Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Jihlava - 20. dubna 2018   18:00

Jihlava

Kladno - Jihlava: Jihlava dál živí naději na udržení v extralize, Kladno definitivně končí

Je dobojováno. Kladenští Rytíři příští rok mohou počítat s jistou účastí ve WSM lize. Jihlava dnešní tříbodovou výhrou ještě bude usilovat o udržení se v nejvyšší soutěži.
59:59'
Poslední střelu si připisuje Svedlund, který pálil příliš vysoko.
59:38'
Po vhazování se kotouč dostal na Čachotského, který přes hrazení poslal hru do bezpečné vzdálenosti.
59:34'
Zakázané uvolnění Dukly.
59:26'
Oddechový čas pro domácí.
59:26'
Letící puk zalétl přímo do výstroje Kořenáře.
59:00'
Poslední minuta. Cikánek vyráží z branky na střídačku.
58:26'
Další chybnou rozehrávku zachytil na modré čáře Skořepa.
58:00'
Běží poslední dvě minuty závěrečné dvacetiminutovky.
56:47'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Miloslav Hořava – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
56:47'
Dukla právě vstřelila branku!
Obrovská radost v kotli hostí! Strakovu střelu vyrazil Cikánek pouze před sebe, kde se dostal ke dvěma dorážkám nehlídaný RICHARD DIVIŠ. Ten se prosmykl kladenské obraně a dokázal dopravit kotouč za záda Cikánka. Asistence: Petr Straka.
56:33'
Odpískaný icing stěhuje hru před Kořenáře.
56:11'
Kajínkovo lehké nahození sklepl do betonů Cikánka clonící Čachotský! Tady chybělo opravdu málo.
55:32'
Okamžitá střela Zemana byla mířena přímo mezi Cikánkovy betony, které brankář Kladna stihl včas srazit na ledovou plochu.
55:22'
Odpískaný ofsajd Dukly.
54:04'
Domácí ve slibné příležitosti! Machač prošťouchl kotouč na levé křídlo a hned na to si sjel před levou tyč na případou teč, která šla mimo branku.
53:43'
U nahozeného puku byl první Čachotský, ale kotouče se po krátkém souboji zmocnili domácí.
Dnešní utkání sleduje 4555 diváků.
53:18'
Střela Tůmy z otočky zalétla přímo do Kořenářovy lapačky.
52:21'
Strnad byl na modré čáře tvrdě zastaven Kajínkem.
52:08'
Hosté ze svého pobytu v útočné třetině nevytěžili žádnou střelu.
51:22'
Na konci rychlé akce byl Štind, který střelou ke vzdálenější tyči trefil pouze vyrážečku Kořenáře, od níž se kotouč vymrštil vysoko nad branku!
51:08'
Další nepřesná rozehrávka Kladna. Anděl byl z protiútoku ale vyhnán až za branku.
50:13'
Čachotský zachytil rozehrávku Repeho a krátce na to hledal před brankou postaveného Semana! K tomu se stihl vrátit a následně zablokovat Lenďák.
49:33'
Přikryl byl zcela sám na levé straně, ale střelu si rozmýšlel příliš dlouho a to už byl Kořenář v dobrém postavní.
49:08'
Po zavezení hry do útočného pásma domácí neudrželi kotouč ve své moci.
48:39'
Hosté se osvobozují vyhozením až za branku Cikánka.
48:12'
Přečíslení Dukly, na jehož konci byl střílející Diviš, který pálil těsně vedle vzdálenější pravé tyče.
47:59'
Ihned po buly se vytvořil shluk těl mezi kruhy, ve kterém bylo snad šest hráčů.
47:49'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., vysoká hůl).
47:34'
Domácí si zahrají další přesilovou hru. Zatím je ponecháná výhoda Rytířů.
46:47'
Bekhendové zakončení pronikajícího Váni srazil mimo branku Svedlund.
46:39'
Redlich přes těsnou obranu dokázal připravit kotouč rozjetému Kružíkovi, který z druhé vlny nastřelil pouze výstroj Kořenáře! Ten si připisuje velmi důležitý zákrok.
46:06'
Po souboji v pravém rohu obranného pásma Kladna Svedlund poslal pas přes brankový prostor, kde se dostal k nebezpečné střele z mezikruží Straka!
44:43'
Rytíři nyní točí s jihlavskou obranou, který se snaží urputně bránit.
44:13'
Střílenou přihrávkou do brankoviště hledal Repe clonícího Machače, který se k teči nedostal.
43:46'
Kloz nabil Lenďákovi na modré čáry, odkud skončila jeho střela sražena vedle pravé tyče těsně před brankou.
43:09'
Po objetí branky Čachotský hledal postaveného Zdráhala, který byl těsně před střeleckým pokusem vyrušen domácími.
42:00'
Po trefené brusli vystartoval do protiútoku přes pravé křídlo Anděl. Ten si sjel na pravý kruh, odkud pálil vedle levé tyče.
41:31'
Rabbit ostrou střelou nahazuje hru do útočné třetiny, kde se Dukle daří držet.
40:46'
Krátce po vhazování pálil od modré čáry Stříteský, jehož pokus zastavil pozorný Cikánek.
40:18'
Dukla se ihned vřítila do útočné třetiny, kde se ale ke střele nikdo nedostal.
40:01'
Ve druhé třetině se dokázal premiérovou trefou prosadit kladenský bek Martin Lenďák, když od pravého hrazení prostřelil hromadu těl před Kořenářem. Rozhodne o vítězi již třetí třetina?

39:14'
Štindl od modré trefuje pouze prvního hráče před sebou. Straka se snažil dostat do přečíslení dva na jednoho, ale to mu nevyšlo.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:41'
Křižnou přihrávku zachytil vytažený Čachtoský, který dokázal dostat hru těsně za modrou čáru, kde ho zastavil Přikryl.
37:15'
Kladenští se sami vyhazují z útočné třetiny.
36:36'
Po dalším vyhození oba týmy střídají.
36:02'
Hosté zastavili pronikající Rytíře ihned za modrou čarou a po vybojovaní kotouče pohotově vyhazují.
35:41'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Čermák – 2 min., vysoká hůl).
35:31'
Po zásahu střídačky Dukly je hra vykázána z obranné třetiny Kladna.
35:20'
Hraje se ze strany na stranu. Oba týmy poměrně otevřely hru. Po Lenďákově přihrávce na útočnou modrou se kotouče zmocnili hosté, kteří opět bez váhání vyrazili do pásma Kladna.
34:00'
Střela Váni skončila sražena přímo na hůl Čachotského, ke kterému se pohotově stáhla dvojice bránících hráčů.
33:45'
Odpískané zakázané uvolnění Kladna.
33:12'
Diviš si skvěle kontroloval kotouč, ale jeho zakončení z vrchu pravého kruhu šlo přílíš vysoko.
32:51'
Kehar nahozený kotouč rychle vyhazuje zpět přes celé hřiště.
32:10'
Dukla rozjíždí útočnou akci z obranné třetiny.
31:51'
Kotouč po vyhození Kladna skončil na střídačce Jihlavy. Emoce se během pár chvil opravdu navyšují.
31:39'
Přikryl v oslabení uháněl přes levé křídlo do úniku, ale sudí přerušují hru pro zásah střídačky!
31:32'
Po rychlé předávce přišla střela z pravé strany modré čáry, kterou Cikánek sebejistě lapil. Další strkanice.
31:07'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Daniel Kružík – 2 min., hrubost).
31:07'
Po příležitosti Jihlavy vyrazila pětka Kladna do rychlého protiútoku. Následně poté vznikla strkanice, ze které si kladenský Kružík odnese dvě minuty, když chytl Váňu.
30:45'
Kladno právě vstřelilo branku!
Důležitý zápas pro oba celky je opět vyrovnaný! Repe přihrávkou na pravé hrazení pobídl ke střele MARTINA LENĎÁKA, který po krátkém zpracování vyslal svižnou střelu ke vzdálenější tyči. Před Kořenářem byl obrovský provoz, kvůli čemuž brankář Dukly nemohl zasáhnout. Asistence: Jurij Repe a David Tůma.
30:07'
Střely na branku: 5-10
29:52'
I toto oslabení hráči Jihlavy přečkali. Vyloučený Seman se již připojuje ke svému týmu.
29:31'
Nyní už se Dukla osvobozuje a následně na led posílá čerstvé síly.
29:16'
Domácí stáli nepustili obrannou čtyřku ven z obranné třetiny.
28:14'
Po řadě přihrávek pálil od modré Strnad, ale před Kořenářem není vůbec nikdo z kladenských hráčů! Vyražený kotouč měl Pekr příliš daleko.
27:52'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Filip Seman.
26:29'
Přes pravé křídlo se dostal za obranu Dukly Strnad! Ten z ostrého úhlu vybruslil na pravý kruh, odkud přihrával Přikrylovi, který už z těsné obrany nedal do své rány potřebnou razanci.
26:04'
Svedlund od modré čáry pálil úmyslně vedle pravé tyče, kde se nabízelo mnoho holí na případnou teč či sražení kotouče.
25:50'
Jihlavou protečovaný kotouč přistál pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
25:35'
Po odpískaném zakázaném uvolnění se hrá vrátí zpět před kladenskou branku.
25:24'
Rychlou střelu od modré čáry Cikánek viděl a po zásahu přerušuje hru.
25:13'
Domácí hrají velmi panicky. Všechny pokusy o vyhození hosté úspěšně zastavili.
24:42'
Straka se snažil procedit kotouč přes pravou tyč, ale trefil pouze kladenského brankáře.
24:31'
Po získání třetiny Svedlundem se ke střele dostal Kaut. Ten ovšem trefil kotouč nešikovně a plachtící padáček zpacifikoval Kořenář.
23:31'
Nyní se na určitou dobu usadila v útočné třetině také Jihlava. Cikánek ovšem zůstává bez práce.
22:46'
Po kombinaci Zikumnda s Hořavou zůstal kotouč před levou tyčí, kde si jej málem srazil Straka do vlastní branky.
22:29'
Ofsajd také na druhé straně. Hlinka si na útočné modré dovolil kličku na víc, čímž zmátl sévho kolegu na levém hrazení.
22:14'
Redlichovi před zavezením hry za modrou čáru vjel do útočné třetiny spoluhráč. Odpískaný ofsajd.
22:00'
Jihlava už pokračuje v plné síle.
20:42'
Sedm hráčů se podrobilou souboji o kotouč na levém hrazení. Puk se následně vykutálil ke zcela osamocenému Hořavovi na vrchu mezikruží. Ten ale dál kombinoval na pravé křídlo, odkud další hráč Kladna nevystřelil a zavezl hru za branku, kde domácí ztratili hru.
20:10'
Kloz přes trojici hráčů Dukly neprošel. Nyní to zkouší Tůma.
20:01'
Statistiky po 1. třetině

Střely: 2-8
Střely mimo: 5-5
Vhazování: 7-9
První třetina nám nabídla vyrovnanou hru. Kladenští z úvodního tlaku nevytěžili žádnou branku. Naopak z té se mohou radovat Jihlavští, které poslal do vedení po rychlém úniku Lukáš Anděl.
20:00'
19:45'
Po vyhrané buly se hosté okamžitě osvobozují. De la Rose posílá hru do střední třetiny.
19:40'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Rys – 2 min., vysoká hůl).
19:00'
S poslední minutou se z trestné lavice navrací také vyloučený Lenďák.
18:32'
Na střed levého kruhu dostal nabito Stříteský, jehož tvrdý projektil šel mimo tři tyče!
17:55'
Jihlava je opět vyhnána až za vlastní branku. Od té rozjíždí útočnou akci Čachotský.
17:32'
Redlich po zavezení hry do útočné třetiny vrátil hru zpět do obranného pásma. Cenné vteřiny pro oslabené Kladno.
17:00'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Lenďák – 2 min., vysoká hůl).
16:49'
Hosté osvěženi brankou tlačí domácí Kladno.
15:47'
Kloz vedle pravé tyče adresoval kotouč do brankového prostoru, kde si nešťastným zásahem jeden z bránících hráčů málem srazil kotouč do vlastní branky.
15:36'
Hořava se opřel do střelu z vrchu pravého kruhu. Ta ovšem zalétla přímo do hrudi Kořenáře.
14:20'
Hosté jdou po hrubé chybě Repeho do vedení! Po vytažení hry na modrou čáru ujel Repemu kotouč, čehož si všiml LUKÁŠ ANDĚL. Ten během chvíle nabral velkou rychlost a šel sám na kladenského brankáře, kterého po roztažení následně překonal. Bez asistence.
13:51'
Kladenští se málem dostali do přečíslení. Repe přes mantinel pobídl Kauta, který kotouč ale zpracovával příliš dlouho.
13:06'
Ve střední třetině to Kubík zkusil přes levé hrazení, kde ho zastavil číhající Čermák.
12:38'
Skořepa těsně před zpracováním přihrávky klopýtl, ale z rychlého protiútoku šlo Kladno pouze do postavení mimo hru.
11:49'
Po získání kotouče hosté uklidňují hru na vlastní polovině.
10:54'
Šance Jihlavy! Díky aktivnímu napadání dostal před brankový prostor pohotovou přihrávku Suchánek, který z těsné blízkosti Cikánka nepřekonal.
10:10'
Rytířům se nedaří přejít přes útočnou modrou.
09:53'
Obranná čtyřka Dukly se vyhozením přes všechny čáry osvobozuje.
09:35'
Od modré se dostal ke střele Štindl, Kořenář jeho pokus viděl a úspěšně srazil kotouč nad brankovou konstrukci.
08:53'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., hákování).
08:53'
Zikmunda během pokusu o střelu zahákoval Seman, který si půjde odpikat dvě minuty.
08:00'
Z hromady těl vyšťoural kotouč Zeman. Dukla si připravuje rozehrávku za vlastní brankou.
07:35'
Hra přerušena. Skořepa po souboji na obranné modré zůstal ležet a s bolestivou grimasou se bez pomoci dopravil na střídačku.
06:45'
Přikryl přesnou přihrávkou našel mezi kruhy najíždějícího Strnada, který z první nastřelil pouze zakleknutého De la Rose!
06:27'
Ze středu levého kruhu pálil do stejného místa Hubáček.
06:06'
Ostrou střelu Semana k bližší levé tyči dokázal Cikánek zkrotit. Následuje komerční přestávka.
05:22'
Jihlava se zpoza soupeřovy branky ke střele nedostala. Nyní je na kotouči Kladno, které se zpomalilo při přechodu útočné modré.
04:18'
Obránce Suchánek nepustil aktivního Přikryla z levého rohu dál do kombinace. Dukla vyváží hru do střední třetiny.
03:37'
Hra se trochu uklidnila. Žádný z týmů se nemůže dostat přes útočnou modrou.
02:58'
Ze špatné rozehrávky domácích těží útočník Anděl, díky kterému si Jihlava prodlužuje pobyt v útočné třetině.
02:07'
Z následného protiútoku Jihlava vytěžila střelu z pravé strany, která zapadla přímo Cikánkovi do lapačky.
01:58'
K pravé tyči si hladově sjížděl Strnad, kterému chybělo pár centimetrů k tomu, aby tečoval letící kotouč do brankového prostoru.
01:26'
Kladno se snaží dostat do úvodního tlaku. Dukla zatím bez větších problémů odolává.
00:49'
Střítevský společně s Kájínkem zaváhli při rozehrávce za vlastní brankou. Toho se pokusil využít Hořava, jehož střelu srazil Kořenář do levého rohu.
00:12'
De la Rose zastavil na levém hrazení kladenské nahození, ale jeho následnou přihrávku domácí zastavili a po rychlé předávce prověřili Kořenáře.
00:01'

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Svedlund, Štindl, Zelingr, Kehar, Repe, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut (A), Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A).

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Škarek) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, J. Zdráhal (A) – Diviš (A), Skořepa, Straka – Anděl, Zeman (C), Čachotský – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák – Rys, M. Hlinka, Rabbit.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Lhotský.
Bitva o vše. Nějak takto se dá popsat dnešní budoucí duel Kladna s Jihlavou.

Kladenští po dobré formě nabrali špatný směr formou tří porážek v řadě, čímž si značně zkomplikovali postup do extraligy. Nejprve Rytíři zaznamenali porážku s Vervou, která zásluhou Baránka a dvou branek Lukeše zvítězila poměrem 1:3. V dalším utkáním si to Kladno rozdalo s Karlovými Vary o první místo. Velmi vyrovnané utkání naklonil na kladenskou stranu Redlich pět minut před koncem. Ochozy už slavily, ale radost zamrzla šestnáct vteřin před koncem, když dokázal dorazit kotouč za Cikánkova záda Beránek. V následujících nájezdech brankář Energetiků anuloval kladenské Rytíře. Odvetný zápas Kladnu nevyšel. Po prohře 3:0 navíc Rytíři přišli také o obránce Šticha, který za faul kolenem dostal 5 + do konce utkání, a aby tomu nebylo málo, tak dostal také stopku od disciplinární komise na dva zápasy.

Podobně je na tom také Jihlava, která je se stejným počtem bodů před Kladnem díky lepším statistikám. Poslední vítězství Dukly za tři body bylo v utkání na ledě Vervy, kde Vysočané 3. 4. 2018 zvítězili 2:4. Následně Jihlava nastoupila na led Kladna, které zvítězilo poměrem 3:1. Poté následovala těsná porážka s Energetiky, když se výsledek 1:2 stanovil již v první třetině. Gólově na prázdno vyšli hráči Dukly proti Kladnu, které si po výhře 0:2 odvezlo cenné body. Po řadě neúspěchů přišlo utkání ve Varech. Tam se schylovalo k debaklu, když Energetici po první třetině vyhrávali již 3:0. Do závěrečné třetiny nastoupila Dukla za stavu 4:1, ale ani tak se nevzdala. Během tří minut totiž utkání zásahy Hubáčka, Anděla a Střítevského srovnala a rovněž vyhnala Novotného z branky. Boj došel až do nájezdů, kde se nikdo z Jihlavy neprosadil. Výhru za dva body Jihlava zvládla proti Litvínovu, když v samostatných nájezdech, sedmé série rozhodl Straka. Odvetný zápas zvládla ale lépe Verva.
Vzájemná utkání

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 4:0
Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 3:1
HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 0:2
Vítám hokejové příznivce u posledního domácího utkání Rytířů. Těm se v závěru letošní sezóny postaví jihlavská Dukla.