Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 13. února 2021   12:00

Finsko
Finsko
46:21' Turunen (Koivisto, Tiivola) • 51:24' Saarijärvi (Innala, Lundell) • ' Saarijärvi
3:2
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Česko
Česko
01:22' Blümel  (Kodýtek) • 43:44' Lenc  (M. Stránský, Špaček)
Finsko
Nord, Öhlund – Malmqvist, Lundgren
Malmö Arena, Malmö
Česko

Čeští hokejisté ve svém druhém zápase Beijer Hockey Games podlehli finskému soupeři 2:3 po samostatných nájezdech. V posledním utkání na Švédských hrách 2021 Češi narazí na ruský výběr. To byla ode mě poslední informace, přeji příjemný víkend a u dalších online textových přenosů se budu těšit, na počtenou!
Nejenom, že Finové ve třetí třetině dokázali umazat dvoubrankovou ztrátu, ale v samostatných nájezdech posléze překlopili zápas na svoji stranu. Jediným úspěšným exekutorem byl obránce Vili Saarijärvi, jenž si v utkání proti českému výběru připsal hned dvě branky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
O vítěznou branku tohoto utkání se postaral finský obránce Vili Saarijärvi, který svou střelou mezi betony Bartošáka rozhodl o finském vítězství.
David Tomášek byl v obtížné situaci, jelikož musel dát gól, ale sparťanský útočník brankáře Juvonena nevymíchal. Finové vítězí.
A Vili Saarijärvi mířil přesně, když našel mezeru mezi betony brankáře Patrika Bartošáka.
Michael Špaček rovněž gól nedává, jelikož brankář Juvonen byl znovu dobře připravený.
Axelu Lundellovi se zamotal kotouč na hokejce, ale Bartošák zůstal v klidu a zasáhl.
Radan Lenc rovněž svým pokusem neuspěl. Brankář Juvonen opět pohotově zasáhl.
Teemu Turunen také nedává, na první branku v nájezdech tak stále čekáme.
Michal Birner předvedl blafák do bekhendu, ale zkušený forvard ve službách Liberce nastřelil pouze tyčku!
Miro Aaltonen se rozjel celkem pomalu, ale na brankáře Patrika Bartošáka nevyzrál. Po první sérii je stav nerozhodný.
Matěj Stránský zkusil střelu vedle lapačky, ale třinecký útočník trefil pouze tyčku Juvonenovy branky.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou čeští hokejisté, nájezdy začínají!
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi tohoto utkání, po kratičké pauze budou následovat samostatné nájezdy!
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:08'
Probíhá poslední minuta prodloužení. Miro Aaltonen si počkal na obránce Sunda a finskou souhru musel hasit svým zákrokem brankář Patrik Bartošák.
63:36'
Libor Šulák nemohl pokračovat v útočném výpadu po pravé straně kluziště, jelikož rozhodčí píská postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
63:06'
Michael Špaček obalamutil jednoho z finských hráčů, ale v rozhodujícím okamžiku si třinecký útočník střelu rozmyslel. Nicméně čeští hráči zůstávají na puku.
62:45'
Šance se vystřídaly na obou stranách. Útočník Markus Nurmi ohrozil Bartošáka svou střelou, ale brankář českého týmu zasáhl a podržel puk ve výstroji.
62:12'
Rychlík Matěj Blümel obkroužil branku soupeře a snažil se ihned zakončit. Brankář Juvonen ale opět znovu dobře připravený.
61:44'
Čeští hráči dlouhou dobu drželi kotouč na svých hokejkách. Flek předal puk Moravčíkovi a hokejisté v červených dresech pokračují v útočném pásmu.
60:50'
Na opačné straně kluziště pro změnu byl hodně nebezpečný Saarijärvi. Finský hokejista dorážel kotouč v brankovišti, ale Bartošák znovu pozorný.
60:15'
Úvodní vhazování v prodloužení vyhráli čeští hokejisté, kteří se dostali do velké šance. Spanilá jízda Šuláka ovšem k úspěchu nevedla.
60:01'
Ve třetí třetině šli čeští hokejisté do dvoubrankového vedení zásluhou Radana Lence, ale Finové vzápětí vyrovnali. Nejprve se prosadil Teemu Turunen a vzápětí mířil do černého Vili Sarijärvi. O vítězi tohoto utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně až samostatné nájezdy.
60:00'
59:54'
Poslední akce třetí třetiny. Obránce Michal Moravčík ještě stačil odzbrojit jednoho z finských hráčů za brankou Bartošáka a utkání směřuje do prodloužení.
59:32'
Nyní rozhodčí píská hru rukou na straně Finů. Po kratičké chvilce se bude vhazovat ve středním pásmu, blíže k obrannému pásmu hokejistů Suomi.
58:44'
Innala se svými spoluhráči ještě na chvíli udrželi kotouč v útočném pásmu, ale poté už hrál Smejkal. Jeho přihrávka ovšem nikoho v červeném dresu nenašla.
58:03'
Michal Moravčík si musel dávat pozor na napadajícího finského protihráče, ale český obránce celou situaci zvládl. Na druhé straně zasahoval Juvonen.
57:34'
Základní hrací doba tohoto utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Jakub Flek bojoval o puk za brankou Juvonena, ale finští hokejisté byli v souboji úspěšnější.
56:28'
Lukáš Klok pouze posunul kotouč do středního pásma, kde byli ovšem finští hokejisté, ale jeden z vracejících se útočníků odvedl skvělou práci pro český tým.
56:08'
Další práce pro Bartošáka, který musel zlikvidovat štiplavou ránu z hokejky Turunena. Zkušený gólman si našel dobrý výhled a podržel puk ve své výstroji.
55:58'
Vhazování ve středním pásmu vyhráli čeští hokejisté, kteří už hrají v plném počtu hráčů na ledě. Smejkal se ihned zapojil do hry, aby pomohl svých spoluhráčům.
55:32'
Bartošák měl znovu velké štěstí, jelikož po střele jednoho z finských hokejistů zazvonila tyčka! Čeští hokejisté se poté osvobodili.
55:21'
Saarijärvi nahrál na modrou čáru Salovi, jenž stejně jako před malou chvílí tvrdě vypálil, tentokrát Bartošák schoval kotouč ve své výstroji. Hra je přerušena.
54:24'
Robin Salo zavřel všechny oči a zkusil vypálit střelou zápěstím. Rána finského beka byla zablokovaná, nicméně Finové pokračují ve svém tlaku.
53:56'
Další komplikace pro český národní tým. Útočník Jiří Smejkal (CZE) putuje na trestnou lavici za podrážení a oslabuje svůj tým na následující okamžiky.
53:44'
Radek Koblížek si našel přihrávku Filipa Krále a z jejich práce mohl těžit Smejkal. Bývalý sparťanský útočník ale brankáře Janneho Juvonena neohrozil.
52:44'
Michael Špaček bojoval o puk v rohu kluziště, ale ani Vitáskovi se nepovedlo ukořistit kotouč na české hokejky. Finové se ale poté sami vyhnali z pásma.
52:24'
Hokejisté ze země tisíců jezer v posledních minutách zlepšili svůj pohyb v útočném pásmu a nyní musel ze svého repertoáru vytáhnout svůj zákrok Bartošák.
52:12'
Obránce Otso Rantakari za pomoci svých spoluhráčů zamířil rovnou do kabin. Po komerční přestávce se vhazovalo ve středním pásmu, které vyhráli Finové.
52:12'
Jakub Flek posunul kotouč v rohu kluziště na Matěje Stránského, ale druhý jmenovaný brankáře Juvonena už neohrozil. Na ledě ale nyní zůstává ležet Rantakari.
51:24'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finům se podařilo početní výhodu přetavit ve vyrovnávací gól! Innala nahrál na modrou čáru VILIMU SAARIJÄRVIMU, který tvrdou bombou nedal Bartošákovi šanci. Asistence: Jere Innala, Anton Lundell.
50:34'
Velká šance českých hráčů ve vlastním oslabení! Petr Kodýtek v přečíslení dva na jednoho zkusil vystřelit, Juvonen byl připravený.
50:13'
Kemiläinen nebezpečně nahazoval kotouč na branku Patrika Bartošáka, ale český brankář bez problémů zasáhl. Vzápětí se čeští hokejisté osvobodili.
49:50'
Finům nyní odskočil kotouč do středního pásma a hokejisté Suomi tím pádem nemohli pokračovat ve své útočné akci. Píská se postavení mimo hru.
49:40'
Pozor, velká smůla pro český tým. Útočník Michael Špaček (CZE) dostává dvouminutový trest za porušení postupu vhazování. Češi se musí znovu bránit.
49:25'
Finové jsou mírně aktivnějším týmem, nyní musel jeden z českých obránců včas přišlápnout, aby zamezil případnému nebezpečí. Komerční přestávka.
47:59'
Obránce Libor Šulák si udělal útočný výlet do pásma soupeře, kde ho ještě podporoval jeden z jeho spoluhráčů, ale Juvonen nemusel zasahovat.
47:24'
Finové jsou i nadále při chuti a ohrožují svými pokusy brankáře Patrika Bartošáka. Mikael Ruohomaa ale svou střelou neuspěl.
46:21'
A rázem tu máme velké drama! Koivisto nahodil kotouč od modré čáry a jeho projektil tečoval útočník TEEMU TURUNEN. Bartošák neměl šanci zasáhnout. Asistence: Miika Koivisto, Peter Tiivola.
45:52'
Peter Tiivola ještě bojoval o kotouč u mantinelu, ale i tentokrát byli čeští hráči o něco více úspěšnější v osobním souboji. Nicméně Finové jsou aktivní.
45:12'
Jeden z finských hokejistů ještě udržel kotouč v útočném pásmu, ale čeští hokejisté dokázali vybojovat puk zpět na své hokejky. Hraje se ve svižném tempu.
44:49'
Obránce Kemiläinen založil rychlou útočnou akci po pravé straně kluziště, ale jeho spoluhráči se ukvapili na útočné modré čáře. Rozhodčí píská ofsajd.
44:14'
Jiří Smejkal za pomoci svých spoluhráčů ještě bojoval o kotouč v rohu kluziště útočného pásma, ale finští obránci byli včas na svých místech.
43:44'
Česko právě vstřelilo branku!
Čeští hokejisté využívají přesilovou hru a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. V brankovišti Juvonena se nejlépe zorientoval RADAN LENC a liberecký útočník doklepl touš do sítě. Asistence: Matěj Stránský a Michael Špaček.
42:51'
Špaček nevyhrál vhazování, ale i přesto chybělo Šulákovi k zisku kotouče jen pár kroků. Nakonec ale čeští hokejisté ztrácejí pásmo a musí začít znovu.
42:29'
Čeští hokejisté budou v následujících okamžicích hrát další početní výhodu. Axel Rindell (FIN) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a už usedá na lavici hanby.
42:16'
Koivisto si vzal kotouč v obranném pásmu, ale posléze Finové vyhodili hrací předmět přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Juvonena.
41:25'
Teď měl český tým obrovské štěstí! Po střele Rantakariho zazvonila pravá tyčka Bartošákovy branky. Stav tak zůstává neměnný.
40:46'
Na druhé straně kluziště pro změnu zkoušel své štěstí mladý útočník Niko Ojamäki. Rána finského forvarda zaplula do výstroje brankáře Patrika Bartošáka.
40:33'
Obránce Filip Král prověřil propagační střelou od modré čáry pozornost finského brankáře Janneho Juvonena. Gólman Suomi raději podržel puk v náruči.
40:09'
Michael Špaček vyhrál úvodní vhazování pro svůj celek a čeští hokejisté znovu zavítali do útočného pásma. Moravčík na modré čáře přihrál svému spoluhráči.
40:01'
Aktéři tohoto utkání už krouží po ledové ploše Malmö Areny, třetí třetina startuje za malý okamžik.
Ve druhé části Finové zvýšili svoji střeleckou aktivitu, nicméně i přesto zatím výrazně vedou na střely čeští hokejisté, kteří mají na kontě pětadvacet pokusů.
Další třetina začne přibližně v 13:43 hodin.
Prostřední třetina je rovněž minulostí. Čeští hokejisté ve své aktivitě v útočném pásmu nepolevili a připravili si řadu šancí. Brankáře Juvonena však nepřekonali, stejně tak Finové byli neúspěšní ve svém zakončení, a proto je stav zatím stále 1:0 pro Česko.
40:00'
39:43'
V závěru druhé třetiny si připravili také své šance finští hráči. Útočník Kasper Björkqvist střílel z bezprostřední blízkosti neúspěšně.
38:24'
Birner založil další rychlou akci svého týmu. V rohu útočného pásma mu ještě pomáhal Němeček, ale čeští hráči se k ohrožení Juvonenovy branky nedostali.
37:36'
Petr Kodýtek strávil na ledové ploše hodně času a nyní míří na střídačku. Mezitím se pokoušel ukořistit kotouč Smejkal, ale finští obránci byli pozorní.
37:04'
Česká střídačka reaguje na dění v posledních vteřinách hry a trenér Filip Pešán se rozhodl využít oddechový čas, aby dopřál svým svěřencům krátký odpočinek.
36:51'
Český tým nejenom v tomto oslabení, ale celkově v tomto utkání předvádí obětavou hru před vlastním brankářem. Nyní se daří vyhodit puk až k Juvonenovi.
35:54'
Valtteri Kemiläinen vyslal prudkou ránu od modré čáry, ale Bartošák si i přes obtížný výhled našel kotouč a podržel svůj tým.
35:08'
Smejkal společně s Kodýtkem tradičně zahájili oslabení českého týmu. Finové se na chvíli dostali do útočného pásma, ale vzápětí kotouč končí u Juvonena.
34:46'
A pozor, je tu další trest pro český národní tým. Útočník Ondřej Roman (CZE) dostává trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Finsko hraje přesilovku.
34:06'
Sund vyhodil kotouč dlouhým obloukem do středního pásma a puk posléze schoval do své lapačky brankář Bartošák. Po krátké chvilce se bude opět vhazovat.
33:59'
Další úspěšný zákrok si v posledních vteřinách připsal na své konto brankář Janne Juvonen, kterého prověřil Radan Lenc. Následuje další komerční přestávka.
33:35'
Jeden z českých hráčů byl osamocen před Juvonenem, kterému zatancoval kotouč na lapačce, ale finský brankář celou situaci ustál.
32:43'
Role se za pár okamžiků obrátily, jelikož stejným prohřeškem se provinili také hráči z české metropole. Bude se vhazovat v obranné zóně před Bartošákem.
32:26'
Finové si neporozuměli ve své rozehrávce a vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění. Hra se za malou chvilku vrátí zpět před gólmana Juvonena.
31:39'
Čeští hokejisté se ubránili a obránce Michal Moravčík už naskočil do hry. Patrik Bartošák zatím v této třetině musel zasahovat proti finským střelám minimálně.
30:49'
Špatná rozehrávka finského celku vedla k další šanci Čechů ve vlastním oslabení! Birnerova přihrávka šla Kodýtkovi jen na brusle.
30:03'
Hra plyne dál, hraje se téměř bez přerušení. Finové si nyní proklestili cestu do útočného pásma zásluhou Tonyno Sunda, ale čeští hráči brání zatím výborně.
29:11'
Hned na úvod oslabení českého týmu měli Finové velkou šanci na vyrovnání! Střelu Kemiläinena dorážel Ojamäki, ale Bartošák zasáhl.
29:00'
Finové si svojí aktivitou v útočném pásmu vynutili další nedovolený zákrok z české strany. Na lavici hanby tentokrát usedá vysoký bek Michal Moravčík (CZE).
28:22'
Mikael Ruohomaa byl u kotouče v útočném pásmu jako první a Finové zkoušeli ohrozit Bartošákovu branku. Střela jednoho z obránců byla nepřesná.
27:32'
Filip Suchý, jenž debutuje v národním týmu, nyní napadal finskou rozehrávku v rohu kluziště. Finové se ale i přesto dokázali dostat do neutrální zóny.
26:51'
Robin Salo rozjel finský útok po levé straně kluziště, ale jeho spoluhráči se dlouho před Bartošákem neudrželi. Čeští hokejisté posílají kotouč do středního pásma.
26:06'
Češi vyhráli vhazování v útočném pásmu a nebezpečně rotovali před Juvonenem. Smejkalova přihrávka ovšem svého adresáta na modré čáře nenašla.
25:35'
Další šance útočníka Jakuba Fleka. Talentovaný forvard dorážel na brankovišti Juvonena, ale finský muž s maskou opět bez větších potíží zasáhl.
24:42'
Náš tým už hraje v plném počtu a po krátké odmlce se může více soustředit na útok. Nyní se pokusili do útočné zóny proklouznout Finové, ale neúspěšně.
24:15'
Čeští hokejisté mohli ujet do dalšího brejku, ale útočník Smejkal ve vlastním oslabení raději zvolil bruslařský obrat zpět a uklidnil hru na své hokejce.
23:13'
Čeští hráči se opět brání výtečně. Petr Kodýtek společně se svými spoluhráči už dvakrát pozdravili brankáře Juvonena svým nahozením.
22:45'
Finové budou mít dobrou šanci na to vrátit se zpět do zápasu. Na trestnou lavici usedá útočník Ondřej Roman (CZE), jenž si odpyká menší trest za sekání.
22:10'
Dobrá možnost pro český tým! Jakub Flek ujel do přečíslení tři na dva, které vyřešil táhlou střelou nahoru, ale Juvonen zasáhl.
21:53'
Sund napadal rozehrávku Davida Němečka a Finové se ještě na chvíli zdrželi v útočném pásmu. Nyní už ale čeští hráči vyváží kotouč do bezpečí.
21:39'
Finové už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše. Nyní musel předvést další pohotový zákrok brankář Patrik Bartošák. Bude se vhazovat po jeho pravici.
20:41'
Matěj Stránský číhal na pravém křídle, ale útočník ve službách třineckých Ocelářů kotouč nezpracoval a obránce Šulák musí couvat až zpátky k Bartošákovi.
20:11'
Čeští hokejisté na začátku druhé třetiny ještě dohrávají svoji početní výhodu z konce úvodního dějství. Šulák rozjíždí útočnou akci českého týmu zpoza branky.
20:01'
Oba týmy jsou již zpátky na ledové ploše, utkání může pokračovat.
Čeští hokejisté svého soka v první třetině jednoznačně přestříleli, jelikož vyprodukovali ze svých holí rovných dvacet střeleckých pokusů, zatímco Finové vystřelili čtyřikrát.
Další třetina začne přibližně v 12:52 hodin.
Úvodní třetina je za námi. Více střeleckých pokusů a gólových šancí si připravili hráči českého národního týmu, kteří zásluhou talentovaného útočníka Matěje Blümela zatím vedou 1:0.
20:00'
19:59'
Obrovská šance českého týmu na závěr první třetiny! Šulákovu bombu od modré čáry chtěl dorazit Matěj Stránský, ale Juvonen zasáhl.
19:19'
Poslední minuta úvodní periody. Špaček na levém kruhu nezpracoval kotouč na hokejce, ale čeští hokejisté jsou znovu nastěhováni před Juvonenem.
18:49'
Čeští hokejisté budou mít těsně před koncem první třetiny k dispozici další početní výhodu. Otso Rantakari (FIN) dostává od rozhodčích dvě minuty za sekání.
17:42'
Vili Saarijärvi byl připraven střílet na modré čáře, ale útočník Špaček vystihl finskou rozehrávku. Třinecký forvard následně vyhodil puk do středního pásma.
17:00'
Ruohomaa vyhrál další vhazování v útočném pásmu, ale jeden z obránců Finska nezpracoval prudký kotouč na modré čáře. Seveřani musí začít znovu.
16:46'
Robin Salo obdržel přesnou přihrávku na modrou čáru a finský zadák se rozhodl vystřelit. Rána zkušeného obránce Suomi ovšem skončila zablokovaná.
16:13'
Úvod oslabení čeští hokejisté zatím zvládají na výbornou. Petr Kodýtek ve spolupráci se svým obráncem poslali černou pryž až do útočného pásma.
15:56'
První přesilová hra v tomto utkání pro finský výběr. Obránce Lukáš Klok (CZE) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za hákování a oslabuje svůj tým.
14:57'
Finští hráči se během komerční přestávky radili o dalším útoku na českou branku. Ruohomaa následně vyhrál vhazování, ale Češi jeho souhru s obránci přečetli.
14:36'
Obránce David Němeček si musel dávat velký pozor na jednoho z dotírajících finských protihráčů, ale sparťanský zadák celou situaci ustál.
13:34'
Obrovská možnost pro Česko! Michal Birner stál sám na ose hřiště, ale svou střelou finského brankáře Juvonena nepřekonal.
12:59'
Lenc vypomohl svým obráncům s rozehrávkou a čeští hokejisté založili další útok. Obrana finského výběru znovu pozorná, ale Češi zůstávají u puku.
12:42'
David Tomášek obkroužil útočné pásmo a nahrál svému spoluhráči na modrou čáru. Brankář Juvonen vytasil svoji lapačku a podržel svůj tým.
11:39'
Pozor, velká chyba v obraně českého národního týmu! Do úniku se dostal Teemu Turunen, který svým pokusem nad lapačku neuspěl.
11:24'
Finové přečkali krušné chvilky a nyní už hrají alespoň ve čtyřech hráčích v poli. Mezitím čeští hokejisté zakládají další útočnou akci zpoza své branky.
10:51'
Juvonen se nyní opravdu nenudí. Nyní zkoušel své střelecké štěstí na pravém kruhu pro vhazování útočník Michael Špaček. Finský gólman přerušuje hru.
10:06'
Velká šance českého týmu! Michal Birner čekal na přihrávku u levé tyčky, ale libereckému útočníkovi přeskočil puk čepel.
09:45'
Další faul z finské strany. Jarkko Parikka (FIN) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za krosček. Čeští hokejisté budou hrát dlouhou přesilovku pět na tři.
09:03'
Matěj Stránský si vybojoval svou aktivitou první faul Finů v tomto utkání. Axel Rindell (FIN) obdržel menší trest a už odjíždí na lavici hanby. Češi hrají přesilovku.
08:34'
Nahození z hole Ondřeje Vitáska si zkontroloval finský brankář Juvonen. Nutno podotknout, že čeští hokejisté mají zatím mírně navrch. Nyní se bude vylučovat.
07:37'
Velká příležitost pro český výběr! Radan Lenc hledal na druhé straně najetého obránce Kloka, k němuž však přihrávka nedoputovala.
06:45'
David Němeček poslal kotouč za branku soupeře, kde ho vybojovali jeho spoluhráči. Kodýtek si vzápětí najížděl na levý kruh, ale zakončit se mu nepodařilo.
05:57'
Moravčík raději odpálil kotouč ven z obranného pásma a Češi se nakonec ještě dostali do dobré šance! Matěj Blümel zkoušel kličku do forhendu, ale neuspěl.
05:09'
Zkušený obránce Miika Koivisto vyhodil kotouč přes všechny čáry pouze na zakázané uvolnění. Hra se tak za malou chvíli vrátí zpět před branku Juvonena.
04:41'
Otso Rantakari přihrál na svého spoluhráče v obranné linii a Finové založili další rychlý protiútok. Defenziva českého týmu byla dobře zformovaná na modré čáře.
04:24'
Obránce Salo přihrával svým spoluhráčům na pravou stranu kluziště, ale čeští hokejisté byli znovu připraveni a vyhodili kotouč do středního pásma.
03:22'
Další dobrá šance Finů! Niko Ojamäki číhal před brankou českého týmu, ale finský útočník se nakonec ke kotouči nedostal.
02:45'
Tony Sund si udělal výlet až za branku Patrika Bartošáka, kde byl ovšem českou defenzivou odzbrojen. Nicméně Finové i nadále drží kotouč na svých holích.
01:43'
Obránce Michal Moravčík dojel nahozený kotouč z finské strany a čeští hokejisté se nakonec vymanili ven až do středního pásma. Hra pokračuje dál.
01:22'
Máme tu první gól tohoto utkání! Po vhazování v útočném pásmu se ke kotouči dostal MATĚJ BLÜMEL, který svou pohotovou střelou nedal Juvonenovi šanci zasáhnout. Asistence: Petr Kodýtek.
01:18'
Další příležitost našich hokejistů. Střela Jiřího Smejkala ovšem zaplula přesně do náruče finského brankáře Juvonena. Hra je tak znovu přerušena.
01:04'
První ostřejší zákrok v tomto utkání má na kontě také gólman Patrik Bartošák. Brankář ve službách českého týmu se rozhodl raději přerušit hru.
00:35'
První náznak šance českého týmu! Birner z levého křídla hledal na opačné straně Radana Lence, který kotouč nezpracoval. Brankář Juvonen nemusel zasahovat.
00:12'
Úvodní vhazování vyhráli čeští hokejisté, kteří se snažili rychle přejít do útočného pásma. Přihrávka Moravčíka na najetého Špačka byla ovšem nepřesná.
00:01'
Dozněly státní hymny obou týmů, hráči se vzájemně pozdravili, nic tedy nebrání začátku utkání!
Ještě jednou přeji všem hokejovým příznivcům krásné sobotní poledne. Utkání mezi Finskem a Českem startuje již za pár okamžiků!

Finsko: Juvonen (Säteri) – Sund, Saarijärvi, Salo, Kemiläinen (A), Parikka, Rantakari, Koivisto (C), Rindell – M. Aaltonen, Ruohomaa, Nurmi – Innala, Lundell, Ojamäki (A) – Turunen, Tiivola, Klemetti – Björkqvist, Björninen, Virtanen – R. Leino.

Česko: Bartošák (Hrachovina) – F. Král, Moravčík (A), Šulák, Němeček, Klok, Vitásek, Gazda – Birner (C), Špaček, Lenc – M. Stránský, O. Roman, Flek – Smejkal, Tomášek, Koblížek – Suchý, Kodýtek, Blümel – Ordoš.

Rozhodčí: Nord, Öhlund – Malmqvist, Lundgren.
Krásný hokejový den u sledování Beijer Hockey Games. Švédský turnaj pokračuje svými víkendovými zápasy a dnes změří síly také český národní tým s výběrem Finska. Úvodní buly tohoto klání je na programu ve 12.00 hodin. Přeji všem fandům příjemnou zábavu.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2020/2021

FIN vs. CZE 0:2
FIN vs. CZE 4:3

Na listopadovém Karjala Cupu čeští hokejisté porazili finskou reprezentaci 2:0, zatímco Channel One Cup nabídl odlišnější podívanou. Finští hráči se ze svého domácího turnaje poučili a tentokrát nezaváhali. Náš tým inkasoval čtyřikrát a podlehl svému severskému soupeři těsně 3:4. Který z týmů vyhraje tentokrát?
PRŮBĚŽNÁ TABULKA ŠVÉDSKÝCH HER 2021

1. Rusko 3 b, skóre 3:2
2. Švédsko 2 b, skóre 3:2
3. Česko 1 b, skóre 2:3
4. Finsko 0 b, skóre 2:3
ZAJÍMAVOSTI

V kádru českého výběru figuruje řada zajímavých jmen včetně Jiřího Smejkala. Pro bývalého útočníka Sparty se jedná o velmi pikantní duel, jelikož v aktuální sezoně tento talentovaný hokejista působí právě v zemi tisíců jezer. Uplatní útočník finské Tappary Tampere svoje zkušenosti a pomůže svým spoluhráčům k výhře?
ČESKO

Čeští hokejisté vstoupili do třetího seriálu Euro Hockey Tour těsnou porážkou, když nestačili na švédský tým v poměru 2:3 v prodloužení. O branky českého týmu se postarali útočníci Jiří Smejkal, jenž vstřelil vůbec svoji premiérovou trefu v národním týmu, a liberecký šikula Radan Lenc, který byl v duelu proti Švédům druhým střelcem v klasické početní výhodě na naší straně.
FINSKO

Obdobně jako český národní tým i Finové mají za sebou výsledkově nevydařený duel. Hokejisté Suomi prohrávali v utkání proti Rusku už o dvě branky, ale svěřenci kouče Jalonena ještě zdramatizovali vývoj duelu. Zpět na rozdíl jednoho gólu snížil Jere Innala, ale ve třetí části Rusové znovu odskočili. Definitivní gólovou tečku stanovil Juuso Puustinen, na jehož branku už Finové nenavázali a padli 2:3. Budou finští hráči úspěšní proti českému výběru?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.