Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : Jihlava - 3. dubna 2018   17:30

Litvínov
40:13' Jurčík (F. Lukeš, Hunkes) • 42:22' Trávníček (Gerhát)
2:4
(0:2, 0:0, 2:2)
Jihlava
Jihlava
06:58' Anděl  (Žálčík) • 08:44' Kajínek  (Zeman, Čachotský) • 45:56' Čachotský  (Kajínek) • 53:20' F. Seman
Litvínov
Hodek, Úlehla – Brejcha, Jelínek
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
4 754 diváků
Jihlava

Litvínov - Jihlava: Seman prostřelil Petráska a hosté vedou 2:4

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 35 – 24
Utkání na litvínovském zimním stadionu sledovalo 4 754 diváků.
Je dobojováno. Hosté sice ve třetí třetině o své dvoubrankové vedení přišli, když Verva postupně srovnala a dokázala smazat své manko. Hosté ale strhli vedení na svou stranu znovu a poté si i vzali zpět náskok o dva góly. Z ledu Litvínova si tak odvážejí všechny tři body a v souboji o první místo tak byli úspěšnější. To si zatím upevnili. Verva tak bude muset v dalším utkání venku bodovat, nejlépe plně, aby svou druhou pozici neztratila.
59:51'
Jihlava může začít slavit další důležitou výhru. Má kotouč na svých holích a už ho určitě nepustí. Zápas je tak u konce.
59:33'
Navíc hosté vyhodili puk do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
59:05'
Trávníček střílel na Škarka, který si ale připisuje další přesný zákrok a stále tak drží svůj tým a jeho dvoubrankové vedení.
58:47'
Hosté drží puk na svých holích a nikam už nespěchají. Domácím naopak velmi rychle ubíhá čas a na to se zápasem něco udělat jim už moc času nezbývá.
58:21'
Oběma hráčům, kteří byli současně vyloučeni, právě vypršely dvouminutové tresty. Do hry se vrátí po přerušení hry.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24'
Znovu je hra rozkouskována a zase se přerušovalo. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže jihlavské brance.
56:49'
Hosté jsou už v plném počtu a nyní se dá očekávat jejich důrazná obrana, nebudou chtít domácí celek pustit na kontaktní branku.
56:21'
Oba tresty se ruší a pokračuje přesilová hra domácích pět na čtyři.
56:21'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Juraj Mikúš – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Radek Hubáček – 2 min., hrubost).
56:21'
Viktor Hübl na pravém kruhu pálil hodně tvrdě, Jakub Škarek se ale dokázal včas přemístit a jeho dělovku chytá do lapačky. Hned na to je hra přerušena.
55:20'
Hunkes vyslal dělovku z dálky a Škarek byl připravený. Kotouč odrazil před sebe a ten si sebrali znovu domácí, kteří nadále obléhají jihlavskou branku.
54:49'
Domácí ještě žijí. Nyní mají šanci v přesilové hře dostat se znovu na dostřel Dukle. Uvidíme, zda Verva ještě zdramatizuje toto utkání.
54:49'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Žálčík – 2 min., podražení).
54:27'
Následuje další komerční přestávka.
54:16'
Ondřej Jurčík střílel z levého kruhu, ale s jeho střelou si Škarek poradil. Puk má ve své moci a hra je zastavena.
54:00'
Zakázané uvolnění Jihlavy a hra se stěhuje před Jakuba Škarka, kde se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
53:20'
Dukla právě vstřelila branku!
Po velké chybě Juraje Mikúše, který se nechal obrat o kotouč ve středním pásmu, se do šance dostal FILIP SEMAN a těsně před Petráskem ho svou střelou překonává. Hosté si tak berou dvoubrankový náskok zpět. Bez asistence.
52:30'
Anděl se snažil zastavit rozjetého Trávníčka, který ale své zakončení poslal jen vedle levé tyče z pohledu Jakuba Škarka.
51:56'
Čachotský je na ledě a Jihlava je tedy kompletní.
51:27'
Znovu Verva neudržela kotouč v útočné třetině a přichází další osvobození hostů, kteří už asi své oslabení zvládnou. Puk letí až před litvínovskou klec.
51:05'
Hosté se pak dokázali osvobodit a poslali puk až před branku Michaela Petráska.
50:28'
Juraj Mikúš se natlačil před branku Jihlavy a bývalý hráč Slovanu Bratislava byl v dobré pozici, hosté ale dokázali zastavit projektil slovenského útočníka.
49:56'
Navíc byl vyloučen Čachotský za držení hole domácího hráče a Verva tak má další šanci na srovnání stavu skóre, a to v přesilové hře.
49:56'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., držení hole).
49:56'
František Lukeš nahodil puk do útočného pásma, jeho nahození ale kryje Jakub Škarek. Hra je přerušena.
49:39'
Ivan Řehoř se napřáhl na levém kruhu k pořádné střele, kterou ale zase zastavuje Jakub Škarek, jenž svým pravým betonem vykopl puk do bezpečí.
49:29'
Jedovatou střelu vyslal na Škarka Jakub Černý, puk končí na plastronu hostujícího brankáře. Ten tak zase drží svůj tým a tentokráte přerušuje hru.
48:57'
V další domácí šanci se ocitl Tomáš Frolo, Jakub Škarek toho příliš neviděl, přesto ale dokázal zakročit. O vedení tak Jihlavští nepřicházejí.
48:16'
Peter Jánský hrozil před brankou Dukly, ale stíhal ho obránce de la Rose, jenž tak jeho pokus zastavil už v jeho zárodku.
47:11'
Půža spěchal za kotoučem, který se zjevil před brankou Jihlavy. Nakonec se mu povedlo dostat ho do své moci a hned ho vyhazuje do středního pásma.
46:55'
Trávníček se dostal k puku a hned z otočky střílel na jihlavskou branku. Obrana Dukly byla ale na místě a nic takového nedovolila.
46:42'
45:56'
A Jihlavští svou přesilovku zase využívají. Po delším tlaku před domácí brankou strhávají vedení na svou stranu. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ si z pravého kruhu sjel mimo a poté svou dělovkou nedal Petráskovi žádnou šanci – 2:3. Verva tak musí znovu dotahovat. Asistence: David Kajínek.
45:22'
Čachotský pálil na Petráska, chvilku před ním byl opuštěný puk. Toho si ale všiml jeden z domácích obránců a ihned se ho snažil poslat pryč, ale to se mu nepovedlo. Dukla je stále v útoku.
45:00'
Lehké nahození Kajínka před domácí branku a hra je opět zastavena. A navíc je vykázána do středního pásma, kde dojde ke vhazování.
44:52'
Další Petráskův zákrok přerušil hru. Hosté se tak v útočné třetině udrží, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
44:40'
Dobrý zákrok si připsal Michael Petrásek, proti ráně Hamilla zasáhl svým tělem a poté raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
44:23'
Nyní přichází další vyloučení na straně Litvínova. Hunkes inkasuje dvě minuty za hákování. Znovu se tak Verva bude muset bránit v oslabení.
44:23'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Hunkes – 2 min., hákování).
43:59'
Lukeš skáče na led a Verva je kompletní. Nakonec za své vyloučení může být rád, neboť jeho tým v oslabení srovnal.
42:49'
Domácí jsou na koni a je jich plné hřiště. Nyní vyhodili puk až před Jakuba Škarka a šetří tak další cenné vteřiny ze svého oslabení. Ožilo také publikum, které hokejisty Litvínova žene svými hlasivkami dopředu.
42:22'
Litvínov právě vstřelil branku!
Jenže paradoxně se trefují domácí hráči. Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku kapitán Vervy MICHAL TRÁVNÍČEK. Těsně před ním naznačil střelu, hůl si poté potáhl na levou stranu a za pravým betonem Škarka překonává – 2:2. Je srovnáno a začíná se znovu od začátku. Asistence: František Gerhát.
41:59'
Vzápětí ale přišel Lukešův faul a ten tak putuje na trestnou lavici za podražení. Hosté tak mají šanci znovu jít do dvoubrankového vedení v přesilové hře.
41:59'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Lukeš – 2 min., podražení).
41:50'
František Lukeš pláchl všem a mezi kruhy naznačil střelu. Poté se ještě dostal blíže Škarkovi, který ale jeho přízemní střelu chytá!
41:10'
František Gerhát zblízka ohrozil branku Jihlavy, ale nakonec vše vyřešil Škarek, který tak svůj tým podržel. Nicméně stále čelí menšímu litvínovskému tlaku.
40:36'
A to je přesně to, co Verva potřebovala. Nyní je zpátky ve hře a znovu se tlačí před jihlavskou klec. Dá se tak očekávat její velký tlak, aby se domácí hráči dostali k vyrovnání.
40:13'
Domácí hokejisté se hned natlačili do útočného pásma, kde z vrcholu levého kruhu vypálil ONDŘEJ JURČÍK a jeho dělovka končí v horním růžku jihlavské branky – 1:2. Domácí jsou tak hostům na dostřel jediné branky. Asistence: František Lukeš a Jiří Hunkes.
40:01'
Střely na branku: 22 – 16
Také druhá třetina je za námi. V ní jsme už branku neviděli. Ale domácí měli chvílemi drtivý tlak a dostávali se do slibných šancí, ovšem ty ke kontaktní brance nevedly. Verva také doplatila na svou nedisciplinovanost, díky které tak ztratila možnost tlaku. Nicméně všechna oslabení zvládla a do třetí třetiny si sami přenesou přesilovou hru. Podaří se jim z kraje třetí části hry dostat se hostům na dostřel? Třetí třetina začne přibližně v 19:25.
40:00'
39:56'
Škarek si připsal další zákrok, kterým zastavil jedovatou střelu Jakuba Černého a kotouč se pak dostal do středního pásma. Ve druhé části hry se už zřejmě nic nestane.
39:41'
Anděl dostává dvě minuty za držení protihráče a putuje na trestnou lavici. Verva tak má další šanci dostat se na kontaktní branku v přesilové hře.
39:41'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Anděl – 2 min., držení).
39:28'
Daniel Sörvik potáhl kotouč do útočného pásma, hned na to ho poslal na Gerháta, ale zase v tom byla nepřesnost. Verva tak ztrácí útočné pásmo.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
De la Rose střílel od modré čáry, Seman se snažil puk tečovat těsně před Petráskem, ten ale příložníkem poslal kotouč vedle sebe.
38:23'
Matoušek je na ledě a Litvínov je v plném počtu.
37:58'
Michal Trávníček vyhodil puk až před Škarka a pošetřil tak cenné vteřiny z litvínovského oslabení. Dukla tak musí další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
37:24'
Hosté se stále drží v útočném pásmu a pokouší se o střely před domácí svatyní. Zatím se jim ale nedaří Petráska příliš ohrozit. Ten poté také sklapl kotouč před sebou a přikrytím lapačkou přerušuje hru.
37:14'
Tlak Dukly vyústil střelou Davida Kajínka, se kterou si Michael Petrásek poradil a raději po svém zákroku přerušil hru. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
36:32'
Jihlavští se už uhnízdili před Petráskem. Čachotský našel volného Tomáše Jiránka. Ten ale střílel jen těsně vedle Petráskovy branky. Nicméně hosté mají stále útočné pásmo.
36:24'
Litvínov je ve čtyřech a pro Duklu pokračuje takřka kompletní přesilová hra pět na čtyři. Pokusí se své vedení navýšit.
36:23'
Další nedisciplinovanost Vervy a Tomáš Matoušek inkasuje dvě minuty za hrubost. Hosté budou hrát vteřinu přesilovku pět na tři.
36:23'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Tomáš Matoušek – 2 min., hrubost).
36:04'
Hunkes zachytil puk před vlastní brankou, ten se ale přeci jen dostal k Semanovi, jenž přenechal puk Divišovi. Ten pak střílel z levého kruhu, ale Petrásek byl mezi třemi tyčemi připraven.
35:55'
Michal Trávníček srazil tvrdě k zemi Čachotského, nakonec po delší diskuzi se vylučovat nebude.
35:19'
Po obléhání domácí branky hosty se k puku dostali Litvínovští a hned poslali kotouč až před branku Jakuba Škarka. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
34:33'
Domácí jsou ve čtyřech, Jihlava je v plném počtu a pokračuje její klasická přesilová hra.
34:24'
Verva jde do tří. Viktor Hübl putuje znovu na trestnou lavici, dnes už podruhé a dostává dvě minuty za hákování. Hosté tak budou mít k dispozici krátkou přesilovku čtyři na tři.
34:24'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).
34:07'
V rohu kluziště za brankou hostů vybojovali hráči Dukly puk a hned ho zavezli do útočného pásma.
33:19'
Mikúš dlouho váhal se střelou, nakonec se k ní odhodlal až u pravé tyčky Škarkovy branky, tam ale svůj pravý beton vložil právě hostující brankář a opět neinkasuje.
32:42'
U puku jsou domácí hráči a snaží se s ním projít do útočného pásma. To se povedlo, Černý pak zkoušel štěstí nenápadnou střelou na Jakuba Škarka, ale druhý jmenovaný v pohodě kotouč vyrazil.
32:33'
Nakonec došlo na vyloučení po jednom hráči na obou stranách a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích.
32:33'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., hrubost).
32:33'
Za litvínovskou brankou se strhla menší mela, do které se zapojili snad všichni hráči v poli, co jsou na ledě. Uvidíme, zda vše vyřeší domluva sudích, nebo zda dojde k nějakému vyloučení. To vše ale až po další komerční přestávce.
32:30'
Erik de la Rose je na ledové ploše. Jihlava se ubránila a nyní je tedy v plném počtu.
32:15'
Sörvik zavezl kotouč do útočného pásma, do úniku vyslal Martina Hanzla, ten se ale z pravé strany ke střele nedostal. Puk má pod kontrolou Škarek a přerušuje hru.
32:13'
Nicolai Bryhnisveen inkasoval tvrdý hit od Michala Trávníčka, poté se ještě dostal do středního pásma, ale upadl na zem a drží se za ruku. Hned na to opouští ledovou plochu a míří do kabiny k ošetření. Doufejme, že hostující obránce bude v pořádku.
31:46'
A další osvobození hostů, kteří zatím své oslabení zvládají výborně. Verva musí zakládat další akci z hloubi vlastní obranné třetiny.
31:10'
Verva se uhnízdila v útočném pásmu a na Škarka mířily další střely. Ty ale dokázal pokrýt a hned na to se bleskově hosté osvobozují.
30:30'
Nyní mají Litvínovští velkou šanci na kontaktní branku. Erik de la Rose putuje na trestnou lavici za držení a Verva si zahraje v početní výhodě.
30:30'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Erik de la Rose – 2 min., držení).
30:10'
V dalším tlaku před hostující brankou byli domácí hráči, kteří se snaží o kontaktní branku, zatím se jim to ale vůbec nedaří.
30:01'
Lukáš Válek byl u další akce Litvínova, střílel na Škarka, ale ten dnes ve svém brankovišti znovu zavřel dveře a stále drží dvoubrankový náskok svého celku. V polovině utkání se tak bude vhazovat po jeho pravici.
28:38'
Hubáček přetlačil Řehoře a dostal kotouč z vlastní obranné třetiny. Za ním už spěchají hráči Dukly, kteří se zase pokusí ohrozit Petráskovu klec.
28:30'
Po sérii šancí na domácí straně si oddechový čas bere jihlavská lavička.
28:22'
Další šance Litvínova. Jakub Černý se proháčkoval podél pravého mantinelu až před Škarka, jeho střela švihem ale skončila na levém betonu jihlavského gólmana.
27:44'
Akce střídá akci. V té další se ocitl František Gerhát, který střílel na Škarka, ale znovu to byl brankář Dukly, který se mezi třemi tyčemi zaskvěl.
26:59'
Poté šli zase útočit Jihlavští, před Petráskem střílel Tomáš Jiránek, ale jeho přízemní střela skončila jen vedle pravé tyčky z pohledu domácího brankáře.
26:56'
26:56'
Hunkes se ocitl v těsné blízkosti Jakuba Škarka a byl tak ve velké šanci, ovšem jihlavský brankář si přichystal další parádní zákrok, po němž hodně podržel svůj tým!
26:20'
Ondřej Jurčík z levé strany poslal kotouč směrem k brance Dukly, mířil k horní tyčce Škarkovy branky, ale kotouč nakonec skončil jen nad jeho bránou.
25:19'
De la Rose se dostal ke střele od modré čáry, ale včas dokázala zasáhnout litvínovská obrana. Na druhé straně se do zakončení dostal Jurčík, ale Škarek nastavil rameno a podržel svůj tým.
24:38'
Hlinka dostal puk od Anděla a poté druhý jmenovaný střílel na Petráska. Ještě před ním se snažil tečovat jeho střelu Čachotský, ovšem domácí brankář se zaskvěl.
23:42'
Viktor Hübl se natahoval ke střele těsně před Jakubem Škarkem, ale Nicolai Bryhnisveen velmi dobrým reflexním obranným zákrokem nedovolil domácímu útočníkovi vystřelit.
23:00'
Hamill sebral puk v rohu kluziště a sjel si na levý kruh. Obrana Litvínova ho ale o puk připravila a nyní to budou domácí, kteří se budou snažit útočit.
22:35'
A hosté se v krátkém sledu po sobě znovu dopustili icingu a opět se vše stěhuje před branku Jakuba Škarka.
22:18'
Zakázané uvolnění Jihlavy a hra se tak stěhuje před Jakuba Škarka, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce. Verva tak získala zadarmo útočné pásmo.
21:35'
Další nepřesnost v útoku Litvínova a David Kajínek pak vyvezl puk až před Petráska, kde střílel Jiránek, ovšem Petrásek měl své betony připravené.
21:01'
Půža zachytil puk za vlastní brankou a hned na to ho poslal svým spoluhráčům, kteří už míří na druhou stranu. Na pozoru se bude muset mít obrana domácího celku.
20:15'
Litvínovští se hned natlačili před hostující klec, Černý ale svou střelou Škarka nepřekonal. Následně pak puk vyvážejí hosté a pokusí se zaútočit.
20:01'
Střely na branku: 14 – 6
První třetina je za námi. V ní se hosté ujali vedení už v sedmé minuty po chybě litvínovské obrany a Lukáš Anděl procpal puk bekhendem mezi betony Petráska. O dvě minuty později pak kousek od modré čáry střílel David Kajínek, jenž poslal Duklu do dvoubrankového náskoku. Domácí v závěru první části hry zvýšili aktivitu, vypracovali si nějaké šance, které ale pochytal Jakub Škarek, který tak stále drží své čisté konto. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:45'
Ještě se domácí pokoušeli o střelu před brankou Jakuba Škarka, ale ten znovu své brankoviště zamkl a střelu za svá záda nepustil. V této části hry se už nic nestane, první dějství je u konce.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:50'
Na druhé straně si musel dávat pozor zase Petrásek, kam mířili hosté. Obrana Litvínova ale nedovolila Jihlavě žádnou střelu a znovu tak Verva míří útočit.
18:14'
Jakub Černý pálil z levého kruhu skrze obranu Jihlavy, kotouč ale prosvištěl jen do rohu kluziště po levé straně Škarkovy branky.
17:34'
I nadále se domácí udrželi v jihlavském pásmu, ale opět tam nic nepředvedli. Následně pak si kotouč přebírají znovu Dukelští a míří před Michaela Petráska.
17:01'
Frolo střílel od modré čáry, Ondřej Jurčík pak před Škarkem puk sklepl svojí holí. Jenže bylo to jen vedle hostující branky.
15:58'
Další atak před brankou hostů domácím hokejistům nevyšel. Hráči Dukly jsou u všeho dříve a hlavně zodpovědně brání a pomáhají Škarkovi, který i díky nim znovu neinkasoval.
15:31'
Nyní na Škarka pálil Jakub Černý, puk mířil mezi betony brankáře Jihlavy a ten je stačil včas sklapnout a opět tak podržel svůj tým a také prozatímní své čisté konto.
14:56'
Lukeš nahodil puk do útočné třetiny, sám si ho i dojel, ale ke střele před Škarkem se i díky obraně Jihlavy nedostal.
14:25'
Hunkesova dělovka skončila znovu na Škarkovi, ten posunul puk obráncům, kterým se ale nepovedlo dostat ho do středního pásma. Místo toho pálil od modré čáry Tomáš Frolo a jihlavský brankář má další zákrok a přerušuje hru.
13:43'
Hosté zatím svůj dvoubrankový náskok brání a Litvínov k ničemu nepouští. Při jakémkoli pokusu zasahuje obrana Dukly a dostává puk pod kontrolu.
12:51'
Domácí zakládají svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma. Poté od modré čáry nahodil puk na Trávníčka Marek Baránek, ale střela domácího kapitána končí pouze v moci Jakuba Škarka.
12:22'
Juraj Mikúš se pokusil zavézt kotouč před Škarka, to se mu povedlo, ale hostující brankář nakonec ukrývá touš pod svojí lapačkou a raději před dotírajícími hráči Litvínova zastavuje hru.
12:10'
Po šanci Litvínova a zákroku Škarka přichází další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankářem Dukly. Litvínov tak bude znovu útočit.
11:42'
Jihlavští znovu sebrali domácím hokejistům puk a bleskově se přemístili na druhou stranu. Před Petráskem pak střílel Zeman, ale tentokráte si domácí brankář připsal úspěšný zákrok.
10:59'
Šidlík pronikl do útočného pásma, kde přenechal puk kapitánu Jihlavy Čachotskému, ale ten z levé strany svou střelou po zemi Petráska nepřekonal.
10:06'
Jenže Litvínovští puk ztratili a agilní Dukla Jihlava se znovu probila do teritoria domácích hokejistů, kde operovala před Petráskem. Ovšem ten nemusel zasahovat, neboť se hosté nakonec ke střele nedostali.
09:55'
Kajínek zblokoval střelu Řehoře do ochranné sítě a domácí tak v útočném pásmu zůstanou. Vhazovat se bude po levé ruce Jakuba Škarka.
09:16'
No Litvínovští mají před sebou nelehký úkol, a sice pokusit se nepříznivý stav srovnat. Mikúš se odhodlal ke střele zblízka, ale na kontaktní branku Vervu nedostal.
08:44'
A hosté nakonec svou početní výhodu využívají, když se udrželi v útočném pásmu. Kousek od modré čáry se pak napřáhl ke střele DAVID KAJÍNEK a po jeho projektilu končí kotouč znovu za Petráskovými zády – 0:2. Asistence: Adam Zeman a Tomáš Čachotský.
08:15'
Adam Zeman střílel z vrcholu levého kruhu, ale jeho rána se mu nepovedla a skončila na obraně domácích. Nicméně hosté útočnou třetinu udrželi a hrozí zase před Petráskem.
07:42'
Dukla se už uhnízdila v litvínovském teritoriu, ale zatím se k pořádné střele nedostala. Poté se k puku dostal František Gerhát a odpálil ho až před hostující klec.
07:21'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., sekání).
07:12'
Petr Straka hledal přihrávkou Hamilla, ten byl seknut Hüblem a sudí ponechává hostům výhodu. Pokud se netrefí, budou hrát další přesilovou hru.
06:58'
Gól platí. Hosté tak vedou rozdílem jedné branky a Litvínov tak musí dotahovat.
06:58'
Celou situaci ale ještě posoudí videorozhodčí, o jehož rady požádal jeden z hlavních sudích tohoto utkání.
06:58'
Hosté se ujímají vedení. LUKÁŠ ANDĚL se proháčkoval, ač tísněn obranou domácích, do úniku před branku Litvínova, naznačil blafák a poté bekhendovou střelou prostrčil puk mezi Petráskovými betony – 0:1. Asistence: Lukáš Žálčík.
06:37'
Nyní následuje první komerční přestávka tohoto barážového duelu.
06:14'
Jiránek po přihrávce od Zemana pálil z vrcholu mezikruží, ale clonil mu jeden z domácích obránců, který nedopustil, aby se hosté dostali do výraznější šance.
05:33'
Hunkes nabil od modré čáry na levý kruhu Františku Lukešovi, který se už napřahoval ke střele. Ke své smůle ale zlomil svoji hůl a rázem tak skončila dost možná velká šance na straně Litvínova.
05:12'
Gerhát nahodil puk na branku hostů a ten proskákal až ke Škarkovi. Ten ho neudržel a poté dorážel Juraj Mikúš. Brankář jihlavské Dukly pak udržel puk a hra je přerušena.
04:14'
A také Dukla je už kompletní a hraje se zase v klasickém počtu hráčů na obou stranách, tedy pět na pět. U kotouče jsou hosté a snaží se dostat do blízkosti domácí branky.
03:57'
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich kratičká početní výhoda.
03:47'
Na opačném konci kluziště se ke střele dostali hosté, jeden z jihlavských útočníků pálil přímo doprostřed branky, kde byl připraven Michael Petrásek.
03:33'
Aktivnějším týmem jsou zatím domácí hráči, kteří i nyní zaměstnali Škarka, který za pomoci obrany dostal kotouč do bezpečí.
03:00'
Richard Diviš ztratil puk v útočném pásmu, toho se hned ujal Iberer a zavezl ho na opačnou stranu. Útočit nyní bude domácí Verva Litvínov.
02:42'
Daniel Sörvik se dostal do zajímavé šance v místě pravého kruhu, jeho následná střela pak skončila se štěstím na hostujícím brankáři, který se ještě ohlížel za sebe, chvilku nevěděl, kde puk skončil.
02:14'
Síly na ledě se ale brzy srovnaly. Straka nedovoleně bránil soupeře a také on putuje na trestnou lavici. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
02:14'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Straka – 2 min., nedovolené bránění).
01:57'
Hosté si jako první zahrají přesilovou hru. Řehoř inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na trestné lavici.
01:57'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ivan Řehoř – 2 min., vysoká hůl).
00:55'
František Lukeš zamíchal kotoučem před Škarkem, poslal zpět kotouč Hüblovi, který z pozice falešného beka střílel od modré čáry, ale Škarek byl připraven a v rozkleku černou gumu chytá.
00:39'
Na druhé straně bojovali za brankou o puk domácí hráči, ale obrana Jihlavy jim ho sebrala a dostala ho do středního pásma. Poté se ale Verva vracela zpět, ovšem dopustila se postavení mimo hru.
00:04'
Po úvodním vhazování byli u kotouče hosté a hned s ním zamířili do útočného pásma. Před Petráskem střílel Straka a domácí brankář vyrazil puk svojí holí za sebe.
00:01'

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Baránek, Sörvik, Hunkes, Iberer, Z. Sklenička, Frolo, L. Doudera – Gerhát, J. Mikúš, J. Černý (A) – Jánský, V. Hübl (A), F. Lukeš – Matoušek, Řehoř, Trávníček (C) – M. Hanzl, Válek, Jurčík.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Bryhnisveen, Půža, D. Váňa, Kajínek, Šidlík – Diviš (A), Hamill, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – F. Seman, R. Hubáček (A), Rabbit.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, Jelínek.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Nedělní duel skončil výhrou Jihlavy 4:1 a dnes na domácím ledě bude chtít VERVA tento neúspěch odčinit a před svými diváky se pokusí urvat nejlépe všechny body.
Nejproduktivnější hráči Jihlavy

1. Petr Straka 3 body (3+0)
2. Tomáš Jiránek 3 body (2+1)
3. Adam Zeman 3 body (2+1)
HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla se rozehrála v play-out a prahne po udržení se v nejvyšší soutěži. A zatím má také dobře našlápnuto. V prvním duelu s Kladnem zvítězila 4:0, poté vedla po druhé třetině v Karlových Varech 2:0, ovšem Energie dokázala dvougólové manko smazat a vynutila si prodloužení, ve kterém poté rozhodla. Nicméně Jihlavští si připsali alespoň důležitý bod. Poté, jak už bylo zmíněno, vyhrála opět za tři body nad Litvínovem a se sedmi body je zatím v barážové tabulce první. Dnes tak uvidíme přímý souboj o první příčku. Tak si tento duel nenechte ujít.
Nejproduktivnější hráči Litvínova

1. Viktor Hübl 7 bodů (4+3)
2. Juraj Mikúš 3 body (0+3)
3. František Lukeš 2 body (0+2)
HC VERVA Litvínov

Domácí hokejisté mají zatím prolínací soutěž o udržení se v nejvyšší tuzemské lize rozehranou dobře. První dvě utkání zvládli. Nejprve doma porazili účastníka WSM ligy, Karlovy Vary 3:1 a poté s dalším prvoligistou Kladnem, zvítězili těsně 2:1 na kladenském ledě. Poté ale nestačili na svého dnešního soupeře, a sice Jihlavu, která na svém stadionu brala tři body za výhru 4:1. Na svém kontě tak mají Litvínovští šest bodů a drží druhé místo, které zaručuje extraligovou účast i pro následující ročník. Dnes by na svém ledě měli bodovat, aby si svou pozici udrželi nebo se dostali na první místo.
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět baráž o extraligu a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat utkání mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Dukla Jihlava. Zápasem Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.