Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Kladno - 9. dubna 2019   18:00

Pardubice
04:00' P. Sýkora (M. Kratochvil)
1:4
(1:0, 0:3, 0:1)
Kladno
26:40' Svedlund   • 33:06' Š. Bláha  (Lakos, T. Kaut) • 36:46' Hajný  (Š. Bláha) • 59:42' Plekanec  (Lakos)

Seznam zápasů

Pardubická neporazitelnost končí, před vyprodanou ČSOB Pojišťovna ARENOU ji ukončilo Kladno, které naopak pokračuje na vítězné vlně. V první třetině šli domácí do vedení zásluhou Sýkory, ve druhé třetině přišel ale obrat Kladna, které se třemi brankami dostalo do trháku, který už nepustilo. Ve třetí třetině Rytíři dobře bránili a nepouštěli domácí do vážnějších šancí, aby se dostali na dostřel.
59:42'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté využívají power play Dynama, od červené čáry a levého mantinelu trefil prázdnou bránu TOMÁŠ PLEKANEC. Asistence: André Lakos.
59:32'
Emoce v závěru vyplynuly v potyčku před kladenskou brankou, ve které si mimo jiné Perret dovolil na Jágra. Hrát se bude čtyři na čtyři, ale Pardubice to znovu zkusí bez brankáře.
59:32'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Hovorka – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., hrubost).
59:01'
Ihnačák byl zcela osamocený na ose hřiště, kam také dostal přihrávku, jeho zakončení zneškondil Cikánek vyrážečkou.
58:32'
Kacetl rychlé míří na střídačku a Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli, když je usazené v útočné třetině.
58:13'
Vampola si chytře chvíli podržel puk ve středním pásmu a poté ho nahodil za Kacetla.
57:29'
Tak jak zvládaly Pardubice vypjaté závěry minulých zápasů v závěru, tak se to nyní daří Kladnu.
56:53'
Hovorka neuspěl se svým průnikem do pásma středem hřiště, hned byl odstaven od puku a Dynamo to musí zkusit znovu.
56:07'
Perret nahrával z pravé strany k druhé tyči Sýkorovi, ten pokud by na puk dostáhl, mohl zakončovat do odkryté brány, ale jako první dosáhl na puk hráč Kladna.
55:47'
Kladno aktivně napadá pardubickou rozehrávku a nepouští Dynamo s pukem dále než do středního pásma.
55:21'
Horký si udělal před obráncem Hořavou stahovačku a střílel přes něj, ale minul bránu.
54:33'
Kladno posunulo puk po pravém mantinelu do útočné třetiny, čehož využilo k prostřídání.
53:39'
Pardubickou rozehrávku z vlastního pásma srazil napadající Kaut do hlediště.
53:21'
Nyní už se domácím podařilo vjet s pukem do pásma, následně se Schausovi otevřel prostor na pravé straně, on hned střílel, ale Cikánek v pohodě vyrazil kotouč do ochranné sítě.
53:06'
Kladno dobře brání obrannou modrou čáru a nepouští zatím Pardubice do pásma.
52:08'
Bránící hráči nepustili Perreta s pukem mezi kruhy, odkud chtěl střílet a kotouče se ujímají Rytíři.
50:43'
Kladno předvedlo další rychlý protiútok, Strnad dostal dlouhou nahrávku k pravému mantinelu, po přejetí útočné modré si nabruslil více na střed, jeho zakončení však mířilo přímo do středu brány, kde byl připravený Kacetl.
50:24'
Sražený kotouč skončil na kladenské střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu blíže brance Cikánka.
49:56'
Kloz si nabruslil s pukem mezi kruhy, jeho zakončení zápěstím skončilo nad bránou.
49:12'
Pardubice viditelně přidali, zatím se jim ale nedaří dostávat se do výraznějších střeleckých šancí.
47:54'
Dynamo se neprokombinovalo na pravé straně do zakončení a Rytíři znovu zkoušeli udeřit z brejku, ten pardubická obrana včas zastavila.
46:38'
Rytíři kompletně rozebrali pardubickou obrannou čtveřici, zdálo se, že chtěli akci vykombinovat až do prázdné brány. Kacetl lítal od jedné tyčce k druhé, nakonec celou situaci úspěšně ustál.
46:16'
Kladenští si zahrávali s rozehrávkou před svou bránou, ale Dynamo toho nedokázalo využít.
45:35'
Machač nabral rychlost s pukem a dostal se do dobré pozice pro zakončení na levé straně, Kacetl vytáhl dobrý zákrok lapačkou.
44:48'
Hned po vyhraném vhazování vyslal nebezpečnou ránu příklepem obránce Říha, Kacetl vyrážel kotouč betonem do rohu hřiště, kde se ho zmocnilo Dynamo.
44:40'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Machala – 2 min., nedovolené bránění).
44:31'
Po Plekancově vyhraném vhazování se hnal do úniku Redlich a pardubičtí mohou být rádi, že rozhodčí neodpískali faul.
44:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., nedovolené bránění).
43:53'
Kehar podklouzl u levého mantinelu, podrazil Hovorku, který tvrdě dopadl na led a zřejmě i narazil hlavou do mantinelu.
43:42'
Mandát si najížděl s pukem mezi kruhy a chystal se na zakončení, schytal ale tvrdý hit a skončil u mantinelu.
42:34'
Po Poulíčkově nahození na bránu se k vyraženému puku dostal mezi kruhy Machala, proti jeho bekhendovému pokusu vytáhl Cikánek parádní zákrok vyrážečkou.
41:53'
Strnad zavezl puk přes celé hřiště do útočné třetiny, v rohu hřiště ale Kladno přišlo o kotouč.
40:50'
Kladenští celou dobu drželi Pardubice v jejich pásmu, největší šance přišla na konci Hollandova trestu, kdy Říha pálil tvrdě od modré, puk se odrazil od mantinelu k Jágrovi, jenž stál u pravé tyče a měl před sebou část odkryté brány, ale skákající kotouč z první netrefil.
40:01'
Třetí třetina začne zhruba v 19:44.
Druhá dvacetiminutovka byla v podání Kladna, které třemi přesnými zásahy zcela otočilo průběh zápasu a je v dvoubrankovém trháku! Kladenští zužitkovali svou aktivitu a ve 27. minutě srovnali díky využitému trestnému střílení díky faulovanému Svedlundovi. Do vedení šli ve 34. minutě po teči Štěpána Bláhy v předbrankovém prostoru a tři minuty před koncem třetiny navýšil vedení Rytířů na dvě branky po zaváhání pardubické obrany Hajný.
40:00'
39:26'
Plekanec vyhrál vhazování a Kladno už si chystá střeleckou pozici v útočné třetině.
39:21'
Nicholas Schaus poslal krosčem na mantinel Zikmunda a posílá Dynamo do tří.
38:55'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., sekání).
37'
Další puk v síti Dynama. Trefil se Hajný, 1:3
37:34'
Pardubice se chtějí rychle dostat na dostřel a ženou se do útoku.
36:46'
Pardubičtí šli střídat a propadli v obraně, čehož Rytíři využil k dalšímu přesnému zásahu. Hajný nahrál na pravou stranu Bláhovi, který se snažil střílet z poměrně velkého úhlu, což si Kacetl pohlídal. Ale vyrazil puk pouze před sebe, kde byli dva jeho protihráči, jako první se však dostal k puku JAKUB HAJNÝ a dorazil ho za bezmocného pardubického brankáře.. Asistence: Štěpán Bláha.
35:38'
Pardubice jsou v tlaku a tentokrát to zkoušel bekhendem z pravé strany Perret, ani on však neuspěl.
34'
Rytíří otáčeji stav zápasu. Prosadil se Štěpán Bláha, 1:2
34:51'
Poulíček zkoušel střílet z mezikruží bekhendem, jeho pokus mířil pod horní tyč a Cikánek ho dobře vyrazil nad.
33:06'
Kladenští otáčí vývoj utkání a ujímají se vedení. Lakos si najel s pukem na modrou čáru a zkusil ho nahodit na bránu, přesně na to čekal v předbrankovém prostoru ŠTĚPÁN BLÁHA, který se odtrhl od obránce Mikuše a šikovně tečoval kotouč mimo dosah betonů Kacetla. Asistence: André Lakos a Tomáš Kaut.
32:51'
Rytíři se hnali do rychlého útoku, ten zastavil odpískaný ofsajd.
32:41'
Kloz chtěl nahrávat zadovkou za sebe na Perreta, puk si rychle našel Cikánek a ukončil pardubickou akci.
31:41'
Dynamo šlo do přečíslení tři na dva, Mandát hledal z levé strany před branku si najíždějícího Horkého, ten však na puk nedosáhl.
31:08'
Pardubicím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se tak stěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.
30:55'
Tentokrát měl před sebou volnou část brány Ihnačák, nedostal se ale včas k odraženému kotouči.
29:59'
Sýkorovu ránu z pravé strany vykopl Cikánek betonem na druhou stranu, k vyraženému kotouči se dostal Hovorka, který měl před sebou zcela odkrytou bránu, ale z první trefil pouze pravou tyč!
29:51'
Sýkora rychle posunul puk na levou stranu Schausovi, jeho zakončení ze středu kruhu si Cikánek pohlídal a přerušil hru.
29:43'
Horký našel dlouhou přihrávkou na levé straně rozjetého Machalu, toho se snažil zastavit obránce Kehar, který raději pustil hokejku, aby se nepískalo trestné střílení i na druhé straně. Přesto si ale Pardubice zahrají další početní výhodu, jelikož je Kehar vyloučen na dvě minuty za sekání.
28:38'
Zikmund se na poslední chvíli vrhl do Schausovi rány a dokázal ji srazit mimo branku.
27'
Trestné střílení. Svedlund vyzrál na Kacetla, 1:1
27:25'
Perret dostal nahrávku před modrou do jízdy, měl před sebou už jen obránce Hořavu, jenž ho dobře vybruslil a Perretova střela skončila na noze kladenského obránce.
26:40'
Exekuce trestného střílení se ujal sám faulovaný LINUS ANDERS SVEDLUND, který si najel oblouk z levé strany a následně zakončil zápěstím zhruba deset centimetrů nad ledem k pravé tyči, čímž srovnává stav na 1:1.
26:40'
Svedlund se dostal do samostatného úniku, když už se chytsal zakončovat, tak ho Mikuš hákoval a je nařízeno trestné střílení!
25:54'
Hollandovo nahození od modré skočilo před Cikánkem, ten vyrazil puk do rohu hřiště.
25:32'
Nahození Kladna skončilo sražené v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:26'
Plekanec se dobře vrátil a odstavil od puku Perreta, jenž už se chystal zakončovat na středu hřiště.
23:56'
Kaut skočil rybičku po puku ve vlastním pásmu, sražený kotouč skončil na pardubické střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:57'
Hovorka už pomalu střílel, na poslední chvíli mu zablokoval hokejku Plekanec a puk skončil vedle kladenské branky.
22:09'
Rolinek dostal nahrávku od Ihnačáka před bránu, poté jestě hledal Schause, který se po chvíli propracoval ke střele a zkoušel překonat Cikánka mezi betony, kladenský brankář je však dal rychle k sobě.
21:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., podrážení).
20:44'
Nash přirazil k levému mantinelu Rolinka, kterého tak odstavil od puku a Kladno může do útoku.
20:15'
Jako první se vrhli do útoku domácí, Ihnačákova prudká přihrávka ale na modré přeskočila hokejku Hollandovi.
20:01'
Druhá třetina začne zhruba v 18:52.
První třetina nabídla jednu branku, o kterou se postaral ve 4. minutě střelou ze středu hřiště pod ruhu Cikánka Petr Sýkora. Kladno bylo sice od úvodu zápasu mírně aktivnějším týmem, paradoxně ale první udeřilo Dynamo, které se i poté muselo bránit aktivnímu Kladnu. Pardubicím pomohly i dvě početní výhody, ani jednu nedokázaly využít, alespoň ale odrazily kladenskou aktivitu.
20:00'
19:12'
Velká šance Dynama! Z rohu vyplaval puk mezi kruhy, kam dojížděl Mandát, opřel se do puku příklepem, trefil však vyjetého brankáře Cikánka.
18:11'
Nash byl zastavený ještě před zakončením, k puku si dojel Plekanec, který chtěl ihned zakončovat, ale nastřelil prvního přes sebou stojícího hráče.
17:47'
Zajíc už neudržel puk v útočné třetině, píská se ofsajd.
17:26'
Na levé straně střílel rozjetý Machala, byl tísněný kladenským hráčem, který do jeho střeleckého pokusu vložil hokejku a přizvedl puk nad bránu.
17:01'
Eklund dostal nahrávku na modrou, střílel příklepem a zároveň vybízel k teči Sýkoru, tomu se nepovedlo trefit puk, který skončil v lapačce brankáře Cikánka.
16:49'
Po střele od modré číhal před Cikánkem pardubický obránce Schaus, ke kterému vypadl puk, on toho ale ani nadvakrát nedokázal využít!
16:18'
Hovorka netrefil puk na středu hřiště v obložení dvou hráčů, Dynamo ale zůstává v útočné třetině.
15:54'
Rytíři získali pásmo díky lehké střele z pravé strany, s tou si Kacetl v pohodě poradil, ale nemohl rozehrát.
15:16'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., pozdní dohrání).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., nedovolené bránění).
14:47'
Hořava na levé straně hřiště vybojoval puk a poslal ho přes celé kluziště až za bránu Kacetla.
13:56'
Pardubičtí dlouhými přihrávkami rozhodili kladenskou obrannou čtveřici, na konci celé akce měl být Ihnačák, jenže Rolinkova přihrávka vzduchem mu přeskočila hokejku.
13:19'
I na začátku své druhé početní výhody Pardubice vyhrály vhazování a mohou útočit.
13:05'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., podrážení).
11:38'
Rolinek zblokoval Říhovu ránu od modré, Kladno tak musí začít svou akci od znovu.
11:08'
Kehar posunul puk od modré do středu levého kruhu Plekancovi, který zkusil nastřelit puk na bránu Kacetla, před nímž se snažil clonit Jágr, ale pardubický brankář si poradil.
09:55'
Nash se snažil prostrčit kotouč na rozjetého Zajíce, na toho přihrávce neprošla, jinak by jel sám na bránu.
08:51'
Mandát si objel bránícího hráče a rychle střílel, Cikánek sice viděl puk na poslední chvíli, ale dokázal zasáhnout.
08:08'
Sýkorova rána příklepem od modré byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Cikánka.
07:57'
Kladnu se nepovedlo vyhodit po pravém mantinelu, Pardubice se tak ještě drží v pásmu.
07:19'
Dynamo vyhrálo buly před Cikánkem a zahajuje přesilovkovou kombinaci.
07:05'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., sekání).
06:38'
Zajícovo nahození to útočné třetiny skončilo v ochranné síti, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:01'
Horký jen posunul kotouč u levého mantinelu do středního pásma, čímž osvobodil Dynamo, které bylo dlouho sevřené ve vlastní třetině.
05:13'
Kladno se hned vydalo za vyrovnáním, ale pardubická obrana zatím funguje na výbornou.
4'
Dynamo už vede. Sýkora poslal puk za Cikánka, 1:0
04:00'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Po střele Perreta se Pardubice udržely v útoku, mezitím stihla naskočit první útočná formace, která otevřela gólový účet zápasu. Kratochvíl nahrál na střed PETRU SÝKOROVI, jenž poslal puk přesně pod pravou ruku Cikánka. Asistence: Matouš Kratochvil.
03:37'
Perret dostal nahrávku na vrchol pravého kruhu a svým příklepem protáhl brankáře Cikánka, který jeho střelu vyrážel ramenem.
03:16'
Plekanec znovu uspěl na vhazování, tentokrát po levici Kacetla, Kloz poslal kotouč následně přes celé hřiště na zakázané uvolnění.
02:31'
Zatím do největší šance zápasu se dostal Machala, který upláchl kladenská obraně, jeho zakončení zápěstím z osy hřiště skončilo vedle pravé tyče.
01:33'
Nash nedosáhl na puk ve vlastním pásmu, čehož využil rozjetý Rolinek a v rohu kluziště se zmocnil kotouče, jeho nahrávka do předbrankového prostoru ale neprošla.
01:18'
Nepřesná rozehrávka Dynama končí zakázaným uvolněním.
00:49'
První formace strávily téměř první střídání před Kacetlem, který ale nemusel řešit žádnou vážnou šanci Kladna.
00:09'
Plekanec vyhrál vhazování na obránce Říhu, který chtěl hned v úvodních vteřinách pozdravit svým nahozením brankáře Kacetla, ale pardubický obránce zblokoval puk.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, J. Zdráhal, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Perret.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – J. Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, P. Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, J. Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha – Jelínek.

Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Gebauer, Špringl.
Příjemný hokejový podvečer, dnešními šestými zápasy bude u konce první polovina baráže Tipsport extraligy. V ní zatím Dynamo předvádí parádní načasování formy, když vyhrálo všech pět utkání a dnešní výhrou by mohlo udělat další výrazný krok za záchranou. Po dvou porážkách na úvod boje o postup do nejvyšší soutěže se zvedl také dnešní soupeř Pardubic, Kladno naposledy předvedlo parádní obrat proti Chomutovu z 0:3 na 4:3. Dnešní střetnutí mezi Pardubicemi a Rytíři táhne, ČSOB Pojišťovna ARENA je beznadějně vyprodána.