Pardubice - Karlovy Vary: Hosté bojují o šanci na udržení! Trefil se Marek Baránek, 1:2

Utkání končí, Karlovy Vary jsou i nadále ve hře a baráž zůstane do nejposlednějšího zápasu vyrovnaná! V jedenácté minutě poslední třetiny za vyrovnaného stavu Dynamo hrálo přesilovou hru, ale do samostatného úniku se dostal Marek Baránek a v oslabení vstřelil vítězný gól svého týmu. Karlovy Vary totiž těsný náskok udržely i přes několik velkých šancí soupeře až do konce a dvě kola před koncem baráže jsou stále ve hře o účast v nejvyšší soutěži. Dynamo si naopak svou pozici opět pořádně zkomplikovalo. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
59:22
59:01
Schaus to zkoušel po přihrávce střelou od mantinelu, ale Honzík kryje.
58:35
Další střela Dynama končí v ochranné síti! Ještě předtím Schaus netrefil poloodkrytou branku!
57:57
Po odrazu kotouče od mantinelu Energie vyhazuje přes všechny čáry.
57:42
K oddechovému času sáhlo také Dynamo.
57:42
Schaus to zkoušel střelou přes Tomáše Haranta, ale Honzík byl připraven.
57:22
Hosté si ještě před oslabením vyžádali oddechový čas.
57:22
Vary se dokonce provinily faulem a Dynamo bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Victor Baldajev.
56:55
Dynamo vůbec nehodlá půjčit Energetikům kotouč a krouží v útočném pásmu.
56:07
Východočeši se ženou za vyrovnáním a znovu zamkli svého soupeře v útočném pásmu! Honzík raději přerušuje hru po nepříjemné situaci v brankovišti.
55:02
Matěj Beran se se svou pětkou také dostal před branku, ale po zadovce od spoluhráče netrefil branku.
54:39
Vary drží útočné pásmo.
53:54
Růžička teď natřikrát zasahoval proti rozvíjejícímu se útoku Energie, který založil z trestné lavice čerstvý Martin Kohout! Stále je to ovšem o gól.
53:36
52:39
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Přesilovka klíčová byla, ale pro Energii! Antonín Dušek uviděl mezeru v pardubické obraně a poslal do úniku MARKA BARÁNKA, který s přehledem posílá Vary do vedení! Asistence: Antonín Dušek.
51:36
V klíčové fázi zápasu dochází k přesilovce domácích. David Gríger dostává dvě minuty za držení. V souboji s Lukášem Nahodilem si ale přivodil nějaké zranění a za doprovodu lékařů míří na střídačku. Trest odpyká Martin Kohout.
51:02
Jakub Flek sprintoval od vlastní brány až do středního pásma, odkud vypálil, ale jeho pokus vylétl až do ochranné sítě.
50:09
Dnešní utkání sleduje 9 299 diváků.
48:54
Vary dnes hrají opravdu o všechno a drží se v útočném pásmu, Růžička je ale pozorný a všechny pokusy vyráží.
47:34
Martin Růžička znovu vytáhl fantastický zákrok proti Jakubu Flekovi, jenž stál úplně sám před pardubickým brankářem! Růžička se roztáhl po brankové čáře a betonem zastavil kotouč v cestě za čáru.
46:28
46:18
Po odrazu kotouče stála před Nahodilem úplně prázdná brána v postavení podle regulí, ale pardubický útočník se vůbec netrefil!
45:46
Dynamo doráží na branku Energie, ale ta se zuby nehty brání!
45:05
Po dalším vhazování Vary vyhazují přes všechny čáry.
44:56
Nicholas Schaus v pokračující přesilovce znovu vypálil, tentokráte dokonce kotouč dostal až do branky, ale gól nemůže platit, protože branka vypadla ze svého postavení.
44:33
Rozhodčí po poradě s videem rozpažil a i nadále platí stav 1:1! Kotouč nakonec brankovou čáru nepřešel.
44:33
Bude se volat! Ihned po vhazování napřáhl Nicholas Schaus a kotouč po odrazu od zadního mantinelu někdo z pardubických došťouchal za brankovou čáru. Situace byla ovšem velmi nepřehledná a rozhodčí míří k telefonu.
44:28
Následně si Dynamo zahraje první přesilovku v dnešním utkání. Vladimír Sičák usedá na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry – posunutí branky.
44:12
Henri Tuominen operoval s kotoučem za brankou Dynama, ale přišel o kotouč a domácí jsou vepředu.
43:46
Po vhazování v útočném pásmu Dynama znovu nebezpečně vypálil Petr Chaloupka, tentokráte ale svým příklepem netrefil branku.
41:46
Ondřej Beránek šikovně proklouzl do útočného pásma přes několik domácích hráčů a spíše nepovedenou přihrávkou z ostrého úhlu nakonec zaskočil Růžičku, skóre se ale nemění.
40:58
Dynamo hledá cestičky do útočného pásma, ale zatím se mu to příliš nedaří.
40:01
Po druhé siréně už v Pardubicích platí, stejně jako v Českých Budějovicích, vyrovnaný stav utkání. Karlovy Vary přidaly na aktivitě a byly hodně nebezpečné. Zhruba v polovině zápasu mohl vyrovnat Jakub Flek, ale proti jeho blafáku do bekhendu při samostatném úniku skvěle zasáhl Martin Růžička. Západočeši se prvního gólu dočkali ve třicáté šesté minutě. Ctirad Ovčačík propadl na obranné modré čáře, čehož využil Victor Baldajev a střelou nad lapačku Martina Růžičky vyrovnal na 1:1. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne zhruba v 19:43.
40:00
39:25
Zkoušel to i Lukáš Nahodil, ale ani on nebyl úspěšný.
38:52
Petr Sýkora dostal přihrávku přímo do mezikruží, ale vůbec netrefil branku!
38:32
V posledních minutách druhé třetiny se Dynamo zase drží ve svém útočném pásmu a Energie raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
36:38
Další nebezpečnou střelu Energie Růžička vyráží těsně nad!
35:37
Začínáme od začátku! Ctirad Ovčačík trestuhodně přišel o kotouč na obranné modré čáře, čehož využil VICTOR BALDAJEV a rozvlnil síť střelou nad Růžičkovu lapačku. Asistence: Michal Vachovec.
34:56
Tomáš Rachůnek posílal nebezpečnou přihrávku přímo před Růžičku, naštěstí pro Dynamo ale kotouč odpálil bránící hráč!
33:34
Dynamo založilo útok, ale po zajímavém odrazu kotouče se najednou na druhé straně objevil zcela volný Martin Kohout. Snažil se sice počkat na své spoluhráče v útočném pásmu, ale nakonec puk pouze nahodil na pardubickou branku.
32:50
Ovčačík dostal přihrávku přímo před branku, ale z první vysoko přestřelil.
32:17
Nahodil kroužil kolem karlovarské branky, nakonec si vybruslil do mezikruží a poslal Honzíkovi bekhendový pozdrav. Hra je přerušena.
31:16
Ze středního pásma prověřil pozornost Martina Růžičky Henri Tuominen, pardubický brankář ale jeho pokus vyráží do rohu.
29:48
Trončinský byl pozdě v suboji o puk ve středním pásmu a vznikl z toho samostatný únik Jakuba Fleka, který si kotouč nachystal do blafáku na bekhend, ale Martin Růžička vytasil fantastický zákrok lapačkou!
29:21
Martin Růžička raději přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
29:05
Energie teď zamkla Dynamo v útočném pásmu.
28:21
Petr Čáslava poslal ukázkově na mantinel Tomáše Rachůnka a hala tleská.
27:21
Petr Sýkora dostal ve středním pásmu nabídku na samostatný únik, ale puk mu přišel na paty a pardubický útočník jej nebyl s to zpracovat.
26:13
Další střela od mantinelu, Růžička tentokrát ale vyrazil kotouč přímo před sebe a jen těsně jej nezasáhl dojíždějící útočící hráč Energie!
26:06
Několik šancí si teď připravila i Energie a na chvíli držela útočné pásmo. Od mantinelu vypálil David Gríger, Růžička přerušil hru a následuje komerční přestávka.
24:48
Rázem mohlo být ale vyrovnáno! Vojtěch Tomeček se dostal sám před Růžičku, ale trefil pouze pardubického brankáře! Sledujeme opravdu zajímavou pasáž hry.
23:25
Další velká šance! Petr Čáslava nahodil od mantinelu kotouč na Honzíka a ten se přehoupl přes jeho rameno přímo na hůl Jana Starého, který měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal zakončit!
22:27
Petr Chaloupka vypálil od modré a Matěj Beran tečoval jen těsně vedle! Dynamo navázalo na závěr první třetiny a je o hodně lepší.
21:34
To šance Tomáška už byla daleko větší! Pardubickému útočníkovi stačilo po přihrávce zvednout kotouč přes Honzíkův beton, to se mu ovšem v pádu nepodařilo!
21:02
Nahodil se dostal dopředu, ale jeho bekhend nebyl pro Honzíka nijak zvlášť nebezpečný.
20:01
První třetina je tedy u konce. Karlovy Vary dnes hrají o všechno, ale po první dvacetiminutovce v Pardubicích prohrávají o gól. Herní projev obou mužstev byl dlouho vyrovnaný, Dynamo se do tlaku dostalo až v závěru třetiny a prvním gólem za Pardubice otevřel skóre Petr Chaloupka. Druhá třetina začne zhruba v 18:51.
Po první siréně se ještě za Růžičkovou brankou strhla mela, ale rozhodčí ji vyřešili, zdá se, bez trestů.
20:00
19:16
Nicholas Schaus ujel podél mantinelu a trefil špičku Honzíkova betonu!
18:31
Až teď po nepovedené přihrávce domácích hru uklidňuje Tomáš Harant a dostává kotouč na zakázané uvolnění.
18:00
Dynamo pokračuje v obrovském nátlaku a drží útočné pásmo.
16:38
Dynamo právě vstřelilo branku!
Chvíli po vhazování v útočném pásmu otevírá skóre dnešního zápasu svým prvním gólem za Dynamo PETR CHALOUPKA, jenž přijal přesnou zadovku od Petra Sýkory na modrou čáru a zápěstím rozvlnil karlovarskou síť! Asistence: Petr Sýkora a Tomáš Rolinek.
16:00
Dlouhá přihrávka Západočechů z vlastního obranného pásma skončila až na zakázaném uvolnění.
15:12
Trončinský posílal kotouč před branku na teč od modré čáry, ale černá pryž přistála až na hrudi Honzíka.
14:34
Teď dostal nabídku na výlet dopředu Tomáš Harant, ale kotouč na útočné modré nezpracoval.
13:53
V druhé polovině první dvacetiminutovky se kombinačně nedaří ani jednomu týmu a útoky z obou stran končí povětšinou ve středním pásmu.
12:06
Útok Pardubic na druhé straně zastavil ofsajd, načež následuje komerční přestávka.
11:47
Martin Kohout se vydal dopředu spolu s Duškem, kterému také předal kotouč, ale jeho střela byla hodně, hodně nepřesná.
11:02
10:48
Varům se přesilovka vůbec nedaří, Dynamo vyhazuje jeden puk za druhým.
09:02
Karlovy Vary si zahrají další přesilovku. Jan Starý dostává dvě minuty za podražení.
07:51
Matěj Beran vybojoval kotouč ve středním pásmu, ale byl sám proti třem karlovarským hráčům. Pokusil se sice o střelu, ale ta neměla potřebnou razanci a navíc minula branku, byť jen těsně.
06:36
Petr Hubáček zatáhl kotouč do útočné třetiny, za brankou Honzíka ovšem Dynamo zahrálo nepřesně a Vary ihned vyrazily dopředu. Jakuba Fleka ovšem cestou za Růžičkou zastavil ofsajd.
06:24
Rolinek s Nahodilem si šikovně vyměnili kotouč mezi karlovarskými obránci a centr první formace stanul tváří v tvář Honzíkovi, blafákem do forhendu jej ovšem nepřelstil!
05:15
Nicholas Schaus se snažil proklouznout do útočné třetiny domácích, ale zastavil jej ofsajd.
04:06
Po chybě v domácí obraně se před Růžičkou zjevil zcela volný Henri Tuominen, ale zakončil pouze do jeho betonů!
03:38
Martin Kohout po přihrávce projel podél mantinelu až do útočného pásma a vypálil na Růžičku, pardubický gólman ale s tím to pokusem neměl žádné potíže.
03:14
Nepovedená přihrávka Dynama znamená první zakázané uvolnění v dnešním zápase.
02:26
02:24
Dvě rychle po sobě jdoucí střely teď vyprodukovala Energie. První z ostrého úhlu vyrazil Růžička na modrou, odkud pálil nepřesně jeden z obránců.
01:34
Domácí dostávají kotouč ze třetiny.
01:04
Po střele od modré čáry se k nebezpečné dorážce přímo před Růžičkou dostal Jakub Flek, ale zakončil pouze do pardubického brankáře!
00:26
Místo toho se ovšem musí Dynamo chystat na oslabení. Tomáš Rolinek totiž sekal do svého soupeře a dostává dvě minuty.
00:09
První vhazování dnešního zápasu získali domácí a mohou se věnovat založení útoku.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, P. Hubáček – M. Bárta, Špirko, Beran – Starý, T. Kaut, Panna.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Sičák, Tomáš Dvořák, Baránek, Weinhold, Baldajev – V. Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, M. Zadražil, Dušek.

Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan.
O bod za Dynamem se na třetím místě drží ČEZ Motor České Budějovice a proti Jihlavě by nutně potřeboval bodovat. To samé platí i v táboře posledních Energetiků, pro které je, v případě, že chtějí hrát extraligu i v sezoně 2017/2018, vítězství dokonce podmínkou, a to ve všech zbylých utkáních včetně toho dnešního. Začínáme v šest večer!
Barážová tabulka po devíti odehraných zápasech dostala výraznější obrysy. První místo s dvoubodovým náskokem patří i nadále jihlavské Dukle, jejíž krasojízdu podtrhl další přesvědčivý výkon na ledě Českých Budějovic, kde vojáci zvítězili 5:1. Jihlava má na kontě 16 bodů a extraligu má na dohled. K záchraně extraligové příslušnosti se v posledním kole přiblížilo také Dynamo právě díky zmíněné výhře nad Energií. Momentálně mu patří druhá příčka se ziskem 14 bodů.
Tyto dva celky na sebe narazí podruhé ve třech dnech, v neděli totiž Energie hostila deváté kolo barážových klání. Domácí v utkání dvakrát vedli, ale Dynamo nakonec ve druhé třetině díky dvěma gólům za dvacet šest vteřin otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch a důležité tři body do nesmírně vyrovnané tabulky potvrdil svým druhým gólem v utkání v poslední třetině kapitán Východočechů Rolinek, jenž zužitkoval trestné střílení.
Boje o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy dnes vstupují do čtvrté čtvrtiny. Poslední jízda na kolotoči vzájemných zápasů Dynamu Pardubice začíná na domácím ledě, kam ze západu Čech přijíždí HC Energie Karlovy Vary.