SESTŘIH: 4. semifinále play off, Sparta - Třinec 2:1 v prodloužení

Série pokračuje v sobotu v Třinci a my se s vámi těšíme na viděnou v pondělí, kdy se vrátí ještě jednou do Prahy.
Necelé dvě minuty stačily Spartě k tomu, aby zvrátila v prodloužení vývoj zápasu na svou stranu. Hráčem zápasu je zvolený Marek Ďaloga.
61:45
Sparta právě vstřelila branku!
Jak je důležité míti JAROSLAVA HLINKU! Zatímco se většina třineckých hráčů věnovala valné hromadě u jedné z tyček, zjevil se Jaroslav Hlinka, vydoloval zpod hromady těl puk a zajistil vyrovnání semifinálové série. Bez asistence.
60:31
Na ledě Sparty začíná druhé prodloužení v této sérii a Sparta se musí obejít bez kapitána Rolinka, který do něj nenastoupil.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:46
Orsava z několik metrů prověřuje Novotného, ten puk drží v lapačce.
59:15
Holešovičtí jsou aktivnější, hosté je ale vůbec nepouští do šancí. Prodloužení se blíží.
57:44
Sparta nyní zamkla Třinec před brankou, Ďalogovy rány ale trefovaly jen hráče, případně zadní mantinel.
55:45
Třinec se zatím brání dobře, půlku oslabení má zdárně za sebou.
55:14
Polášek nyní pálí z dálky. Domácí díky dlouhé přesilovce cítí šanci na rozhodnutí zápasu a berou si oddechový čas.
53:50
Sparťanský kapitán Rolinek míří na ošetření a do zbytku zápasu možná nebude moci nastoupit.
53:50
Rolinka zasáhl Doudera vysokou holí a sparťanský kapitán s hlavou v ručníku opouští led a míří rovnou rovnou do kabiny... Na ledě po něm zůstává krvavá stopa.Třinecký obránce dostává 2+2 minuty za faul vysokou holí.
53:39
Polanský zakončoval třinecký ťukes, Filip Novotný chytá a přerušuje hru.
52:09
Ani tenhle pokus Holešovických o založení útoku nevyšel, tentokrát kvůli ofsajdu.
51:43
Hlinka hledal ve středním pásmu Buchteleho, ten pouze odevzdává puk jede střídat.
50:23
Třinec působí v přesilovce trochu bezradně, krátce před jejím koncem pálí Hrabal od modré Novotnému do plastronu.
48:28
Za zásah vysokou holí byl vyloučen Miroslav Forman (SPA). Sparťané budou hrát opět v oslabení.
48:02
Domácí jsou kompletní, následuje komerční pauza.
46:20
Sparťanům se podařilo krátké dvojnásobné oslabení bez problémů přežít, už podruhé vyhazují až k Hamerlíkovi.
46:01
Sparta bude hrát 12 sekund v pěti proti třem. Tomáš Rolinek přisedá k Hlinkovi za vysokou hůl.
45:53
Rozhodčí po buly zaregistrovali přihrávku rukou a posouvají vhazování do středního pásma.
45:15
Sparta se zatím úspěšně brání, Polášek nyní vyhazuje.
44:13
Hlinka(SPA) fauloval v útočném pásmu, je vyloučen na dvě minuty za podražení.
43:52
Vhazování ve sparťanském pásmu.
43:24
Štefan Ružička táhlou střelou prověřil Novotného
42:12
Spartu teď ale brzdí nedůslednost ve vyhazování puků. Třinec drží útočné pásmo a Spartě se nedaří vyhodit.
41:34
První desítky vteřin třetí třetiny nabízejí spíše opatrný hokej.
40:01
Na první gól čekali diváci v holešovické hale až do 24. minuty, kde se trefil Polanský. Sparta po inkasované brance na pár minut zpomalila a Třinec dominoval. Těsně po polovině zápasu ale vyrovnal po pěkné akci Jaroslav Hlinka – a Sparta v dalších minutách opět ukrajovala více ledu pro sebe. I přes velký tlak v závěrečných minutách ale další gól nepřidala. Stav je tedy po 40 odehraných minutách nerozhodný 1:1.
40:00
39:46
Polášek si řekl o přihrávku a tvrdě střílel z kruhu, Hamerlík puk i s notnou dávkou štěstí vyrazil.
38:38
Sparta bojuje v útočném pásmu, ale obrana Třince je pozorná a nedává hráčům Sparty příliš času na zpracování puku a přihrávku.
36:55
Buchtele vyslal na Hamerlíka jedovatou střelu zpoza obránce, ale gólman Třince s ní neměl problém. Sparta v závěru třetiny přidává plyn.
36:08
Před Kumstátem teď zívala poloprázdná branka, sparťanský útočník ale poslal puk mimo.
33:57
Klepiš teď neudržel nervy na uzdě a po přerušení hry udělil políček Dragounovi, rozhodčí situaci pravděpodobně neviděli a vše končí domluvou.
33:40
Série nepřesností na obou stranách nakonec končí zakázaným uvolněním. Hra se opět zklidnila.
32:18
I na Spartu vstřelená branka působí jako živá voda.
30:57
JAROSLAV HLINKA vyrovnává. Sparta na předchozí nájezd Klesly reagovala přečíslením, které profesorsky zakončila právě sparťanská sedmnáctka. Asistence: Tomáš Rolinek, Karel Pilař.
30:51
Klesla dostal přihrávku po návratu z trestné a jel sám na Novotného. Přestřelil!
30:14
Třinec vyhazuje.
29:53
Pech číhal u tyčky, ale pravděpodobně promáchl!
29:13
Sparta zamkla Třinec v jeho pásmu, ale nestřílí a nestřílí...
28:40
Přesilovka pro Spartu. Rostislav Klesla (TŘI) už je na trestné lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.
28:30
Piskáček na druhé straně tvrdě vystřelil od modré a Hamerlík střelu ukrývá v náručí.
27:35
Linhart poslal křižnou střelu přes brankoviště a sparťané mohou být rádi, že tam nebyl nikdo, kdo by ji usměrnil do branky.
26:11
A Spartě se teď nedaří . Puky uskakují, přihrávky nenacházejí adresáty. Psychická výhoda je na straně Třince a ten ji využívá.
24:40
A je to Sparta, kdo momentálně tahá za kratší konec. Třinec po vstřelené brance ožil a má ze hry podstatně víc.
23:23
Třinec právě vstřelil branku!
Martin Adamský nejdříve orazítkoval jen tyčku, puk se ale odrazil na hokejku JIŘÍHO POLANSKÉHO a ten poslal mezi betony Novotného puk do branky. Třinec se ujímá vedení. Asistence: Martin Adamský, Lukáš Galvas.
22:50
Polanský hledal před brankou Štefana Ružičku, ale přihrávku nesměroval přesně.
22:21
Do hry se vrací i Polášek, který první třetinu nedohrál.
21:46
Třetí útok Sparty si teď vytvořil tlak na hranici brankoviště, Hamerlík nepříjemnou, protože nepřehlednou situaci ustál.
20:45
I Oceláři už jsou na ledě opět v pěti.
20:22
Přibyl je zpátky na ledě a Sparta bude hrát jednadvacet sekund přesilovku.
20:01
Domácí měli v první třetině herně navrch, ale svojí převahu nepřetavili ve vedoucí branku. A vypadá to, že dost možná budou po dnešním zápase počítat ztráty – do zápasu se po zásahu pukem zatím nevrátil Adam Polášek, hráč, který tráví na ledě nejvíce času ze všech sparťanských borců.
20:00
19:30
Ďaloga to ještě jednou zkusil z pravé strany, ale Hamerlík byl pozorný. Vhazuje se před ním.
18:43
Tak nakonec nikoli v oslabení. Na trestnou lavici míří za hákování i Štefan Ružička (TŘI), který fauloval ujíždějícího Ďalogu.
18:43
Marek Ďaloga ted proletěl kolem obrany Třince a následně prověřil Hamerlíka tvrdou střelou. Branku nedal, ale vybojoval alespoň faul.
18:22
Sparta bude první dvacetiminutovku dohrávat v oslabení. Daniel Přibyl (SPA) dostal dvě minuty za hákování, kterým si pomohl v obranném pásmu.
17:32
Na ledě pořád marně vyhlížíme Adama Poláška, který po inkasované střele pukem spěchal s krvavým zraněním do kabiny.
17:26
Jeden z třineckých hráčů dorážel na gólmana Novotného, který už měl puk pod kontrolou, víc než bylo podle sparťanů vhodné, a vznikla kvůli tomu další drobná strkanice.
16:48
Sparta je v posledních dvou minutách ve velkém tlaku a Třinec přehrává.
15:53
Dragoun teď tvrdě střílel a chyběly centimetry k tomu, aby vstřelil branku. Hamerlík ale i se štěstím puk za svá záda nepustil.
14:55
Sparta teď dostala Třinec pod tlak a v jeho obranném pásmu ho točí jako kolotočáři děti na nedalekém Výstavišti, kde probíhá Matějská. Oceláři vyhazují na zakázané uvolnění.
12:52
Borci si dnes na ledě nic nedarují a u mantinelu jsou vidět souboje, které by mohli závidět i v zámořské NHL. Všechny nicméně v rámci pravidel.
11:54
Oceláři jsou v plném počtu – oslabení zvládli velmi dobře.
11:19
Po zmatcích a nepřesnostech před vlastní brankou jsou sparťané už opět před Hamerlíkem.
10:33
Sparta dvojnásobnou přesilovku nevyužila a po jejím skončené mohl v klasickém oslabení naopak skórovat Adamský, který se dostal až před Novotného.
09:36
Další trest pro Třinecké. Po faulu na Michala Vondrku, který led opouští v doprovodu maséra, ale po svých, zamířil na trestnou lavici David Cienciala (TŘI) za sekání. Sparta hraje 25 vteřin ve dvojnásobné početní výhodě.
08:34
Hala teď vybuchla nadšením, ale předčasně, Hlinka pravděpodobně trefil jen horní tyčku.
08:01
První přesilovku v zápase si zahraje i Sparta. Vladimír Dravecký (TŘI) dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.
06:51
Ďaloga tvrdou střelou mezi dvěma obránci prověřil Hamerlíka, ten byl pozorný a puk ukryl v náručí.
06:11
Sparta se ubránila, ale několik minut se pravděpodobně bude muset obejít bez obránce Poláška, který inkasoval ránu pukem nejspíš do obličeje a v doprovodu masérů spěchá do kabiny.
05:32
Sabolič také vyváží puk až za branku soupeře. Tahle přesilovka se Ocelářům vůbec nedaří.
04:55
Další vyhození v podání Sparty a Petr Kumstát teď dokonce bojoval v útočném pásmu.
04:20
Spartě se ale podařilo osvobodit a po zakázaném uvolnění se hra přesouvá před Hamerlíka.
04:04
První vyloučení v zápase. Na trestné lavici sedí Michal Barinka (SPA), který dostal menší trest za držení protihráče.
03:30
Souhra Vondrky, Poláška a Kumstáta a na jejím konci tvrdá Kumstátova střela, která šla nad branku Hamerlíka.
02:15
Piskáčkova střela na Hamerlíka, Sparta má v úvodu zápasu mírně navrch.
01:42
A na ledě to začíná jiskřit od prvních minut. Domácím fanouškům se nezdál zákrok jednoho z Třineckých, rozhodčí ale zatím nikoho nevylučují.
01:25
Pilař poslal přesnou přihrávku Saboličovi a ten trefuje beton gólmana Hamerlíka.
00:26
Michal Vondrka byl prvním hráčem, který prověřil Hamerlíkovu pozornost, nicméně jen lehkým nahozením z úhlu.
00:01
Třineckou branku dnes střeží Peter Hamerlík a aktér včerejšího zápasu Šimon hrubec zůstal na střídačce.
Třinečtí jsou na ledě a jen o pár vteřin později vjíždí na led i hráči Sparty.
V holešovické aréně je zhruba deset minut před čtvrtým zápasem už více než 7000 fanoušků. I dnes to tedy vypadá na bouřlivou atmosféru.

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Plíhal, Orsava – Chmielewski, Pechanec, Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Brejcha, Suchánek.
Do holešovické arény přišlo na třetí semifinálový zápas více než deset tisíc lidí. "Diváci nás hnali. Není tu ticho jak v divadle, lidi tleskali, hned se hrálo jinak. Kulisa dělá strašně moc. Věříme v naši sílu, jsme silný tým. Nejsme jednotlivci," pochvaloval si i po utkání kapitán Sparty Tomáš Rolinek
Sparta ve třetím semifinálovém utkání těžila zejména u prvních dvou gólů z individuálních chyb na straně Třince. Jaroslav Hlinka otevřel skóre v první třetině po chybě Doudery a druhou branku přidal ve druhé části po chybné rozehrávce Klepiše Robert Sabolič – a to dokonce ve vlastním oslabení.

Třinecký Jakub Klepiš sice dokázal snížit – v nestandardní situaci, kdy Třinec v závěru druhé třetiny zkusil hru bez brankáře, ale více branek nedal. A Sparta přidala ve třetí části ještě dvě – v 58. minutě využil přesilovku Jaroslav Hlinka a v 60. minutě pečetil výsledek 4:1 Robert Sabolič do prázdné branky.
Spartu a Třinec čeká čtvrtý semifinálový zápas – celkově druhý na ledě Sparty, která první domácí utkání zvládla lépe než vítěz základní části Třinec a vyhrála 4:1. Stav semifinálové série tak sparťané svojí výhrou snížili na 1:2 a v tomto utkání mohou bojovat o její vyrovnání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.