Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Litvínov - 20. dubna 2018   18:00

Litvínov

Karlovy Vary - Litvínov: Je dobojováno! O výhře Litvínova rozhodl v prodloužení Mikúš, 0:1

Po roce se Karlovy Vary vrací do nejvyšší soutěže. Ačkoli utkání oficiálně vyhrála Verva, raduje se hlavně Energie. O gól v prodloužení se postaral Juraj Mikúš. Ode mne je to pro tuto sezonu vše, loučí se Kamila Ströerová a budu se těšit v extralize. Na počtenou.
62:24'
Litvínov právě vstřelil branku!
V přesilové hře se podařilo Litvínovu vstřelit rozhodující gól. JURAJ MIKÚŠ pálil po přesné přihrávce od Hübl a překonal bezmocného Závorku. Asistence: Viktor Hübl.
62:10'
Dvě minuty za podražení si vysloužil od sudích Stanislav Balán (KVA) za podražení.
61:55'
František Lukeš mohl rozhodnout, ale trefil tyčku.
61:41'
Lukáš Doudera pálil z mezikruží, gólman Karlových Varů zakročil včas.
61:27'
KV Arenou se line mexická vlna.
60:38'
Verva se drží v útočné třetině, ale branku domácích nijak neohrozila.
60:05'
Do akce se ihned hrne Litvínov, ale střela Lukeše Závorku nijak nepřekvapila.
60:01'
Ačkoli utkání skončilo remízou, Karlovy Vary oficiálně postupují zpět do nejvyšší české hokejové soutěže. Ovšem o vítězi bude rozhodovat prodloužení.
60:00'
59:35'
KV Arena slaví.
58:55'
Chemici se dostávají do útočného pásma, ale střely hostů jsou nepřesné.
58:46'
Nakonec Doudera vyhazuje na icing.
58:36'
Doudera se snažil setřást Kverku, který pilně sledoval každý jeho krok.
58:19'
Dočkali jsme se dalšího zakázaného uvolnění Vervy.
58:14'
Dvě minuty schází do konce třetí třetiny.
57:48'
Litvínov se drží kotouče a proplouvá ledovou plochou k Závorkovi.
Oddechový čas pro hosty.
57:16'
Brankář Karlových Varů zastavuje i další nahození.
57:14'
Nahození Matouška schoval Tomáš Závorka do bezpečí.
57:03'
Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.
56:27'
Peter Jánský pálil na Závorku. Karlovarský brankář si střelu pohlídal.
55:57'
Hosté zavezli kotouč do útočné třetiny. Ke střele se ale hostující celek nedostal.
55:40'
Chemici se dopouštějí dalšího zakázaného uvolnění.
55:27'
Následuje další icing Litvínova.
Dnešní utkání sleduje 5603 diváků.
55:03'
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Vervy. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
54:25'
Rohan nahodil kotouč do třetiny hostů. Jinou střelu si ale energetici v útočném pásmu nevybojovali.
54:01'
Nahození Ondřeje Beránka si ale hostující gólman pohlídal.
53:46'
Karlovarští se dostali k puku a snaží se projít ke Kantorovi.
53:18'
Litvínov nepouští do své třetiny nikoho z Karlových Varů.
52:48'
Verva se drží na kotouči.
52:34'
Po střetu zůstal na ledě ležet Tomáš Matoušek, spěchá za ním doktor. Za pomoci doktorů se zvedá a odjíždí na střídačku.
52:18'
Další pokus Vervy zastavuje Tomáš Závorka.
52:08'
Nahození Rachůnka ukryl Kantor do lapačky. Následuje komerční přestávka.
51:28'
Karlovy Vary se zkouší přejít do obranného pásma Litvínova, ale marně. Verva si všechny hráče v zeleném dobře hlídá.
50:58'
Baránkova střela šla mimo branku Energie.
49:44'
Lukáš Doudera pálil od modré čáry, domácí gólman střelu téměř neviděl skrze hráče před ním. Ale ani po této akci se skóre nemění.
49:31'
Z chvilkového pobytu nevzniklo žádné nebezpečí.
49:15'
Karlovarští opouštějí obranou třetinu a míří k brance Kantora.
48:42'
Slavit mohla také Verva. Ani jejich gól však není sudími uznán. Při přechodu do útočné třetiny se totiž Litvínov dopustil ofsajdu. A tak se skóre po 50 minutách hry stále nemění.
48:21'
Marek Baránek je zpátky na ledě, Litvínov hraje v plném počtu.
47:37'
Energetikům přesilové hry v baráži zkrátka nesedí, o čemž vypovídá i první přesilová hra tohoto zápasu.
46:58'
Stanislav Balán se dostal ke střele, která měla tak malou rychlost, že se sotva doklouzala k brance Litvínova.
46:45'
Karlovarští mají problém s přechodem do pásma hostů.
46:28'
Ihned po vhazování posílá Verva kotouč do bezpečné vzdálenosti.
46:19'
První vyloučení zápasu přichází ve třetí třetině. Po komerční přestávce zamíří na trestnou lavici Marek Baránek (LIT), který se provinil sekáním.
45:08'
Hosté se pouští nyní více do akce, ačkoli překonat Tomáše Závorku se jim nedaří.
44:08'
Hraje se střídavě na všech stranách ledové plochy, týmy se ale nedostávají do dobrých střeleckých pozic. Většina střel míří přímo do obou brankářů, kteří s takovými střelami nemají žádné problémy.
43:35'
Pokus Podlipnika si gólman chemiků pohlídal.
43:20'
Nahození Jánského vyrazil Závorka betonem.
42:56'
Litvínovští souboj o puk vyhráli. Ke střele se ještě dostal Lukáš Doudera, ani ten však Závorku nepřekvapil.
42:36'
Na druhé straně se do pásma dostává opět Verva, která v rohu kluziště bojuje o kotouč.
41:45'
Karlovým Varům se sice podařilo dostat puk do útočné třetiny, ovšem ihned si ho na hole vzali chemici, kteří dojeli zpět k Závorkovi.
41:08'
Litvínovský přechod do obranného pásma Energie zmařil Václav Skuhravý, který zachytil rozehrávku Vervy.
40:59'
Při přechodu do útočné třetiny se hosté dopustili ofsajdu.
40:35'
Energie vyhazuje až na zakázané uvolnění.
40:05'
Karlovarští se ihned dostávají do útočné třetiny, Kantor se však z jejich pobytu ani nezapotil.
40:01'
Vše je připraveno, třetí třetina začne během chvilky.
Během druhé třetiny se Karlovy Vary alespoň na chvilku zaradovaly. Ve 33. minutě se totiž Martinu Kohoutovi podařilo zasunout puk za záda Kantora. Gól ovšem nemohl být uznán z důvodu vysoké hole. Skóre se tak po dvou třetinách stále nemění. Oba týmy hrají podle pravidel, zatím nebylo k vidění žádné vyloučení. V průběhu přestávky se ledaři snaží opravit rozbitý mantinel. Třetí třetina začne v 19:41.
40:00'
39:43'
Další zakázané uvolnění na straně Karlových Varů.
39:20'
Verva se motá kolem branky energetiků. Vhodnou pozici ke střele ale Litvínov nenašel.
39:08'
Flek se snažil najít Beránka. Druhý jmenovaný přihrávku nezachytil, Energie se tak dopouští zakázaného uvolnění.
38:45'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:04'
Karlovarští se drží v útočné třetině, ale jen bojují o puk.
37:16'
Litvínovský brankář ukrývá nahození Kverky.
37:04'
Ve hře se pokračuje. Verva vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:53'
Došlo k nějakému problému s mantinelem mezi trestnými lavicemi. Situaci se snaží vyřešit sudí, včetně ledařů.
36:33'
Kohout nahodil to útočné třetiny. Ke střele se dostal Ondřej Šafář, pokusil se překonat Kantora střelou od modré, ale marně.
36:13'
Ani jeden z celků se nedokáže udržet v útočné třetině.
34:30'
Týmy spíše střídavě nahazují kotouče do útočných třetin. Jiná šance mimo neuznaného gólu k vidění prozatím nebyla. Hraje se disciplinovaně, podle pravidel, žádná vyloučení, žádné fauly.
33:37'
Marek Baránek pálil od modré čáry, Závorka byl přesný jako švýcarské hodinky.
33:27'
Litvínovští vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Kantora.
32:41'
Karlovarští fanoušci dávají jasně najevo svůj nesouhlas s verdiktem sudích.
32:40'
A když už se konečně může měnit skóre, tak gól nebude uznán z důvodu vysoké hole. Autorem branky mohl být Martin Kohout.
32:07'
Flek pálil ze středního pásma na Kantora, ten kotouč ukryl pod svá křídla. Přichází komerční přestávka.
31:07'
Gerhát byl blízko k úvodnímu gólu Vervy, nepodařilo se mu ale propasírovat kotouč mezi brusli brankáře Energie a tyčku.
30:57'
Karlovy Vary se dopouštějí zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude u Závorkovy brány.
30:12'
Hanzl nahodil na Závorku, ten kotouč zastavil a poslal mezi své spoluhráče.
29:45'
Verva si ale nevytvořila na domácí žádný tlak, Závorka s jejich pobytem ve třetině neměl žádné starosti.
29:20'
Karlovarským se nepodařilo vyhodit do bezpečí na dva pokusy.
29:00'
Tomáš Rachůnek se zbavil bránícího hráče, následná střela ale mířila jen přímo do lapačky Pavla Kantora.
28:08'
Po nepřesné přihrávce v útočné třetině si kotouč berou opět hosté, kteří sice navštívili obranné pásmo energetiků, ale Závorku neohrozili.
27:38'
Litvínov všechny kotouče posílá daleko od branky Kantora.
26:33'
Prozatím největší šance Vervy. Františe Gerhát pálil z těsné blízkosti na Závorku. Kotouč ale příliš zvedl, ten tak zamířil do ochranné sítě.
26:18'
Marek Baránek zavezl kotouč do třetiny domácích.
26:02'
Přichází komerční přestávka.
25:15'
Flek dostal parádní přihrávku, do úniku se ale nedostal, jelikož beci Litvínova byli připraveni.
24:57'
Hraje se o něco aktivněji jak v první periodě.
24:19'
Na své hokejky po chvíli přebírají puk hokejisté Vervy. Do pásma Karlových Varů se ale nedostali.
23:56'
Karlovarští se drží kotouče a snaží se projít do útočné třetiny. Verva dobře napadá rozehrávky energetiků.
23:27'
Prozatím nedošlo k žádnému vyloučení a hraje se fair-play.
23:08'
Puk navštívil střídačku energetiků. Vhazovat se bude před Závorkou.
22:10'
Hanzl se snažil propasírovat kotouč za záda Tomáše Závorky. Karlovarský gólman měl všechna volná místa zaplněna.
22:00'
Další zakázané uvolnění energetiků.
21:24'
Ivan Řehoř poslal střelu na Závorku. Domácí brankář střelu ukryl do lapačky.
21:06'
Střela Martin Rohana mířila mimo branku Kantora.
20:20'
Kotouč se dokutálel k Jiřímu Gulovi, střelu z mezikruží však zblokovala brusle Rachůnka.
20:05'
Karlovarští dostali kotouč do útočné třetiny, jen díky zakázanému uvolnění. Vhazovat se bude u Závorky.
20:01'
Bude se vhazovat.
První třetina zápasu utekla jako voda. Nedošlo k žádnému vyloučení a přerušovalo se jen kvůli zakázanému uvolnění. V úvodu utkání nebyla k vidění žádná vyložená šance. Oba týmy nastoupily velmi opatrně. Všichni vědí, že jde o všechno. Přeci jen o trošku aktivnější byla Verva, která se alespoň dokázala dostat do útočné třetiny a vystřelit. Karlovarští se sice také zabydleli ve třetině hostů a poslali na Kantora několik pěkných střel, ovšem brankář Litvínova si všechny pečlivě hlídal. Druhá třetina začne v 18:45.
20:00'
19:27'
Litvínov se ještě drží před brankou, ale Závorkovu svatyni neohrozil.
19:00'
Do konce prvního dějství zbývá jedna minuta.
18:03'
Matic Podlipnik vypálil od modré, hostující gólman stačil stisknout betony a střela tak neprošla za jeho záda.
17:56'
O nahozený kotouč se raději postaral Kantor.
17:18'
Jakub Flek se snaží napadat rozehrávky soupeře, ale marně.
16:40'
Na kotouči se drží více Verva. Ačkoli se nedostala do žádné vyloženější šance, spíše se dostává do útočné třetiny a pálí na Závorku. Za to energetikům jako kdyby docházeli síly. Ke střelám se příliš nemají, přes střední pásmo se jim nedaří projít.
16:18'
František Lukeš vypálil na domácího gólmana. Střelu si však Závorka bez problémů pohlídal.
16:10'
Karlovarským se podařilo vyhodit až na zakázané uvolnění. Hra míří zpět před Závorku.
15:50'
Nahození Sorvika raději ukryl Závorka pod svá křídla.
15:17'
Zákrok si naopak připisuje Tomáš Závorka. Po střele Josefa Jíchy.
14:40'
Domácí se drží za vlastní bránou, na led zamířila první formace Energie. Ovšem ani ta nedokázala zavézt kotouč do pásma.
13:51'
Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají recept na Pavla Kantora.
13:30'
Krejčí střílel z kruhů, dělovka šla mimo branku Vervy. Následuje komerční přestávka.
12:35'
Lukáš Válek pálil na Závorku. Gólman energetiků si střelu pohlídal.
12:12'
Frolo vyhazuje až na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Kantora.
11:28'
Litvínov nahodil k brance Závorky a spěchá střídat.
11:06'
Ondřej Beránek prověřil pozornost Kantora střelou z mezikruží. Gólman Vervy si střelu pohlídal.
10:32'
Adam Rulík se dostal ke střele, ta mu ovšem absolutně nesedla a puk popošel jen o pár centimetrů z jeho hokejky.
10:00'
Energetici vypudili soka z vlastní třetiny.
09:43'
Nakonec se Litvínov drží v útočné třetině a hledá cestu k Závorkově bráně.
09:26'
Verva si přebírá kotouč ve vlastní třetině a snaží se proniknout skrze domácí beky.
08:21'
Kohout chtěl vystartovat s kotoučem. Nahrávka ovšem mířila na hokejku Floriana Iberera, ten pálil na Závorka od modré. Brankář Karlových Varů střelu schoval do lapačky.
07:56'
Nahození Jakuba Fleka zastavil brankář Vervy.
07:15'
Vrdlovcova střela z kruhů padla Kantorovi přímo do lapačky. Po tomto zákroku následuje komerční přestávka.
06:35'
Kovačevič rozjíždí další útok Energie. Domácí nahlédl do útočného pásma, překvapit Kantora střelou se jim ale nepodařilo.
06:14'
Dávid Gríger poslal střelu z mezikruží, která ovšem mířila mimo brankoviště.
05:47'
Karlovarským hokejistům dělá problém přechod přes střední pásmo, kde jsou litvínovští dobře postavení.
05:01'
Zatím se ani jeden z týmů nezasloužil o vyloženou šanci. Ke střele se nyní dostal Lukáš Válek, jeho si střelu si Závorka pohlídal.
04:08'
Skuhravého přihrávku na Šika znemožnil Gerhát.
03:18'
Lukeš rozjíždí útok Litvínova, ačkoli se hostům podařilo dostat do pásma Energie, ke střele se litvínovští hokejisté nedostali.
02:33'
Karlovarským se nedaří přechod do třetiny hostů.
02:10'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočné třetiny energetiků.
01:58'
Karlovy Vary se snaží dostat do třetiny hostů.
01:10'
Za brankou Závorky drží kotouč Krejčí. Karlovarským se útok nepovedl, ve středím pásmu se ujala puku opět Verva, která ho poslala zpět k Závorkovi.
00:26'
Litvínov míří do útoku, jeho snahu ovšem zastavil Dávid Gríger, který do přihrávky vložil hokejku.
00:05'
Prvního kotouče se zmocňuje Verva, která se bleskově přesouvá do útočné třetiny. Tam si však puk přebírá na hole Energie.
00:01'
Za hlubokého pískotu přichází i tým Vervy.
K poslednímu domácímu klání dorazila na led karlovarská Energie.
Čtveřice sudích se již dostavila na ledovou plochu.
Divákům byly právě představeny soupisky obou týmů.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Šik – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Iberer, Z. Sklenička, L. Doudera – J. Černý (A), J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Řehoř – Matoušek, Válek, Jícha.

Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Ondráček, Špůr.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarský tým dělí od postupu poslední krok. Pokud se totiž energetikům podaří urvat alespoň bod, mají účast pro příští rok v extralize jistou. Energetici po deseti utkáních mají 19 bodů. Navíc karlovarští nastříleli nejvíce branek, a to rovnou 28. Domácí si drží šňůru pěti výher v řadě, za tři body naposledy Karlovy Vary prohrály ve třetím kole baráže. Od té doby se karlovarským hokejistům podařilo vždy bodovat. V desátém kole přijeli do KV Areny kladenští Rytíři. Energie ovšem utkání ovládla a nechala si tak cenné tři body na svém kontě. Ondřej Beránek si zasloužil šest kanadských bodů, když se mu podařilo třikrát rozvlnit síť soupeře a třikrát přesně nahrát. Stejný počet bodů má také obránce Daniel Krejčí, který se postaral o jediný gól, ale za to pětkrát našel hůl svého spoluhráče. Štírek Jakub Flek si připsal tři přesné střely a dvě asistence. Kdo se dostane do brankoviště je jednou velkou neznámou. V play-off vedl energetiky Filip Novotný, v baráži odchytal šest utkání a úspěšnost zásahů má 90,96%. Ovšem nyní dostává více prostoru zkušený Tomáš Závorka, který v pěti zápasech inkasoval pouze tři branky a dokonce vychytal v bojích o extraligu čisté konto. 97,48% patří Závorkovi, který za svá záda v průměru pustí pouze 0,69 gólu.
HC VERVA Litvínov
V předposledním kole baráže navštíví KV Areny Verva. Litvínov má na svém kontě momentálně patnáct bodů a drží se na druhém místě v tabulce, které zajišťuje postup. S Vervou to ovšem nevypadalo vůbec dobře. Do nedávna se totiž držela na posledním místě. Až v minulém zápase s Jihlavou se podařilo litvínovským vystoupat tabulkou. Díky výhře nad Duklou si Verva zajistila důležité body. Viktor Hübl dlouholetá opora litvínovského hokeje, se pyšní 7 body za tři góly a čtyři asistence. Rovný počet kanadských bodů má také František Lukeš. Na třetím místě se drží Juraj Mikúš, který se zasloužil o tři branky a tři asistence. V posledních čtyřech zápasech se brance objevil Pavel Kantor s 94,5%.