výhodách i nevýhodách vedou lépe jen než právě Karlovarští. Obdobně jako oni ale může Kladno těžit ze své disciplinovanosti a s tím spojeného nejmenšího počtu udělených trestných minut. Zajímavý efekt by na psychiku týmu též mohlo mít nedávné prolomení dosavadního nezdaru v soupeřeních s energetiky, jelikož v nedělním utkání se Středočechům podařilo Karlovy Vary porazit teprve podruhé v sezóně.