Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 11. listopadu 2018   16:30

Finsko
Finsko
07:49' Leskinen (Ruotsalainen, Lehtonen) • 21:37' Eronen (Leskinen, Pesonen) • 56:21' Hakanpää (Anttila)
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Švédsko
Švédsko
Finsko
Vehviläinen (Metsola) – Ohtamaa, Hakanpää, Kivihalme, Eronen, Vittasmäki, Lindbohm, Lehtonen, Koivisto – Hartikainen, Ruohomaa, Manninen – Leskinen, Ruotsalainen, Pesonen – Anttila, Niemi, Turunen – Jo. Nättinen, Tyrväinen, Puustinen.
Pesina, Prazak – Elonen, Hägerström
Hartwall arena
12089 diváků
Švédsko

Severské derby končí zaslouženým vítězstvím domácího Finska, které zdolalo svého odvěkého rivala v poměru 3:0. Finové podobně jako včera proti českému týmu předvedli zodpovědný výkon, byli aktivní dopředu a dokázali i rychle přepnout na defenzivní činnost, čímž eliminovali útočné snahy soupeře. Jukka Jalonen může být s výkonem svých svěřenců poměrně spokojen, na turnaji Karjala končí jeho výběr na 2. místě a krom úvodního utkání s Ruskem zanechal výborný dojem. Finové ukázali na řadu nováčků, kteří se na turnaji předvedli ve vynikajícím světle, především pak brankář Veini Vehviläinen, jenž vychytal ve svých prvních reprezentačních utkáních dvě nuly v řadě. Bude jistě zajímavé, jak se finský tým bude prezentovat i mimo svou domovinu, na to si však musíme počkat minimálně do prosince, kdy seriál Euro hockey tour pokračuje ruským Channel one cupem. Karjala cup je minulostí, děkujeme vám za pozornost při sledování přenosů z tohoto turnaje a z finských Helsinek přejeme příjemný zbytek víkendu a úspěšný start do nového pracovního týdne.
59:57'
Švédové se už čestné branky nejspíš nedočkají, jejich neúspěšná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
59:21'
Jukka Jalonen dopřeje svým hráčům potřebný oddych a vyžádal si time-out.
59:21'
Střela Perssona opět zablokována, Ruohomaa si možná myslel, že jeho tým hraje v oslabení a odpálil kotouč na zakázané uvolnění.
58:47'
Švédové v power-play svírají domácí tým v obranné třetině a číhají na možnost zakončit.
58:07'
Dělová rána od modré čáry v podání Perssona se zastavila ve skrumáží hráčů před Vehviläinenem, finská obrana následně kotouč dokázal odklidit z předbrankového prostoru.
57:51'
Švédsko už nemá co ztratit a hraje bez brankáře! Philip Holm
57:34'
Blízko k němu měl nyní Davidsson, když pálil z mezikruží skrz obránce, pozorný Vehviläinen si však kotouč dokázal najít a ukrýt ve své moci.
57:08'
Švédové se nyní vrhli do útočného pásma a svou snahou chtějí docílit alespoň čestného úspěchu.
56:21'
Finsko právě vstřelilo branku!
Nyní už Finové slaví třetí branku v síti Švédska! Marko Anttila předložil kotouč na modrou čáru, kde si jej přebral JANI HAKANPÄÄ a přesnou střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Marko Anttila.
55:58'
Po vhazování se ke střele dostal Mikko Lehtonen, jeho rána mířila mezi betony brankáře Johanssona, ten však dokázal včas zaklapnout a kotouč se odrazil mimo nebezpečí.
55:51'
Dnešní utkání sleduje 12089 diváků.
55:51'
Mikael Ruohomaa se nyní bekhendem snažil procedit kotouč pro Ruohomaau, ale na místě byla dřív lapačka brankáře Johanssona.
55:00'
V pohodě hrající Finové se opět usadili v útočném pásmu a kombinují před švédskou brankou.
53:40'
Viktor Lööv nyní vyvezl kotouč po pravém křídle do útočné třetiny a šikovnou přihrávkou jej poslal do mezikruží, kde zakončoval Lander, ten však branku minul, nicméně po delší době byla k vidění útočná aktivita Švédů.
52:58'
Švédové nyní úspěšně zabránili Finům v dalším průniku do jejich obranného pásma, nicméně Tre Kronor se nedaří vyrazit do rychlých brejků, které by mohly přinést potřebnou kontaktní branku.
51:34'
Švédové ustáli další oslabení a hrají v plném počtu.
51:13'
Finové jsou v přesilové hře mimořádně aktivní, prudkou střelu zápěstím nyní na švédskou branku vyslal Juuso Puustinen, brankář Johansson předvedl skvělý postřeh a nebezpečný pokus finského útočníka zneškodnil.
50:26'
Švédsko zásluhou Nygarda osvobozeno.
50:05'
Anttila hledal přihrávkou číhajícího Manninena, po bloku švédského obránce se však puk dostal pod rukavici brankáře Johanssona a hra je přerušena.
49:34'
John Norman zajistil Finům další přesilovou hru, jeho krosček je po zásluze potrestán dvouminutovým pobytem na trestné lavici.
49:19'
Po delší době si na kotouč sáhl i brankář Vehviläinen, jenž krotil střelecký pokus Pessonena.
48:47'
Švédové hrají v plném počtu.
48:27'
Finsko svírá svého soupeře v obranném pásmu, Johansson nyní podržel kotouč v lapačce a dal příležitost spoluhráčům vystřídat.
48:03'
Další rána z finských kanonů, tentokrát odpálena Puustinenem, končí na zadním plexiskle.
47:23'
Finové už se znovu mazlí s kotoučem v útočném pásmu, střela Manninena však končí mimo švédskou branku.
46:47'
Finsko hraje i ve vlastním obranném pásmu s velkým přehledem a švédskou frustraci nyní projevil Joakim Nygard, jenž si odchází na dvě minuty odpočinout za držení.
45:50'
Finskou útočnou pohodu se nyní snažil zmrazit Linus Johansson, ale jeho nabídka pro Brodina nic neřešila, obránci Finska jsou znovu u kotouče.
44:53'
Tyče zvoní v Helsinkách znovu, tentokrát břevno orazítkoval Ville Leskinen!
44:28'
Finové se v plném počtu hráčů opět pustili do aktivního útočení a Teemu Kivihalme právě prudkou střelou z první trefil horní tyč!
43:46'
Finsko hraje opět v plném počtu a domácí tým sklidil potlesk za přečkání krušných chvil ve svém obranném pásmu.
43:29'
Brankář Vehviläinen opět zachytil kotouč do své lapačky, do konce švédské přesilovky zbývá sedmnáct vteřin.
43:00'
Finsko hraje ve čtyrech.
42:59'
Má předchozí slova finský brankář právě potvrdil, když pohotovým zákrokem lapačkou vychytal Perssona, švédský útočník nejspíš nedokázal pochopit, jak jeho soupeř puk chytil, finští obránci však velmi rychle přispěchali svému brankáři na pomoc a Perssona zpacifikovali.
42:40'
Brankář Vehviläinen nadále spolehlivými zákroky drží finský tým, úvodní okamžiky jeho reprezentační kariéry zatím doprovází jistota v jeho práci.
42:12'
Finský obránce Ohtammaa za obrovského potlesku celé haly osvobozuje svůj tým.
41:59'
Lander znovu vyzýval svého spoluhráče k zakončení, tentokrát Normana, jemuž předložil kotouč do bezprostřední blízkosti finské branky, Vehviläinen však zachoval klid a zakončení švédského útočníka zachytil ve své výstroji. Hra je přerušena a finská trojice odchází vystřídat.
41:39'
Další nabídka od Landera tentokrát pro Perssona, Vehviläinen pohotově vyrazil betonem.
41:13'
Po přihrávce Landera pálil z plných sil Bentsson, trefil však pouze připraveného brankáře Vehviläinena, jenž hru přerušil a jeho spoluhráči mohou vystřídat.
40:58'
Oddechový čas pro Švédsko.
40:58'
Výrazná komplikace pro finský tým. Vyloučen je nyní Mikko Lehtonen za sevření kotouče rukou, což dává Švédům příležitost ke dvojnásobné početní výhodě, která může trvat po dobu dvou minut.
40:35'
Sakari Manninen dokázal osvobodit svůj tým ze švédského sevření, Švédové musejí vyklidit útočné pásmo.
40:05'
Švédové úspěšní na buly a Tre Kronor se mohou pustit do rozehrání přesilové hry.
40:01'
Skončila druhá třetina, ve které se domácím Finům podařilo navýšit své vedení na rozdíl dvou branek, když se v čase 21:37 prosadil po zmatku před švédskou brankou Teemu Eronen. Tým Finska pokračoval v aktivním výkonu, myslel na zodpovědnou obranu a nedovoloval Švédům příliš možností k prosazení se. Komplikace pro tým Suomi se dostavila až v posledních vteřinách druhé třetiny, kdy byl na 2+2 minuty vyloučení Mika Niemi. Švédové tak do třetí třetiny vstoupí v početní výhodě, která potrvá tři minuty a sedmačtyřicet vteřin, stane se tak v 19:07.
40:00'
39:47'
V závěru druhé třetiny komplikace pro finský tým. S obranou aktivitou to výrazněji přehnal Mika Niemi, jenž vyfasoval trest 2+2 minuty za nedovolené bránění.
39:35'
Po vhazovaní se odražený kotouč dostal na hůl Petteri Lindbohma, jenž do rány opřel svou veškerou sílu, branku však těsně minul.
39:15'
Probíhá poslední minuty druhé třetiny a kotouč je znovu v obranném pásmu Švédska, kde operují aktivní Finové.
38:43'
Finové opět bez větších problémů odzbrojili Švédy ve své obranné třetině a nadále mají více ze hry.
37:49'
Švédové jsou při přechodu do útočného pásma bezzubí, hostům chybí větší klid na holích a přesnost v přihrávkách i citu pro zpracování.
36:48'
Švédové zcela jistě dost neradi dál sledují, jak se s kotoučem na holích prohánějí Finové po ledě, nyní jsou domácí znovu usazení na výsostném území Tre Kronor.
35:44'
Na druhé straně se o práci pro Vehviläinena postaral Linus Johansson, ale jeho střelecký pokus nemohl finského brankáře vyvést z míry a kotouč končí v jeho lapačce.
34:33'
Po delší době prověřil pozornost brankáře Johanssona prudkou střelou od modré čáry Kivihalme, švédský strážce svatyně jeho střelu úspěšně vyrazil.
33:37'
Finové při vyrovnaném počtu hráčů pokračují s hlubokým forčekingem.
33:13'
Švédský tým hraje v plném počtu.
32:37'
Kotouč se znovu dostal až na hůl brankáře Vehviläinena, Finové musejí založit novou útočnou akci.
32:13'
Švédové se dokázali osvobodit a Linus Johansson sbírá cenné vteřinky v útočném pásmu.
31:13'
Finský útočník Pesonen byl nyní až příliš tvrdě atakován švédských Philipem Holmem a rozhodčí posílají švédského obránce na dvě minuty pro nedovolené bránění.
30:48'
Finský přechod do útoku tentokrát zastavil ofsajd.
30:22'
Nyní se Finům příliš nepovedl přechod přes střední pásmo a z toho se snažil těžit Lander, dokázal za sebe dostat finské obránce, ale k plánovanému bekhendovému zakončení se nedostal, finští obránci se znovu dostávají ke kotouči.
29:27'
Teemu Hartikainen znovu předvedl své kreativní schopnosti a nyní zpoza branky poslal kotouč Manninenovi, ten okamžitě pálil z voleje, ale trefil připraveného brankáře Johanssona, který hru přerušil a bude se vhazovat po jeho levici.
28:31'
Nyní se ve středním pásmu odehrála řada osobních soubojů, ve kterých jsou znovu úspěšnější Finové a Švédové mají se svým severským sousedem podobné problémy jako včera český tým.
27:49'
Finové znovu předvedli výraznou dravost při přechodu do útočného pásma, Tyrväinen připravil další střeleckou pozici pro Pesonena, jeho pokus byl tentokrát sražen do ochranné sítě.
27:04'
Teemu Kivihalme si byl nyní dobře vědom špatného švédského střídání a okamžitě poslal do samostatného úniku svého spoluhráče Pesonena, ten mířil nad vyrážečku švédského brankáře, ale právě tahle část výstroje byla při úspěšném zákroku Johanssona klíčová!
26:21'
Finům se nyní kombinace příliš nedaří, nicméně Švédové jsou ve svém úsilí schopni odehrát kotouč pouze do středního pásma.
25:44'
Až nyní se odražený kotouč podařilo přikrýt brankáři Johanssonovi a po delší době se bude vhazovat po pravici švédského brankáře.
25:13'
Jsme svědky dlouhého úseku bez přerušení, Švédové zatím marně bojují o kotouč ve vlastním obranném pásmu.
24:39'
Hra se nyní drží v obranném pásmu Švédska, Finové touží po třetí uklidňující brance.
23:54'
Arttu Ruotsalainen přenechal kotouč Sakari Manninen, ten zkusil vypálit, ale jeho rána byla zablokována, následně odjel Manninen na střídačku, Finové posílají na led čerstvé síly.
22:51'
Švédové se marně snaží uchytit v útočném pásmu, Finové pokračují v zodpovědném přístupu při bránění švédských útočných akcích.
21:37'
Domácí tým odskakuje do dvoubrankového náskoku! Finové se prohnali útočným pásmem, velký hlad po gólech předvedl Harri Pesonen, jenž v pádu dokázal puk ještě dostat na Johanssona, jeho snaha však byla zablokována a dostala se na hůl Ville Leskinena, jenž naservíroval na zlatém podnose příležitost pro TEEMU ERONENA a finský borec nabídkou nepohrdl a uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Ville Leskinen, Harri Pesonen.
21:00'
Švédové se snaží dostat přes střední pásmo, které zatím výborně brání organizovaná defenzíva Finů.
20:14'
Finsko hraje v plném počtu.
20:01'
Druhá třetina začala, Švédové dohrávají poslední vteřiny přesilové hry.
20:01'
První třetina skandinávského derby mezi Finskem a Švédskem je za námi. Do prestižního souboje vstoupili aktivněji domácí Finové a po zásluze otevřeli skóre zápasu, když přesilovou hru využil Ville Leskinen. Finsko mělo více ze hry a aktivním pohybem bylo více na kotouči. Švédové zabrali až v závěru první třetiny a přinutili Finy chybovat v obranném pásmu i díky tomu si švédský tým vynutil přesilovou hru, ve které bude pokračovat i v úvodu druhé třetiny, která v Hartwall aréně odstartuje v 18:18.
20:00'
19:38'
Švédové svírají domácí tým ve vlastní třetině a hledají cesty k vyrovnání.
18:13'
Švédové těží ze zmatku před finskou brankou přesilovou hru, dvě minuty za podrážení pro Janiho Hakanpääu.
18:13'
Obrovská chyba finské obrany, Joakim Nygard obral o kotouč finského obránce Hakanpääu a před sebou měl už pouze brankáře Vehviläinena, švédský borec ovšem v zakončení zaváhal a dostal se do zbytečné ostrého úhlu, kotouč ještě vracel před branku, kde najížděl Larsson, jeho koncovku pak Vehviläinen dokázal vychytat.
17:43'
Švédové jsou nyní nastěhování v útočném pásmu, ale brankář Vehviläinen je stále bez práce.
16:53'
Linus Arnesson nyní ztratil kotouč a z toho mohl těžit Tyrväinen, jenž nabíral rychlost směrem do útočného pásma, švédský obránce však své zaváhání napravil a rybičkou čistě vypíchl kotouč finskému útočníkovi.
16:25'
Švédsko ustálo druhé oslabení v utkání s přehledem a domácí Finy do vážnější příležitosti nepustilo.
16:05'
Linus Fröberg vystihl útočnou kombinaci domácích a vyhazuje kotouč znovu daleko od švédské branky.
15:41'
Znovu se hráči Suomi musejí pro kotouč vracet až k brankáři Vehviläinenovi.
15:11'
Švédové se zásluhou Antona Wedina osvobozují, Finům se druhá početní výhoda v utkání příliš nedaří.
14:25'
Finsko si po komerční pauze zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání, jejím tvůrcem je švédský útočník Jonathan Davidsson, dvě minuty za držení.
14:00'
Finové usazeni v útočném pásmu, domácí se snaží kombinační hrou rozebrat obranu soupeře.
13:15'
Lukas Bengtsson si nyní narazil kotouč se spoluhráčem Johanssonem, střela prvně jmenovaného však nebyla přesná a skončila odrazem od zadního mantinelu na holích finských obránců.
12:37'
Finové zatím hrají dobrý zápas, jsou aktivní směrem do útoku a myslí zároveň i na zadní vrátka, Švédové se zatím do větší brankové příležitosti nedostali.
11:36'
Ville Leskinen se hnal společně s Arttu Ruotsalainenem do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný chtěl oplatit svému spoluhráči asistence z první branky, ale Ruotsalainen se jen marně natahoval po jeho přihrávce.
10:52'
Teemu Hartikainen nyní vyzýval ke skórování v mezikruží Ruohomaa, jeho dělovka však skončila těsně mimo švédskou svatyni.
10:23'
Finové se však stačili osvobodit a nyní již hrají v plném počtu.
10:13'
Švédové kombinuje v útočné třetině.
09:30'
Po vhazování se ke kotouči dostal Sörensen, Vehviläinen dokázal jeho střelu sevřít ve své lapačce, poté ovšem riskantně rozehrál, finská obrana však dokázala kotouč uklidit do bezpečí.
09:01'
Finům se podařilo podruhé v krátkém sledu vyhodit kotouč do bezpečí, Švédové se zatím v útočném pásmu k ničemu nedostali.
08:23'
Finové se ovšem nyní budou muset bránit, dvě minuty za držení fasuje obránce Atte Ohtamaa.
07:49'
Domácí tým využívá přesilovou hru a ujímá se vedení! Arttu Ruotsalainen našel po přejetí modré čáry najetého VILLE LESKINENA a ten přesnou střelou z hranice pravého kruhu prostřelil brankáře Johanssona. Asistence: Arttu Ruotsalainen, Mikko Lehtonen.
07:30'
Švédům se na chvíli podařilo osvobodit, ale Finové už jsou s pukem zpět v útočné třetině.
06:55'
Po přihrávce od Eronena pálil znovu ostře Manninen, Johansson tentokrát musel zasáhnout betonem.
06:17'
Sakari Manninen se dostal ke střele ihned po buly, jeho bomba zápěstím měla potřebnou razanci, ale její trajektorie vedla těsně mimo švédskou branku.
06:13'
První vyloučení dnešního utkání, přesilovou hru si zahraje domácí tým Finska, za Švédy fauloval Dennis Rasmussen a odsedí si dvě minuty za podrážení.
05:45'
Vittasmäki nyní dokázal najít na modré čáře rozjetého Tyrväinenan, jenž se snažil procpat v mezeře mezi švédskými obránci, ti si však hrozícího nebezpečí byli vědomi a zavčasu sklapli finského útočníka do pasti.
05:15'
Spolupráce Landera s Normanem končí postavením mimo hru.
04:35'
Finové nyní dokázali odzbrojit Švédy v obranném pásmu, kotouč však dostali pouze do středního pásma, kde se jej znovu ujímá výběr Tre Kronor.
03:47'
Finové se snaží podobně jako včera s Českem hluboko napadat soupeřovu rozehrávku, Švédové ovšem s jejich forčekingem zatím nemají příliš velké problémy.
03:04'
Na modré čáře napřáhl Mikka Koivisto, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.
02:27'
Souboj skandinávských rivalů doprovází v úvodu oboustranná opatrnost, ani jeden z týmu nechce brzy udělat chybu.
01:33'
Teemu Turunen hledal přihrávkou najetého spoluhráče Leskinena, ale na poslední chvíli ji zablokoval švédský obránce.
01:01'
Švédové velmi rychle přešli do útočného pásma, Brodin našel přihrávkou Lööva a ten už tentokrát ostrou ranou prověřil brankáře Vehviläinena, jenž si připsal první úspěšný zákrok v utkání.
00:48'
Viktor Lööv rozjížděl útočnou akci a nahazoval kotouč do útočného pásma, byl však ještě před červenou čárou a rozhodčí pískají zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankářem Johanssonem.
00:03'
Severské derby odstartovalo, na úvodním buly úspěšnější švédský Lander.
00:01'

Finsko: Vehviläinen (Metsola) – Kivistö, Ohtamaa, Hakanpää, Kivihalme, Eronen, Vittasmäki, Lindbohm, Lehtonen – Hartikainen, Ruohomaa, Manninen – Leskinen, Ruotsalainen, Pesonen – Anttila, Niemi, Turunen – Jo. Nättinen, Tyrväinen, Puustinen.

Švédsko: L. Johansson (Hellberg) – Holm, Bengtsson, Lööv, Persson, Arnesson, Sellgren – Lilja, Rasmussen, Brodin – Wedin, Fröberg, Sörensen – Norman, Lander, Davidsson – Nygard, L. Johansson, Larsson.

Rozhodčí: Pesina, Prazak – Elonen, Hägerström.
Finsko:

Helsinská Hartwall arena prožila vydařený sobotní den. Finský hokej nejprve ocenil svou legendu Kimma Timmonena, jehož dres byl před utkáním s Českem slavnostně vyvěšen pod strop Hartwall areny. Mladší krajané se pak postarali i o to, aby si slavný obránce užil i utkání z tribuny.

Finové dali zapomenout nepovedenému utkání s Ruskem a do českého týmu se obuli od prvních minut. V utkání zářil Arttu Ruotsalainen, jenž dokázal otevřít skóre utkání a v dalším průběhu připravoval svým spoluhráčům jednu příležitost za druhou. Výborně se ve finském týmu adaptuje také další nováček, tentokrát zmíníme obránce Teemu Kivihalmeho, jenž se na vítězství proti Česku podílel přesnou asistencí. Ve výčtu zasloužilých nováčků budeme pokračovat i v brankovišti, skvostnou premiéru totiž oslavil brankáře Veini Vehviläinen, jenž svůj debut v dresu národního týmu oslavil čistým kontem. Finové dokázali proti českému výběru po většinu základní hrací doby kontrolovat hru, zaznamenali výborný pohyb jak v útočném tak i v obranném pásmu a jejich vítězství 3:0 bylo jistě zasloužené. Nyní touží Finové zakončit domácí turnaj vítězstvím v prestižním derby se Švédskem. Zvednutá morálka po povedeném utkání s Českou republikou a nadšení diváci, to by mohly být ty správné ingredience na pokoření odvěkého rivala.
Švédsko:

Švédové přiletěli do Helsinek povzbuzení pražským vítězstvím nad Českem 3:2. Výběr Tre Kronor čekal po přesunu do finské metropole celek Ruska. Švédům se však podobně jako domácím Finům nepodařilo Rusy dostat pod větší tlak a v utkání prohráli 1:4.

Švédský tým se nyní připravuje na poslední vystoupení v rámci turnaje Karjala a proti domácím Finům by rád napravil nepovedené vystoupení s rudou mašinou. V turnaji se z pohledu osobních statistik zatím daří Jacobu Liljovi, jenž skóroval v obou zápasech. Švédský kouč se snaží znovu oživit národní tým a do prvního turnaje sezony povolal hned 11 nováčků. Mezi zkušenější borce můžeme bez pochyby zařadit brankáře Magnuse Hellberga, který byl u toho když Švédové slavili triumf mistrů světa v Dánsku. Úspěšnou obhajobu titulu pak prožil také obránce Mikael Wikstrand. Švédové disponují také dalším kvalitním brankářem a to zkušeným Larsem Johanssonem, jenž v dosavadních deseti utkáních KHL zaznamenal skvělou úspěšnost zákroků 96,7%. Zatím je otázkou, který z brankářů dostane prostor v severském derby, nicméně je jasné, že Švédové budou chtít Finům znepříjemnit závěr domácího turnaje.
Hezkou neděli z Helsinek. O vítězi turnaje Karjala je již rozhodnuto, ale stále je ve hře druhé místo. Domácí Finové by určitě chtěli zakončit domácí turnaj co nejlépe, ba co víc jejich posledním soupeřem na Karjale bude severský rival ze Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.