Tímto se s vámi loučím. Už zítra ovšem série pod Ještědem pokračuje druhým zápasem a také u tohoto duelu se s vámi těším na viděnou.
Nejlepší hráči utkání:

Branko Radivojevič (LIB) a Richard Jarůšek (MBL)
Bílí Tygři nakonec vítězí a ujímají se vedení v semifinálové sérii. Ve třetí třetině odskočili domácí už na rozdíl tří branek, Mladá Boleslav však závěr pořádně zdramatizovala, když devět sekund před koncem snížila na 3:4. Tímto výsledkem utkání také skončilo.
59:55
Další snažení Středočechů přerušil ofsajd.
59:51
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A drama je tu! Hosté se devět sekund před koncem dostávají na dostřel jediné branky! DOMINIK PACOVSKÝ před brankou dobře tečoval kotouč až za záda Jána Lašáka a snižuje na 3:4.
Asistence: Tomáš Klimenta a Tomáš Urban.
59:39
Ve stejném čase míří na trestnou lavici za hrubost Jaroslav Vlach (LIB), Mladá Boleslav bude hrát v šesti proti třem!
59:39
Na ledě zůstal tentokrát ležet Stříteský, také on se již vrací na střídačku.
59:15
Boleslav to zkusí se šesti hráči v poli!
59:15
Lenc byl seknut Michalem Birnerem (LIB), který nyní míří na trestnou lavici.
59:15
Na ledě zůstal ležet Radan Lenc, který však už odjíždí na střídačku.
59:06
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Jána Lašáka.
58:39
Liberec však zodpovědně brání a nehodlá pustit hostující tým do tlaku.
57:53
Že by ještě Středočeši dokázali utkání zdramatizovat? JAKUB KLEPIŠ dostal parádní přihrávku do jízdy, poslal Lašáka k opačné tyči a parádní sólo zakončil ranou pod víko.
Asistence: Marek Trončinský.
57:27
Boleslavští navíc vyhazují na zakázané uvolnění.
57:20
Liberečtí už se brání ve čtyřech.
57:14
Domácí vyhazují.
57:08
Vidíme trest pro brankáře také na druhé straně. Ján Lašák (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení, Liberec bude dvanáct sekund hrát ve třech.
56:54
Tygři vyhazují kotouč do bezpečí.
56:26
Kotouč skončil v ochranné síti, bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:20
Klimenta to před brankou domácích překombinoval a prováhal vhodný okamžik ke střele.
55:36
Bruslaři již hrají v plném počtu.
55:20
Nyní se otevírají vrátka na trestné lavici domácích, Jakub Valský (LIB) dostává menší trest za sekání.
55:07
Bulířova střela byla sražena vysoko nad branku.
54:31
Liberec šetří čas a nikam nespěchá, s tříbrankovým náskokem koneckonců ani nemusí.
53:49
Hosté hrají ve čtyřech.
53:35
Hosté závěr utkání nezvládají. Opět jdou do tří, když je na dvě minuty potrestán David Rittich (MBL) za nedovolené bránění.
53:26
Ševcova rána od modré byla sražena vedle.
52:43
Mladá Boleslav v pokračujícím oslabení vyhazuje do bezpečí.
52:18
Liberec právě vstřelil branku!
A také pokračující přesilovou hru pět na tři Tygři trestají! BRANKO RADIVOJEVIČ napřáhl z pravého kruhu a nedal Rittichovi sebemenší šanci zasáhnout.
Asistence: Michal Birner.
51:49
Odečítá se první dvouminutový trest pro Dominika Pacovského, Mladá Boleslav tak bude ještě minutu a dvacet minut hrát ve třech.
51:49
Tentokrát už se však natahoval marně! Bílí Tygři využívají dvojnásobnou přesilovku, když MICHAL BIRNER napřáhl ke střele z mezikruží a trefil se přesně do šibenice.
Asistence: Branko Radivojevič.
51:30
Mladou Boleslav drží skvělý David Rittich! Birnerovu střelu vyrazil jen před sebe, dokázal však zachytit také Krenželokovu dorážku z bezprostřední blízkosti.
51:16
Tak to je pro hosty pořádná komplikace! Radan Lenc (MBL) vyhodil puk z vlastního pásma mezi diváky a posílá Bruslaře do tří!
51:14
Radivojevičovu střelu zastavil před brankou Tomáš Voráček.
50:47
Dominik Pacovský (MBL) oslabuje svůj tým, a to rovnou na čtyři minuty. Vysokou holí zasáhl Michala Bulíře a kvůli krvavému zranění ve tváři domácího forvarda dostává hned dva menší tresty.
50:42
Derner chtěl svou přihrávkou najít dobře postaveného Řepíka, jeho pas však byl nakonec zastaven.
50:03
Liberec chvíli obléhal hostující pásmo, nyní šetří čas ve středu pole.
49:23
Závar před hostující brankou dokázal Rittich ustát.
49:14
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
49:11
Liberec se ubránil a hraje v plném počtu.
49:04
Klepišovu dělovku od modré čáry zblokoval Výtisk, který se jen těžko zvedá z ledu.
48:22
Musilův pokus z velkého úhlu pořádně vylekal Lašáka, ten nakonec dokázal puk vyrazit.
47:56
Domácí se opět osvobozují a střídají.
47:31
Tygři vyhazují do bezpečí.
47:11
Petr Vampola (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení. Dokáží hosté využít i druhou přesilovku?
47:03
Hyka projel s pukem do útočného pásma, nedokázal však přesně přihrát. Puk nakonec skončil až v ochranné síti a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
46:26
Nepřesná rozehrávka Bílých Tygrů končí zakázaným uvolněním.
46:14
Dělovku rozjetého Michala Bulíře dokázal Rittich lapačkou vyrazit do bezpečí.
45:29
Střela Pavla Musila od modré čáry sice Lašákovi vypadla z náruče, liberecký gólman však dokázal na druhý pokus puk zachytit a přerušit hru.
45:02
Valského bekhendový pokus Rittich vyrazil pouze před sebe, žádná dorážka však bohužel pro domácí nepřišla.
44:24
Lakatoš vyvezl kotouč do útočného pásma, zde se však puku zmocnili hosté.
43:37
Bulíř se snažil zblízka doklepnout za záda Davida Ritticha odražený kotouč, mladoboleslavský gólman však skryl puk v rukavici.
43:19
Liberec kombinuje ve vlastním pásmu a nikam nespěchá.
42:39
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
41:56
Radivojevič našel před brankou rozjetého Vampolu, Rittich však nemusel zasahovat, neboť následná střela minula branku.
41:42
Pacovského střela byla sražena až do ochranné sítě.
41:15
Útočnou snahu Bílých Tygrů zastavil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:04
Zakázané uvolnění Bruslařů.
40:50
Birner svou střelou minul hostující branku.
40:01
Hráči obou týmů jsou zpět na ledě, třetí dějství co nevidět začne.
Máme za sebou druhou třetinu, v níž se už skóre měnilo. Hosté se brzy dostali v přesilové hře do vedení, Liberec ale rovněž v početní převaze krátce nato vyrovnal. Minutu a půl před koncem druhé dvacetiminutovky nakonec dokonal obrat Jan Výtisk, jehož tečovaná střela proskákala až za záda Davida Ritticha. Dokáží Tygři dotáhnout dobře rozjetý zápas do vítězného konce? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne zhruba v 20:21.
40:00
39:34
Jonák zavezl puk do útočného pásma a pálil, jeho střela však těsně minula branku.
38:39
Domácí otáčejí průběh utkání! JAN VÝTISK napřáhl od modré čáry ke střele a i když se nejednalo o žádnou pumelici, kotouč byl ještě tečován a zapadl až za záda Davida Ritticha.
Asistence: Dominik Lakatoš.
38:36
Bruslaři opět rozehráli pouze na zakázané uvolnění.
38:22
Mladá Boleslav si nepohlídala přechod do útočného pásma, její akci přerušil ofsajd.
37:59
Kotouč se odrazil až do hlediště, následuje vhazování ve středním pásmu.
37:36
Po rychlé kombinaci se Richard Jarůšek dostal až před Lašáka, ten však jeho pokus na poslední chvíli dokázal vykopnout levým betonem!
37:07
Voráčkova střela skončila v náruči Jána Lašáka.
37:04
Kotouč skončil v ochranné síti, bude se vhazovat před Lašákem.
36:50
Bílým Tygrům se otevíral prostor k protiútoku, Bakoš ovšem nakonec ztratil puk.
36:01
Klepiš mohl dvakrát pálit, místo toho ale obkroužil branku a Bruslaři nakonec o kotouč přišli.
35:27
35:18
Po Jonákově nahození Rittich nepředvedl zrovna jistý zákrok, nakonec však dokázal puk chytit těsně před tím, než mohl Vlach dorážet.
35:02
Snažení Mladé Boleslavi přerušil ofsajd.
34:42
Hosté vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
34:29
Radivojevičovu dělovku skryl Rittich ve své lapačce.
34:26
Řepíkův pokus byl defenzivou zbržděn a puk tak pouze pomalu doklouzal k Rittichovi. Hostující gólman následně přerušil hru.
33:50
Následuje ofsajd Mladé Boleslavi.
33:48
Lašák musel vyjet daleko z branky, aby vypíchl kotouč před dojíždějícím Hykou.
32:33
Tak to byla parádní akce Mladé Boleslavi! Po rychlém protiútoku ujížděli do otevřené defenzivy Lenc a Klepiš, druhý jmenovaný našel svého spoluhráče před brankou a Lašák měl co dělat, aby nadvakrát zabránil soupeři ve skórování.
31:51
Jen o půl minuty později následuje také zakázané uvolnění na druhé straně.
31:37
Mojžíš hledal přihrávkou Stránského, místo toho však jeho pas končí zakázaným uvolněním.
31:18
Ďurač svým pokusem pouze minul domácí branku.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.
30:50
Zakázané uvolnění Mladoboleslavského celku.
30:20
Bruslaři hrají v plném počtu, máme za sebou první nevyužitou přesilovku dnešního utkání.
30:10
Hosté vyhazují.
29:40
Michal Birner stál v mezikruží úplně osamocen, puk ovšem pouze promáchl!
29:-2
Řepíkův bekhendový pokus dokázal Rittich bez potíží vyrazit.
28:44
Mladá Boleslav rychle vyhodila, nyní se ale provinila ofsajdem.
28:20
Uvidíme druhou přesilovou hru Liberce. Jakub Klepiš (MBL) dostává dvouminutový trest za držení protihráče. Dokáží domácí také tuto přesilovku využít?
27:16
Michal Birner vyzkoušel pozornost Ritticha, ten však dokázal puk vyrazit.
26:49
Puk se odrazil na střídačku Mladé Boleslavi, vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:42
Rychlý protiútok Mladé Boleslavi byl zakončen nepřesnou střelou, následuje komerční přestávka.
26:30
Po dělovce Tomáše Mojžíše zvoní spojnice mladoboleslavské branky! Teď měl David Rittich pořádné štěstí.
26:13
Tomáš Hyka stínil před Lašákem, ten si však v obtížné pozici poradil.
25:22
Klimenta vyzval přihrávkou ke střele Lence, jeho pokus však Lašák dokázal zastavit.
24:48
Rýglova nebezpečná střela od mantinelu skončila pouze v rukavici Jána Lašáka.
24:25
Po dalším Rittichově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.
24:18
Vlach vybojoval u mantinelu kotouč, jeho přihrávka však byla nepřesná a Lakatoš se k puku nedostal.
23:33
Boleslav rychle vyrazila kupředu, střelu Tomáše Hyky však Lašák vyrazil do ochranné sítě.
22:54
Tak to je blesková odpověď! V přesilové hře přiťukl Radivojevič kotouč MICHALU BULÍŘOVI a ten ho z pravého kruhu poslal za záda Davida Ritticha. Máme tedy vyrovnáno.
22:42
Uvidíme první přesilovku domácích, Matěj Stříteský (MBL) míří na trestnou lavici za držení protihráče.
22:42
Birnerův projektil byl sražen až mezi diváky, bude se ovšem vylučovat.
21:54
Hra se po zakázaném uvolnění Mladé Boleslavi stěhuje před Ritticha.
21:42
Hosté využívají přesilovou hru! Střelu Matěje Stříteského sice ještě Lašák vyrazil, na dorážku RICHARDA JARŮŠKA už však byl krátký. Bruslaři se tak ujímají vedení.
Asistence: Matěj Stříteský.
21:29
Lašák viděl před brankovištěm volný kotouč a rychle ho skryl ve své rukavici, hra je přerušena.
21:14
Následoval pořádný závar před domácí brankou, liberecká defenziva ovšem dokázala nebezpečí zažehnat a vyhazuje puk do bezpečí.
20:57
Nyní už se Tygři osvobozují.
20:43
Mojžíš vyhodil pouze k Trončinskému.
20:33
Uvidíme první dnešní přesilovku. Martin Ševc (LIB) odpyká dvouminutový trest za napadení.
20:11
A další ofsajd Bruslařů.
20:07
Hra je přerušena pro ofsajd Mladoboleslavských.
20:01
Hráči se již vracejí na ledovou plochu, druhá třetina brzy začne.
Máme za sebou první třetinu semifinálového duelu mezi Bílými Tygry a Mladou Boleslaví. Branku jsme sice zatím neviděli, rozhodně je však co sledovat. Blíže gólu byli dvakrát Liberečtí, Šimek ani Vampola však své příležitosti nevyužili, stav je tedy stále bezbrankový. Změní se to ve druhé třetině? To se dozvíme zhruba od 19:17.
20:00
19:57
Mojžíšova střela od modré Ritticha nepřekvapila.
19:48
Hra je po dalším střeleckém pokusu domácích opět přerušena.
19:44
Velkou rychlost nabral Branko Radivojevič, který mohl postupovat sám na branku, ale jeho střela nakonec těsně minula hostující svatyni.
19:30
Liberečtí se nepřesností opět sami vyhánějí do obranného pásma.
19:17
Po Vampolově nahození na branku přes celé kluziště Rittich raději před dojíždějícími hráči přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.
18:35
Lakatoš byl Urbanem připraven o puk a nedokázal vypálit.
17:55
Šimek zbytečně přišel o puk a Urban okamžitě pálil, z úhlu ovšem na Lašáka nevyzrál.
17:33
S Birnerovou střelou si David Rittich poradil a připisuje si další úspěšný zákrok.
17:29
Útočné snahy Bruslařů nyní přerušil úmyslný ofsajd, hra se stěhuje před Ritticha.
17:05
Bakošova přihrávka naslepo před branku žádného adresáta nenalezla.
16:34
Po vyhození Mladoboleslavských bude muset Liberec zakládat další akci z vlastní poloviny.
15:50
Bude se vhazovat před Davidem Rittichem.
15:38
Až teď se Liberečtí vymanili z jejich sevření a hra se přesouvá na druhou stranu.
15:21
Mladoboleslavští jsou i nadále u puku.
14:39
Liberečtí si sami komplikují rozehrávku a nedaří se jim vymanit se ze sevření hostí.
13:48
Na druhé straně pálil od modré Bárta vysoko nad.
13:29
Ševcovo přízemní nahození prosvištělo pouze kolem hostující branky.
12:37
Výtiskova střela od modré čáry nedoputovala až k Rittichovi.
12:29
Hra je přerušena, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře Ritticha.
12:24
Oba týmy hrají v plném počtu.
12:03
Birner přihrával Ševcovi nepřesně a kotouč končí v obranném pásmu Libereckých.
11:31
Až nyní se do dobré šance dostal Michal Bulíř, jeho střelu však Rittich zneškodnil.
11:20
Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím příliš vzrušení nenabízí.
10:24
Po této akci následovala roztržka mezi Radimem Šimkem (LIB) a Martinem Rýglem (MBL), oba tedy putují na trestnou lavici za hrubost.
10:24
10:24
Radivojevič našel před brankou dobře najetého Radima Šimka, jehož střela z bezprostřední blízkosti však skončila přímo v lapačce Davida Ritticha!
09:55
Výtisk přihrával rukou, hra je přerušena a vykázána do obranného pásma Tygrů.
09:10
Opět vidíme nepřesnost v liberecké rozehrávce, což znamená zakázané uvolnění.
08:28
Na druhé straně předvedl povedený samostatný průnik Dominik Lakatoš, zakončit však nedokázal.
08:05
Ševcovi propadl kotouč a před Musilem se otevírala dobrá příležitost, následnou přihrávku však uklidil do bezpečí Šimek.
07:28
Pacovského bekhendová střela skončila pouze na boční síti liberecké branky.
07:07
Radivojevičův pokus byl sražen těsně vedle branky.
07:03
Přechod Bruslařů do útoku přerušil ofsajd. Následuje komerční přestávka.
06:45
Stejným prohřeškem se nyní provinili hosté.
06:00
Po nepřesné přihrávce vidíme první zakázané uvolnění domácího týmu.
05:48
Michal Birner si neporozuměl se spoluhráči a jeho přihrávka skončila na hokejkách Bruslařů.
05:13
Liberec bude muset založit další útočnou akci ze svého vlastního obranného pásma.
04:55
Vampolův tečovaný pokus prosvištěl pouze těsně kolem mladoboleslavské branky. Tygři jsou zatím aktivnější a své soupeře tlačí.
04:36
Bakoš vyzkoušel Rittichovu pozornost jedovatou střelou, skóre se však nemění.
03:49
Kotouč se po vhazování odrazil k Rittichovi, který přerušuje hru.
03:45
Boleslav se opět osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:02
Po Bakošově střele z úhlu se kotouč odrazil před branku, kde se hned několik Tygrů snažilo dorážet, Rittich však následnému tlaku odolal.
02:28
Nepřesná rozehrávka Mladoboleslavských znamená zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Ritticha.
02:15
Ovčačíkův pokus byl zblokován a kotouč pouze pomalu doklouzal k Lašákovi, který ho raději přikryl rukavicí.
01:53
Hosté startují útočnou akci z vlastního pásma.
01:16
Valský přišel o kotouč, kupředu může vyrazit Boleslav.
01:04
Po zbytečné ztrátě domácích se otevíral prostor před Látalem, s jeho střelou si však Ján Lašák poradil.
00:38
David Rittich si připsal první úspěšný zákrok proti střele Tomáše Mojžíše.
00:32
Hosté následně pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
00:26
Liberecká rozehrávka byla nepřesná, Bakoš tak stíhal puk zbytečně.
00:01
Centři prvních formací jsou připraveni na vhazování.
Oba celky jsou již na ledové ploše, Home Credit Arenou zní státní hymna. Zápas začne co nevidět.
Na ledě pomalu začíná slavnostní nástup Bílých Tygrů, který předcházel již čtvrtfinálovým bojům s Chomutovem.
V Home Credit Areně právě pomalu končí rozbruslení obou týmů, semifinálová série již brzy vypukne.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Valský, Lakatoš, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach – Ordoš.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar, Ovčačík – Lenc, Klepiš, Klimenta (C) – Pacovský, Urban, Látal – Bárta, Musil, Hyka – Ďurač, Pabiška, Jarůšek.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Brejcha, Suchánek..
Kdo se bude radovat v prvním utkání semifinálové série? To se dozvíme ve čtvrtek od 18:20!
Vzájemné duely v základní části

Ve vzájemných utkáních si během základní části extraligy lépe počínali liberečtí hokejisté, kteří ovládli tři ze čtyři duelů. Zajímavý průběh nabídl zejména zápas 44. kola, kdy Tygři deset minut před koncem prohrávali o dvě branky, přesto dokázali srovnat a v prodloužení vybojovat vítězství.

5. kolo: MBL – LIB 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Urban (Pacovský, Klimenta), 43. Jarůšek (Lenc, Trončinský), 58. Pacovský (Hyka) – 46. Bulíř (Radivojevič, Bakoš)

18. kolo: LIB – MBL 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Plutnar), 29. Řepík (Vampola), 30. Lakatoš, 36. Ševc (Řepík, Vampola), 43. Jelínek, 55. Krenželok (Jelínek) – 24. Jarůšek (Pabiška, Rittich), 27. Urban (Bárta, Kubica), 31. Hruška (Bárta, Kubica), 59. Pacovský (Ovčačík).

31. kolo: MBL – LIB 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka, Stříteský), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský) – 5. Krenželok, 12. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola).

44. kolo: LIB – MBL 5:4 pr. (1:1, 1:3, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bakoš (Šimek, Radivojevič), 33. Šimek (Ševc, Bulíř), 52. Radivojevič (Bulíř, Jelínek), 56. Valský (Jelínek, Ševc), 63. Valský (Mojžíš) – 14. Pabiška (Bárta, Jarůšek), 30. Klimenta (Pacovský, Látal), 33. Bárta (Trončinský), 36. Klimenta (Urban, Látal).
BK Mladá Boleslav

Po loňském čtvrtfinálovém úspěchu Bruslaři do sezóny vstoupili s velkou vervou. Během úvodní čtvrtiny soutěže Mladoboleslavští nasbírali 26 bodů, v té druhé se pak pohoršili jen o body čtyři. Vůbec nejslabší pro ně byla třetí čtvrtina základní části, v níž si Bruslaři vybojovali slabých 14 bodů. V závěru ale opět zabrali, což jim vyneslo 21 bodů a zároveň i přímý postup do čtvrtfinále. Ten s 83 body uhájili před dotírajícím PSG Zlínem, který na kontě měl jen o dva body méně.

Boleslav v této sezóně nemá vyčnívajícího střelce, jakým třeba u chomutovských Pirátů byl Roman Červenka. Při pohledu na extraligové statistiky ze základní části bychom tak na předních příčkách hráče Boleslavi hledali jen marně. Nejvýše postavený se ve třetí desítce (25. příčka) krčil exliberecký Tomáš Urban, kterému se během 52 kol povedlo nastřádat 33 bodů. V rozpětí deseti bodů za Urbanem celkově figurovalo ještě dalších šest hráčů včetně velezkušené opory Davida Výborného. Opomenout však nesmíme ani Jakuba Klepiše, který se k Mladoboleslavským přidal během sezóny a během krátké doby se stal jedním z nejvíce frekventovaných střelců.

Není však pravdou, že by v extraligových statistikách nikdo z Boleslavských nevyčníval. Tím, kdo se prodral až na špici, byl mezi brankáři David Rittich. Tato mladá gólmanská opora v základní části nastoupila do 48 utkání, z nichž svému týmu dopomohla k 26 výhrám a sobě ke čtvrté nejvyšší úspěšnosti zákroků: 91.75 %. Právě Rittich byl navíc jednou z hlavních opor Mladé Boleslavi rovněž ve čtvrtfinálové sérii. Nyní ovšem bude čelit ještě těžší zkoušce, silné liberecké ofenzivě.
Bílí Tygři Liberec

Pikantnějšího soupeře si snad Bílí Tygři do semifinálové série nemohli přát. Pešánovi svěřenci vyfasovali vůbec nejbližší možný celek, v němž více než třetina aktuálního kádru v minulosti tygří dres oblékala.

Mladoboleslavští Bruslaři navíc mají na kontě cenný čtvrtfinálový skalp – královehradecký Mountfield, který vyřadili poměrem 4:2. Pro Boleslav je to úspěch nejen sezónní, ale i historický. Bruslaři, kteří v minulosti často balancovali na hraně první a druhé nejvyšší hokejové soutěže, se totiž ještě nikdy předtím do semifinále neprobojovali.

V cestě jim ovšem stojí pořádná překážka. V základní části si Liberec počínal suverénně, se značným náskokem ji ovládl a navíc lámal letité rekordy jako na běžícím páse. Ve čtvrtfinále navíc nepolevili a Chomutov vyřadili během čtyř zápasů. Jak se jim nyní povede proti rivalům z Mladé Boleslavi?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.