Karlovy Vary - Pardubice: Trestné střílení! Tomáš Rolinek vstřelil gól na 3:5

Utkání je u konce, více jak stovka pardubických fanoušků se raduje, zatímco ti domácí již nějakou tu minutku pryč. Pardubice udělaly důležitý krok k možné záchraně extraligy a získaly všechny tři body. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování.
59:51
Ještě je tu jedno zakázané uvolnění Dynama, to ale nic nezmění.
59:25
Pardubice vyhazují, toto utkání už neprohrají.
58:53
Domácí to ještě zkouší, moc šancí už ale nemají.
57:57
Domácí zkoušeli pár střel z několik stran, ani jednou ale branku netrefili.
57:30
Další vyhození Dynama do středního pásma.
57:00
Rozhodčí nyní štvou většinou fanoušků, až moc přerušují hru. Někteří fanoušci i ostatní činovníci už se dost možná vidí doma.
56:31
Schaus šikovně zalehl kotouč u mantinelu, hra je přerušena a Pardubice mohou vystřídat.
56:13
Hubáček padl do střely a puk se mu schoval v dresu. Hra je přerušena, Pardubice již ve čtyřech.
56:06
Domácí si zahrají další přesilovou hru, 3 vteřiny dokonce 5 na 3! Skuhravý objížděl branku a brankář Růžička (PCE) po podrazil! Trest odsedí Ščotka.
54:44
Tomáš Harant (KVA) si nyní zahrál na pana Holého, čili tiskového mluvčího Energie. Rozhodčímu pěkně od plic řekl, co si o něm myslí a ten s dvěma osobními tresty poslal rovnou do sprchy.
54:26
Růžička měl puk pod sebou, rozhodčí nechával hráče hrát, nikomu se ho ale zpod pardubického brankáře vydolovat.
54:08
Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Petr Čáslava (PCE).
54:05
Dynamo hraje v plném počtu, avšak ne na dlouho...
53:00
Zas a znovu, energetici se dostali do ofsajdu, vhazuje se tak ve středním pásmu.
52:38
Dynamo může být za oslabení vlastně ve finále rádo, zatím to přežívá bez většího vzrušení, v této fázi zápasu se Pardubicím pět minut klidu hodí.
52:09
Při další akci zabránil domácím v postupu kupředu ofsajd, následuje komerční přestávka.
51:44
Baránek už skoro pálil do odkryté klece, jeden z obránců mu ale výborně zabránil!
50:48
Harant od modré trefil hned prvního bránícího hráče, který navíc již ležel na ledě. Toto je opravdu hrozný výkon karlovarské Energie.
50:02
Minuta přesilovky je pryč a jediné, co domácí stihli, je inkasovat pátý gól.
49:12
Dynamo právě vstřelilo branku!
TOMÁŠE ROLINEK je tím správným exekutorem, bez větších problém propálil Závorkou mezi rukou a tělem a posílá Pardubice v oslabení do dvoubrankového vedení!
49:12
Jakub Flek fauloval ujíždějícího Rolinka a je z toho trestné střílení!
49:01
Nakonec z toho je trest pro Marka Trončinského na pět minut a osobní trest do konce utkání! Obrovská šance pro Energii! Trest odpyká Jan Starý.
49:01
Na ledě zůstal po střetu s protihráčem ležet Vladimír Sičák, rozhodčí se ještě radí ohledně vyloučení.
Dnešní utkání sleduje 3724 diváků, fronty před utkání, které slibovali halou plnější, trochu zkreslovaly.
48:06
Obávám se, že nyní budeme sledovat klasický barážový hokej. Energie bude tlačit do plných, Dynamo se bude bránit a nic z toho nebude, takových zápasů jsme již v KV Areně viděli hodně.
47:15
Rýgl nyní probruslil polovinu kluziště s pukem na hokejce, jakmile ale přihrál, tak o puk přišel.
46:51
Bárta nyní předvedl klasickou hokejovou logiku – zcela úmyslně natlačil Beránka na brankáře, poté se hned vydal svého brankáře pomstít.
45:54
Obránci Energie se snaží zašlápnou puk v obranném pásmu, rozhodčí ale jednoznačně dal najevo, že se pískat nebude. No, hráči stáli v rohu dál.
45:25
Vojtěch Tomeček, který na skórování potřebuje průměrně tak deset šancí, byl dnes teprve u čtvrté. Uvidíme, jestli se mu dnes podaří uspět.
44:44
Pardubice ukazují, jak je to lehké. Nahodí puk na branku a ihned jej jedou dva hráči vybojovat, nakonec je z toho po Závorkově zaklenutí alespoň vhazování.
43:57
Zdá se, že se domácí do nižší soutěže těší, protože výkon, který předvádí na začátku této třetiny, by tomu odpovídal.
43:35
Energetici teď měli tři perfektní šance, všechny ale prováhali a ani jednou nevystřelili, neskutečné, co dokáže Energie nevyužít.
42:41
Tvrdá střela od modré sice mířila na branku, po několika tečích nakonec ale skončila až v ochranné síti. Brankář Růžička vůbec nemusel zasahovat.
41:54
Zatím se hraje bez přerušení, většinou ale ve středním pásmu. Ani jeden celek není pořádně schopný založit útočnou akci.
41:00
Dynamo nastoupilo mnohem aktivněji, hlad po vítězství je z jejich strany o něco větší.
40:32
Nahození na Závorku, ten kryje.
40:01
Máma ze sebou i druhou dvacetiminutovku, která byla ještě divočejší! Dynamu se nejprve podařilo vyrovnat díky Ovčačíkovi, následně Energie znovu odskočila do vedení zásluhou Vachovce. Poté ale přišla osudová půlminutka Sýkorek. Nejprve srovnal na 3:3 Ján Sýkora a následně Petr Sýkora. Slovenský útočník se však po střele sám poslal do mantinelu a z ledu se sbíral hodně dlouho, uvidíme, jestli naskočí.
40:00
38:59
Po chvilce navíc přichází zakázané uvolnění, hra se tedy stěhuje před Závorku.
38:11
Dynamo je nyní jednoznačně na koni, Energie to teď vůbec nezvládá...
38:02
Domácí se ještě pokoušeli zachránit přesilovkou v poslední vteřině tvrdou střelu, tu ale snadno zblokoval Špirko.
37:02
Růžička a zase Růžička! Nejprve vykryl tvrdou ránu od modré, následně si poradil i bekhendovou dorážkou, a to už byl roztažený na ledě...
36:35
Spousta divák již odchází k bufetu, z přesilovky Energie tak trochu bolí oči...
35:57
Teď se Pardubice přepočítali, na ledě jich totiž bylo šest. Přichází tak přesilovka pro domácí.
35:16
David Honzík velmi naštvaný na své spoluhráče sám opouští ledovou plochu, místo něj tak naskakuje Tomáš Závorka!
35:16
Tohle bude domácí mrzet... Krásná akce Dynama, ve které se perfektní střelou pod víko z mezikruží ukázal PETR SÝKORA! Dynamo se tak dnes znovu dostává do vedení! Asistence: Lukáš Nahodil
34:50
Nedáš – dostaneš! Nejprve domácí ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu, to ale neproměnili a z protiútoku se radují hosté! JÁN SÝKORA se protáhl za obranu a i přes bránící Dvořáka se prosadil. Asistence: David Tomášek
33:52
Teď už to ale karlovarský kapitán Skuhravý přehnal (KVA) a rozhodčí mu na to neskočili. Opět přihrál a tentokrát už dostal dvě minuty za nafilmovaný pád.
33:20
Tomáš Kaut (PCE) oslabí svůj tým na dvě minuty, provinil se totiž sekáním.
33:13
Hosté se pokoušeli prodrat po dlouhé době do útoku, zastavil je ale ofsajd.
32:19
Domácí se znovu dostali do pásma, znovu ohrozili Růžičku, tentokrát ale podržel. Následuje komerční pauza.
31:37
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Už to vypadalo na další zmařenou šanci Energie, nakonec je z toho ale třetí branka! Rohan nahodil puk lehce na branku a MICHAL VACHOVEC ho lehce protečoval za bezmocného Růžičku, domácí tak zase vedou! Asistence: Martin Rohan a Vladimír Sičák
31:08
Domácí mají nyní kotouč více na svých holích, snaží se dostat do pásma, nedaří se jim tam ale udržet.
30:26
Myslím, že to byl Schaus, který tvrdě vystřelil z protiútoku. Honzík si každopádně puk schoval ve své výstroji, i když se pro jistotu ještě za sebe ohlédl.
29:58
Tomeček se znovu hnal vstříc brance, tentokrát jeho střelu výborně zablokoval Ščotka, který si vysloužil velikou pochvalu do brankáře.
29:40
Flek výborně zavezl puk do pásma, ne kruzích našel volného Tomečka, ten ale opět trefuje pouze brankáře Růžičku...
29:03
Domácí drží hosty pod tlakem, nemohou se ale dostat do vyložené šance.
28:17
Domácí mají šanci vzít si vedení zpět, budou hrát totiž přesilovou hru. Petr Chaloupka (PCE) obdržel dvě minuty za držení.
27:24
Nenápadná akce, ze které přichází vyrovnání! CTIRAD OVČAČÍK nahodil puk lehce od modré čáry, Honzíkovi se hodně dobře clonilo a puk propadl až do branky. Asistence: Marek Trončinský a Michal Bárta
27:03
Hubáček pěkně pálil z otočky, Honzík ale reflexivně zasáhl.
26:15
Domácím se nedařilo uklidnit hru, vše bylo hodně rozhárané, tak nakonec vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.
25:13
Dynamo je opět v plném počtu, podařilo se mu ubránit přesilovce Varů a může se tak znovu hnát za vyrovnáním.
24:45
Přesilovka je to ze strany domácích opravdu špatná. Puk se jim sice podaří dostat do pásma, už ho ale nedokážou udržet.
23:54
Další chyba Skuhravého, tentokráte nezpracoval puk na modré, Bárta ho pak prohnal přes celé hřiště a ušetřil spoustu času.
23:39
Domácí rozjeli kombinaci ve třech, Skuhravý si ale puk špatně zpracoval a jen ho po ledě poslal lehce do lapačky Růžičky.
23:05
Flek upaloval sám na branku, Ján Sýkora (PCE) ho ale sekl přes ruku, které střílel, obdržel však pouze dvě minuty za sekání, trestné střílení se nekoná.
22:07
Petr Sýkora tvrdě vypálil zpoza modré čáry, jeho střelu ale přizvedl obránce a puk skončil až v ochranné síti.
21:31
Sičák pálil od modré čáry, Růžička byl ale pozorný a puk bez větších problémů vyrazil pravým betonem.
20:36
Domácí již útočili do plných, zastavil je ale čárový sudí odpískáním ofsajdu.
20:24
Domácí se ve zbytku přesilovky snažili dostat do pásma, nezbedný puk ale po mantinelu utekl až mimo hrací plochu.
20:01
První třetina nabídla hodně divoký hokej, když se hned po čtyřiceti vteřinách dostali hosté do vedení díky Rolinkovi. Domácí ale zabrali a o pár minut později srovnal Flek. V polovině třetiny ještě přidal branku další zástupce karlovarské třetí formace Gríger, který tak dokonal obrat a poslal domácí do vedení, které jim vydrželo až do konce první dvacetiminutovky.
V poslední vteřině ještě u mantinelu Trončinský velmi ošklivě trefil Rachůnka na stojnou nohu, díky čemuž velmi špatně dopadl na led. Rozhodčí už se ale pískat nechystá, tento ne zrovna v očích domácích fanoušků čistý zákrok zůstane nepotrestaný.
20:00
19:47
Dynamo se osvobozuje...
18:59
Hned tři hráči se po střele od modré snažili dorazit puk do Růžičkovy branky, pardubická brankář se ale skvěle pohyboval a všechny pokusy pokryl!
18:36
Přesilovka pro domácí, Schaus (PCE) v rohu zahákoval Skuhravého a dostal dvě minuty.
17:34
Beránek sice dojel rychlý puk, ale fyzicky mnohem silnější obránce jej o něj připravil a Dynamo může do útoku.
16:28
Čáslava po buly nahazoval od modré, puk ale jen proletěl kolem Honzíkovy branky.
16:13
Domácí se pokoušeli o rychlou rozehrávku, puk ale i přes rychlý sprint Tomečka skončil na zakázaném uvolnění.
15:37
Karlovarští se ale nadále drželi v pásmu, dokud se z něj sami nevyhnali špatnou přihrávkou.
15:17
Nečekaný odraz puku od zadního mantinelu nyní překvapil Růžičku, kterému následně malý kousek gumy málem propadl za záda, vše ale stihl zachránit na poslední chvíli.
14:38
Domácí si nyní v pásmu Pardubice vytvořili veliký tlak, třetí formace složená z malých štírků dělala obraně Dynama obrovské problémy, nakonec se ale hosté ubránili.
13:50
Jan Starý si vybrusli mezi kruhy, jeho střela skrz chumel hráčů ale na Honzíka neprošla, puk se odrazil do rohu kluziště.
13:07
Ve skrumáži u mantinelu vybojoval puk Dvořák, po mantinelu si to ale namířil do ochranné sítě. Vhazuje se tak v obranném pásmu Energie.
12:28
Poslední vzrůstem malý Gorčík sundal jihlavského Bilčíka, nyní si poradil si s Čáslavou, jehož pokus o hit mu moc nevyšel. Na karlovarském útočníkovi je vidět za poslední zápasy obrovské zlepšení.
12:12
Baránek se snažil zachytit puk na modré, byl ale až tak neposedný, že mu vyskočil na střídačku hostů. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
11:56
Flek šikovně zachytil rozehrávku a bekhendem puk nahodil na hostujícího brankáře, vybojoval tak vhazování alespoň v útočném pásmu.
11:34
Dva tvrdé zákroky na hranici pravidel, na každé straně jeden, rozhodčí ale ani jeden nepotrestal.
10:13
Přesilovku sice domácí nevyužili, ale o chvíli později skórují! Karlovarští se dostali do útočného pásma do přečíslení, Beránek adresoval puk skrz pásmo DÁVIDU GRíGEROVI, který sice měl menší problém se zpracováním, ale nakonec dokázal za Růžičku puk poslat. Asistence: Ondřej Beránek
09:49
Hosté hrají v plném počtu, a druhá přesilovka v tomto zápase tak nebyla využita ani ze strany Energie.
09:19
Tomeček pak zkoušel najít před brankou Fleka, přihrávku na něj ale obránce zachytil a podařilo se mu vyhodit.
08:41
Rachůnek hledal před brankou Tomečka, ten ale puk protečoval jen mimo branku.
07:49
Přesilovka taktéž pro Energii. Ovčačík (PCE) měl obrovské problémy při bránění Beránka, kterého nakonec musel svalit k zemi nedovoleným zákrokem.
07:21
Rychlý protiútok vedl po pravé straně Tomeček, který nakonec vzal zakončení na sebe, Růžička ale puk bez problémů vyrazil betonem.
06:50
Rohan vyrobil hrubici při zpracování puku, tu naštěstí pro Energii Honzík zachránil.
06:29
Martin Weinhold, který odseděl dvě minuty za Skuhravého, je již zpátky na hřišti. Největší šanci v uplynulých dvou minutách si tak v oslabení vytvořily kupodivu Karlovy Vary.
06:18
Gorčík šikovně vyvezl puk z pásma a domácí si dokonce vytvořili šanci, Tuominen ale měl puk před Růžičkou na dlouhou hůl a nedokázal tak vystřelit. Následná střela od modré již pardubickému brankáři nedělala problémy.
05:44
Harant vybojoval puk v rohu kluziště a vyhodil ho na druhou stranu hřiště, oba celky mohou vystřídat.
05:17
Od modré to zkoušel obránce před branku na svého spoluhráče, jeden z Karlovarských ale puk vyrazil až do ochranné sítě.
04:57
Domácí rychle vyhodili, hosté zavezli puk do pásma, Honzík ho ale měl pod kontrolou.
04:29
Máme tady první přesilovku pro Energii a jako již tradičně odchází na trestnou lavici kapitán Skuhravý (KVA). Ten obdržel dvě minuty a osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.
03:50
Až nyní se po levé straně probojoval do pásma jeden z hráčů v červených , zdá se, že to byl Beran. Tvrdá střela od mantinelu ale Honzíkovi problémy nenadělala.
03:33
Energetici jsou po vyrovnávací brance hodně aktivní a Pardubice se namohou pořádně dostat ven z obranného pásma.
02:43
Domácí nahazují puk do pásma, tam se ho snažili vybojovat v rohu kluziště. Byli úspěšní, ale sami se vyhnali z pásma.
02:05
Tomu říkám začátek zápasu! Pardubice sice rychle vedly, ale máme už vyrovnáno! Rychlé zavezení puku do útočného pásma, kde se k němu dostal JAKUB FLEK a trefil se přesně k pravé tyči Růžičkovy branky! Bez asistence.
01:23
Do útoku se dostali také hned domácí, Michal Vachovec se pokoušel dorazit puk přes Růžičku, ten ho ale udržel pod svými betony.
00:40
Výtečný začátek zápasu od Dynama, které se po čtyřiceti vteřinách dostává do vedení! Tomášek výborně zavezl puk do pásma, natáhl na sebe obránce a našel před brankou zcela volného TOMÁŠE ROLINKA, který už pohotově zametl puk do odkryté branky! Asistence: David Tomášek
00:28
V úvodních vteřinách se na puku drží více hosté a okupují útočné pásmo.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, zdá se, že se technické problémy podařilo vyřešit a můžeme se tedy věnovat hokeji!
KV Arena sice již zhasla, úvodní buly ale bude minimálně o 5 minut opožděno, nastal neurčitý technický problém s vraty u vjezdu rolby na hřiště.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Kindl, Tuominen, Gorčík.

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Čáslava (A), Schaus, Ovčačík, Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Zajíc – Rolinek (C), Nahodil, P. Sýkora (A) – Hubáček, Špirko, J. Sýkora – M. Bárta, Tomášek, Beran – Panna, T. Kaut, Starý.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Jelínek, Pešek.
Poslední kolo třetí čtvrtiny baráže

Oba extraligové celky jsou nyní v obrovském ohrožení. Energie i Dynamo mají shodně 11 bodů a okupují 3. a 4. příčku v tabulce. Na své prvoligové soky ztrácí dva body, po dnešku to tak tedy může být opět znovu ještě vyrovnanější, nebo se náskok může ale zase na druhou stranu navýšit. Tipnout si vítěze je velmi těžké, výkony týmů jsou velmi nevyrovnané a každý zápas je jedinečný. Kdo předvede méně chyb, což platí především pro Karlovy Vary, bude úspěšnější.

Energie v posledním utkání na ledě Budvar arény nepřevedla nejlepší výkon, nakonec z něj brala bod za prohru v prodloužení. Během zápasu ale měli spoustu šancí na to odjet domů se třemi body, díky čemuž by se v tabulce vyhoupli na první pozici, to se jim ale nezdařilo, a tak zůstávají poslední.

Dynamo zajíždělo v pátek do Jihlavy a vypadalo to s ním opravdu špatně. Před poslední částí totiž Pardubičtí prohrávali už o tři branky, v té poslední se ale zvedli a dovedli zápas až do nájezdů, v těch ale Dukle podlehli. Ani druhý extraligový celek tak ve sváteční den neuspěl a Velký pátek se tak pro ně moc velikým nestal.
Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu baráže o Tipsport extraligu, ve kterém se spolu v rámci 9. kola střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a HC Dynamo Pardubice. Zápas, který již může hodně napovědět, začíná v KV Areně v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.