SESTŘIH: Čtvrtfinále (3.zápas): Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:3

Rád vás pozvu na zítřejší utkání, které se hraje zítra od sedmnácti hodin a třiceti minut. Tímto se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne.
Je konec! Liberci se povedlo ve třetí třetině otočit stav utkání, a tak jde v této sérii do trháku! V sedmačtyřicáté minutě se prosadil svou střelou z mezikruží Michal Řepík. Do prázdné branky následně potvrdil výhru svého celku Petr Vampola!
Dnešní utkání sleduje 5 129 diváků.
59:55
Liberec právě vstřelil branku!
Nyní to ovšem již klaplo! PETR VAMPOLA vybojoval kotouč a z levé strany jej poslal do odkryté branky! Liberec vede 3:0 v sérii.
59:34
Peter Ölvecký byl za brankou podražen a do útoku se vydali hosté. Jednomu z hráčů se povedlo ovšem napálit jen tyčku!
59:24
Oddechový čas pro domácí.
59:14
Robert Kristan opouští ledovou plochu a domácí tak hrají v šesti hráčích na ledě. Povede se domácím vyrovnat, anebo si to hosté pohlídají?
58:44
Piráti zachybovali a Radivojevič dával přihrávku před branku, kde se Michalu Birnerovi nepovedlo ideálně zakončit.
57:44
Z pravé strany to zkoušel David Kämpf, ale jeho pokus byl zblokován a puk skončil za brankou Jána Lašáka.
57:04
Na modrou čáru si najel Vladimír Růžička, který následně zkoušel štěstí. Jeho střelu ovšem zastavil jeden z jeho spoluhráčů před brankou.
56:30
Michal Bulíř se rozjel proti chomutovskému Kristanovi, kterému udělal kličku do forhandu, ale beton se mu přehodit nepovedlo!
56:30
Následně unikl Michal Bulíř, který byl faulován Tejnorem, a tak uvidíme trestné střílení!
56:17
Následně hodně nebezpečně pálil Adam Jánošík. Slovenský obránce z voleje pálil do šibenice, ale Lašák jej skvěle vychytal.
56:07
Liberec se aktuálně jen brání snažení chomutovského celku. Uvidíme, jestli se jim povede tento tlak nakonec udržet.
55:13
Po pravé straně si do útoku najel Jan Rutta, kterému se ale nepovedlo překonat pozorného Lašáka.
54:35
Jakub Sklenář našel před brankou najíždějícího Davida Kämpfa. Ten si najel do lepší pozice, ale bekhendem se mu nepovedlo překonat pozorného Lašáka.
53:48
Chomutovští se po dlouhé době dostali do útočného pásma, kde se jim daří kombinovat. Liberec ovšem urputně bojuje a brání.
52:34
Puk mezi kruhy dostal Jan Rutta, ale tomu se nepovedlo z naprosto luxusní situaci zakončit. Puk totiž nechal za sebou!
52:20
Piráti jsou nyní aktivnějším celkem a chtějí stav utkání vyrovnat. Uvidíme, jestli se jim to nakonec povede.
51:49
Slovenský brankář následně zachytil nahozený puk ze středního pásma. Vhazovat se tak bude po levici Jána Lašáka.
51:16
Do velké šance se dostal David Kaše, jenž si najel mezi kruhy. Následnou střelou se mu ovšem nepovedlo překonat skvěle zasahujícího Lašáka!
50:36
Již po skončení přesilové hry se do útočné třetiny vrhli hosté, ale ti byli zastaveni odpískáním ofsajdového postavení.
49:54
Brett Skinner následně přiťukl Adamu Jánošíkovi, kterému se svou střelou ovšem nepovedlo trefit branku hostujícího brankáře.
49:49
Nebezpečně si před branku najel Petr Vampola, kterému se ale tísněnému nepovedlo překonat pozorného chomutovského brankáře!
49:23
Liberci se povedlo již podruhé vyhodit. Zatím se jim zkušeně daří zvládat přesilovku, čímž kontrolují stav utkání.
48:48
Vladimír Růžička dostal puk před branku a následnou zadovkou hledal Michala Vondrku. Ten ovšem na místě určení nebyl.
48:12
Za brankou Liberce si následně nedovoleně počínal Jan Stránský. Chomutovští tak budou mít přesilovou hru.
47:29
Ondřej Dlapa zahrozil střelou od modré čáry, která šla jen těsně vedle branky. Ölveckému před brankou se kotouč nepovedlo tečovat.
47:01
Nahazovaný puk na branku Lašák pustil a David Kaše mohl zakončovat do prázdné branky. K puku jej ovšem nepustil bránící hráč Liberce.
46:32
Liberec aktivně okupoval útočné pásmo chomutovského celku a následně se také dočkal branky! MICHAL ŘEPÍK si s pukem najel mezi kruhy, odkud se mu přesnou střelou povedlo překonat Roberta Kristana! Asistence: Michal Birner.
45:57
Pirátům následně nevyšla rozehra. Brett Skinner nepřesně přihrával do jízdy, a tak se píská zakázané uvolnění také domácímu celku.
44:59
Nebezpečně to od modré čáry zkoušel Martin Ševc. Jeho dělovka ale skončila na betonech domácího brankáře.
44:25
Puk vybojovali domácí hokejisté. Vhazovat se bude po levici slovenského brankáře ve službách Liberce.
44:08
Piráti poslali puk na branku Lašáka ze střední třetiny. Za jeho brankou se bude o puk následně bojovat.
43:30
Nejdříve pálil nebezpečně, ale jen do betonů Kristana Tomáš Mojžíš. Chomutovským se následně nepovedlo ideálně zakombinovat.
43:10
Po delší době najeli do útočného pásma také hosté. Nahození Michala Řepíka z levé strany ukryl ve své lapačce slovinský brankář.
42:45
A nyní? Opět zakázané uvolnění libereckého celku. Ze střední třetiny poslal puk za branku Kristana jeden z hostů.
42:13
Po následném vhazování po levici Jána Lašáka vyhodili hosté na další zakázané uvolnění. Buly se tak bude opakovat.
41:58
Z levé strany nahazoval před branku Ondřej Dlapa, kterému se ale nepovedlo trefit branku hostujícího brankáře.
41:31
Do útočné třetiny najel Lukáš Krenželok, který svou akci zakončoval střelou z pravé strany. S pukem najel až do branky, ale Kristan byl pozorný.
41:19
Již potřetí v této třetině se liberečtí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Piráti tak mohou pokračovat v aktivní hře.
40:58
Peter Ölvecký ujel s Davidem Květoněm do útoku. Druhý jmenovaný ale nedokázal ideálně zakončit. K volnému puku si tak najel Jakub Sklenář, jenž odkrytou branku netrefil!
40:08
Hned na začátku této třetiny zkoušel pozornost brankáře Vladimír Růžička. Jeho pokus ze střední třetiny Lašák vyrazil.
40:01
Druhá třetina byla spíše v režii hostů, kteří byli ve větší části této třetiny v přesilovce. Byla jim nabídnuta dvouminutová výhoda pět na tři, kterou nakonec využil Tomáš Mojžíš. Vidíme typický zápas play-off, a tak uvidíme, jak toto důležité střetnutí nakonec dopadne.
40:00
39:41
Po levé straně ještě zahrozil Štěpán Hřebejk, kterému se svou technickou střelou nepovedlo překonat pozorného Jána Lašáka.
39:24
Liberec se dostal opět do útoku, kde se bojovalo o puk. Adam Jánošík jej ale následně vybojoval a poslal a Lašáka.
38:43
Liberec se hnal po neúspěšné chomutovské akci do útoku, kde se ale dostali do osfajdu. Následuje vhazování ve středním pásmu.
38:29
Jan Rutta po buly vypálil na branku a puk před Lašákem poskakoval. Nakonec do něj plácl Roman Červenka, ale slovenský brankář byl v pozoru.
38:18
Liberec dlouhou dobu kombinoval za brankou, ale nakonec se mu nepovedlo cokoliv vymyslet. Štěpán Hřebejk na druhé straně vybojoval pásmo.
37:08
Jan Výtisk tvrdě vypáli od modré čáry. Jeho pokus Kristanovi vypadl a mířil do branky. Nakonec se puk ale doklouzal jen vedle branky!
36:37
Puku se hned ujal Jakub Valský, jenž pelášil sám na branku. Jeho střela z levého kruhu ale neskončila v brance.
36:30
Následovalo snažení domácího celku, které ale brankou zakončeno nebylo. Piráti se následně objevili v ofsajdovém postavení.
35:50
Další nebezpečnou ránu vyslal od modré čáry Branko Radivojevič, ale jeho tvrdou střelu dokázal brankář vykopnout.
35:07
Puk zpoza branky dostal k levé tyčce Michal Birner, kterého ale skvěle vychytal domácí brankář! Ten drží naděje svého celku na bod v sérii.
34:39
Chomutovští tento tlak již neustáli. Martin Ševc vypálil na branku Kristana, kterému se puk povedlo vyrazit. Dostal se ale k TOMÁŠI MOJŽÍŠOVI, který se od modré čáry střelou mezi betony již nemýlil! Asistence: Martin Ševc.
34:29
Petr Vampola projel po pravé straně a svou střelou napálil jen horní tyčku Kristanovi branky! Vhazuje se ovšem před jeho brankou.
34:07
Dlouhé snažení bylo zakončeno střelou Branka Radivojeviče, který vypálil na Kristana. Ten jeho pokus vyrazil a Červenka svůj celek osvobodil!
33:28
Hned startem přesilovky se povedlo puk vybojovat Skinnerovi, který jej následně poslal až k Lašákovi.
33:23
Liberec bude hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3! Vladimír Růžička fauloval pronikajícího hráče, a tak je tu velká šance pro hosty na vyrovnání.
32:50
Ani následně se Liberci nepovedlo překvapit slovinského brankáře a domácí se již poněkolikráté osvobodili.
32:15
Následně se tam ale Liberec usadil. Branko Radivojevič vypálil od modré, ale Kristan jeho pokus vyrazil betony.
31:44
Důraznou hrou se povedlo domácím puk opět poslat až do střední třetiny. Liberec to má hodně těžké.
31:04
Následně se domácím hokejistům povedlo vyhodit puk až k Lašákovi. Liberec se musí do útoku znovu prodrat.
30:51
Hosté své snažení vykombinovali přihrávkou mezi kruhy, odkud se ovšem jednoho z hráčů nepovedlo zakončit.
30:19
Nyní byl v aréně puštěn opakovaný záběr a chomutovským příznivcům se tento verdikt hrubě nelíbil. Těžké k posouzení. Liberec čeká pětiminutová přesilovka.
30:19
Následně si na libereckého Jaroslava Vlacha počkal Sergej Pereťjagin, který jej tvrdým zákrokem poslal na zem. Ruský obránce v tomto utkání skončil.
30:12
Marek Tomica se z dobré pozice odhodlal ke střele, která ale nakonec skončila jen nad brankou Jána Lašáka.
29:31
Domácí hokejisté hodně dlouho kombinovali, ale zakončit se jim nepovedlo. Brett Skinner špatně přihrál.
28:31
Hostujícímu celku se povedlo ovšem puk hned vyhodit, a tak se pro něj domácí hokejisté musejí vracet až za branku svého brankáře.
28:26
Michal Řepík za brankou Roberta Kristana podrazil chomutovského hráče. Domácí si tak zahrají další přesilovou hru.
28:10
Jeden z chomutovských hokejistů byl faulován a následovat bude přesilová hra. Probíhá výhoda.
27:47
Tygři byli ovšem i nadále pod tlakem. Osvobodili se tak jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování před Lašákem.
27:16
Do útoku se tak dostali hosté, který byl zakončován střelou Ondřeje Vitáska. Následovat tak bude buly. Toto Liberec přežije.
27:07
Velká šance nakonec přišla! Peter Ölvecký najel před branku, ale svou střelou nepřekonal pozorného Lašáka. Následá dorážka skončila vedle branky!
26:38
Nyní se tam Piráti dostávali, ale místo toho aby nějak ohrozili Lašáka, jim byl odpískán ofsajd.
25:55
Pirátům se stále nepovedlo udržet se na puku v útočném pásmu, a tak to zkoušejí od své branky již poněkolikráté.
25:26
Hned po buly vjel s pukem do útočného pásma Jakub Valský, kterému se povedlo touš udržet v útočném pásmu svého celku.
25:18
Za brankou Jána Lašáka byl přidržován Štěpán Hřebejk. Za nedovolené bránění je tak potrestán Michal Bulíř.
24:56
Peter Ölveckého se k puku dostal David Květoň. Jeho střela se odrazila od brankoviště, kde se nepovedlo Ölveckému zakončit. Následně byl puk zalehnut!
24:20
Ondřej Dlapa dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho střela skončila jen na betonech připraveného brankáře.
23:59
Od modré čáry nahazoval puk na branku Brett Skinner, ale jeho pokus byl odvrácen Martinem Ševcem.
23:12
Antonín Dušek to zkoušel z pravého rohu a dokonce se mu povedlo brankáře ohrozit. Trefil jeho připravené rameno.
22:59
Od modré čáry následně zkoušel pozornost brankáře Jaroslav Mrázek, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného brankáře.
22:11
Do prvního nebezpečného útoku se dostali ovšem domácí. David Květoň ujel obraně, ale brankáře mezi betony nepřekonal!
21:57
Stále se hraje na polovině domácího celku. Uvidíme, co se hostům povede nakonec vymyslet.
21:17
Michal Řepík zakončoval celý tlak střelou z otočky. Robert Kristan ovšem tento pokus zneškodnil.
20:40
Aktivita hostujícího celku ovšem trvá i nadále a vidíme jejich tlak. Chomutovští ale zatím statně odolávají.
20:14
Branko Radivojevič nahazoval puk před branku. Petr Vampola ovšem z této pozice nedokázal puk přesně tečovat.
20:01
Na led chomutovské arény se vrátili rozhodčí dnešního utkání, za kterými se hned objevili také hosté. Domácí příjdou každou vteřinkou.
Vyhrocená první třetina končí. Domácí se dostali do vedení v páté minutě, kdy se v oslabení prosadil Vladimír Růžička. Ten se po odrazu puku od zadního mantinelu trefil do odkryté branky. Následovaly akce na obou stranách, ale ani jedna druhou brankou neskončila. Viděli jsme také několik roztržek, a tak nás čeká ještě napínavé a vyhrocené utkání.

Střely na branku: 7:6
20:00
19:23
Při následném snažení vjeli hosté jen do ofsajdového postavení, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
19:09
Z pravé strany to zkoušel Radim Šimek, kterému se svou střelou povedlo trefit jen připraveného Pereťjagina.
18:52
Liberec se ještě nedostal do pásma. Marek Tomica najel s pukem do střední třetiny a nahodil jej za branku.
18:16
Jan Výtisk skáče na led a právě začíná liberecká přesilová hra. Uvidíme, co se hostům povede vymyslet.
17:56
Do aktivního snažení se dostali domácí, kterým se svým nahozením od levého mantinelu povedlo vybojovat útočné pásmo.
17:32
Lukáš Derner se s Peterem Ölveckém dostali do kontaktu, a tak jdou oba na lavici hanby. Peter Ölvecký navíc dostává ještě jeden trest, a tak se bude hrát čtyři na čtyři.
17:32
Celá kombinační hra chomutovského celku zakončena střelou Bretta Skinnera od modré čáry, kterou Lašák chytil.
16:49
Do útoku se následně prodral Roman Červenka, jenž celou svou akci zakončoval střelou z pravého kruhu. Branku ovšem přestřelil.
16:28
Hosté přesilovou hru začínají aktivněji a vyhazují puk za branku chomutovského brankáře.
16:16
Na trestnou lavici míří Jan Výtisk, jenž se do bitky vrhl jako třetí, když chytil kolem krku Štěpána Hřebejka. Michal Birner a Adam Jánošík inkasují čtyř minutové tresty. Přesilovka pro Chomutov!
16:16
Po pravé straně utekl Michal Bulíř, jenž celou svou akci zakončoval střelou do Kristana. Následně se strhla první bitka večera. Rozhodčí o trestech diskutují.
15:53
Po levé straně zahrozili opět liberečtí. Střela jednoho z nich skončila u Kristana, jenž puk ukryl v lapačce.
15:11
Odražený puk se dostal k Martinu Bakošovi, kterému se ale svým pokusem před brankou nepovedlo trefit domácí branku.
14:51
Po aktivní hře Liberce se ke střele od modré čáry dostal Jan Výtisk. Jeho pokus ale skončil jen vedle levé tyčky Roberta Kristana.
14:13
Liberci se povedlo projít před chomutovskou branku. Tam byl ale pozorný Robert Kristan. Do strkanice se dostal Dominik Tejnor a Lukáš Derner. Tím to ale také skončilo.
13:53
Následně se libereckým povedlo vyhodit jen za branku chomutovského brankáře, a tak se píská zakázané uvolnění.
13:45
Roman Červenka si najel s pukem za branku a přihrávku před ní našel skvěle postaveného Jakuba Sklenáře. Tomu se ale pozorného Lašáka překonat nepovedlo!
13:27
Ján Lašák zpoza své branky vyhazoval kotouč, který se ještě otřel o mantinel. Následovat tak bude vhazování před jeho brankou.
13:10
Nyní se již ofsajdové postavení píská. Lukáš Krenželok najel do útočné třetiny po levé straně, ale byl tam později, než jeho spoluhráč. Následuje komerční pauza.
12:34
Piráti byli následně pod menším tlakem hostujícího celku. Nakonec se jim ale povedlo kotouč poslat do střední třetiny.
11:54
Michal Řepík najel do pásma, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů nedokázal najít. Ofsajd se ale k nevoli domácích nepískal.
11:00
Piráti byli následně zatlačeni aktivní hrou hostujícího celku, a tak byli donuceni vyhodit kotouč jen na zakázané uvolnění.
10:34
Do útočného pásma následně najel Marek Račuk, který přihrávkou na levou stranu našel Vladimíra Růžičku. Ten svým pokusem trefil jen připraveného brankáře.
09:50
Domácí kombinovali za brankou a vydali se do útoku. David Kämpf pronikal do útočného pásma, ale přes obránce se nedostal do pásma dle pravidel.
08:58
Po pravé straně následně pronikl Jakub Sklenář, který následně mezi nohy Jana Výtiska zakončoval. Kotouč ovšem skončil mimo branku.
08:21
Kombinace domácích byla zakončována přihrávkou Michala Vondrky na Romana Červenku. Jeho střela byla ale zblokována.
07:43
Mrázek následně poslal po mantinelu přihrávku na Antonína Duška, kterému se ale přihrávku nepovedlo zachytit. Následuje komerční přestávka.
07:35
Adam Jánošík pokazil přihrávku a jeden z libereckých dával puk před branku. Tam byl jeden z jeho spoluhráčů, ale místo střely se k puku dostal Jaroslav Mrázek, jenž zachránil celou situaci pro domácí celek.
06:56
Stejný prohřešek se píská i na druhé straně. Puk po levé straně doputoval až za branku slovenského brankáře.
06:35
Následně se Liberci nepovedlo přesně zakombinovat, a tak se puk objevil za brankou Kristana. Píská se zakázané uvolnění.
06:13
Do útočného pásma se dostal Martin Bakoš, který se pokoušel najít u levé tyčky spoluhráče, ale tomu přihrávku nakonec nepředal.
05:34
Domácí fanoušci jsou nabuzení! Piráti aktuálně aktivní na puku, kombinují za svou branku a vymýšlejí další akci.
04:56
Do protiútoku se dostali domácí. Marek Tomica svou přihrávkou před branku hledal Petere Ölveckého, kterému se ale bekhendem nepovedlo skórovat!
04:32
Piráti tuto přesilovku tedy přežili a dokocne v ní skórovali. Následně se jim ale nepovedlo zaútočit, a tak se pískalo zakázané uvolnění.
04:05
Piráti právě vstřelili branku!
Pirátům se tuto chybu povedlo potrestat! Střela od modré čáry se odrazila před branku, kde stál osamocený VLADIMÍR RŮŽIČKA, kterému se povedlo překonat bezmocného brankáře! Asistence: Adam Jánošík, Dominik Tejnor.
03:59
Při vyhození domácích hokejistů zahráli hosté ve svém pásmu vysokou holí, a tak se dvaadvacet sekund před koncem jejich přesilovky vhazovat před brankou Lašáka.
03:52
Hra se opět přerušuje. Jan Rutta zpoza své branky vyhazoval kotouč po mantinelu a ten nakonec skončil mimo ledovou plochu.
03:42
Pirátům se následně povedlo opět vyhodit puk za branku. Při následném snažení se v ofsajdu objevil Branko Radivojevič.
02:59
Střela Martina Ševce byla od modré čáry zablokována bránícím chomutovským hráčem mimo dosah slovinského brankáře.
02:25
Pirátům se hned po vyhrané buly povedlo puk vyhodit za branku Jána Lašáka z hokejky Ondřeje Dlapy.
02:21
Hned po buly fauloval domácí Jaroslav Mrázek, který při pronikání jednoho z hostů zahrál vysoko hokejkou a zasáhl jej do obličeje. Přesilovka pro Tygry!
02:12
Piráti se hned dostali do útočného pásma. Antonín Dušek poslal z levé strany puk na branku, který dokázal Lašák pohotově chytit.
02:02
Následně se domácím nepovedlo ideálně zakombinovat, a tak puk skončil jen za brankou Lašáka. Píská se zakázané uvolnění.
01:24
Po rychlé akci se do výborné střelecké pozice dostal bek Dominik Tejnor. Jeho dělová rána z levé strany skončila jen na betonech slovenského brankáře!
01:04
Liberečtí se z aktivního napadání domácího celku osvobodili jen vyhozením přes mantinel. Nahození Tomáše Mojžíše bylo ovšem ztečováno.
00:38
Následně z levého kruhu dostal puk před branku Michal Řepík, kterému se z blízkosti nepovedlo překonat Kristana! Následně byla zbořena branka.
00:20
Na druhé straně v totožné akci Brett Skinner, který svým pokusem z pravé strany trefil Jána Lašáka jen do hrudi.
00:09
Úvodní buly vyhráli hosté a po pravé straně se do útoku prodral Petr Vampolu, kterému se ale nepovedlo trefit domácí branku.
00:01
Na led chomutovské arény vjíždějí oba celky, které za pár chvilek zahájí třetí čtvrtfinále, ve kterém zatím hosté vedou 2:0.
Jak lze při pohledu na sestavu vidět, oba celky nasazují své jedničky. Jedinou výraznější změnou je uzdravení obránce Adama Jánošíka, který dnes pomůže svému celku po dlouhé pauze. Aktuálně probíhá na chomutovském ledě rozcvička obou celků.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Rutta, Skinner, Jánošík, Mrázek, Tejnor, Pereťjagin, Blaha, Dlapa – Červenka, Růžička, Vondrka – Ölvecký, Květoň, Sklenář – Hřebejk, Kämpf, Tomica – Račuk, Kaše, Dušek.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Šimek – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský – Ordoš.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Gebauer, Lederer.
Pravili pro klubový web

Branko Radivojevič: "Z mého pohledu nás čeká velmi důležité, zatím určitě nejdůležitější utkání. Máme na to ho vyhrát. V sezóně jsme venku vyhrávali často, takže věřím, že to zvládneme. Bude to těžké. Jim už jde o všechno a dají do toho všechno. Musíme se na to připravit. Kvalita tu je. Když budeme hrát naši hru, dotáhneme to a vyhrajeme třetí zápas."

Roman Červenka:: „Doma je přece jen doma. V Liberci to z naší strany nebylo špatné, ale něco málo tomu chybělo, aby se jeden ze zápasů otočil k nám. Doma se nám hraje celou sezónu dobře, ale všichni víme, že Liberec bude těžký soupeř i u nás. Zkusíme udělat všechno, abychom doma vyhráli.“

Vladimír Růžička ml.: „Škoda že jsme nedali druhý gól my. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů.“
Ohlasy trenérů po druhém utkání

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Těžké utkání, které po většinu času bylo vyrovnané. Soupeř hrál velmi organizovaně, ale my jsme si dobře počkali. V některých pasážích jsme měli i štěstí. Na druhou stranu se často stávalo, že naše šance skončily na brankové čáře a nespadly tam. Pak se karta začala obracet a my jsme za svoji trpělivost byli odměněni druhým bodem v sérii.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): Myslím si, že jsme odehráli kvalitní utkání. Měli jsme to dobře rozehrané. Z mého pohledu rozhodla naše neproměněná šance za stavu 1:0 pro nás, kdy jsme nedali gól do prázdné brány. Jinak naši hráči bojují a hrají nad svoje možnosti. Trochu se projevuje, že máme ve svém středu kluky, kteří hrají play-off poprvé a to je znát.
Zápasy v Liberci

ČF1: Bílí Tygři Liberec 4:1 Piráti Chomutov
11. Bulíř (Bakoš, Radivojevič), 47. Birner (Vampola, Krenželok), 53. Řepík (Birner, Vampola), 58. Řepík (TS) – 36. Vondrka (Červenka, Růžička)

ČF2: Bílí Tygři Liberec 4:1 Piráti Chomutov
23. Radivojevič (Stránský), 30. Bakoš (Bulíř, Radivojevič), 44. Jelínek (Krenželok), 59. Ševc (Valský, Krenželok) – 20. Skinner (Červenka, Růžička)
Za předpokládaného stavu 2:0 pro Liberec se série přesouvá na sever Čech, respektive do Chomutova. Domácí hokejisté budou chtít využít toho, co jim v sezóně nejvíce šlo, a to jsou domácí zápasy. Banda trenéra Růžičky si ovšem svůj sezónní plán dávno splnila. Třetí utkání čtvrtfinále začíná od 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:50.