České Budějovice - Pardubice: Vítězný gól! Tomáš Rolinek vstřelil gól na 2:4

Páté barážové kolo je v Budvar aréně u konce. Domácí mužstvo se jako obvykle na svém stadionu dostalo do vedení, ale soupeř dvěma slepenými góly ve druhé části stav utkání obrátil. Do třetí třetiny nastoupil Motor jako nové mužstvo a měl dostatek šancí k vyrovnání. Pajič však krátce před koncem trefil horní tyčku, a tak Rolinek pojistil výhru Pardubic gólem do prázdné branky.

České Budějovice prohrávají počtvrté v řadě a jejich jediná výhra z baráže pochází z vůbec prvního utkání na ledě Dynama. Pardubice se díky tříbodovému vítězství dostávají v tabulce právě nad Motor.
59:01
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Motor trefil tyčku, ale chvíli po ní už se skví puk v jeho síti. Mitch Fillman dnes nemá svůj den, v souboji u levého mantinelu nechtěně posunul puk ve středním pásmu na TOMÁŠE ROLINKA, který byl dostatečně zarputilý na to, aby jej přes obránce domácího celku dopravil až do prázdné branky. Bez asistence.
58:50
Petr Kváča už opustil branku.
58:30
Poslední minuta a půl zápasu a fanoušci obou táborů jsou plni napětí.
57:45
Rok Pajič trefil ranou z vrcholu pravého kruhu horní tyč!
57:17
Pardubice jsou pod velkým tlakem a fanoušci Motoru se dožadují vyrovnávacího gólu.
56:34
Pěkná rána Pavlina od modré čáry, ale Miloslav Čermák ji těsně před Růžičkou nedokázal tečovat.
56:22
Pardubice zahrávají kotouč na zakázané uvolnění, hra se vrací před jejich branku.
56:00
Dynamo Pardubice si raději bere oddechový čas, aby uklidnilo hráče.
55:36
Domácí tlačí Pardubice a už mohlo být vyrovnáno. Pavel Pýcha měl puk před bránou, ale ještě si počkal a naservíroval puk před odkrytou klec Žigu Pavlinovi, který byl ale mimo střelecký úhel a nedokázal dopravit puk do branky!
55:07
Složitou situaci musel řešit Růžička po ráně Filipa Nováka od modré čáry. Souběžně s přerušením hry vypršel trest Trončinskému.
54:37
Fronk se vrací na led a domácí čeká 30sekundová početní výhoda.
53:07
Přesně půl minuty hráli domácí oslabení. Marek Trončinský z kádru Pardubic totiž dostává dvě minuty za podražení.
53:01
Petr Sýkora vypálil svou pověstnou dělovku od modré čáry a domácí mohou být rádi, že puk letěl kousek nad branku!
52:37
Jiří Fronk dnes podruhé v zápase míří na trestnou lavici a znovu za zbytečné sekání v útočné třetině.
52:08
Rok Pajič našel přihrávkou od levého mantinelu připraveného Michala Chovana! Tomu sice rána z první nesedla, ale o to nebezpečnější pro Růžičku byla.
50:50
Hra je už poměrně nervózní. Domácí prohrávají o jeden gól, což není ještě žádná tragédie, čas už se ale krátí.
49:35
Jiří Fronk se dostal do slušné příležitosti, ale v rozhodující chvíli byl zastaven. Domácí fanoušci se dožadují odpískání nedovoleného zákroku, sudí ale píšťalku do úst nevkládá.
47:50
David Tomášek zkoušel zpoza brankové čáry zakončit u tyčku, ale trefil pouze brankovou konstrukci odkryté brány!
46:00
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motoru na vyrovnání stačilo 24 sekund! Domácí měli tlak před brankou Pardubic, obránce Pýcha přihrával z levého kruhu Čermákovi, který pálil na branku a puk se všemožně odrážel. Nakonec se do něj opřel obránce ŽIGA PAVLIN, který prostřelil Růžičku. Bude to ještě zajímavé! Asistence: Pavel Pýcha a Miloslav Čermák.
45:36
A už je náskok Pardubic dokonce dvoubrankový! Obránce Fillman chyboval v útočném pásmu, když nesmyslně nahazoval puk do míst, kde nikdo nebyl, a hosté jeli do přečíslení. Tomášek s MATĚJEM BERANEM se dostali do přečíslení dva na jednoho a několikrát si vyměnili kotouč. Druhý jmenovaý to vzal ve správné chvíli na sebe a přesnou střelou nad lapačku Kváči skóroval. Asistence: David Tomášek.
44:58
Fanoušci Motoru ženou svůj tým a doufají ve vyrovnání. Jejich tým ale stále prohrává o jednu branku.
43:58
Domácím teď chvíli trvalo, než založili útok. Nakonec se jim to povedlo, ale zastavil je ofsajd.
42:30
Nevím, čeho se motoráci o přestávce v kabině napili, ale nyní po ledě doslova létají. Další jejich šance ale zůstala nevyužita. Pavlinovu střelu vyrazil Růžička do rohu kluziště.
41:23
Motor nastoupil do třetí třetiny ve viditelně lepším rozpoložením, než tomu bylo v závěru druhé části. Zatím se ale Růžička nemusel moc snažit.
40:45
Pavel Pýcha pálil od modré čáry, ale střela to nebyla nikterak prudká a Růžička ji snadno chytil do lapačky.
40:24
Puk drží domácí tým, ale hraje se spíše ve středním pásmu.
40:01
Druhá perioda už nabídla jiný obraz hry. Pardubice byly jasně lepší a zaslouženě otočily vývoj utkání dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut. Domácí ve druhé třetině nestíhali se soupeřem bruslit a s blížícím se koncem druhé části už víceméně jen bránili prostor před Kváčou. Právě jemu mohou nakonec děkovat, že jsou stále ve hře. Mladý gólman totiž chytil několik nebezpečných šancí Dynama.
40:00
39:31
Motor se vymanil z tlaku a zkouší udržet puk v útočném pásmu. Zatím se mu to daří.
38:48
Pokračujeme hrou v obranné třetině Jihočechů. Ti teď bojují hlavně o to, aby jim před třetí třetinou soupeř neodskočil na vyšší náskok.
37:37
Doslova obří šance pardubického celku! Hosté ostřelovali Kváču a Matěj Beran z dorážky neuspěl. Brankář Motoru byl ale venku z branky a puk se odrazil k Marku Trončinskému. Ten vypálil tvrdě na zdánlivě prázdnou klec, ale Kváča se do ní ještě stihl přesunout a lapačkou puk vyškrábl.
36:45
Domácí nejsou schopní vyvézt puk ze třetiny. Pardubice dobře napadají.
35:58
Motor se snaží zaútočit, ale Pardubičtí k nim důsledně přistupují a všechny jejich akce tak končí už v zárodku.
34:24
Marek Trončinský projížděl za brankou a za zády poslal puk do ohně před domácí klec. Nikdo z domácích hráčů si ho nevšiml, a tak se dostal až k Davidu Tomáškovi, jenž tvrdou střelou z první trefil pouze lapačku Petra Kváči!
33:47
A Dynamo znovu točí Motor v jeho pásmu, domácí jsou v této části hry bezzubí.
32:14
Střelu obránce Petra Chaloupky zblokoval obránce Pavel Pýcha do ochranné sítě.
31:08
Pardubice snadno přečkaly oslabení a už jsou v pěti.
30:48
Motoru se nedaří, není schopen udržet se v útočné třetině.
29:44
Jiří Fronk dostal přihrávku na levý kruh, ale těsně přestřelil branku Martina Růžičky!
29:08
Zbytečný útočný faul Pardubic. Mladík Ondřej Panna dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
29:01
Domácím oddechový čas moc nepomohl, hned po buly jsou opět pod tlakem.
28:54
Motor si bere oddechový čas.
27:26
Využitá přesilovka Dynama, které se dostává do vedení! Pardubičtí skvěle sehráli útočnou akci a obránce Schaus krásnou diagonální přihrávkou z pravého kruhu našel na pravém kruhu čekajícího MARKA TRONČINSKÉHO. Ten si puk pohodlně přikopl bruslí na hůl a zakončil do odkryté klece. Asistence: Nicholas Charles Schaus.
27:08
Menší trest pro domácí mužstvo. Za sekání je vyloučený Jiří Fronk.
26:02
A je vyrovnáno! Nešlo však o nějaké vyšachování domácích, kteří byli nějakou dobu pod tlakem, ale spíše překvapivou akci. JÁN SÝKORA dostal ve středním pásmu puk od Schause a projel do útočného pásma. Obránce Pavlin před ním ustupoval, a tak vyslal před beka Motoru tvrdou ránu, která prolétla Kváčovi v ideální výšce mezi vyrážečkou a betonem. Asistence: Nicholas Charles Schaus a Rastislav Špirko.
25:16
Motoráci jsou pod tlakem. Pardubičtí mají puk pod kontrolou a kombinují v útočném pásmu.
24:29
Ondřej Panna dostal puk na levý kruh a pálil na Kváču. Brankář Českých Budějovic ale neměl zakrytý výhled, a tak neměl se střelou problém.
23:59
Hra je v pásmu Motoru, kde se Pardubice snaží o vstřelení vyrovnávací branky. Zatím k ní ale nemají blízko.
22:40
Pardubice jsou v pěti.
22:38
Do rány Žigy Pavlina z první obětavě padl Ctirad Ovčačík a zabránil tak potenciální gólové střele!
21:08
Ján Sýkora dostal na modrou čáru přesný pas a řítil se sám na Kváču! Podařilo se mu brankáře Motoru blafákem roztáhnout, ale nakonec ani nezakončil. I tak se jednalo o velkou příležitost.
20:56
Motor je v pěti a bude chvíli hrát početní výhodu.
20:40
Kapitán hostů Tomáš Rolinek byl zbytečně důrazný u branky Motoru. Dostává tedy trest za nedovolené bránění a bude se hrát čtyři na čtyři.
20:37
Nebezpečná šance hned v úvodu třetiny. Nicholas Schaus dostal puk pod sebe a vypálil z mezikruží na Petra Kváču. Ten měl s pukem problém, ale nakonec situaci vyřešil úspěšně.
20:01
První třetina nabídla zajímavý hokej, v němž měly nejprve o trochu navrch Pardubice. Ty však některé své nebezpečné střely neproměnily v gól, a tak udeřil Motor, který se ve 14. minutě ujal vedení po pěkné akci. Hokej byl ale víceméně vyrovnaný, ke konci třetiny si vytvořili hosté slušnou šanci na vyrovnání, ale nakonec z toho byla jen přesilovka, kterou budou ještě dohrávat ve druhé části.
20:00
19:04
Domácí kapitán Filip Novák dostává menší trest za hákování.
19:04
Pardubice zvedaly ruce nad hlavu a užuž to vypadlo, že je puk v brance. Ležící Petr Kváča ale vychytal dorážku Jána Sýkory!
18:42
Filip Novák poslal Růžičkovi tvrdý pozdrav do lapačky ze středního pásma.
17:48
Pěkná šance Motoru. Filip Vlček měl puk před Růžičkou a nadvakrát dorážel puk za dezorientovaného brankáře. Situace dopadla pro Pardubice úspěšně.
17:25
Michal Bárta měl puk na pravém křídle v útočné třetině, nikdo mu ale nenajížděl, a tak vypálil na Kváču.
15:44
Domácí se ochomýtali kolem branku, ale Růžička musel řešit jen kotouč hozený rukou Jiřího Fronka. Motor bojuje o navýšení náskoku.
14:56
Obránce Schaus měl puk na holi v útočné třetině a neměl ho komu dát, takže jej hodil na branku. Motoráci ho ale zblokovali a dopředu šel obránce Mitch Fillman, jenž vypálil z dálky na Růžičku.
13:04
Motor otevírá skóre dnešního zápasu a hlavní podíl na tom má útočník Čermák! Ten za brankou Pardubic famózně ustál útoky ze strany Rolinka, poté se vyhnul hitu Trončinského a poslal puk před branku. Tam číhal jeho slovenský parťák MICHAL CHOVAN, který měl dostatek času na zakončení, a trefil se krásně do prostoru mezi vyrážečku a beton. Asistence: Miloslav Čermák.
11:02
Pardubice jsou v plném počtu. Tahle přesilovka se Motoru nepovedla.
11:01
Obránce Ján Mucha pálil od modré čáry, ale Růžička vyrazil puk pomocí betonů.
10:21
Hosté drží Motor daleko od své branky. Domácí fanoušci nemohou být s průběhem přesilové hry svého mužstva spokojeni.
09:02
Petr Čáslava oslabí svůj mančaft. Nováka v šanci zfauloval a dostává dvě minuty za hákování.
09:01
Obrovská šance Motoru! Štěpán Hřebejk dostal puk na levé křídlo a zpoza obránce vypálil na Růžičku. Ten vyrazil kotouč pouze před sebe a k dorážce se dostal kapitán Filip Novák, který ale nakonec nedostal puk za brankovou čáru.
07:58
Domácí jsou teď o něco aktivnější, ale chybí tomu střelecké pokusy.
06:46
Pěkná akce Motoru. Fronk rozehrál chytře na zadní mantinel na rozjetého Heřmana. Ten pustil puk pod sebe a Luboš Rob okamžitě z první vypálil. Gólman Růžička byl dobře připravený u tyče.
06:34
Rastislav Špirko pronikl do útočného území a prověřil Kváču. Ten střelu chytil a raději ji podržel ve výstroji.
05:48
Na ledě se objevuje v dresu domácího týmu obránce Dušan Žovinec. Motor tedy zřejmě začal rovnou se sedmi beky.
04:13
Domácí mladé pušky se usadily v útočné třetině a vyměnily si pár slušných přihrávek. Na bránu ale nevystřelily.
03:07
Oba týmy jsou v plném počtu.
03:05
Marek Trončinský vjel do útočného pásma a pěkně vypálil. Jeho tvrdá rána mířila jen těsně nad branku Motoru!
02:22
Hosté hrají v pěti a mají před sebou krátkou přesilovku.
02:20
Petr Čáslava od modré čáry mířil těsně vedla Kváčovy svatyně.
01:14
Pardubice vypálily, konkrétně Michal Bárta střílel z pravého kruhu a Kváča pohotově máchl lapačkou.
01:07
Poměr sil na ledě se vyrovná. Domácí špatně střídali a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vlastimil Dostálek.
00:22
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Hubáček – 2 min., podražení).
00:03
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Fronk, Rob, Heřman – Dostálek, Vlček, Hřebejk (A) – Šulek, Škoda, Babka.

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Hübl) – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava (A), Zajíc – P. Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (C) – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Frodl, Zavřel.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeský celek na tom není o moc lépe. Motor sice hned v prvním kole senzačně vyhrál za tři body v Pardubicích, od té doby ale podobný úspěch nezopakoval. Poslední tři utkání České Budějovice prohrály a získaly v nich alespoň dva body, protože Jihlava dvakrát zvítězila až po uplynutí základní hrací doby. Pokud si nechce Motor své fanoušky rozlítit, v pátek musí za každou cenu vyhrát.
HC DYNAMO PARDUBICE
Pro Pardubice už začíná být situace hodně kritická. Tradiční extraligový účastník ve čtyřech zápasech baráže ani jednou nevyhrál za tři body a je na posledním – tedy sestupovém – místě. Dynamo ve třetím barážovém kole vyhrálo v Karlových Varech na nájezdy 5:4, ale v posledním zápase už na stejného soupeře nestačilo v prodloužení – 2:3.
Vážení hokejoví fanoušci, vítám vás u sledování online textového přenosu z dalšího barážového utkání. V pátek v podvečer se spolu utká domácí ČEZ Motor České Budějovice a HC Dynamo Pardubice. V současné době se jedná o třetí a čtvrtý celek barážové skupiny a již bude poměrně důležité, které mužstvo vyhraje. První vzájemný duel v Pardubicích vyhrál Motor 2:1. Páteční zápas začíná v 17:30.